بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 2 November 2021   #331
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,542
ج: خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید

نقل قول:
مگر اینکه شما ادعای نبوت داشته باشی .
علوی عزیز نمیدانم چرا چیزی که هیچوقت من ادعا نکرده ام را به من نسبت میدهید؟! بارها گفته ام که نبی و رسول با هم فرق دارند. پیامبر محمد خاتم النبیین است اما خاتم المرسلین نیست. این مطالبی که در این گفتمان و جاهای دیگر میگویم؛ نه تنها مصون از خطا نیست؛ بلکه بعد از مدتها که مطالب خودم را میخوانم؛ از آن راضی نیستم و حس میکنم که مطالب را کامل بیان نمی کنم و جمله بندی هایم پر از خطاست. از ته قلبم به این نتیجه رسیدم که هیچ چیزی کلام خدا در قرآن نمیشه. هدایت فقط نزد خداست و بس. امیدوارم که خدا بخاطر کم کاریم، مرا مورد بخشش قرار دهد. ولی اگر واقعا کسی بخواهد هدایت شود؛ قرآن را بدون هیچ غرض و مرضی بخواند؛ قطعا خدا او را به راه راست هدایت خواهد کرد و نور ایمان را در دل او روشن خواهد ساخت. مرگ آنچنان به آدمی نزدیک است که نباید هیچوقت آن را فراموش کنم.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 3 November 2021   #332
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,723

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
علوی عزیز نمیدانم چرا چیزی که هیچوقت من ادعا نکرده ام را به من نسبت میدهید؟! بارها گفته ام که نبی و رسول با هم فرق دارند. پیامبر محمد خاتم النبیین است اما خاتم المرسلین نیست. این مطالبی که در این گفتمان و جاهای دیگر میگویم؛ نه تنها مصون از خطا نیست؛ بلکه بعد از مدتها که مطالب خودم را میخوانم؛ از آن راضی نیستم و حس میکنم که مطالب را کامل بیان نمی کنم و جمله بندی هایم پر از خطاست. از ته قلبم به این نتیجه رسیدم که هیچ چیزی کلام خدا در قرآن نمیشه. هدایت فقط نزد خداست و بس. امیدوارم که خدا بخاطر کم کاریم، مرا مورد بخشش قرار دهد. ولی اگر واقعا کسی بخواهد هدایت شود؛ قرآن را بدون هیچ غرض و مرضی بخواند؛ قطعا خدا او را به راه راست هدایت خواهد کرد و نور ایمان را در دل او روشن خواهد ساخت. مرگ آنچنان به آدمی نزدیک است که نباید هیچوقت آن را فراموش کنم.
سلام علیکم آقای اسد عزیز
شما ادعا کردید که یک معجزه ریاضی قرآن در شب قدر بر شما نازل شد خب آیه قرآن می فرمایند ملائکه و روح .... نازل میشنود .
خب حالا ما حرف کی را باور کنیم دوست عزیز . شما یا قرآن ؟ ؟ ؟ ؟ خودتان را بجای من قرار بدهید.
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 3 November 2021   #333
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علیکم آقای اسد عزیز
شما ادعا کردید که یک معجزه ریاضی قرآن در شب قدر بر شما نازل شد خب آیه قرآن می فرمایند ملائکه و روح .... نازل میشنود .
خب حالا ما حرف کی را باور کنیم دوست عزیز . شما یا قرآن ؟ ؟ ؟ ؟ خودتان را بجای من قرار بدهید.
وقتی که خدا بخواهد بوسیله ملائکه یا بدون ملائکه چیزی بر کسی نازل کند؛ ممکن است که فرشته دیده شود و یا نشود. این بخواست خداست. ما بعلت محدویت ابعاد و جسم بودن، طریقه این انزال را نمی دانیم؛ هیچکس نمیتواند بدون اذن خدا؛ نشانه های خدا را آشکار کند.

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلًا مِنْ قَبْلِكَ مِنْهُمْ مَنْ قَصَصْنَا عَلَيْكَ وَمِنْهُمْ مَنْ لَمْ نَقْصُصْ عَلَيْكَ وَمَا كَانَ لِرَسُولٍ أَنْ يَأْتِيَ بِآيَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ فَإِذَا جَاءَ أَمْرُ اللَّهِ قُضِيَ بِالْحَقِّ وَخَسِرَ هُنَالِكَ الْمُبْطِلُونَ ﴿۷۸﴾
و مسلما پيش از تو فرستادگانى را روانه كرديم برخى از آنان را [ماجرايشان را] بر تو حكايت كرده‏ ايم و برخى از ايشان را بر تو حكايت نكرده‏ ايم و هيچ فرستاده‏ اى را نرسد كه بى‏ اجازه خدا نشانه‏ اى بياورد پس چون فرمان خدا برسد به حق داورى مى ‏شود و آنجاست كه باطل‏كاران زيان مى كنند (۷۸)

1400 سال کسی بفکرش نرسید که تعداد حروف مقطعه در سوره قاف را بشمارد و رابطه آن را پیدا کند زیرا خدا هنوز اجازه آن را نداده بود. نشانه های زیاد دیگری هم در قرآن یافت میشوند که بوقتش خدا اجازه بروز آن را میدهد.
قديمي Friday 5 November 2021   #334
علوی

نشان علوی

نقل قول:
وقتی که خدا بخواهد بوسیله ملائکه یا بدون ملائکه چیزی بر کسی نازل کند؛ ممکن است که فرشته دیده شود و یا نشود. این بخواست خداست. ما بعلت محدویت ابعاد و جسم بودن، طریقه این انزال را نمی دانیم؛ هیچکس نمیتواند بدون اذن خدا؛ نشانه های خدا را آشکار کند.

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلًا مِنْ قَبْلِكَ مِنْهُمْ مَنْ قَصَصْنَا عَلَيْكَ وَمِنْهُمْ مَنْ لَمْ نَقْصُصْ عَلَيْكَ وَمَا كَانَ لِرَسُولٍ أَنْ يَأْتِيَ بِآيَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ فَإِذَا جَاءَ أَمْرُ اللَّهِ قُضِيَ بِالْحَقِّ وَخَسِرَ هُنَالِكَ الْمُبْطِلُونَ ﴿۷۸﴾
و مسلما پيش از تو فرستادگانى را روانه كرديم برخى از آنان را [ماجرايشان را] بر تو حكايت كرده‏ ايم و برخى از ايشان را بر تو حكايت نكرده‏ ايم و هيچ فرستاده‏ اى را نرسد كه بى‏ اجازه خدا نشانه‏ اى بياورد پس چون فرمان خدا برسد به حق داورى مى ‏شود و آنجاست كه باطل‏كاران زيان مى كنند (۷۸)

1400 سال کسی بفکرش نرسید که تعداد حروف مقطعه در سوره قاف را بشمارد و رابطه آن را پیدا کند زیرا خدا هنوز اجازه آن را نداده بود. نشانه های زیاد دیگری هم در قرآن یافت میشوند که بوقتش خدا اجازه بروز آن را میدهد.
سلام علیکم
آیه می فرمایند نازل میشود و هیچ وقت هیچ خطی یا اشتباهی در آیه قرآن نیست ! ! ! !
تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ

فرشتگان و «روح» در آن شب به اذن پروردگارشان برای (تقدیر) هر کاری نازل می‌شوند.

اگر پس به شما نازل نشده اند بر شخص دیگری نازل میشوند ! ! !! !
یا در آن شب نازل شده اند یا شما دوست عزیز و محترم دروغ می گویید .
و در این آیه شما باید یک مسئله جدید را بعد از نزول روح و ملائکه اثبات کنید .
ما پیش از تو رسولانی فرستادیم؛ سرگذشت گروهی از آنان را برای تو بازگفته، و گروهی را برای تو بازگو نکرده‌ایم؛ و هیچ پیامبری حق نداشت معجزه‌ای جز بفرمان خدا بیاورد و هنگامی که فرمان خداوند (برای مجازات آنها) صادر شود، بحق داوری خواهد شد؛ و آنجا اهل باطل زیان خواهند کرد!(۷۸)
آن هم این است که بدون جانگولر بازی از آیات حقیقی قرآن جواز و دستور از طرف خداوند که شما را مرسل کرده نشان دهید البته از این میگذیریم بعد از آنکه قسمت اول را اثبات کردید به این هم میپردازیم .
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Friday 5 November 2021 در 01:25PM.
قديمي Friday 5 November 2021   #335
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
سلام علیکم
آیه می فرمایند نازل میشود و هیچ وقت هیچ خطی یا اشتباهی در آیه قرآن نیست ! ! ! !
تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ

فرشتگان و «روح» در آن شب به اذن پروردگارشان برای (تقدیر) هر کاری نازل می‌شوند.

اگر پس به شما نازل نشده اند بر شخص دیگری نازل میشوند ! ! !! !
یا در آن شب نازل شده اند یا شما دوست عزیز و محترم دروغ می گویید .
و در این آیه شما باید یک مسئله جدید را بعد از نزول روح و ملائکه اثبات کنید .
ما پیش از تو رسولانی فرستادیم؛ سرگذشت گروهی از آنان را برای تو بازگفته، و گروهی را برای تو بازگو نکرده‌ایم؛ و هیچ پیامبری حق نداشت معجزه‌ای جز بفرمان خدا بیاورد و هنگامی که فرمان خداوند (برای مجازات آنها) صادر شود، بحق داوری خواهد شد؛ و آنجا اهل باطل زیان خواهند کرد!(۷۸)
آن هم این است که بدون جانگولر بازی از آیات حقیقی قرآن جواز و دستور از طرف خداوند که شما را مرسل کرده نشان دهید البته از این میگذیریم بعد از آنکه قسمت اول را اثبات کردید به این هم میپردازیم .
چی را ثابت کنم؟ میخواهید که فرشته و یا ملائکه دیده شوند؟
قديمي Saturday 6 November 2021   #336
علوی

نشان علوی

نقل قول:
چی را ثابت کنم؟ میخواهید که فرشته و یا ملائکه دیده شوند؟
دقیقا اصل آیه با صراحت و بدون مجهول معلوم میکنند هرکسی چکاره است .
شما ادعا کردید در شب قدر بر شما چیزی نازل شده بفرمایید روح و فرشته چه بوده است و داستان آن چیست ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 6 November 2021   #337
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
دقیقا اصل آیه با صراحت و بدون مجهول معلوم میکنند هرکسی چکاره است .
شما ادعا کردید در شب قدر بر شما چیزی نازل شده بفرمایید روح و فرشته چه بوده است و داستان آن چیست ؟ ؟ ؟ ؟
اما اینکه روح و یا فرشتگان چطوری و چگونه نازل میشوند برای ما مجهول است. من روح و یا فرشته را ندیده ام که برای تو ثابت کنم. تازه اگر هم دیده بودم؛ نمیتوانستم برای تو ثابت کنم.
روابط ریاضی هم تایید میکند که نشانه های ریاضی کشف شده در قرآن توسط من از طرف خدای حکیم بر من نازل شده اند. فایل زیر نگاه کنید.
تصاوير ضميمه
نوع توشه : pdf quake.pdf (459.3 كيلوبايت, 32 نمايش)
قديمي Sunday 7 November 2021   #338
علوی

نشان علوی

نقل قول:
اما اینکه روح و یا فرشتگان چطوری و چگونه نازل میشوند برای ما مجهول است. من روح و یا فرشته را ندیده ام که برای تو ثابت کنم. تازه اگر هم دیده بودم؛ نمیتوانستم برای تو ثابت کنم.
روابط ریاضی هم تایید میکند که نشانه های ریاضی کشف شده در قرآن توسط من از طرف خدای حکیم بر من نازل شده اند. فایل زیر نگاه کنید.
سلام علیکم
این حسن رفتار شما بسیار خوب است که کاری را انجام نداده باشید می گویید انجام ندادم و بنده از این حسن رفتار شما کمال تشکر را دارم .
پس با این حساب شما ولی امر حقیقی نیستید و کسی که ولی امر نباشد حجت خداوند نیست و کسی که حجت خداوند نباشد مرسل نیست . تنها نتیجه ای است که میتوان از این سخن شما برداشت کرد .
در مورد رابطه ریاضی قرآن قبلا اگر یاد شریفتان باشد بسیار بحث کردیم و ریچارد کلیف و مذهب و روشش را حسابی حلاجی کردیم .
روش ریاضی برای قرآن روش خوبی برای تعیین هنجارهای آن نیست و این واضح است و روشن .
یا فاطمه الزهرا
قديمي Monday 29 November 2021   #339
asad39
عضو ثابت

بشر تبعیدی آنچنان در تهیه غذای خویش در زمین سر در گم است که هر قومیت و ملیتی ، غذاهای مختلفی برای خود اختراع کرده است. میلیونها سال است که حیوانات بومی زمین غذاهای یکسانی دارند و غذایشان در زمین آماده ست، ولی انسان بسته به اقوام مختلف، انواع ترشیجات، شوریجات، سوشیجات، ماکارونی ،پنیر ، ماست و ... را اختراع کرده است. گاها بچه های نسل جدید غذاهای نسل قدیم را اصلا نمیتوانند بخورند و تمایلی به آن ندارند. غذاهای هندی کاملا با غذاهای ایرانی متفاوت است و انگار از دو کره مختلف آمده اند. در بین بعضی اقوام، مردها چیز زیادی از آشپزی نمی دانند و بدون زنها مجبورند روال متفاوت و جدیدی از تغذیه را ادامه دهند. این همه تنوع و اختلاف نشان از غیر بومی بودن انسان در زمین دارد. اما در بهشت هر آنچه که بخواهی ، آماده ست. برخلاف جهنم، که هر آنچه که بخواهی، نیست.

وَحِيلَ بَيْنَهُمْ وَبَيْنَ مَا يَشْتَهُونَ كَمَا فُعِلَ بِأَشْيَاعِهِمْ مِنْ قَبْلُ إِنَّهُمْ كَانُوا فِي شَكٍّ مُرِيبٍ ﴿۵۴﴾
و ميان آنان و ميان آنچه [به آرزو] مى‏ خواستند حايلى قرار مى‏ گيرد همان گونه كه از ديرباز با امثال ايشان چنين رفت زيرا آنها [نيز] در دودلى سختى بودند (۵۴)

ثروتمندان غذاهای خاصی برای خود تهیه می کنند و غیر از آن را نمی خورند و تمایلی نسبت به آن ندارند. فقرا غذاهای ارزانتری می خورند و بسیاری از مردم نسبت به این نوع غذاهای ساده که فقرا استفاده میکنند، تمایلی ندارند.

وَلَا يَحُضُّ عَلَى طَعَامِ الْمِسْكِينِ ﴿۳۴﴾و به غذای مسكين تمایل نشان نمیدهد (۳۴)

بشر به هم نوع خویش رحم نمیکند. در تغذیه بسیار اسراف میکند ؛ این نوع رفتار نشان از آن دارد که بشر همچنان میخواهد به تکبر خود ادامه دهد. ما به خاطر همین تکبر از بهشت اخراج شدیم؛ آدمی شایسته است که از تغذیه خویش کم کند و اسراف نکند و به همان مقدار ، مساکین را اطعام کند. واقعا حیف است که بخاطر شکم ، خودمان را برای همیشه به جهنم بیندازیم.

قديمي Monday 29 November 2021   #340
asad39
عضو ثابت

شاید بزرگترین حادثه کائنات، عصیان و طغیان شیاطین علیه خدا و تبعید بشر به زمین بوده است. بشر به علت این حادثه، لباس و حفاظش را از دست داد. نور آفتاب و انواع آفتها او را اذیت میکند و مجبور است که خود را از آنها محافظت کند و بپوشاند. مهمترین حفاظ در زمین در مقابل شیاطین، لباس تقوی است. کسی که این نوع لباس را برای خود مهیا نکند و متقی نباشد، در معرض انواع گزندها قرار خواهد گرفت. به فرموده قرآن، زن و شوهر لباس همدیگر هستند. خیلی از آزمایشهای انسان در زمان ازدواج شکل میگیرد. خدا می خواهد ثابت کند که آیا ازواج لباس همدیگر هستند و آبروی همدیگر را حفظ میکنند و یا اینکه آبروی همدیگر را میبرند. زن و شوهر اگر در یک فاز نباشند، و هر دو متقی نباشند، متاسفانه حفاظ هم نخواهند بود و مشکلات زیادی برای همدیگر ایجاد میکنند. آدمی اگر در اعمال خویش تقوا داشته باشد، خیلی از عیبها و کاستی هایش پوشیده میماند. اگر تقوا نداشته باشید، تحت تاثیر به زمین چسبیده ها قرار خواهید گرفت و قاطی آنها خواهید شد و خود را در معرض خطرات شیاطین قرار میدهید. باید بدانید که شیاطین تصمیم نهایی خویش را گرفته اند و جهنم را انتخاب کرده اند. به همین دلیل به جد و مصمم، قصد دارند که تمام بشریت را وارد جهنم کنند. خود را از آتش جهنم حفظ نمائید. آنجا مثل زمین، لباس و حفاظی نیست که بتوان از خود محافظت کرد. هر تیری در جهنم به هدف میخورد. هر لعنتی و هر حرفی بر افراد موثر است.

قديمي Monday 29 November 2021   #341
asad39
عضو ثابت

مسائل خوراک و غذا مهمترین دلیل اخراج از بهشت بود. عبارت فَلَمَّا ذَاقَا الشَّجَرَةَ (چون آن دو از [ميوه] آن درخت [ممنوع] چشيدند) در آیه نشان از آن دارد؛ که خوردن و چشیدن و تغذیه مهمترین مشکل بشریت بوده است و هم اکنون هم است.

فَدَلَّاهُمَا بِغُرُورٍ فَلَمَّا ذَاقَا الشَّجَرَةَ بَدَتْ لَهُمَا سَوْآتُهُمَا وَطَفِقَا يَخْصِفَانِ عَلَيْهِمَا مِنْ وَرَقِ الْجَنَّةِ وَنَادَاهُمَا رَبُّهُمَا أَلَمْ أَنْهَكُمَا عَنْ تِلْكُمَا الشَّجَرَةِ وَأَقُلْ لَكُمَا إِنَّ الشَّيْطَانَ لَكُمَا عَدُوٌّ مُبِينٌ ﴿۲۲﴾
پس آن دو را با فريب به سقوط كشانيد پس چون آن دو از [ميوه] آن درخت [ممنوع] چشيدند برهنگى‏ هايشان بر آنان آشكار شد و به چسبانيدن برگ[هاى درختان] بهشت بر خود آغاز كردند و پروردگارشان بر آن دو بانگ بر زد مگر شما را از اين درخت منع نكردم و به شما نگفتم كه در حقيقت‏ شيطان براى شما دشمنى آشكار است (۲۲)

قديمي Monday 29 November 2021   #342
asad39
عضو ثابت

زندگی قبلی ما بدون دردسر بوده است؛ بشر در بهشتی بسر میبرده است که روی زمین نبوده است. در سوره بقره دو بار اهبطوا پشت سر هم ذکر شده است. اولین اهبطوا مخاطبش آدم و حوایند و دومین اهبطوا کل بشر مخاطب آیه هستند.

فَأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَكُمْ فِي الْأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ ﴿۳۶﴾
پس شيطان هر دو را از آن بلغزانيد و از آنچه در آن بودند ايشان را به درآورد و فرموديم فرود آييد شما دشمن همديگريد و براى شما در زمين قرارگاه و تا چندى برخوردارى خواهد بود (۳۶)

فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِمَاتٍ فَتَابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ ﴿۳۷﴾
سپس آدم از پروردگارش كلماتى را دريافت نمود و [خدا] بر او ببخشود آرى او[ست كه] توبه‏ پذير مهربان است (۳۷)

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِيعًا فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَايَ فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ ﴿۳۸﴾
فرموديم جملگى از آن فرود آييد پس اگر از جانب من شما را هدايتى رسد آنان كه هدايتم را پيروى كنند بر ايشان بيمى نيست و غمگين نخواهند شد (۳۸)

وَالَّذِينَ كَفَرُوا وَكَذَّبُوا بِآيَاتِنَا أُولَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿۳۹﴾
و[لى] كسانى كه كفر ورزيدند و نشانه‏ هاى ما را دروغ انگاشتند آنانند كه اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود (۳۹)

خدای مهربان خطاب به بشریت؛ بعد از اخراج از بهشت میفرماید که در آن زندگى مى ‏كنيد و در آن مى‏ ميريد و از آن برانگيخته خواهيد شد. این نشان میدهد که در جایی غیر از زمین بوده اند و بعد از نافرمانی، به زمین منتقل شدند.

قَالَ اهْبِطُوا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ وَلَكُمْ فِي الْأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَى حِينٍ ﴿۲۴﴾
فرمود فرود آييد كه بعضى از شما دشمن بعضى [ديگر]يد و براى شما در زمين تا هنگامى [معين] قرارگاه و برخوردارى است (۲۴)

قَالَ فِيهَا تَحْيَوْنَ وَفِيهَا تَمُوتُونَ وَمِنْهَا تُخْرَجُونَ ﴿۲۵﴾
فرمود در آن زندگى مى ‏كنيد و در آن مى‏ ميريد و از آن برانگيخته خواهيد شد (۲۵)

در جای جدید که کره زمین در منظومه شمسی بود، بشر دچار مرگ و زندگی سخت و موقتی خواهد شد. زندگی قبلی این مشکلات امروزی ما را نداشت. خدای مهربان خصوصیات بهشتی که قبلا در آن زندگی میکردیم را در آیات بیان میدارد: در آن نه گرسنگی است و نه برهنگی و تشنگی و آفتابزدگی وجود نداشت. یک زندگی آسمانی بود که بشر دارای ابعاد بیشتری بود. بعدی که ما در آن هستیم، با بعد زندگی قبلی ما فرق دارد.

إِنَّ لَكَ أَلَّا تَجُوعَ فِيهَا وَلَا تَعْرَى ﴿۱۱۸﴾
در حقيقت براى تو در آنجا اين [امتياز] است كه نه گرسنه مى ‏شوى و نه برهنه مى‏ مانى (۱۱۸)

وَأَنَّكَ لَا تَظْمَأُ فِيهَا وَلَا تَضْحَى ﴿۱۱۹﴾
و [هم] اينكه در آنجا نه تشنه مى‏ گردى و نه آفتاب‏زده (۱۱۹)

همین چند نکته ثابت میکند که محل قبلی زندگی ما جایی و یا باغی در کره زمین نبوده است. بلکه در جایی با خصوصیات بالایی بوده است. مرگ، ضعف بدنی ما در مقابل بیماریها و حوادث، شکنندگی بدن ما، توخالی بودن مواد آسمان ما و ... نشان از آن دارد که بشر در جایی غیر از کره زمین زندگی میکرده است.
قديمي Monday 29 November 2021   #343
asad39
عضو ثابت

مطالب این تاپیک در فایل پی دی اف
تصاوير ضميمه
نوع توشه : pdf ensan4.pdf (1.77 مگابايت, 10 نمايش)
قديمي Friday 3 December 2021   #344
asad39
عضو ثابت

از روز مرگ ، گناهکاران مدام از برگشت به این جهان صحبت میکنند. این ثابت میکند که حوادث بعد از مرگ جدی است و کسانی که در این دنیای فانی نسبت به آخرت بی خیال بوده اند؛ در آنجا بطور جدی دنبال برگشت به این دنیا هستند.

حَتَّى إِذَا جَاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ ﴿۹۹﴾
تا آنگاه كه مرگ يكى از ايشان فرا رسد مى‏ گويد پروردگارا مرا بازگردانيد (۹۹)

لَعَلِّي أَعْمَلُ صَالِحًا فِيمَا تَرَكْتُ كَلَّا إِنَّهَا كَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِنْ وَرَائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ ﴿۱۰۰﴾
شايد من در آنچه وانهاده‏ ام كار نيكى انجام دهم نه چنين است اين سخنى است كه او گوينده آن است و پشاپيش آنان برزخى است تا روزى كه برانگيخته خواهند شد (۱۰۰)

فَإِذَا نُفِخَ فِي الصُّورِ فَلَا أَنْسَابَ بَيْنَهُمْ يَوْمَئِذٍ وَلَا يَتَسَاءَلُونَ ﴿۱۰۱﴾
پس آنگاه كه در صور دميده شود [ديگر] ميانشان نسبت‏ خويشاوندى وجود ندارد و از [حال] يكديگر نمى ‏پرسند (۱۰۱)

تصور آنها از رحمت خدا این است که به آنها اجازه برگشت به دنیا داده شود تا جبران کنند. اما اینها فقط چیزهایی است که آنها میگویند و گرنه امکان پذیر نیست. حتی اگر هم بر گردانده شوند، باز همان رویه قبلی را ادامه میدهند.

بَلْ بَدَا لَهُمْ مَا كَانُوا يُخْفُونَ مِنْ قَبْلُ وَلَوْ رُدُّوا لَعَادُوا لِمَا نُهُوا عَنْهُ وَإِنَّهُمْ لَكَاذِبُونَ ﴿۲۸﴾
[ولى چنين نيست] بلكه آنچه را پيش از اين نهان مى‏ داشتند براى آنان آشكار شده است و اگر هم بازگردانده شوند قطعا به آنچه از آن منع شده بودند برمى‏ گردند و آنان دروغگويند (۲۸)

آنها در دنیا، حوادث آن روز را انکار میکنند و یا اینکه به آن بی توجهی میکنند و آن را جدی نمی گیرند.

وَقَالُوا إِنْ هِيَ إِلَّا حَيَاتُنَا الدُّنْيَا وَمَا نَحْنُ بِمَبْعُوثِينَ ﴿۲۹﴾
و گفتند جز زندگى دنياى ما [زندگى ديگرى] نيست و برانگيخته نخواهيم شد (۲۹)

اما آنها در جهان بعدی، خطراتی را مشاهده میکنند که آنان را وادار به درک و فهم موضوع میکند. ما در این جهان، در چند بعد محدود به سر می بریم و اما در جهان بعدی، دارای ابعاد دیگری خواهیم بود و آنموقع اشتباهات این دنیای فانی برای ما بدیهی خواهد بود و درک آن بسیار ساده خواهد بود.
یکی از کسانی که داستان او در جهنم ذکر شده است و هنوز هم زنده است؛ ابلیس است. بطور قطع ابلیس وارد جهنم میشود و این را خودش هم میداند. اما با توجه به این که میداند وارد جهنم خواهد شد و گرفتار خواهد شد؛ اما نمیخواهد به طرف خدا برگردد؛ هرچند که شیطان در آنروز به اشتباه خود پی میبرد. وضعیت مجرمین هم در این جهان در سایز کوچکتر مثل شیطان است. ابعاد ما طوری طراحی شده است که از جهان بالاتر تصور درستی نداریم. تنها تصورات ما، الهام گرفته از پیامهای آسمانی هستند. حتی تصاویری که ما از ستارگان و کهکشانها در آسمان می بینیم، یک تصویر از زمانهای بسیار قدیم آنان است و به نوعی سفر در زمان گذشته است؛ مثل تصویر یک نقاشی قدیمی. ابعادی که ما در این جهان بر آن مسلطیم، بسیار محدود و ضعیف است. اما در جهان بعدی، ابعاد ما قوی و گسترده تر است. در این جهان ما روی این بحث میکنیم که 2+2 میشود چهار. اما در عالم بالاتر، نظریات پیچیده علمی جزو بدیهیات هستند. اگر ما در آسمان چیزی را نمی بینیم ، به معنای عدم وجود آن نیست؛ فقط به این معناست که آنقدر دور است که هنوز نورش به ما نرسیده است. این محدودیت ابعادی است که ما در آن آفریده شده ایم. بنابراین قیامت؛ به معنای تنها انفجار کرات آسمانی نیست؛ بلکه به معنای متلاشی شدن ابعاد فعلی است.

قديمي Friday 3 December 2021   #345
علوی

نشان علوی

نقل قول:
از روز مرگ ، گناهکاران مدام از برگشت به این جهان صحبت میکنند. این ثابت میکند که حوادث بعد از مرگ جدی است و کسانی که در این دنیای فانی نسبت به آخرت بی خیال بوده اند؛ در آنجا بطور جدی دنبال برگشت به این دنیا هستند.

حَتَّى إِذَا جَاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ ﴿۹۹﴾
تا آنگاه كه مرگ يكى از ايشان فرا رسد مى‏ گويد پروردگارا مرا بازگردانيد (۹۹)

لَعَلِّي أَعْمَلُ صَالِحًا فِيمَا تَرَكْتُ كَلَّا إِنَّهَا كَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِنْ وَرَائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ ﴿۱۰۰﴾
شايد من در آنچه وانهاده‏ ام كار نيكى انجام دهم نه چنين است اين سخنى است كه او گوينده آن است و پشاپيش آنان برزخى است تا روزى كه برانگيخته خواهند شد (۱۰۰)

فَإِذَا نُفِخَ فِي الصُّورِ فَلَا أَنْسَابَ بَيْنَهُمْ يَوْمَئِذٍ وَلَا يَتَسَاءَلُونَ ﴿۱۰۱﴾
پس آنگاه كه در صور دميده شود [ديگر] ميانشان نسبت‏ خويشاوندى وجود ندارد و از [حال] يكديگر نمى ‏پرسند (۱۰۱)

تصور آنها از رحمت خدا این است که به آنها اجازه برگشت به دنیا داده شود تا جبران کنند. اما اینها فقط چیزهایی است که آنها میگویند و گرنه امکان پذیر نیست. حتی اگر هم بر گردانده شوند، باز همان رویه قبلی را ادامه میدهند.

بَلْ بَدَا لَهُمْ مَا كَانُوا يُخْفُونَ مِنْ قَبْلُ وَلَوْ رُدُّوا لَعَادُوا لِمَا نُهُوا عَنْهُ وَإِنَّهُمْ لَكَاذِبُونَ ﴿۲۸﴾
[ولى چنين نيست] بلكه آنچه را پيش از اين نهان مى‏ داشتند براى آنان آشكار شده است و اگر هم بازگردانده شوند قطعا به آنچه از آن منع شده بودند برمى‏ گردند و آنان دروغگويند (۲۸)

آنها در دنیا، حوادث آن روز را انکار میکنند و یا اینکه به آن بی توجهی میکنند و آن را جدی نمی گیرند.

وَقَالُوا إِنْ هِيَ إِلَّا حَيَاتُنَا الدُّنْيَا وَمَا نَحْنُ بِمَبْعُوثِينَ ﴿۲۹﴾
و گفتند جز زندگى دنياى ما [زندگى ديگرى] نيست و برانگيخته نخواهيم شد (۲۹)

اما آنها در جهان بعدی، خطراتی را مشاهده میکنند که آنان را وادار به درک و فهم موضوع میکند. ما در این جهان، در چند بعد محدود به سر می بریم و اما در جهان بعدی، دارای ابعاد دیگری خواهیم بود و آنموقع اشتباهات این دنیای فانی برای ما بدیهی خواهد بود و درک آن بسیار ساده خواهد بود.
یکی از کسانی که داستان او در جهنم ذکر شده است و هنوز هم زنده است؛ ابلیس است. بطور قطع ابلیس وارد جهنم میشود و این را خودش هم میداند. اما با توجه به این که میداند وارد جهنم خواهد شد و گرفتار خواهد شد؛ اما نمیخواهد به طرف خدا برگردد؛ هرچند که شیطان در آنروز به اشتباه خود پی میبرد. وضعیت مجرمین هم در این جهان در سایز کوچکتر مثل شیطان است. ابعاد ما طوری طراحی شده است که از جهان بالاتر تصور درستی نداریم. تنها تصورات ما، الهام گرفته از پیامهای آسمانی هستند. حتی تصاویری که ما از ستارگان و کهکشانها در آسمان می بینیم، یک تصویر از زمانهای بسیار قدیم آنان است و به نوعی سفر در زمان گذشته است؛ مثل تصویر یک نقاشی قدیمی. ابعادی که ما در این جهان بر آن مسلطیم، بسیار محدود و ضعیف است. اما در جهان بعدی، ابعاد ما قوی و گسترده تر است. در این جهان ما روی این بحث میکنیم که 2+2 میشود چهار. اما در عالم بالاتر، نظریات پیچیده علمی جزو بدیهیات هستند. اگر ما در آسمان چیزی را نمی بینیم ، به معنای عدم وجود آن نیست؛ فقط به این معناست که آنقدر دور است که هنوز نورش به ما نرسیده است. این محدودیت ابعادی است که ما در آن آفریده شده ایم. بنابراین قیامت؛ به معنای تنها انفجار کرات آسمانی نیست؛ بلکه به معنای متلاشی شدن ابعاد فعلی است.

سلام علیکم
جناب اسد عزیز شما توانستید اثبات کنید که جز راسخون در علم هستی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
آدم فضایی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:52PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه