بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 3 April 2021   #601
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,858
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

نقل قول:
بی سوادghanetغانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایرانبرای آخرین بار درخواستم را تکرار می کنم، اگر جوابم را ندهی ، دیگر بعید می دانم با تو وارد گفتمان شوم . اینجا یکی از آن دهها جایی است که در این تاپیک واردشان شدی و مجال پیچاندن پیدا نکرده ای.

اگر می خواهی جوابت را بدهم، کلمه قانت را به حروف انگلیسی بنویس؛ بگونه ای که هرکس ( از ایرانی ها) آن را خواند، صدای قاف در تلفظش باشد.

پست2940
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=196
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 3 April 2021   #602
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2941

نقل قول:
در اصل توسط ghanetبی سوادghanetغانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
اگر می خواهی جوابت را بدهم، کلمه قانت را به حروف انگلیسی بنویس؛ بگونه ای که هرکس آن را خواند، صدای قاف در تلفظش باشد.
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=197
می گوید یک طور بنویس ، و تضمین بده دیگران آن طور که من می خواهم بخوانند
از کسی که خودش را جای خدا می گذارد و شرایط دین خدا را وضع می کند، انتظاری بیش از این داشتید؟

درستش را اگر می خواستی بنویسی جناب حسین در آن لینک قرآنی اشاره کرده است درستش QANET است، این خوانده می شود قانت!
اما برگردان GHANET می شود غانت! این قانون برگردان انگلیسی به عربی و فارسی و زبان های هم ریشه است.

اعتراف کن و خودت را راحت کن ، تا لجاجت و تصلب شرائین عقلی ات بیش از این بر ملا نشود.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Sunday 11 April 2021   #603
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2948
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=197

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

قديمي Sunday 11 April 2021   #604
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2948

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
برای آخرین بار درخواستم را تکرار می کنم، اگر جوابم را ندهی ، دیگر بعید می دانم با تو وارد گفتمان شوم . اینجا یکی از آن دهها جایی است که در این تاپیک واردشان شدی و مجال پیچاندن پیدا نکرده ای.

اگر می خواهی جوابت را بدهم، کلمه قانت را به حروف انگلیسی بنویس؛ بگونه ای که هرکس ( از ایرانی ها) آن را خواند، صدای قاف در تلفظش باشد.

عبدالعلی69
نامردی اگه گورت رو گم نکنی

قديمي Sunday 18 April 2021   #605
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2955

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است

آقای گوگل!
hosyn طبق معمول گیر افتاده و روش نمیشه چیزی بنویسه، شما براش ghanet رو به فارسی بر گردون و بهش بگو در متن فارسی ، که با حروف انگلیسی نوشته شده، صدای ق و غ را با gh نشان می دهند.
hosyn
دوست گرامی، حسین تا دیروز در قنداق گیر افتاده بوده، و فردا هم در کفن گیر میافتد، و امروز هم گیر هواهای غین و قاف است، مگر لطف خدا شامل حالش شود و نزد او گیرا شود!

به هر حال، قبول دارم که شما قانت گوگلي، و غانت خدائی هستید، مگر خود را دریابید، و گرنه شک نکنید پشیمانی سنگینی در پی خواهید داشت.
قديمي Sunday 18 April 2021   #606
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2954

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است
اگر اندکی جوانمردی داشتی ، برای جناب حسین که اینگونه وقت برای تو گذاشت تا از این خرفتی بیرون بیاوردت احترام قائل می بودی و اینگونه لطف و مرحمت او را پاسخ فرومایه نمی دادی.

خودش که منت نمی گذارد، من ولی منتش را میگذارم
hosyn
سرور گرامی، افتخار من است که دوستی حقیر و کوچک محضر شما عزیزان باشم، و واقعا از پستهای بزرگواران استفاده میکنم.
قديمي Monday 26 April 2021   #607
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست2956
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=198
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است
ملغمه جهل !

ابزار تایپ گوگل ، یک ابزار کمکی است که هر کس مثل تو غلط هم بنویسد، کمکش می کند تا معادل فارسی کلمه را پیدا کند. در واقع گوگل غلط تو را تصحیح می کند و حتی اگر قرآن را به غلط، ghoran بنویسی که هیچ کجای دنیا چنین نمی نویسند، تو را کمک می کند که درست بنویسی. حالا این «تصحیح» و «تقریب زدن» را سند علم و آگاهی کرده ای؟ در حالی که قانون درست نویسی مشخص و عیان است؟ شرم و حیا نمی کنی از این بازی ؟
hosyn
نکته دقیق دیگر این است که در بانک لغات گوگل، برای هر زبان، تعداد مشخصی لغت آن زبان، ثبت شده است، که بانک آن لغت را تشکیل میدهد، و بدون تردید، اگر کلمه غانت هم در فارسی، رایج بود، و در بانک فارسی گوگل، ثبت شده بود، اولین کلمه‌ای که گوگل پیشنهاد میداد غانت بود، و در مراحل بعدی، قانت را پیشنهاد میداد.
.
قديمي Monday 3 May 2021   #608
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 2957

نقل قول:
در اصل توسط abtahisinaهمان غانت هالک نوشته شده است
شهدا زنده هستند اما نه توی این دنیا بلکهنزد خدا
نقل قول:
در اصل توسط همان غانت هالکabtahisina نوشته شده است
مرد حسابی اینکه خدا دعاهای شما را میشنود، ثابت کردن می خواهد!!!!
خدا از رگ گردن به شما نزدیکتر است، حتی از خود خودتان به شما نزدیکتر و آگاهتر است.

قديمي Monday 3 May 2021   #609
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

باسمه تعالی
پستهای2962و................

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است
کسی نبود بگوید که چرا مسیح بعد از مرگ از این جهان و مدعیان پیرویش خبر ندارد.
اولاً مطالبی که ما نوشته‌ایم نادیده می‌گیرید و آنچه را توان پاسخ‌گویی ندارید، از کنارش عبور می‌کنید.
ثانیاً چه کسی گفته آن گفت‌وگو پس از مرگ بوده؟
ثالثاً در نوشتارهای قبلی از شما خواسته شد بر این خبر نداشتن استدلال واضح بیاورید نه اینکه مرتب ادعاهای واهی خود را تکرار کنید.
شما عادت دارید که از دیگران انتظار داشته باشید به مطالب بر اساس پیش‌فرض‌های ذهنی شما پاسخ گویند؟
باسمه تعالی
نقل قول:
نقل قول:
اگر شما اعمال شرک آمیز انجام دهید، بضرر خود شما و جامعه شماست. خدا همانطور که رحمان و رحیم آست، جبار هم هست. اصرار بر اعمال شرک آمیز از آنجا که یک جامعه را به فساد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی می کشاند؛ طی مدت کوتاهی باعث نابودی میشود. از ما گفتن بود.
آنکه مشغول اعمال شرک‌آلود و اتهام‌زنی و لجن‌پراکنی علیه اهل ایمان و اهل قبله است شماها هستید اما کور و کوردلید و نه می‌فهمید و نه می‌بینید.
باسمه تعالی
جهت یادآوری و جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن مطالب مطرح شده:

نقل قول:
شما اگر پیش پزشک می روید، پزشک به شما جواب می دهد و این منافاتی با ایاک نستعین ندارد. اما امامزاده های شما ، به شما جوابی نمی دهند و صدای شما را هم نمیشنوند.
چطور با «إیّاک نستعین» منافاتی ندارد؟ از صدر تا ذیلش منافات است.
یاللعجب! با همین ملاک، اگر به اعداء الله هم عرض حاجت کنید و از سلطان جائر هم درخواست کنید، چون پاسختان را می‌دهد، پس منافات با در خواست «فقط از خدا» ندارد!!!!
--------------
نقل قول:
نقل قول:
پس بنا به گفته شما واقعی بودن امام زاده زیاد تاثیری ندارد و مهم همان نیت است.
اینگونه برداشت کردن شما از عبارات واقعاً جای تعجب دارد.
آنچه نوشته شد، این بود که اساس مطلب، آن است که بنده به واسطه آنان که خدا مراجعه و توسیط ایشان را و تکریم آنها را بر ما لازم کرده، از خدای متعال بخواهد و البته جهت انتساب مکان یا زمان، به لحاظ عرفی، در نظر گرفته می‌شود.
مثل اینکه شما به واسطه کلماتی خدا را می‌خوانید که در عرف برای معانی خاصی قرارداد شده‌اند، اما اگر زمانی معلوم شد که بعضی از آن کلمات در اصل برای چیز دیگری قرارداد شده بوده و به اشتباه در مدت زمانی نزد عرف عام برای آن معنایی که شما قصد کرده بودید به کار می‌رفته‌اند، آیا باید بگویید که هرآنچه پیش از این خدا را خوانده‌اید به باد رفته؟ یا اینکه فوراً بگویید پس مهم نیست که معنای یک کلمه چه باشد و برای چه معنایی قرارداد شده باشد؟
قطعاً هر انسان عاقلی پس از آنکه عرف، به اشتباهی که مرتکب شده بود پی برد، از الفاظ صحیح استفاده خواهد کرد و همه هم می‌دانند که در آنچه پیشتر استعمال شده، مقصود و نسبت عرفی کافی بوده و آن استعمال هم عقلایی بوده است.
--------------------

نقل قول:
آیه قرآن است این را می گوید، باور ندارید:

سوره مائده:
و آنگاه كه خدا به عيسى بن مريم مى‏گويد: «آيا تو به مردم گفتى كه من و مادرم را بعنوان دو معبود غير از خدا انتخاب كنيد؟!»، او مى‏گويد: «منزهى تو! من حق ندارم آنچه را كه شايسته من نيست، بگويم! اگر چنين سخنى را گفته باشم، تو مى‏دانى! تو از آنچه در روح و جان من است، آگاهى؛ و من از آنچه در ذات (پاك) توست، آگاه نيستم! بيقين تو از تمام اسرار و پنهانيها باخبرى. (116)

من، جز آنچه مرا به آن فرمان دادى، چيزى به آنها نگفتم؛ (به آنها گفتم خداوندى را بپرستيد كه پروردگار من و پروردگار شماست! و تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى! (117)
ما آیات قرآن را باور داریم اما آیه قرآن این را نمی‌گوید و شما دارید سفسطه می‌کنید.
در آیه شریفه، به هیچ وجه آنچه شما ادعا کردید نیامده است و شما دارید به قرآن دروغ می‌بندید و اوهام و سوء برداشت‌های خود را به کتاب خدا نسبت ناروا می‌دهید.
وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾

مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾

«شهید» بودن، با «خبر داشتن» به یک معنا نیستند و ایشان هم در اینجا بحث نشنیدن یا بی‌خبر بودن را مطرح نکرده‌اند.
--------------------
نقل قول:
این قسمت آیه چه می گوید ؛ خود مسیح می گوید من خبر ندارم، اما شما میگویی نه خبر داره.

تا زمانى كه در ميان آنها بودم، گواهشان بودم؛ ولى هنگامى كه مرا از ميانشان برگرفتى، تو خود گواه آنها بودى؛ و تو بر هر چيز، گواهى!
معلوم شد که با وجودی که دم از آیات می‌زنید اما چنان سرسری نگاه می‌کنید و رد می‌شوید و چنان درهم و برهم کلمات را به هم می‌ریزید که خودتان هم متوجه نمی‌شوید.
باز هم دروغ نسبت می‌دهید به مسیح - علی نبینا و آله و علیه السلام - و به آیات قرآن نسبت ناروا می‌دهید. این کج فهمی شماست و ناشی از ندانستن حداقل‌هایی از ادبیات و روش تفسیر که اینقدر اشتباهات عجیب و غریب می‌کنید و وقتی هم تذکر داده می‌شود توجه نمی‌کنید.
--------------------

نقل قول:
شما روزی ده بار این آیه را میخوانید، این مشکل توست، باید خودت حلش کنی برای خودت.
خیر. ما که از اول مشکلی نداشتیم و برای ما حل است. تو ادعا کردی و همینطور چیزی پرانده‌ای و حاضر نیستی نه استدلال کنی بر ادعای خود و نه دست برداری و وقتی هم کم می‌آوری می‌گویی به من ربط ندارد. اگر ربط ندارد، اشتباه می‌کنی وارد میدان بحث و استدلال می‌شوی در حالی که از حداقل‌های روش تحقیق و استدلال عقلایی بی‌بهره‌ای.
-----------------------

نقل قول:
من آیه هایی که مصادیق این واژه اند ذکر کردم، شما اگر واژه های بهتری سراغ دارید، بفرمایید تا من از این به بعد از آن استفاده کنم.
چون جواب نمی‌دهید، مجبورم مجدداً تکرار کنم و البته می‌دانم جوابی ندارید که بدهید و لافی زده‌اید و خود در آن درمانده‌اید:

نقل قول:
استعانت از مدعو غیبی فقط مشکل دارد، زیرا این استعانت فقط مخصوص خداست.
در یک جا مدعو غیبی را تعریف کردید به آنها که ما را نمی‌بینند، صدایمان را نمی‌شنوند و نفع و ضرری به ما نمی‌رسانند! و اکنون می‌گویید این استعانت (استعانت از مدعو غیبی) فقط مخصوص خداست! آیا این خصوصیات را در خدا می‌بینید؟ من از شما نخواستم که مدعای خود را تکرار نمایید، بلکه خواستم استدلال کنید و بگویید از کجا؟ به چه دلیل منطقی؟ صرف ادعای شما که چیزی را اثبات نمی‌کند که یک واژه جعل کنید و آن را تعریف کنید و بعد هم انحصار مشکل را در آن بدانید.
----------------------
قديمي Wednesday 12 May 2021   #610
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3000

نقل قول:
شماها قطعا به این خاطر غیر خدا را می خوانید که فکر می کنید آنها شما را بخدا نزدیکتر می کنند؛ اما این دلیل مشرکین زمان پیامبر هم بوده است.
39:3
أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ

آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)
کفور عنود ظلوم جهود جهول و.........

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=180

زکی جوابت رو مثل اد م بدم خای گف نفهمیدم
مثل بحث دون الله
قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند

جوجه وهابیها 11سال پیش نتوستن جواب بدن
شما جواب داری بده "
الله مشرک ؟؟؟؟؟!!!!
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3944

بسم الله الرحمن الرحیم

وهابیها به تبع سلف ضال مضل خود که اشکال به پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می کرد .

اینها به تبع سلف گمراه و گمراه کننده خود کاسه داغتر ازآش هستند .
از خدا موحدتر وازمحمد صلی الله علیه واله وسلم مسلمان تر واز پاپ کاتولیک تر و.......

اینها بدون اینکه کوچکترین تصوری (نه تصد یقی )ولو بسیار ساده وابتدائی ازتوحید وشرک داشته باشند داد توحید وشرک می زنند وهرکس مخالفشان بود او را مشرک مهدور الدم و...می دانند .

اینها وسیله قرار دادن دیگری را در کاری شرک می دانند.

اینها حتما خدا را هم مشرک می دانند چون در مواردی از آیات شریفه در کنارخودش دیگری (وبقول اینها دون الله ) را هم مطرح فرموده به عنوان نمونه به چند ایه شریفه اشاره می شود .
1-

درسوره مبارکه انفال آیه شریفه 64 می فرمایند : یا ایها النبی حسبک الله ومن اتبعک من المومنین .
ای پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم ) تر ا بس است وکفایت می کند ؛ خداالله تبارک وتعالی و آنانکه از تو پیروی کردند از مومنین .
ایاخداوند مشرک است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! که می فرماید به حبیبش ترا بس است الله ومومنین . یا قدرت خدا کم است ونقصی دراوست العیاذ بالله .
2-

در سوره مبارکه تحریم قسمتی از ایه شریفه 4می فرما ید : وان تظاهرا علیه فان الله مولاه وجبریل وصالح المومنین والملائکة بعد ذلک ظهیرا .
واگرشما دو زن ( به اتفاق اهل قبله مراد عایشه وحفصه) چیرگی کنید بر علیه پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم )هما نا خدا الله هست دوست او وجبرئیل و صالح المومنین ( به اتفاق اهل قبله مراد امیرالمومنین علی علیه السلام ) و ملائکه پس از آن پشتیبان است .
آیادوستی وپشتیبانی الله جل جلا له به تنهائی کفایت نمی کند وکافی نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!ودوستی وپشتیبانی
جبر ئیل وصالح المومنین وملائکه لازماست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
ایا خدا مشرک شده وجبرئیل وعلی علیه السلام وملائکه را در کنا ر خود قرار داده ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
3-

در سوره مبارکه رعد آیه شریفه 43میفرماید : ویقول الذین کفروا لست مرسلا قل کفی با لله شهیدا بینی وبینکم ومن عندهعلم الکتاب .
کفارومشرکین گویند تو رسول نیستی ؛ بگو کفایت می کند مرا الله جل جلا له بهعنوان شاهد وگواه بین من (رسول ) وشما (کفارو مشرکین ) وآنکه نزد او علم کتاب است ( به اتفاق اهل قبله مراد امیر المومنین علیه السلام ) .
آیاگواهی خدا ناقص است که گواهی علی علیه السلام هم باید در کنار گواهی الله باشد؟؟؟
آیاخداوند متعال مشرک شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!..العیاذ بالله .
4-

سوره مبارکه انفال آیه شریفه 62می فرماید خدای متعال : وان یریدوا ان یخدعوکفان حسبک الله هو الذی ایدک بنصره وبالمومنین .
واگر( مشرکین وکفار )بخواهند با تو نیرنگکنند همانا بس است ترا خدا ؛ خدا کسی است که کمک می کند ترا به یاری خویش و بهمومنین .
آیا نصرت خدا به تنهائی کفایت نمی کند ؟؟؟؟ ومومنین کمکشان لازم است ؟؟؟؟
آیا کمک خدا ناقص است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
آیا خدا اینجا هم مشرک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... ...العیاذ بالله .و...........

مقلدین چشم وگوش بسته ابن تیمه و عبدالوهاب وبرقعی اینجا و در اینگونه موارد وامثال ا ن چه جوابی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینها اتمام حجتی بود بر علیه :عاملة ناصبة تصلی نارا حا میة تسقی من عینآنیه لیس لهم طعام الا من ضریع لایسمن ولا یغنی من جوع .{{{ البته اگر عاملة باشدوبه حسب ظاهر نماز ی بخواند و.......}}}.

ونور چشمی برای کسانی که از نعمت عظمیطیب المولد برخوردارند وآل الله را دوست دارند .

یا علی ؛ وهو العلیالعظیم
یامرتضی علی مددی 1001اللهم عجل لولیکالفرج
اللهم العن الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتیهما ومحبیهما بعدد مااحاط به علمک وبعدد فضائل امیر المؤمنین علیه السلام.

قديمي Wednesday 12 May 2021   #611
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3009

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=201

نقل قول:
46:28
لَوْلَا نَصَرَهُمُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ قُرْبَانًا آلِهَةً بَلْ ضَلُّوا عَنْهُمْ وَذَلِكَ إِفْكُهُمْ وَمَا كَانُوا يَفْتَرُونَ

پس چرا آن كسانى را كه غير از خدا به منزله معبودانى براى تقرب [به خدا] اختيار كرده بودند آنان را يارى نكردند بلكه از دستشان دادند و اين بود دروغ آنان و آنچه برمى‏ بافتند
پست 368
نقل قول:
در اصل توسط طارق همان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است
اگر خواند ن خداوند به تنهایی تشخیص اشتباه و موجب لعن خداوند است
متمسک به ثقلین hosyn
تنها خداوند است که شایسته خواندن است، و هر چه غیر اوست، خواندنش پوچ و مایه پشیمانی ابدی است.

نقل قول:
در اصل توسط طارق همان غانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است
اگر خواندن غیر خداوند صحیح و موجب رحمت خداوند است
متمسک به ثقلین hosyn
خدا لعنت کند هر کس که غیر او را میخواند.

نقل قول:
من خواندن خداوند به تنهایی را انتخاب کردم اگر خداوند به این دلیل می خواهد مرا عذاب کند بگذار بخاطر خواندن خودش به تنهایی مرا عذاب کند .
متمسک به ثقلین hosyn
شما تصور درستی از خواندن ندارید، شیطان گفت: من را از سجده برای آدم معاف کن، یک سجده برایت به جا میآورم میلیونها سال طول بکشد، جواب آمد: انی احب ان اطاع من حیث ارید، یعنی من دوست دارم آنطور که میخواهم اطاعت شوم، و گرنه خدا بی نیاز از عالمین است، چه کار به سجده شیطان یا عبادت من و شما دارد؟ قل ان تکفروا انتم و من فی الارض جمیعا فان الله غني عن العالمین.

نقل قول:
ما چگونه باید بفهمیم که خداوند به چه کسایی اذن داده مگر غیر از این است که می فرمایند برای رسیدن بخدا وسیله ای بجوئید
متمسک به ثقلین hosyn
ما اصل این را بپذیریم که اذن داده‌ها را خواندن، خواندن غیر خدا نیست، تا نوبت به اشخاص آن برسد.

نقل قول:
در اصل توسط طارقغانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است
طریقه فهمیدن خیلی مهم است
اگر منبع فهم ما هم همانند منبع فهم مسیحیها باشد چی ؟
متمسک به ثقلین hosyn
یک ضابطه کلی قرآن کریم میفرماید: الا من شهد بالحق و هم یعلمون.

نقل قول:
در اصل توسط طارقغانت هالک ملحد بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.. نوشته شده است
مَثَلُ الَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِيَاءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتًا ۖ وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ ۖ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ41
مثَل آنان كه سواى خدا را اوليا گرفتند، مثَل عنكبوت است كه خانه‌اى بساخت. و كاش مى‌دانستند، هر آينه سست‌ترين خانه‌ها خانه عنكبوت است.
اگر به آیه بعدی توجه کرده باشی خداوند علت اینکه اگر کسی غیر خدااولیایی انتخاب کند مثل عکبوت خانه سست برگزیده است را بیان می فرمایند
به آیه خوب توجه کنید

إِنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ مَا يَدْعُونَ مِنْ دُونِهِ مِنْ شَيْءٍ ۚ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ42
خداوند آنچه را جز او مى‏خوانند، مى‏داند و هم اوست شكست‏ناپذير حكيم.

خداوند از خواندن غیر خود نام می برند
یعنی اینکه اولیایی غیر از خداوند انتخاب کنیم و آنها را بخوانیم
اگر در جایی از قرآن خداوند فرموده باشند که رسول و مومنین از دنیا رفته ولی شما هستند اگر آنهارا بخوانید مثل این است خدارا خوانده باشی حق با شماست

ولی می بینیم که خداوند بارها مارا از خواندن من دون الله منع کرده اند
متمسک به ثقلین hosyn
دوست گرامی، وقتی معنای من دون الله در آیه قبل، معلوم شد، معنای یدعون من دونه در آیه بعد هم معلوم میشود، نه برعکس، مثلا در جمله: شیری را دیدم که تیر می‌انداخت، وقتی معنای تیر انداختن معلوم شد، مراد از شیر هم معلوم میشود، که مقصود، یک مرد شجاع بوده است، نه یک شیر در جنگل، اما اگر برعکس فکر کنیم، اول نگاه میکنیم که شیر یعنی حیوان بزرگی در جنگل، و سپس تیر انداختن را تصور میکنیم که شیر جنگلی چنگالش را روی ماشه گذاشته و شلیک میکند! و خیلی تعجب هم میکنیم!

وقتی چیزی من دون الله شد، خواندن او هم متناسب با آن، شرک و نابخشودنی است، اما اگر چیزی من دون الله نشد، مثل آیه شریفه: کسانی که با تو بیعت میکنند همانا فقط و فقط با خدا بیعت میکنند! اینجا خواندن او هم خواندن من دون الله نیست، درخواست شفا از حضرت عیسی هرگز درخواست از غیر خدا نخواهد بود، کما اینکه نسبت به آیه سوره مائده، ولایت او هم، ولایت من دون الله در سوره عنکبوت نخواهد بود.

اگر برعکس فکر کنیم، یعنی اول سراغ خواندن برویم، و بعد هر چه خواندن بود را به خواندن غیر خدا نسبت بدهیم، قرینه کلام را از مفاد عقلانی و عرفی خودش خارج کرده‌ایم.

مثالی از آیه دیگر بیاورم: لا تجعلوا دعاء الرسول کدعاء بعضکم بعضا، اینجا از خواندن پیامبر با تجلیل تمام یاد شده است، و میفرماید: پیامبر را مثل خودتان نخوانید، بلکه به او بگویید: یا رسول الله و امثال آن، خوب! اگر خواندن غیر خدا بد است پس چرا اینجا، خواندن غیر خدا نه تنها مجاز دانسته شده بلکه تجلیل هم شده است؟ آیا غیر از این است که به صرف (خواندن) نباید نگاه کرد؟

مثالی واضح‌تر بگویم: آیا مگر غیر از این است که خداوند متعال همه را آفریده؟ آیا مگر غیر از این است که قدرت دارد هر کس را خواست هدایت کند؟ آیا خدا در هدایت کردن من و شما، نیاز به غیر خودش دارد؟ آیا نیاز به زبان خاص دارد؟ آیا قرآن، خود خود خداست؟ آیا درخواست هدایت از قرآن وتمسک جستن به قرآن، درخواست از غیر خداست؟! چرا باید بر سر واضحات بحث کنیم؟! آیا قرآن، خود خداست یا من دون الله است؟
قديمي 4 هفته پيش   #612
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست3046
باسمه تعالی
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=204

نقل قول:
شماها قطعا به این خاطر غیر خدا را می خوانید که فکر می کنید آنها شما را بخدا نزدیکتر می کنند؛ اما این دلیل مشرکین زمان پیامبر هم بوده است.
أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ

آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)
saeed_s58
جالب است که تو هم مثل غانت، وقتی جوابی برای مطالب نداری، شروع به لجن‌پراکنی یک‌طرفه می‌کنی و ذره‌ای شعور مباحثه نداری.
کراراً گفته شد که ما هرگز غیرخدا را مستقلاً نخوانده‌ایم، بلکه خدای متعال را می‌خوانیم و از او درخواست می‌کنیم، چرا که همه چیز به دست اوست و احدی را در مملکت او توان هیچ کاری ولو تصرف در بدن خود نیست مگر آنکه خدای متعال بخواهد و اذن دهد.
مشکل شما این است که قدرت فهم ندارید و کلمه «من دون الله» به آن وضوح را نادیده می‌گیرید. شما بخشی از آیات را با اهواء خود تطبیق زوری می‌دهید و آیاتی را می‌پوشانید و مصداق بارز آنان که گفتند «نؤمن ببعض و نکفر ببعض» هستید و هر آنچه از قرآن خلاف میل شما باشد، چونان کوران نمی‌بینید. حال آنکه قرآن باید کلش دیده شود و مفاهیم آن تحلیل و فهمیده شود.
حاضر هم نیستید تأمل کنید و قدری از آن ذهن خود استفاده کنید، بلکه دارید به صورت کاملاً برنامه‌ریزی شده، توهمات خود را به دیگران نسبت می‌دهید. قطعاً پروردگارم بین ما و شما داوری خواهد کرد.
قديمي 3 هفته پيش   #613
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست3048
باسمه تعالی

نقل قول:

و اما برای آنکه واضح شود تدلیس این شخص و ملعنت او در کفر به بعضی از آیات الهی و نادیده گرفتن آنها، به این آیات توجه شود:
(سوره مبارکه مائدة)
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ ﴿۵۴﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد هر كس از شما از دين خود برگردد به زودى خدا گروهى [ديگر] را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان [نيز] او را دوست دارند [اينان] با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند در راه خدا جهاد مى كنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى‏ ترسند اين فضل خداست آن را به هر كه بخواهد مى‏ دهد و خدا گشايشگر داناست (۵۴)

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ ﴿۵۵﴾
ولى شما تنها خدا و پيامبر اوست و كسانى كه ايمان آورده‏ اند همان كسانى كه نماز برپا مى دارند و در حال ركوع زكات مى‏ دهند (۵۵)

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۵۶﴾
و هر كس خدا و پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏ اند ولى خود بداند [پيروز است چرا كه] حزب خدا همان پيروزمندانند (۵۶)

و به شهادت همین آیه اخیر، اینچنین اشخاصی که از ولایت خدا و رسولش و مؤمنینی که توصیف فرموده، روگردانی کنند، بدانند که حزب الله غالبند، به کوری چشم تمامی نواصب پلید و دشمنان خدا و رسول و اهل‌بیت.
و اما آیاتی که در این منظور ذهن را کمک می‌کند تا واضح شود که آنچه به عنوان قید «من دون الله» در آیه شریفه آمده و این مشرک فاسد مفسد آن را تعمیه می‌کند، نقش اساسی دارد ولی این کافر از خدا بی‌خبر، خود را به کوری می‌زند:
وَدُّوا لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُوا فَتَكُونُونَ سَوَاءً فَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ أَوْلِيَاءَ حَتَّى يُهَاجِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا ﴿نساء/۸۹﴾

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَتُرِيدُونَ أَنْ تَجْعَلُوا لِلَّهِ عَلَيْكُمْ سُلْطَانًا مُبِينًا ﴿نساء/۱۴۴﴾

لَا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّهِ فِي شَيْءٍ إِلَّا أَنْ تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقَاةً وَيُحَذِّرُكُمُ اللَّهُ نَفْسَهُ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِيرُ ﴿آل عمران/۲۸﴾

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ آوَوْا وَنَصَرُوا أُولَئِكَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَلَمْ يُهَاجِرُوا مَا لَكُمْ مِنْ وَلَايَتِهِمْ مِنْ شَيْءٍ حَتَّى يُهَاجِرُوا وَإِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلَّا عَلَى قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُمْ مِيثَاقٌ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ ﴿انفال/۷۲﴾

وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ ﴿توبة/۷۱﴾

و اما رمز اینکه چرا در جایی به آن شدت با اتخاذ ولی مقابله فرموده و در جایی اتخاذ ولی را به رسمیت شناخته، در همان یک وصف «من دون الله» است که نزد ما واضح است که هرچه هست ولایت الله است و سایر ولایات باید در آن مسیر باشد و مورد دستور خدای متعال و لا غیر.
و اما آنان که شیطان و اولیاء آن خبیث را به عنوان ولی اتخاذ کرده‌اند، ولو اسمی هم از آن نیاورند، اما همان مسیر را به تبعیت از این اشقیاء می‌پیمایند، پس بدانند که این راه جز گمراهی نیست.
آخرين ويرايش saeed_s58 ، Saturday 30 September 2017 در 07:10AM.
قديمي 6 روز پيش   #614
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 3049
باسمه تعالی

نقل قول:
شرک تنها گناهی است که خدا آن را نمی بخشد، به خاطر همین اهمیت، شیطان روی آن بسیار کار کرده و آن را آراسته است. قطعا زیاد از راه خودتان زیاد مطمئن نباشید؛ خدا بزودی بین ما و شما قضاوت خواهد کرد.
و چقدر بیچاره‌اید که شیطان برایتان اتباع اهواء پلیدتان و الهه قرار دادن آن را تسویل کرده و زینت نموده که نمی‌فهمید دارید چطور مرتکب شرک و کفر و عناد می‌شوید.
پست3050
باسمه تعالی

نقل قول:
آیه 33 سوره مریم نشان میدهد که مسیح هم می میرد و مرده است اکنون.

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدتُّ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا
درود بر من روزى كه زاده شدم و روزى كه ميميرم و روزى كه زنده برانگيخته مى‏شوم
باز هم که از جیب خود، به دروغ چیزی را به قرآن بستید و نسبت دادید. شرم نمی‌کنید؟ کجای آیه تصریح به این چیزی که شما نوشتید دارد؟ بلکه آیه ذیل، ظهور در خلاف آن دارد:
(سوره مبارکه نساء)
وَقَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسِيحَ عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ وَإِنَّ الَّذِينَ اخْتَلَفُوا فِيهِ لَفِي شَكٍّ مِنْهُ مَا لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِلَّا اتِّبَاعَ الظَّنِّ وَمَا قَتَلُوهُ يَقِينًا ﴿۱۵۷﴾
و گفته ايشان كه ما مسيح عيسى بن مريم پيامبر خدا را كشتيم و حال آنكه آنان او را نكشتند و مصلوبش نكردند ليكن امر بر آنان مشتبه شد و كسانى كه در باره او اختلاف كردند قطعا در مورد آن دچار شك شده‏ اند و هيچ علمى بدان ندارند جز آنكه از گمان پيروى مى كنند و يقينا او را نكشتند (۱۵۷)

بَلْ رَفَعَهُ اللَّهُ إِلَيْهِ وَكَانَ اللَّهُ عَزِيزًا حَكِيمًا ﴿۱۵۸﴾
بلكه خدا او را به سوى خود بالا برد و خدا توانا و حكيم است (۱۵۸)
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:42AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه