بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3106
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,163
ج: انکار شرک

آدم و حوا که از بهشت اخراج شدند، در کدام بهشت بودند؟
asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3107
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
زمین (بهشت ) در آینده است و همانطور که خودشما هم گفتید خداوند چون زمان ندارد همین الان در آینده حضور دارد .

خداوند که در حصر زمان نیست که بخواهد منتظر آینده بماند تا قیامت برپا شود تا در آن زمینی که در قیامت بوجود می آید حضور پیدا کند
ورود بهشتی‌ها به زمین بهشت در آینده است، اما خود زمین بهشت الآن موجود است، چون زمین بهشت از خزائن ارض است، و لله خزائن السماوات والارض، و إن من شیء الا عندنا خزائنه و ما ننزله الا بقدر معلوم، زمین بهشت عند الله است، و هر چه عند الله است باقی است، ما عندکم ینفد و ما عند الله باق، و لذا شهداء که عند ربهم یرزقون هستند، چون عند الله هستند، همان لحظه شهادت وارد زمین بهشت میشوند که آن هم عند الله است.

پس معلوم شد که چون خداوند متعال زمان ندارد، هر چه هم عند الله است زمان ندارد.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3108
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,860

نقل قول:
اگر از کلام خداوند (قرآن ) دلیل دارید بیان کنید وگر نه حرف وحدیث بسیار است .

تا آنجایی که خداوند در قرآن می فرمایند پیامبر را منع کردند که با کسایی که دین خودرا فرقه فرقه ساخته اند کاری نداشته باش این یعنی برائت جستن پیامبر از کسایی که دین خود را فرقه فرقه ساخته اند .من که بارها گفته ام دین من فقط اسلام است بدون هیچ پسون یا پیشوندی و پیرو هیچ فرقه ای هم نیستم .

آیا شما هم خودرا فقط یک مسلمان مینامید بدون پسوند و یا پیشوند ؟

إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا لَسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا يَفْعَلُونَ ﴿۱۵۹﴾
كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏ دادند آگاهشان خواهد كرد (۱۵۹)

ویا پیامبر در قیامت از کسایی شکایت می کنند که قران را رها کرده اند

وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا ﴿۳۰﴾
و پيامبر [خدا] گفت پروردگارا قوم من اين قرآن را رها كردند (۳۰)

آیا شما هم برای ادعای که ابو الصلت کرده دلیلی ازقرآن دارید ؟
مابون زنیم ملحد مشرک آنوسی مزدور مگه اولا تو خدا قبول داری ؟
ثانیا مگه قران قبول داری ؟ وقتی متشابهات قران کریم رو از القائات شیطان می دونی (العیاذ بالله العلی العطیم عما یقول المابون زنیم )
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3109
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
[21:105] ولقد كتبنا في الزبور من بعد الذكر ان الارض يرثها عبادي الصلحون
ما در زبور و نيز در ساير کتب آسماني مقرر داشته ايم که زمين را عبادت کنندگان صالح من به ميراث برند.

[7:128] قال موسى لقومه استعينوا بالله واصبروا ان الارض لله يورثها من يشاء من عباده والعقبة للمتقين
موسى به قومش گفت از خدا يارى بجوييد و صبر كنيد. زمين متعلق به خداست و او آن را به هر يك از بندگانش كه برگزيند، عطا مى كندو عاقبت از آن پرهيزكاران است.

[39:74] وقالوا الحمد لله الذي صدقنا وعده واورثنا الارض نتبوا من الجنة حيث نشاء فنعم اجر العملين
آنها خواهند گفت: "ستايش خدا را كه به وعده اي كه به ما داد، عمل كرد و ما را وارث زمين قرار داد تا هر طور که بخواهيم از بهشت لذت ببريم." چه پاداش خوبي براي عمل كنندگان!

ما مي دانيم زمين كنوني در روز قيامت بكلي متلاشي شده و از بين خواهد رفت ؛ بنا براين زميني كه قرار است بهشت تقوا پيشگان و صالحان باشد هنوز بوجود نيامده است.
آیه اول و دوم میتواند مربوط به دنیا باشد، مثل:

7|137|وأورثنا القوم الذين كانوا يستضعفون مشارق الأرض ومغاربها التي باركنا فيها وتمت كلمت ربك الحسنى على بني إسرائيل بما صبروا ودمرنا ما كان يصنع فرعون وقومه وما كانوا يعرشون

و آیه سوم مربوط به ارض بهشت است، که کسانی که برزخ را طی کرده‌اند در لحظه ورود وارد آن میشوند، و در روایات متعدد نقل شده که امام سجاد علیه السلام در لحظه شهادت همین آیه را تلاوت فرمودند و آخرین سخن حضرت بود.

ارض بهشت، همان زمین است که قرآن برای آن توصیفی میکند (و أذنت لربّها و حقّت) که اگر با خود خلوت کنید میبیند که هیچ درکی از آن ندارید:

84|3|وإذا الأرض مدت
84|4|وألقت ما فيها وتخلت
84|5|وأذنت لربها وحقت

و آنگاه كه زمين كشيده شود (3)
و بيفكند آنچه را كه در آنست و خالى شود (4)
و انقياد نمايد پروردگارش و سزاوار شود (5)

مگر این زمین امروز گوش به فرمان خدا نیست؟
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3110
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
اگر از کلام خداوند (قرآن ) دلیل دارید بیان کنید وگر نه حرف وحدیث بسیار است .

تا آنجایی که خداوند در قرآن می فرمایند پیامبر را منع کردند که با کسایی که دین خودرا فرقه فرقه ساخته اند کاری نداشته باش این یعنی برائت جستن پیامبر از کسایی که دین خود را فرقه فرقه ساخته اند .من که بارها گفته ام دین من فقط اسلام است بدون هیچ پسون یا پیشوندی و پیرو هیچ فرقه ای هم نیستم .

آیا شما هم خودرا فقط یک مسلمان مینامید بدون پسوند و یا پیشوند ؟

إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُوا دِينَهُمْ وَكَانُوا شِيَعًا لَسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللَّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُمْ بِمَا كَانُوا يَفْعَلُونَ ﴿۱۵۹﴾
كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏ دادند آگاهشان خواهد كرد (۱۵۹)

ویا پیامبر در قیامت از کسایی شکایت می کنند که قران را رها کرده اند

وَقَالَ الرَّسُولُ يَا رَبِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُورًا ﴿۳۰﴾
و پيامبر [خدا] گفت پروردگارا قوم من اين قرآن را رها كردند (۳۰)

آیا شما هم برای ادعای که ابو الصلت کرده دلیلی ازقرآن دارید ؟
دوست گرامی، ما باید ببینیم که خداوند متعال چه میفرمایند، نباید کار به حرف این و آن داشته باشیم، اگر میفرمایند: «شیَع» نباشید نباشیم و اگر میفرمایند «شیعته» باشید باشیم:

37|83|وإن من شيعته لإبراهيم
37|84|إذ جاء ربه بقلب سليم

28|15|ودخل المدينة على حين غفلة من أهلها فوجد فيها رجلين يقتتلان هذا من شيعته وهذا من عدوه فاستغاثه الذي من شيعته على الذي من عدوه...
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3111
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
آدم و حوا که از بهشت اخراج شدند، در کدام بهشت بودند؟
در بهشت عدن نبودند، چون از بهشت سلام کسی را بیرون نمیکنند:

15|48|لا يمسهم فيها نصب وما هم منها بمخرجين
نميرسد ايشان را در آنها تعبى و نباشد ايشان از آنها بيرون شدگان (48)

پس چه بهشتی بودند؟ حالت سر دارد، باید فرق بین قوس نزول و صعود را فهمید، بهشت هم خزائن دارد که در قوس نزول، ما ننزله الا بقدر معلوم، کما اینکه ارض مراتب دارد، و در این آیه اشاره شده است:

65|12|الله الذي خلق سبع سماوات ومن الأرض مثلهن يتنزل الأمر بينهن لتعلموا أن الله على كل شيء قدير وأن الله قد أحاط بكل شيء علما
خداست كه آفريد هفت آسمانرا و از زمين مثل آنرا فرود آيد امر ميان آنها تا بدانيد كه خدا بر همه چيز قادر است و بدرستى كه خدا بتحقيق فرا گرفته همه چيز را از حيث علم. (12)
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3112
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
ارض بهشت، همان زمین است که قرآن برای آن توصیفی میکند (و أذنت لربّها و حقّت) که اگر با خود خلوت کنید میبیند که هیچ درکی از آن ندارید:

84|3|وإذا الأرض مدت
84|4|وألقت ما فيها وتخلت
84|5|وأذنت لربها وحقت

در قرآن کریم، به نظر میرسد دو جور مدّ و کشیدن برای زمین ما ذکر شده باشد،(نه زمینهای هفتگانه) یکی کشش در مختصات مکانی، در دو محور مختصات کروی x و y که لازمه‌اش وجود سه محور x و y و z است در این آیه:

15|19|والأرض مددناها وألقينا فيها رواسي وأنبتنا فيها من كل شيء موزون

و دیگری کشش در بعد چهارم و محور t در مختصات فضازمان که میلیاردها فضازمان را در خود جا داده است، و هر چه در چنته داشته برون ریخته است:

84|3|وإذا الأرض مدت
84|4|وألقت ما فيها وتخلت

آخرين ويرايش hosyn ، Tuesday 4 May 2021 در 04:09PM.
قديمي Tuesday 4 May 2021   #3113
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در بهشت عدن نبودند، چون از بهشت سلام کسی را بیرون نمیکنند:

15|48|لا يمسهم فيها نصب وما هم منها بمخرجين
نميرسد ايشان را در آنها تعبى و نباشد ايشان از آنها بيرون شدگان (48)

پس چه بهشتی بودند؟ حالت سر دارد، باید فرق بین قوس نزول و صعود را فهمید، بهشت هم خزائن دارد که در قوس نزول، ما ننزله الا بقدر معلوم، کما اینکه ارض مراتب دارد، و در این آیه اشاره شده است:

65|12|الله الذي خلق سبع سماوات ومن الأرض مثلهن يتنزل الأمر بينهن لتعلموا أن الله على كل شيء قدير وأن الله قد أحاط بكل شيء علما
خداست كه آفريد هفت آسمانرا و از زمين مثل آنرا فرود آيد امر ميان آنها تا بدانيد كه خدا بر همه چيز قادر است و بدرستى كه خدا بتحقيق فرا گرفته همه چيز را از حيث علم. (12)
بالاخره در جایی غیر از زمین بوده اند.
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3114
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
بالاخره در جایی غیر از زمین بوده اند.
نمیشود سریع چنین نتیجه‌گیری کرد، چون آیات متعدد بیان میفرماید که ابتدای خلقت انسان از تراب، طین، سلالة من طین، طین لازب، صلصال من حمأ مسنون، صلصال کالفخار است، و در این آیه تمایز هم آمده:

32|7|الذي أحسن كل شيء خلقه وبدأ خلق الإنسان من طين
32|8|ثم جعل نسله من سلالة من ماء مهين

و اگر گفته شود که ممکن است منظور خلق از تراب و گل غیر زمین باشد، این آیه جواب میدهد:

20|53|الذي جعل لكم الأرض مهدا وسلك لكم فيها سبلا وأنزل من السماء ماء فأخرجنا به أزواجا من نبات شتى
20|54|كلوا وارعوا أنعامكم إن في ذلك لآيات لأولي النهى
20|55|منها خلقناكم وفيها نعيدكم ومنها نخرجكم تارة أخرى
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3115
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
نمیشود سریع چنین نتیجه‌گیری کرد، چون آیات متعدد بیان میفرماید که ابتدای خلقت انسان از تراب، طین، سلالة من طین، طین لازب، صلصال من حمأ مسنون، صلصال کالفخار است، و در این آیه تمایز هم آمده:

32|7|الذي أحسن كل شيء خلقه وبدأ خلق الإنسان من طين
32|8|ثم جعل نسله من سلالة من ماء مهين

و اگر گفته شود که ممکن است منظور خلق از تراب و گل غیر زمین باشد، این آیه جواب میدهد:

20|53|الذي جعل لكم الأرض مهدا وسلك لكم فيها سبلا وأنزل من السماء ماء فأخرجنا به أزواجا من نبات شتى
20|54|كلوا وارعوا أنعامكم إن في ذلك لآيات لأولي النهى
20|55|منها خلقناكم وفيها نعيدكم ومنها نخرجكم تارة أخرى
قطعا آدمی از گل زمین ساخته شده است. اما شرایط بدنی ما طوری آفریده شده است که کاملا صد در صدی مناسب زمین نیست و این بخاطر این است که ما از بهشت به زمین اخراج شده ایم و در تبعید به سر میبریم. قطعا اگر کسی را بخواهند تبعید کنند، او را به جای خوش آب و هوا تبعید نمی کنند، بلکه او را به یک جای بد آب و هوا تبعید میکنند. به همین خاطر شرایط بدنی ما که از خاک همین زمین درست شده است، کامل مناسب زمین نیست.
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3116
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,572

[QUOTE]
نقل قول:
ورود بهشتی‌ها به زمین بهشت در آینده است، اما خود زمین بهشت الآن موجود است، چون زمین بهشت از خزائن ارض است، و لله خزائن السماوات والارض، و إن من شیء الا عندنا خزائنه و ما ننزله الا بقدر معلوم، زمین بهشت عند الله است، و هر چه عند الله است باقی است، ما عندکم ینفد و ما عند الله باق، و لذا شهداء که عند ربهم یرزقون هستند، چون عند الله هستند، همان لحظه شهادت وارد زمین بهشت میشوند که آن هم عند الله است.

پس معلوم شد که چون خداوند متعال زمان ندارد، هر چه هم عند الله است زمان ندارد.[/QUOTE]
مَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا إِلَّا بِالْحَقِّ وَأَجَلٍ مُسَمًّى وَالَّذِينَ كَفَرُوا عَمَّا أُنْذِرُوا مُعْرِضُونَ ﴿۳﴾

[ما] آسمانها و زمين و آنچه را كه ميان آن دو است جز به حق و [تا] زمانى معين نيافريديم و كسانى كه كافر شده‏ اند از آنچه هشدار داده شده‏ اند رويگردانند (۳)

کی گفته آنچه نزد خداوند است زمان ندارد ؟

اگر به آیه 3 احقاف توجه کنی آسمانها و زمین هم زمان مشخصی دارند .
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3117
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
قطعا آدمی از گل زمین ساخته شده است. اما شرایط بدنی ما طوری آفریده شده است که کاملا صد در صدی مناسب زمین نیست و این بخاطر این است که ما از بهشت به زمین اخراج شده ایم و در تبعید به سر میبریم. قطعا اگر کسی را بخواهند تبعید کنند، او را به جای خوش آب و هوا تبعید نمی کنند، بلکه او را به یک جای بد آب و هوا تبعید میکنند. به همین خاطر شرایط بدنی ما که از خاک همین زمین درست شده است، کامل مناسب زمین نیست.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3118
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

[QUOTE=کنجکاو1;2385021]
نقل قول:

مَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا إِلَّا بِالْحَقِّ وَأَجَلٍ مُسَمًّى وَالَّذِينَ كَفَرُوا عَمَّا أُنْذِرُوا مُعْرِضُونَ ﴿۳﴾

[ما] آسمانها و زمين و آنچه را كه ميان آن دو است جز به حق و [تا] زمانى معين نيافريديم و كسانى كه كافر شده‏ اند از آنچه هشدار داده شده‏ اند رويگردانند (۳)

کی گفته آنچه نزد خداوند است زمان ندارد ؟

اگر به آیه 3 احقاف توجه کنی آسمانها و زمین هم زمان مشخصی دارند .
هش بیه بی صاحب شده
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3119
کنجکاو1
عضو ثابت

نشان کنجکاو1

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 1,572

نقل قول:
آیه اول و دوم میتواند مربوط به دنیا باشد، مثل:

7|137|وأورثنا القوم الذين كانوا يستضعفون مشارق الأرض ومغاربها التي باركنا فيها وتمت كلمت ربك الحسنى على بني إسرائيل بما صبروا ودمرنا ما كان يصنع فرعون وقومه وما كانوا يعرشون

و آیه سوم مربوط به ارض بهشت است، که کسانی که برزخ را طی کرده‌اند در لحظه ورود وارد آن میشوند، و در روایات متعدد نقل شده که امام سجاد علیه السلام در لحظه شهادت همین آیه را تلاوت فرمودند و آخرین سخن حضرت بود.

84|3|وإذا الأرض مدت
84|4|وألقت ما فيها وتخلت
84|5|وأذنت لربها وحقت

[21:105] ولقد كتبنا في الزبور من بعد الذكر ان الارض يرثها عبادي الصلحون
ما در زبور و نيز در ساير کتب آسماني مقرر داشته ايم که زمين را عبادت کنندگان صالح من به ميراث برند.

[7:128] قال موسى لقومه استعينوا بالله واصبروا ان الارض لله يورثها من يشاء من عباده والعقبة للمتقين
موسى به قومش گفت از خدا يارى بجوييد و صبر كنيد. زمين متعلق به خداست و او آن را به هر يك از بندگانش كه برگزيند، عطا مى كندو عاقبت از آن پرهيزكاران است.

[39:74] وقالوا الحمد لله الذي صدقنا وعده واورثنا الارض نتبوا من الجنة حيث نشاء فنعم اجر العملين
آنها خواهند گفت: "ستايش خدا را كه به وعده اي كه به ما داد، عمل كرد و ما را وارث زمين قرار داد تا هر طور که بخواهيم از بهشت لذت ببريم." چه پاداش خوبي براي عمل كنندگان!
اگر به آیات قبل توجه کنی حداوند وعده داده که زمین را صالحون میراث برند

و در آیه 74 سوره زمر تقوا پیشگان خداوند را ستایش می کنند که به وعده خود عمل کرد و آنهارا وارث زمین قرار داد .
دیگه واضح تراز این ؟

آیا می خواهید با روایات مفهوم آیه را عوض کنید
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 5 May 2021   #3120
asad39
عضو ثابت

ارض یک کلمه کلی است و ممکن است که به کره ای که بهشت در آن واقع است هم ارض گفته شود.
در ضمن کلمه ارض در آیه 74 سوره زمر ، با ال معرفه آمده است و این نشان میدهد که بهشت همین حالا وجود دارد .
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:39AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه