بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 21 January 2021   #2836
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,572
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط ZYGORAT نوشته شده است نمايش نوشته
إِنَّ الَّذِینَ یَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ یُرِیدُونَ أَنْ یُفَرِّقُوا بَیْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ یَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَ یُرِیدُونَ أَنْ یَتَّخِذُوا بَیْنَ ذلِکَ سَبِیلاً (۱۵۰) أُولئِکَ هُمُ الْکافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْکافِرِینَ عَذاباً مُهِیناً

انقدر حرفات بی ارزشه که حتی ارزش جواب دادن هم نداری

پس اگر حرف من اشتباه بود بفرما خدا چرا این ایه رو نازل کرده

اون ایه هم منظور بین خدا و پیامبران است و هیچ فرقی با این ایه نداره و منظور کسانی هستند که بین خدا و پیامبرانش فرق میگذارند و (هم )هم به خدا بر میگرده هم پیامبران خدای عالم

یا از روی نادانیته که اینطوری میکنی یا مشکل از بزرگتراته که اینطوری شدی و اینطوری با رسول الله دشمنی میکنی
متوجه نشدم می شود توضیح بدی بین خداوپیامبرانش فرق میگذارند یعنی چه وچگونه فرق می گذاشتند ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 21 January 2021   #2837
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
هر وقت این را می گویی یعنی پاسخی نداری و ادامه بحث برایت سخت است .
شما اگر اسلام را کامل فهمیده بودی کل آیات قرآن را می توانستی معنی کنی .
اگر ادعا داری که اسلام داری و مسلمان واقعی هستی من چند سوال دارم
بدبختی تو اینجاست که ادعا داری ولی در عمل پوچی ! ! ! ! ! !
مردم مثل تو نیستن که خود را به حماقت بزنند آیه آوردی منهم آیه آوردم مردم شعور تشخیص خوب از بد را دارند .
باورکن دراین که دربرابر شما پاسخی ندارم حق باشماست . اگر تمام آیات قران را هم برای شما بیاوریم پاسخ شما نمی شود چون شما آن جیزی را که شنیده ای وبه آن اعتقاددارید را دوست داری بشنوی نه آنچه خداوند فرموده اند همانطور که مفهوم اولی الامر را نفهمیدی این راهم نخواهی فهمید
قديمي Thursday 21 January 2021   #2838
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,858

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
باورکن دراین که دربرابر شما پاسخی ندارم حق باشماست . اگر تمام آیات قران را هم برای شما بیاوریم پاسخ شما نمی شود چون شما آن جیزی را که شنیده ای وبه آن اعتقاددارید را دوست داری بشنوی نه آنچه خداوند فرموده اند همانطور که مفهوم اولی الامر را نفهمیدی این راهم نخواهی فهمید
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 21 January 2021   #2839
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,518

نقل قول:

خداوند خیلی چیز ها فرموده که شما به آن عمل نمیکنی و ادعای شنیدن به کلام خداوند را داری .
من باب اولی الامر که چندبار گند زدی و هیچی که هیچی . تو حتی به قرآن خداوند هم اعتقاد نداری . جز این نیست
در تاپیک دیگر موجود است .
خداروشکر که مثل تو ادعایی در دین ندارم و فقط می خواهم پیرو خداوند متعال و پیامبرش باشم و نه افکار خودم .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 21 January 2021   #2840
ZYGORAT
عضو ثابت

نشان ZYGORAT

تاريخ ثبت نام: Jun 2007
پاسخ‌ها: 1,007

نقل قول:
متوجه نشدم می شود توضیح بدی بین خداوپیامبرانش فرق میگذارند یعنی چه وچگونه فرق می گذاشتند ؟
بله این همون شخصیه که میگفت قرآن برای هدایت کافی و نیازی به چیز دیگری (رسول الله) نیست حالا متوجه نمیشود ایه منظورش چیست

وهابی بارها گفتم که خیلی بی ارزش تر از انی که بخوام وقتم را تلف جواب دادن تو بکنم
عن عبدالله بن مسعود ، عن النبي قال : إن لله ملائكة سياحين يبلغون ، عن أمتي السلام قال : وقال رسول الله حياتي خير لكم تحدثون وتحدث لكم ووفاتى خير لكم تعرض على أعمالكم ، فما رأيت من خير حمدت الله عليه وما رأيت من شر إستغفرت الله لكم ، رواه البزار ورجاله رجال الصحيح.
مجمع الزوائد

ZYGORAT حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 21 January 2021   #2841
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
بله این همون شخصیه که میگفت قرآن برای هدایت کافی و نیازی به چیز دیگری (رسول الله) نیست حالا متوجه نمیشود ایه منظورش چیست

وهابی بارها گفتم که خیلی بی ارزش تر از انی که بخوام وقتم را تلف جواب دادن تو بکنم
اگر توان جواب دادن به یک سوال به این ساده را نداری مگه مجبوری مطلبی می نویسی که نمی توانی حواب بدهی

شما بر چه اساس أَنْ یُفَرِّقُوا بَیْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ کسانی هستند که بین خدا و پیامبرانش فرق میگذارند معنی کردید در صورتی که معنی جدایی میدهد

نقل قول:
إِنَّ الَّذِینَ یَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ یُرِیدُونَ أَنْ یُفَرِّقُوا بَیْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ یَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَ یُرِیدُونَ أَنْ یَتَّخِذُوا بَیْنَ ذلِکَ سَبِیلاً (۱۵۰) أُولئِکَ هُمُ الْکافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْکافِرِینَ عَذاباً مُهِیناً

انقدر حرفات بی ارزشه که حتی ارزش جواب دادن هم نداری

پس اگر حرف من اشتباه بود بفرما خدا چرا این ایه رو نازل کرده

اون ایه هم منظور بین خدا و پیامبران است و هیچ فرقی با این ایه نداره و منظور کسانی هستند که بین خدا و پیامبرانش فرق میگذارند و (هم )هم به خدا بر میگرده هم پیامبران خدای عالم
حالا شما که چنین آیه را ترجمه کردید بگو بین خداوپیامبرانش فرق میگذارند یعنی چه وچگونه فرق می گذاشتند ؟

اگر نمی توانی و فهمت به این چیزها نمی رسد بیشتر از اینها خودتو ضایع نکن
قديمي Thursday 21 January 2021   #2842
ZYGORAT
عضو ثابت

نشان ZYGORAT

تاريخ ثبت نام: Jun 2007
پاسخ‌ها: 1,007

نقل قول:
اگر توان جواب دادن به یک سوال به این ساده را نداری مگه مجبوری مطلبی می نویسی که نمی توانی حواب بدهی

شما بر چه اساس أَنْ یُفَرِّقُوا بَیْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ کسانی هستند که بین خدا و پیامبرانش فرق میگذارند معنی کردید در صورتی که معنی جدایی میدهد

حالا شما که چنین آیه را ترجمه کردید بگو بین خداوپیامبرانش فرق میگذارند یعنی چه وچگونه فرق می گذاشتند ؟

اگر نمی توانی و فهمت به این چیزها نمی رسد بیشتر از اینها خودتو ضایع نکن

میگم بی ارزشی میگی نه!

تنها چیزی که میشود بین خدا و رسول الله فرق نگذاشت فرق در اطاعت کردن از آنهاست

و کسی که اطاعتش عین اطاعت خداوند است باید علم خدایی داشته باشد و..... چون اگر نداشته باشد و واجب طاعه باشد اگر دستور اشتباهی بدهد در این مسیله نستجیر بالله خداوند مقصر است چون خدا در قرآن دستور اطاعت از ایشان (رسول الله و اهل بیت هلیهم السلام )داده است

یعنی خداوند در آیه ای دستور به نماز داده است و باید به آن عمل کرد اما چگونه؟

یعنی خداوند دستور به حج داده است و در قرآن ایات بسیاری در وجوب حج داریم اما جزییات آن بیان نشده و تو که ادعا میکنی قرآن کافی است جزییات حج رفتن (اعمال)ان را بیاور

پس یک عده مثل امثال تو که بشدت بی ارزش و پوچ هست حرفات میگی من به قرآن عمل میکنم و تنها فقط قرآن برای من حجت است و در این امور بسیار ناتوانی که حتی جزیی ترین اعمال خودت یعنی حج ونماز و روزه را نمیتوانی از قرآن ثابت کنی

پس اینجا ادم مجبور میشود همانطور که از خدا اطاعت میکند از رسول الله هم اطاعت کند و روش های نماز و روزه و حج وزکات حتی تاویل قرآن را از رسول الله و راسخون در علم (اهل بیت ) (علیهم السلام ) بگیرد

انقدر بی عقلی که فکر میکنی نستجیر بالله قیافه و ظاهرخدا مثل رسول الله است و یا اینکه خداوند کنار رسول الله نشسته و نباید بین ان جدایی انداخت(مشرک هم میشوی)

بخاطر همین حرفایت هست که میگویم بی ارزشی و ارزش وقت تلف کردن نداری

خودت هم خوب میدانی یکی از معجزات قرآن طراوت و تازگی برای تمام اعصار است و باید به تمام ایات ان عمل کرد
عن عبدالله بن مسعود ، عن النبي قال : إن لله ملائكة سياحين يبلغون ، عن أمتي السلام قال : وقال رسول الله حياتي خير لكم تحدثون وتحدث لكم ووفاتى خير لكم تعرض على أعمالكم ، فما رأيت من خير حمدت الله عليه وما رأيت من شر إستغفرت الله لكم ، رواه البزار ورجاله رجال الصحيح.
مجمع الزوائد

آخرين ويرايش ZYGORAT ، Thursday 21 January 2021 در 06:17PM.
ZYGORAT حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 21 January 2021   #2843
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
میگم بی ارزشی میگی نه!

و کسی که اطاعتش عین اطاعت خداوند است باید علم خدایی داشته باشد و..... چون اگر نداشته باشد و واجب طاعه باشد اگر دستور اشتباهی بدهد در این مسیله نستجیر بالله خداوند مقصر است چون خدا در قرآن دستور اطاعت از ایشان (رسول الله و اهل بیت هلیهم السلام )داده است

اولا خداوند درآیه به تمام پیامبران اشاره دارند نه تنها رسول الله که تو می گویی .

مسیحیت هم دارند از عیسی تبعیت می کنند و بر طبق احادیثی که از عیسی بدستشان رسید عیسی خودرا پسر خداوند معرقی کرده است پس بر طبق اعتقاد شما دارند از رسول اطاعت می کنند پس چرا خداوند به آنها می گویند کافرشده اند ؟

در ضمن نگفتی اطاعت از رسول چگونه است و چطور باید از رسول اطاعت کرد اگر شما انسان باارزشی هستی و مثل من بی ارزش نیستی جواب بده اگر راست می گویی ومثل طوطی فقط تقلیدی حرفی را نمی زنی ؟.
قديمي Friday 22 January 2021   #2844
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,518

نقل قول:
میگم بی ارزشی میگی نه!

یعنی خداوند در آیه ای دستور به نماز داده است و باید به آن عمل کرد اما چگونه؟

یعنی خداوند دستور به حج داده است و در قرآن ایات بسیاری در وجوب حج داریم اما جزییات آن بیان نشده و تو که ادعا میکنی قرآن کافی است جزییات حج رفتن (اعمال)ان را بیاور

پس یک عده مثل امثال تو که بشدت بی ارزش و پوچ هست حرفات میگی من به قرآن عمل میکنم و تنها فقط قرآن برای من حجت است و در این امور بسیار ناتوانی که حتی جزیی ترین اعمال خودت یعنی حج ونماز و روزه را نمیتوانی از قرآن ثابت کنی

پس اینجا ادم مجبور میشود همانطور که از خدا اطاعت میکند از رسول الله هم اطاعت کند و روش های نماز و روزه و حج وزکات حتی تاویل قرآن را از رسول الله و راسخون در علم (اهل بیت ) (علیهم السلام ) بگیرد

انقدر بی عقلی که فکر میکنی نستجیر بالله قیافه و ظاهرخدا مثل رسول الله است و یا اینکه خداوند کنار رسول الله نشسته و نباید بین ان جدایی انداخت(مشرک هم میشوی)

بخاطر همین حرفایت هست که میگویم بی ارزشی و ارزش وقت تلف کردن نداری

خودت هم خوب میدانی یکی از معجزات قرآن طراوت و تازگی برای تمام اعصار است و باید به تمام ایات ان عمل کرد
سلام علیکم و رحمه الله
کنجگاو نمیدونه چطوری غسل کنه شما انتظار حج و ... ازش دارید ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 22 January 2021   #2845
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

قُلْ أَنَدْعُو مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنْفَعُنَا وَلَا يَضُرُّنَا وَنُرَدُّ عَلَى أَعْقَابِنَا بَعْدَ إِذْ هَدَانَا اللَّهُ كَالَّذِي اسْتَهْوَتْهُ الشَّيَاطِينُ فِي الْأَرْضِ حَيْرَانَ لَهُ أَصْحَابٌ يَدْعُونَهُ إِلَى الْهُدَى ائْتِنَا قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَأُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۷۱﴾
بگو آيا به جاى خدا چيزى را بخوانيم كه نه سودى به ما مى ‏رساند و نه زيانى و آيا پس از اينكه خدا ما را هدايت كرده از عقيده خود بازگرديم مانند كسى كه شيطانها او را در بيابان از راه به در برده‏ اند و حيران [بر جاى مانده] است براى او يارانى است كه وى را به سوى هدايت مى‏ خوانند كه به سوى ما بيا بگو هدايت‏ خداست كه هدايت [واقعى] است و دستور يافته‏ ايم كه تسليم پروردگار جهانيان باشيم (۷۱)
انعام

هدایت خداوند کدام است ؟

آیا صحیح مسلم و صحیح بخاری و... هدایت خداوند است ؟

یا اصول کافی و بحارالانوارو... هدایت خداوند است ؟

یا قرآن هدایت خداوند است ؟

آیا کسایی که هدایت خداوند را کافی نمی دانند و مانع رجوع به آیات قرآن می شوند و آن را نامفهوم نشان می دهند وسد راه آن می شوند یاران خداوند هستند یا همان یاران شیطان هستند که بسوی هدایت می خوانند و خودرا تنهاره یافتگان می دانند ؟

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Friday 22 January 2021 در 10:31PM.
قديمي Saturday 23 January 2021   #2846
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
قُلْ أَنَدْعُو مِنْ دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنْفَعُنَا وَلَا يَضُرُّنَا وَنُرَدُّ عَلَى أَعْقَابِنَا بَعْدَ إِذْ هَدَانَا اللَّهُ كَالَّذِي اسْتَهْوَتْهُ الشَّيَاطِينُ فِي الْأَرْضِ حَيْرَانَ لَهُ أَصْحَابٌ يَدْعُونَهُ إِلَى الْهُدَى ائْتِنَا قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَأُمِرْنَا لِنُسْلِمَ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۷۱﴾
بگو آيا به جاى خدا چيزى را بخوانيم كه نه سودى به ما مى ‏رساند و نه زيانى و آيا پس از اينكه خدا ما را هدايت كرده از عقيده خود بازگرديم مانند كسى كه شيطانها او را در بيابان از راه به در برده‏ اند و حيران [بر جاى مانده] است براى او يارانى است كه وى را به سوى هدايت مى‏ خوانند كه به سوى ما بيا بگو هدايت‏ خداست كه هدايت [واقعى] است و دستور يافته‏ ايم كه تسليم پروردگار جهانيان باشيم (۷۱)
انعام

هدایت خداوند کدام است ؟

آیا کسایی که هدایت خداوند را کافی نمی دانند و مانع رجوع به آیات قرآن می شوند و آن را نامفهوم نشان می دهند وسد راه آن می شوند یاران خداوند هستند یا همان یاران شیطان هستند که بسوی هدایت می خوانند و خودرا تنهاره یافتگان می دانند ؟

آنوسی عزیز ایاتی که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات والقائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Tuesday 26 January 2021   #2847
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
انعام

هدایت خداوند کدام است ؟

وَبَرَزُوا لِلَّهِ جَمِيعًا فَقَالَ الضُّعَفَاءُ لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُنَّا لَكُمْ تَبَعًا فَهَلْ أَنْتُمْ مُغْنُونَ عَنَّا مِنْ عَذَابِ اللَّهِ مِنْ شَيْءٍ قَالُوا لَوْ هَدَانَا اللَّهُ لَهَدَيْنَاكُمْ سَوَاءٌ عَلَيْنَا أَجَزِعْنَا أَمْ صَبَرْنَا مَا لَنَا مِنْ مَحِيصٍ ﴿۲۱﴾
و همگى در برابر خدا ظاهر مى ‏شوند پس ناتوانان به گردنكشان مى‏ گويند ما پيروان شما بوديم آيا چيزى از عذاب خدا را از ما دور مى ‏كنيد مى‏ گويند اگر خدا ما را هدايت كرده بود قطعا شما را هدايت میکرديم چه بى‏ تابى كنيم چه صبر نماييم براى ما يكسان است ما را راه گريزى نيست (۲۱)
وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿۲۲﴾
و چون كار از كار گذشت [و داورى صورت گرفت] شيطان مى‏ گويد در حقيقت ‏خدا به شما وعده داد وعده راست و من به شما وعده دادم و با شما خلاف كردم و مرا بر شما هيچ تسلطى نبود جز اينكه شما را دعوت كردم و اجابتم نموديد پس مرا ملامت نكنيد و خود را ملامت كنيد من فريادرس شما نيستم و شما هم فريادرس من نيستيد من به آنچه پيش از اين مرا [در كار خدا] شريك مى‏ دانستيد كافرم آرى ستمكاران عذابى پردرد خواهند داشت (۲۲)

اگر به آیه 22 ابراهیم توجه کنید شیطان اعتراف می کند که خداوند به شما وعده راست داد و من به شما وعده دادم و خلاف کردم و در ادامه می گوید من شمارا دعوت کردم و شما اجابت کردید
به راستی شیطان چگونه مردمان رادعوت کرده آیا کسی تا به حال شیطان را دیده ؟
اگر به آیه 71 سوره انعام توجه کنید شیطان را یارانی است که بسوس هدایت دعوت می کنند و آنها هستند که دستورات شیطان را به مردمان می رسانند .مطمعنا آن یاران شیطان خودرا طوری نشان می دهند که مردمان فکر کنند دستورات آنها از جانب خداوند است در صورتی که از جانب خداوند نیست و به خداوند دروغ می بندند که مردمان را ازراه خداوند گمراه کنند .

وعده خداوند که حق است غیر از ماانزل الله (کتابهای آسمانی ) نیست .
و کسایی که دین خود را فقط از ما انز ل الله (قرآن ) بگیرند به هدایت خداوند روی آورده اند .

وعدهای شیطان چگونه است ؟

بطورمثال شیطان وعده می دهد که کسی به بهشت نمی رود مگر یهودی و یا مسیحی و امثال هم باشند در صورتی که اگر به کلام خداوند توجه کنیم می فهمیم که دروغی بیش نیست و...
قديمي Tuesday 26 January 2021   #2848
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
وَبَرَزُوا لِلَّهِ جَمِيعًا فَقَالَ الضُّعَفَاءُ لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا إِنَّا كُنَّا لَكُمْ تَبَعًا فَهَلْ أَنْتُمْ مُغْنُونَ عَنَّا مِنْ عَذَابِ اللَّهِ مِنْ شَيْءٍ قَالُوا لَوْ هَدَانَا اللَّهُ لَهَدَيْنَاكُمْ سَوَاءٌ عَلَيْنَا أَجَزِعْنَا أَمْ صَبَرْنَا مَا لَنَا مِنْ مَحِيصٍ ﴿۲۱﴾
و همگى در برابر خدا ظاهر مى ‏شوند پس ناتوانان به گردنكشان مى‏ گويند ما پيروان شما بوديم آيا چيزى از عذاب خدا را از ما دور مى ‏كنيد مى‏ گويند اگر خدا ما را هدايت كرده بود قطعا شما را هدايت میکرديم چه بى‏ تابى كنيم چه صبر نماييم براى ما يكسان است ما را راه گريزى نيست (۲۱)
وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿۲۲﴾
و چون كار از كار گذشت [و داورى صورت گرفت] شيطان مى‏ گويد در حقيقت ‏خدا به شما وعده داد وعده راست و من به شما وعده دادم و با شما خلاف كردم و مرا بر شما هيچ تسلطى نبود جز اينكه شما را دعوت كردم و اجابتم نموديد پس مرا ملامت نكنيد و خود را ملامت كنيد من فريادرس شما نيستم و شما هم فريادرس من نيستيد من به آنچه پيش از اين مرا [در كار خدا] شريك مى‏ دانستيد كافرم آرى ستمكاران عذابى پردرد خواهند داشت (۲۲)

اگر به آیه 22 ابراهیم توجه کنید شیطان اعتراف می کند که خداوند به شما وعده راست داد و من به شما وعده دادم و خلاف کردم و در ادامه می گوید من شمارا دعوت کردم و شما اجابت کردید
به راستی شیطان چگونه مردمان رادعوت کرده آیا کسی تا به حال شیطان را دیده ؟
اگر به آیه 71 سوره انعام توجه کنید شیطان را یارانی است که بسوس هدایت دعوت می کنند و آنها هستند که دستورات شیطان را به مردمان می رسانند .مطمعنا آن یاران شیطان خودرا طوری نشان می دهند که مردمان فکر کنند دستورات آنها از جانب خداوند است در صورتی که از جانب خداوند نیست و به خداوند دروغ می بندند که مردمان را ازراه خداوند گمراه کنند .

وعده خداوند که حق است غیر از ماانزل الله (کتابهای آسمانی ) نیست .
و کسایی که دین خود را فقط از ما انز ل الله (قرآن ) بگیرند به هدایت خداوند روی آورده اند .

وعدهای شیطان چگونه است ؟

بطورمثال شیطان وعده می دهد که کسی به بهشت نمی رود مگر یهودی و یا مسیحی و امثال هم باشند در صورتی که اگر به کلام خداوند توجه کنیم می فهمیم که دروغی بیش نیست و...
نقل قول:
انعام

هدایت خداوند کدام است ؟

آنوسی عزیزبجای تفسیر برأی جواب بده
ایاتی که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات دلیل از قران بیار
وبوهم شرک الود وکفر الود شما متشابهات القائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
قديمي Thursday 28 January 2021   #2849
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است
کسانی که از قرآن آگاهی ندارند و نقلهای آن را نمی خوانند، یا با عینک مخصوص فرقه خود می خوانند، تصور می کنند یک بت پرست کسی است که چیزی را به دست خود می سازد و بعد آن را خدای خود قرار می دهد و به راز و نیاز با آن می پردازد.
اگرچه یک بت پرست، خدای خود را با دست خود می سازد، اما آنچه بت پرستان می سازند، به باور خودشان، فقط تمثال و نماد خدایان است که در جایی نصب می شود، و الا خدایان کجا و تماثیل و انصاب کجا!
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است

آگا]هی شما به قرآن به شما گفته است که مطلب دروغ را چند بار که تکرار کنید تبدیل به حق میشود؟!

بارها از ده‌ها آیه قرآن کریم شاهد آورده شد که بت‌پرستها خود بت را میپرستیدند:

مفصل بحث کردیم که اگر خدای پشت سر بت، معبود بود پس چرا قرآن به پرستندگان گوساله میگوید:

أَ فَلا يَرَوْنَ أَلاَّ يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلاً وَ لا يَمْلِكُ لَهُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً (طه 89)

مگر نمیبينند كه [گوساله‏] پاسخ سخن آنان را نمیدهد و به حالشان سود و زيانى ندارد؟ (89)

آیا این ایراد به آنها وارد است ای آقای مدعی قرآن به عنوان کلام ربّ العالمین؟

قالَ أَ تَعْبُدُونَ ما تَنْحِتُونَ (الصافات 95)

[ابراهيم‏] گفت: «آيا آنچه را میتراشيد، میپرستيد؟ (95)

مهمرتین بزنگاه اینکه بگویند ما بتها را نماینده خدا میدانیم در وقت بت شکنی حضرت ابراهیم ع بود، اما به جای این جواب غانت، حرفهای دیگر میزنند که حاکی از این است که خود بت را میپرستیدند:

إِذْ قَالَ لِأَبِيهِ وَ قَوْمِهِ مَا هَاذِهِ التَّمَاثِيلُ الَّتىِ أَنتُمْ لهََا عَكِفُونَ(52) قَالُواْ وَجَدْنَا ءَابَاءَنَا لهََا عَابِدِينَ(53) ... قَالَ بَلْ فَعَلَهُ كَبِيرُهُمْ هَذَا فَسَْلُوهُمْ إِن كَانُواْ يَنطِقُونَ(63) فَرَجَعُواْ إِلىَ أَنفُسِهِمْ فَقَالُواْ إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّلِمُونَ(64) ثمُ‏َّ نُكِسُواْ عَلىَ‏ رُءُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاءِ يَنطِقُونَ(65) قَالَ أَ فَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنفَعُكُمْ شَيًْا وَ لَا يَضرُُّكُمْ(66) أُفٍ‏ّ لَّكمُ‏ْ وَ لِمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَ فَلَا تَعْقِلُونَ(67) قَالُواْ حَرِّقُوهُ وَ انصُرُواْ ءَالِهَتَكُمْ إِن كُنتُمْ فَعِلِينَ(68)

و در حقيقت، پيش از آن، به ابراهيم رشد [فكرى‏] اش را داديم و ما به [شايستگى‏] او دانا بوديم. (51) آن گاه كه به پدر خود و قومش گفت: «اين مجسمه‌‏هايى كه شما ملازم آنها شده‏‌ايد چيستند؟» (52) گفتند: «پدران خود را پرستندگان آنها يافتيم.» (53)
...
گفت: « [نه‏] بلكه آن را اين بزرگترشان كرده است، اگر سخن میگويند از آنها بپرسيد.» (63) پس به خود آمده و [به يكديگر] گفتند: «در حقيقت، شما ستمكاريد.» (64) سپس سرافكنده شدند [و گفتند:] «قطعاً دانسته‌‏اى كه اينها سخن نمى‏گويند.» (65) گفت: «آيا جز خدا چيزى را میپرستيد كه هيچ سود و زيانى به شما نمى‏رساند؟ (66) اف بر شما و بر آنچه غير از خدا میپرستيد. مگر نمیانديشيد؟» (67) گفتند: «اگر كارى میكنيد، او را بسوزانيد و خدايانتان را يارى دهيد.» (68)

و......

برای یک مرتبه هم شده از این حرف واضح فرار نکنید، لااقل یک کلمه جواب دهید که این آیات چگونه در مبنای شما تحلیل میشود؟
از مطالب جناب حسین که به بعضی از آیات اشاره کردند چنین می توان فهمید که بت پرستان کسایی بودند که بادستان خود مجسمه هایی می ساختن و به عنوان اله آنهارا پرستش می کردند .

آیا همین بت پرستان که جناب حسین به آنها اشاره کردند به رب العالمین ایمان داشتند ؟

اگر به خداوند ایمان داشتند پس چرا دیگر مجسمه هایی بادستان خود می ساختند و آنهارا پرستش می کردند ؟

جناب حسین می شود در این باره کمی توضیح بدهید که به چه علت بت پرستان مجسمه می ساختند و بعد آنهارا پرستش می کردن ؟

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Thursday 28 January 2021 در 05:44PM.
قديمي Friday 29 January 2021   #2850
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179

نقل قول:
از مطالب جناب حسین که به بعضی از آیات اشاره کردند چنین می توان فهمید که بت پرستان کسایی بودند که بادستان خود مجسمه هایی می ساختن و به عنوان اله آنهارا پرستش می کردند .

آیا همین بت پرستان که جناب حسین به آنها اشاره کردند به رب العالمین ایمان داشتند ؟

اگر به خداوند ایمان داشتند پس چرا دیگر مجسمه هایی بادستان خود می ساختند و آنهارا پرستش می کردند ؟

جناب حسین می شود در این باره کمی توضیح بدهید که به چه علت بت پرستان مجسمه می ساختند و بعد آنهارا پرستش می کردن ؟
دوست گرامی، این بحث گسترده است، و شاید بعضا در همانجا توضیح دادم، و خلاصه مطلب این است که بت‌پرستی در ذریه حضرت ابراهیم ع با بت‌پرستی قبل از ایشان تفاوت دارد، در مشرکین قریش، فرهنگ توحید ابراهیمی ع ریشه داشت، و لذا الله مورد قبول آنها بود به عنوان اینکه جزء فرهنگ پدران آنها بود، اما در بت‌پرستان قبل از حضرت نوح ع و همچنین بین حضرت نوح ع تا حضرت ابراهیم ع، مختلف میشود، بعضی صریحا به رب العالمین ایمان نداشتند، به این چند آیه در سوره حضرت ابراهیم ع نگاه کنید:

14|9|ألم يأتكم نبأ الذين من قبلكم قوم نوح وعاد وثمود والذين من بعدهم لا يعلمهم إلا الله جاءتهم رسلهم بالبينات فردوا أيديهم في أفواههم وقالوا إنا كفرنا بما أرسلتم به وإنا لفي شك مما تدعوننا إليه مريب ، قالت رسلهم أفي الله شك فاطر السماوات والأرض يدعوكم ليغفر لكم من ذنوبكم ويؤخركم إلى أجل مسمى قالوا إن أنتم إلا بشر مثلنا تريدون أن تصدونا عما كان يعبد آباؤنا فأتونا بسلطان مبين

صریحا میگفتند ما شک داریم، و پیامبرانشان میگفتند آیا ممکن است در آفریننده آسمان و زمین شک داشت؟ و فرعون که از دریه حضرت ابراهیم ع نبود، صریحا میگفت: و ما رب العالمین، رب العالمین دیگر چیست؟ و پس از اینکه پرسید رب العالمین چیست؟ به اطرافیانش گفت الا تستمعون، یعنی همه مردم دور او دید او را داشتند، و لعلی اطلع الی اله موسی و انی لاظنه من الکاذبین، آیا ممکن است کسی و گروهی که به رب العالمین ایمان دارند ساختمانی به سوی آسمان بسازند تا ببینند آیا موسی راست میگوید؟

همه مردم در دو جهت توحیدی مشترک هستند، یکی اینکه فطرت الله التی فطر الناس علیها دارند، یعنی همان اشهدهم علی انفسهم ألست بربکم، و دیگر اینکه همگی بنی آدم هستند، و لذا ریشه تعلیم وحی و نبوت حضرت آدم ع اساس تعلیم ابتدایی همه بشر است، و نباید از این دو ریشه مهم غفلت کرد، همه بت‌پرستان و حتی دهریون هم این دو ریشه را دارند، و توجه به این نکته در بسیاری از مباحث و تحلیلها لازم است.

حال چگونه بت‌پرستی پیدا شد؟ شیطان جاگذاری کرد، چون بشر با حس و محسوس دم‌ساز است، دنبال چیز ملموس میگردد، و شیطان هم خدای فطری نادیدنی آنها را به سوی خدای دیدنی، فرو میکاهد، بنده آیاتی صریح‌تر از این آیات سراغ ندارم، اگر شما قبول نمیکنید بحثی نداریم، سامری صریحا میگوید: هذا الهکم و اله موسی، اشاره میکند به گوساله و میگوید این است خدای شما و خدای موسی! و اگر مقصود سمبل بود که صحیح نبود قرآن بفرماید آیا نمیدیدند که با آنها صحبت نمیکند؟ چه کسی از سمبل توقع گفتگو دارد تا قرآن چنین مسخره کند آنها را؟ یا آیه سؤال حضرت ابراهیم ع، چقدر صریح است؟! أتعبدون ما تنحتون؟ آیا آنچه را میتراشید میپرستید؟ چرا جواب ندادند ای پسر ما این تراشیده را پرستش نمیکنیم! این سمبل است!

پس جواب فرمایش شما: «اگر به خداوند ایمان داشتند پس چرا دیگر مجسمه هایی بادستان خود می ساختند و آنهارا پرستش می کردند؟» همان کار سامری است، میگوید خدای موسی که شما هم اعتقاد دارید همین گوساله است، در «فنسي» گروهی از مفسرین میگویند سامری گفت موسی فراموش کرده که اینجا خداست و رفته کوه طور دنبالش میگردد، حضرت هارون ع داد زد: «إن ربکم الرحمن» اگر سمبل بود که چنین حرفی درست نبود، و قبلا هم وقتی به قومی رسیدند که «یعکفون علی اصنام لهم» از خود حضرت موسی ع خواستند که «اجعل لنا إلها کما لهم آلهه»، با چه ولعی زیور آلات خود را جمع کردند و با سامری در ساختن گوساله همکاری کردند تا خدایی درست کنند که بتوانند مقابل او سجده کنند، و صریحا گفتند «لن نؤمن لک حتی نری الله جهرة» «فقالوا ارنا الله جهرة فاخذتهم الصاعقة بظلمهم ثم اتخذوا العجل من بعد ما جائتهم البینات»
.

آخرين ويرايش hosyn ، Friday 29 January 2021 در 10:39AM.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:34PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه