بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 29 January 2021   #2851
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,572
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته

پس جواب فرمایش شما: «اگر به خداوند ایمان داشتند پس چرا دیگر مجسمه هایی بادستان خود می ساختند و آنهارا پرستش می کردند؟» همان کار سامری است، میگوید خدای موسی که شما هم اعتقاد دارید همین گوساله است، در «فنسي» گروهی از مفسرین میگویند سامری گفت موسی فراموش کرده که اینجا خداست و رفته کوه طور دنبالش میگردد، حضرت هارون ع داد زد: «إن ربکم الرحمن» اگر سمبل بود که چنین حرفی درست نبود، و قبلا هم وقتی به قومی رسیدند که «یعکفون علی اصنام لهم» از خود حضرت موسی ع خواستند که «اجعل لنا إلها کما لهم آلهه»، با چه ولعی زیور آلات خود را جمع کردند و با سامری در ساختن گوساله همکاری کردند تا خدایی درست کنند که بتوانند مقابل او سجده کنند، و صریحا گفتند «لن نؤمن لک حتی نری الله جهرة» «فقالوا ارنا الله جهرة فاخذتهم الصاعقة بظلمهم ثم اتخذوا العجل من بعد ما جائتهم البینات»
.
بگذار اول به قوم ابراهیم که درباره آنها گفتی بپردازیم بعد اگر خواستی بقیه تا سردرگم نشویم

شما می گوید که مجسه هارو خدا می دانستند اما اگر به آیه 77 شعرا توجه کنی ابراهیم خطاب به پدر و قوم خود گفت .همه آنها جز رب العالمین دشمن منند

فَإِنَّهُمْ عَدُوٌّ لِي إِلَّا رَبَّ الْعَالَمِينَ ﴿۷۷﴾
قطعا همه آنها جز پروردگار جهانيان دشمن منند (۷۷)

این به آن معناست که قوم ابراهیم رب العالمین را قبول داشتند .

و یا در آیه78 انعام ابراهیم به قوم خود گفت من از آنچه شریک می سازید بیزارم .

فَلَمَّا رَأَى الشَّمْسَ بَازِغَةً قَالَ هَذَا رَبِّي هَذَا أَكْبَرُ فَلَمَّا أَفَلَتْ قَالَ يَا قَوْمِ إِنِّي بَرِيءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ ﴿۷۸﴾
پس چون خورشيد را برآمده ديد گفت اين پروردگار من است اين بزرگتر است و هنگامى كه افول كرد گفت اى قوم من من از آنچه [براى خدا] شريك مى‏ سازيد بيزارم (۷۸)
ترجمه فولادوند

قوم ابراهیم برای خداوند شریک قرار می دادند همانطور که قوم پیامبر برای خداوند شریک قرار داده بودند
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 29 January 2021   #2852
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
این به آن معناست که قوم ابراهیم رب العالمین را قبول داشتند .

و یا در آیه78 انعام ابراهیم به قوم خود گفت من از آنچه شریک می سازید بیزارم .
دوست گرامی، اگر قرار است اینطور بحث کنیم که چه لزومی دارد بنده پست ارسال کنم؟ واضحترین چیزها را اینطوری مبهم نشان دهید، خوب، دوست عزیز، شما حرف حضرت ابراهیم ع را برای قبول قوم ایشان میآورید؟ یک مورد حرف خود قوم که قرآن نقل میکند بیاورید، این معلوم است که نزد حضرت ابراهیم ع آنها مشرک به رب العالمین بودند، آیا وقتی حضرت موسی ع نزد فرعون میگویند: إنا رسول رب العالمين ، معنایش این است که فرعون هم به رب العالمین ایمان دارد؟ پس چرا فرعون میگوید: قال فرعون وما رب العالمين ، بعد که حضرت اوصاف رب العالمین را میگویند چرا مسخره میکند؟ چرا سحره موسی پس از دیدن معجزه تازه حالا میگویند به رب العالمین ایمان آوردیم: « فألقي السحرة ساجدين ، قالوا آمنا برب العالمين ، رب موسى وهارون» ؟

آیا آیه‌ای واضحتر از این هست که میگوید پدر ابراهیم دشمن خدا بود، دشمن خدا به نظر شما مؤمن به اوست؟: وما كان استغفار إبراهيم لأبيه إلا عن موعدة وعدها إياه فلما تبين له أنه عدو لله تبرأ منه إن إبراهيم لأواه حليم 9|114

شما آیه میآورید که «فانهم عدو لی الا رب العالمین» که حرف حضرت ابراهیم ع است اما آیات قبلش که حرف قوم است چرا نمیآورید؟:

26|69|واتل عليهم نبأ إبراهيم
26|70|إذ قال لأبيه وقومه ما تعبدون
26|71|قالوا نعبد أصناما فنظل لها عاكفين
26|72|قال هل يسمعونكم إذ تدعون
26|73|أو ينفعونكم أو يضرون
26|74|قالوا بل وجدنا آباءنا كذلك يفعلون
26|75|قال أفرأيتم ما كنتم تعبدون
26|76|أنتم وآباؤكم الأقدمون
26|77|فإنهم عدو لي إلا رب العالمين

و بر خوان بر ايشان خبر ابراهيم را (69)
هنگامى كه گفت بپدر و قومش كه چه ميپرستيد (70)
گفتند ميپرستيم بتهائى را پس ميگرديم آنها را تمام روز پرستندگان (71)
گفت آيا مى‏شنوند از شما وقتى بخوانيد (72)
يا نفع ميدهند شما را يا ضرر ميرسانند (73)
گفتند بلكه يافتيم پدران خود را كه همچنين مى‏كردند (74)
گفت آيا پس ديده‏‌ايد آنچه را كه هستيد ميپرستيد (75)
شما و پدرانتان كه پيشينيانند (76)
پس بدرستى كه ايشان دشمنند مرا جز پروردگار جهانيان (77)

ببینید آیا میگویند ما برای خدا شریک قرار میدهیم؟ آیا میگویند اینها سمبل رب العالمین هستند؟ ابدا، بلکه میگویند ما همان کاری میکنیم که پدرانمان کردند، در بیش از پنج مورد که در سوره‌های مختلف محاجه حضرت ابراهیم ع آمده و ده‌ها آیه میشود ببینید آیا یک مورد نقل قول قوم ایشان آمده که خودشان بگویند ما رب العالمین را قبول داریم؟ شما که جواب نمیدهید، چرا اگر قبول داشتند و اینها سمبل بودند وقتی حضرت میپرسیدند آیا اینها حرف شما میشنوند جواب نمیدادند که اینها سمبل هستند؟
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 29 January 2021   #2853
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
بگذار اول به قوم ابراهیم که درباره آنها گفتی بپردازیم بعد اگر خواستی بقیه تا سردرگم نشویم
عجب اولی؟! روشن ترین حرف اول من را که هیچ جوابی برایش ندارید بایکوت میکنید و میروید سراغ اول؟! تا آیه ۹ و ۱۰ سوره مبارکه ابراهیم را معنا نکنید ادامه بحث ممکن نیست:
نقل قول:
... به این چند آیه در سوره حضرت ابراهیم ع نگاه کنید:

14|9|ألم يأتكم نبأ الذين من قبلكم قوم نوح وعاد وثمود والذين من بعدهم لا يعلمهم إلا الله جاءتهم رسلهم بالبينات فردوا أيديهم في أفواههم وقالوا إنا كفرنا بما أرسلتم به وإنا لفي شك مما تدعوننا إليه مريب ، قالت رسلهم أفي الله شك فاطر السماوات والأرض يدعوكم ليغفر لكم من ذنوبكم ويؤخركم إلى أجل مسمى قالوا إن أنتم إلا بشر مثلنا تريدون أن تصدونا عما كان يعبد آباؤنا فأتونا بسلطان مبين

صریحا میگفتند ما شک داریم، و پیامبرانشان میگفتند آیا ممکن است در آفریننده آسمان و زمین شک داشت؟
قديمي Friday 29 January 2021   #2854
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
عجب اولی؟! روشن ترین حرف اول من را که هیچ جوابی برایش ندارید بایکوت میکنید و میروید سراغ اول؟! تا آیه ۹ و ۱۰ سوره مبارکه ابراهیم را معنا نکنید ادامه بحث ممکن نیست:
باسلام

می خواستم اول به سوالی که پرسیدی بپردازم .حالا که شما می خواهی باشه به آیه 9 و 10 ابراهیم می پردازیم
أَلَمْ يَأْتِكُمْ نَبَأُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِكُمْ قَوْمِ نُوحٍ وَعَادٍ وَثَمُودَ وَالَّذِينَ مِنْ بَعْدِهِمْ لَا يَعْلَمُهُمْ إِلَّا اللَّهُ جَاءَتْهُمْ رُسُلُهُمْ بِالْبَيِّنَاتِ فَرَدُّوا أَيْدِيَهُمْ فِي أَفْوَاهِهِمْ وَقَالُوا إِنَّا كَفَرْنَا بِمَا أُرْسِلْتُمْ بِهِ وَإِنَّا لَفِي شَكٍّ مِمَّا تَدْعُونَنَا إِلَيْهِ مُرِيبٍ ﴿۹﴾
آيا خبر كسانى كه پيش از شما بودند قوم نوح و عاد و ثمود و آنانكه بعد از ايشان بودند [و] كسى جز خدا از آنان آگاهى ندارد به شما نرسيده است فرستادگانشان دلايل آشكار برايشان آوردند ولى آنان دستهايشان را [به نشانه اعتراض] بر دهانهايشان نهادند و گفتند ما به آنچه شما بدان ماموريت داريد كافريم و از آنچه ما را بدان مى‏ خوانيد سخت در شكيم (۹)
قَالَتْ رُسُلُهُمْ أَفِي اللَّهِ شَكٌّ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ يَدْعُوكُمْ لِيَغْفِرَ لَكُمْ مِنْ ذُنُوبِكُمْ وَيُؤَخِّرَكُمْ إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى قَالُوا إِنْ أَنْتُمْ إِلَّا بَشَرٌ مِثْلُنَا تُرِيدُونَ أَنْ تَصُدُّونَا عَمَّا كَانَ يَعْبُدُ آبَاؤُنَا فَأْتُونَا بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ ﴿۱۰﴾

پيامبرانشان گفتند مگر در باره خدا پديد آورنده آسمانها و زمين ترديدى هست او شما را دعوت مى ‏كند تا پاره‏ اى از گناهانتان را بر شما ببخشايد و تا زمان معينى شما را مهلت دهد گفتند شما جز بشرى مانند ما نيستيد مى‏ خواهيد ما را از آنچه پدرانمان مى ‏پرستيدند باز داريد پس براى ما حجتى آشكار بياوريد (۱۰)
ترجمه فولادوند
اگر به آیه 9 توجه کنی کسایی که دستهایشان روی دهانشان گذاشته بودند به رسالت پیامبران کافربودند و به آنچه آنهارا می خواندن درشک بودند نه به رب العالمین در آیه 10 پیامبران گفتند مگر درباره خداوند پديد آورنده آسمانها و زمين ترديدى هستولی می بینم که کافرین تائید نکردند و نگفتن درباره رب العالمین درشکیم بله آنها پیامبران را بشری مانند خود می دیدند آنهارا کسایی می دیدند که آمده اند آنهارا ازآنچه پدرانشان می پرستیدند بازدارند .

اگر آنها رب العالمین را قبول نداشتند و درتردید بودند نمی گفتند برای ما حجتی آشکار بیاورید .

قوم پیامبران را برخلاف مردمان زمان ما پیامبران را در هاله ای از نورنمی دیدند که فرشتگان ملازم آنها باشند به همین خاطر می گفتند شماهم بشری مثل ماهستید آنها هم توقع داشتند پیامبران با انسانها تفاوت داشته باشد مثل زمان ما که پیامبران را درهاله ای از نور می بینند و یا آنهارا آگاه براحوال همه انسانها و آگاه برغیب می دانند
قديمي Friday 29 January 2021   #2855
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی، اگر قرار است اینطور بحث کنیم که چه لزومی دارد بنده پست ارسال کنم؟ واضحترین چیزها را اینطوری مبهم نشان دهید، خوب، دوست عزیز، شما حرف حضرت ابراهیم ع را برای قبول قوم ایشان میآورید؟ یک مورد حرف خود قوم که قرآن نقل میکند بیاورید، این معلوم است که نزد حضرت ابراهیم ع آنها مشرک به رب العالمین بودند، آیا وقتی حضرت موسی ع نزد فرعون میگویند: إنا رسول رب العالمين ، معنایش این است که فرعون هم به رب العالمین ایمان دارد؟ پس چرا فرعون میگوید: قال فرعون وما رب العالمين ، بعد که حضرت اوصاف رب العالمین را میگویند چرا مسخره میکند؟ چرا سحره موسی پس از دیدن معجزه تازه حالا میگویند به رب العالمین ایمان آوردیم: « فألقي السحرة ساجدين ، قالوا آمنا برب العالمين ، رب موسى وهارون» ؟

آیا آیه‌ای واضحتر از این هست که میگوید پدر ابراهیم دشمن خدا بود، دشمن خدا به نظر شما مؤمن به اوست؟: وما كان استغفار إبراهيم لأبيه إلا عن موعدة وعدها إياه فلما تبين له أنه عدو لله تبرأ منه إن إبراهيم لأواه حليم 9|114

شما آیه میآورید که «فانهم عدو لی الا رب العالمین» که حرف حضرت ابراهیم ع است اما آیات قبلش که حرف قوم است چرا نمیآورید؟:

ببینید آیا میگویند ما برای خدا شریک قرار میدهیم؟ آیا میگویند اینها سمبل رب العالمین هستند؟ ابدا، بلکه میگویند ما همان کاری میکنیم که پدرانمان کردند، در بیش از پنج مورد که در سوره‌های مختلف محاجه حضرت ابراهیم ع آمده و ده‌ها آیه میشود ببینید آیا یک مورد نقل قول قوم ایشان آمده که خودشان بگویند ما رب العالمین را قبول داریم؟ شما که جواب نمیدهید، چرا اگر قبول داشتند و اینها سمبل بودند وقتی حضرت میپرسیدند آیا اینها حرف شما میشنوند جواب نمیدادند که اینها سمبل هستند؟
.

فَلَمَّا رَأَى الشَّمْسَ بَازِغَةً قَالَ هَذَا رَبِّي هَذَا أَكْبَرُ فَلَمَّا أَفَلَتْ قَالَ يَا قَوْمِ إِنِّي بَرِيءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ ﴿۷۸﴾
پس چون خورشيد را برآمده ديد گفت اين پروردگار من است اين بزرگتر است و هنگامى كه افول كرد گفت اى قوم من من از آنچه [براى خدا] شريك مى‏ سازيد بيزارم (۷۸)
ترجمه فولادوند

یعنی شما گفته ابراهیم را حجت نمی دانید دیگه واضح تر از این ؟
شما بگو منظور ابراهیم چه بود که گفت همه آنها جز رب العالمین دشمن منند چه بود ؟

و یا چرا ابراهیم خطاب به قوم خود گفت من از آنچه شریک می سازید بیزارم ؟

آیا ابراهیم نمی دانست که آنها خدارا قبول ندارند چه برسد به اینکه بخواهند برای خداوند شریک بسازند مگر اینکه آنها هم خداوند را قبول داشته اند و برای خداوند شریک قرار می دادند ؟
قديمي Tuesday 2 February 2021   #2856
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,858

نقل قول:
نقل قول:

ترجمه فولادوند

یعنی شما گفته ابراهیم را حجت نمی دانید دیگه واضح تر از این ؟
شما بگو منظور ابراهیم چه بود که گفت همه آنها جز رب العالمین دشمن منند چه بود ؟

و یا چرا ابراهیم خطاب به قوم خود گفت من از آنچه شریک می سازید بیزارم ؟

آیا ابراهیم نمی دانست که آنها خدارا قبول ندارند چه برسد به اینکه بخواهند برای خداوند شریک بسازند مگر اینکه آنها هم خداوند را قبول داشته اند و برای خداوند شریک قرار می دادند ؟

آنوسی عزیز ایاتی که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات والقائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 2 February 2021   #2857
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
آیا وقتی حضرت موسی ع نزد فرعون میگویند: إنا رسول رب العالمين ، معنایش این است که فرعون هم به رب العالمین ایمان دارد؟ پس چرا فرعون میگوید: قال فرعون وما رب العالمين ، بعد که حضرت اوصاف رب العالمین را میگویند چرا مسخره میکند؟ چرا سحره موسی پس از دیدن معجزه تازه حالا میگویند به رب العالمین ایمان آوردیم: « فألقي السحرة ساجدين ، قالوا آمنا برب العالمين ، رب موسى وهارون» ؟

.
وَقَالَ رَجُلٌ مُؤْمِنٌ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَكْتُمُ إِيمَانَهُ أَتَقْتُلُونَ رَجُلًا أَنْ يَقُولَ رَبِّيَ اللَّهُ وَقَدْ جَاءَكُمْ بِالْبَيِّنَاتِ مِنْ رَبِّكُمْ وَإِنْ يَكُ كَاذِبًا فَعَلَيْهِ كَذِبُهُ وَإِنْ يَكُ صَادِقًا يُصِبْكُمْ بَعْضُ الَّذِي يَعِدُكُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ مُسْرِفٌ كَذَّابٌ ﴿۲۸﴾
و مردى مؤمن از خاندان فرعون كه ايمان خود را نهان مى‏ داشت گفت آيا مردى را مى ‏كشيد كه مى‏ گويد پروردگار من خداست و مسلما براى شما از جانب پروردگارتان دلايل آشكارى آورده و اگر دروغگو باشد دروغش به زيان اوست و اگر راستگو باشد برخى از آنچه به شما وعده مى‏ دهد به شما خواهد رسيد چرا كه خدا كسى را كه افراطكار دروغزن باشد هدايت نمى ‏كند (۲۸)

آل فرعون هم به خداوند اعتقاد داشتند اگر به آیه 28 سوره غافر توجه کنید مردی که ایمانش را پنهان کرده بود خطاب به آل فرعون می گوید
براى شما از جانب پروردگارتان دلايل آشكارى آورده
اگر به خداوند ایمان نداشتند پس چرا گفت ازجانب پروردگارتان دلایل آشکار آورده ؟

و یا در آیه 34 غافر همان مومن آل فرعون که ایمانش را پنهان کرده بود خطاب به قومش گفت :

وقتى كه از دنيا رفت گفتيد خدا بعد از او هرگز فرستاده‏ اى را برنخواهد انگيخت

وَلَقَدْ جَاءَكُمْ يُوسُفُ مِنْ قَبْلُ بِالْبَيِّنَاتِ فَمَا زِلْتُمْ فِي شَكٍّ مِمَّا جَاءَكُمْ بِهِ حَتَّى إِذَا هَلَكَ قُلْتُمْ لَنْ يَبْعَثَ اللَّهُ مِنْ بَعْدِهِ رَسُولًا كَذَلِكَ يُضِلُّ اللَّهُ مَنْ هُوَ مُسْرِفٌ مُرْتَابٌ ﴿۳۴﴾
و به يقين يوسف پيش از اين دلايل آشكار براى شما آورد و از آنچه براى شما آورد همواره در ترديد بوديد تا وقتى كه از دنيا رفت گفتيد خدا بعد از او هرگز فرستاده‏ اى را برنخواهد انگيخت اين گونه خدا هر كه را افراطگر شكاك است بى راه مى‏ گذارد (۳۴)

جناب حسین آیاباز هم با این آیات که به روشنی نشان می دهد آل فرعون به خداوند اعتقاد داشتند باز می گویی نه ؟
قديمي Tuesday 2 February 2021   #2858
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
وَقَالَ رَجُلٌ مُؤْمِنٌ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَكْتُمُ إِيمَانَهُ أَتَقْتُلُونَ رَجُلًا أَنْ يَقُولَ رَبِّيَ اللَّهُ وَقَدْ جَاءَكُمْ بِالْبَيِّنَاتِ مِنْ رَبِّكُمْ وَإِنْ يَكُ كَاذِبًا فَعَلَيْهِ كَذِبُهُ وَإِنْ يَكُ صَادِقًا يُصِبْكُمْ بَعْضُ الَّذِي يَعِدُكُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ مُسْرِفٌ كَذَّابٌ ﴿۲۸﴾
و مردى مؤمن از خاندان فرعون كه ايمان خود را نهان مى‏ داشت گفت آيا مردى را مى ‏كشيد كه مى‏ گويد پروردگار من خداست و مسلما براى شما از جانب پروردگارتان دلايل آشكارى آورده و اگر دروغگو باشد دروغش به زيان اوست و اگر راستگو باشد برخى از آنچه به شما وعده مى‏ دهد به شما خواهد رسيد چرا كه خدا كسى را كه افراطكار دروغزن باشد هدايت نمى ‏كند (۲۸)

آل فرعون هم به خداوند اعتقاد داشتند اگر به آیه 28 سوره غافر توجه کنید مردی که ایمانش را پنهان کرده بود خطاب به آل فرعون می گوید
براى شما از جانب پروردگارتان دلايل آشكارى آورده
اگر به خداوند ایمان نداشتند پس چرا گفت ازجانب پروردگارتان دلایل آشکار آورده ؟

و یا در آیه 34 غافر همان مومن آل فرعون که ایمانش را پنهان کرده بود خطاب به قومش گفت :

وقتى كه از دنيا رفت گفتيد خدا بعد از او هرگز فرستاده‏ اى را برنخواهد انگيخت

وَلَقَدْ جَاءَكُمْ يُوسُفُ مِنْ قَبْلُ بِالْبَيِّنَاتِ فَمَا زِلْتُمْ فِي شَكٍّ مِمَّا جَاءَكُمْ بِهِ حَتَّى إِذَا هَلَكَ قُلْتُمْ لَنْ يَبْعَثَ اللَّهُ مِنْ بَعْدِهِ رَسُولًا كَذَلِكَ يُضِلُّ اللَّهُ مَنْ هُوَ مُسْرِفٌ مُرْتَابٌ ﴿۳۴﴾
و به يقين يوسف پيش از اين دلايل آشكار براى شما آورد و از آنچه براى شما آورد همواره در ترديد بوديد تا وقتى كه از دنيا رفت گفتيد خدا بعد از او هرگز فرستاده‏ اى را برنخواهد انگيخت اين گونه خدا هر كه را افراطگر شكاك است بى راه مى‏ گذارد (۳۴)

جناب حسین آیاباز هم با این آیات که به روشنی نشان می دهد آل فرعون به خداوند اعتقاد داشتند باز می گویی نه ؟

آنوسی عزیز ایاتی که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات والقائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Sunday 7 February 2021   #2859
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

وَقَالُوا قُلُوبُنَا فِي أَكِنَّةٍ مِمَّا تَدْعُونَا إِلَيْهِ وَفِي آذَانِنَا وَقْرٌ وَمِنْ بَيْنِنَا وَبَيْنِكَ حِجَابٌ فَاعْمَلْ إِنَّنَا عَامِلُونَ ﴿۵﴾
و گفتند دلهاى ما از آنچه ما را به سوى آن مى‏ خوانى سخت محجوب و مهجور است و در گوشهاى ما سنگينى و ميان ما و تو پرده‏ اى است پس تو كار خود را بكن ما [هم] كار خود را مى ‏كنيم (۵)
قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ وَوَيْلٌ لِلْمُشْرِكِينَ ﴿۶﴾
بگو من بشرى چون شمايم جز اينكه به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس مستقيما به سوى او بشتابيد و از او آمرزش بخواهيد و واى بر مشركان (۶)
فصلت

اگر در گوشهایتان سنگینی نیست و کلام خداوند را می شنوید .

پس مستقیم بسوی پروردگار بشتابید و از او بخواهید .
قديمي Sunday 7 February 2021   #2860
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
وَقَالُوا قُلُوبُنَا فِي أَكِنَّةٍ مِمَّا تَدْعُونَا إِلَيْهِ وَفِي آذَانِنَا وَقْرٌ وَمِنْ بَيْنِنَا وَبَيْنِكَ حِجَابٌ فَاعْمَلْ إِنَّنَا عَامِلُونَ ﴿۵﴾
و گفتند دلهاى ما از آنچه ما را به سوى آن مى‏ خوانى سخت محجوب و مهجور است و در گوشهاى ما سنگينى و ميان ما و تو پرده‏ اى است پس تو كار خود را بكن ما [هم] كار خود را مى ‏كنيم (۵)
قُلْ إِنَّمَا أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحَى إِلَيَّ أَنَّمَا إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَاسْتَغْفِرُوهُ وَوَيْلٌ لِلْمُشْرِكِينَ ﴿۶﴾
بگو من بشرى چون شمايم جز اينكه به من وحى مى ‏شود كه خداى شما خدايى يگانه است پس مستقيما به سوى او بشتابيد و از او آمرزش بخواهيد و واى بر مشركان (۶)
فصلت

اگر در گوشهایتان سنگینی نیست و کلام خداوند را می شنوید .

پس مستقیم بسوی پروردگار بشتابید و از او بخواهید .

آنوسی عزیز ایاتی که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات ؟والقائات شیطان هست ,واز هرکدام هست دلیلش را از قران بیار (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
قديمي Saturday 13 February 2021   #2861
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:

.

إِنَّمَا يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا الَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا بِهَا خَرُّوا سُجَّدًا وَسَبَّحُوا بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ ﴿۱۵﴾
تنها كساني به آيات ما ايمان مي‏آورند كه هر وقت اين آيات به آنها ياد آوري شود به سجده مي‏افتند، و تسبيح و حمد پروردگارشان را بجاي مي‏آورند و تكبر نمي‏كنند. (۱۵)

با سلام

جناب حسین برطبق آیه قرآن پذیرش فروتنانه آیات الهی ازنشانه های مومنان است کسایی که وقتی به آیات قرآن یادآوری می شوند سجده می کنند وحمد پروردگاررا بجامی اورند و تکبر نمی کنند .

آیا وقت آن نرسیده برای یکبارهم که شده روایت خداوندرا بپذیریم .و در برابر آیات فروتن باشیم .

وقتی خداوند می فرمایند مشرکان به خداوند اعتقاد داشتند با ید پذیرفت نه انکار ش کرد
قديمي Saturday 13 February 2021   #2862
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
إِنَّمَا يُؤْمِنُ بِآيَاتِنَا الَّذِينَ إِذَا ذُكِّرُوا بِهَا خَرُّوا سُجَّدًا وَسَبَّحُوا بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ ﴿۱۵﴾
تنها كساني به آيات ما ايمان مي‏آورند كه هر وقت اين آيات به آنها ياد آوري شود به سجده مي‏افتند، و تسبيح و حمد پروردگارشان را بجاي مي‏آورند و تكبر نمي‏كنند. (۱۵)

با سلام

جناب حسین برطبق آیه قرآن پذیرش فروتنانه آیات الهی ازنشانه های مومنان است کسایی که وقتی به آیات قرآن یادآوری می شوند سجده می کنند وحمد پروردگاررا بجامی اورند و تکبر نمی کنند .

آیا وقت آن نرسیده برای یکبارهم که شده روایت خداوندرا بپذیریم .و در برابر آیات فروتن باشیم .

وقتی خداوند می فرمایند مشرکان به خداوند اعتقاد داشتند با ید پذیرفت نه انکار ش کرد

آنوسی عزیز ایه ای که برای تمسخر اوردی ازمحکمات قران است یا از متشابهات ؟والقائات شیطان هست ,واز هرکدام هست دلیلش را از قران بیار (العیاذ بالله العلی العظیم من العتل الزنیم که گوینده این حرف است وسبحانه وتعالی عما یقول الظالمون)
قديمي Sunday 14 February 2021   #2863
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

با سلام

سلام علیکم
خاضعانه از شما دوست گرامی درخواست میکنم که خودتان را جای من بگذارید و تکلیف من را روشن کنید:

من در معنای آیه قرآن(۷ آلعمران) تردیدی ندارم و بین خودم و خدا یقین دارم که قرآن چه میگوید، اما کسی به من میگوید که این آیه قرآن را آن طور که من میگویم بفهم، در حالی که من در آنچه قرآن میگوید شک ندارم و حرفی که آن شخص میگوید حتی یک نفر، تاکید میکنم، حتی یک نفر کافر عرب‌زبان بیطرف خالی الذهن هم تایید نمیکند و آن را غلط آشکار میداند، حال دوست گرامی شما به من بگویید اگر من متابعت آن شخص کنم و آنچه او میگوید به قرآن نسبت دهم، فردای قیامت مقابل خداوند حجت دارم یا خیر؟

یک کلمه جواب من دهید، فردا حجت مقابل خدا دارم؟
قديمي Sunday 14 February 2021   #2864
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
سلام علیکم
خاضعانه از شما دوست گرامی درخواست میکنم که خودتان را جای من بگذارید و تکلیف من را روشن کنید:

من در معنای آیه قرآن(۷ آلعمران) تردیدی ندارم و بین خودم و خدا یقین دارم که قرآن چه میگوید، اما کسی به من میگوید که این آیه قرآن را آن طور که من میگویم بفهم، در حالی که من در آنچه قرآن میگوید شک ندارم و حرفی که آن شخص میگوید حتی یک نفر، تاکید میکنم، حتی یک نفر کافر عرب‌زبان بیطرف خالی الذهن هم تایید نمیکند و آن را غلط آشکار میداند، حال دوست گرامی شما به من بگویید اگر من متابعت آن شخص کنم و آنچه او میگوید به قرآن نسبت دهم، فردای قیامت مقابل خداوند حجت دارم یا خیر؟

یک کلمه جواب من دهید، فردا حجت مقابل خدا دارم؟
چه کسی به شما گفته قرآن را آن طوری که می گوید باید بفهمی ؟

من می گویم قرآن را آنطوری که خداوند می گویند باید پذیرفت نه آن چه کس دیگری می گوید .

خداوند می فرمایند قوم پیامبر و قوم ابراهیم و آل فرعون به خداوند اعتقاد داشتند و به آیات آن هم اشاره کردم آیا روایت خداوند را قبول دارید یا نه آنچه دیگران گفتن را باوردارید ؟

درباره آیه 7 آل عمران دلایل خودم را از قرآن آوردم خالا می خواهد کافرین عرب زبان هم تائید نکنند مهم برای من کلام خداوند است نه قبول داشتند کافرین عرب زبان .

بیش از 2میلیار انسان عقیده دارند که مسیح به صلیب کشیده شد ولی خداوند می فرمایند به صلیب کشیده نشد و کشته نشده ویا عیسی را پسرخدامی دانند ولی خداوند می فرمایند خداوند فرزندی ندارد .

حالا باید سخن خداوند را پذیرفت یا ادعای آن همه مسیحی را که خیلیهاشان هم تاریخ خواندن هم روایت می دانند ؟
قديمي Sunday 14 February 2021   #2865
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
چه کسی به شما گفته قرآن را آن طوری که می گوید باید بفهمی ؟

من می گویم قرآن را آنطوری که خداوند می گویند باید پذیرفت نه آن چه کس دیگری می گوید .

خداوند می فرمایند قوم پیامبر و قوم ابراهیم و آل فرعون به خداوند اعتقاد داشتند و به آیات آن هم اشاره کردم آیا روایت خداوند را قبول دارید یا نه آنچه دیگران گفتن را باوردارید ؟

درباره آیه 7 آل عمران دلایل خودم را از قرآن آوردم خالا می خواهد کافرین عرب زبان هم تائید نکنند مهم برای من کلام خداوند است نه قبول داشتند کافرین عرب زبان .

بیش از 2میلیار انسان عقیده دارند که مسیح به صلیب کشیده شد ولی خداوند می فرمایند به صلیب کشیده نشد و کشته نشده ویا عیسی را پسرخدامی دانند ولی خداوند می فرمایند خداوند فرزندی ندارد .

حالا باید سخن خداوند را پذیرفت یا ادعای آن همه مسیحی را که خیلیهاشان هم تاریخ خواندن هم روایت می دانند ؟
این مزخرف نویسی ها جواب اقای حسین نشد
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:00PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه