بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 20 February 2015   #1
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
پاسخ‌ها: 1,887
همایش جوانان حزب اعتدال و توسعه / دبير كل: رئيس جمهور پروژه نفت در برابر غذا را متوقف كرد + گزارش تصويري

محمدباقر نوبخت در همایش سراسری جوانان عضو و هواداران حزب اعتدال و توسعه که صبح امروز در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد در ابتدای سخنان خود به فاصله‌ای که با هم‌حزبی‌های خود در حزب اعتدال و توسعه پیدا کرده اشاره کرد و با خواندن این ابیات سعدی که‌ «بار فراق دوستان بس که نشست بر دلم/ می‌روم و نمی‌رود ناقه به زیر محملم/بار بیفکند شتر چون برسد به منزلی/بار دلست همچنان ور به هزار منزلم» اظهار کرد: با این مفارقت نسبتا طولانی که بین من و یاران صمیمی اعتدال متاسفانه طی ماه‌های گذشته به وجود آمده طبیعتا نیاز بود که برای بیان احساس و شرح فراق از این ابیات شیخ شیراز استفاده کنم و خدا را شاکرم که امروز بعد از مدتی فرصتی فراهم شد تا در کنار شما حضور پیدا کنم.

به گزارش آفتاب، نوبخت با بیان اینکه ما موظف هستیم به نیابت از شما گره‌هایی که بر دوش این دولت گذاشته شده و ما آن را به ارث برده‌ایم را باز کنیم، اظهار کرد: پیروزی تفکر اعتدالی که تعین آن در شخصیت ممتاز جناب آقای دکتر روحانی برای مردم در عرصه انتخابات معرفی شد و همچنین موفقیت ایشان و اعتماد مردم به آقای روحانی و گفتمان اعتدالی بار ما را سنگین می‌کند.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه افزود: دیروز صبح بعد از نماز وقتی به محل کار می‌رفتم تا با دوستان برای جمع‌بندی کارها در وزارتخانه‌هایشان با توجه به نزدیک بودن پایان سال و تقلیل درآمدهای نفتی توازن بین مصارف و منابع را برقرار کنیم احساس کردم که همه سلول‌های وجودم خواب است. به هر ترتیب شب قبل خیلی دیر به منزل رفته بودم و فقط سه یا چهار ساعت فرصت حضور در منزل را داشتم و البته نه من بلکه همه اعضای دولت بخصوص خود آقای روحانی از صبح زود سر کار می‌آیند و مسائل را مرور می‌کنند تا اینکه چطور بتوانیم مشکلات را حل کنیم. ممکن است مردم در راستای حل مشکلات‌شان تعجیل داشته باشند که البته حق‌شان است اما باید دانست مسائل زیاد است و البته این برای ما ابتلا و آزمایش به حساب می‌آید.

سخنگوی دولت ادامه داد: مردم ما طی 36 سال گذشته تفکرات مختلف را آزمون کردند و من با صراحت می‌گویم همه دولت‌هایی که تاکنون سر کار آمده‌اند همگی فرزندان این ملت هستند منتهی نوع نگرش‌ها و عملکردها می‌تواند متفاوت باشد. اگرچه به رغم این تنوع در این اصل مشترک بودیم که تقویت نظام و تامین رفاه مردم را مورد توجه قرار دهیم. به هر ترتیب با حمایت شما از دولت اعتدال جناب آقای دکتر روحانی و این دولت شکل گرفت و این در حالی بود که وقتی وارد کار شدیم آن دوران طلایی درآمدهای سالیانه بیش از 100 میلیارد دلاری به پایان رسیده بود و امروز آقای دکتر روحانی با 17 میلیارد دلار باید کشور را اداره کند.

نوبخت با اشاره به تحریم‌ها و اینکه پروژه نفت در برابر غذا روی میز طرف مقابل ماست، گفت: آقای روحانی چنین روندی را متوقف کرد تا با زبان دیپلماسی و حقوقی و قانونی ثابت کند که ما می‌توانیم با چنین روندی حقوق‌مان را با بیانی روشن و با استفاده از قوانین بین‌المللی استیفا کنیم.

وی با بیان اینکه در تاریخ اقتصادی ایران هیچگاه تورم بالای 40 درصد را نداشتیم، گفت: چشمان مردم به توسعه است و رشد توسعه در دو سال گذشته نیز منفی بوده حال مردمان ما منتظرند که از این دولت توسعه را مشاهده کنند گرچه این ملت صبور و فهیم و نظاره‌گر فعالیت‌های دولت هستند.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ کدام از همکاران من در هیات وزیران افراد تازه کار که برای آزمون و خطا به عرصه آمده باشند، نیستند، بلکه افراد باتجربه، باهنر، با برنامه و با علمی هستند، گفت: ما از اول برای توسعه کشور مدل داشتیم. در طی سالیانی که آقای روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند کتاب‌های متعددی از ایشان منتشر شد و من تردید ندارم عده‌ای دنبال اشکال گرفتن از این کتاب‌ها و بزرگنمایی آنها هستند.

نوبخت در ادامه گفت: به رغم صبوری دولت عده‌ای دست به کمر زده‌اند و مدام می‌پرسند که چه شد، چرا تورم پایین نیامده و اینها همان کسانی هستند که خود چنین شرایطی را ایجاد کرده‌اند و با این حال می‌گویند مردم ایران خسته‌اند در حالیکه باید به آنها گفت شما از زبان خود صحبت کنید، مردم از زبان خودشان صحبت می‌کنند. این عده تعمدا تلاش می‌کنند که ما را وارد یک دعوا کنند در حالی که ما فرصت دعوا نداریم. ما برای جبران عقب‌ماندگی‌ها فرصت نداریم. هم‌اکنون با اهداف برشماری شده در افق 1404 که مورد توجه مقام معظم رهبری است فاصله داریم و در هیچ یک از سال‌های گذشته به این اهداف نرسیده‌ایم و هم‌اکنون زمانی است که باید جبران کنیم و وقت نداریم به حواشی و این دعواها بپردازیم.ما همواره به فکر این هستیم که درصدی از تورم تقلیل پیدا کند و برای جوانان اشتغال ایجاد شود.

وی با اشاره به استخدام‌های بی‌رویه در دولت قبل و طرح‌های ناتمام عمرانی، گفت: همه اینها میراثی است که به این دولت وارد شده و عده‌ای که هم‌اکنون دست به کمر زده‌اند خودشان این شرایط را به وجود آوردند و عجله هم دارند و ما باید با صبوری و منطق حرف‌شان را نادیده بشنویم.

سخنگوی دولت همچنین به یارانه‌ها اشاره و اظهار کرد: ما در یک سال 42 هزار میلیارد تومان به عنوان یارانه توزیع کردیم. در این راستا به افراد کم درآمد به صورت مضاعف و ارائه سبد غذایی پرداخت داشتیم. کسی می‌گفت من کاری کردم که کسی 100 سال آینده نتواند به آن دست بزند حالا مگر من جرات دارم که الان کاری کنم؟ در هیچ مصاحبه‌ای نیست که من در آن شرکت کنم و در آن از من پرسیده نشود که چه وقت می‌خواهید یارانه‌ها را قطع کنید؟ یا اینکه موضوع حذف یارانه پردرآمدها را مطرح می‌کنند و از آن طرف ماشین‌های پورشه و خارجی را نشان می‌دهند و می‌گویند می‌خواهند یارانه پردرآمدها حذف شود و همه اینها برای این است که ما را وارد چالش کنند در حالی که ما هم‌اکنون با دنیا چالش داریم و همچنین با باقیمانده تصمیمات گذشته نیز با چالش روبرو هستیم ولی می‌خواهیم گره‌ها را دانه دانه باز کنیم.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با اشاره به فعالیت‌های دولت در موضوع بهداشت و درمان، گفت: در یک سال اول دولت هیچ کاری نکرد اما بهداشت و درمان را به گواهی دوست و دشمن ارزان کرد و تردید نکنید سال دیگر برای موضوع دیگری برنامه‌ریزی کردیم چرا که برای مسکن حمایتی و ارزان در شهرهای بزرگ با وام 50 میلیون تومان برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در واقع در سال آینده علاوه بر موضوع بهداشت و درمان، مسکن را هم مورد توجه قرار داده‌ایم. هزار میلیون تومان نیز برای کمک به اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان اختصاص خواهیم داد و در واقع خواهید دید که هر سال مردم احساس خواهند کرد که ما یک گام به جلو گذاشته‌ایم.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: حل مشکلاتی که از تحریم‌ها ناشی شده نیازمند به زمان است، من و یاران آقای روحانی همگی در تلاش هستیم. زمانی گفته می‌شد که دولت پرکار و این صفت را برای این دولت به کار نمی‌برند در حالیکه باید گفت دوستان من چه زمانی باید سر کار بیایند و برگردند که به آنها پرکار گفته شود وقتی تمام وقت خود را صرف حل مشکلات می‌کنند.

نوبخت با تاکید بر اینکه ما برای هرگونه ایجاد وضعیت و شرایط در دولت برنامه داریم، اظهار کرد: امروز مردان اعتدال مذاکرات را با قوت دنبال می کنند و در پشت میز مذاکره از حقوق مردم ایران دفاع می کنند. مذاکره با زبان درشت و درشت گویی حل نمی‌شود بلکه این منطق قوی است که مذاکره را حل می کند و به سرانجام می رساند. اگر موفق شدیم و خدا و روح بلند شهدا کمک کند و ما موفق شویم و این حلقه غیرانسانی و غیرعادلانه را بشکنیم قطعا این موضوع در تاریخ به عنوان رفع و دفع شر از ملت ایران به ثبت خواهد رسید و درآمدهای‌مان آزاد خواهد شد.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت: به هر ترتیب 700 میلیارد دلار در این کشور خورده شده، من نمی‌گویم اختلاس شده ولی می‌شود این را گفت که محصول این پول نباید رشد اقتصادی منفی باشد و ما باید از پول‌مان به نحو شایسته استفاده کنیم. دولت اعتدال برای موقعیتی که طی آن خدای نکرده مذاکرات شکست بخورد نیز برنامه دارد. البته همه اینها دشواری دارد ولی معتقدیم با آگاهی از وضعیت و هم چنین با این روش و منش اگر امروز به مردم خدمت نکنیم پس چه زمانی خدمت کنیم؟

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ادامه با اشاره به چگونگی شکل‌گیری حزب اعتدال و توسعه گفت: 15 سال پیش در سال 78 دعوای بزرگی در این کشور در بین جریان‌های سیاسی وجود داشت که طی آن جمعی از دوستان ما که از سفرا، وکلا، نمایندگان مجلس و وزرا بودند، همگی آمدیم و اعلام کردیم که این کشور برای اداره خود نمی‌تواند بگوید فقط چپ و یا فقط اصلاحات. چرا که این‌ها بخشی از ظرفیت‌های ارزشمندی هستند که باید از آن‌ها استفاده شود و از آن طرف اصولگرایان و راست‌ها نیز نمی‌توانند بگویند ظرفیت‌های کشور فقط در اختیار ماست، این خودخواهی است.به هر ترتیب بخشی از نیروهای ارزشمند نظام نیز ممکن است در دسته‌بندی چپ و راست قرار نگیرند ولی می‌خواهند به کشور خدمت کنند و اگر قرار است ایران در جایگاه نخست قرار بگیرد باید از همه ظرفیت‌های آن استفاده شود و ما نیز قول دادیم که اگر دولت تشکیل دهیم از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

نوبخت با اشاره به جایگاه نقش جوانان در عرصه فعالیت‌های سیاسی گفت: ما معتقد بودیم که رفتنی هستیم و نسل جوان باید ادامه دهنده راه ما باشد. گفتیم که حزب‌مان را به عنوان یک آموزشگاه مد نظر قرار دهیم و در ادامه توسعه تشکیلاتی‌مان در کانون جوانان‌مان بود و در حال حاضر کانون جوانان‌مان از خود حزب موسع‌تر است و هم اکنون هم که قرار است حزب گسترش پیدا کند این روند در کانون جوانان ما دنبال خواهد شد. من خود بعد از چهار دوره نمایندگی مجلس در حالی که عواطف مردم دیار من طوری بود و هست که به من اعتماد می‌شود، اما با این اوصاف کنار آمدم و هم اکنون هم به همین روند معتقد هستم.

وی ادامه داد: ما در این چارچوب برخورد تکفیری نمی‌کنیم بلکه تمام تلاش‌مان جاذبه بود تا اینکه در چارچوب‌مان نیروهای شایسته و با تجربه را مد نظر قرار دهیم و باید این نوع تفکر را ترویج دهیم تا با دست خودمان فرزندان این ملت موجبات انسجام را فراهم کنند و به خدمت به نظام و کشور بپردازند. همه ما تلاش می‌کنیم به رغم همه مشکلاتی که ما در ایجاد آن‌ها سهمی نداشته‌ایم و همچنین با توجه به حلقه‌های ظالمانه و غیرمنصفانه تحریم جهانی هر چند کُند، تلاش کنیم ولی گام‌هایمان رو به جلو باشد.
قديمي Friday 20 February 2015   #2
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

ج: همایش جوانان حزب اعتدال و توسعه / دبير كل: رئيس جمهور پروژه نفت در برابر غذا را متوقف كرد + گزارش تصويري

همایش سراسری جوانان عضو و هواداران حزب اعتدال و توسعه با شعار اسلام رحمانی، ایران آرمانی و جوان اعتدالی برگزار شد. در این همایش محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیرکل حزب، محمود واعظی وزیر ارتباطات و عضو شورای مرکزی حزب، فاطمه هاشمی عضو شورای مرکزی، مرتضی بانک سرپرست نهاد ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای مرکزی این حزب حضور داشتند. همچنین فاطمه هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این اجلاس را قرائت کرد.
قديمي Friday 20 February 2015   #3
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

ج: همایش جوانان حزب اعتدال و توسعه / دبير كل: رئيس جمهور پروژه نفت در برابر غذا را متوقف كرد + گزارش تصويري

قديمي Friday 20 February 2015   #4
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

قديمي Friday 20 February 2015   #5
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش جوانان حزب اعتدال و توسعه با تاکید بر اینکه در جامعه افراد با سلیقه‌های مختلف حضور دارند، گفت: این سلیقه‌ها باید بیان شوند و دیگران از آن استفاده کنند و خودشان یک فکر را انتخاب کنند. زیرا مردم در انتخاب‌هایشان به صورت درست و صحیح تشخیص می‌دهند.

به گزارش آفتاب، علی جنتی با بیان اینکه یک تفکر در برابر این قرار دارد که هر فکری که از بیرون بیاید مسموم است و حق ندارد ظهور کند، افزود: یک تفكر هم این است حاكمیت امروز با اطلاعات است و هر كشوری كه بیشترین اطلاعات را داشته باشد تفوق بیشتری دارد و این تفكر مدافع آن است كه ملت باید به اطلاعات از طریق شبكه ها و مطبوعات و رسانه‌ها و ماهواره ها دسترسی داشته باشد، حالا اگر یک شبکه ماهواره‌ای باشد باید با آن مقابله کرد و نباید اجازه داد کسی به آن دسترسی داشته باشد. اگر در فضای مجازی یکسری مجموعه اطلاعاتی است و طوری نیست که همه سالم باشد، باید ‌آنها را فیلتر کرد؛ از جمله شبکه‌های اجتماعی؛ زیرا در آن ارتباطاتی برقرار می‌شود بنابراین بهترین راه، مقابله با آن است و باید جلوی آن گرفته شود تا کسی اطلاعی از آن پیدا نکند. در هر صورت این دو فکر در جامعه وجود دارد.

وزیر فرهنگ با تاکید بر اینکه "آنچه که این دولت دنبال می‌کند این است که ما ضمن اینکه باید مراقب باشیم به‌خصوص مراقب نسل جوان کودکان و فرزندان‌مان تا از آثار سوء اطلاعات وارداتی جلوگیری کنیم"، افزود: در عین حال باید فضا را بازبگذاریم تا همه دسترسی آزاد به اطلاعات داشته باشند. و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این اساس الان درحال حرکت است.

جنتی با بیان اینکه در حوزه مطبوعات تا آنجا که قانون گفته است برای بخشی از موارد ممنوعیت ایجاد می‌کند، تصریح کرد: درباره مطالبی که ضدامنیت ملی کشور باشد و مطالبی که توهین به مقدسات و مواردی از این قبیل یا مطالب غیراخلاقی که بنیان خانواده و جامعه را متزلزل می‌کند و باید جلوی گرفته شود. همه کسانی که صاحب فکر و اندیشه هستند باید قلم بزنند و صحبت کنند و ملت ما باید دسترسی به اطلاعات داشته باشد. تضارب آرا یک اصل در جامعه است زیرا رشد و تعالی جامعه در سایه تبادل نظر و تضارب آرا و برخورد افکار با یکدیگر است. در چنین فضایی است که انسان‌ها رشد می‌کنند. بعضی معتقدند چون فکر ما الهام گرفته از وحی و آسمان است؛ فکر فقط ما باید در جامعه بیان شود. اما ما چنین اعتقادی نداریم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه افزود: در حوزه کتاب هم به همین نحو است زیرا در این حوزه نیز افراد صاحبفکر و متخصص در حوزه‌های عمومی و تخصصی حضور دارند. هرچند قانون یک مواردی را منع کرده است اما خارج از آن باید اجازه داد افراد صاحب فکر کتابشان را بنویسند و نظرشان را بدهند. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید در یکسال و نیم گذشته شاهد آن هستیم که بسیاری از کتاب‌هایی که بی‌جهت و به دلیل خرده‌گیری‌های نابجا باعث چاپ نشده‌ بودند، چاپ شدند و با این‌حال جامعه فاسد نشده است.

وزیر فرهنگ درباره آمار چاپ کتاب‌ها نیز گفت: سال گذشته حدود 66 هزار عنوان کتاب در کشور چاپ شد. در ده ماه گذشته حدود 56 هزار عنوان کتاب در دولت تدبیر و امید به چاپ رسیده است و مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند. بر همین اساس قرار است در آینده نزدیک جشنواره‌ای را تحت عنوان شهر پایتخت کتاب را برگزار کنیم که در آن شهری که بیشترین کتابخانه در آن وجود دارد را به‌عنوان شهر پایتخت کتاب معرفی می‌کنیم. حتی در روستاها قرار است که روستای دوستدار کتاب را انتخاب کنیم. تمام روستاهای کشور مورد مطالعه قرار گرفته و قرار است ده روستای برتر انتخاب و جوایزی به آنها اهدا شود تا کتابخوانی و دانایی و اطلاعات در جامعه رشد پیدا کند.

جنتی با بیان اینکه در حوزه‌های دیگر نیز به همین ترتیب عمل می‌شود؛ گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک دستگاه حاکمیتی است که به واحدهای فرهنگی مختلف ازجمله فیلم؛ کتاب و نشریات اجاره فعالیت می‌دهد و به همه این واحدها کمک می‌کند تا رشد پیدا کنند. در کشور خودمان در این مدت به تعدادی خبرگزاری اجازه کار داده شد. درحال حاضر 18 خبرگزاری در کشور فعالیت می‌کنند و 6 هزار و 700 نشریه نیز در کشور چاپ می‌شوند که همه اینها نشان‌دهنده رشد فرهنگ در کشور است و این نتیجه تلاش‌های دولت تدبیر وامید است.
قديمي Friday 20 February 2015   #6
کبیری22
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2015
پاسخ‌ها: 1,163

فعلا که دولت به خاطر سرنوشت خودش در انتخابات اینده با گره زدن امور عادی مملکت به مذاکرات هسته ای
عملا چرخه اقتصادی کشور را متوقف کرده شاخص بورس تهران (دما سنج اقتصادی یک کشور)از 90000 واحد به 64000 واحد در عرض یک سا ل افت داشته !!!

آخرين ويرايش کبیری22 ، Friday 20 February 2015 در 11:02AM.
کبیری22 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 20 February 2015   #7
طلوع تدبير
عضو ثابت

نشان طلوع تدبير

با فونت بزرگ نوشتن يك سري هجويات منجر به صحت آن‌ها نمي‌شود! اقتصاد را آن‌هايي به سياست خارجي گره زدند كه فكر مي‌كردند قطع‌نامه‌ها كاغذپاره هستند.
قديمي Friday 20 February 2015   #8
کبیری22
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2015
پاسخ‌ها: 1,163

نقل قول:
در اصل توسط طلوع تدبير نوشته شده است نمايش نوشته
با فونت بزرگ نوشتن يك سري هجويات منجر به صحت آن‌ها نمي‌شود! اقتصاد را آن‌هايي به سياست خارجي گره زدند كه فكر مي‌كردند قطع‌نامه‌ها كاغذپاره هستند.
کجای کاری جناب 6ماه بعد از روی کار امدن دولت شیخ حسن روحانی شاخص بورس با عدم حمایت سهامداران حقوقی شرکت ها شروع به ریزش کرد جالبه که در کل دنیا ما حباب قیمت در بورس داریم ولی به لطف شیخ حسن بورس ما حباب منفی دارد حتا بعضی از شرکتها قیمت شان زیر قیمت اسمی سهام هم رسیده بروید ببینید شیخ حسن قبل انتخابات چه تبلیغی روی حمایت از بورس می کرد همین نعمت زاده وزیر صنعت و معدن که با ثروتی بیش از 1000 میلیارد تومان چه وعده وعید هایی در بازار سرمایه برای جذب رای داد که همگی دروغی بیش نبود .

آخرين ويرايش کبیری22 ، Friday 20 February 2015 در 11:09PM.
کبیری22 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 21 February 2015   #9
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,086
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
در اصل توسط کبیری22 نوشته شده است نمايش نوشته
6ماه بعد از روی کار امدن دولت شیخ حسن روحانی شاخص بورس با عدم حمایت سهامداران حقوقی شرکت ها شروع به ریزش کرد.
عدم حمایت سهامداران حقوقی شرکت ها، یعنی چی ؟
یعنی سهامداران حقوقی از بورس حمایت نکردن تا بورس سقوط کنه. چرا؟
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 21 February 2015   #10
شنایی
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jul 2014
پاسخ‌ها: 352
روزنوشته ها: 2

نفت در برابر غذا
دست بزنید هورا بهبه جه چه
شنایی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 21 February 2015   #11
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,404
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط شنایی نوشته شده است نمايش نوشته
نفت در برابر غذا
دست بزنید هورا بهبه جه چه
پ ن پ!
نفت می‌دادیم بهمون کرور کرور دلار و یورو میدادن!
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 21 February 2015   #12
شنایی
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
پ ن پ!
نفت می‌دادیم بهمون کرور کرور دلار و یورو میدادن!
یعنی الان که ایشون متوقف کرده مثلا
نفت میده به ما دلار و یورو میدن ؟
اگه اینجوره چرا میگن خزانه خالیه ؟
تحریم بانکی کی برداشته شده ؟

آخرين ويرايش شنایی ، Saturday 21 February 2015 در 01:45PM.
قديمي Saturday 21 February 2015   #13
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,404
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3

نقل قول:
در اصل توسط شنایی نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی الان که ایشون متوقف کرده مثلا
نفت میده به ما دلار و یورو میدن ؟
تحریم بانکی کی برداشته شده ؟
[لغو تحريم بانكهاي ملي و ملت
لغو تحريم بانك تجارت
لغو تحريم 7 بانك و موسسه ايراني
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»

آخرين ويرايش hooshdaran3 ، Saturday 21 February 2015 در 01:53PM.
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hooshdaran3 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 21 February 2015   #14
شنایی
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی با لغو تحریم این دو بانک پول نفت فروخته شده بصورت دلار و یورو مستقیم به بانک مرکزی واریز میشه ؟

یعنی تحریم بانک مرکزی برداشته شده ؟

کی چه زمانی به اون صد ملیارد دلار دسترسی پیدا کردیم ؟

اگه اینطوره اون پول های قطره چکانی که بهمون میدن داستانش چیه ؟ اصلا با رفع تحریم ها چه نیازی به اون پول ها هست ؟
قديمي Saturday 21 February 2015   #15
شنایی
عضو ثابت

سوئیفت (به انگلیسی: SWIFT) و به طور کامل: جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی[۱] (به انگلیسی: Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) یک انجمن تعاونی غیرانتفاعی است که در ماه مه ۱۹۷۳ میلادی توسط ۲۳۹ بانک از پانزده کشور اروپایی و آمریکای شمالی راه اندازی گردید و هدف از آن جایگزینی روشهای ارتباطی غیر استاندارد کاغذی و یا از طریق Telex در سطح بین‌المللی با یک روش استاندارد شده جهانی بود. درحال حاضر بیش از ۷۰۰۰ مؤسسه در ۱۹۷ کشور جهان عضو آن انجمن می‌باشند. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۰۱ بیش از ۵/۱ بیلیون پیام از طریق سیستم سوئیفت در سطح جهان مبادله گردیده‌است.
مرکز اصلی شبکه سوئیفت در کشور بلژیک بوده و طبق قوانین آن کشور عمل می‌نماید و کشورهای آمریکا، هلند، انگلیس و هنگ کنگ به عنوان مراکز پشتیبان اعضا فعالیت دارند. سوئیفت در هر کشوری داری یک SAP یعنی نقطه دسترسی به سوئیفت می‌باشد که توسط مؤسسه سوئیفت کنترل می‌شود. (در ایران SAP در بانک مرکزی واقع گردیده‌است.) سوئیفت
سیستم سوئیفتجهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانکهای داخل کشور و بانکهای خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر تمام بانکهای داخلی ایران از طریق خطوط Leased و یا ماهواره به یک مرکز به نام SAP در بانک مرکزی متصل گردیده و از طریق سیستم ماهواره‌ای پیامها را برای بانکهای مورد نظر ارسال می‌نمایند. این سیستم جهت سرعت بخشیدن به انجام معاملات ارز و جلب رضایت مشتریان و همچنین هماهنگی تمام عملیات ارزی در سطح جهانی با استفاده از یک نرم‌افزار استاندارد مورد توجه واقع گردیده‌است.
قطع ارائهٔ بخشی از خدمت به ایران

سوئیفت از شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۴ عصر به وقت گرینویچ در راستای تحریم‌های اروپایی خدمات را به برخی بانک‌های ایرانی که مشمول طرح تحریم اند قطع کرده‌است
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:01AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه