بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 9 May 2021   #3166
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
حالا از کجای آیه فهمید روح انسان وجود دارد ؟

جناب علوی جواب ندادند شما بگو که به روح اعتقاد دارید .

خداوند ارواح انسانها را که هنگام خواب می گیرد کجا میبرد ؟
درکل ارواح انسانها هنگام خواب کجا میروند ؟

اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنْفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَى عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ﴿۴۲﴾
خداوند ارواح را به هنگام «مرگ» قبض مي‏كند، و ارواحي را كه نمرده‏ اند نيز به هنگام «خواب» مي‏گيرد، سپس ارواح كساني را كه فرمان مرگ آنها را صادر كرده نگه مي‏دارد، و ارواح ديگري را (كه بايد زنده بمانند) باز مي‏گرداند تا سرآمد معيني، در اين امر نشانه‏ هاي روشني است براي كساني كه تفكر مي‏كنند. (۴۲) ترجمه مکارم شیرازی
دوست گرامی، هر کس به روح اعتقاد ندارد به قرآن اعتقاد ندارد، بدون برو برگشت، بیخود زور نزنید، از کمونیستها سؤال کنید، بهتر از شما پیام قرآن را میدانند، و ارواح در خواب به مکان فیزیکی نمیروند، به عالمی میروند که رئیس مصر خواب میبیند و تا چهارده سال آینده و جریان قحطی را رمزی دریافت میکند و خودش نمیداند یعنی چه؟

من در روح نه تنها شک ندارم، بلکه قسم میخورم که پوست و گوشت و عضو خاکی شما، نمیتواند استدلال کند و روح را انکار کند، یعنی روح شما انکار روح میکند نه استخوان و پوست! اما چطور چیزی خودش را انکار میکند؟! پس گقته است: حیرتم از چشم بندی خدای!
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 9 May 2021   #3167
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,572

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، به گمانم غالب اینها قبلا جواب داده شده، و شما فقط آیات گزینشی را میآورید، تمام آیاتی که ناظر به بعث ناگهانی است، این خصوصیت را ذکر میکند که احساس دفعی دارند و در وقت بعث هیچ به خاطر نمیآورند که از حیث زمان چقدر گذشته است، و هیچ منافاتی ندارد که مثل خانم صادقی که در راه جهرم تصادف کرده و در لحظه به هوش آمدن هیچ یادش نبوده که در حال کما چه بر او گذشته اما پس از ۴ ماه با خواندن جمله «زنی با لباس سبز در آسمان پرواز کرد» یک جریان مفصل واضح مثل خورشید را که کلا فراموش کرده بوده یادش میآید(1:02):
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - زندگی پس از زندگی(ویژه ماه رمضان) | شبکه ۴ - 08 اردیبهشت 1400

و اما قضیه میراندن شخص با الاغش صد سال، پس واضح است، چرا نگاه نمیکنید که گفت: أنی یحیي هذه الله بعد موتها، او دغدغه زنده شدن بدن پوسیده مردگان داشت، نه آنچه در عوالم ارواح میگذرد، لذا خداوند متعال هم شأن مردن و زنده شدن بدن جسمانی او را به او نشان داد و اینکه صد سال بدنش خاک شده بوده و اکنون بدون اینکه بفهمد چقدر گذشته زنده شده است، اما خداوند اینجا متذکر نمیشود که روح او در این صد چه قضایایی داشته و او الآن یادش نیست، چرا؟ چون مقام زنده شدن دوباره بدن خاک شده است.

و همچنین اصحاب کهف نشانه بعث و زنده شدن بودند:

18|21|وكذلك أعثرنا عليهم ليعلموا أن وعد الله حق وأن الساعة لا ريب فيها

و اشارات ظریفی در آیه هست که همه اصحاب کهف در یک درجه معرفت نبودند، کسی در بین آنها بود که به دهنشان گذاشت خدا بهتر میداند چقدر ماندید! و احتمال دارد خودش اصلا سؤال را مطرح کرد که چقدر اینجا ماندید؟ میخواست احساس آنها را جلوه دهد، و لذا نگفت چقدر ماندیم؟:

18|19|وكذلك بعثناهم ليتساءلوا بينهم قال قائل منهم كم لبثتم قالوا لبثنا يوما أو بعض يوم قالوا ربكم أعلم بما لبثتم

و نکته مهم این است که در نفخ صور همه کسانی که در آسمانها و زمین هستند دچار صعق میشوند، اما قرآن الا من شاء الله دارد! چقدر جالب!:

39|68|ونفخ في الصور فصعق من في السماوات ومن في الأرض إلا من شاء الله ثم نفخ فيه أخرى فإذا هم قيام ينظرون
و دميده شود در صور پس بيهوش شود آنكه در آسمانها و آنكه در زمين است مگر آنكه خواهد خدا پس دميده شود در آن دگر بار پس آنگاه ايشان ايستاده مينگرند
(68)

و همچنین همه را احضار میکنند مگر مخلصین:

37|127|فكذبوه فإنهم لمحضرون
37|128|إلا عباد الله المخلصين
پس تكذيب كردند او را بدرستى كه ايشان احضار شدگانند (127)
مگر بندگان خدا كه خالصانند (128)
روایت خداوند را نادیده بگیرم بروم سراغ راویت خانم صادقی چه می گوید یا برنامه زندگی پس از زندگی دراین باره چه می گوید اهمیتی ندارد مهم کلام خداوند است

خداوند در سوره یس می فرمایند :
وَيَقُولُونَ مَتَى هَذَا الْوَعْدُ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ ﴿۴۸﴾
و مى‏ گويند اگر راست مى‏ گوييد پس اين وعده [عذاب] كى خواهد بود (۴۸)
مَا يَنْظُرُونَ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً تَأْخُذُهُمْ وَهُمْ يَخِصِّمُونَ ﴿۴۹﴾
جز يك فرياد [مرگبار] را انتظار نخواهند كشيد كه هنگامى كه سرگرم جدالند غافلگيرشان كند (۴۹)
فَلَا يَسْتَطِيعُونَ تَوْصِيَةً وَلَا إِلَى أَهْلِهِمْ يَرْجِعُونَ ﴿۵۰﴾
آنگاه نه توانايى وصيتى دارند و نه مى‏ توانند به سوى كسان خود برگردند (۵۰)
وَنُفِخَ فِي الصُّورِ فَإِذَا هُمْ مِنَ الْأَجْدَاثِ إِلَى رَبِّهِمْ يَنْسِلُونَ ﴿۵۱﴾
و در صور دميده خواهد شد پس بناگاه از گورهاى خود شتابان به سوى پروردگار خويش مى ‏آيند (۵۱)
قَالُوا يَا وَيْلَنَا مَنْ بَعَثَنَا مِنْ مَرْقَدِنَا هَذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ ﴿۵۲﴾
مى‏ گويند اى واى بر ما چه كسى ما را از آرامگاهمان برانگيخت اين است همان وعده خداى رحمان و پيامبران راست مى گفتند (۵۲)

توجه کردید زمانی که برانگیخته می شوند مى‏ گويند اى واى بر ما چه كسى ما را از آرامگاهمان برانگيخت اين است همان وعده خداى رحمان و پيامبران راست مى گفتند

تازه متوجه می شوند که پیامبران راست می گفتند چطور است این مدت در برزخ متوجه نشدن تازه فهمیدند

بعدشم می گویند چه کسی مارااز خوابگاهمان برانگیخت یعنی مثل کسی هستند که درخواب است بعد بیدارش کنی از هیچی که پیرامونش بوده آگاهی ندارد دیگر آیه واضح تراز این
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 9 May 2021   #3168
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی، هر کس به روح اعتقاد ندارد به قرآن اعتقاد ندارد، بدون برو برگشت، بیخود زور نزنید، از کمونیستها سؤال کنید، بهتر از شما پیام قرآن را میدانند، و ارواح در خواب به مکان فیزیکی نمیروند، به عالمی میروند که رئیس مصر خواب میبیند و تا چهارده سال آینده و جریان قحطی را رمزی دریافت میکند و خودش نمیداند یعنی چه؟

من در روح نه تنها شک ندارم، بلکه قسم میخورم که پوست و گوشت و عضو خاکی شما، نمیتواند استدلال کند و روح را انکار کند، یعنی روح شما انکار روح میکند نه استخوان و پوست! اما چطور چیزی خودش را انکار میکند؟! پس گقته است: حیرتم از چشم بندی خدای!
قبلا در این باره گفتگو داشتیم و گفتم روح چیست .سعی نکن عقیده خودرا قرآنی بدانی و کسی که آن را قبول ندارد را منکر قرآن بدانی .

مگر بجز عالم برزخ که می گوئید عالم دیگری هم داریم اگر داریم از قرآن نشان بده عالم خواب که نمی شود جواب
قديمي Sunday 9 May 2021   #3169
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,857

نقل قول:
قبلا در این باره گفتگو داشتیم و گفتم روح چیست .سعی نکن عقیده خودرا قرآنی بدانی و کسی که آن را قبول ندارد را منکر قرآن بدانی .

مگر بجز عالم برزخ که می گوئید عالم دیگری هم داریم اگر داریم از قرآن نشان بده عالم خواب که نمی شود جواب
مابون زنیم ملحد مشرک منافق انوسی مزدور تو که قران رو از القائات شیطان می دونی (العیاذ بالله العلی العظیم عما یقول المابون الزنیم )
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 9 May 2021   #3170
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
روایت خداوند را نادیده بگیرم بروم سراغ راویت خانم صادقی چه می گوید یا برنامه زندگی پس از زندگی دراین باره چه می گوید اهمیتی ندارد مهم کلام خداوند است
مابون زنیم ملحد مشرک انوسی منافق اینها داستانه واز قرا ن نیست ؟
نقل قول:
دوست گرامی، به گمانم غالب اینها قبلا جواب داده شده، و شما فقط آیات گزینشی را میآورید، تمام آیاتی که ناظر به بعث ناگهانی است، این خصوصیت را ذکر میکند که احساس دفعی دارند و در وقت بعث هیچ به خاطر نمیآورند که از حیث زمان چقدر گذشته است، و هیچ منافاتی ندارد

و اما قضیه میراندن شخص با الاغش صد سال، پس واضح است، چرا نگاه نمیکنید که گفت: أنی یحیي هذه الله بعد موتها، او دغدغه زنده شدن بدن پوسیده مردگان داشت، نه آنچه در عوالم ارواح میگذرد، لذا خداوند متعال هم شأن مردن و زنده شدن بدن جسمانی او را به او نشان داد و اینکه صد سال بدنش خاک شده بوده و اکنون بدون اینکه بفهمد چقدر گذشته زنده شده است، اما خداوند اینجا متذکر نمیشود که روح او در این صد چه قضایایی داشته و او الآن یادش نیست، چرا؟ چون مقام زنده شدن دوباره بدن خاک شده است.

و همچنین اصحاب کهف نشانه بعث و زنده شدن بودند:

18|21|وكذلك أعثرنا عليهم ليعلموا أن وعد الله حق وأن الساعة لا ريب فيها

و اشارات ظریفی در آیه هست که همه اصحاب کهف در یک درجه معرفت نبودند، کسی در بین آنها بود که به دهنشان گذاشت خدا بهتر میداند چقدر ماندید! و احتمال دارد خودش اصلا سؤال را مطرح کرد که چقدر اینجا ماندید؟ میخواست احساس آنها را جلوه دهد، و لذا نگفت چقدر ماندیم؟:

18|19|وكذلك بعثناهم ليتساءلوا بينهم قال قائل منهم كم لبثتم قالوا لبثنا يوما أو بعض يوم قالوا ربكم أعلم بما لبثتم

و نکته مهم این است که در نفخ صور همه کسانی که در آسمانها و زمین هستند دچار صعق میشوند، اما قرآن الا من شاء الله دارد! چقدر جالب!:

39|68|ونفخ في الصور فصعق من في السماوات ومن في الأرض إلا من شاء الله ثم نفخ فيه أخرى فإذا هم قيام ينظرون
و دميده شود در صور پس بيهوش شود آنكه در آسمانها و آنكه در زمين است مگر آنكه خواهد خدا پس دميده شود در آن دگر بار پس آنگاه ايشان ايستاده مينگرند
(68)

و همچنین همه را احضار میکنند مگر مخلصین:

37|127|فكذبوه فإنهم لمحضرون
37|128|إلا عباد الله المخلصين
پس تكذيب كردند او را بدرستى كه ايشان احضار شدگانند (127)
مگر بندگان خدا كه خالصانند (128)
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 9 May 2021   #3171
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

خداوند در سوره یس می فرمایند :
وَيَقُولُونَ مَتَى هَذَا الْوَعْدُ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ ﴿۴۸﴾
و مى‏ گويند اگر راست مى‏ گوييد پس اين وعده [عذاب] كى خواهد بود (۴۸)
مَا يَنْظُرُونَ إِلَّا صَيْحَةً وَاحِدَةً تَأْخُذُهُمْ وَهُمْ يَخِصِّمُونَ ﴿۴۹﴾
جز يك فرياد [مرگبار] را انتظار نخواهند كشيد كه هنگامى كه سرگرم جدالند غافلگيرشان كند (۴۹)
فَلَا يَسْتَطِيعُونَ تَوْصِيَةً وَلَا إِلَى أَهْلِهِمْ يَرْجِعُونَ ﴿۵۰﴾
آنگاه نه توانايى وصيتى دارند و نه مى‏ توانند به سوى كسان خود برگردند (۵۰)
وَنُفِخَ فِي الصُّورِ فَإِذَا هُمْ مِنَ الْأَجْدَاثِ إِلَى رَبِّهِمْ يَنْسِلُونَ ﴿۵۱﴾
و در صور دميده خواهد شد پس بناگاه از گورهاى خود شتابان به سوى پروردگار خويش مى ‏آيند (۵۱)
قَالُوا يَا وَيْلَنَا مَنْ بَعَثَنَا مِنْ مَرْقَدِنَا هَذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ ﴿۵۲﴾
مى‏ گويند اى واى بر ما چه كسى ما را از آرامگاهمان برانگيخت اين است همان وعده خداى رحمان و پيامبران راست مى گفتند (۵۲)

توجه کردید زمانی که برانگیخته می شوند مى‏ گويند اى واى بر ما چه كسى ما را از آرامگاهمان برانگيخت اين است همان وعده خداى رحمان و پيامبران راست مى گفتند

تازه متوجه می شوند که پیامبران راست می گفتند چطور است این مدت در برزخ متوجه نشدن تازه فهمیدند

بعدشم می گویند چه کسی مارااز خوابگاهمان برانگیخت یعنی مثل کسی هستند که درخواب است بعد بیدارش کنی از هیچی که پیرامونش بوده آگاهی ندارد دیگر آیه واضح تراز این
دوست گرامی معلوم میشود تا این آیات را بفهمیم خیلی مانده است، یک سؤال ساده را جواب دهید، شما گفتید قبل از قیامت کره زمین به هم ریحته نابود میشود، خوب! توضیح دهید «مرقدنا» چیست؟ نکند میگویید همه زمین از پاشیده اما قبرهای مردگان هنوز سر جایش هست؟
خوب! فرض بگیریم قبرها سر جایش! اما چه کنیم که با چشم الآن میبینیم که یک قبر بارها و بارها عوض میشود و استخوانها جمع میشود و مرده‌ای دیگر در آن دفن میشود!
خوب! قبرها عوض نشود، اما چه کنیم با مردگان هندو که به جای قبر سوزانده میشوند؟
قديمي Sunday 9 May 2021   #3172
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

گفته شما چه فایده دارد؟ ما باید ببینیم خداوند متعال چه میفرمایند، وقتی خداوند میفرمایند که من ابتدا از روح خودم در آدم ع دمیدم و سپس به ملائکه امر کردم سجده کنند، شما چه کاره‌اید که حرف بزنید.
قديمي Sunday 9 May 2021   #3173
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
گفته شما چه فایده دارد؟ ما باید ببینیم خداوند متعال چه میفرمایند، وقتی خداوند میفرمایند که من ابتدا از روح خودم در آدم ع دمیدم و سپس به ملائکه امر کردم سجده کنند، شما چه کاره‌اید که حرف بزنید.
یعنی شما ازآیه چنین فهمیدید که خداوند روحی همانند روح انسان است سفید وشفاف یا شاید فکر کردید خداوند بدنی همجون مادارو که ازدوقسمت تشکیل شده جسم وروح آیا برداشت شماازروح خداوند چنین است یا طوری دیگر؟
قديمي Monday 10 May 2021   #3174
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
یعنی شما ازآیه چنین فهمیدید که خداوند روحی همانند روح انسان است سفید وشفاف یا شاید فکر کردید خداوند بدنی همجون مادارو که ازدوقسمت تشکیل شده جسم وروح آیا برداشت شماازروح خداوند چنین است یا طوری دیگر؟
دوست گرامی، خیلی مایه تاسف است! جایی که سخن خداوند متعال است، فهم من و شما چه کاره است؟ خداوند میفرمایند: قل الروح من أمر ربّي و ما أوتیتم من العلم الا قلیلا، حالا شما سراغ روح سفید شفاف میروید! روح هیچ گیاهی، چه برسد به روح انسان، هرگز و هرگز رنگ ندارد، شکل ندارد، ورای ماده و انرژی و آثار آنها از رنگ و شکل است، و هر موحد خداشناس میداند که خدا روح و جسم ندارد، چرا مثل بچه‌ها حرف میزنید، چرا زیر پرچم قرآن قرآن کردن آبروی قرآن را میبرید؟! که نخواهید توانست، نگاه کنید: إنما المسيح عيسى ابن مريم رسول الله وكلمته ألقاها إلى مريم وروح منه، و نیز: نزل به الروح الأمين على قلبك لتكون من المنذرين، این کلام خداوند است که بریء است از پریشان‌گویی‌های شما، خداوند الامین را وصف الروح قرار داده تا روح الامین نخوانید و...
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 May 2021   #3175
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
نگفتید که «مرقدنا» یعنی چه؟ سؤال ساده است، قرآن میفرماید:

22|7|وأن الساعة آتية لا ريب فيها وأن الله يبعث من في القبور
و آنكه قيامت آينده است نيست شكى در آن و آنكه خدا بر ميانگيزد آنان را كه باشند در قبرها (7)

و میفرماید:

69|13|فإذا نفخ في الصور نفخة واحدة
69|14|وحملت الأرض والجبال فدكتا دكة واحدة

پس چون دميده شد در صور دميدنى يك مرتبه (13) و برداشته شود زمين و كوه‏ها پس بهمزده شوند بهمزده شدنى يك مرتبه (14)

آیا ابتدا مرده‌ها از قبر بیرون میآیند و سپس زمین و کوه‌ها کوبیده میشوند، یا ابتدا قیامت بر پا میشود و زمین و کوه‌ها کوبیده میشوند و سپس مرده‌ها مبعوث میشوند؟

سؤال: آیا قبرهایی که در اثر قیامت و از هم پاشیدن زمین از بین رفته است چگونه مرده‌ها از آنها مبعوث میشوند؟
قديمي Monday 10 May 2021   #3176
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
نگفتید که رئیس مصر در حالی که در اتاقش خفته بود و چشم و گوشش کار نمیکرد و به قول شما روح هم ندارد و در خواب هیچ به هیچ! چگونه سرنوشت ۱۴ سال را رمزگونه دید؟:

12|43|وقال الملك إني أرى سبع بقرات سمان يأكلهن سبع عجاف وسبع سنبلات خضر وأخر يابسات

جالب اینکه خداوند هم آن را نقل میفرماید! شاید بگویید رئیس مصر که خانم صادقی نیست! ببین خداوند حرف خانم صادقی را نقل نکرده! آیا خداوند فرموده گوش خود را از حرف خانم صادقی کر کنید؟ یا فرموده: يستمعون القول فيتبعون أحسنه، چرا میترسید؟ ولی فایده ندارد، حرف او قطره‌ای از یک سیل است، انبوه تجربیات که مشت شما را در تهمت‌هایی که به قرآن میزنید باز میکند، به خاطر همین ناراحت هستید، ولی میزان، سخن خداوند متعال است، نه سخن شما، از اول این تاپیک، تنها عین آیات قرآن که آوردید، صحیح مطلق است، هر چه ترجمه آوردید در معرض خطاست و برعهده مترجم است، و هر کلمه‌ای که خودتان آوردید، سخن شماست، و در مقابل سخن خداوند پشیزی ارزش ندارد، داد زدن به اینکه من جز سخن خدا چیزی نمیگویم فایده ندارد:

2|79|فويل للذين يكتبون الكتاب بأيديهم ثم يقولون هذا من عند الله ليشتروا به ثمنا قليلا فويل لهم مما كتبت أيديهم وويل لهم مما يكسبون
قديمي Monday 10 May 2021   #3177
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
مابون زنیم یقینا می دونی منظور ایشون این کفریات ومزخرفاتی که نوشتی نیست منتهی جهالت خبث ولادت ودشمنی تو با خدا وما انزل الله واینکه ماموری قران کریم وایاتش رو مسخره کنی تو را وادار می کنه اینهمه مزخرف وحرفهای بی سر وته و...............بنویسی خدا لعنتت کنه که وقت دیگران رو در این ماه مبارک رمضان اینطور میگیری و..............گرچه از جوابهای ایشون الان واینده گان بهره خاهند برد انشالله الرحمن
قديمي Monday 10 May 2021   #3178
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
جالب بود که بعد از ظهر(روز ۱۹ اردیبهشت) که مشغول نوشتن آن پست مربوط به خانم صادقی بودم، نزدیک مغرب از کارم فارغ شدم رفتم سراغ کسانی که برنامه امروز را دیده بودند، بسیار حیرت زده بودند از حال کمای آقای عبدالحمید لرستانی، که چقدر شواهد بیرونی در آنچه ایشان در حال کما دیده بود نقل کردند.
قديمي Monday 10 May 2021   #3179
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
دوست گرامی معلوم میشود تا این آیات را بفهمیم خیلی مانده است، یک سؤال ساده را جواب دهید، شما گفتید قبل از قیامت کره زمین به هم ریحته نابود میشود، خوب! توضیح دهید «مرقدنا» چیست؟ نکند میگویید همه زمین از پاشیده اما قبرهای مردگان هنوز سر جایش هست؟
خوب! فرض بگیریم قبرها سر جایش! اما چه کنیم که با چشم الآن میبینیم که یک قبر بارها و بارها عوض میشود و استخوانها جمع میشود و مرده‌ای دیگر در آن دفن میشود!
خوب! قبرها عوض نشود، اما چه کنیم با مردگان هندو که به جای قبر سوزانده میشوند؟
جناب حسین برای فهم قرآن کافی است که خداوند آن قفل را از قلبتان باز کند و دیدگانت را بروی آیات قرآن باز کند و گوشتان را شنوا سازد در آنصورت با لطف خداوند خواهید فهمید انشا الله
خداوند در قرآن خیلی پیش آمده از کنایه ها و تمثیلها استفاده کنند مثا ل یدالله و یا آیا وقتی می گویند دررحمت خداوند باز است شما بدنبال در می گردید .
خداوند در سوره اسرا می فرمایند :

وَقَالُوا أَإِذَا كُنَّا عِظَامًا وَرُفَاتًا أَإِنَّا لَمَبْعُوثُونَ خَلْقًا جَدِيدًا ﴿۴۹﴾
و گفتند آيا وقتى استخوان و خاك شديم [باز] به آفرينشى جديد برانگيخته مى ‏شويم (۴۹)
قُلْ كُونُوا حِجَارَةً أَوْ حَدِيدًا ﴿۵۰﴾
بگو سنگ باشيد يا آهن (۵۰)
أَوْ خَلْقًا مِمَّا يَكْبُرُ فِي صُدُورِكُمْ فَسَيَقُولُونَ مَنْ يُعِيدُنَا قُلِ الَّذِي فَطَرَكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ فَسَيُنْغِضُونَ إِلَيْكَ رُءُوسَهُمْ وَيَقُولُونَ مَتَى هُوَ قُلْ عَسَى أَنْ يَكُونَ قَرِيبًا ﴿۵۱﴾
يا آفريده‏ اى از آنچه در خاطر شما بزرگ مى ‏نمايد [باز هم برانگيخته خواهيد شد] پس خواهند گفت چه كسى ما را بازمى‏ گرداند بگو همان كس كه نخستين بار شما را پديد آورد [باز] سرهاى خود را به طرف تو تكان مى‏ دهند و مى‏ گويندآن كى خواهد بود بگو شايد كه نزديك باشد (۵۱)
يَوْمَ يَدْعُوكُمْ فَتَسْتَجِيبُونَ بِحَمْدِهِ وَتَظُنُّونَ إِنْ لَبِثْتُمْ إِلَّا قَلِيلًا ﴿۵۲﴾
روزى كه شما را فرا مى‏ خواند پس در حالى كه او را ستايش مى ‏كنيد اجابتش مى ‏نماييد و مى ‏پنداريد كه جز اندكى [در دنيا] نمانده‏ ايد (۵۲)

بله جناب حسین می خواهد سنگ باشد یا آهن و یا هر طوری که درذهن شما سخت تراز آن نیست در آفرینش حدید برانگیخته خواهیم شد .

زمانی که برانگیخته شوندکمان می کنند زمان اندکی درنگ کرده اند آن چیزی که شما باورش ندارید و فهمش برای شما گران است که گمان کنند ساعتی بیش در گورها درنگ نکردند
اگر بخواهید بپذیرید که زمان اندکی را بعداز برانگیخته شدن گمان می کنند پس با این زندگی طول ودراز برزخی که روایات بسیاری درباره اش شنیده اید چکار کنید
قديمي Monday 10 May 2021   #3180
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

نقل قول:
گفته ای که پشتبانه قرآنی نداشته باشد اصلا فایده ای ندارد باید ببینیم خداوند در این باره چه می گویند :

وَكَذَلِكَ أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا كُنْتَ تَدْرِي مَا الْكِتَابُ وَلَا الْإِيمَانُ وَلَكِنْ جَعَلْنَاهُ نُورًا نَهْدِي بِهِ مَنْ نَشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّكَ لَتَهْدِي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ ﴿۵۲﴾
وهمين گونه روحى از امر خودمان به سوى تو وحى كرديم تو نمى‏ دانستى كتاب چيست و نه ايمان [كدام است] ولى آن را نورى گردانيديم كه هر كه از بندگان خود را بخواهيم به وسيله آن راه مى ‏نماييم و به راستى كه تو به خوبى به راه راست هدايت مى ‏كنى (۵۲) شوری

يُنَزِّلُ الْمَلَائِكَةَ بِالرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ أَنْ أَنْذِرُوا أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاتَّقُونِ ﴿۲﴾
فرشتگان را با روح به فرمان خود بر هر كس از بندگانش كه بخواهد نازل مى ‏كند كه بيم دهيد كه معبودى جز من نيست پس از من پروا كنيد (۲)
نحل
رَفِيعُ الدَّرَجَاتِ ذُو الْعَرْشِ يُلْقِي الرُّوحَ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ لِيُنْذِرَ يَوْمَ التَّلَاقِ ﴿۱۵﴾
او درجات بندگان صالح را بالا مي‏برد، او صاحب عرش است، روح را به فرمانش بر هر كس از بندگانش كه بخواهد القاء مي‏كند، تا مردم را از روز ملاقات بيم دهد. (۱۵)

جناب حسین گفته من که فایده ای ندارد شما بگو منظور خداوند از روح به فرمان خود که در این آیات آمده جیست ؟
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:14PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه