بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 13 July 2008   #46
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,303
روزنوشته ها: 10
ج: اصلاح طلبی ؟ .... یا "تسلیم بدون وقفه" !

خاتمي: تصميم گرفتيم سوبسيدها را برداريم اما...
http://observerblog.blogfa.com/

حقير تا جايي كه ممكن باشد خيلي دوست ندارم از شخصيت‌هايي كه در مجموعه نظام تأثيرگذار بوده يا خواهند بود انتقاد كنم مگر اينكه واقعاً بي‌انصافي شديدي را از آن‌ها ببينم، حالا مي‌خواهد احمدي‌نژاد، لاريجاني، خاتمي، قاليباف يا هركس ديگري باشد.
انصافاً من شخص آقاي خاتمي را اينقدر بي‌انصاف نديده بودم، البته جاي بسي سئوال و تأمل است كه چرا آقاي خاتمي صبور، پرحوصله و انتقادپذير!!؟ در مقايسه با دوران رياست‌جمهوري‌اش اينچنين كم‌حوصله و بي‌انصاف شده‌است. مگر احمدي‌نژادِ كوتوله سياسيِ يك‌لا قبايِ فاشيستِ تيرخلاص‌زنِ ...(به قول آقايان ليبرال‌مسلمانِ متفكرِ انديشمندِ روشنفكرِ متخصصِ متعهدِ ...) با اينها چه كرده‌است كه اينچنين برآشفته‌اند كه (بر خلاف ديدگاه رهبري) هيچ نقطه مثبتي در عملكرد وي نمي‌بينند و براي تخريب او آسمان و ريسمان را به هم مي‌بافند؛ حقيقتاً در سخنان وي در جمع دانشجويان دانشگاه علامه بي‌انصافي‌هاي زياد و يكطرفه به قاضي رفتن‌هاي زيادي ديدم كه نوشتن يك مطلب راجع به آن را كافي نديدم، راجع به بي‌انصافي آقاي قاليباف كه حرفي از عالم سياست حالش را بهم مي‌زند خواهم نوشت اما همه‌جا به نوبت.

خاتمي:
" همانگونه‌ای که روشنفکران وقتی مجالی می‌یابند، به جان هم می‌افتند، در جنبش دانشجویان هم بیشتر از درون ضربه خورده‌ایم"؛

من هم معتقدم كمتر كسي است كه نداند و معتقد نباشد كه جريان دانشجويي عمده ضربات را از احزاب، جريانات و گروه‌هاي سياسي سودجو خورده‌است، همانهايي كه مي‌خواستند سنگرها را يكي پس از ديگري و با كمترين هزينه‌ها بدست بياورند و چون دانشجو با كمترين هزينه و بيشترين انرژي وارد ميدان مي‌شد از او به عنوان پياده‌نظام استفاده كردند حال جاي تعجب است كه چرا آقاي خاتمي دانشجويان مظلوم را با روشنفكراني همچون خودش مقايسه مي‌كند.

خاتمي:
" روشنفکر دینی یعنی کسی که می تواند الزامات زمان را بفهمد، در عین حال به مبانی هویت جامعه وفادار است و روشنفکران دینی کسانی هستند که بیشتر می توانند این هم زبانی را با متن جامعه در حال تحول ایجاد کنند. البته روشنفکران دینی نتوانستند، زبان مدونی بیابند و اتفاقا روشنفکران غیر دیندار چون آبشخورهای غربی داشتند، خیلی مدون تر می توانند بحث کنند. سنتی ها هم چون ریشه در تفکر هزارساله گذشته دارند، منسجم تر می توانند فکر وعمل کنند."؛

سوال من اين است كه آقاي خاتمي خود را جزو كداميك از اين دسته‌بندي مي‌داند؛ آبشخور غربي دارد و مدون‌تر بحث مي‌كند، زبان مدوني ندارد ولي به هويت جامعه وفادار است يا سنتي است. تصور من آن است كه خاتمي يك منورالفكرِ سنتيِ ديني است يعني ويژگي‌هايي را از هر سه‌دسته دارد و در هر موقعيتي متناسب با شرايط و فضا سه‌پهلو صحبت مي‌كند.

خاتمي:
" ما وظیفه داریم، این کشور را بسازیم. اگر بتوانیم الگو بسازیم در صدور انقلاب موفق بوده ایم. اگر بتوانیم به نام اسلام حکومتی را بسازیم که پیشرفت اقتصادی و علمی دارد، آزادی های اساسی در آن محترم است، بخش خصوصی آن فعال است، در ارتباط با خارج توانسته است، سرمایه ها و فن آوریها را جذب کند و قدرت و قوتی پیدا کرده است بدون اینکه از اصول و مصالح دست برداشته باشد، همین الگویی برای کشورهای اسلامی و غیره می شود."

خوب اين سخنان را با بخش ديگري از فرمايشات آقاي خاتمي مبني بر اينكه

خاتمی :
" بارها گفته ام، در زمان غیبت معصوم چه کسی گفته که ما رسالت مسلمان کردن و تحمیل نظام خودمان به جهان را داریم؟ حتی خود امام زمان هم چیزی را تحمیل نمی کند."

مقايسه كنيد به نظر مي‌رسد آقاي خاتمي با توجه به تفكرات و مشرب شخصي خود هيچ اعتقادي به صدور انقلاب جز در زمان ظهور ندارد كه اولاً اين ديدگاه در تناقض صريح با تفكرات امام است، دوم اينكه بر اساس اين اعتقاد دولت ايشان ديگر به دنبال الگوسازي نبوده، همانگونه كه آقاي خاتمي اشاره كرده‌اند بدون دست برداشتن از اصول به دنبال جذب فناوري‌ها از خارج بوده‌اند به همين خاطر در كمال عزت التماس مي‌كردند تا چند سانتيريفيوژ آزمايشگاهي داشته‌باشند و كسي به آن‌ها اجازه نمي‌داد، بايد آقايان با ان همه افتضاح، ذلت‌پذيري، احساس حقارت و... در قبال عزت حاصل از ديپلماسي تهاجمي دولت نهم حسادت ورزيده و برخي مشكلات ناشي از تحريم‌ها را بهانه قرار داده به تخريب گفتمان مكتبي دولت بپردازند و مگر انقلاب ما چه اهدافي داشت، آيا قرار بود در انقلاب اسلامي به قيمت رفاه مرفهين بي‌درد و له شدن مستضعفين، ذليل مستكبرين شويم يا قرارمان با امام بت‌شكن چيز ديگري بود كه مدعيان ايشان آن را فراموش كرده‌اند.

نكته مهم ديگر اينكه بخش مخصوصي!؟ بجاي بخش خصوصي در زمان دول گذشته بسيار فعال بوده و قاطبه مردم هيچ نقشي در فعاليت‌ها نداشته‌اند.

خاتمي: { در شاهد دیگری برای رویه "تسلیم بدون وقفه" در جریان باصطلاح اصلاحات می گوید } .
" اگر می خواهیم، عزت داشته باشیم نباید کسی به ايرانی ها اهانت کند و اگر این را می خواهیم، باید زمینه اهانت فراهم نشود. اصلاحاتی که مورد نظر ماست، اینها را می خواهد و در عین حال معتقدم که ما جامعه ای اسلامی هستیم و اسلام برای سعادت دنیا و آخرت است."؛

آقاي خاتمي احتمالاً اگر زمان پيامبر اكرم بودند راهكارهاي متعددي به ايشان ارائه مي‌كردند تا از اهانت به ايشان جلوگيري شود و ابوجهل، ابولهب، ابوسفيان و... هيچ كاري به پيامبر و تازه مسلمانان نداشته باشند، شك نكنيد اين كار از آقاي خاتمي برمي‌ايد به شرط اينكه جامعه اسلامي را فراموش كرده و فقط به فكر سعادت دنيوي باشيد.

خاتمي:
" عدالت اقتصادی این است که بنیه اقتصادی جامعه بالا باشد و البته توزیع هم عادلانه باشد. در موضوع بهینه کردن یارانه ها در سالهای دوم، سوم دوره اول ریاست جمهوری بنده تصمیم گرفته شد که از نفت و بنزین شروع کنیم و سوبسیدها را برداریم."؛

آقاي خاتمي نگفته‌اند كه چرا با وجود اينكه در دوره اول رياست‌جمهوري ايشان تصميم گيري شده، عملي نشده است، شايد فرصت نكرده‌اند، شايد هم ترسيده‌اند كه مردم به آنها رأي ندهند(چون اينها پوپوليست نيستند اصلاً؟!)، شايد هم عّرضه اجرايي كردن آن را نداشته‌اند.

خاتمي:
" جایگاه ما این است که تولید، اشتغال و تامین اجتماعی در موقعیت مناسب قرار گیرد گاه سخن از عدالت می گوییم و آن را هم در اقتصاد صدقه ای خلاصه می کنیم."؛

شما كه در دوران حكومت خود فقط به دنبال توسعه سياسي بوديد كه ديگر نبايد خيلي دغدغه اقتصادي داشته باشيد، شايد هم نگران هستيد انسان‌هايي كه در برنامه‌هاي توسعه دولت شما و جناب آقاي هاشمي قرار بود زير چرخ‌هاي توسعه له شوند، بواسطه اقتصاد صدقه‌اي از مرگ حتمي نجات پيدا كنند و آيا كساني كه با سياست‌هاي دولت‌هاي پنجم تا هشتم به استضعاف كشيده شده‌اند جز با كمك دولت مي‌توانند سر بلند كنند.
قديمي Wednesday 16 July 2008   #47
ghadem
پایه ثابت

نشان ghadem

تاريخ ثبت نام: Feb 2008
مكان: (تهران)sin city
پاسخ‌ها: 3,242
ارسال پيام توسط Yahoo به ghadem

طرز ساخت يك «رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب»!

«جایگاه ریاست‌جمهوری برای آقای خاتمی کم است، ایشان باید «رئیس‌جمهورساز» باشد. شرایط کشور به گونه‌ای است که اگر احتمال نجاتی برای کشور وجود داشته باشد، آمدن آقای خاتمی است. اگر نور رستگاری برجبین این کشور بخواهد بتابد، احتمالا آقای خاتمی در شرایط موجود بتواند این کار را بکند.»
محمدرضا خاتمی در ویژه‌نامه روزنامة اعتماد

در راستاي بيانات برادرِ آقاي خاتمي، ما طرز تهیه و ساخت و تولید یک رئیس‌جمهور ترجیحاً خندان را به شما آموزش می‌دهیم.
درس اول: یک رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب در وهلة اول باید بداند که عصر، عصر رسانه‌هاست. لذا باید در تعین وزیر فرهنگ و ارشاد خود دقت کافی و وافی داشته باشد. باید به دنبال کسی بگردد که در ایام کودکی، حتماً « شیرِ خر» خورده باشد، چرا که بر طبق تحقیقات دانشگاه هاروارد آمریکا، کسانی که به جای شیر مادر، شیر خر تناول فرموده‌اند، لاجرم به وزارت رسیده‌اند. به عنوان مثال، همه شما آقاي عطاي مهاجرانی را به یاد دارید و می‌دانید که چه تاج گل‌هایی که بر گردن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاویخت. از جمله آن تاج‌گل‌ها پیشنهاد مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا بود که تحت فشار متحجران! و بداندیشان! و بداخلاقان! ابتر ماند.
درس دوم: یک رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب باید دست به تخریب‌اش فوق‌العاده باشد. مخصوصاً در تخریب دیوارهای بی‌اعتمادی تبحر خاصی داشته و با طرح گفت‌وگوی تمدن‌ها به گونه‌ای عمل نماید که دیوارهای بی‌اعتمادی مابین ایران و آمریکا را ویران ساخته و «دروازه‌های تمدن» را به سوی کشور خود، به‌گونه‌ای باز نماید که قیمت نفت، هر بشکه‌ای به 9 دلار برسد. نباید، تاکید می‌کنم ، نباید مثل بعضی از پوپولیست‌ها، اصول‌گرایی را پیشه خود سازید و «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» که حاصلی جز رسیدن «فی» نفت به بشکه‌ای 143 دلار نخواهد داشت.
درس سوم: یک رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب باید بداند که «جامعة مدینه النبی» دیگر پاسخ‌گوی نیازهای امروز بشریت نیست، ولیکن یک رئیس‌جمهور باید به کمک وزیر شیر خر خوردة خود تا می‌تواند به نشریات ضددین، ضد عاشورا، ضد ائمه و حتی ضدخدا، میدان داده و نیازهای بشر امروز را در دیدگاه‌های هابز، لاک، روسو و... جست‌وجو نماید تا بدین وسیله جامعه مدنی را گسترش داده و زمینه را برای ظهور آقا (ببخشید) انقلابات رنگین، مخصوصاً رنگ شکلاتی آن مهیا سازد.
درس چهارم: حاکمیت دوگانه سم مهلکی برای هر رئیس‌جمهور آمریکاگراست. اگر می‌خواهید دچار «هر 9 روز یک بحران نشوید» از هیچ جنایتی فروگذار نباشید، یک روز غائلة کوی دانشگاه را به راه اندازید و به وزیر کشور خود دستور دهید موبایل خود را در هنگامة وقوع حادثه، خاموش نماید و روزی دیگر، قتل‌های زنجیره‌ای را به راه اندازید و سمت و سوی آن را به وسیلة رسانه‌های الوان و مجوزگرفته از وزیر شیر خر خوردة خود، به سوی ولایتِ خدا هدایت نمائید، تا تکلیف حاکمیت دوگانه را معلوم و مرحوم فرمائید.

امیدوارم درس‌های امروز را به خوبی فرا گرفته باشید . در ضمن لازم است یاد آوری نمایم که پس از فرا گیری دروس یاد شده، باید تا مدتی در «آب نمک» بخوابید و شرایط که مهیا شد برخاسته و کاندیدای ریاست‌جمهوری شوید تا «کشور را نجات داده و نور رستگاری را بر جبین این ملت بتابانید!»
ان شاء الله !
قديمي Wednesday 16 July 2008   #48
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

تاريخ ثبت نام: Jan 2008
مكان: گربهء قلب زمين
پاسخ‌ها: 19,266

واقعا کی به کی داره میگه!
مثله اینکه شماها درساتونو بهتر یاد گرفتید و موفقتر عمل کردید.
قديمي Thursday 17 July 2008   #49
هلنا
عضو ثابت

نشان هلنا

مكان: تهران
پاسخ‌ها: 9,913
ارسال پيام توسط Yahoo به هلنا

سلام بر اهل غدیر . این روزها روزهای پیروزی اسلام و اقتدار انقلابی گری اسلامیست . امروز روزهای اثبات حقانیت احمدی نزاد است . کمی بر گردیم به عقب . واقعا کمی به گذشته ملالت بار اصلاحات نگاه بیندازیم .
مروری کنیم حرکات به اصطلاح اصلاح طلبان را درمورد همین قضایای لبنان و فلسطین . برگردیم و بخوانیم تفکرات همین خائنان بعنوان متفکرین اصلاحات را .
چه میگفتند . چه میخواستند . یک سرک به ارشیو این حضرات همه چیز را عیان میکند .
همینان که اسراییل را شکست ناپذیر میخواندند .
همینان که ما را بعنوان بخشی از نظام امریکایی و دنباله ان و مجبور به سر خم کردن قلمداد میکردند .
واقعا اگر یک سر به کتابخانه حسینیه ارشاد برویم و ارشیو روزنامه های ان زمان را ورق بزنیم همه چیز دستگیرمان میشود .
اینجاست که باید گفت مرگ بر این به اصطلاح اصلاحات .
هلنا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از هلنا بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 17 July 2008   #50
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

نقل قول:
در اصل توسط هلنا نوشته شده است نمايش نوشته
سلام بر اهل غدیر . این روزها روزهای پیروزی اسلام و اقتدار انقلابی گری اسلامیست . امروز روزهای اثبات حقانیت احمدی نزاد است . کمی بر گردیم به عقب . واقعا کمی به گذشته ملالت بار اصلاحات نگاه بیندازیم .
مروری کنیم حرکات به اصطلاح اصلاح طلبان را درمورد همین قضایای لبنان و فلسطین . برگردیم و بخوانیم تفکرات همین خائنان بعنوان متفکرین اصلاحات را .
چه میگفتند . چه میخواستند . یک سرک به ارشیو این حضرات همه چیز را عیان میکند .
همینان که اسراییل را شکست ناپذیر میخواندند .
همینان که ما را بعنوان بخشی از نظام امریکایی و دنباله ان و مجبور به سر خم کردن قلمداد میکردند .
واقعا اگر یک سر به کتابخانه حسینیه ارشاد برویم و ارشیو روزنامه های ان زمان را ورق بزنیم همه چیز دستگیرمان میشود .
واقعا که! هر بلایی سر مردم میارید، آخرش هم یه برچسب اسلام بهش میزنید، یعنی اینکه هرکی مخالفتی کرد، با اسلام مخالفت کرده. لابد تورم 30% از مدیریت اسلامی ناشی میشود؟! لابد کاهش قدرت خرید مردم از مدیریت اسلامی ناشی میشود؟! لابد................... واقعا کراهت داره که اینا رو به نام اسلام میزنید.
من بارها از شما خواسته ام که اگر سندی درباره کوتاهی دولت اصلاحات در مقابل فلسطین دارید، رو کنید تا ما هم متوجه بشیم.
نقل قول:
دیگه مطمئن شدم که قرارداد دارید چون من امروز 4-5 تا پت از شما خوندم، توی همشون به اصلاح طلبا فحش داده بودین. معلوم نبود که این خاتمی بیچاره نبود، شماها چی کار میکردین.
قديمي Thursday 17 July 2008   #51
ghadem
پایه ثابت

نشان ghadem

حمايت آشكار بوش از اصلاح‌طلبان

جرج بوش رئيس‌جمهور آمريكا براي چندمين بار در ماه‌هاي اخير به حمايت آشكار از اصلاح‌طلبان در ايران پرداخت.
پس از آن كه اصلاح‌طلبان داخلي به اين بهانه که اگر از آمريکا تبري بجوييم پشتوانه‌مان را از دست مي‌دهيم، حاضر نشدند مرزشان با دشمنان کشور را مشخص کنند، جرج بوش در سخناني صريح تر از گذشته از آنان حمايت کرد.
وي که در پاسخ به تبليغات انتخاباتي سناتور باراك اوباما كانديداي دموكرات‌ها در انتخابات آتي رياست‌جمهوري مبني بر اينكه در صورت پيروزي با سران ايران و كوبا وارد مذاكره بدون پيش شرط خواهد شد، سخن مي‌گفت، اين نوع مذاكره را «باعث دلسردي اصلاح‌طلبان در اين دو كشور» خواند و به همين دليل خواستار اجتناب از آن شد.
بي‌بي‌سي از قول بوش نوشت: «من به مردم يادآوري مي‌كنم كه تصميم رئيس‌جمهور آمريكا براي مذاكره با برخي چهره‌هاي بين‌المللي مي‌تواند به شدت مخرب باشد. اين پيام بدي به متحدين ما مي‌دهد. حاكي از گيجي و آشفتگي سياست خارجي ما خواهد بود. اصلاح‌طلبان را دلسرد مي‌كند. به نظر مي‌رسد اين نوع مذاكره در مورد آن دو كشوري كه شما به آنها اشاره كرديد اشتباه خواهد بود.»
بوش افزود: اصلاح‌طلبان در كشورهايي چون ايران و كوبا نبايد احساس كنند آمريكا حكومت‌هاي اين كشورها را مشروع مي‌داند.
گفتني است اواخر هفته گذشته حزب مشاركت در بيانيه به بهانه صدور قطعنامه سوم و انتخابات مجلس مشروعيت نظام جمهوري اسلامي را زير سوال برده بود.
همچنين رهبر انقلاب پس از اولين حمايت بوش از اصلاح‌طلبان صراحتا اعلام كرد: حمايت آمريكا از هر كسي در ايران ننگ است. ايشان همچنين خواستار روشن شدن مرزهاي اصلاح‌طلبان و دشمنان انقلاب شدند و فرمودند: هم مردم و هم آن دسته‌ای كه رئیس‌جمهور امریكا از آن اعلام حمایت كرده است باید فكر كنند كه چرا امریكا می‌خواهد از آن دسته حمایت كند و آن دسته چه نقصی داشته كه امریكا را به فكر حمایت از آن انداخته است.

قديمي Thursday 17 July 2008   #52
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

معین جان، من یه سوال دارم ازت. از کی تا حالا معیار سنجش من و شما، سخنان جرج بوش و رادیوهای معلوم الحال و ............. شده؟!
قديمي Thursday 17 July 2008   #53
ghadem
پایه ثابت

نشان ghadem

معیار ما اینها نیستند ولی اینها هم در افکار عمومی تاثیر دارند.به نظر تو چرا همه ی دشمنان از اصلاح طلبان حمایت می کنند ؟؟چرا کسی از دیگر طیف ها و گروهها حمایت نمی کنه؟؟؟پس به این نتیجه می رسیم که تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!!
قديمي Thursday 17 July 2008   #54
هلنا
عضو ثابت

نشان هلنا

مكان: تهران
پاسخ‌ها: 9,913
ارسال پيام توسط Yahoo به هلنا

نقل قول:
در اصل توسط 3Reza نوشته شده است نمايش نوشته
واقعا که! هر بلایی سر مردم میارید، آخرش هم یه برچسب اسلام بهش میزنید، یعنی اینکه هرکی مخالفتی کرد، با اسلام مخالفت کرده. لابد تورم 30% از مدیریت اسلامی ناشی میشود؟! لابد کاهش قدرت خرید مردم از مدیریت اسلامی ناشی میشود؟! لابد................... واقعا کراهت داره که اینا رو به نام اسلام میزنید.
من بارها از شما خواسته ام که اگر سندی درباره کوتاهی دولت اصلاحات در مقابل فلسطین دارید، رو کنید تا ما هم متوجه بشیم.

دیگه مطمئن شدم که قرارداد دارید چون من امروز 4-5 تا پت از شما خوندم، توی همشون به اصلاح طلبا فحش داده بودین. معلوم نبود که این خاتمی بیچاره نبود، شماها چی کار میکردین.
سلام بر اهل غدیر . لعنت بر ضد ایران و ایرانی . پاسخی نداری چرا انگ میزنی . اگر به زعم تو بچه دبستانی من قرار داد دارم . من ثابت میکنم تو با افراد معلوم الحال بهایی . صهیونیسم . امریکا قرار داد داری . میخواهی یک نمونه بیارم .
حضار به پستهای این کاربر سر بزنند . هرجا پست زده مورد تشویق کسانی قرار گرفته که نه ایران را میخواهند نه اسلام را .
وضعیت اصلاحات خاتمی هم مثل روز روشن است .
همان اصلاحاتی که با دکترین تساهل و تسامحش فرصتی به فراریان دشمن ایران داد تا بیایند سرمایه هایشان را نقد کنند و ببرند .
همان اصلاحاتی که مسامحه اش فقط برای خاینین به ایران و ایرانی بود .
هلنا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 17 July 2008   #55
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

نقل قول:
در اصل توسط هلنا نوشته شده است نمايش نوشته
سلام بر اهل غدیر . لعنت بر ضد ایران و ایرانی . پاسخی نداری چرا انگ میزنی . اگر به زعم تو بچه دبستانی من قرار داد دارم . من ثابت میکنم تو با افراد معلوم الحال بهایی . صهیونیسم . امریکا قرار داد داری . میخواهی یک نمونه بیارم .
حضار به پستهای این کاربر سر بزنند . هرجا پست زده مورد تشویق کسانی قرار گرفته که نه ایران را میخواهند نه اسلام را .
وضعیت اصلاحات خاتمی هم مثل روز روشن است .
همان اصلاحاتی که با دکترین تساهل و تسامحش فرصتی به فراریان دشمن ایران داد تا بیایند سرمایه هایشان را نقد کنند و ببرند .
همان اصلاحاتی که مسامحه اش فقط برای خاینین به ایران و ایرانی بود .
شما جای پدر منی و احترامت واجبه، ولی خیلی تند رفتی پدر جان. من تهمتی نزدم. طبق اون چیزایی که توی پستهاتون میبینم، اینو گفتم. حالا ایشاالله که من اشتباه کردم.
اگر ثابت کنید، ممنون میشوم. و اگر هم ثابت کردید، من دیگه پامو توی این باشگاه نمیذارم!!

گفتگوهای خارج از هدف موضوع بدرخواست موسس موضوع به عنوان جدیدی منتقل شد .
نشانی : http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=14467

مهرداد

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Monday 21 July 2008 در 10:40PM.
3Reza حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از 3Reza بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 17 July 2008   #56
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

نقل قول:
در اصل توسط ghadem نوشته شده است نمايش نوشته
معیار ما اینها نیستند ولی اینها هم در افکار عمومی تاثیر دارند.به نظر تو چرا همه ی دشمنان از اصلاح طلبان حمایت می کنند ؟؟چرا کسی از دیگر طیف ها و گروهها حمایت نمی کنه؟؟؟پس به این نتیجه می رسیم که تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!!
معین جان، همین چند ماه پیش که گزارش اطلاعاتی امریکا یادتونه، آیا کسی رو اون مانور داد؟! در ضمن، به نظر من، این حرفا همش نقشه است. شما هم میدونی که هدف اونوریا تغییر نظام هست و برای این کار باید بین گروههای داخلی اختلاف به وجود بیاد.
قديمي Friday 18 July 2008   #57
imanagha83
الیس الله بکاف عبده

نشان imanagha83

تاريخ ثبت نام: Apr 2008
مكان: در پناه قادر متعال
پاسخ‌ها: 2,929

جناب آقاي خاتمي رئيس جمهور سابق كشورمان كه به قول خودش هر 9 روز با يك بحران روبرو بوده است با وجود اين بحران‌ها(اگر دچار توهم توطئه نشده باشند) بيابان‌هاي عسلويه را به منطقه‌اي صنعتي تبديل كرده‌اند بدون اينكه احتمالاً زيرساختي را از دولت قبل خود تحويل گرفته باشد، آقاي خاتمي يادش آمده چه چيزهايي به دولت نهم تحويل داده اما يادش رفته بگويد كه چه چيزهايي از دولت ششم تحويل گرفته‌است. شايد هم آقاي خاتمي در بين دانشجويان دانشگاه علامه جوگير شده است وگرنه بگونه‌اي ديگر سخن مي‌گفت و حرف‌هاي به اين جالبي نمي‌زد.
آقاي خاتمي گفته‌: " اسلامی که بنده می خواهم، اسلام پیشرفت، توسعه، آزادی و امنیت مردم است؛ اگر ما در این جهت کار کنیم و بتوانیم جایگاه مردم را مشخص کنیم و از حقوق آنها دفاع کنیم، باید کار کنیم؛ ولی اگراصلاح طلبان ببینند که نمی توانند از این حقوق و جهات دفاع کنند به چه دلیل وارد صحنه شوند؟" من هم مي گويم؛ آقايان اصلاح‌طلب تعريفشان را از مردم مشخص كنند، آيا آنهايي كه قرار بود بر اساس برنامه چهارم توسعه در زير چرخ‌هاي اقتصاد له شوند جزو مردم محاسبه مي‌شوند يا بخشي از شهروندان درجه 3 جامعه مدني مدنظر آقايان محسوب مي‌شوند كه بايد كلفت شهروندان درجه يك باشند!؟، اميدورام آقاي خاتمي قضيه "دواي موش"، "لشگر قابلمه بدست‌ها" و... را فراموش نكرده باشند، بهتر بگويم آقاي خاتمي جريان اصلاحات كه آن را سالم‌ترين، اصيل‌ترين و مظلوم‌ترين جريان در ايران دانسته‌اند را مشخص كنند، با توجه به نفي آزادي همجنس‌بازي از سوي آقاي خاتمي تنها چيزي كه دستگيرمان مي‌شود آن است كه اكبر گنجي ديگر در جريان اصلاحات جايي ندارد، اما باز هم بايد مشخص شود كه جايگاه مشاركت، مجاهدين انقلاب، حجاريان، عبدي، ابطحي، كارگزاراني‌ها و رفتار و كردار آنها در جريان اصلاحات كجاست؟ آيا توهين، دروغ، تحريف، تهمت و... بخشي از جريان اصيل اصلاحات است.

خاتمي:" من اصلاحات را اصیل ترین و سالم ترین جریانی می دانم که در این مدت وجود داشته است و در عین حال مظلومترین جریان هم بوده است . البته چون جریان تازه ای بوده است، از نظر تدوین مبانی تئوریک مشکل داشته است"
مشكلات در تدوين مباني تئوريك اين جريان مظلوم كه 8 سال مظلومانه در كشورمان حكومت كرد باعث شد تا از خود آقاي خاتمي گرفته تا عزيزاني در نهضت آزادي جزو جريان اصلاحات قرار بگيرند اما در عين حال جاي خوشحالي است كه بالاخره آقابي خاتمي عمق اصلاحات را تشريح كرده و چنين فرموده‌اند: " فرهنگ ما متاثر از دین است و هم باید هویت خود را بازتعریف کنیم تا آن را حفظ کنیم و هم متناسب با تحولات زمان تصمیم بگیریم و در نتیجه جامعه ای داشته باشیم که هم دارای هویت باشد و هم از مزایای زندگی امروز بهره مند باشد که اگر بخواهیم عمق اصلاح طلبی را بیان کنیم، اینگونه است." من از ايشان مي‌‌خواهم كه علاوه بر عمق، طول و عرض و ارتفاع جريان اصلاحات را هم مشخص كنند.
خاتمي:" این مساله باید مورد بررسی قرار گیرد که در 8 سال اصلاحات زیرساختهای مملکت در راه، مخابرات، نیرو و انرژی و... چقدر ساخته شد؟ بالای هزاران مگاوات برق به دولت کنونی تحویل داده شد و فکر می کنم که قرارداد های 17 هزار مگاوات را هم بسته بودیم. باید سوال کنیم که آیا آن سرمایه گذاری ها به نتیجه رسیده و فکر سالهای بعد شده است؟" من هم مي‌گويم خوب است تا بررسي صورت بگيرد ببينيم آقايان كه بر اساس مستندات فرهاد رهبر در پروژه‌ها يا به قول خودشان زيرساخت‌ها سه برابر مبلغ واقعي هزينه كرده‌اند در 8 سال اصلاحات چه ميزان از بودجه مملكت را به جيب برخي‌ها سرازير كرده‌اند، اينها چه كساني بوده‌اند و آيا هزينه‌هاي انتخاباتي آقايان از اين جيب‌ها احياناً تامين نشده است؟!

خاتمي:" امام گفت که از موضع دین باید این خوسته ها را بخواهیم و نظام مورد توجه را جمهوری اسلامی قرار دادند. چرا خلافت اسلامی، امارت اسلامی و... را مطرح نکردند؟ زیرا در جمهوری اسلامی استقلال، آزادی و پیشرفت هر سه در آن نهفته است." سوال من اين است كه چرا آقاي خاتمي كه مدعي پايبندي به نظرات امام هستند در مقابل توهين به ولايت فقيه و عدم پايبندي به آن از سوي اصلاحاتيان هيچ اعتراضي نكرده و عكس العملي نشان ندادند.
خاتمي:" البته باید اسلام را به گونه ای ببنیم که با جمهوریت سازگار باشد و دموکراسی و جمهوریت را نیز طوری ببینیم که با معیارهای اصلی اسلام سازگار باشد و امروز اصلاح طلبان جز این را نمی خواهند." سوال اول اينكه اصلاح طلبان كه امروز اين را مي‌خواهند ديروز چه مي‌خواستند و دوم اينكه من سعي مي‌كنم در دعاهاي بعد از نماز از خداوند بخواهم تا پيامبراني كه بر اساس نظرات قبض و بسطي تئوريسين اصلي جريان اصلاحات بعد از پيامبر خاتم، در جامعه حضور خواهند داشت اسلام جديدي را سازگار با جمهوريت مدنظر آقاي خاتمي و دوستان ارائه كنند.
خاتمي:" برخلاف برخی که با کمال بی انصافی چنین القا می کنند آزادی مورد نظر ما ولنگاری، آزادی همجنس بازی و... است، منظور ما از آزادی نقد قدرت است. آزادی که در قانون اساسی آمده مورد نظر ماست و این لازمه یک حکومت دموکرات است."؛ خوشحالم از اين بيانات صريح و شفاف آقاي خاتمي، چرا كه معمولا ايشان دوپهلو صحبت مي‌كنند.
خاتمي:" در یکی از سفرهای خارج از کشور وقتی از من درخواست شد که بهترین خاطرات دوران ریاست جمهوری را بیان کنم، گفتم که یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی من، روز 16 آذر 1383 در دانشگاه تهران بود که تعدادی دانشجو اعتراض کردند و سخنان تند به زبان آوردند و البته به شکل اهانت آمیز صحبت نکردند؛ ولی سخت اعتراض داشتند."، اينكه برخورد آقاي خاتمي با تعدادي دانشجوي معترض مبني بر اينكه مي‌گويم بيندازندتان بيرون، از خاطرات خوش ايشان عنوان شده جاي بسي تاسف است.

خاتمي:" در دوره اول ریاست جمهوری به یک طرح اقتصادی رسیدیم که حاصل نشستهای متعدد متفکران اقتصادی جامعه از همه طیفها بود . خودم نیز شخصا ساعتها وقت صرف انجام آن کردم و در جلسات شرکت فعال داشتم و به جمع بندی جالبی رسیدیم که همان نیز مبنای برنامه چهارم توسعه قرار گرفت که صرف نظر از ایرادها منسجم ترین، علمی ترین و متناسب ترین برنامه با وضعیت تاریخی، اجتماعی و اقتصادی ما بود و هزاران نفر ساعت روی آن کار شد که کسی نمی تواند ادعا کند، روی آن نظر نداده است"؛ شايد شما هم شنيده باشيد كه به طنز مي‌گويند شما آدم بسيار خوبي هستيد اگر بدي‌هايتان را كنار بگذاريد، حالا آقاي خاتمي هم برنامه چهارم توسعه را صرفنظر از ايرادها، تاكيد مي‌كنم صرفنظر از ايرادها عملي‌ترين و... برنامه دانسته‌اند.

imanagha83 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از imanagha83 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 21 July 2008   #58
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,303

بن بست اصلاح طلبی

یکشنبه یکم اردیبهشت 1387

مشکل اصلاح طلبان چیست؟ این سوالی است که مدت هاست، و خصوصا دوباره پس از اعلام نتایج اننتخابات مجلس هشتم، بسیاری از آنان که نام اصلاح طلب را به دوش می کشند از خود میپرسند تا شاید برای انتخابات بعدی با استراتژی درست تر بتوانند تعداد آرای بیشتری را برای خود دست و پا کنند. البته بعید می دانم که آن ها جواب درست را بیابند و به نتایج آن پایبند بمانند اما من فکر می کنم اولین مشکل اصلاح طلبان عدم صداقت و دروغگو بودن آن هاست. این را هم بگویم که این عدم صداقت به شکل بسیار مشمئز کننده ای در برخی لایه های افرادی که خود را اصولگرا می نامند نیز وجود دارد و لطمه خود را نیز به آن ها خواهد زد (همان طور که تا به امروز نیز زده است)، اما این مساله درباره اصلاح طلبان شکلی بسیار حاد یافته و ظاهری بسیار روباه صفت و منافقانه به آنان داده است. این عدم صداقت البته بجز بی تقوایی ریشه دیگری نیز دارد و آن عطش به قدرت رسیدن آنهاست حتی به قیمت بی آبرو بودن. عطشی آن چنان فراوان که راه بر قوه تعقل نیز می بندد بلکه نقشه ای طراحی شود برای به قدرت رسیدن برای مدتی طولانی تر. دوست دارند در صورت امکان همین فردا در راس قدرت باشند ولو این که بدانند پس فردا با خفت و خواری از این اریکه به زیر کشیده می شوند و باز سال ها به طول خواهد انجامید تا آب رفته از روی را به جوی برگردانند.
همین می شود که روزی هاشمی را له می کنند چون نان شان در آن است و روزی پرچمش می کنند برای اصلاحات چون نان شان در آن است. خدا می داند اگر روزی ازروزهای سال 77، به یکی از این عوام الناس می گفتی که فردا همین هاشمی که تبدیل شده به یک هیولا قرار است تبدیل بشود به مظهر صلح و دوستی و پرچم دار اصلاحات توی گوشت اگر نمی زد لا اقل کلی به خنگی ات می خندید ولی این جماعت صاف صاف توی چشم مردم نگاه کردند و هم این کردند و هم آن، چون نان شان در آن بود.
همین ها یک روز آمدند هر چه توانستند علیه دین و تشیع و اسلام و امثالهم بد دهنی کردند و به امام بی حرمتی کردند چون نان شان در آن بود و امروز علمدار حمایت از خط امام و ربط امام شده اند چون نان شان در این است.
روزی آمدند با انواع کارهای پوپولیستی با آوردن یک فرد معلول در برنامه انتخاباتی و باریختن اشک پای صندوق رای گرفتند چون نانشان در آن بود و روزی ویژه نامه ها منتشر کردند در مذمت پوپولیست بودن چون نانشان در این بود.
و این مساله در حد آدم های صرفا سیاسی این ها باقی نمانده است. آدم های بظاهر اندیشمندشان نیز همین طورند. سروش را ببینید. از طرفی نظریه می دهد قرآن کتاب غیر الهی و نوشته پیامبر است و جوایز و مزایای منظور را اخذ می کند و نانش را می خورد، و از طرف دیگر با همان تذبذب سیاسیون شان می گوید که البته الهی است، تا مبادا کسی از مومنین علیه اش خشمی شود و بخشی از نانش بریده شود.
مشکل اما این دورویی ها و دغل بازی ها هم نیست. مشکل آنجاست که این ها خودشان هم، هم به همه این ها معتقدند و هم به همه آن ها. و شاید درست ترش این باشد که بگویم نه به این ها معتقدند و نه به آن ها. این ها به همه چیز حتی به اعتقادات مذهبی به چشم استراتژی های دست یافتن به قدرت نگاه می کنند. در حالیکه اگر می خواهند بازهم مفتضح نشوند و البته به قدرتی پایدار هم دست پیدا کنند، تنها راه پیش روی شان داشتن صداقت است.
به عقیده من اگر عقل این جماعت درست کار کند باید از اصل و اساس بیایند و صریح اعلام اعتقاد به لائیسیته کنند و بگویند که اعتقاد به جدایی دین از سیاست دارند. به خاطر فشار افکار عمومی هم از حرفشان برنگردند. بگویند معتقدند امام اگر یک اشتباه در طول عمرش مرتکب شد انقلاب بود که راه را بر توسعه و رشد اقتصادی این مملکت بست. و پایش بایستند. حتی به قیمت از دست دادن رای و حمایت مردم. و پای عقیده شان خون بدهند و حتی بمیرند بخاطر اعتقادشان تا مگر انقلاب شان ثمر بدهد. اینطوری اگر عمل شان هم ثمری نداد، حداقل خوبی اش آن است که بعد ها در موزه ها و تاریخ احزاب ایران نام شان در ردیف کسانی خواهد آمد که یک چیزی گفتند و سر حرفشان ایستادند.
البته یقینا این کار از این جماعت دنیا طلب برنخواهد آمد. ای کاش این ها حداقل از این رفیق کابویشان یاد می گرفتند که برای بسط تئوریک که نه، پراتیک آزادی و دموکراسی گاهی هم باید کلی آدم کشته شود. حال بگذار یکبار هم این کشته ها از خودی هایشان باشند.

http://www.mrshafa.blogfa.com/
قديمي Tuesday 22 July 2008   #59
ghadem
پایه ثابت

نشان ghadem

* فعالیت سنگین برخی نمایندگان زن در مجلس هفتم !
قديمي Tuesday 22 July 2008   #60
3Reza
We Will Rise Again

نشان 3Reza

آخه معین چرا اینکارو میکنی؟! این سرنگار جای این عکسه؟! نکنه ایشون هم وابسته به اصلاحات هستن؟!
به نظر من بهتر بود در سرنگار طنز سیاسی این عکس رو میذاشتی.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اصلاح طلبان, اصلاح طلبی, انرژی هسته ای, جنبش سبز, خاتمی, دوم خرداد, شیرزاد, مجلس ششم, پرونده

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:26AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه