بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 9 October 2019   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,139
Lightbulb همه رکوردهای جهانی پیاده‌روی اربعین

همه رکوردهای جهانی پیاده‌روی اربعین!

1. راست گفته‌اند که عشق عجایب دارد. همین سال‌ها که اربعین حسین (علیه السلام) تجلی‌ها کرده در دنیا، رکوردها هم شکسته در جهان؛ حیرت‌ها برانگیخته و قدرت معنوی شیعه را به رخ دنیای دورافتاده از معنا کشیده است. عشق حسین (علیه السلام) عظیم است.

کد خبر: ۱۹۹۸۴۲

۱۰:۰۲ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

به گزارش «شیعه نیوز»، رکوردهای اربعینی زیادند و همگی حیرت‌انگیز؛ شورهای درون، شگفتی‌ها آفریده در بیرون. از سال ۹۴ جمعیت زائران اربعین با وجود تهدیدهای امنیتی آن‌قدر بالا رفت که جهانیان به فکر مقایسه ابعاد متنوع این گردهمایی بهت‌آور با رکوردهای جهانی افتادند؛ اول‌از همه معلوم شد پیاده‌روی اربعین از نظر جمعیت رکورد زده و عنوان شلوغ‌ترین گردهمایی سالانه جهان را به دست آورده است. بعد رکوردهای دیگر از راه رسیدند تا اربعین خاص‌ترین و رکورددارترین گردهمایی جهان باشد.
بزرگ‌ترین گردهمایی سالانه جهان
از سال ۹۳ جمعیت زائران به ۲۰ میلیون نزدیک شد و سال ۹۴ جمعیت را ۲۲ میلیون نفر تخمین زدند. هرچند مقامات عراقی اعلام کردند جمعیت زائران اربعین در سال ۹۴ حدود ۲۶ میلیون نفر بوده است. از آن سال نیز مراسم پیاده‌روی اربعین هر بار با جمعیتی بیش از ۲۰ میلیون نفر برگزار می‌شود. تنها مراسم قابل‌مقایسه با اربعین از نظر جمعیت، مراسم «کوم میلا»ی هندی‌هاست که البته هر ۳ سال یک‌بار برگزار می‌شود. پیاده‌روی اربعین زائرانی از بیش از ۷۰ کشور جهان دارد که این هم خودش رکوردی است. جالب اینکه هرسال زائرانی از کشورهای سوئد، دانمارک، آمریکا، انگلستان، اتریش، فنلاند، آرژانتین، کلمبیا، روسیه و استرالیا نیز در پیاده‌روی اربعین حاضرند.
طولانی‌ترین راهپیمایی جهان
رکورد طولانی‌ترین راهپیمایی جهان متعلق به مراسم اربعین است. مسیرهای اصلی سفر زائران به کربلا بیش از ۶۴۰ کیلومتر طول دارند و عشق و همت و استقامت اربعینی‌ها به برگزاری طولانی‌ترین راهپیمایی جهان منجر شده است.
بزرگ‌ترین مراسم اطعام در دنیا
پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین مراسم اطعام جهان است. حدود ۷۰۰ میلیون وعده‌غذا شامل صبحانه و ناهار و شام و همچنین میان وعده بین زائران اربعین توزیع می‌شود که بخش عمده آن با هزینه‌های شخصی مردم عراق و روستاییان و کشاورزان مناطق اطراف کربلا و البته داوطلبانی در کشورهای همسایه طبخ می‌شود و به کمک‌های دولتی و بین‌المللی نیازمند نیست. این میزان وعده غذایی رایگان را مقایسه کنید با کمک‌های غذایی که در حوادث بزرگ از سوی نهادهای بین‌المللی فراهم می‌شود. برای مثال پس زلزله مرگبار هائیتی با کمک‌های جهانی و همدلی بین‌المللی درنهایت نیم میلیون وعده غذایی تحویل زلزله‌زدگان شد. ارتش آمریکا هم که به دلایل سیاسی به تکاپو افتاده بود پس از دریافت بودجه‌های کلان دولتی و برنامه‌ریزی‌های فراوان بالاخره توانست طی ۵ ماه حدود ۵ میلیون وعده‌غذا به زلزله‌زدگان برساند.
بزرگ‌ترین نماز جماعت جهان
شلوغ‌ترین نماز جماعت جهان در روز اربعین و پیرامون حرم‌های مطهر اباعبدالله (علیه السلام) و ابوالفضل العباس (علیه السلام) خوانده می‌شود؛ نماز عاشقان اهل‌بیت (علیهم السلام) شلوغ‌ترین نماز جماعت دنیاست. این نماز با شکوه از صفوف نمازگزاران مسلمان از ۳۰ کشور تشکیل می‌شود و گاهی صفوف آن به کیلومترها آن‌طرف‌تر کشیده می‌شود.
بزرگ‌ترین مجمع کار داوطلبانه در دنیا
مسیرهای پیاده‌روی اربعین میزبان بزرگ‌ترین تجمع خدمات داوطلبانه و رایگان در دنیاست. در واقع در پیاده‌روی اربعین بیشترین میزان کار داوطلبانه در یک رویداد اتفاق می‌افتد. بنا به اعلام بیش از ۱۷ هزار موکب و مضیف در مسیرهای پیاده‌روی اربعین برای پذیرایی و اطعام زائران و ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی بر پا می‌شود.
متکثرترین آیین مذهبی جهان
اربعین از نظر تنوع مذهبی شرکت‌کنندگان متکثرترین آیین مذهبی جهان است. شیعیان و سنی‌ها در کنار مسیحی و کلیمی و زرتشتی و بودایی و ایزدی... در این مراسم شرکت می‌کنند.
و یک رکورد دیگر!
اربعین رکوردی متفاوت هم دارد. عظمت این خیزش نوظهور جهانی را چشم خیلی‌ها برنمی‌دارد! و این‌طوری است که به اذعان اغلب کارشناسان رسانه‌ای دنیا مراسم اربعین در بخشی از رسانه‌های جهان به‌ویژه رسانه‌های مشهور غربی به‌وضوح سانسور می‌شود. برخی رسانه‌ها حتی از ارائه خبر زیرنویس برپایی مراسم اربعین در برنامه‌های خبری‌شان دریغ می‌کنند تا پیاده‌روی اربعین از نظر رسانه‌ای سانسور شده‌ترین مراسم جهان هم باشد. البته نگران نباید بود. عظمت اربعین را آنان که باید ببینند، می‌بینند و دشمنان بهتر از هر کسی می‌فهمند که چه خبرهاست در میان شیعیان و چه شورها حسین (علیه السلام) برانگیخته در جان ملت‌ها.
در مقابل، ثبت رکوردهای اربعین در مجامع بین‌المللی و از همه مهم‌تر ثبت مراسم پیاده‌روی اربعین به‌عنوان میراث فرهنگی جهانی در یونسکو توسط نهادهای مختلف ازجمله دولت عراق پیگیری می‌شود. عظمت‌های اربعین تازه آشکار شده است و راهی بلند دارد شیعه به‌سوی تجلی حقیقت و استقرار عدالت جهانی.
منبع: فارس

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 9 October 2019   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: همه رکوردهای جهانی پیاده‌روی اربعین

طبخ حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده برای زائران در شهر نجف

جانشین ستاد اربعین استان تهران با اشاره به طبخ حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده برای زائران در شهر نجف گفت: با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.
کد خبر: ۱۹۹۹۱۶

۱۵:۴۹ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

به گزارش «شیعه نیوز»، جانشین ستاد اربعین استان تهران با اشاره به طبخ حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده برای زائران در شهر نجف گفت: با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.
حمیدرضا گودرزی در تشریح آخرین اقدامات ستاد اربعین در این شهر گفت: با توجه به برداشته شدن ویزا با حجم انبوه زایرین در نجف مواجه هستیم به‌شکلی که ظرف چهار سالی که خدمت‌رسانی به زایرین اربعین را برعهده داشتیم چنین ترافیک زایرینی در نجف مشاهده نکرده بودیم.
وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در ستاد اربعین استان تهران با حضور استاندار انجام شده بود پیش‌بینی این جمعیت را کرده بودیم. لذا اقدامات ستاد در سه حوزه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا آغاز و با تمام توان نسبت به اسکان و تامین غذا زایرین برنامه‌ریزی شد.
گودرزی ادامه داد: حدود ١٠ هزار وعده غذا در هریک از این سه حوزه و در مجموع با ٧٠٠ وعده‌ای که توسط ٣٠٠ موکب طبخ می‌شود با حدود ۴٠ هزار غذا در هر وعده پذیرای زایرین هستیم.
وی تاکید کرد: موکب‌های دیگری از شهرستان‌هایی همچون دزفول و سیستان و بلوچستان در نجف حضور دارند که با توجه به خیل عظیم زایرین در نجف هماهنگی شد آن‌ها نیز در اطراف همین سه حوزه مستقر شوند و به زایرین خدمت‌رسانی کنند.
معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران در تشریح وعده‌های غذایی زایرین نیز گفت: صبحانه از زایرین با حلیم، عدسی و سرشیر پذیرایی و برای ناهار و شام غذاهایی همچون چلوگوشت، چلومرغ، دمپختک، استامبلی طبخ می‌شود.
وی افزود: در مورد اسکان نیز غیر از موکب‌های موجود در اطراف نجف و کربلا و طول مسیر نجف به کربلا، در سه حوزه ثورة العشرین، پارکینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا تا امروز بیش از ١٠٠ هزار نفر در شبانه‌روز اسکان داده می‌شوند.
گودرزی ادامه داد: در حال حاضر مشکل خاصی نیست. خیل مشتاقان سرور و سالار شهیدان بسیار زیاد است و خدمت‌رسانی آنطور که باید مطلوب زایرین باشد، نیست. لذا از همه زایرین عذرخواهی می‌کنیم اما با تمام توان و ظرفیت برای پذیرایی از زایرین تلاش می‌کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیکی به اربعین احتمال افزایش جمعیت در نجف وجود دارد، پیش‌بینی لازم برای اسکان و پذیرایی آنها شده است، گفت: در ستاد اربعین مرکزی پیش‌بینی افزایش جمعیت شده است و تصور ما هم افزایش جمعیت در شهرهای نجف و کربلاست. ان شاءالله با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.
منبع: ایسنا
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Wednesday 9 October 2019   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

عشقی که من دیدم با هیچ توطئه‌ای خنثی نمی‌شود

«مانولو اسپایلو» از جنوب غربی اروپا راهی سفر شده تا خودش را به پیاده‌روی اربعین برساند. آشنایی او با امام حسین (علیه السلام) از سفر به ایران و حضور در هیات‌های عزاداری شروع شد و این ارادت، او را سال گذشته هم به پیاده‌روی اربعین رساند. این عکاس اسپانیایی پیشنهاد جالبی به مردم کشورهای مختلف دارد.
کد خبر: ۱۹۹۹۲۱

۱۵:۵۳ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

به گزارش «شیعه نیوز»، این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست... اشک‌های مستندساز اسپانیایی وقتی از حس حضور در حرم امام حسین (علیه السلام) می‌گوید، گواه این شعر محتشم کاشانی است. «مانولو اسپایلو» از جنوب غربی اروپا راهی سفر شده تا به جمع عاشقان اباعبدالله (علیه السلام) در پیاده‌روی اربعین بپیوندد.
آشنایی او با امام حسین (علیه السلام) از سفر به ایران و حضور در هیات‌های عزاداری شروع شد و این ارادت، او را سال گذشته به پیاده‌روی اربعین رساند.
تصاویر سال گذشته هم آنقدر در ذهنش ماندگار شد که امسال همه پیچیدگی‌های گرفتن ویزا را از سر گذرانده تا یک بار دیگر حلاوت حضور در پیاده‌روی اربعین را تجربه کند. جالب است که عکاس اسپانیایی به کسانی که تا به حال به پیاده‌روی اربعین نرفته‌اند توصیه می‌کند این سفر را از دست ندهند. اسپایلو به ایران آمده تا قبل ازعزیمت به پیاده‌روی اربعین، نمایشگاه عکسی از تصاویر کربلایی اش در خانه هنرمندان برگزار کند.
صحبت‌های«مانولو اسپایلو» در خبرگزاری فارس توسط دوست اسپانیایی‌اش که به زبان فارسی مسلط است و در ایران زندگی می‌کند، ترجمه شد. در این گفت و گو با ما همراه شوید.
آقای مانولو! شما اوایل این هفته به تهران رسیدید و قرار است برای پیاده‌روی اربعین راهی عراق شوید. چه اتفاقی می‌افتد که یک عکاس اسپانیایی از جنوب غربی اروپا خودش را به راهپیمایی اربعین برساند؟
من ۵ سال است برای ماه محرم و تصویربرداری از مراسم مذهبی در تاسوعا و عاشورا به ایران می‌آیم. در این چند سال با روحانیون و آدم‌های مذهبی ارتباط داشتم. آن‌ها در مورد اربعین با من صحبت کردند و گفتند جمعیت میلیونی از کشورهای مختلف در یک جاده واحد مسیری طولانی را می‌پیمایند. برای من انگیزه به وجود آمد که حضور در این مراسم را تجربه کنم. برای همین سال قبل به پیاده‌روی اربعین رفتم.
شباهت مراسم مذهبی ایرانیان و کاتولیک‌های اسپانیا
گفتید ۵ سال است برای تصویربرداری از مراسم شیعیان در ماه محرم به ایران می‌آیید. کارناوال‌ها و مراسم مذهبی مختلفی در کشورهای اروپایی و آسیایی برگزار می‌شود. چرا ایران را برای عکاسی انتخاب کردید؟
چون از مدت‌ها قبل با ایران و فرهنگ مذهبی‌شان آشنا شده بودم. اول ربطی به مسائل عاطفی نداشت، شنیده بودم مراسم مذهبی ایران دیدنی است. من عکاس هستم و کنجکاو، پس تصمیم گرفتم برای برطرف کردن کنجکاوی یک بار هم که شده به ایران بیایم. دوست داشتم با محرم آشنا شوم. معمولاً وقتی در مورد عاشورا و مراسم مذهبی صحبت می‌شود، تصاویری در ذهن من بود که خیلی متفاوت از واقعیت عاشورای ایران است.
چه اتفاقی در اولین سفر افتاد که باعث شد ۵ سال پیاپی برای عکاسی از هیات‌ها در ماه محرم به ایران بیایید؟
در همان سفر اول که به ایران آمدم متوجه شدم نزدیکی زیادی بین مراسم مذهبی ایرانیان و مراسم کاتولیک‌ها در اسپانیا وجود دارد.
نخل‌گردانی جنوب ایران و راهپیمایی در آندالوسیا
چه شباهت‌هایی را میان مراسم آیینی مسیحیان و مسلمانان دیدید؟
شخصیت امام حسین (علیه السلام) نزدیکی زیادی به درک مسیحی‌ها از شخصیت حضرت مسیح (علیه السلام) دارد. در هر نوع دینی درکی از شهادت وجود دارد. جالب است که در مراسم ایرانیان، مناسکی هست که به مراسم ما شبیه است. ما هم در مراسممان راهپیمایی و تجمع داریم. در جنوب ایران مراسم نخل‌گردانی که دارند، خیلی برایم تداعی کننده اشیایی است که در راهپیمایی آندالوسیا در اسپانیا استفاده می‌کنند. من هر سال علاقه و انگیزه‌ام برای حضور در ایران و عکاسی از تاسوعا و عاشورا بیشتر می‌شود. در این چند سال همه تلاشم این بود که مراسم عاشورا را مستندسازی کنم. هدف نهایی‌ام تهیه کتابی است از تصاویر مراسم عاشورای ایران و عید پاک کاتولیک‌ها که مردم اسپانیا ببینند چقدر این ارتباط، قوی و درهم تنیده است.
با دیدن تصاویر پیاده‌روی اربعین هیجان زده شدم
برای عکاسی از مراسم محرم به کدام شهرهای ایران رفتید؟
بیشتر عکاسی و فیلمبرداری‌ها در شهر یزد بود. البته به تهران، زنجان و بوشهر هم رفتم، مراسم هر شهری ویژگی و جذابیت خاص خودش را دارد و علاوه بر رسم و رسومات مختلف، این عشق عمیق مردم به امام حسین (علیه السلام) است که هرگز نمی‌توانم توصیفش کنم. دو سال قبل در شهر یزد دوستان ایرانی‌ام تصاویر زیبایی را به من نشان دادند و گفتند این تصاویر مربوط به پیاده‌روی اربعین است. آن‌قدر از دیدن این تصاویر هیجان زده شدم که تصمیم گرفتم سال بعد به پیاده‌روی اربعین بروم.
تعجب عکاس اسپانیایی از دوستی ایرانیان و عراقی‌ها در کربلا
یعنی تاثیری که از آن تصاویر گرفتید شما را ترغیب کرد به کربلا بروید. یادتان هست کدام تصویر برایتان جذاب‌تر از بقیه بود؟
تصاویر زیبایی که دوستی میان ایرانیان و عراقی‌ها را نشان می‌داد، برایم خیلی جذاب بود. چون من از جنگ ۸ ساله ایران و عراق اطلاعات داشتم؛ جنگی که ایرانی‌ها به آن می‌گویند جنگ تحمیلی. ایران بسیاری از جوان‌هایش را در این جنگ از دست داد و همین طور عراقی‌ها. اما در تصاویری که از پیاده‌روی اربعین دیدم عراقی‌ها در حال ماساژ دادن پای زائران ایرانی بودند و با همه انرژی و توان از آنها پذیرایی می‌کردند. خیلی برایم عجیب بود و تصمیم گرفتم این پیاده‌روی را تجربه کنم و چیزهایی را که در عکس‌ها دیدم با چشم خودم ببینم.
راز این دوستی در عراق برملا شد
قطعاً این تصاویر در پیاده‌روی اربعین هم تکرار شد و شنیده‌ها را با چشم خودتان دیدید!
بله. در پیاده‌روی اربعین به نتایج جالبی رسیدم. همه آنچه شنیده بودم و در عکس‌ها دیده بودم با چشم دیدم. در پیاده‌روی اربعین می‌دیدم که ایرانی‌ها و عراقی‌ها دوستانه در کنار هم بودند. عراقی‌ها با تمام وجود به ایرانی‌ها محبت می‌کردند. از آنها با هر چه که داشتند پذیرایی می‌کردند؛ آب، غذا، جای خواب، بدون هیچ منفعتی، بدون آنکه طلب پولی کنند. اصلاً انگار هیچ وقت جنگی بین آنها نبوده است. دلیل این دوستی را در طول مسیر متوجه شدم، عشق به امام حسین ؛ این عشق بود که همه را در کنار هم قرار می‌داد.
تاثیرگذارترین صحنه؛ مهمان‌نوازی از غیرمسلمانان
در طول مسیر از نجف تا کربلا چه صحنه‌هایی شما را بیشتر تحت تأثیر قرار داد؟
من با هواپیما به نجف رفتم و از نجف تا کربلا پیاده رفتیم. تاثیرگذارترین صحنه برای من استقبال از خارجی‌ها بود. برخلاف تصور من در پیاده‌روی اربعین مردم از کشورهای مختلف حضور داشتند. از شیلی، اکوادور، ارمنی‌های گرجستان، آمریکا، آمریکای لاتین. تعجب کردم وقتی دیدم مردم عراق و موکب داران ایرانی با آنکه می‌دانستند ما مسلمان نیستیم، اما بهتر از دیگران از ما پذیرایی می‌کردند و خدمات می‌دادند. پسر بچه کوچک عراقی با لبخند جلو می‌آمد و چای و خرما تعارف می‌کرد. به ما می‌گفتند به مسیحیان دیگر هم بگویید به پیاده‌روی اربعین بیایند.
شما این کار را کردید؟
سعی کردم انتقال دهم. من با خیلی از دوستانم در اسپانیا صحبت کردم و از خاطرات پیاده‌روی اربعین گفتم. ۱۰ نفر از دوستانم امسال می‌خواستند همراه من بیایند، اما گرفتن ویزا پیچیدگی‌هایی داشت و این گروه نتوانستند خودشان را به پیاده‌روی اربعین برسانند.
عشقی که من دیدم با هیچ توطئه‌ای خنثی نمی‌شود
پیاده‌روی اربعین یک حرکت عظیم جهانی است، اما رسانه‌های کشورهای اروپایی انعکاسی از این راهپیمایی ندارند. شاید اگر شما به پیاده‌روی اربعین نمی‌آمدید، اصلاً متوجه نمی‌شدید چنین اتفاق زیبایی هر سال در گوشه‌ای از دنیا رخ می‌دهد!
بله. همین طور است. در سال‌های گذشته اصلاً اخباری از این حرکت عظیم منتشر نشد. حداقل من در رسانه‌های اسپانیا چیزی ندیدم؛ در حالی که این حرکت، کاملاً خودجوش و مردمی است. اخباری که در رسانه‌های کشورهای دیگر هم هست، خیلی سطحی است.
جالب است که امسال اخبار درگیری‌های عراق در رسانه‌ها منعکس شد و وقتی مشغول آماده کردن مقدمات سفرم بودم، دوستانم گفتند عراق ناامن است نرو. من که عظمت پیاده‌روی اربعین را دیدم احساس کردم رسانه‌ها خیلی نمی‌خواهند روی این موضوع کار کنند.
به عنوان عکاس اسپانیایی که تجربه حضور در پیاده‌روی اربعین را داشتید، فکر می‌کنید این رفتار رسانه‌ای چقدر بر این حرکت تاثیرگذار است؟
آن عشقی که من در پیاده‌روی اربعین میان مردم دیدم با هیچ توطئه‌ای خنثی نمی‌شود.
کل کل رسانه‌ای هوی متال‌ها با داعش بر سر کربلا
الان اوضاع عراق از سال‌ها قبل ـ که خطر داعش بود ـ خیلی بهتر است. من یک خاطره جالب دارم از وقتی که داعش هنوز قدرت داشت و ناامنی ایجاد کرده بود. یک نشریه هنری را ورق می‌زدم. در آن نشریه، ایرانیان مقیم فرانسه که جزو «هوی متال»‌ها بودند شعاری طراحی کرده بودند و مضمون شعار این بود که داعش به درک، ما به کربلا می‌رویم. یعنی ایرانیان مقیم فرانسه که طرفدار سبک هوی متال بودند برایشان مهم نبود که در عراق داعش ممکن است آنها را اسیر کند. این خیلی برای من جالب بود.
در این چند سال که برای تصویربرداری از مراسم مذهبی ماه محرم به ایران و سال قبل هم به کربلا رفتید، حساسیتی در میان مذهبی‌های کاتولیک اسپانیا ایجاد نشد؟ اعتراضی به شما نکردند؟
مورد خاصی پیش نیامده. بالاخره شاید بعضی‌ها حساس باشند، اما من تصمیم گرفتم نمایشگاه عکسی از محرم ایران و عید پاک مسیحیان در اسپانیا برگزار کنم تا همه بدانند ما و مسلمانان مشترکات مذهبی زیادی داریم. البته افراد زیادی هستند که دوست ندارند ارتباط عمیقی مذهبی میان پیروان ادیان مختلف برقرار شود.
وجهه سیاسی امام حسین (علیه السلام) برای من بسیار جذاب است
با تماشای عشق و ارادت مردم، چه تصویری از امام حسین (علیه السلام) و حضرت ابوالفضل (علیه السلام) در ذهنتان نقش بسته؟
تصویر زیبایی است. من شناخت عمیق و کامل از امام حسین (علیه السلام) ندارم که بتوانم خوب در موردشان صحبت کنم، اما درکم از امام حسین (علیه السلام) شبیه ارتباط و حس و درکی است که مسیحیان کاتولیک به حضرت عیسی دارند. ما در جهان کاتولیک هم این عشق را دیدیم؛ عشق به حضرت مسیح. ولی چیزی که اینجا می‌بینیم افراد بیشتری با حس بسیار عمیق‌تری این عشق را دارند. امام حسین (علیه السلام) برای من نه فقط وجهه دینی دارد که وجهه سیاسی‌اش هم برای من خیلی جذاب است. شاید بیشتر از وجهه مذهبی. مبارزه ا‌یشان با ظلم و حق طلبی‌شان، شهامت، دست و دلبازی، احسان به بقیه که وجهه مهم دین به نظر من احسان نسبت به بقیه است. چه تشیع اسلام چه مسیحیت. تصویر امام حسین (علیه السلام) در کنار حضرت مسیح حس آرامش به من می‌دهد. در آرامگاه امام حسین (علیه السلام) آرامشی است که همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
اشک‌های عکاس اسپانیایی در حرم اباعبدالله
حس شما چه بود وقتی وارد حرم امام حسین (علیه السلام) شدید؟
من با گروهی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (علیه السلام) بودم و همراه آنها وارد آرامگاه امام حسین (علیه السلام) شدم. جلوی جمعیت بودم و عکس گرفتم. آنجا این عشقی که به امام حسین داشتند و غمشان خیلی عجیب بود و عجیب‌تر از همه اینکه وقتی می‌خواستند آرامگاه امام حسین را ترک کنند، گریه می‌کردند و من هم نمی‌‌توانستم جلوی اشکم را بگیرم. همین حالا هم که یادم می‌آید، مو بر بدنم سیخ می‌شود و گریه‌ام می‌گیرد.
مانولو؛ زائر هر ساله پیاده‌روی اربعین
گفتید سال قبل از سر کنجکاوی به پیاده‌روی اربعین آمدید. چرا امسال دوباره تصمیم گرفتید به کربلا بروید؟
پارسال ساخت مستندی در مورد اربعین را آغاز کردم. کار من هنوز تمام نشده و امسال برای تکمیل آن می‌خواهم بروم.
اگر امسال کار ساخت مستند عکاسی تمام شود، سال بعد به عنوان یک زائر، نه به عنوان عکاس، دوباره برای پیاده‌روی اربعین به کربلا می‌ روید؟
حتماً دوباره می‌آیم و این تجربه ناب را از دست نمی‌دهم. اینقدر از سال قبل تصاویر زیبا در ذهنک حک شده که دوست دارم زودتر به پیاده‌روی اربعین برسم.
پیشنهاد عکاس اسپانیایی؛ این سفر را تجربه کنید
پیشنهادتان برای کسانی که تا به حال به پیاده‌روی اربعین نرفته‌اند چیست؟ مسلمان یا غیرمسلمان!
پیشنهادم این است که حتماً برای یک بار هم که شده تجربه کنند.
سعی کردید امام حسین (علیه السلام) را بیشتر بشناسید؟
شناختم عمیق و مفصل نیست، اما به ایشان علاقه زیادی دارم و کتاب‌هایی را ازدوستانم در قم تهیه کردم به زبان انگلیسی که در مورد امام حسین (علیه السلام) نوشته شده است.
اشک‌های پیرمرد عراقی بعد از تمام شدن پیاده‌روی اربعین
شیرین ترین و زیباترین خاطره‌ای که از پیاده‌روی اربعین سال قبل در ذهنتان مانده را برایمان بگویید.
من در طول این سال‌ها تجربه‌های عکاسی زیادی داشتم اما علاوه بر مراسم تاسوعا و عاشورای ایران، پیاده‌روی اربعین تاثیرگذارترین تجربه زندگی‌ام بود. تصاویر زیادی در مغزم حک شده از کودکانی که گریه می‌کردند برای امام حسین ، خانواده‌هایی که با هم به پیاده‌روی اربعین آمده بودند، یک خانواده از نسل‌های مختلف از کوچک تا سالمند، کسانی که معلول بودند و به پیاده‌روی اربعین آمده بودند. با یک خانواده افغانی آشنا شدم که پسر، صندلی چرخ‌دار یک نفر دیگر را هل می‌داد و برایم از همه جذاب‌تر گریه‌های پیرمرد عراقی بود. در طول مسیر با مردم محلی عراق که صحبت می‌کردیم می‌گفتند پیاده‌روی اربعین مهم‌ترین اتفاق سال است و جالب بود که می‌گفتند در طول سال پول جمع می‌کنند تا بتوانند در پیاده‌روی اربعین به زوار غذا بدهند. از یک آقایی پرسیدم وقتی پیاده‌روی اربعین تمام می‌شود، چه کار می‌کنید؟ در جواب من فقط گریه می‌کرد و می‌گفت پیاده‌روی اربعین بهترین اتفاق سال برای ماست.
زیباترین تصاویر را در بین الحرمین گرفتم
زیباترین تصاویرتان را در کجای مسیر نجف تا کربلا گرفتید؟
در پیاده‌روی اربعین نیازی نیست که دنبال سوژه برای عکس بگردید. هر قدم که برمی‌داری یک سوژه برای عکس هست. باید در جریان قرار بگیری. اما من زیباترین عکس‌هایی که گرفتم در بین الحرمین بود.
سلاح مردم ایران اتحاد و عشق به آرمان‌هاست
در این چند سال که ماه محرم به ایران آمدید، نوحه‌های ایرانی هم توجهتان را جلب کرد؟
نوحه‌های ایرانی خیلی زیبا و تأثیرگذار است، با اینکه من زبان فارسی بلد نیستم اما نوحه‌هایشان را خیلی دوست دارم. یک روز با مداحی در یزد صحبت کردم و گفتم این اتحاد مردم در زمان عزاداری برایم خیلی جذاب است. جمله‌اش خیلی مهم بود. آن مداح گفت سلاح مردم ایران همین اتحاد و عشق به آرمان‌هایشان است، تا این سلاح هست کسی جرات نمی‌کند به ما نزدیک شود.
در سفرهایی که به ایران داشتید به مشهد و حرم امام رضا (علیه السلام) هم رفته‌اید؟
بله. اتفاقا یکی از جذاب‌ترین سفرهای من به مشهد بود. کاتولیک‌ها در اسپانیا به کلیسای واتیکان می‌روند و حضور در این کلیسا برایشان خیلی مهم است. اما خیلی جالب بود وقتی من از آمار سفرهای ایرانیان به مشهد برای زیارت امام رضا (علیه السلام) شنیدم. وقتی فهمیدم هر سال در مشهد ۳۰ میلیون نفر به زیارت می‌روند، خیلی تعجب کردم. «رُم» یکی از جذاب‌ترین شهرها هست اما هیچ وقت اینقدر بازدیدکننده نداشته، ولی ۳۰ میلیون نفر برای زیارت آرامگاه یک امام به مشهد می‌روند.
قديمي Wednesday 9 October 2019   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

لندن پست:
پیاده روی اربعین بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی جهان است

رسانه‌های خارجی به پیاده روی اربعین به عنوان بزرگ‌ترین مراسم مذهبی جهان توجه ویژه‌ای دارند.
کد خبر: ۱۹۹۵۶۰

۱۱:۰۹ - ۱۴ مهر ۱۳۹۸

به گزارش «شیعه نیوز»، تمهیدات و امکانات مورد نیاز مراسم «اربعین» در عراق و خیل گسترده زائران این مراسم مورد توجه رسانه‌های مختلف بین المللی قرار گرفته است.
به گزارش لندن پست، سالانه میلیون‌ها مسلمان برای مراسم اربعین به شهر «کربلا» عراق سفر می‌کنند. مراسم مذهبی اربعین امسال در تاریخ ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) برگزار می‌شود.
لندن پست می‎نویسد که "پیاده روی اربعین" یکی از آدابی است که مسلمانان آن را به جا می‌آورند. این آیین مذهبی شیعیان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های مذهبی در جهان است که سالانه میلیون‌ها مسلمان را به عراق و زیارت حرم حضرت امام حسین (علیه السلام) می‌برد.
به گزارش این پایگاه، از میلیون‌ها شرکت کننده سال گذشته این مراسم حدود ۲ میلیون نفر ایرانی بودند که انتظار می‌رود این میزان در سال جاری به حدود ۳ میلیون نفر برسد.
در نظر داشتن تسهیلات و تمهیدات مورد نیاز این همایش جهانی اعم از بهداشتی، مخابراتی، ... از جمله نکاتی است که برگزاری آن را آسان‌تر می‌کند.
منبع: میزان
قديمي Tuesday 15 October 2019   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

خدمت 10 هزار موکب از 22 کشور جهان به زائران در کربلا

بیش از 10 هزار و 700 موکب از 22 کشور جهان به زائران اربعین حسینی (علیه السلام) در کربلای معلا خدمات‌رسانی می‌کنند.
کد خبر: ۲۰۰۳۷۳

۰۹:۵۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸

به گزارش «شیعه نیوز»، بیش از 10 هزار و 700 موکب از 22 کشور جهان به زائران اربعین حسینی (علیه السلام) در کربلای معلا خدمات‌رسانی می‌کنند.
«ریاض نعمه السلمان» مدیر بخش مراسم و مواکب حسینی در کربلا روز یکشنبه اعلام کرد: در اربعین امسال این تعداد موکب از نقاط مختلف عراق و 21 کشور جهان در کربلای معلا مستقر شده‌اند.
«ریاض نعمه السلمان» افزود: با همکاری بخش حقوقی پلیس کربلا، تمامی مواکبی که در این شهر مستقر می‌شوند به شکل قانونی ثبت می شوند تا ابعاد امنیتی و بهداشتی این نوع خدمات‌رسانی‌ها بیش از پیش رعایت شود.
20 صفر1441 هجری قمری ، اربعین شهادت حضرت امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.
شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام علیه السلامع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی می‌رسانند.
طبق آمار رسمی منابع عراقی، حدود 14 میلیون زائر از جمله بیش از 2 میلیون ایرانی سال گذشته در پیاده روی اربعین حسینی(علیه السلام) که بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان است، شرکت کردند.
بررسی‌های میدانی و آمارهای رسمی زائران مراسم اربعین حسینی در روزهای اخیر، بیانگر افزایش بی سابقه نسبت به سال گذشته است.
منبع: ایسنا
قديمي Thursday 17 October 2019   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا حسین

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Thursday 17 October 2019 در 06:31PM.
قديمي Thursday 17 October 2019   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

به گزارش «شیعه نیوز»، معجزه پدیده ای است که بشر عادی از آوردن آن ناتوان است و نمی توان با حساب و کتاب های عادی به آن پی برد. معجزه در تعریفی عام‌تر، امر خارق العاده ای است که به عنایت و اذن خاصی الهی صورت می گیرد.
معجزه ابزاری در دست پیامبران است که به وسیله آن نبوت خود را به اثبات رسانده و حقانیت رسالت خود را به مردم نشان می دهند. اما گاهی در زندگی ما برخی اتفاقات شکل می گیرند که در جامعه به آنها معجزه گفته می شود.
مراسم اربعین حسینی و پیاده روی میلیون ها تن از شیعیان و دوستداران خاندان عصمت و طهارت از سراسر جهان به سوی کربلای معلا یکی از مواردی است که همگان به معجزه بودن آن اذعان دارند.
اربعین حسینی بزرگترین تجمع بشری جهان به شمار می آید که بی نظیر بوده و شگفتی جهانیان را به همراه داشته است. آنچه در این راهپیمایی مشاهده می شود با هیچ کدام از معیارهای عقلی و علمی انطباق ندارد و بر این اساس است که مردم از آن به عنوان معجزه یاد می کنند.
اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین نمونه بی نظیری از همدلی، یک‌رنگی، یکپارچگی، همبستگی و اعتماد به شمار می آید به گونه ای که 15 الی 20 میلیون انسان که هیچ آشنایی با هم ندارند، روزهای باشکوهی را در کنار یکدیگر به ثبت می رسانند.

«ابوهدی» از پزشکان عراقی است که در ورودی شهر مقدس کربلا ایستاده تا زائران را به خانه خود مهمان کند. وی درباره این مساله می گوید: مهمان نوازی از مهمترین ویژگی های ملت عراق است و با آغوش باز از مهمان استقبال می کنند.
وی درباره اعتماد به زائران غریب تصریح می کند: مهم نیست شما چه کسی هستید؟ ایرانی باشید یا عراقی؟ مهم اینست که زائر بارگاه ملکوتی امام حسین(علیه السلام) هستید و درب منزل به سوی شما باز است.
این شهروند عراقی می افزاید: فرهنگ خدمتگزاری به زائران اباعبدالله(علیه السلام) از دیرزمان در عراق وجود داشت اما این مساله با سرنگونی نظام دیکتاتوری صدام پررنگ تر شد. در سال های اولیه سرنگونی رژیم بعث که مردم با خانواده پیاده روی می کردند، بسیاری از این افراد یخچال را پر از مواد غذایی کرده و درب منزل را باز گذاشته و به همراه خانواده به سوی کربلا پیاده روی می کردند.
ابوهدی ادامه می دهد: آنها درب خانه خالی را باز می گذاشتند تا اگر زائری درصدد استراحت در منزل را داشته باشد، مشکلی نداشته باشد. البته این مساله به تدریج تغییر کرده و خانواده ها خود را ملزم به حضور در منزل جهت پذیرایی از زائران کرده اند.
مردم این اعتماد را نوعی معجزه می دانند چرا که هیچ ملتی در جهان وجود ندارد که با آغوش باز از افراد غریبه استقبال کنند و آنها را در خانه خود جای دهند. از هر انسانی در جهان سوال شود که آیا حاضر هستید افرادی که نمی شناسید را به خانه راه دهید، جواب منفی خواهد داد زیرا این مساله با امنیت خانه و شهر و کشور کاملا مغایرت دارد.
اما مشاهده می کنیم که معجزه اربعین کاری کرده است که خانه های عراقی ها در ایام اربعین حسینی پذیرایی از میلیون ها زائری است که هم میزبان و هم مهمان هیچ آشنایی با هم ندارند و صد البته هیچ مورد ناامنی نیز از این پذیرایی گزارش نشده است.

مساله دیگر که می توان آن را نوعی معجزه نامید، گنجایش شهر مقدس کربلا و خیلی زائرانی است که در این ایام در این شهر مقدس حضور می یابند. مساحت این شهر در حدود 52 هزار کیلومتر مربع است و تقریبا یک میلیون شهروند را در خود جای داده است.
مصطفی از شهروندان اهل تسنن کردستان عراق است که برای اولین بار در شهر مقدس کربلا حضور می یابد. وی چنین تعریف می کند که به همراه یکی از دوستان شیعه به بغداد رفته بود که با اصرار دوستش برای رفتن به کربلا مواجه می شود.
مصطفی که تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای قرار گرفته بود، می گوید: وقتی پیشنهاد سفر به کربلا مطرح شد با خود گفتم اگر به این شهر بروم مطمئنا سرم توسط شیعیان بریده خواهد شد.
وی خاطرنشان می کند: پس از حضور در شهر مقدس کربلا فهمیدم که چقدر رسانه ها برای گسترش کینه و دشمنی میان شیعیان و اهل تسنن تلاش کرده و موفق نیز شده اند. در این شهر نه تنها خبری از سر بریده شدن نبود، بلکه وقتی می فهمیدند که من اهل تسنن هستم استقبال بسیار خوبی از من انجام می گرفت.

این کُرد عراقی ادامه می دهد: آنچه در کربلا دیدم یک معجزه بود. مگر می شود میلیون ها زائر به این شهر کوچک و با امکانات محدود بیایند اما هیچ زائری تشنه و گرسنه نماند؟ این مطمئنا یک معجزه است که باید به آن پرداخته شود.

برای درک این مساله می توان مراسم پیاده روی اربعین حسینی را با مراسم حج مقایسه کرد. حضور بیش از دو میلیون حاجی در عربستان که دارای دولتی سازمان یافته و با امکانات گسترده همانند یک بحران در این کشور است و حوادث خونباری نظیر حادثه منا را مشاهده می کنیم.
اما قریب به 20 میلیون زائر همانند یک سیل خروشان وارد شهر مقدس کربلا می شوند و با استقبال مردم این شهر مواجه شده و هیچگاه احساس تشنگی و گرسنگی نمی کنند و به سلامت به کشور خود بازمی گردند.
روزنامه هافینگتون پست نیز در مقاله ای که به اربعین حسینی می پردازد، نوشته است: اربعین پرجمعیت ترین اجتماع جهان است که جمعیت در آن بیش از 5 برابر جمعیت حاضر در مکه و حتی پرجمعیت تر از مراسم هندوها و کومبه میلا است.
این روزنامه مقایسه جالبی از آمار شرکت کنندگان در این مراسم کرده و افزوده است: جمعیت مراسم اربعین سال گذشته به 20 میلیون تن رسید؛ یعنی 60 درصد کل جمعیت عراق. اربعین هر اجتماع بشری دیگر بر روی کره زمین را تحت تاثیر قرار داده و هر سال بر تعداد آن افزوده می شود.

یکی دیگر از مسائل قابل توجه در پیاده روی اربعین حسینی، حضور و مشارکت اهل تسنن و حتی مسیحیان است. گرچه امام حسین به همه بشریت تعلق دارد اما این مراسم بزرگ و بی نظیر با سانسور شدید رسانه های جهان و همچنین تبلیغات مسموم برخی رسانه های منطقه مواجه شده است.
موکب های اهل تسنن در برخی مناطق به ویژه بغداد، دیاله و سامرا برپا شده و به خدمت رسانی به زائران پیاده می پردازند. همچنین تعداد زیادی از شهروندان مسیحی و اهل تسنن در پیاده روی حضور می یابند.
«سید احمد» که چندین سال است در منطقه الحمزه موکب دارد و پذیرای زائرانی است، خاطره ای را اینچنین تعریف می کند: زمانی که داعش برخی استان های سنی نشین را اشغال کرد، بسیاری از شهروندان این مناطق به سوی شهرهای شیعه نشین فراری شدند اما آنها همواره از اینکه توسط شیعیان کشته شوند، در هراس بودند.
وی می افزاید: این خانواده ها که همواره فکر می کردند اگر به مناطق شیعه نشین بروند، سر بریده خواهند شد، مشاهده کردند که شیعیان رفتار بسیار خوبی با آنها دارند و هیچ خبری از آن فضای رعب و وحشتی که برخی رسانه ها به راه انداخته بودند، وجود نداشت.
این خادم امام حسین تأکید می کند که این خانواده های اهل تسنن با مشاهده دسته های عزاداری در ایام محرم و همچنین سیل پیاده به سوی کربلا در ایام اربعین، شیفته این فرهنگ شدند به گونه ای که تا پیش از امن شدن و برگشت به شهرهایشان در این موکب ها خدمتگزاری می کردند.

همچنین هر ساله در جمع زائران پیاده، کشیش های مسیحی دیده می شوند که با شوق و اشتیاق به سوی کربلا پیاده روی می کنند. «آنتوان بارا» یکی از این افراد است که توصیف اربعین حسینی را غیرممکن می داند.
وی می گوید که عقل از هضم این ایده که میلیون ها تن خانه هایشان را ترک کنند و هزاران کیلیومتر را به قصد زیارت امام حسین طی کنند، عاجز است.

«مالخاز» کشیش گرجستانی نیز درباره معجزه اربعین می گوید: تاثیر اربعین یک تاثیر معجزه آساست که دارد جهان را به سمت بهترین راهی که می تواند برود، می برد.
وی ادامه می دهد: من با همین لباس در پیاده روی شرکت کردم و شرکت کنندگان استقبال بسیار خوبی از من کردند. این در حالی است که من نه از آشنایان آنها بودم و نه از جامعه و مذهب آنان.
رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره معجزه اربعین می فرمایند: اجتماع عظیم و میلیونی زائران در مسیر حرکت به کربلا یعنی حرکت به سمت قله افتخار و فداکاری و شهادت، قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی را تجلی دوباره می دهد.
ایشان می افزایند: راهپیمایی عظیم مسلمانان در اربعین حسینی از کشورهای مختلف، فرقه های مختلف اسلام و حتی برخی ادیان دیگر، فریادی رسا و رسانه ای بی همتا در نیای پیچیده تبلیغات و جهان پرهیاهوی بشریت امروز است.
همدلی و یکپارچگی و اوج همبستگی اجتماعی میان 20 میلیون زائر اربعین حسینی را می توان یکی از بزرگترین معجزه های این رویداد جهانی دانست؛ جایی که میلیون ها انسان از سراسر جهان در یک سرزمین گردهم آمده و بدون اینکه یکدیگر را بشناسند و با وجود اینکه بسیاری از آنها با زبان هم آشنا نیستند، از یکدیگر استقبال و پذیرایی کرده، با هم همکاری می کنند و برای رسیدن به یک هدف در تلاش هستند.
خودخواهی و تکبر و غرور و منیت ها در این سفر کاملا از بین رفته و هم برای خدمت به زائران سبقت می گیرند، به گونه ای که نیروهای نظامی که وظیفه کنترل امنیت را برعهده دارند، موکب برپا کرده و حتی کارهای خدماتی انجام می دهند.

گرچه بیش از دو میلیون حاجی در مراسم حج در عربستان حضور یافته و با یک شکل و لباس به انجام اعمال حج می پردازند، اما 20 میلیون زائر در موسم اربعین در عراق حضور یافته و همه اعمال این زیارت را با همکاری یکدیگر انجام می دهند.
مردمی بودن این زیارت میلیونی نیز از نکات قابل توجه به شمار می آید. اینکه 20 میلیون زائر به سوی کربلا پیاده روی کرده و طعم تشنگی و گرسنگی را نمی دانند از معجزه های این مراسم است اما مردمی بودن این مساله با مقیاس عقل نمی گنجد.
عربستان سعودی در ایام حج همه امکانات خود را بکار می گیرد تا دو میلیون حاجی را مدیریت کند، اما بار اصلی اربعین حسینی بر دوش مردم است و خدمات دولت در برابر خدمت رسانی مردم ناچیز است.
اربعین حسینی معجزه ای است که با هیچ معیار و منطقی سنجیده نمی شود مگر با معجزه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین.

كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 17 October 2019   #8
ساز دهنی
سازی مخالف

نشان ساز دهنی

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: ايالت آويزونا
پاسخ‌ها: 14,318
روزنوشته ها: 8

رکورد تعداد کشته هامون تو تصادفات جاده ای رو هم اضافه کنین
قديمي Thursday 17 October 2019   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط ساز دهنی نوشته شده است نمايش نوشته
رکورد تعداد کشته هامون تو تصادفات جاده ای رو هم اضافه کنین
اربعین ربطی به ما نداره مطلبی است که 1400سال پیش نبی مکرم اسلام فرمود که برات میارم (ببین اونجا که زندگی میکنی اینطور نیست )(عزاداری نمی کنند گروه های مختلف از مردم مختلف (نژادهای مختلف )؟)

تصادفات وسایر ...........بی لیاقتی متصدی این امور هست

بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج‏44 ؛ ص292

37- أَقُولُ رَأَيْتُ فِي بَعْضِ تَأْلِيفَاتِ بَعْضِ الثِّقَاتِ مِنَ الْمُعَاصِرِينَ‏ رُوِيَ أَنَّهُ لَمَّا أَخْبَرَ النَّبِيُّ ابْنَتَهُ فَاطِمَةَ بِقَتْلِ وَلَدِهَا الْحُسَيْنِ وَ مَا يَجْرِي عَلَيْهِ مِنَ الْمِحَنِ‏
بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏44، ص: 293
بَكَتْ فَاطِمَةُ بُكَاءً شَدِيداً وَ قَالَتْ يَا أَبَهْ مَتَى يَكُونُ ذَلِكَ قَالَ فِي زَمَانٍ خَالٍ مِنِّي وَ مِنْكِ وَ مِنْ عَلِيٍّ فَاشْتَدَّ بُكَاؤُهَا وَ قَالَتْ يَا أَبَهْ فَمَنْ يَبْكِي عَلَيْهِ وَ مَنْ يَلْتَزِمُ بِإِقَامَةِ الْعَزَاءِ لَهُ فَقَالَ النَّبِيُّ يَا فَاطِمَةُ إِنَّ نِسَاءَ أُمَّتِي يَبْكُونَ عَلَى نِسَاءِ أَهْلِ بَيْتِي وَ رِجَالَهُمْ يَبْكُونَ عَلَى رِجَالِ أَهْلِ بَيْتِي وَ يُجَدِّدُونَ الْعَزَاءَ جِيلًا بَعْدَ جِيلٍ فِي كُلِّ سَنَةٍ فَإِذَا كَانَ الْقِيَامَةُ تَشْفَعِينَ أَنْتِ لِلنِّسَاءِ وَ أَنَا أَشْفَعُ لِلرِّجَالِ وَ كُلُّ مَنْ بَكَى مِنْهُمْ عَلَى مُصَابِ الْحُسَيْنِ أَخَذْنَا بِيَدِهِ وَ أَدْخَلْنَاهُ الْجَنَّةَ يَا فَاطِمَةُ كُلُّ عَيْنٍ بَاكِيَةٌ يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِلَّا عَيْنٌ بَكَتْ عَلَى مُصَابِ الْحُسَيْنِ فَإِنَّهَا ضاحِكَةٌ مُسْتَبْشِرَةٌ بِنَعِيمِ الْجَنَّةِ.
أقول سيأتي بعض الأخبار في ذلك في باب بكاء السماء و الأرض عليه .

زندگانى حضرت امام حسن مجتبى عليه السلام ( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار) ؛ ؛ ص313

38- مؤلف گويد: در تأليفات بعضى از نويسندگان معاصر كه مورد وثوق است ديدم، روايت شده: هنگامى كه پيغمبر اعظم اسلام صلّى اللَّه عليه و آله فاطمه اطهر را از شهادت فرزندش حسين و آن مصائبى كه دچار آن حضرت شد آگاه نمود آن بانو گريه شديدى كرد و گفت: پدر جان! يك چنين مصائبى در چه موقع رخ ميدهد؟ فرمود در آن زمانى كه من و تو و على در دنيا نباشيم! گريه حضرت زهراء شديدتر شد و گفت: پدر جان! پس چه كسى براى حسينم گريه خواهد كرد و چه كسى متصدى عزادارى وى خواهد شد!؟
پيامبر معظم فرمود: اى فاطمه ! زنان امت من بر زنان اهل بيتم و مردان ايشان بر مردان اهل بيت من گريه خواهند كرد، همه ساله هر گروهى پس از ديگرى عزادارى را تجديد مينمايند. هنگامى كه روز قيامت فرا رسد تو زنان امت من و من مردان آنان را شفاعت خواهيم كرد. هر يكى از ايشان كه در مصيبت امام حسين گريه كند ما دست او را ميگيريم و داخل بهشت مينمائيم.
اى فاطمه ! هر چشمى فرداى قيامت گريان است غير از چشمى كه در مصيبت حسين گريه كند، زيرا صاحب آن چشم خندان و مژده نعمت‏هاى بهشت به وى داده خواهد شد.
مؤلف گويد: در بخش گريه آسمان و زمين بر امام حسين عليه السّلام قسمتى‏
زندگانى حضرت امام حسن مجتبى عليه السلام ( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار)، ص: 314
از اين گونه اخبار خواهد آمد.
قديمي 3 هفته پيش   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

فقط کسانی از اربعین لذت می برند که متولد شده از یک رابطه مشروع باشند طبق هر دینی وآئینی
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
اربعین

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:23AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه