بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 3 هفته پيش   #346
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,511
ج: گوساله طلایی

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
بعد از اینکه بحث بهشت و جهنم به نتیجه رسید، مطرح شود. ولی به شرطی که دلایل خویش را خط به خط ذکر کنید و کوتاه. من هم مطرح میکنم و هر دو جواب میدهیم و بقیه قضاوتها را میگذاریم برای خدا.
هر جور مایلید دوست عزیز ! ! !
ولی بحث من با ما در آن تاپیک ربطی به بهشت و جهنم ندارد .
علی ایحال مختارید .
بحث با کنجکاو همیشه پایانی نداشته این آدم انسان بدون تعقل و خود به نفهمی زدن است هر چه بگویی از قرآن و از عقل فقط یک آیه می آورد و می گوید اینجا این است پس همین می تواند باشد و جز حرف من اشتباه است . مختصرا خدمتتان عرض کنم ایشان انسان دگم هستند از نوع خطرناک ! ! ! که تفکر را مال مشرکین میدانند .
بی زحمت جواب بنده را هم در آن تاپیک بدهید که با بعدا صبر کنیم .
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 3 هفته پيش   #347
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
مگر شما برای وجود بهشت آیه نیاوردی[؟
سَابِقُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا كَعَرْضِ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ ﴿۲۱﴾

همانطور خداوند می فرمایند :
وَاتَّقُوا النَّارَ الَّتِي أُعِدَّتْ لِلْكَافِرِينَ ﴿۱۳۱﴾

و از آتشى كه براى كافران آماده شده است بترسيد (۱۳۱)

آتش برای کافرین آماده شده است .

چطور شهدا مستقیم میروند بهشت ؟

اما کافرین کابوس می بینند ؟
مگر جهنم را آماده نکردند ؟
انسان ! ! !
پاسخ ندادی که ! ! ! !
بازم فرار ؟ ؟ ؟
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
آیه ای دیگر را پیش نکش و بحث را منحرف نکن
پاسخ سوال را بده ! ! !
آیا خداوند آنها را از بهشت بیرون نکرد ؟ ؟ ؟ ؟
چگونه می شود از جایی اخراج شد و دوباره در آنجا بود ؟ ؟ ؟
مطلبی می گویی باید پاسخگو به سوالات و ادله رد کردن آن باشی ؟ ؟ ؟

پس آیه قرآن به توهم و تفکر شما دروغ می گوید و شیطان آنها را فریب نداده است .
خداوند متعال شیطان را از خودش راند و داستانش بحث ما نیست باز یه چیزی از قرآن خلاف حرفت ثابت شد شروع به بافتن حزف الکی کردی ؟ ؟ ؟

پس در این دنیا هستند ؟ ؟ ؟ ؟ این درست است ؟ ؟ ؟
اگر درست است پس هیچ کدام از ایراداتی که قدیم به خواندن مرده گرفته میشود و ... تا حالا تمام حرفهایتان مزخرفات بوده است ! ! ! خودت خودت را نقض می کنی
اگرم مرده اند در ایبن دنیا نیستند پس روحشان کجاست ؟ ؟ ؟

عمرا پاسخگو باشی . فقط لب و دهنی و حرف
فقط حرف خالی هستی .
قبلا هم گفتم عمرا پاسخگو باشی
یا فاطمه الزهرا
قديمي 3 هفته پيش   #348
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,783

نقل قول:
برای جهنم عذاب روحی است و کابوس. و در قیامت وارد آتش دوزخ میشوند. این را آیه قرآن میفرماید. از خودم نمی گویم.

اما برای بهشت، چنین چیزی مطرح نیست و خدا بندگان پرهیزگارش را مستقیم وارد آن می کند. مثل حبیب نجار
عذاب روحی وکابوس بعد از مردن تا قیامت کجاست ؟
مما خطیاتهم اغرقوا فادخلوا نارا .....بعد از مردن هست یعنی داخل جهنم میشن ؟ خوب بعد از قیامت دوباره وارد همین جهنم میشن ؟
وحبیب نجار وارد بهشت میشه کدوم بهشت ؟ همونی که بعد از قیامت هم وارد ش میشه ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 3 هفته پيش در 06:14AM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 3 هفته پيش   #349
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,076

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
عذاب روحی وکابوس بعد از مردن تا قیامت کجاست ؟
مما خطیاتهم اغرقوا فادخلوا نارا .....بعد از مردن هست یعنی داخل جهنم میشن ؟ خوب بعد از قیامت دوباره وارد همین جهنم میشن ؟
وحبیب نجار وارد بهشت میشه کدوم بهشت ؟ همونی که بعد از قیامت هم وارد ش میشه ؟
حبیب نجار وارد همان بهشتی میشه که بعد از قیامت پرهیزگاران وارد آن میشوند.
گناهکاران جسما وارد جهنم نمی‌شوند تا روز قیامت، بلکه از لحظه مردن تا روز قیامت وارد یک کابوس جهنم میشوند و روحی عذاب می بینند و جهنم به آنها عرضه میشود. اما راجع به مکان جهنم، من مکانش را نمیدانم.

آخرين ويرايش asad39 ، 2 هفته پيش در 11:54AM.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #350
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,560

نقل قول:

تو به نکاتی که مطرح میشود اصلا توجه نمی کنید و مدام دنبال به کرسی نشاندن حرف خود هستی. من اصلا تعصبی نسبت به حرف خودم ندارم. اگر برام ثابت بشود، حرف طرف مقابل را قبول میکنم.

هنوز جواب ندادید این نکته را که :

﴿۲۱﴾
کسی قرار نیست حرفی رو به کرسی بنشاند خداوند این همه آیه درباره زنده کردن مردگان درقیامت سخن می گوید و به ما می گوید حساب کتاب اعمال در قیامت است و به این مهم اشاره دارند که حضور انسانها در قیامت و بعد از آن رفتن به بهشت و جهنم جسمانی است نه روحانی بعد شما اینهارا نادیده میگیرید و می گوئید روحانی است و کابوس می بینند که عذاب می بینند .

شما هم از بعضی از سخنانت چنین می توان فهمید که نیم نگاهی به سخن غیر خداوند دارید .
مثلا حبیب نجار مشخص است که درباره اش خارج از قرآن داستانی شنیده ای وگر نه کجا خداوند از حبیب نجار نام برده

اگر واقعا فقط بر طبق قرآن سخن می گوئید کجا ی قرآن از روح انسان سخن می گوید که از بدن خارج می شود ؟

در کل آیا اعتقاد به این روحی که مذاهب به آن معتقد هستند قر آن است یا بر گرفته از سخن غیر ؟

دین خالص آن دینی است که فقط بر طبق آیات قرآن باشد نه حرف و حدیث دیگران
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #351
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
کسی قرار نیست حرفی رو به کرسی بنشاند خداوند این همه آیه درباره زنده کردن مردگان درقیامت سخن می گوید و به ما می گوید حساب کتاب اعمال در قیامت است و به این مهم اشاره دارند که حضور انسانها در قیامت و بعد از آن رفتن به بهشت و جهنم جسمانی است نه روحانی بعد شما اینهارا نادیده میگیرید و می گوئید روحانی است و کابوس می بینند که عذاب می بینند .

این مورد از قرآن است . گناهکاران تا روز قیامت کابوس جهنم را می بینند و با وجود خویش حس میکنند ولی عذاب بدنی آنها از روز قیامت شروع میشود.

این را میتوان از آیه زیر فهمید:

النَّارُ يُعْرَضُونَ عَلَيْهَا غُدُوًّا وَعَشِيًّا وَيَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ أَدْخِلُوا آلَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ ﴿۴۶﴾
[اينك هر] صبح و شام بر آتش عرضه مى ‏شوند و روزى كه رستاخيز بر پا شود [فرياد مى ‏رسد كه] فرعونيان را در سخت‏ ترين [انواع] عذاب درآوريد (۴۶)

عذاب جهنمیان دو مرحله است که در آیه بالایی توضیح داده شده است:

1- صبح و شام بر آتش عرضه مى ‏شوند که همان عذاب کابوس مانند است

2- روز قیامت: روزى كه رستاخيز بر پا شود [فرياد مى ‏رسد كه] فرعونيان را در سخت‏ ترين [انواع] عذاب وارد کنید. یعنی عذاب بدنی آنها از روز قیامت شروع میشود.
قديمي 2 هفته پيش   #352
asad39
عضو ثابت

نقل قول:

اگر واقعا فقط بر طبق قرآن سخن می گوئید کجا ی قرآن از روح انسان سخن می گوید که از بدن خارج می شود ؟

در کل آیا اعتقاد به این روحی که مذاهب به آن معتقد هستند قر آن است یا بر گرفته از سخن غیر ؟

البته من گفته شما در مورد روح را قبول دارم. ولی کلمه دیگری برای من اصلی انسان پیدا نکردم.
از اینجور اشتباهات هر آدمی مرتکب میشود.
مثلا شما کلمه خداوند را استفاده میکنید که این کلمه به معنای خدا و همکارانش است در فارسی . در حالیکه باید کلمه خدا بکار برید. کلمه خداوند یک کلمه یکتاپرستی نیست.
قديمي 2 هفته پيش   #353
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
شما هم از بعضی از سخنانت چنین می توان فهمید که نیم نگاهی به سخن غیر خداوند دارید .
مثلا حبیب نجار مشخص است که درباره اش خارج از قرآن داستانی شنیده ای وگر نه کجا خداوند از حبیب نجار نام برده
شما که قصد ندارید تمام تاریخ را منکر شوید. مثلا خود خدا در قرآن می فرماید که :

سَلْ بَنِي إِسْرَائِيلَ كَمْ آتَيْنَاهُمْ مِنْ آيَةٍ بَيِّنَةٍ وَمَنْ يُبَدِّلْ نِعْمَةَ اللَّهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْهُ فَإِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ ﴿۲۱۱﴾
از فرزندان اسرائيل بپرس چه بسيار نشانه‏ هاى روشنى به آنان داديم و هر كس نعمت‏ خدا را پس از آنكه براى او آمد [به كفران] بدل كند خدا سخت‏ كيفر است (۲۱۱)

خدا می فرماید : از فرزندان اسرائيل بپرس، از اقوام گذشته بپرس، در اقوام گذشته تحقیق کن و...

اینها یعنی تحقیق درباره موضوعی در همان قرآن که اصلا اشکالی ندارد و برای تفهیم مطلب استفاده میشود. مثلا اگر داستان اصحاب کهف را برای بچه ات تعریف کنید و اسامی آنها را ببرید (که در قرآن نیامده است) چه اشکالی دارد؟؟ اگر در زندگی آن نسل و درباره پادشاه آن زمان دقیانوس تحقیق بشود، چه اشکالی دارد!

شما حدیث و سنت را با تحقیقات تاریخی و علمی اشتباهی گرفته اید. حدیث و سنت از آن نظر باطلند، بخاطر اینکه خودشان را در ردیف وحی قرار داده اند و خود را همسان قرآن میدانند و خود را یک رسول معرفی میکنند.

اما تحقیقات تاریخی اینطور نیست.

آخرين ويرايش asad39 ، 2 هفته پيش در 05:24PM.
قديمي 2 هفته پيش   #354
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
کسی قرار نیست حرفی رو به کرسی بنشاند
طریقه بحث شما برای روشن شدن مطلب و حقیقت نیست، بلکه فقط میخواهی من را به بن بست بکشانید. تمام سوالات و نکات را جواب نمی دهید و از آن راهی میروید که احتمال پیروزی در بحث باشد. مثلا شما گفتید که بهشت آدم و حوا در همین زمین بوده است ولی به سوال زیر جواب ندادید.

وصف بهشت در قرآن :

مُتَّكِئِينَ فِيهَا عَلَى الْأَرَائِكِ لَا يَرَوْنَ فِيهَا شَمْسًا وَلَا زَمْهَرِيرًا ﴿۱۳﴾
در آن [بهشت] بر تختها[ى خويش] تكيه زنند در آنجا نه آفتابى بينند و نه سرمايى (۱۳)

وصف بهشتی که آدم و حوا در آن بودند:

وَأَنَّكَ لَا تَظْمَأُ فِيهَا وَلَا تَضْحَى ﴿۱۱۹﴾
و [هم] اينكه در آنجا نه تشنه مى‏ گردى و نه آفتاب‏زده (۱۱۹)

خصوصیات مشترک هر دو : عدم تشنگی، عدم گرسنگی، عدم آفتاب زدگی و...

اگر جنت آدم و حوا بر روی زمین بوده است، چطور ممکن است که آنها نه تشنه شوند و نه گرسنه شوند و نه نور آفتاب اذیتشان کند؟؟ کره زمین میلیونها سال پیش از آدم ساخته شده و همراه با خورشید بوده است.

این نشان میدهد که این بهشت دقیقا همان بهشت وعده داده شده است.
قديمي 2 هفته پيش   #355
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,783

نقل قول:
حبیب نجار وارد همان بهشتی میشه که بعد از قیامت پرهیزگاران وارد آن میشوند.
گناهکاران جسما وارد جهنم نمی‌شوند تا روز قیامت، بلکه از لحظه مردن تا روز قیامت وارد یک کابوس جهنم میشوند و روحی عذاب می بینند و جهنم به آنها عرضه میشود. اما راجع به مکان جهنم، من مکانش را نمیدانم.
مومن وارد بهشت برزخی میشه نه بهشت ابدی بعد از حساب وکتاب قیامت
وکافر وارد جهنم برزخی میشه نه جهنم ابدی بعد از حساب وکتاب قیامت
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي 2 هفته پيش   #356
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
مومن وارد بهشت برزخی میشه نه بهشت ابدی بعد از حساب وکتاب قیامت
وکافر وارد جهنم برزخی میشه نه جهنم ابدی بعد از حساب وکتاب قیامت
بهشت برزخی کجاست؟
قديمي 2 هفته پيش   #357
علوی

نشان علوی

نقل قول:

کنجکاو جواب بده ! ! !

نقل قول:
پاسخ سوال را بده ! ! !

خداوند متعال شیطان را از خودش راند و داستانش بحث ما نیست باز یه چیزی از قرآن خلاف حرفت ثابت شد شروع به بافتن حزف الکی کردی ؟ ؟ ؟

اگر درست است پس هیچ کدام از ایراداتی که قدیم به خواندن مرده گرفته میشود و ... تا حالا تمام حرفهایتان مزخرفات بوده است ! ! ! خودت خودت را نقض می کنی

فقط حرف خالی هستی .
یا فاطمه الزهرا
قديمي 2 هفته پيش   #358
علوی

نشان علوی

نقل قول:
طریقه بحث شما برای روشن شدن مطلب و حقیقت نیست، بلکه فقط میخواهی من را به بن بست بکشانید. تمام سوالات و نکات را جواب نمی دهید و از آن راهی میروید که احتمال پیروزی در بحث باشد. مثلا شما گفتید که بهشت آدم و حوا در همین زمین بوده است ولی به سوال زیر جواب ندادید.
پیروزی در بحث و کنجکاو ؟ ؟ ؟ ؟
کنجکاو اگر در بحث می خواست پیروز شود خودش را به آن را نمیزد که سوالات و شبهات و ایراداتی که ازش می گیرند و مایه آبرو و شرمساری است را پاسخ بدهد وقتی حرفش نقض شد برای آن سوال کور می شود و برای جواب دادن لال ! ! ! !
شما را به خدا قسمت میدهم تا حالا از کنجکاو جوابی دیده ای ؟ ؟ ؟ ؟
دگم ترین انسانی است که بنده به طول عمرم دیده ام .
یا فاطمه الزهرا
قديمي 2 هفته پيش   #359
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,560

نقل قول:
کجا من خواستم شمارا به بن بست بکشانم ؟هر چه گفتم به استناد به آیات است .
مگر خداوند قرار نبود بررو ی زمین آدم را خلیفه قرار دهد پس چطور یک باره سراز بهشتی که خداوند درقیامت به مومنین وعده داده سردراوردند ؟

اگر واقعا آن جنت همان بهشت متقیان است شیطان آنجا چکار می کرد آیا بدیها نیز در بهشت جای دارند ؟

نقل قول:
وصف بهشت در قرآن :

مُتَّكِئِينَ فِيهَا عَلَى الْأَرَائِكِ لَا يَرَوْنَ فِيهَا شَمْسًا وَلَا زَمْهَرِيرًا ﴿۱۳﴾
در آن [بهشت] بر تختها[ى خويش] تكيه زنند در آنجا نه آفتابى بينند و نه سرمايى (۱۳)

نقل قول:
وصف بهشتی که آدم و حوا در آن بودند:

وَأَنَّكَ لَا تَظْمَأُ فِيهَا وَلَا تَضْحَى ﴿۱۱۹﴾
و [هم] اينكه در آنجا نه تشنه مى‏ گردى و نه آفتاب‏زده (۱۱۹)

خصوصیات مشترک هر دو : عدم تشنگی، عدم گرسنگی، عدم آفتاب زدگی و...

اگر جنت آدم و حوا بر روی زمین بوده است، چطور ممکن است که آنها نه تشنه شوند و نه گرسنه شوند و نه نور آفتاب اذیتشان کند؟؟ کره زمین میلیونها سال پیش از آدم ساخته شده و همراه با خورشید بوده است.

این نشان میدهد که این بهشت دقیقا همان بهشت وعده داده شده است.
وقتی در باغی نعمت زیاد باشد و چشمه ساران درجریان باشد دیگر کسی گرسنه یا تشنه می ماند

درباره نور آفتاب گفتی که در باغی که آدم وحواسکونت داشت اذیتشان نمی کرد یعنی شما می گوئید در آن باغ (جنت ) ویا بگفته شما بهشت خورشید وجود نداشته و به این خاطر نور آفتاب اذیتشان نمی کرد ؟
یا نه بخاطر سایه درختان از نور خورشید درامان بودند ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #360
علوی

نشان علوی

نقل قول:
کجا من خواستم شمارا به بن بست بکشانم ؟هر چه گفتم به استناد به آیات است .
مگر خداوند قرار نبود بررو ی زمین آدم را خلیفه قرار دهد پس چطور یک باره سراز بهشتی که خداوند درقیامت به مومنین وعده داده سردراوردند ؟

اگر واقعا آن جنت همان بهشت متقیان است شیطان آنجا چکار می کرد آیا بدیها نیز در بهشت جای دارند ؟

وقتی در باغی نعمت زیاد باشد و چشمه ساران درجریان باشد دیگر کسی گرسنه یا تشنه می ماند

درباره نور آفتاب گفتی که در باغی که آدم وحواسکونت داشت اذیتشان نمی کرد یعنی شما می گوئید در آن باغ (جنت ) ویا بگفته شما بهشت خورشید وجود نداشته و به این خاطر نور آفتاب اذیتشان نمی کرد ؟
یا نه بخاطر سایه درختان از نور خورشید درامان بودند ؟
تو اول سوالاتی که ازت شده رو جواب بده بعد سوال بپرس

نقل قول:
پاسخ سوال را بده ! ! !

فقط حرف خالی هستی .
قبلا هم گفتم فقط لب و دهنی
فقط لب و دهن
یا فاطمه الزهرا
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:43AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه