بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 10 May 2021   #3181
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,573
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، خیلی مایه تاسف است! جایی که سخن خداوند متعال است، فهم من و شما چه کاره است؟ خداوند میفرمایند: قل الروح من أمر ربّي و ما أوتیتم من العلم الا قلیلا، حالا شما سراغ روح سفید شفاف میروید! روح هیچ گیاهی، چه برسد به روح انسان، هرگز و هرگز رنگ ندارد، شکل ندارد، ورای ماده و انرژی و آثار آنها از رنگ و شکل است، و هر موحد خداشناس میداند که خدا روح و جسم ندارد، چرا مثل بچه‌ها حرف میزنید، چرا زیر پرچم قرآن قرآن کردن آبروی قرآن را میبرید؟! که نخواهید توانست، نگاه کنید: إنما المسيح عيسى ابن مريم رسول الله وكلمته ألقاها إلى مريم وروح منه، و نیز: نزل به الروح الأمين على قلبك لتكون من المنذرين، این کلام خداوند است که بریء است از پریشان‌گویی‌های شما، خداوند الامین را وصف الروح قرار داده تا روح الامین نخوانید و...
جناب حسین شما بگو منظور از روح به فرمان خداوند در این آیات چیست تا خدای نکرده از منظر شما آبروی قرآن را نبرم شما حفظ آبرو کنید
[SIZE="5"]وَكَذَلِكَ أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا كُنْتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ وَلَكِنْ جَعَلْنَاهُ نُورًا نَهْدِي بِهِ مَنْ نَشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّكَ لَتَهْدِي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ﴿۵۲﴾
وهمين گونه روحى از امر خودمان به سوى تو وحى كرديم تو نمى‏ دانستى كتاب چيست و نه ايمان [كدام است] ولى آن را نورى گردانيديم كه هر كه از بندگان خود را بخواهيم به وسيله آن راه مى ‏نماييم و به راستى كه تو به خوبى به راه راست هدايت مى ‏كنى (۵۲) شوری

يُنَزِّلُ الْمَلَائِكَةَ بِالرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ أَنْ أَنْذِرُوا أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاتَّقُونِ ﴿۲﴾
فرشتگان را با روح به فرمان خود بر هر كس از بندگانش كه بخواهد نازل مى ‏كند كه بيم دهيد كه معبودى جز من نيست پس از من پروا كنيد (۲)
نحل
رَفِيعُ الدَّرَجَاتِ ذُو الْعَرْشِ يُلْقِي الرُّوحَ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ لِيُنْذِرَ يَوْمَ التَّلَاقِ ﴿۱۵﴾
او درجات بندگان صالح را بالا مي‏برد، او صاحب عرش است، روح را به فرمانش بر هر كس از بندگانش كه بخواهد القاء مي‏كند، تا مردم را از روز ملاقات بيم دهد. (۱۵)[

آخرين ويرايش کنجکاو1 ، Monday 10 May 2021 در 04:29PM.
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 10 May 2021   #3182
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
جناب حسین برای فهم قرآن کافی است که خداوند آن قفل را از قلبتان باز کند و دیدگانت را بروی آیات قرآن باز کند و گوشتان را شنوا سازد در آنصورت با لطف خداوند خواهید فهمید انشا الله
خداوند در قرآن خیلی پیش آمده از کنایه ها و تمثیلها استفاده کنند مثا ل یدالله و یا آیا وقتی می گویند دررحمت خداوند باز است شما بدنبال در می گردید .
خداوند در سوره اسرا می فرمایند :

وَقَالُوا أَإِذَا كُنَّا عِظَامًا وَرُفَاتًا أَإِنَّا لَمَبْعُوثُونَ خَلْقًا جَدِيدًا ﴿۴۹﴾
و گفتند آيا وقتى استخوان و خاك شديم [باز] به آفرينشى جديد برانگيخته مى ‏شويم (۴۹)
قُلْ كُونُوا حِجَارَةً أَوْ حَدِيدًا ﴿۵۰﴾
بگو سنگ باشيد يا آهن (۵۰)
أَوْ خَلْقًا مِمَّا يَكْبُرُ فِي صُدُورِكُمْ فَسَيَقُولُونَ مَنْ يُعِيدُنَا قُلِ الَّذِي فَطَرَكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ فَسَيُنْغِضُونَ إِلَيْكَ رُءُوسَهُمْ وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَنْ يَكُونَ قَرِيبًا ﴿۵۱﴾
يا آفريده‏ اى از آنچه در خاطر شما بزرگ مى ‏نمايد [باز هم برانگيخته خواهيد شد] پس خواهند گفت چه كسى ما را بازمى‏ گرداند بگو همان كس كه نخستين بار شما را پديد آورد [باز] سرهاى خود را به طرف تو تكان مى‏ دهند و مى‏ گويندآن كى خواهد بود بگو شايد كه نزديك باشد (۵۱)
يَوْمَ يَدْعُوكُمْ فَتَسْتَجِيبُونَ بِحَمْدِهِ وَتَظُنُّونَ إِنْ لَبِثْتُمْ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۵۲﴾
روزى كه شما را فرا مى‏ خواند پس در حالى كه او را ستايش مى ‏كنيد اجابتش مى ‏نماييد و مى ‏پنداريد كه جز اندكى [در دنيا] نمانده‏ ايد (۵۲)

بله جناب حسین می خواهد سنگ باشد یا آهن و یا هر طوری که درذهن شما سخت تراز آن نیست در آفرینش حدید برانگیخته خواهیم شد .

زمانی که برانگیخته شوندکمان می کنند زمان اندکی درنگ کرده اند آن چیزی که شما باورش ندارید و فهمش برای شما گران است که گمان کنند ساعتی بیش در گورها درنگ نکردند
اگر بخواهید بپذیرید که زمان اندکی را بعداز برانگیخته شدن گمان می کنند پس با این زندگی طول ودراز برزخی که روایات بسیاری درباره اش شنیده اید چکار کنید
نقل قول:
جناب حسین برای فهم قرآن کافی است که خداوند آن قفل را از قلبتان باز کند و دیدگانت را بروی آیات قرآن باز کند و گوشتان را شنوا سازد در آنصورت با لطف خداوند خواهید فهمید انشا الله
الهی و ربی آمین بفضلك و بحق نبیك خاتم النبیین و اهل بیته الاطیبین الاطهرین صلواتك علیهم أجمعین

نقل قول:
خداوند در قرآن خیلی پیش آمده از کنایه ها و تمثیلها استفاده کنند مثا ل یدالله و یا آیا وقتی می گویند دررحمت خداوند باز است شما بدنبال در می گردید .
یعنی میگویید دنبال قبر نگردیم؟ خوب پس منظور از قبر که آیه میفرماید کسانی که در قبر هستند مبعوث میشوند چیست؟

نقل قول:
بله جناب حسین می خواهد سنگ باشد یا آهن و یا هر طوری که درذهن شما سخت تراز آن نیست در آفرینش حدید برانگیخته خواهیم شد .
ولی سؤال من از منظور قبر بود، و اینکه «مرقدنا» یعنی چه؟ منظور از مرقدنا و قبر را در آیات بفرمایید تا بفهمیم که هندویی که بدنش کاملا سوخته چه میشود؟

نقل قول:
زمانی که برانگیخته شوندکمان می کنند زمان اندکی درنگ کرده اند آن چیزی که شما باورش ندارید و فهمش برای شما گران است که گمان کنند ساعتی بیش در گورها درنگ نکردند
هرگز من منکر نیستم، و درکش برای همه آسان است، به بچه‌ها هم بگویید میفهمند، همگی خواب طولانی شبانه که وقتی سر از متکا برمیدارند خیال میکنند الآن خوابیدند را تجربه کردند.

نقل قول:
اگر بخواهید بپذیرید که زمان اندکی را بعداز برانگیخته شدن گمان می کنند پس با این زندگی طول ودراز برزخی که روایات بسیاری درباره اش شنیده اید چکار کنید
شما درک درستی از برزخ ندارید نه تقصیر قرآن است و نه تقصیر دیگری، تقصیر این است که میزان را سخن خداوند متعال قرار نمیدهید، و رفیق‌بازی را بر سخن خداوند ترجیح میدهید.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 May 2021   #3183
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
گفته ای که پشتبانه قرآنی نداشته باشد اصلا فایده ای ندارد باید ببینیم خداوند در این باره چه می گویند :

وَكَذَلِكَ أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا كُنْتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ وَلَكِنْ جَعَلْنَاهُ نُورًا نَهْدِي بِهِ مَنْ نَشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّكَ لَتَهْدِي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ﴿۵۲﴾
وهمين گونه روحى از امر خودمان به سوى تو وحى كرديم تو نمى‏ دانستى كتاب چيست و نه ايمان [كدام است] ولى آن را نورى گردانيديم كه هر كه از بندگان خود را بخواهيم به وسيله آن راه مى ‏نماييم و به راستى كه تو به خوبى به راه راست هدايت مى ‏كنى (۵۲) شوری

يُنَزِّلُ الْمَلَائِكَةَ بِالرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ أَنْ أَنْذِرُوا أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاتَّقُونِ ﴿۲﴾
فرشتگان را با روح به فرمان خود بر هر كس از بندگانش كه بخواهد نازل مى ‏كند كه بيم دهيد كه معبودى جز من نيست پس از من پروا كنيد (۲)
نحل
رَفِيعُ الدَّرَجَاتِ ذُو الْعَرْشِ يُلْقِي الرُّوحَ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ لِيُنْذِرَ يَوْمَ التَّلَاقِ ﴿۱۵﴾
او درجات بندگان صالح را بالا مي‏برد، او صاحب عرش است، روح را به فرمانش بر هر كس از بندگانش كه بخواهد القاء مي‏كند، تا مردم را از روز ملاقات بيم دهد. (۱۵)

جناب حسین گفته من که فایده ای ندارد شما بگو منظور خداوند از روح به فرمان خود که در این آیات آمده جیست ؟
نقل قول:
جناب حسین شما بگو منظور از روح به فرمان خداوند در این آیات چیست تا خدای نکرده از منظر شما آبروی قرآن را نبرم شما حفظ آبرو کنید
[SIZE="5"]وَكَذَلِكَ أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا كُنْتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ وَلَكِنْ جَعَلْنَاهُ نُورًا نَهْدِي بِهِ مَنْ نَشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّكَ لَتَهْدِي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ﴿۵۲﴾

نحل
او درجات بندگان صالح را بالا مي‏برد، او صاحب عرش است، روح را به فرمانش بر هر كس از بندگانش كه بخواهد القاء مي‏كند، تا مردم را از روز ملاقات بيم دهد. (۱۵)[
خوب الحمد لله خود شما کلمه «أمر» را برجسته کردید، و من قبلا توضیح «أمر» دادم، حالا نوبت شماست بگویید «أمر» یعنی؟ تا من بگویم روح یعنی چه؟
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 May 2021   #3184
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
خوب الحمد لله خود شما کلمه «أمر» را برجسته کردید، و من قبلا توضیح «أمر» دادم، حالا نوبت شماست بگویید «أمر» یعنی؟ تا من بگویم روح یعنی چه؟
مگر شما نگفتید
نقل قول:
دوست گرامی معلوم میشود تا این آیات را بفهمیم خیلی مانده است،
نقل قول:
گفته شما چه فایده دارد؟ ما باید ببینیم خداوند متعال چه میفرمایند،
نقل قول:
چرا مثل بچه‌ها حرف میزنید، چرا زیر پرچم قرآن قرآن کردن آبروی قرآن را میبرید؟!
حالا گفته من چه اهمیتی دارد قبلا که درباره اش گفتم حالا شما بگو یا شاید نمی خواهی بگویی روح دراین آیات چیست
قديمي Monday 10 May 2021   #3185
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
مگر شما نگفتید

حالا گفته من چه اهمیتی دارد قبلا که درباره اش گفتم حالا شما بگو یا شاید نمی خواهی بگویی روح دراین آیات چیست
دوست گرامی، مکرر میشود که چقدر تایپ میکنم اما همه را حذف میکنم، و خدای نخواسته قصد بی ادبی محضر شما ندارم، ولی گاهی طوری سخن میگویید که اعصاب طرف بحث خودتان را به هم میریزید، اگر چیزی نوشتم که بی ادبی بوده معذرت میخواهم، شما میگویید:
نقل قول:
من کاری به فهم عرفی بشر ندارم مهم آنچیزی است که خداوند می خواهد به ما بفهماند
این حرف را نمیدانم اگر دیگری بگوید با او چطور رفتار میکنید؟ آخر مگر ما برای حل و فصل مطالب، جز فهم عرفی برای مراجعه به کلام خدا داریم؟

به هرحال، روح جوهره‌ای است جبروتی که ممکن نیست دو تا باشد، چون از امر الهی است(قل الروح من أمر ربّي) و امر الهی واحد است:

54|49|إنا كل شيء خلقناه بقدر
54|50|وما أمرنا إلا واحدة كلمح بالبصر

بدرستى كه ما هر چيزى را آفريديم باندازه (49)
و نيست امر ما مگر واحدى چون نگريستن به چشم (50)

و تفصیل این بحث‌ها جای خود دارد.
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 May 2021   #3186
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,963

نقل قول:
مالون زنیم ملحد مشرک تو مگه به قران اعتقاد داری ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 11 May 2021   #3187
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,178

نکته ای که در اینجا مطرح است این است که آیا روح میتواند بد باشد؟ در حالیکه تحت امر خداست . اگر ماهیت اصلی افراد روح باشد، پس آیا میتوان گفت روح بعضی ها بد است. شاید ماهیت و من اصلی افراد را نفس بنامیم بهتر باشد.
زیرا گناهکاران که گناه میکنند، به نفس خود ظلم میکنند نه به روح. یونس در شکم ماهی میگوید انی طلمت نفسی. روح هیچوقت نمیتواند بد باشد زیرا تحت امر خداست که بر افراد نازل میشود. خدا خودش میفرماید که از روح خودم در آدم دمیدم. هر آنچه صفات خوب که در بنی آدم یافت میشود اعم از رحم و ... ناشی از همین دمیدن روح است. ولی من اصلی افراد نفس نامیده میشود.
همانطور که خدا میفرماید یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه

در واقع نفس میتواند خوب و یا بد باشد و این ماهیت اصلی افراد را نشان میدهد نه روح. روح شاید کمک خداست به بندگانش. همانطور که در شب قدر روح بر افراد نازل میشود. ماهیت روح همیشه خوب است.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 11 May 2021   #3188
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
نکته ای که در اینجا مطرح است این است که آیا روح میتواند بد باشد؟ در حالیکه تحت امر خداست . اگر ماهیت اصلی افراد روح باشد، پس آیا میتوان گفت روح بعضی ها بد است. شاید ماهیت و من اصلی افراد را نفس بنامیم بهتر باشد.
زیرا گناهکاران که گناه میکنند، به نفس خود ظلم میکنند نه به روح. یونس در شکم ماهی میگوید انی طلمت نفسی. روح هیچوقت نمیتواند بد باشد زیرا تحت امر خداست که بر افراد نازل میشود. خدا خودش میفرماید که از روح خودم در آدم دمیدم. هر آنچه صفات خوب که در بنی آدم یافت میشود اعم از رحم و ... ناشی از همین دمیدن روح است. ولی من اصلی افراد نفس نامیده میشود.

در واقع نفس میتواند خوب و یا بد باشد و این ماهیت اصلی افراد را نشان میدهد نه روح. روح شاید کمک خداست به بندگانش. همانطور که در شب قدر روح بر افراد نازل میشود. ماهیت روح همیشه خوب است.
سریالی که از شبکه یک سیما به اسم احضار پخش می شود را دیدید روح شخصی بنام کامرانی برای انتقام گرفتن از یک دختر ی آمده جالب اینجاست که از همه چیز آگاهی دارد و خبر دروغ می دهد که به مقصود خود برسد وقتی این سریال را می بینیم اگر کسی کمی با قرآن آشنایی داشته باشی متوجه می شود چقدر دروغ پردازی می کنند

اصلا بیا باور کنیم که روح وجود دارد و یک باور قرآنی است کسی که مرگ را درک می کند یعنی درسکرات مرگ است ابراز پشیمانی می کند و از خداوند می خواهد که فرصتی به او دهد وبه دنیا برش گرداند تا کارنیکی انجام دهد ولی می بینیم بعد از مرگش می شود یک روح خبیث و باز هم دست از شرارت برنمی دارد .
حَتَّى إِذَا جَاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ ﴿۹۹﴾
تا آنگاه كه مرگ يكى از ايشان فرا رسد مى‏ گويد پروردگارا مرا بازگردانيد (۹۹)

بعد روح بر چه اساس و باچه اجازه ای می تواند همه جا سرک بکشد و به دیگران خبر برساند

و نکته مهمتر مگر نمی گوئید این آیه قل الروح من أمر ربّي و ما أوتیتم من العلم الا قلیلا منظور روح انسانها است که بعداز مرگ ازبدن جدا می شود . خداوند در انتهای آیه می فرمایند دانش شما اندک است .

وقتی دانش انسانها درباره روح بسیار اندک است پس این همه اطلاعاتی که درباره روح دارند از کجا فهمیدید با کدام دانش با این علم اندک فهمیدید آیا خداوند در کتابش چنین اطلاعاتی به شما داده است

این مطالبی را که گفتم بر فرض این است که روح وجود داشته باشد
قديمي Tuesday 11 May 2021   #3189
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,178

جایی در قرآن من ندیده ام که روح به من اصلی انسان اطلاق شود. بلکه روح همیشه از طرف خدا بوده است.
روحنا، روحی ، تنزل الملائکه و روح ، روح الامین و...
از آنجا که خدا خودش اطلاعات بسیار کمی در مورد روح به ما داده است. ما همین قدر در مورد روح میدانیم که خدا خودش در قرآن فرموده است.
در کل با درنظر گرفتن کل آیاتی که در مورد روح آمده است میتوان قطعا نتیجه گرفت که روح هر چی هست، خوب است و از طرف خداست. بنابراین با ماهیت اصلی انسان که ممکن است خوب باشد و یا بد باشد، تفاوت دارد.
در قرآن آنچه که ماهیت اصلی انسان را مشخص میکند نفس است.

یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی

قطعا با مرگ نفس آدمی از بین نمی رود، بلکه یا به طرف خدا بر میگردد یا وارد عذاب میشود

آخرين ويرايش asad39 ، Tuesday 11 May 2021 در 06:27PM.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 16 May 2021   #3190
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

یک معیاربی همتا برای اینکه بدانید یکتاپرستید یا مشرک .

خداوند درآیه32روم می فرمایند : مشرکین کسانی هستند که دین خودراقطعه قطعه کردند وفرقه فرقه شدند وهرفرقه ای به آیین خودمی بالد وخرسنداست .حال اگر شما اهل فرقه هستید وازفرقه خودشادمانید وخدارا شاکرید که پیرو چنین فرقه ای هستید ، شک نداشته باشید یکتاپرست نیستید .
مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ ﴿۳۲﴾
از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند هر حزبى بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند (۳۲)

هدف نهایی قرآن برقرار کردن رشته های مودت و اخوت در میان جمیع انسانها و تشکیل امت واحده جهانی است. یک جامعه آرمانی که یگانه مولا و فرمانروای آن الله بوده و خودش تضمین کرده درهای رحمت و نعمتش را از زمین و آسمان به روی چنین جامعه ای باز خواهد نمود و برای مردمش خوف را به امنیت تبدیل خواهد کرد.

بدیهی است ارباب و خدایان متفرق از تشکیل یک جامعه متحد و موتلف جلوگیری می کنند و آن را فرقه فرقه و شعبه شعبه می سازند. به همین دلیل است که خداوند مردم را از تعبد هر الهی غیر از خودش منع می کند و کسانی را که در حوزه دین تحت فرماندهی فرمانروایانی غیر از الله در می آیند، مشرک می نامد و شرک بزرگترین مانع و آفت تشکیل امت واحده می باشد.
قديمي Tuesday 18 May 2021   #3191
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
یک معیاربی همتا برای اینکه بدانید یکتاپرستید یا مشرک .

خداوند درآیه32روم می فرمایند : مشرکین کسانی هستند که دین خودراقطعه قطعه کردند وفرقه فرقه شدند وهرفرقه ای به آیین خودمی بالد وخرسنداست .حال اگر شما اهل فرقه هستید وازفرقه خودشادمانید وخدارا شاکرید که پیرو چنین فرقه ای هستید ، شک نداشته باشید یکتاپرست نیستید .
مِنَ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا كُلُّ حِزْبٍ بِمَا لَدَيْهِمْ فَرِحُونَ ﴿۳۲﴾
از كسانى كه دين خود را قطعه قطعه كردند و فرقه فرقه شدند هر حزبى بدانچه پيش آنهاست دلخوش شدند (۳۲)

هدف نهایی قرآن برقرار کردن رشته های مودت و اخوت در میان جمیع انسانها و تشکیل امت واحده جهانی است. یک جامعه آرمانی که یگانه مولا و فرمانروای آن الله بوده و خودش تضمین کرده درهای رحمت و نعمتش را از زمین و آسمان به روی چنین جامعه ای باز خواهد نمود و برای مردمش خوف را به امنیت تبدیل خواهد کرد.

بدیهی است ارباب و خدایان متفرق از تشکیل یک جامعه متحد و موتلف جلوگیری می کنند و آن را فرقه فرقه و شعبه شعبه می سازند. به همین دلیل است که خداوند مردم را از تعبد هر الهی غیر از خودش منع می کند و کسانی را که در حوزه دین تحت فرماندهی فرمانروایانی غیر از الله در می آیند، مشرک می نامد و شرک بزرگترین مانع و آفت تشکیل امت واحده می باشد.

خوبه مشرکین وملحدین وکفار ومابونین زنیم که ایات متشابهات قران کریم رو القائات شیطان می دونند (العیاذ بالله العلی العطیم عما یقول المابونین الزنیم )حرف از خدا وقران وتوحید می زنند
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Friday 21 May 2021   #3192
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

فَأْتُوا بِكِتَابِكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ ﴿۱۵۷﴾

پس اگر راست مى‏ گوييد كتابتان را بياوريد (۱۵۷)الصافات

یک زمان خداوند ازجمله قوق استفاده می کردند تاباطل بودن عقایدمردم رابه آنها نشان دهد وامروز مردم ازهمین جمله استفاده می کنند تادرستی عقایدخودوناقص بودن وناکارآمدبودن کتاب خداوند رانشان دهند ، خداوند می گفتند کتابتان رابیاورید ونشانم دهید درکجا لات ومنات و عزی دختران وشفیعان وواسطه های بین خودم وشما قرار داده ام

اگر به مردم بگویی کتاب خدا را بیاورید و نشان دهید در کجا از مهدی اسم برده یا ائمه را شفیعان و واسطه های مردم در نزد خداوند قرار داده، خواهند گفت: کتاب خدا را بیاور و نشان بده در کجا راجع به رکعات نماز صحبت کرده است! من نمی دانم کتاب خدا اصل است یا باورهای شما؟! یعنی شما به هر چیزی عقیده دارید و هر عملی را به عنوان عبادت انجام می دهید باید در کتاب خدا باشد؟! اگر نباشد کتاب خدا ناقص است؟! مگر کتاب خدا مال شما تنهاست؟ مگر حضرت محمد، پیامبر تمام مردم جهان نبود؟ مگر قرآن برای عموم ساکنان زمین نازل نشده؟ یعنی هر کس در این زمین پهناور به چیزی اعتقاد دارد باید در قرآن باشد که اگر نباشد ناقص است؟ باید تمام مناسک و اعمالی که مردم به اسم دین انجام می دهند در کتاب خدا باشد؟! قرآن اصل دین، اصل هدایت و اصل توحید است.
قديمي Saturday 22 May 2021   #3193
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته

کار به کجا کشیده که مشرکین وملحدین وکفار ودشمنان خدا وما انزل الله حرف از روح ونفس و.... می زنند مسخره ها
قديمي Saturday 22 May 2021   #3194
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
فَأْتُوا بِكِتَابِكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ ﴿۱۵۷﴾

پس اگر راست مى‏ گوييد كتابتان را بياوريد (۱۵۷)الصافات

یک زمان خداوند ازجمله قوق استفاده می کردند تاباطل بودن عقایدمردم رابه آنها نشان دهد وامروز مردم ازهمین جمله استفاده می کنند تادرستی عقایدخودوناقص بودن وناکارآمدبودن کتاب خداوند رانشان دهند ، خداوند می گفتند کتابتان رابیاورید ونشانم دهید درکجا لات ومنات و عزی دختران وشفیعان وواسطه های بین خودم وشما قرار داده ام

اگر به مردم بگویی کتاب خدا را بیاورید و نشان دهید در کجا از مهدی اسم برده یا ائمه را شفیعان و واسطه های مردم در نزد خداوند قرار داده، خواهند گفت: کتاب خدا را بیاور و نشان بده در کجا راجع به رکعات نماز صحبت کرده است! من نمی دانم کتاب خدا اصل است یا باورهای شما؟! یعنی شما به هر چیزی عقیده دارید و هر عملی را به عنوان عبادت انجام می دهید باید در کتاب خدا باشد؟! اگر نباشد کتاب خدا ناقص است؟! مگر کتاب خدا مال شما تنهاست؟ مگر حضرت محمد، پیامبر تمام مردم جهان نبود؟ مگر قرآن برای عموم ساکنان زمین نازل نشده؟ یعنی هر کس در این زمین پهناور به چیزی اعتقاد دارد باید در قرآن باشد که اگر نباشد ناقص است؟ باید تمام مناسک و اعمالی که مردم به اسم دین انجام می دهند در کتاب خدا باشد؟! قرآن اصل دین، اصل هدایت و اصل توحید است.

کار به کجا کشیده که مشرکین وملحدین وکفار ودشمنان خدا وما انزل الله حرف تز روح ونفس می زنند مسخره ها
ما اتاکم الرسول فخذوا ومانهاکم عنه فانتهوا
قديمي Friday 28 May 2021   #3195
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

فَأَرْسَلْنَا عَلَيْهِمُ الطُّوفَانَ وَالْجَرَادَ وَالْقُمَّلَ وَالضَّفَادِعَ وَالدَّمَ آيَاتٍ مُفَصَّلَاتٍ فَاسْتَكْبَرُوا وَكَانُوا قَوْمًا مُجْرِمِينَ ﴿۱۳۳﴾
سپس (بلاها را پشت سرهم بر آنها نازل كرديم) طوفان و ملخ و آفت گياهي و قورباغه‏ ها و خون را كه نشانه‏ هائي از هم جدا بودند بر آنها فرستاديم (ولي باز بيدار نشدند) و تكبر ورزيدند و جمعيت گنهكاري بودند. (۱۳۳)
اعراف

آیا این همه بلا که بر سر ملت ما می آید خود نشانه این نیست که ملت به بیراه دارند می روند زمین لرزه سیل تنگی معیشت خشک سالی و...

دیگر خداوند چگونه باید به مردمان بفهماند که راهی که میروند اشتباه است ؟

آیا این آیه فقط درباره آل فرعون است یا نه بیان سرگذشت آنها برای بیداری همه انسانها است ؟
و قتی مردمان کتاب الهی دراختیارشان است و به آن بی توچهی می کنند و نگاهشان به سخن غیر است

ربا گرفتن را اسلامی خانه های فحشارا خانه عفاف شرک را توحید می نامند که مردمان را به گمراهی بکشانند اینها چیزی نیستند که مردمان از زبان اینو آن شنیده باشند بلکه با تمام وجود آن را درک کرده اند
خداوند می فرمایند

وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَيْهِمْ بَرَكَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَكِنْ كَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا كَانُوا يَكْسِبُونَ ﴿۹۶﴾
و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند قطعا بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏ گشوديم ولى تكذيب كردند پس به [كيفر] دستاوردشان [گريبان] آنان را گرفتيم (۹۶)
اعراف

اگر مردمان ایمان می آوردند خداوند برکاتی ازآسمان وزمین برایشام می گوشدند .
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:47AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه