بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 20 October 2009   #121
رباني
الیس الله بکاف عبده ؟

نشان رباني

تاريخ ثبت نام: Dec 2008
مكان: ملک پادشاهی خدا
پاسخ‌ها: 900
ج: حدیث و سنت پیام خدای توانا نیست

نقل قول:
در اصل توسط akbar20 نوشته شده است نمايش نوشته
بنام خدا بخشنده مهربان

سلام

شما به من ميگوئيد كه حرفهايت خوب است ولي دو مشكل با حرفهاي شما داريم ، يك : تو پيام يكتاپرستي را بگو ولي نگو رسولم دو: تو چرا ميگوئي دو آيه آخر سوره توبه جزو قرآن نبوده است . آيا من اگر اين دو مورد را حل كنم از نظر شما ديگر مشكلي ندارم؟؟
احسنت !!!

امروز شخصی به اسم رشاد خلیفه ، دو آیه آخر سوره توبه را حذف میکند ولابد فردا هم کس دیگری بلند میشود و آیات دیگری را جعل میکند !!!
در آن صورت این کتاب می تواند وسیله هدایت ابناء بشر محسوب گردد ؟؟

این چه کتابی است که هر چند صاحب ومالک آن حفظ آن را از تحریف و دستبرد تضمین نموده است اما یک بشر خاکی ، بشر ضعیف و ناچیز جرات آن را میکند که دو آیه اضافی به آیات نورانی خداوند اضافه کند !!!!
پس در آن صورت وعده خدا در حفظ آیات نورانیش ، تحقق نمی یابد ! ولی خداوند خلف وعده نمیکند :

"ان الله لا یخلف المیعاد"

نقل قول:
[7:67] قال يقوم ليس بي سفهة ولكني رسول من رب العلمين
[7:68] ابلغكم رسلت ربي وانا لكم ناصح امين

[7:67] او گفت: "اي قوم من، هيچ حماقتي در من نيست؛ من رسولي هستم از جانب پروردگار جهان.
[7:68] "من پيام هاي پروردگارم را به شما ابلاغ مي کنم و به شما صادقانه پند مي دهم.

آیا صحیح است که از آیات قران استفاده ابزاری کنید ؟؟؟

چرا برای اثبات ادعای پیامبری خود ، آیات الهی را ملعبه خود قرار میدهید ؟؟؟

صحرای دلم عشق تو شورستان کرد
تا مهر کسی در آن نروید هرگز

آخرين ويرايش رباني ، Tuesday 20 October 2009 در 02:17PM.
رباني حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 20 October 2009   #122
akbar20
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2009
پاسخ‌ها: 212

بنام خدا بخشنده مهربان

سلام

ناسپاسي

سعيد حدودا پنج سال بود كه زن گرفته بود. سعيد يك خصوصيت خوب داشت و آن هم اين بود كه از غير خدا طلب كمك نمي كرد ، اين خصوصيت او واقعا ستودني بود. اما زنش اين مورد را رعايت نميكرد. بعد از پنج سال هنوز بچه دار نشده بودند ؛ او از خداي قادر توانا درخواست بچه كرد. بالاخره خدا بعد از پنج سال يك بچه به آنها داد. متاسفانه بچه بعد ازچند هفته تنگي نفس گرفت و روانه آي سي يو شد. لحظه حزن انگيزي بود ، بعد از پنج سال نازايي ، صاحب يك بچه بشي و آن بچه هم تنگي نفس داشته باشد. دكترها گفتند كه بچه احتمال اش كم است كه برگردد. زن سعيد خيلي هول شد. يكي از زنهاي فاميل به زن سعيد توصيه كرده بود كه براي بچه نذر قمر بني هاشم بكنند تا بلكه قمر بني هاشم گوشه چشمي به بچه شان داشته باشد. زن اين پيشنهاد را به او داد. سعيد خيلي تعجب كرد و با عصبانيت و حسرت گفت اي زن :
آخه من مگه بچه ام را از قمر بني هاشم گرفته ام كه حالا از او طلب كم كنم. اون موقع كه بيكار بودم خدا يك كار برام فراهم كرد ، اون موقع كه هيچي نداشتم ، از خدا خواستم و خدا در حد خودم بهم داد ، اون موقع كه بچه نداشتيم ، از خدا خواستم كه بچه بهمون بده ، خدا بهمون داد. حالا كه توي اين مشكل گير كرده ايم ، بايد از يكي ديگه كمك بخواهم و پاي يكي ديگر را ميان بكشم. آخه مگه قمر بني هاشم كار برام جور كرد؟ مگر قمر بني هاشم وضع ماليمو خوب كرد ؟ مگر قمر بني هاشم بهم بچه داد؟ مگر ...؟ پس چرا من از يكي ديگه طلب كمك كنم ؟ پس چرا من از يكي ديگه شفاي بچه ام را بخواهم؟ اي خداي مهربان تو خودت شاهد باش كه من هيچوقت چنين ناشكريي را مرتكب نخواهم شد. من آنقدر نمك نشناس نيستم كه محبتهاي تو را فراموش كنم و از يكي ديگر طلب كمك كنم. اي خداي توانا همانطور كه خيلي چيزها بمن دادي ، از تو خاضعانه ميخواهم كه بچه ام را بهم برگردوني. يك روز گذشت ، پرستار به زن اعلام كرد كه همين امروز ميتوني بچه را ترخيص كنيد زيرا علائم نشان ميدهد كه بچه حالش كاملا خوب است. اين داستان واقعي بود. اما اسم غير واقعي بود. اين داستان زيبا من را ياد سخنان پيامبر ابراهيم مي اندازد . آنموقع كه پدرش و قومش از او خواستند كه از بتها طلب شفاعت كند و ابراهيم سرباز زد و جملات تاريخي و ناب خويش را گفت كه بايد با آب طلا نوشت و به ديوار مساجد و عبادتگاهها كوبيد.

[26:78] "يكتايي كه مرا آفريد و مرا هدايت كرد.
[26:79] "يكتايي كه به من غذا و آب مي دهد.
[26:80] "و هنگامي كه بيمار شوم، او مرا شفا مي دهد.
[26:81] "يكتايي كه مرا مي ميراند، سپس دوباره مرا زنده مي كند.
[26:82] "يكتايي كه اميدوارم در روز قضاوت گناهان مرا بيامرزد.
[26:83] "پروردگار من، به من حكمت عطا فرما و مرا در شمار پرهيزکاران قرار ده.

درواقع خداست كه همه چيز به ما ميدهد. اين نعمت خداست كه ما بوسيله آْن نفس مي كشيم. اين رزق و روزي خداست كه ما آن را مصرف ميكنيم. اين خداست كه ما را از مشكلات نجات ميدهد ، اين خداست كه براي شما كار فراهم ميكند ، اين خداست كه به شما آنقدر امكانات داده است كه بتوانيد اينترنت در خانه خود داشته باشيد. حالا آيا ناسپاسي نيست كه كسي غير از او را بخوانيم و قمر بني هاشم را در كارهايي كه اصلا وابدا دخالتي نداشته است ، دخالت دهيم. آيا اين بزرگترين ناسپاسي نيست؟
akbar20 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از akbar20 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 20 October 2009   #123
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9

mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از mehrdad_123 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 3 هفته پيش   #124
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,082

وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَأُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿۱۰۵﴾
و چون كسانى مباشيد كه پس از آنكه دلايل آشكار برايشان آمد پراكنده شدند و با هم اختلاف پيدا كردند و براى آنان عذابى سهمگين است (۱۰۵)
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 هفته پيش   #125
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,787

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَأُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿۱۰۵﴾
و چون كسانى مباشيد كه پس از آنكه دلايل آشكار برايشان آمد پراكنده شدند و با هم اختلاف پيدا كردند و براى آنان عذابى سهمگين است (۱۰۵)
ما اتاکم الرسول فخذه وما نهاکم عنه فانتهوا
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 هفته پيش   #126
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,787

نقل قول:
در اصل توسط akbar20 نوشته شده است نمايش نوشته
سلام

بنام خدا بخشنده مهربان

این سوالات را توی یک تاپیک دیگر مطرح کردم اما گفتن که باید توی یک تاپیک جداگانه نوشته بشه تا جواب داده بشه. حالا اینجا ذکر کردم .

1- اگه يك مسيحي از شما بپرسد كه نظر پيامبر محمد راجع به مسيح چيست؟ چه جوابي بهش ميديد/ سوره مريم را بهش ميگيد يا روايات را؟
2- هر پيامبري بايد خودش پيام خودش را بگه . پس چرا پيامبر محمد احاديث را خودش ننوشت؟ چرا؟
3- چرا در قرآن خدا فرموده اطيعوا الرسول و نفرموده اطيعوا محمد؟
4- چرا فكر مي كنيد كه پيامبر همان حديث و سنت است؟
5- چرا ما شما را به سمت قرآن ميخوانيم ، اما شما ما را به سمت حديث ميخوانيد؟
6- چرا ما وقتي ميگيم خدا محور همه چيز است ، شما آشفته ميشيد؟ مگه شما هدفتون خدا نيست؟
7- چرا ما وقتي ميگوييم فقط از خدا طلب كمك كنيد ، شما احساس ميكنيد ما خونمان مباح است؟ مگر ما از شما پول ميخايم/ مگه ما از شما مقام ميخوايم. مگه ما به خونه شما تعرض كرده ايم ؟ مگه طلب كمك از فقط خدا چيز بديه؟
8- چرا ما وقتي ميگوييم حديث و سنت رده ، شما فكر ميكنيد كه ما پيامبر را رد ميكنيم . ما ميگوييم حديث و سنت پيامبر نيست. در عوض حديث و سنت دشمن پيامبره.
9- اگر پيامبر همين حالا زنده شود و به شما بگويد كه فقط از قرآن پيروي كنيد آيا شما به حرف او گوش ميكنيد و احاديثي را كه جمع كرده ايد را دور ميريزيد؟
مابون زنیم حالت خوبه کدوم گوری ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:47PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه