بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 8 May 2021   #151
علوی
اللهمَّ العن اولَ ظالم ظلمَ حقَّ محمد و ال محمد و اخِرَ تابِع له علی ذالکَ

نشان علوی

تاريخ ثبت نام: Jan 2013
مكان: در زمین خدا زیر سایه پیامبر(ص) و علی(ع)
پاسخ‌ها: 2,518
ج: خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
شما عملا چنین آیاتی مثل آیه زیر را در قرآن در نظر نمی گیرید.

قُلْ لَا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزَائِنُ اللَّهِ وَلَا أَعْلَمُ الْغَيْبَ وَلَا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الْأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَفَلَا تَتَفَكَّرُونَ ﴿۵۰﴾

بگو به شما نمى‏ گويم گنجينه ‏هاى خدا نزد من است و غيب نيز نمى‏ دانم و به شما نمى‏ گويم كه من فرشته‏ ام جز آنچه را كه به سوى من وحى مى ‏شود پيروى نمى ‏كنم بگو آيا نابينا و بينا يكسان است آيا تفكر نمى ‏كنيد (۵۰)
اصلا چه ربطی به داستان ما دارد من نمی فهمم
عده ای برای سواستفاده نزد پیامبر رفته اند و علم ایشان را برای گنج پیدا کردن می خواستند از قرآن مغزش را بردار برادرمن ! ! ! !
شان نزول این آیه را میدانی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
زمانی که دشمنان و ملعونین قريش از رسول الله پیشنهاد مى‌كردند و خلاف با حكمت بود، لذا فرمايد:
قُلْ لا أَقُولُ لَكُمْ عِنْدِي خَزائِنُ اللَّهِ‌: بگو اى پيغمبر، به پیشنهاد دهندگان نمى‌گويم؛ شما را نزد من است خزائن مقدورات و ارزاق الهى، تا هر چه بطلبيد به شما ارائه و نشان دهم‌ وَ لا أَعْلَمُ الْغَيْبَ‌: و نمى‌دانم غيب را مادامى كه وحى به من نيايد تا هر چه پرسيد جواب گويم‌ وَ لا أَقُولُ لَكُمْ إِنِّي مَلَكٌ‌: و نمى‌گويم شما را كه از جنس ملك هستم تا هر چه ايشان قادرند و مى‌كنند من نيز به قوت ملكى بكنم، بلكه من هم مثل شما هستم در بشريت‌ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا ما يُوحى‌ إِلَيَ‌: متابعت و پيروى نمى‌كنم مگر آنچه را كه وحى كرده است به سوى من از احكام حلال و حرام.
اصلا خزائن به معنی خزن (بر وزن عقل) حفظ و نگهدارى كردن. خزانه (به كسر اول) مكان نگهدارى (انبار). جمع آن خزائن است. مکان را میخواستند .

نقل قول:
خدا از قول پیامبر میگوید که : إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ

من از وحی تبعیت میکنم. در واقع این پیامبر است که از وحی تبعیت میکند و نه وحی از پیامبر. یعنی وحی تابع پیامبر نیست. بلکه پیامبر تابع وحی است.
با عرض معذرت این حرف عملا اصل حماقت است ! ! ! !
اطاعت رسول الله از خداوند متعال بوده است وحی ارتباطی معنوی است که برای پیامبران الهی، جهت دریافت پیام الهی از راه اتصال به غیب برقرار می‌شود. پیامبر، گیرنده‌ای است که پیام را به واسطه همین ارتباط و اتصال (وحی) دریافت می‌کند.
وحی عملا دستور و سخن خداوند است رسول الله از خداوند متعال اطاعت می کرده است و خداوند متعال دستورات و ... خودش را از طریق وحی به ایشان می رسانده اطاعت پیامبر از آن دستور نبوده اطاعت ایشان از خداوند متعال بوده است که به واسطه اطاعت از خداوند متعال از دستور ایشان هم پیروی می کرده است .
شما وحی را چه میدانید ؟ ؟ ؟ ؟

نقل قول:
حذف آیات از قرآن کار معجزه نوزده نیست. بلکه کار کسانی است که آیات قرآن را عمل نمی کنند و عملا قرآن را مهجور می گذارند و به آن عمل نمی کنند.

خود رشاد خلیفه می گوید آن جایی که آیات قرآن برای شعبده بای عدد نوزده جوابگو نباشد آن قسمت از جانی خداوند متعال نیست .
ادعای تحریف قرآن
رشاد خلیفه در بسط نظریه خود، دو آیه پایانی سوره توبه از قرآن را که با نظریه‌اش هماهنگ نبود، تحریف شده دانست. او مدعی بود که این دو آیه در ۹ جا تئوری کد ۱۹ وی را نقض می‌کند، و این آیه‌ها ۱۹ سال پس از مرگ محمد توسط کاتبان در مدح محمد افزوده‌شده و این امر طبق اسنادی مورد مخالفت شدید علی بن ابیطالب (یکی از کاتبان) واقع شده‌بود.[۳][۴] همچنین در یکی از این آیات، محمد به صراحت «رحیم» (یکی از اسماء خداوند) خوانده شده‌است.[پانویس ۱] خلیفه این دو آیه را جعلی نامید و آنان را از ویراست‌های جدیدتر ترجمهٔ قرآن خود حذف کرد.

ادعای رسالت و جعلی بودن احادیث و سنت
رشاد خلیفه ادعای رسالت نیز کرد و نام خود را از قرآن استخراج نمود. وی پس از بسط دادن نظریات خود اعلام نمود «اسم رسول میثاق خدا در قرآن از طریق ریاضی به عنوان رشاد خلیفه کد شده‌است و این واقعاً بهترین روش معرفی رسول خدا به دنیا، در عصر کامپیوتر است» و پس از آن استدلال کرد «آشکار شدن معجزه قرآن بواسطه رشاد خلیفه، از نشانه‌های مهم رسالت اوست»[۷] خلیفه همچنین سنت و حدیث که پس از قرآن منبع اصلی مسلمانان هستند را منابع جعلی نسبت داده شده به محمد و در تضاد با قرآن دانست و کشف واقعیت این متون و آموزه‌های جعلی را نیز از وظایف رسالت خویش دانست.[۸][۹] این سبب شد که ادعاهای وی از سوی محافل مذهبی سنی و شیعه رد شده و نوشته‌های او ممنوع اعلام شود.[۱۰]

منبع
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86...B1%D8%A2%D9%86
یا فاطمه الزهرا
علوی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 May 2021   #152
علوی

نشان علوی

نقل قول:
هر وقت واقعیتها از خود قرآن گفته بشود، ما را به توهین به پیامبر و پایین آوردن مقام او متهم میکنند. غالیان در طول تاریخ همینجوری بوجود آمده اند.

پیامبر خودش بروایت خدا در قرآن می گوید :

1- گنجینه های خدا نزد من نیست
2- من سود و ضرری حتی به نفع خود نمی توانم ایجاد کنم
3- من فقط از وحی پیروی میکنم و نه وحی از من
4- من غیب نمی دانم
5- شعار من فقط لا اله الا الله است
6- من در دعاهای خویش فقط خدا را میخوانم
و ...

اما وقتی ما همینها را به پیامبر نسبت میدهیم، شما ما را به توهین به او متهم میکنید. این چه وضعیتیه!!؟؟؟؟
خیر شما چیز دیگری می گویید و می خواهی ایشان را به اندازه شان خودت یا رشاد خلیفه ملعون پایین بکشی دوست من
1-شما عملا می گویید پیامبر مثل بقیه گناه می کرده ! ! ! !
2- شما منکر عصمت انبیاء هستید ! ! ! !
3-شما منکر خلافت و اولی الامر حجت های خداوند هستی ! ! !
4- دروغ می گویید ! ! ! !
5- به رسول الله تهمت میزنی ! ! !
و....
به این دلایل است که شما ثابت می کنی دشمن رسول الله یک وهابی داعشی هستید دوست عزیز .
یا فاطمه الزهرا

آخرين ويرايش علوی ، Saturday 8 May 2021 در 01:08AM.
قديمي Saturday 8 May 2021   #153
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,148

نقل قول:
خود رشاد خلیفه می گوید آن جایی که آیات قرآن برای شعبده بای عدد نوزده جوابگو نباشد آن قسمت از جانی خداوند متعال نیست .
ادعای تحریف قرآن
رشاد خلیفه در بسط نظریه خود، دو آیه پایانی سوره توبه از قرآن را که با نظریه‌اش هماهنگ نبود، تحریف شده دانست. او مدعی بود که این دو آیه در ۹ جا تئوری کد ۱۹ وی را نقض می‌کند، و این آیه‌ها ۱۹ سال پس از مرگ محمد توسط کاتبان در مدح محمد افزوده‌شده و این امر طبق اسنادی مورد مخالفت شدید علی بن ابیطالب (یکی از کاتبان) واقع شده‌بود.[۳][۴] همچنین در یکی از این آیات، محمد به صراحت «رحیم» (یکی از اسماء خداوند) خوانده شده‌است.[پانویس ۱] خلیفه این دو آیه را جعلی نامید و آنان را از ویراست‌های جدیدتر ترجمهٔ قرآن خود حذف کرد.
تو خودت هم میدانی که رشاد خلیفه فقط دو آیه آخر سوره توبه را حذف کرد و چندین تصحیح در کلمات دیگر انجام داد. معجزه نوزده بازی ریاضی نیست برخلاف تصور شما.

کسانی که معجزه ریاضی نوزده را منکر میشوند اگر در زمان موسی بودند، به معجزه موسی شعبده بازی میگفتند و اگر در زمان پیامبر محمد بودند، به قرآن میگفتند شعر . ولی حیف زمان به عقب برگردانده نمیشود تا آدمها نهادشان را نسبت به رسولانی که هم اکنون ادعای پیروی از آنان را دارند، نشان دهند. البته این قاعده دنیاست. آدمها می میرند و در آخرت عدالت برقرار میشود.

آخرين ويرايش asad39 ، Saturday 8 May 2021 در 08:05PM.
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 May 2021   #154
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
خیر شما چیز دیگری می گویید و می خواهی ایشان را به اندازه شان خودت یا رشاد خلیفه ملعون پایین بکشی دوست من
1-شما عملا می گویید پیامبر مثل بقیه گناه می کرده ! ! ! !
2- شما منکر عصمت انبیاء هستید ! ! ! !
3-شما منکر خلافت و اولی الامر حجت های خداوند هستی ! ! !
4- دروغ می گویید ! ! ! !
5- به رسول الله تهمت میزنی ! ! !
و....
به این دلایل است که شما ثابت می کنی دشمن رسول الله یک وهابی داعشی هستید دوست عزیز .
والا تا آنجایی که من میدانم پایین آمدن شان کسی یعنی اینکه بگویی پیامبر پیامبر پیامبر، آخرشم به حرفش گوش نکنید. تو خودت هم میدانی که اطاعت از پیامبر یعنی اینکه از دستورات او اطاعت کنید. حالا شما کدام دستورات زیر را که گفته مستقیم پیامبر است را پیروی میکنید؟

4- من غیب نمی دانم
قديمي Saturday 8 May 2021   #155
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
ادعای رسالت و جعلی بودن احادیث و سنت
رشاد خلیفه ادعای رسالت نیز کرد و نام خود را از قرآن استخراج نمود. وی پس از بسط دادن نظریات خود اعلام نمود «اسم رسول میثاق خدا در قرآن از طریق ریاضی به عنوان رشاد خلیفه کد شده‌است و این واقعاً بهترین روش معرفی رسول خدا به دنیا، در عصر کامپیوتر است» و پس از آن استدلال کرد «آشکار شدن معجزه قرآن بواسطه رشاد خلیفه، از نشانه‌های مهم رسالت اوست»[۷] خلیفه همچنین سنت و حدیث که پس از قرآن منبع اصلی مسلمانان هستند را منابع جعلی نسبت داده شده به محمد و در تضاد با قرآن دانست و کشف واقعیت این متون و آموزه‌های جعلی را نیز از وظایف رسالت خویش دانست.[۸][۹] این سبب شد که ادعاهای وی از سوی محافل مذهبی سنی و شیعه رد شده و نوشته‌های او ممنوع اعلام شود.[۱۰]
پیامبر محمد آخرین نبی بود ولی آخرین رسول نبود. رسولان دیگری تا روز آخر زمین خواهند آمد و مردم را به یکتاپرستی براساس قرآن میخوانند.

به همین خاطر خدا میفرماید که :

مَا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِكُمْ وَلَكِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا ﴿۴۰﴾
محمد پدر هيچ يك از مردان شما نيست ولى فرستاده خدا و خاتم انبیا است و خدا همواره بر هر چيزى داناست (۴۰)

خدا دقیق کلمات را بیان میدارد. اگر پیامبر آخرین رسول بود، قطعا خدا میگفت خاتم المرسلین.
قديمي Saturday 8 May 2021   #156
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,844

نقل قول:
پیامبر محمد آخرین نبی بود ولی آخرین رسول نبود. رسولان دیگری تا روز آخر زمین خواهند آمد و مردم را به یکتاپرستی براساس قرآن میخوانند.

به همین خاطر خدا میفرماید که :

مَا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِنْ رِجَالِكُمْ وَلَكِنْ رَسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا ﴿۴۰﴾
محمد پدر هيچ يك از مردان شما نيست ولى فرستاده خدا و خاتم انبیا است و خدا همواره بر هر چيزى داناست (۴۰)

خدا دقیق کلمات را بیان میدارد. اگر پیامبر آخرین رسول بود، قطعا خدا میگفت خاتم المرسلین.
یعنی توی مابون زنیم رسول هستی ؟
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 8 May 2021   #157
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی تو رسول هستی ؟
آنقدر در ذهن خودت، رسولان را مقدس کرده ای، که کار را بر خود مشکل کرده ای. رسولان پیامی را به مردم ابلاغ میکنند . چیز عجیبی نیست.
این است که کسانی که غلو میکنند در حق پیامبران، بالاخره یک روزی در امتحان خویش می مانند و گرفتار غرور و تکبر خویش میشوند.
تصاوير ضميمه
نوع توشه : pdf quake.pdf (459.3 كيلوبايت, 9 نمايش)
قديمي Saturday 8 May 2021   #158
asad39
عضو ثابت

از آنجا که ما تبعید شده به زمین هستیم، شرایط ما زیاد با زمین جور نیست. مثلا هیچکدام از جانداران دیگر در سرما و گرمای زمین زیاد اذیت نمیشوند . شرایط بدنی آنها با زمین جور است. اما انسان در گرما و سرما اذیت میشود و خیلی از مواقع بدون کولر و خنک کننده نمی تواند بزید. اما کدام حیوان کولر استفاده میکند. این است که جانداران دیگر بسیار بندرت بیمار میشوند. اما واقعا انسان اکثر اوقات بیمار است.

يَوْمَ تَبْيَضُّ وُجُوهٌ وَتَسْوَدُّ وُجُوهٌ فَأَمَّا الَّذِينَ اسْوَدَّتْ وُجُوهُهُمْ أَكَفَرْتُمْ بَعْدَ إِيمَانِكُمْ فَذُوقُوا الْعَذَابَ بِمَا كُنْتُمْ تَكْفُرُونَ ﴿۱۰۶﴾
[در آن] روزى كه چهره ‏هايى سپيد و چهره ‏هايى سياه گردد اما سياهرويان [به آنان گويند] آيا بعد از ايمانتان كفر ورزيديد پس به سزاى آنكه كفر مى ‏ورزيديد [اين] عذاب را بچشيد (۱۰۶)

وَأَمَّا الَّذِينَ ابْيَضَّتْ وُجُوهُهُمْ فَفِي رَحْمَةِ اللَّهِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿۱۰۷﴾
و اما سپيدرويان همواره در رحمت‏ خدا جاويدانند (۱۰۷)

تِلْكَ آيَاتُ اللَّهِ نَتْلُوهَا عَلَيْكَ بِالْحَقِّ وَمَا اللَّهُ يُرِيدُ ظُلْمًا لِلْعَالَمِينَ ﴿۱۰۸﴾
اينها آيات خداست كه آن را به حق بر تو مى‏ خوانيم و خدا هيچ ستمى بر جهانيان نمى‏ خواهد (۱۰۸)

آخرين ويرايش asad39 ، Saturday 8 May 2021 در 09:57PM.
قديمي Saturday 8 May 2021   #159
asad39
عضو ثابت

اما شرایط جهنم آنقدر با بدن انسان نامناسب است که انسان هیچوقت یک ذره خوشی نخواهد دید و هیچ آسایشی در کار نیست. برخلاف تفکر عموم مردم، جهنمیان در جهنم زندگی میکنند ولی زندگی جهنمی!
آنها غذا میخورند، می آشامند. آب جهنم آب نیست. مایعی است داغ که مزه بسیار زننده ای داره. ولی مجبورند که آن را بخورند. غذاهایی از درخت زقوم که در جهنم روییده میشود و بسیار غذای کثیفی است که در مزه و کثیفی نمونه ندارد. کسی که آن را بخورد، بجز درد و عذاب چیزی عایدش نمیشود. گرسنگی و تشنگیش رفع نمیشود و مدام مجبور است که باز هم بخورد.

أَذَلِكَ خَيْرٌ نُزُلًا أَمْ شَجَرَةُ الزَّقُّومِ ﴿۶۲﴾
آيا از نظر پذيرايى اين بهتر است‏ يا درخت زقوم (۶۲)

إِنَّا جَعَلْنَاهَا فِتْنَةً لِلظَّالِمِينَ ﴿۶۳﴾
در حقيقت ما آن را براى ستمگران [مايه آزمايش و] عذابى گردانيديم (۶۳)

إِنَّهَا شَجَرَةٌ تَخْرُجُ فِي أَصْلِ الْجَحِيمِ ﴿۶۴﴾
آن درختى است كه از قعر آتش سوزان مى ‏رويد (۶۴)

طَلْعُهَا كَأَنَّهُ رُءُوسُ الشَّيَاطِينِ ﴿۶۵﴾
ميوه‏ اش گويى چون كله ‏هاى شياطين است (۶۵)

فَإِنَّهُمْ لَآكِلُونَ مِنْهَا فَمَالِئُونَ مِنْهَا الْبُطُونَ ﴿۶۶﴾
پس [دوزخيان] حتما از آن مى ‏خورند و شكمها را از آن پر مى كنند (۶۶)

ثُمَّ إِنَّ لَهُمْ عَلَيْهَا لَشَوْبًا مِنْ حَمِيمٍ ﴿۶۷﴾
سپس ايشان را بر سر آن آميغى از آب جوشان است (۶۷)

ثُمَّ إِنَّ مَرْجِعَهُمْ لَإِلَى الْجَحِيمِ ﴿۶۸﴾
آنگاه بازگشتشان بى‏ گمان به سوى دوزخ است (۶۸)

إِنَّهُمْ أَلْفَوْا آبَاءَهُمْ ضَالِّينَ ﴿۶۹﴾
آنها پدران خود را گمراه يافتند (۶۹)

آخرين ويرايش asad39 ، Saturday 8 May 2021 در 10:24PM.
قديمي Saturday 8 May 2021   #160
علوی

نشان علوی

نقل قول:
تو خودت هم میدانی که رشاد خلیفه فقط دو آیه آخر سوره توبه را حذف کرد و چندین تصحیح در کلمات دیگر انجام داد. معجزه نوزده بازی ریاضی نیست برخلاف تصور شما.
فقط من به تنهایی این را میدانم نیست بلکه خودت هم میدانی که در آیات قرآن دست برده است ولی نمی خواهی اعتراف کنی چون مخترع شعبده 19 زیر سوال برود رسالتش زیر سوال می رود و افکارش که افکار توست وقتی یک ایراد به او وارد شود به تو وارد شده و غیر این نیست .

نقل قول:
کسانی که معجزه ریاضی نوزده را منکر میشوند اگر در زمان موسی بودند، به معجزه موسی شعبده بازی میگفتند و اگر در زمان پیامبر محمد بودند، به قرآن میگفتند شعر . ولی حیف زمان به عقب برگردانده نمیشود تا آدمها نهادشان را نسبت به رسولانی که هم اکنون ادعای پیروی از آنان را دارند، نشان دهند. البته این قاعده دنیاست. آدمها می میرند و در آخرت عدالت برقرار میشود.
معجزه نه شعبده بازی و کلک ! ! ! !
حضرت موسی پیامبری از جانب خداوند متعال بوده است . رشاد خلیفه پیامبری از جانب بابایش هم نیست ! ! ! ! ما ز قرآن مغز را برداشته ایم ....
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 8 May 2021   #161
علوی

نشان علوی

نقل قول:
والا تا آنجایی که من میدانم پایین آمدن شان کسی یعنی اینکه بگویی پیامبر پیامبر پیامبر، آخرشم به حرفش گوش نکنید. تو خودت هم میدانی که اطاعت از پیامبر یعنی اینکه از دستورات او اطاعت کنید. حالا شما کدام دستورات زیر را که گفته مستقیم پیامبر است را پیروی میکنید؟

4- من غیب نمی دانم
فرق اولی الامر با من تو کجا باید مشخص شود ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
مگر تمامی آن حرفهایت را با استناد به قرآن توضیح ندادم ؟ ؟ ؟ ؟ چرا خودت را به نفهمی میزنی برادر من ! ! ! ! !
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 8 May 2021   #162
علوی

نشان علوی

نقل قول:
آنقدر در ذهن خودت، رسولان را مقدس کرده ای، که کار را بر خود مشکل کرده ای. رسولان پیامی را به مردم ابلاغ میکنند . چیز عجیبی نیست.
این است که کسانی که غلو میکنند در حق پیامبران، بالاخره یک روزی در امتحان خویش می مانند و گرفتار غرور و تکبر خویش میشوند.
اصرار شما برای پایین آوردن مقام رسول الله اینجا مشخص میشود . آفتاب آمد دلیل آفتاب
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 8 May 2021   #163
علوی

نشان علوی

نقل قول:
اما شرایط جهنم آنقدر با بدن انسان نامناسب است که انسان هیچوقت یک ذره خوشی نخواهد دید و هیچ آسایشی در کار نیست. برخلاف تفکر عموم مردم، جهنمیان در جهنم زندگی میکنند ولی زندگی جهنمی!
آنها غذا میخورند، می آشامند. آب جهنم آب نیست. مایعی است داغ که مزه بسیار زننده ای داره. ولی مجبورند که آن را بخورند. غذاهایی از درخت زقوم که در جهنم روییده میشود و بسیار غذای کثیفی است که در مزه و کثیفی نمونه ندارد. کسی که آن را بخورد، بجز درد و عذاب چیزی عادیش نمیشود. گرسنگی و تشنگیش رفع نمیشود و مدام مجبور است که باز هم بخورد.

أَذَلِكَ خَيْرٌ نُزُلًا أَمْ شَجَرَةُ الزَّقُّومِ ﴿۶۲﴾
آيا از نظر پذيرايى اين بهتر است‏ يا درخت زقوم (۶۲)

إِنَّا جَعَلْنَاهَا فِتْنَةً لِلظَّالِمِينَ ﴿۶۳﴾
در حقيقت ما آن را براى ستمگران [مايه آزمايش و] عذابى گردانيديم (۶۳)

إِنَّهَا شَجَرَةٌ تَخْرُجُ فِي أَصْلِ الْجَحِيمِ ﴿۶۴﴾
آن درختى است كه از قعر آتش سوزان مى ‏رويد (۶۴)

طَلْعُهَا كَأَنَّهُ رُءُوسُ الشَّيَاطِينِ ﴿۶۵﴾
ميوه‏ اش گويى چون كله ‏هاى شياطين است (۶۵)

فَإِنَّهُمْ لَآكِلُونَ مِنْهَا فَمَالِئُونَ مِنْهَا الْبُطُونَ ﴿۶۶﴾
پس [دوزخيان] حتما از آن مى ‏خورند و شكمها را از آن پر مى كنند (۶۶)

ثُمَّ إِنَّ لَهُمْ عَلَيْهَا لَشَوْبًا مِنْ حَمِيمٍ ﴿۶۷﴾
سپس ايشان را بر سر آن آميغى از آب جوشان است (۶۷)

ثُمَّ إِنَّ مَرْجِعَهُمْ لَإِلَى الْجَحِيمِ ﴿۶۸﴾
آنگاه بازگشتشان بى‏ گمان به سوى دوزخ است (۶۸)

إِنَّهُمْ أَلْفَوْا آبَاءَهُمْ ضَالِّينَ ﴿۶۹﴾
آنها پدران خود را گمراه يافتند (۶۹)
منکر یک کلمه از قرآن قطعا جهنمی است ! ! ! ! !
حال رشاد خلیفه در حال خوردن غذای جهنمی است یا آب جهنمی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
قديمي Saturday 8 May 2021   #164
asad39
عضو ثابت

هیچ الهی بغیر از خدا وجود ندارد. اله بمعنی آن کس و یا چیزی است که فکر شما را در شبانه روز بیشتراز همه بخود جلب می کند. اله می تواند پول، کار، مقام، فرزند، رسول، امام و یا هرچیز یا کس دیگری که بیشتر از خدا فکرشما را بخود مشغول می دارد باشد. اگرائمه بیشتر از خدا فکر شما را بخود مشغول می دارند آنان اله شما هستند. کسی که موحد است باید نهایت عشق، علاقه، محبت، و توجهش به فقط خدا باشد.
قديمي Saturday 8 May 2021   #165
علوی

نشان علوی

نقل قول:
هیچ الهی بغیر از خدا وجود ندارد. اله بمعنی آن کس و یا چیزی است که فکر شما را در شبانه روز بیشتراز همه بخود جلب می کند. اله می تواند پول، کار، مقام، فرزند، رسول، امام و یا هرچیز یا کس دیگری که بیشتر از خدا فکرشما را بخود مشغول می دارد باشد. اگرائمه بیشتر از خدا فکر شما را بخود مشغول می دارند آنان اله شما هستند. کسی که موحد است باید نهایت عشق، علاقه، محبت، و توجهش به فقط خدا باشد.
یه سوال می پرسم مرد و مردانه جواب بنده را بدهید . خواهشا ! ! !
از جایی پول یا امتیازی چیزی می گیرید که حرفهایی که قبلا بقیه اعضای این تالار نقض کردند و جواب با ادله قرآنی دادن و اثبات کردند که شما اشتباه می گویید را دوباره تکرار میکنی ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
یا فاطمه الزهرا
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
آدم فضایی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:56AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه