بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 23 December 2014   #46
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,093
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
عزیزم اون مأموران اکنون در این دولت مسئولیت دارن... آشکارا و بی خجالت!
کمی به قد و قوارۀ جریانی که خیلی ناجی می پنداریدشان بیاندازید ... بدک نیست!

چه کسی است که ده سال گذشته زنده بوده باشد و نداند علیه هیچ دولتی بیشتر از دولت قبل حرف ساخته و پرداخته نشد و کسی هم جلوی حرف را نگرفت. دولت از سرزنش ها و انتقادها تاثیر چندانی نمی گرفت اما حداقل دهان انتقاد را مثل این دولت خفه نمی کرد و منتقد را ترور شخصیتی نمی کرد. این یک قلم در تخصص نیروهای کارگزارانی-اصلاحاتی است.

آره یادمه یه جنبش دلواپسیم راه افتاده بود و علیه اقدامات دولت قبل هر روز سر و صدا راه می انداخت
اصلا اجازه انتقاد داده نمیشد، کلی خط قرمز برای مطبوعات تعیین کرده بودن و تقریبا روزنامه منتقدی باقی نمونده بود.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 25 December 2014   #47
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,533
ج: چرا در جمهوری اسلامی ایران فساد مالی و اداری رخ می دهد؟

اشکال ذهن بسته برخی دوستان آن است که فکر می کنند تک صدایی نشان قدرت است، در حالی که قدرت واقعی در چند صدایی و نقد نهفته است.
لذا وقتی کسی پیدا می شود مثلا فساد نهادینه را نقد می کند و یا حتی در برابر هسته ای علامت سوال قرار می دهد، برآشفته و عصبانی می شوند!
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 25 December 2014   #48
Zaynab
تموم دنیا پیش آرزوی من حقیره!

نشان Zaynab

تاريخ ثبت نام: May 2012
پاسخ‌ها: 1,056

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
به نظر خودتون شما یه کمی ملا لغتی نیستید!؟
سلام
خب چطوری باید شما رو متوجه اشتباهتون میکردم؟
باید توضیح میدادم،چون قبلا" امتحان کردم،دیدم متوجه نمیشید وهیچ تلاشی هم ،برای اینکه موضوع رو متوجه بشدید، نکردید.والبته این یک نمونه از تمام رفتارهای اشتباه شماست.
نقل قول:
درست است، من به ابعاد فاجعه بار فساد در کشور و جزئیات و عوامل آن احاطه ندارم؛
اما شواهد و قرائن فراوانی وجود دارد که خوش بینی های امثال شما را تبدیل به بدبینی و یاس می کند؛
مثلا وقتی یکی از نمایندگان اصولگرا و در عین حال منتقد مجلس می گوید فساد در کشور نهادینه شده است، شما از این جمله چه برداشتی می کنید؟
آیا او دچار قلب حقایق شده و دارد تهمت می زند؟ (جالب است که او به جناح خاصی انتقاد نمی کند و از زمان دولت سازندگی زبان به نقد گشوده و اکنون هم ادامه می دهد)
وقتی اخبار اختلاس های بی سابقه در تاریخ ایران را می شنویم چه طور؟ (مثل اختلاس 3 هزار میلیاردی و...) آیا این اخبار دروغ است و کار دشمن است؟
این را هم در نظر بگیرید که کسانی که همانند شما می اندیشند و خوش بین هستند همه جا وجود دارند و همه تلاششان آن است که آبروی فساد نظام و مسئولان نرود! اما ببینید عمق فساد چقدر است که نتوانسته اند مانع پخش گوشه ای از فساد فراگیر و نهادینه در کشور شوند!
آمارهای جهانی و مرتبه فساد ما هم که منتشر شده و فاجعه بار است!
قصد من تخریب و سیاه نمایی نیست، بکه تلاش دارم واقع بینی و آسیب شناسی کنم و راهی ارائه دهم تا بکله از میزان فساد کاسته شود، و البته این وظیفه همگان است، خصوصا شما که ظاهرا دلتان برای نظام بیشتر می سوزد؛
اما اگر با این کار مخالفید به حساب کم اطلاعی تان می گذارم، نه خدای ناکرده توجیه و ماله کشی بلیه فساد در جمهوری اسلامی....
چرا هوچی گری میکنید؟!
یه موقع مصداق آیه زیر قرار نگیرید!
واذاقیل لهم لا تفسدوا فی الارض،قالو انما نحن مصلحون!
الا انهم هم المفسدون ولکن لا یشعرون!
هرگاه به منافقان گفته شود در زمين فساد نكنيد، میگويند همانا ما فقط اصلاح گريم. آگاه باشيد كه آنان اهل فسادند ولى نمی فهمند.

من از شما چی خواستم؟خواستم به موضوع خاصی نپردازید؟!خواسته ی من از شما این بود که دروغ نگید.صحبتای دیگران رو تحریف نکنید!اینکه یک موضوعی رو در ذهنتون تمام شده در نظر بگیرید وبعد بخواید به هر قیمتی که شده وبا زور وبا هزار من چسب اونو به کسی بچسبونید،وبگید بله فلان جمله ،اشاره به اونه که من میگم،هیچ وجه علمی یا شرافتمندانه ای نداره والبته نابخردانه س وحاصلی نداره!
من از شما انتظار ندارم منصف باشید.اما تو همین مباحثی که میپردازید اصل صداقت وعدم دروغگویی رو رعایت کنید!حتی جناحی کار کنید (که میکنید)اما جناحی با آبرو کار کنید.

دلم برای شما هم میسوزه،واگر حرفی زدم از روی همین اصل بود!اگر مشکل کار شما رو گفتم قصدم این بود که شما رو متوجه اشتباه تون کنم،(اشتباهی که اونقدر تو حرفای شما زیاده که ...)
و وظیفه ی من بیشتر از این نیست.
قديمي Thursday 25 December 2014   #49
ناقد
عضو ثابت

من دروغ می گویم؟
من می گویم توکلی نماینده مجلس گفته فساد در کشور نهادنیه شده است. اشکال ندارد، یا من دروغ می گویم یا توکلی!
حرف راست را فقط باید از شما و همفکران شما شنید!
ظاهرا مملکت گل و بلبل است و ملالی نیست جز وجود عده ای منتقد دروغگو!
ببخشید که خاطر عاطرتان را مکدر می کنیم!
قديمي Thursday 25 December 2014   #50
Zaynab

نشان Zaynab

در ضمن جناب آقای ناقد! به کسی ربطی نداره که من تو این همه مسئله!چی رو برای صحبت انتخاب میکنم،البته این اجازه رو به دیگران میدم، که بپرسن چرا این موضوع رو انتخاب کردی،یا موضوعات دیگری رو پیشنهاد کنن،اما اگر من از شماها بخوام دروغ نگید ،دهان شما رو بستم؟!
یعنی دهان شماها فقط به دروغ باز میشه؟که وقتی بگم دروغ نگید وتحریف نکنید،دهان شماها رو بستم؟

بقول آقای فقیهی ،جای خالی سعه ی صدر آقای احمدی نژاد حس میشه!!!
كاربران ذيل از Zaynab بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 25 December 2014   #51
Zaynab

نشان Zaynab

نقل قول:
من دروغ می گویم؟
من می گویم توکلی نماینده مجلس گفته فساد در کشور نهادنیه شده است. اشکال ندارد، یا من دروغ می گویم یا توکلی!
حرف راست را فقط باید از شما و همفکران شما شنید!
ظاهرا مملکت گل و بلبل است و ملالی نیست جز وجود عده ای منتقد دروغگو!
ببخشید که خاطر عاطرتان را مکدر می کنیم!
میشه بگید،تو اولین پست من تو این تاپیک چه تذکری به شما دادم؟
قديمي Thursday 25 December 2014   #52
ناقد
عضو ثابت

همان طور که قبلا هم گفتم شما دچار خوش بینی مفرط هستید و ظاهرا اطلاعاتتان از اوضاع کشور اندک است.
بر خلاف من که بدبین هستم و البته لازمه نقد بدبینی است و البته نقد باید بر اساس اطلاعات درست باشد،
اطلاعاتی هم که به آن استناد می کنم عمدتا رسمی است نه دورغ و من درآوردی و تازه همان طور که گفتم امثال من به بخش اندکی از اطلاعات دسترسی داریم، آری کوه سیاست بیش از دوسومش زیر آب است و ما فقط روی یک سوم برآمده از آب بحث می کنیم، تازه این هم مخالفان بسیاری دارد و مرتب به ما نق می زنند و حتی به ما انگ و اتهام می زنند که چرا نقد می کنید و سیاه نمایی می کنید. اگر به جای ناقد مثلا عنوان ماله کش یا چاپلوس داشتم حداقل در این تاپیک از تایید کامل شما و همفکرانتان برخوردار می شدم...!
قديمي Thursday 25 December 2014   #53
شنایی
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jul 2014
پاسخ‌ها: 352
روزنوشته ها: 2

نقل قول:
همان طور که قبلا هم گفتم شما دچار خوش بینی مفرط هستید و ظاهرا اطلاعاتتان از اوضاع کشور اندک است.
بر خلاف من که بدبین هستم و البته لازمه نقد بدبینی است و البته نقد باید بر اساس اطلاعات درست باشد،
اطلاعاتی هم که به آن استناد می کنم عمدتا رسمی است نه دورغ و من درآوردی و تازه همان طور که گفتم امثال من به بخش اندکی از اطلاعات دسترسی داریم، آری کوه سیاست بیش از دوسومش زیر آب است و ما فقط روی یک سوم برآمده از آب بحث می کنیم، تازه این هم مخالفان بسیاری دارد و مرتب به ما نق می زنند و حتی به ما انگ و اتهام می زنند که چرا نقد می کنید و سیاه نمایی می کنید. اگر به جای ناقد مثلا عنوان ماله کش یا چاپلوس داشتم حداقل در این تاپیک از تایید کامل شما و همفکرانتان برخوردار می شدم...!
متاسفانه شما درک درستی از وضعییت اقتصادی کشور ندارید و نگاه بسته بغض گرایانه شما نمی گذارد درست فکر کنید و همه گفتار های شما همینطور در سطح پایین قرار دارد .

در واقع شما نقد نمیکنید عقده خالی میکنید .

دلیل فساد اقتصادی در کشور ما خیلی واضحه و اصلا ربطی به نظام و حکومت و اینها نداره اگر به نظام های اقتصادی غربی و تاریخچه اونها هم دقت کنید در مقطعی اونها هم همین اشکالات را داشتن و اتفاقا صد بدترش را

همین الان هم به نسبت حجم اقتصادی و سرمایه ای که وجود داره همون اقتصاد های سکولار هم کم فساد در اونها وجود نداره

واقعییت اقتصادی کشور ما اینه که در سال های اخیر اقتصاد ما بزرگ شده و حجم سرمایه در گردش اون افزایش پیدا کرده تعداد مراکز پولی و مالی اضافه شده حجم واردات و صادرات تو اقتصاد ما افزایش پیدا کرده و به تبع اون گمرکات ما هم رشد کردن و بیشتر درگیر بودن

همه این موارد یک مقطعی از رشد بدنه اقتصادی را در کشور ما تعریف میکنه که با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری گذشته نمیشه دیگه اون را کنترل کرد .

مشکل اصلی در این نکته هست که علم و دانش نظارتی و کنترلی در اقتصاد ما متناسب با حجم اقتصادمون رشد نکرده .
که دلایل اون بسیاره . دولت و مجلس و قوه قضاییه هنوز به اجماع نظر در این مورد نرسیدن

نقد این موضوع فراتر از نگاههای حزبی و طایفه ایه که شما با بغض اظهار میکنید .

واقعییت اینه که اگر بفرض جمهوری اسلامی هم نبود . این مجلس و دو.لت و حکومت هم نبود با این سطح نرم افزاری و سخت افزاری این حجم اقتصاد را نمیشد کنترل کرد و باز هم داستان همین بود و شاید هم بدتر
شنایی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 25 December 2014   #54
ناقد
عضو ثابت

دلیل فساد اقتصادی در کشور ما خیلی واضحه و اصلا ربطی به نظام و حکومت و اینها نداره....

جمله بالا مال شماست که درک درستی از اقتصاد و موضوع فساد در کشور دارید!
احتمالا یا به ملت ربط داره و یا مطابق معمول کار دشمن است!
قضاوت را به دوستان می سپارم و جمله توکلی را بار دیگر تکرار می کنم که گفته فساد در کشور نهادینه شده است!
البته در ادامه حرف خود را نقض کرده اید و مثلا به مشکل نظارت اشاره کرده اید که من هم قبول دارم...
نظارت در کشوری که اقتصادش مبتنی بر سیستم دولتی است، قطعا به حاکمیت مربوط می شود/
قديمي Friday 26 December 2014   #55
Zaynab

نشان Zaynab

نمیدونم چی بگم!
شما حتی حرفای آقای سریع القلم رو هم نفهمیدید.
معلوم شد شاگرد زرنگی نبودید!((:
وقتی به شما گفته شده که کوه سیاست دو سومش زیر آبه،منظورشون اینه که شما باید با توجه به همون مقداری که میبینید،بتونید باقی رو هم تحلیل کنید،نه اینکه بیاید اینجا بگید ،واای ببین چه خبره!!!((
(ویا بهتر بگم همه تلاش برای اون درصدیه که دیده میشه!)
والبته اینا اصلا" ربطی به این تاپیک نداره.اتفاقا" شما ماله کش هستید،اما ماله کش کی و چی رو ...

دیگه من کاری ندارم،خودتون میدونید!

آخرين ويرايش Zaynab ، Friday 26 December 2014 در 11:02PM.
Zaynab حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 27 December 2014   #56
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,404
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
چرا در جمهوری اسلامی ایران فساد مالی و اداری رخ می دهد؟
ميخواي بدوني؟ خرج داره!
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 27 December 2014   #57
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,404
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
دلیل فساد اقتصادی در کشور ما خیلی واضحه و اصلا ربطی به نظام و حکومت و اینها نداره....

جمله بالا مال شماست که درک درستی از اقتصاد و موضوع فساد در کشور دارید!
احتمالا یا به ملت ربط داره و یا مطابق معمول کار دشمن است!
قضاوت را به دوستان می سپارم و جمله توکلی را بار دیگر تکرار می کنم که گفته فساد در کشور نهادینه شده است!
البته در ادامه حرف خود را نقض کرده اید و مثلا به مشکل نظارت اشاره کرده اید که من هم قبول دارم...
نظارت در کشوری که اقتصادش مبتنی بر سیستم دولتی است، قطعا به حاکمیت مربوط می شود/
حالا حرف احمد توكلي همچين سندي هم نيست!
سابقه فساد در ايران حداقل به 14-15 قرن قبل بر ميگردد!
آن زمان هم شاه ميگفت نماينده خدا است. وقتي خواستند با "ماني" مخالفت كنند گفتند دنبال اشتراك زن است. شيخ سهروري را هم با همين تهمتها از پاي درآوردند. منصور حجاج و حسنك وزير و قائم مقام و اميركبير و مصدق را هم همين كار كردند. چون "عيرخودي" بودند
اي بسوزه پدر اين "خودي: و غير خودي!
حالا هم يك عده چون "خودي" بودند بايد مفت ميرفتند دكترا بورسيه ميشدند.
فكر ميكنيد چرا كارهاي دولت قبل را ماله كشي ميكردند؟
فكر ميكنيد نميفهميدند؟نخير! چون "خودي" بود.
از قديم هم همين طوري بوده. در يك روستايي يم مهمان كه از خود بود، وقتي مي آمد، هر خرابكاريش نديده گرفته ميشد از طرف خان.
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»

آخرين ويرايش hooshdaran3 ، Saturday 27 December 2014 در 12:31AM.
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 27 December 2014   #58
ناقد
عضو ثابت

این که فساد دیرینه و تاریخی و فراگیر است شکی در آن نیست؛
اما ما در قرن 21 زندگی می کنیم که پروسه های سیستمی مانند دولت ملت سازی و دول نوین و کشورهای توسعه یافته شکل گرفته و در نتیجه راهکارهای مبارزه با فساد هم ارائه شده است. آمارهای جهانی نشان می دهد میزان فساد کشورهای توسعه یافته به مراتب کمتر از کشورهای توسعه نایافته است، در حالی که ثروت و منابع مالی و گردش پولی در کشورهای پیشرفته به مراتب بیشتر است و علی القاعده فساد و غارت باید بیشتر باشد. اما چرا بالعکس است، بر می گردد به سیستم های قانونی و نظارتی کارآمد، کوچک بودن دولت ها، اقتصاد آزاد و رقابتی، آزادی رکن چهارم (رسانه ها)، جهانی شدن سیستم های تجاری و بازار فراگیر و...
ظاهرا ما هم برای رهایی یا کاهش فساد چاره ای جز استفاده از تجارب کشورهای موفق نداریم؛
حرف و موعظه و بیاینه و همایش و... افاقه نمی کند/
قديمي Monday 29 December 2014   #59
فسادستیز
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Dec 2014
پاسخ‌ها: 80

چرا در جمهوری اسلامی ایران فساد مالی و اداری رخ می دهد؟ چون دلسوزان ومنتقدین بفسادهای هزاران میلیاردی و آنها که پیگیروافشاگر دزدیها بودند را بجرم کششششش دادن درزندان و حبس و حصرکرده اند وبقولی سنگ رابسته اند و سگ راگشاده اند
فسادستیز حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 30 December 2014   #60
ناقد
عضو ثابت

موارد زیر به عنوان مشت نمونه خروار از کرامات پاکترین دولت تاریخ ایران است که در منابع رسمی آمده است؛

١٠ شهریور ٩٣/ فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات:
در پرونده دانشگاه ایرانیان (به رياست احمدى‌نژاد) متوجه شدیم هم تخلف اتفاق افتاده، هم ۱۶ میلیارد تومان از وجوه دولتی به یک حسابی که تحت عنوان حساب دانشگاه ایرانیان است، واریز شده آن هم در مقطع زمانی که هنوز دانشگاه ایرانیان شکل حقوقی نداشته... /خبرگزارى تسنيم

١٤ آبان ٩٣/ موید حسینی‌صدر٬ عضو کمیسیون صنایع مجلس:
دولت محمود احمدی‌نژاد برای وارد كردن قطعات هواپیمای مسافربری "به یک فرد" اعتباری "۴۰۰ میلیون دلاری" داده٬ اما این قطعات هرگز وارد کشور نشد. /خبرگزارى ايلنا

٣٠ مهر ٩٣ / نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه:
دولت محمود احمدی‌نژاد، یک دکل نفتی به نام دین در سال ۹۰ به قیمت حدود ۸۰ میلیون دلار که معادل ۲۴۰ میلیارد تومان است، خریداری كرده که معلوم نیست در حال حاضر این دکل کجاست! /خبرگزاری خانه ملت

١٧ خرداد ٩٣/ غلام‌علی جعفرزاده، رییس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران:
تصمیم‌های شخصی محمود احمدی‌نژاد باعث وقوع فساد گسترده مالی در این نهاد شده و دامنه‌ی این فساد به حدی است که افشای آن مردم را شوکه می‌کند. /مصاحبه با وبسايت تدبير

١ شهريور ٩١/ محمد رضا باهنر، نايب رييس مجلس:
الان هزينه عزل كردن رييس جمهور (احمدى‌نژاد) بيش از آن است كه ما اين يك سال ديگر هم دست روي دلمان بگذاريم. به خاطر اين است كه ميگوييم بايد اين يك سال را با همين شرايط فعلي تحمل كرد. /روزنامه اعتماد

٢٩ شهريور ٨٩/ على عباسپورتهرانى، رئيس كميسيون آموزش مجلس:
دولت (احمدى‌نژاد) اكنون مصوبات شوراى نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت نظام را نمي‌پذيرد و ما اكنون با پديده‌ى جديدى رو به رو هستيم كه براى نظام خطرناك به نظر مي‌رسد. /وبسایت تابناك

البته یک قلم درشت و مهم را نیاوردم چون صلاح نیست کش داده شود....

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:34AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه