بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 28 November 2014   #76
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,968
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

لا اله الا الله
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 28 November 2014   #77
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

تاريخ ثبت نام: May 2006
مكان: ایوان نجف
پاسخ‌ها: 2,295

جناب پشتیبان محترم همه دیدند که خی البریه چه نسبتهای ناروایی را نثار دختر امیرالمومنین حضرت زینب و نیز زنان اهل بیت نمود
حضرتعالی طبق وظیفه ات بنا به اصول ثبت نام باید از مذهب رسمی کشور دفاع کنید
بنده نمیدانم دلیل تسامحتان با کسی که از نظر شرعی قتلش واجب است چیست
بحار ج71
جوجو حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 28 November 2014   #78
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

نقل قول:
در اصل توسط جوجو نوشته شده است نمايش نوشته
جناب پشتیبان محترم همه دیدند که خی البریه چه نسبتهای ناروایی را نثار دختر امیرالمومنین حضرت زینب و نیز زنان اهل بیت نمود
حضرتعالی طبق وظیفه ات بنا به اصول ثبت نام باید از مذهب رسمی کشور دفاع کنید
بنده نمیدانم دلیل تسامحتان با کسی که از نظر شرعی قتلش واجب است چیست
نسبتهای ناروا آنهم از من ؟!

من گفتم چون حضرت زینب س از امر امامش سرپیچی کرد پس من هم میتوانم از امر امامم سرپیچی کنم وقمه بزنم چون نهی امام تا زمان حیاتش معتبر بود ؟!!!

من نوشتم که چون حضرت زینب س در مجلس یزید گریبان درید پس من هم در عزاداری میتوانم یقه چاک بدهم و لطم کنم و.....؟!!!

فکر کردید همه کاربران مثل شما هستند ؟!

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 28 November 2014   #79
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

چرا زیرش میزنی ناصبی تو به اهل بیت رسول الله و زنان سیدالشهدا در مقابل چشمان همه سب کردی
اصلا میخواهم بدانم فرق تو با شاهین نجفی چیه
چرا باید کسی مثل تو به این راحتی جلوی چشم همه به مقدس ترین انسانهای عالم ناروا بگه
والله قسم حتی فقط خدا هم یک هزارم تو دهانش به اینچنین کلماتی باز نشد گرچه که اون هربار که اسم اهل بیت رو برد با تقدس و احترام یاد کرد
بیشتر از ده ساله که دارم با صدها سنی و وهابی صحبت مکنم اما هیچکدومشون مثل تو به اهل بیت توهین نکردند
بحار ج71
قديمي Friday 28 November 2014   #80
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
چرا زیرش میزنی ناصبی تو به اهل بیت رسول الله و زنان سیدالشهدا در مقابل چشمان همه سب کردی
اصلا میخواهم بدانم فرق تو با شاهین نجفی چیه
چرا باید کسی مثل تو به این راحتی جلوی چشم همه به مقدس ترین انسانهای عالم ناروا بگه
والله قسم حتی فقط خدا هم یک هزارم تو دهانش به اینچنین کلماتی باز نشد گرچه که اون هربار که اسم اهل بیت رو برد با تقدس و احترام یاد کرد
بیشتر از ده ساله که دارم با صدها سنی و وهابی صحبت مکنم اما هیچکدومشون مثل تو به اهل بیت توهین نکردند

ببین مظلوم نمایی فایده ای نداره همه چیز ثبت وضبطه !

اگر میبینی که مطالب من برای اکثرا افراد تازگی دارد وبعضی وحشت میکنند و.... علتش اینست که من خودم میروم دنبال تحقیق ومطالب را موشکافی و زوایا و جوانب وابعاد و مراتب ودرجات وسطوح و الفاظ مختلف وشواهد متعلق به موضوع را نه یکبار بلکه 10 بار مرور میکنم وسپس ابتدا آیه و روایت را مینویسم بعد نتیجه گیری وبرداشت خودم را .... مثل همان بحث قران وتحریف و ....همگان اگر اینکار را میکردند مشکلات ما بسیار کم میشد !

من مسلمان شناسنامه ای نیستم !

در همین موضوعی که شما ودوستتان اینقدر غوغا و فحاشی کردید من حتی مطالب آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر را آوردم که ایشان هم فرمود ه بود شاید این زنان جایی مو پریشان کرده بودند که نامحرم ندیده باشدشان یعنی حرمت برهنه نمودن موی سر جلوی نامحرم از نظر ایشان که مسلط به زبان وادبیان عرب هستند ثابت و محرز بوده ! .... و افراد دیگر هم که نتوانستند این خبر را قبول کنند گفتند اصلا زیارت ناحیه مقدسه سند ندارد وضعیف است ....اما من چون از طریق مکاشفه بعضی افراد بعضی فقرات زیارات ناحیه را قبول دارم از بعد دیگری به بررسی وابطال منطقی مطلب فوق پرداختم ... اما نمیدانم جریان شما دونفر چیه ؟؟؟!!!! واقعا نمیفهمید ؟ حتی سایر کاربران فهمیدند ..... آیت الله سیستانی هم نفهمه ووهابیه و....

اصلا شما مطالب مرا میخوانید یا حرام میدانید ؟! از یک دکتر بعیده این سطح علمی ....

اینهم نظر آیت الله سیستانی :

1669 . السؤال :
هل ترون صحة نسبة زيارة الناحية المقدسة للإمام الحجة عجل الله فرجه ؟ وإذا كنتم ترون صحة ذلك فما هو
توجيهكم لبعض العبارات فيها مثل : فخرجن من الخدور . . . للشعور ناشرات . . . على الخدود لاطمات . . . فإنه
أشكل على ذلك بأنه يتنافى مع الحجاب والستر الشرعي ؟
الجواب :
لعلهن نشرن شعورهن في موضع لا يراهن أحد .

آقا یک نفر بیاد این مطلب آیت الله سیستانی را ترجمه کند که اگر من ترجمه کنم فحشهای مادری شروع میشود :

لعلهن نشرن شعورهن في موضع لا يراهن أحد .....

اینهم از لهوف و زیارت ناحیه مقدسه :

در زيارت ناحيه مقدسه فرمودند: « وَ أَسْرَعَ فَرَسُكَ شَارِداً وَ إِلَى خِيَامِكَ قَاصِداً مُحَمْحِماً بَاكِياً فَلَمَّا رَأَيْنَ النِّسَاءُ جَوَادَكَ ... بَرَزْنَ مِنَ الْخُدُورِ لِلشُّعُورِ نَاشِرَاتٍ وَ لِلْخُدُودِ لَاطِمَاتٍ وَ لِلْوُجُوهِ سَافِرَاتٍ وَ بِالْعَوِيلِ دَاعِيَاتٍ » در اين هنگام اسب تو شيون کنان و شيهه کنان باسرعت به سوي حرمت بازگشت ، زنان که اين صحنه را ديدند از خيمه هاي بيرون آمدند در حالي که موهايشان پريشان بود بر سر و صورت خود مي زدند و با صداي بلند گريه و شيون مي کردند.
«شق الجيب»: گريبان چاک کردن، «ناشرات الشعور»: مو پريشان کردن، «لاطمات الوجوه»: به سر و صورت زدن، «صحن»: صيحه زدن،

وسید بن طاوس رحمه الله :

و بنات النبوة مشققات الجيوب و مفجوعات بفقد المحبوب و ناشرات للشعور و بارزات من الخدور و عادمات للجدود و مبدئات للنياحة و العويل ...اللهوف ص : 7

دقت کن اینهم سخن علامه مجلسیه نه خیرالبریه :

هنگامي که علي بن الحسين زين العابدين (علیه السلام) خانواده اش بر يزيد که خداوند او را لعنت کند وارد شدند و سر حسين (علیه السلام) آورده شد و در برابر يزيد در داخل تشطي گذاشته شد ، او با چو دستي به دندانهاي پيشين امام زد... وقتي زينب (سلام الله علیها) آن را ديد ، دست به گريبان برد و آن را پاره کرد و با صداي محزون که دلها را مي سوزاند فرمود: واي حسين!
أنّه لَمّا عليُّ بنُ الحسين (علیه السلام) و حَرَمُه علي يزيدَ لَعَنَه وَجيءَ بِرَأسِ الحسين(علیه السلام) وَ وُضِعَ بَينَ يَدَيه في طَشتٍ، فَجَعل يَضرِبُ ثَناياه بِمِخصَرَةٍ كانَت في يَدِه ... فَلَمَّا رَأت زَيْنَبُ ذلک فَأَهْوَتْ إِلَى جَيْبِهَا فَشَقَّتْهُ ثُمَّ نَادَتْ بِصَوْتٍ حَزِينٍ تُقرِعُ الْقُلُوبَ: يَا حُسَيْنَاهْ... [بحارالانوار،ج 45، ص132]

اینک بدون فحاشی وآرام فقط در حول وحاشیه این اخبار بحث کنیم !

اگر من اشتباه میکنم در حضور همگان بگویید اشتباه تو در اینجاست این کلمه را بد نوشتی غلط ترجمه کردی ونفهمیدی ... مخلص عقلا وخردمندان هم هستم .

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Friday 28 November 2014   #81
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته
ببین مظلوم نمایی فایده ای نداره همه چیز ثبت وضبطه !

اگر میبینی که مطالب من برای اکثرا افراد تازگی دارد وبعضی وحشت میکنند و.... علتش اینست که من خودم میروم دنبال تحقیق ومطالب را موشکافی و زوایا و جوانب وابعاد و مراتب ودرجات وسطوح و الفاظ مختلف وشواهد متعلق به موضوع را نه یکبار بلکه 10 بار مرور میکنم وسپس ابتدا آیه و روایت را مینویسم بعد نتیجه گیری وبرداشت خودم را .... مثل همان بحث قران وتحریف و ....همگان اگر اینکار را میکردند مشکلات ما بسیار کم میشد !

من مسلمان شناسنامه ای نیستم !

در همین موضوعی که شما ودوستتان اینقدر غوغا و فحاشی کردید من حتی مطالب آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر را آوردم که ایشان هم فرمود ه بود شاید این زنان جایی مو پریشان کرده بودند که نامحرم ندیده باشدشان یعنی حرمت برهنه نمودن موی سر جلوی نامحرم از نظر ایشان که مسلط به زبان وادبیان عرب هستند ثابت و محرز بوده ! .... و افراد دیگر هم که نتوانستند این خبر را قبول کنند گفتند اصلا زیارت ناحیه مقدسه سند ندارد وضعیف است ....اما من چون از طریق مکاشفه بعضی افراد بعضی فقرات زیارات ناحیه را قبول دارم از بعد دیگری به بررسی وابطال منطقی مطلب فوق پرداختم ... اما نمیدانم جریان شما دونفر چیه ؟؟؟!!!! واقعا نمیفهمید ؟ حتی سایر کاربران فهمیدند ..... آیت الله سیستانی هم نفهمه ووهابیه و....

اصلا شما مطالب مرا میخوانید یا حرام میدانید ؟! از یک دکتر بعیده این سطح علمی ....

اینهم نظر آیت الله سیستانی :

1669 . السؤال :
هل ترون صحة نسبة زيارة الناحية المقدسة للإمام الحجة عجل الله فرجه ؟ وإذا كنتم ترون صحة ذلك فما هو
توجيهكم لبعض العبارات فيها مثل : فخرجن من الخدور . . . للشعور ناشرات . . . على الخدود لاطمات . . . فإنه
أشكل على ذلك بأنه يتنافى مع الحجاب والستر الشرعي ؟
الجواب :
لعلهن نشرن شعورهن في موضع لا يراهن أحد .

آقا یک نفر بیاد این مطلب آیت الله سیستانی را ترجمه کند که اگر من ترجمه کنم فحشهای مادری شروع میشود :

لعلهن نشرن شعورهن في موضع لا يراهن أحد .....

اینهم از لهوف و زیارت ناحیه مقدسه :

در زيارت ناحيه مقدسه فرمودند: « وَ أَسْرَعَ فَرَسُكَ شَارِداً وَ إِلَى خِيَامِكَ قَاصِداً مُحَمْحِماً بَاكِياً فَلَمَّا رَأَيْنَ النِّسَاءُ جَوَادَكَ ... بَرَزْنَ مِنَ الْخُدُورِ لِلشُّعُورِ نَاشِرَاتٍ وَ لِلْخُدُودِ لَاطِمَاتٍ وَ لِلْوُجُوهِ سَافِرَاتٍ وَ بِالْعَوِيلِ دَاعِيَاتٍ » در اين هنگام اسب تو شيون کنان و شيهه کنان باسرعت به سوي حرمت بازگشت ، زنان که اين صحنه را ديدند از خيمه هاي بيرون آمدند در حالي که موهايشان پريشان بود بر سر و صورت خود مي زدند و با صداي بلند گريه و شيون مي کردند.
«شق الجيب»: گريبان چاک کردن، «ناشرات الشعور»: مو پريشان کردن، «لاطمات الوجوه»: به سر و صورت زدن، «صحن»: صيحه زدن،

وسید بن طاوس رحمه الله :

و بنات النبوة مشققات الجيوب و مفجوعات بفقد المحبوب و ناشرات للشعور و بارزات من الخدور و عادمات للجدود و مبدئات للنياحة و العويل ...اللهوف ص : 7

دقت کن اینهم سخن علامه مجلسیه نه خیرالبریه :

هنگامي که علي بن الحسين زين العابدين (علیه السلام) خانواده اش بر يزيد که خداوند او را لعنت کند وارد شدند و سر حسين (علیه السلام) آورده شد و در برابر يزيد در داخل تشطي گذاشته شد ، او با چو دستي به دندانهاي پيشين امام زد... وقتي زينب (سلام الله علیها) آن را ديد ، دست به گريبان برد و آن را پاره کرد و با صداي محزون که دلها را مي سوزاند فرمود: واي حسين!
أنّه لَمّا عليُّ بنُ الحسين (علیه السلام) و حَرَمُه علي يزيدَ لَعَنَه وَجيءَ بِرَأسِ الحسين(علیه السلام) وَ وُضِعَ بَينَ يَدَيه في طَشتٍ، فَجَعل يَضرِبُ ثَناياه بِمِخصَرَةٍ كانَت في يَدِه ... فَلَمَّا رَأت زَيْنَبُ ذلک فَأَهْوَتْ إِلَى جَيْبِهَا فَشَقَّتْهُ ثُمَّ نَادَتْ بِصَوْتٍ حَزِينٍ تُقرِعُ الْقُلُوبَ: يَا حُسَيْنَاهْ... [بحارالانوار،ج 45، ص132]

اینک بدون فحاشی وآرام فقط در حول وحاشیه این اخبار بحث کنیم !

اگر من اشتباه میکنم در حضور همگان بگویید اشتباه تو در اینجاست این کلمه را بد نوشتی غلط ترجمه کردی ونفهمیدی ... مخلص عقلا وخردمندان هم هستم .

ناصبی محور کلام من این است که چرا به زنان و دختران امام علیه السلام سب کردی نه اینکهادله ات را بخوانم
بحار ج71
قديمي Friday 28 November 2014   #82
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

اما به خاطر اینکه بی جواب نمانده باشی باید این را هم عرض کنم اگر چه در برخی حوزه ها کمی حرف برای زدن داشته باشی اما در مقاتل باید بدانی چند برابر وزنت مقتل دیده ام و همه را هم متتبع گردیده ام

اولا منابع اصلی و کهن تاریخی اشاره‌ای صریح به این نکته ندارند که زنان به هنگام شهادت امام حسین و در مقابل دیدگان لشکریان عمر سعد سر برهنه بیرون دویده باشند. بلکه برخی منابع تنها اشاره به گریه و شیون زنان حرم دارد.
ثانیا برخی منابع هم که اشاره به گریه و شیون زنان و مو پریشان نمودن برخی زنان اهل حرم (و نه حضرت زینب ) دارد کاملا به این نکته تصریح می‌کنند که آنان این عمل را پشت خیام (و نه روبروی لشکر عمر سعد) انجام داده اند چرا که اسب حضرت پس از آغشته کردن یال خود به خون امام حسین خود را به پشت خیمه‌ها رساند و زنان خیام اطراف او را گرفته و با دیدنش پی به شهادت امام بردند. بعلاوه این منبع اشاره به مو کندن برخی زنان دارد و نه موپریشان کردن آنان.

اما اینها هیچ کدام محور بحث نیست محور این است که تو بدون مقدمه دهانت را به سب بر اهل بیت باز کردی ناصبی
بحار ج71
قديمي Friday 28 November 2014   #83
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

و اما بدبخت ناصبی بی دین وقتی که احوالات ورود اهل بیت به کاخ یزید را ببینی به این جمله برمیخوردی که اولیا مخدره زینب سلام الله علیها به صورت متنکره و ناشناس وارد گردید و دوم اینکه جمیع زنان از آل محمد دور حضرتش را احاطه نموده بودند والزاما گریبان چاک کردن آن هم در میان فاطمیات و علویاتی که گرد حضرتشان را گرفته بودند و البته تعبیر ناشرات الشعور آن معنی و هتاکی کفرآمیز تو را شامل نمیشود ناصبی
بحار ج71
قديمي Friday 28 November 2014   #84
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
ناصبی محور کلام من این است که چرا به زنان و دختران امام علیه السلام سب کردی نه اینکهادله ات را بخوانم
اولا ناصبي من نيستم تهمت نزن ؟! من هم بلدم فحش بدم ها ! حواست باشه !

ثانیا مدرک و سند ؟! لعنت بر دروغگویان هتاک .

نقل قول:
اولا منابع اصلی و کهن تاریخی اشاره‌ای صریح به این نکته ندارند که زنان به هنگام شهادت امام حسین و در مقابل دیدگان لشکریان عمر سعد سر برهنه بیرون دویده باشند. بلکه برخی منابع تنها اشاره به گریه و شیون زنان حرم دارد.
سند مدرک ؟

نقل قول:
ثانیا برخی منابع هم که اشاره به گریه و شیون زنان و مو پریشان نمودن برخی زنان اهل حرم (و نه حضرت زینب ) دارد کاملا به این نکته تصریح می‌کنند که آنان این عمل را پشت خیام (و نه روبروی لشکر عمر سعد) انجام داده اند چرا که اسب حضرت پس از آغشته کردن یال خود به خون امام حسین خود را به پشت خیمه‌ها رساند و زنان خیام اطراف او را گرفته و با دیدنش پی به شهادت امام بردند. بعلاوه این منبع اشاره به مو کندن برخی زنان دارد و نه موپریشان کردن آنان.

سند و مدرک ومنبع ؟

ضمنا :

وسید بن طاوس رحمه الله :

بارزات من الخدور یعنی چه ؟ راوی این سخن چه کسامی هستند و دیدند ؟

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Friday 28 November 2014   #85
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
و اما بدبخت ناصبی بی دین وقتی که احوالات ورود اهل بیت به کاخ یزید را ببینی به این جمله برمیخوردی که اولیا مخدره زینب سلام الله علیها به صورت متنکره و ناشناس وارد گردید و دوم اینکه جمیع زنان از آل محمد دور حضرتش را احاطه نموده بودند والزاما گریبان چاک کردن آن هم در میان فاطمیات و علویاتی که گرد حضرتشان را گرفته بودند و البته تعبیر ناشرات الشعور آن معنی و هتاکی کفرآمیز تو را شامل نمیشود ناصبی
بد بخت بی سواد بی دین :

کدام منبع وکتاب گفته که حضرت زینب س در مجلس یزید ناشرات الشعور کرد ؟!!!

بی دین بی سواد ....

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Friday 28 November 2014   #86
Far far away
یه جایی خیلی دور از زمین !

نشان Far far away

تاريخ ثبت نام: Nov 2014
پاسخ‌ها: 137

واقعا یک بحث منطقی به دور از فحش دادن و هتاکی کردن اینقدر سخته؟!
یادتون هست اصلا راجع به چی دارید بحث میکنید ؟؟؟!
شما با این سطح از سواد روایی و دینی ماجرای سب جنگ سفین رو که میدونید
قديمي Friday 28 November 2014   #87
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته

اولا ناصبي من نيستم تهمت نزن ؟! من هم بلدم فحش بدم ها ! حواست باشه !

ثانیا مدرک و سند ؟! لعنت بر دروغگویان هتاک .

سند مدرک ؟

سند و مدرک ومنبع ؟

ضمنا :

وسید بن طاوس رحمه الله :

بارزات من الخدور یعنی چه ؟ راوی این سخن چه کسامی هستند و دیدند ؟
ناصبی هستی و خصوصیات ناصب هم در پایین نوشته هایم در امضای کاربریم موجود است

این هم سند ناصبی
ابن شهراشوب، مناقب آل ابی‌طالب، ج3، ص266، (نجف اشرف، مطبعة الحیدریه، 1376ش)
بحار ج71
قديمي Friday 28 November 2014   #88
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

و حال سخن این است که چه اصراری بر هتک حرمت آل محمد داری ناصبی
بحار ج71
قديمي Saturday 29 November 2014   #89
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
ناصبی تو نمیدانی و نمیخواهی بدانی که ناشرات الشعور بدین معتا تیست که موهایشان دیده شده بلکه به معنای پریشانی موست حالتی است که یک خانم عزادار دیگر موهایش مرتب نیست نه اینکه نمایان باشد .
والزامی هم نیست بلکه کو در زیر چادر و عبا هم ممکن است پریشان شود
ودیگر اینکه بین خیمه تا خیمه فاصله بوده و موانعی هم در میان بوده است و حتما دلیلی ندارد که در برابر دیدگان نامحرم اتفاق افتاده باشد
جالب است تو ناصبی زیارتی را جعلی و بدون سند میدانی که بزرگترین و عالی ترین محدثان شیعی بر آن صحه نهاده اند
اما به اندازه موهای سرت روایت در این باب داریم که به تفصیل همه را بیان خواهم نمود تا پرده از دشمنی و نصب تو با آل محمد و اثبات این مهم بردارم

قال الصادق عليه السلام: كل الجزع والبكاء مكروه سوي الجزع و البكاء علي الحسين عليه السلام حضرت امام صادق عليه السلام فرمودند:هر گونه جزع و گريه كردن مكروه است مگر جزع و بي تابي براي حسين عليه السلام
وسائل الشيعه ج‏3ص‏282

در معناي جزع: جابرعَنْ أَبِي جَعْفَرٍعليه السلام قَالَ قُلْتُ لَهُ مَا الْجَزَعُ قَالَ أَشَدُّ الْجَزَعِ الصُّرَاخُ بِالْوَيْلِ وَ الْعَوِيلِ وَ لَطْمُ الْوَجْهِ وَ الصَّدْرِ وَ جَزُّ الشَّعْرِ مِن النَّوَاصِي

روايت شده از جابر كه گويد به امام باقرعليه السلام گفتم :جزع يعني چه؟حضرت فرمودند:شديد ترين جزع فرياد زدن بويل و بلند گريه كردن و فرياد زدن و بر سر و صورت زدن و كندن موهاي پيشاني است.

كافي، ج‏3، ص: ۲۲۳

ای کاش بهمان شغل دکتریت میرسیدی ثوابش بیشتر بود و آبرویت محفوظ ! و در جایی که علم و سواد واطلاع نداری دخالت نمیکردی تا مثل دفعات قبل آبرویت نمیرفت در آنجا که گفتی این خبر را اهل سنت نقل کرده اند ودر کتب شیعه نیست اما نشانت دادم که در معتبرترین کتاب شیعه یعنی کافی بود !!!!!!

اما در مورد سند زیارات ناحیه مقدسه شما حتما برو یک عینک بزن زیرا من گفتم اگر چه بعضی آنرا ضعیف دانسته اند (مانند زیارت ناحیه معروفه که علامه مجلسی نیز در بحارالانوار5، آن را ذکر کرده و می فرماید: الظاهر أنها من تألیفات السید و المفید ولعله وصل إلیهما خبر فی کیفیة الصلاة فانّ الاختراع فیها غیر جائز)

و تضعیف آیت الله العظمی خویی رحمه الله بر زیارت ناحیه :

محمد بن المشهدي :
له كتاب يعرف بالمزار ، وتقدم في المدخل أن المحدث النوري قد أصر في
الفائدة الثانية من خاتمة مستدركه ، التي شرح فيها حال الكتب المأخوذة عنها روايات
المستدرك وحال مؤلفيها ، عن بيان حال كتاب المزار أنه ، محمد بن جعفر بن علي
ابن جعفر المشهدي الحائري ، وذكرنا أن ما ذكره في وجه ذلك لا يورث إلا الظن ،
فإنه لم يذكر دليلا على ذلك ، بل ينافيه كلام صاحب الوسائل في مقدمة الوسائل
من أن والده علي ، واحتمال كونه من النسبة إلى الجد يبعده أن عليا المشهدي لم
يكن من المعاريف ، بل لم يعلم أنه كان من العلماء حتى ينسب حفيده إليه .....
أنه لم يظهر إعتبار هذا الكتاب في نفسه ، فإن محمد ابن المشهدي لم
يظهر حاله ، بل لم يعلم شخصه
وإن أصر المحدث النوري : على أنه محمد بن
جعفر بن علي بن جعفر المشهدي الحائري ، فإن ماذكره في وجه ذلك لايورث
إلا الظن .معجم الرجال

اعتبار کتاب روشن نیست؛ چون شخصیت محمد بن مشهدی معلوم نیست؛ یعنی مجهول الوصف است، بلکه شخص او برای ما مجهول است. هرچند محدث نوری اصرار دارد ثابت کند مؤلف کتاب، همان محمد بن جعفر بن علی بن جعفر مشهدی حائری است؛ لیکن این کلام، موجب ظن است، نه اطمینان.

که گفتی بزرگترین و عالی ترین محدثان شیعی بر آن صحه نهاده اند ! اما من گفتم بعضی از فقراتش را اهل کشف وشهود تایید کرده اند !

اما در مورد متن این زیارات :

آیا امام زمان عج نیز در هنگام خواندن زیارت ناحیه مقدسه در حال تقیه بوده است! چرا امام زمان عج در بیان اوج غم و اندوه و زاری خود از اعمالی مانند: ندبه کردن, گریه شدید و ضجه زدن اسم می برد ولی هیچ نوع اشاره ای به لطم کردن خود و یا سر به دیوار کوبیدن و گریبان چاک کردن خویش نمی نماید؟

شرایط اضطراب و گرفتاری بر امام حسین ع چنان فشار آورد و دشمن حتی اجازه چند رکعت نماز را به ایشان نداد که امام ع مجبور شد نماز ظهر را دو رکعت بخواند. پس ما هم برای مواسات با حضرتش نماز ظهر عاشور را دو رکعت بخوانیم ؟!

چرا در سالهای بعد زنان فاطمی چنین عملی را نکردند ؟؟؟؟؟؟

اما من چون عقل دارم حضرت زینب س آن عقیله فهیمه را تابع امر مولایش میدانم نه مخالف نهی امام زمانش ! اما شما که آمدید ابرویش را درست کنید چمشش را هم کور کردید زیرا عبدالحسین در توجیه این عمل گفت که نهی امام تا زمان شهادتش معتبر بوده وتو هم گفتی که {که اولیا مخدره زینب سلام الله علیها به صورت متنکره و ناشناس وارد گردید و دوم اینکه جمیع زنان از آل محمد دور حضرتش را احاطه نموده بودند والزاما گریبان چاک کردن آن هم در میان فاطمیات و علویاتی که گرد حضرتشان را گرفته بودند}فقط باید خندید بر این توجیهات بارده و بدون سند ومدرک !

اما چرا در بحث ولایت فقیه زیارت ناحیه را قبول نداشتی :
صاحب جواهر، يا حضرت امام راحل در اين باره بنگريد صاحب جواهر، در بخش امر به معروف و نهى از منكر، بعد از طرح مسئله جنگ و امر به معروف و نهى از منكر مى‏گويد:

«مما يظهر بأدنى تاءمل فى النصوص و ملاحظتهم حال الشيعه و خصوصا علماء الشيعه فى زمن الغيبه و كفى بالتوقيع الذين جاء للمفيد من ناحيه المقدسه و ما اشتمل عليه من التبجيل و التعظيم بل لو لا عموم الولايه لبقى كثير من الامور المتعلقه بشيعتهم معطله فمن الغريب وسوسه بعضى الناس فى ذلك بل كانه ماذاق من طعم الفقه شيئا»آن‏چه كه اين فقيه بزرگوار بر آن تأكيد دارد يك مسئله عقلى است، وى پس از انديشه در انبوهى از احكام در زمينه‏هاى مختلف به اين نتيجه رسيد كه اين همه دستور و حكم حتماً به متولى و مجرى نياز دارد وگرنه كار شيعيان در عصر غيبت ولى عصر معطل مى‏ماند. وى در نهايت براى تأكيد بر اين مسئله مى‏گويد: كسى كه در ولايت فقيه وسوسه كند، گويا طعم فقه را نچشيده و رمز كلمه هاى ائمه معصومين: را در نيافته است.

نقل قول:
قال الصادق: وقد شققن الجیوب و لطمن الخدود الفاطمیاتعلی الحسین بن علی علیه السلام و علی مثله تلطم الخدود و تشق الجیوب.
امام صادق میفرمایند: همانا گریبان دریدند و بر گونه ها لطمه زدند فاطمیات(دختران زهرا علیها السلام)بر حسین بن علی بر مثل چنین بزرگمردی باید لطمه زد و گریبان درید

تهذیب الاحکام ج8 ص325

حتما به مطالب قبلی مرا جعه کن وحد اقل یک بار نگاهی بینداز که گفتم این سند ضعیف است ومجاهیل دارد ومعارض و .... آقای دکتر کمی رجال ودرایه بخوان تا بفهمی ....

درباره حدود جزع هم گفتم که امام همراه جزع بکاء را آورده یعنی حدود جزع همان گریه شدید است : ما خلا البکاء ....

ضمنا این بحثها را بکرات با بزرگتان عبدالحسین داشتم شدیدا تکراریست ، مراجعه کن به لینک tatbir

Download

خوب اسناد و مدارک قبلت چی شد ؟ هنوز پیدا نکردی آقای دکتر ؟!

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Saturday 29 November 2014   #90
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

دوستان دقت کنید در این توجیه مضحک شیخ یاسر الحبیب که در جواب سائل در معنی نهی امام حسین ع خواهرش را از : عن وصية الإمام لاخته العقيلة الحوراء زينب سلام الله عليهما: " يا اخية، إني اقسم عليك فأبري قسمي لا تشقي علي جيبا، ولا تخمشي على وجها، ولا تدعي علي بالويل والثبور إذا انا هلكت"،:

النهي عن الجزع في الرواية إنما هو ظرفي مؤقت لمكان قوله عليه السلام: "إذا أنا هلكت" لا أنه دائم مستمر، وإنما نهى (صلوات الله عليه) عن ذلك في لحظات ما بعد استشهاده لأن في جزع زينب (صلوات الله عليها) وهي الراعية لمن تبقى من نسائه وذراريه ما قد يعرّضهن إلى الهتك من قبل جيش الكفر الأموي في ذلك الموقف العصيب على أرض المعركة، فأراد (عليه السلام) أن يؤكد على أخته ضرورة ربط الجأش وحبس المشاعر في تلك اللحظات الحرجة حتى لا يكون مسوّغ للأعداء على ارتكاب ما هو أعظم مما قد يمسّ حرمات بنات الرسالة سلام الله عليهن.

أما حين زالت تلك اللحظات وانقضت المعركة وابتعدت القافلة عن أرض كربلاء بما فيها من حراجة وخوف ضرر فيرتفع المنع المؤقت ويعود الأصل في جواز بل استحباب الجزع على الحسين (عليه السلام) كما دلّت عليه الأدلة المتضافرة. وضرب الجبين بعمود المحمل وإسالة الدماء إنما يندرج تحت عنوان إظهار الجزع فيكون مشمولا بالاستحباب المؤكد.
وهذا نظير ما وقع من رسول الله (صلى الله عليه وآله وسلم) بالنسبة إلى ابنته الزهراء (صلوات الله عليه) حين أوصاها بعدم الجزع عليه حين استشهاده، أما بعد ذلك فلا مانع، وقد فصّلنا القول في هذه المسألة في جواب سؤال سابق فارجع إليه إن أردت.
وفقكم الله لنيل رضاه. والسلام. 25 من شهر محرم الحرام لسنة 1428 من الهجرة النبوية الشريفة.انتهی

یک نفر از این بیسواد احمق لندن نشین بپرسه که مگر در زمان رسول الله ص هم این نهی پیامبر مربوط به ظرف خاص زمان وموقت بوده تا دشمنان اولاد حضرت فاطمه س را هتک نکنند ؟!!!!!! قال: إن رسول الله (صلى الله عليه وآله وسلم) قال لفاطمة: إذا أنا مت فلا تخمشي عليّ وجهاً ولا ترخي (تنشری) عليّ شعرا ولا تنادي بالويل، ولا تقيمي عليّ نائحة، قال: ثم قال: هذا المعروف الذي قال الله عز وجل. کافی

ضمن اینکه امام حسین ع هم در شب عاشورا هنگام بی تابی زینب س با وی فرمودند : فإن لي ولكل مسلم أسوة برسول الله، ثم قال: إني أقسم عليك، فأبرى قسمي، لا تشقي علي جيبا ولا تخمشي علي وجها، ولا تدعي علي بالويل والثبور ...یعنی الگوی من وهر مسلمانی رسول الله ص هست ، قمه زنان چه جوابی دارند ؟!

اشکال سوم اینکه در سایر موارد نهی امام ع مثلا در هنگام کوچ کردن بنقل کامل الزیارات امام نفرمودند که فقط هنگامیکه من شهید شدم بلکه بطور عام فرمودند :

امام محمد باقر ( ع ) روايت مي کند که هنگامي که امام حسين ( ع ) در صدد کوچيدن از مدينه برآمد ، زنان بني عبدالمطلب آمدند و به نوحه سرايي پرداختند تا آن که امام حسين ( ع ) ميانشان رفت وگفت ، شما را بخدا سوگند مبادا که معصیت خدا و رسول باشد که از شما سر بزند...(کامل الزيارات ، ص 195 ، ح 275 ، باب 29

کانال تلگرامی اینجانب :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
قمه زنی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:15AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه