بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 8 May 2021   #3151
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,519
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَى عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۴۲﴾
خداوند ارواح را به هنگام «مرگ» قبض مي‏كند، و ارواحي را كه نمرده‏ اند نيز به هنگام «خواب» مي‏گيرد، سپس ارواح كساني را كه فرمان مرگ آنها را صادر كرده نگه مي‏دارد، و ارواح ديگري را (كه بايد زنده بمانند) باز مي‏گرداند تا سرآمد معيني، در اين امر نشانه‏ هاي روشني است براي كساني كه تفكر مي‏كنند. (۴۲)
ترجمه مکارم شیرازی

اگر به آیه توجه کنید مترجم از علمای خودتان است و چنین ترجمه کردند که خداوند روح را هنگام مرگ و هنگام خواب می گیرد .پس در هردوچه مرگ و چه خواب روح گرفته می شود و فرقی هم درباره گرفتن روح باهم ندارند .

اگر واقعا معنی روح صحیح است روح انسانها درخواب درکجاست ؟
بنده هم همین سوال را از خودتان کردم ! ! ! ! مجددا آن را از خودم میپرسید
وقتی می گویی بهشت و جهنمی نیست خداوند متعال تمامی روح هایی که قبض کرده را کجا میبرد ؟ ؟ ؟
وقتی این مدلی سخن میگویی یعنی در چیزی گیر کرده ای
آن ارواحی که قبض شده در کجا هستند ؟ ؟ ؟ ؟ ببینم جوابگو هستی
در بحث توسل می گویید ارواح در مکانی هستند که ما نمیدانیم در اینجا می گویید آن مکان نیست چون خلق نشده . چگونه با این همه تناقضات دینی که پدرانت آن را در مغزت کرده اند را قبول میکنی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اینهمه قرآن دستور به تعقل داده است .
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Saturday 8 May 2021 در 05:00PM.
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 May 2021   #3152
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,573

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
بنده هم همین سوال را از خودتان کردم ! ! ! ! مجددا آن را از خودم میپرسید
وقتی می گویی بهشت و جهنمی نیست خداوند متعال تمامی روح هایی که قبض کرده را کجا میبرد ؟ ؟ ؟
وقتی این مدلی سخن میگویی یعنی در چیزی گیر کرده ای
آن ارواحی که قبض شده در کجا هستند ؟ ؟ ؟ ؟ ببینم جوابگو هستی
در بحث توسل می گویید ارواح در مکانی هستند که ما نمیدانیم در اینجا می گویید آن مکان نیست چون خلق نشده . چگونه با این همه تناقضات دینی که پدرانت آن را در مغزت کرده اند را قبول میکنی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اینهمه قرآن دستور به تعقل داده است .
واقعا شما دیگه خیلی نوبری من این همه آیه آوردم که در هیچ جای قرآن به چنین روحی که شما به آن معتقد هستید اشاره ای نشده بعد می گویم چنین روحی وجود ندارد شما می پرسی روح کجا می رود ؟

اگر این را برای بچه دبستانی هم می گفتم متوجه می شد که من به روح انسان که شما به آن معتقدید اعتقاد ندارم .

این شما هستید که باید بگویی روح انسان هنگام خواب کجامی رود این شما هستید که به روح اعتقاد دارید نه من شما گیرکردید نه من
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 May 2021   #3153
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,965

نقل قول:

اگر این را برای بچه دبستانی هم می گفتم متوجه می شد که من به روح انسان که شما به آن معتقدید اعتقاد ندارم .

ا

به به به به پس این کفر والحاد وشرک شما از جسم شماست نه از روح شما
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 8 May 2021   #3154
علوی

نشان علوی

نقل قول:
واقعا شما دیگه خیلی نوبری من این همه آیه آوردم که در هیچ جای قرآن به چنین روحی که شما به آن معتقد هستید اشاره ای نشده بعد می گویم چنین روحی وجود ندارد شما می پرسی روح کجا می رود ؟

این شما هستید که باید بگویی روح انسان هنگام خواب کجامی رود این شما هستید که به روح اعتقاد دارید نه من شما گیرکردید نه من
ای بابا
شما مگر آیه ای نیاوردی که
نقل قول:
اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَى عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۴۲﴾
خداوند ارواح را به هنگام «مرگ» قبض مي‏كند، و ارواحي را كه نمرده‏ اند نيز به هنگام «خواب» مي‏گيرد، سپس ارواح كساني را كه فرمان مرگ آنها را صادر كرده نگه مي‏دارد، و ارواح ديگري را (كه بايد زنده بمانند) باز مي‏گرداند تا سرآمد معيني، در اين امر نشانه‏ هاي روشني است براي كساني كه تفكر مي‏كنند. (۴۲)
ترجمه مکارم شیرازی

اگر به آیه توجه کنید مترجم از علمای خودتان است و چنین ترجمه کردند که خداوند روح را هنگام مرگ و هنگام خواب می گیرد .پس در هردوچه مرگ و چه خواب روح گرفته می شود و فرقی هم درباره گرفتن روح باهم ندارند .

اگر واقعا معنی روح صحیح است روح انسانها درخواب درکجاست ؟

پس حتما یه روحی وجود دارد که خداوند آن را به یه جایی می برد
یک عده ارواحشان بر می گردد و یه عده دیگه ارواحشان همانجا می ماند همین آیه که آوردید اثبات حرف من است
خب شما اعتقاد نداری به روح دیگر ایراد خودت است حالا خلاف قرآن باشد این تعجبی ندارد چون شما زیاد این عمل را نشان داده اید .
یا فاطمه الزهرا
كاربران ذيل از علوی بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 8 May 2021   #3155
علوی

نشان علوی

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

به به به به پس این کفر والحاد وشرک شما از جسم شماست نه از روح شما
خدا شاهده ایشان مدل عجیبی هستند
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 8 May 2021   #3156
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
ای بابا
شما مگر آیه ای نیاوردی که

پس حتما یه روحی وجود دارد که خداوند آن را به یه جایی می برد
یک عده ارواحشان بر می گردد و یه عده دیگه ارواحشان همانجا می ماند همین آیه که آوردید اثبات حرف من است
خب شما اعتقاد نداری به روح دیگر ایراد خودت است حالا خلاف قرآن باشد این تعجبی ندارد چون شما زیاد این عمل را نشان داده اید .
یعنی اونایی که هنوز نمردن ودرخوابند روحشان در برزخ است وبعدازبیداری از برزخ بازگردانده می شوند؟
قديمي Saturday 8 May 2021   #3157
علوی

نشان علوی

نقل قول:
یعنی اونایی که هنوز نمردن ودرخوابند روحشان در برزخ است وبعدازبیداری از برزخ بازگردانده می شوند؟
شما دوست عزیز اول ادعایت را ثابت کن بعد اثبات از شخصی دیگر بخواه . مثل یهودیان نباش که فقط دست بگیر داشته باشی .
آن روح هایی که قبض میشوند کجا میروند چون خداوند در آیه ای که شما آوردید می گوید ارواح قبض می شود و .... آیا خلاف آیه قرآن است ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Saturday 8 May 2021 در 11:19PM.
قديمي Sunday 9 May 2021   #3158
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179

نقل قول:
اين كلام مستقيم خداوند است ؛ پس خوب توجه كنيد:

ويقولون متى هذا الوعد ان كنتم صدقين

اگر راست مي گوييد قيامت كي برپا مي شود؟

سئوال فوق را منكرين معاد از پيامبر مي پرسند و خداوند به او امر مي كند تا در جوابشان بگويد:

[10:49] قل لا املك لنفسي ضرا ولا نفعا الا ما شاء الله لكل امة اجل اذا جاء اجلهم فلا يستءخرون ساعة ولا يستقدمون
بگو من حتي مالك نفع و ضرر خود نيز نيستم(تا چه رسد به غيب گويي) مگر اينكه خداوند چيزي را برايم بخواهد. لكن براي هر نسلي اجلي وجود دارد كه وقتي فرا رسد ساعتي از آن پس و پيش نتوانند كرد.

منكرين معاد اين سئوال را در نه جاي ديگر از قرآن پرسيده اند ، كه يا جوابي مشابه آيه فوق به آنها داده شده و يا پاسخ آنها اين بوده كه قيامت نزديك است

[34:29] ويقولون متى هذا الوعد ان كنتم صدقين
[34:30] قل لكم ميعاد يوم لا تستءخرون عنه ساعة ولا تستقدمون
اگر راست مي گوييد قيامت كي فرا مي رسد؟

موعدش روزيست كه ساعتي پس و پيش نمي شود.

[7:34] ولكل امة اجل فاذا جاء اجلهم لا يستاخرون ساعة ولا يستقدمون
هر نسلي را اجليست و هنگامي كه اين اجل فرا رسد ساعتي پس و پيش نخواهد شد

يعني چه؟
قیامت از نظر شما خیلی طولانی است ولی کسی که میمیرد روزي كه محشورشان كنند گويي جز ساعتي از روز نخوابيده اند

[10:45] ويوم يحشرهم كان لم يلبثوا الا ساعة من النهار يتعارفون بينهم قد خسر الذين كذبوا بلقاء الله وما كانوا مهتدين
روزي كه محشورشان كنند گويي جز ساعتي از روز نخوابيده اند. يكديگر را بخوبي مي شناشند(قيافه ها در يادشان مانده است) ، آن روز كساني كه بازگشت به سوي پروردگارشان را تكذيب كرده اند زيانبار شده و ره به جايي نخواهند برد
کلام مستقیم خداوند متعال این که کسانی که در ساعة ممارات میکنند لفی ضلال مبین هستند، سخن قرآن کریم آشکار است، و سانسور شما آشکارتر! تنها مردم ضعیف در انسانیت و ایمان هستند که در وقت بعث گمان میکنند گويي جز ساعتي از روز نخوابيده اند، الذین اوتوا العلم و الایمان میدانند که آنها در کتاب الله درنگ میکردند تا روز بعث، و کتاب الله همان است که در قبال علم خداوند به ذرات پخش شده بدن در خاک زمین میفرماید و عندنا کتاب حفیظ، به عندنا توجه کنید:

30|55|ويوم تقوم الساعة يقسم المجرمون ما لبثوا غير ساعة كذلك كانوا يؤفكون
30|56|وقال الذين أوتوا العلم والإيمان لقد لبثتم في كتاب الله إلى يوم البعث فهذا يوم البعث ولكنكم كنتم لا تعلمون
و روزى كه بر پا شود قيامت سوگند ميخورند گناهكاران كه درنگ نكردند جز يك ساعت همچنين بودند كه برگردانيده ميشدند (55)
و گفتند آنان كه داده شدند دانش و ايمان بتحقيق درنگ كرديد در كتاب خدا تا روز رستاخيز پس اينست روز رستاخيز و ليكن شما بوديد كه نمى دانستيد (56)

50|3|أإذا متنا وكنا ترابا ذلك رجع بعيد
50|4|قد علمنا ما تنقص الأرض منهم وعندنا كتاب حفيظ
آيا چون بميريم و بشويم خاك آن بازگشتنى است دور (3)
بتحقيق دانسته‏ايم آنچه كم ميكند زمين از ايشان و نزد ماست كتابى نگهدارنده (4)

دو کلمه «یؤفکون» و «کنتم لا تعلمون» خیلی با شما حرف دارد.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 9 May 2021   #3159
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
مگر آسمانها و زمین از خزائن خداوند نیست ؟
خیر، چرا به کلام خداوند توجه نمیکنید؟ آسمان و زمین خزائن دارند نه اینکه خود خزائن خداوند باشند.
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 9 May 2021   #3160
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی ملاء اعلی معنویه فقط و هیچ ماهیت فیزیکی ندارد؟
استراق سمع باید بیارزد! برای یک خبر خاکی که استراق سمع نمیکنند! نکته اصلی این است که عالم فیزیکی با ماوراء در ارتباط تنگاتنگ هستند، و منعزل و گسسته از هم نیستند، مثل دست من و شما که هر چند عضو بدن جسمانی و فیزیکی است اما دقیقا روح ما در آن حضور دارد، و با آن احتیاجات روح و بدن را مدیریت میکنیم، و هم احساس روحی خود را به دیگری را منتقل میکنیم و هم احساس دیگران را درک میکنیم، نبأ عظیم که قبل از این آیه شریفه آمده چیست؟:

38|69|ما كان لي من علم بالملإ الأعلى إذ يختصمون
قديمي Sunday 9 May 2021   #3161
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در هیچ جای قرآن به چنین روحی که شما به آن معتقد هستید اشاره ای نشده بعد می گویم چنین روحی وجود ندارد شما می پرسی روح کجا می رود ؟
دوست گرامی میزان سخن خداوند است نه حرف این و آن:

23|12|ولقد خلقنا الإنسان من سلالة من طين
23|13|ثم جعلناه نطفة في قرار مكين
23|14|ثم خلقنا النطفة علقة فخلقنا العلقة مضغة فخلقنا المضغة عظاما فكسونا العظام لحما ثم أنشأناه خلقا آخر فتبارك الله أحسن الخالقين
و بتحقيق آفريديم انسان را از فشرده از گل (12)
پس گردانيديم آنرا نطفه در قرارگاهى استوار (13)
پس گردانيديم آن نطفه را پارچه خونى بسته پس گردانيديم آن خون بسته را پارچه گوشتى پس گردانيديم آن پارچه گوشت را استخوانها پس پوشانيديم آن استخوانها را گوشتى پس آفريديم او را آفريدن ديگر پس برتر آمد خدا كه بهترين آفرينندگانست (14)
قديمي Sunday 9 May 2021   #3162
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
کلام مستقیم خداوند متعال این که کسانی که در ساعة ممارات میکنند لفی ضلال مبین هستند، سخن قرآن کریم آشکار است، و سانسور شما آشکارتر! تنها مردم ضعیف در انسانیت و ایمان هستند که در وقت بعث گمان میکنند گويي جز ساعتي از روز نخوابيده اند، الذین اوتوا العلم و الایمان میدانند که آنها در کتاب الله درنگ میکردند تا روز بعث، و کتاب الله همان است که در قبال علم خداوند به ذرات پخش شده بدن در خاک زمین میفرماید و عندنا کتاب حفیظ، به عندنا توجه کنید:

30|55|ويوم تقوم الساعة يقسم المجرمون ما لبثوا غير ساعة كذلك كانوا يؤفكون
30|56|وقال الذين أوتوا العلم والإيمان لقد لبثتم في كتاب الله إلى يوم البعث فهذا يوم البعث ولكنكم كنتم لا تعلمون
و روزى كه بر پا شود قيامت سوگند ميخورند گناهكاران كه درنگ نكردند جز يك ساعت همچنين بودند كه برگردانيده ميشدند (55)
و گفتند آنان كه داده شدند دانش و ايمان بتحقيق درنگ كرديد در كتاب خدا تا روز رستاخيز پس اينست روز رستاخيز و ليكن شما بوديد كه نمى دانستيد (56)

50|3|أإذا متنا وكنا ترابا ذلك رجع بعيد
50|4|قد علمنا ما تنقص الأرض منهم وعندنا كتاب حفيظ
آيا چون بميريم و بشويم خاك آن بازگشتنى است دور (3)
بتحقيق دانسته‏ايم آنچه كم ميكند زمين از ايشان و نزد ماست كتابى نگهدارنده (4)

دو کلمه «یؤفکون» و «کنتم لا تعلمون» خیلی با شما حرف دارد.
حتما داستان آن شخصی که از کنار روستایی باخرش عبور می کرد را شنیده ای که درسوره بقره آیه 259 خداوند درباره اش سخن می گوید آن شخص که دیگر از گنهکاران که نبود زمانی گه گفت خداوند چگونه اینهارا پس از مرگ زنده می کند ؟

خداوند می فرمایند که آن شخص را یکصد سال میراندیم .

آن شخص مرد وبعداز صدسال که خداوند زنده اش کرد پرسید چقدر درنگ کردی ؟

جالب است آن شخص هم گمان کرد یک روز یا پاره ای ازروز بیشتر درنگ نکرده است .

یا اصحاب کهف که همه میدانند از مومنین بودند آنها نیز بعد از آن زمان طولانی که درخواب بودند گمام کردند یک روز یا پاره ای از روز خوابیده اند .

جناب حسین هرکاری کنی نمی توانی آیات روشن خداوند را که درباره درک مردگان از گذرزمان است را کتمان کنید

بقدری این آیات روشن بیان شده که جای برای بهانه و پنهان کاری نمی گذارد
قديمي Sunday 9 May 2021   #3163
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
خیر، چرا به کلام خداوند توجه نمیکنید؟ آسمان و زمین خزائن دارند نه اینکه خود خزائن خداوند باشند.

وَإِنْ مِنْ شَيْءٍ إِلَّا عِنْدَنَا خَزَائِنُهُ وَمَا نُنَزِّلُهُ إِلَّا بِقَدَرٍ مَعْلُومٍ ﴿۲۱﴾
خزائن همه چيز نزد ما است ولي ما جز به اندازه معين آنرا نازل نمي‏كنيم. (۲۱)
وَأَرْسَلْنَا الرِّيَاحَ لَوَاقِحَ فَأَنْزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَسْقَيْنَاكُمُوهُ وَمَا أَنْتُمْ لَهُ بِخَازِنِينَ ﴿۲۲﴾
ما بادها را براي تلقيح (ابرها و بهم پيوستن و بارور ساختن آنها) فرستاديم، و از آسمان آبي نازل كرديم با آن سيراب ساختيم، در حالي كه شما توانائي حفظ و نگهداري آن را نداشتيد. (۲۲)

خزائن نزد خداوند است آب و باد و هرانچه در آسمانها وزمین است از خزائن خداوند است
وقتی زمین و آسمانها نابود شود هرانچه درآن هستند نابود می شوند نه اینکه زمین وآسمانها نابود شود ولی آنها باقی بماند
قديمي Sunday 9 May 2021   #3164
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی میزان سخن خداوند است نه حرف این و آن:

23|12|ولقد خلقنا الإنسان من سلالة من طين
23|13|ثم جعلناه نطفة في قرار مكين
23|14|ثم خلقنا النطفة علقة فخلقنا العلقة مضغة فخلقنا المضغة عظاما فكسونا العظام لحما ثم أنشأناه خلقا آخر فتبارك الله أحسن الخالقين
و بتحقيق آفريديم انسان را از فشرده از گل (12)
پس گردانيديم آنرا نطفه در قرارگاهى استوار (13)
پس گردانيديم آن نطفه را پارچه خونى بسته پس گردانيديم آن خون بسته را پارچه گوشتى پس گردانيديم آن پارچه گوشت را استخوانها پس پوشانيديم آن استخوانها را گوشتى پس آفريديم او را آفريدن ديگر پس برتر آمد خدا كه بهترين آفرينندگانست (14)

حالا از کجای آیه فهمید روح انسان وجود دارد ؟

جناب علوی جواب ندادند شما بگو که به روح اعتقاد دارید .

خداوند ارواح انسانها را که هنگام خواب می گیرد کجا میبرد ؟
درکل ارواح انسانها هنگام خواب کجا میروند ؟

خداوند ارواح را به هنگام «مرگ» قبض مي‏كند، و ارواحي را كه نمرده‏ اند نيز به هنگام «خواب» مي‏گيرد، سپس ارواح كساني را كه فرمان مرگ آنها را صادر كرده نگه مي‏دارد، و ارواح ديگري را (كه بايد زنده بمانند) باز مي‏گرداند تا سرآمد معيني، در اين امر نشانه‏ هاي روشني است براي كساني كه تفكر مي‏كنند. (۴۲) ترجمه مکارم شیرازی
قديمي Sunday 9 May 2021   #3165
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
حتما داستان آن شخصی که از کنار روستایی باخرش عبور می کرد را شنیده ای که درسوره بقره آیه 259 خداوند درباره اش سخن می گوید آن شخص که دیگر از گنهکاران که نبود زمانی گه گفت خداوند چگونه اینهارا پس از مرگ زنده می کند ؟

خداوند می فرمایند که آن شخص را یکصد سال میراندیم .

آن شخص مرد وبعداز صدسال که خداوند زنده اش کرد پرسید چقدر درنگ کردی ؟

جالب است آن شخص هم گمان کرد یک روز یا پاره ای ازروز بیشتر درنگ نکرده است .

یا اصحاب کهف که همه میدانند از مومنین بودند آنها نیز بعد از آن زمان طولانی که درخواب بودند گمام کردند یک روز یا پاره ای از روز خوابیده اند .

جناب حسین هرکاری کنی نمی توانی آیات روشن خداوند را که درباره درک مردگان از گذرزمان است را کتمان کنید

بقدری این آیات روشن بیان شده که جای برای بهانه و پنهان کاری نمی گذارد
دوست گرامی، به گمانم غالب اینها قبلا جواب داده شده، و شما فقط آیات گزینشی را میآورید، تمام آیاتی که ناظر به بعث ناگهانی است، این خصوصیت را ذکر میکند که احساس دفعی دارند و در وقت بعث هیچ به خاطر نمیآورند که از حیث زمان چقدر گذشته است، و هیچ منافاتی ندارد که مثل خانم صادقی که در راه جهرم تصادف کرده و در لحظه به هوش آمدن هیچ یادش نبوده که در حال کما چه بر او گذشته اما پس از ۴ ماه با خواندن جمله «زنی با لباس سبز در آسمان پرواز کرد» یک جریان مفصل واضح مثل خورشید را که کلا فراموش کرده بوده یادش میآید(1:02):
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - زندگی پس از زندگی(ویژه ماه رمضان) | شبکه ۴ - 08 اردیبهشت 1400

و اما قضیه میراندن شخص با الاغش صد سال، پس واضح است، چرا نگاه نمیکنید که گفت: أنی یحیي هذه الله بعد موتها، او دغدغه زنده شدن بدن پوسیده مردگان داشت، نه آنچه در عوالم ارواح میگذرد، لذا خداوند متعال هم شأن مردن و زنده شدن بدن جسمانی او را به او نشان داد و اینکه صد سال بدنش خاک شده بوده و اکنون بدون اینکه بفهمد چقدر گذشته زنده شده است، اما خداوند اینجا متذکر نمیشود که روح او در این صد چه قضایایی داشته و او الآن یادش نیست، چرا؟ چون مقام زنده شدن دوباره بدن خاک شده است.

و همچنین اصحاب کهف نشانه بعث و زنده شدن بودند:

18|21|وكذلك أعثرنا عليهم ليعلموا أن وعد الله حق وأن الساعة لا ريب فيها

و اشارات ظریفی در آیه هست که همه اصحاب کهف در یک درجه معرفت نبودند، کسی در بین آنها بود که به دهنشان گذاشت خدا بهتر میداند چقدر ماندید! و احتمال دارد خودش اصلا سؤال را مطرح کرد که چقدر اینجا ماندید؟ میخواست احساس آنها را جلوه دهد، و لذا نگفت چقدر ماندیم؟:

18|19|وكذلك بعثناهم ليتساءلوا بينهم قال قائل منهم كم لبثتم قالوا لبثنا يوما أو بعض يوم قالوا ربكم أعلم بما لبثتم

و نکته مهم این است که در نفخ صور همه کسانی که در آسمانها و زمین هستند دچار صعق میشوند، اما قرآن الا من شاء الله دارد! چقدر جالب!:

39|68|ونفخ في الصور فصعق من في السماوات ومن في الأرض إلا من شاء الله ثم نفخ فيه أخرى فإذا هم قيام ينظرون
و دميده شود در صور پس بيهوش شود آنكه در آسمانها و آنكه در زمين است مگر آنكه خواهد خدا پس دميده شود در آن دگر بار پس آنگاه ايشان ايستاده مينگرند
(68)

و همچنین همه را احضار میکنند مگر مخلصین:

37|127|فكذبوه فإنهم لمحضرون
37|128|إلا عباد الله المخلصين
پس تكذيب كردند او را بدرستى كه ايشان احضار شدگانند (127)
مگر بندگان خدا كه خالصانند (128)
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه