بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 6 January 2021   #271
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,301
روزنوشته ها: 10
ج: ترامپ برجام را پاره کرد!

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
جناب صبح، متن طولانی بود و فرصت لازم داشت برای جواب دادن
پرسیدین چرا عربستان با خرید اف ۳۵ توسط امارات مخالفتی نمیکنه و اسراییل از دور دستها مخالفت می‌کنه. معلومه که عربستان و امارات در یک جبهه هستن و با هم مثلا به یمن حمله میکنن شبیه جبهه مشترک ترکیه و جمهوری آذربایجان، اگر عربستان با خرید یا ساخت سلاح در ایران مخالفت نمیکرد صحبت شما درست بود ولی از این نظر دقیقا شبیه اسراییله، و البته اسراییل هم با خرید سلاح توسط متحدینش مثل جمهوری آذربایجان موافقه بلکه خودش بهش سلاح میفروشه. پس این سوال جوابش مشخص بود و برای استثنا کردن توسعه طلبی اسراییل مثال خوبی نبود.
اتفاقا من فکر میکنم شما با فروکاستن توسعه طلبی به اسراییل، دارین ساده سازی میکنین و این دیدگاه بیشتر برای منافع ما خطر داره و باعث غفلت از خطرهای نزدیکتر و جدی تر میشه.
درباره یهودیان یا بقیه اقوام و اقلیت ها هم من اساسا با این جداسازی ها درون یک کشور مخالفم، یهودی که در ایرانه، ایرانیه و اگر با رعایت قوانین و پرداخت مالیات می‌تونه ثروتمند بشه، ثروتش جزو ثروت این کشوره و نباید به صرف یهودی بودن مهار بشه، همینطور درباره زرتشتی و ارمنی و سنی و البته اقوام. و همچنین نباید گفت شما یک درصد هستین و باید به اندازه یک درصد در اقتصاد نقش داشته باشین، چنین کاری قابل انجام و قابل دفاع نیست و همین الان هم ما چنین وضعیتی نداریم که مثلا فلان قومیت ۱۴ درصد از جمعیت هستن پس باید ۱۴ درصد در اقتصاد نقش داشته باشن.
موضوع حمایت از کسانی که بهشون ظلم میشه، لزوما به معنی حمله کردن نیست، شما به اسراییل هم حمله نکردین اما همیشه از فلسطینی ها حمایت کردین، بحث اینه که شما اگر از اویغورها حمایت کنین چین عصبانی میشه، برای همین چنین کاری نمی کنین و پای دار و دسته رجوی رو وسط می کشیدن در حالی که روابط مجاهدین با فلسطینی ها هم همیشه خوب بوده و قبل از انقلاب اینها در اردوگاه‌های فلسطینی آموزش می دیدن و در انقلاب هم از فلسطینی ها کمک گرفتن.

خیر سلاح‌های متعارف، با سلاح‌های برتر دو چیز متفاوتند، خرید سلاح عادی که مسأله ای نیست، بحث وقتی خرید سلاح برتر میشه پیش میاد.

بله، کسی نمی گه یهودی یک درصدی نمی تونه ده درصد داشته باشه، ولی وقتی هشتاد نود ... صد صد رو داره، یک جای کار می لنگه.

فلسطینی‌ها هم دو تا بلکه ده تا هستن، فلسطینی های "برجامی" یا "اسلوئی" که بالاخره در اردوی آمریکا هستن، ممکنه روابطی با مجاهدین خلق داشته باشن البته من خبری ندارم که در این بیست-سی سال روابطی داشته باشن. ما هم روابط خوبی با اینها نداشتیم و بلکه با اون گروه مقاومتشون روابط حسنه داشتیم که از شما بعیده این یکی کردن ها.
قديمي Wednesday 6 January 2021   #272
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,085
روزنوشته ها: 6
نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
خدا کنه نزنه ... با این حال هیچ روزی در این چهل سال احتمال جنگ فراگیر به این سنگینی نبوده و بدیش اینه که اصولا این زدن ربطی به ارادۀ ما هم نداره. مجموعۀ عوامل از عقده های شخصی این ترامپ تا رمّالی‌های تلمودی داره این جنگ رو اجتناب ناپذیر می کنه. این سرمستی یک دیکتاتور جهانی برای بقا و بر اساس تشخیص های صهیونیستها هست ...

ولی اگر زد عصر جدیدی رو ناخواسته جلو میندازه بیچاره! ما ژاپن نیستیم ...

به هرحال ایرانی که چه با جنگ با چه بی جنگ از این غائله جون سالم به در ببره دیگه اون ایران قدیمی نیست. امیدوارم جون سالم به در ببریم ...
https://www.asriran.com/fa/news/764085/

اگر قراره حمله کنن و قابل مهار هم نباشه، دیگه خط قرمزی باقی نمی مونه که رد نکرده باشن، و نباید تاخیری در پاسخ وجود داشته باشه و همینطور محدودیتی. اگر چنین کاری رو شروع کردن تابو شکسته میشه و بعد از اون هر چند وقت یکبار به اینجا و اونجا حمله میکنن مثل عراق در دوره دوازده ساله بعد از جنگ اول خلیج فارس، و ما رو به تدریج ضعیف و ضعیف تر میکنن تا اگه روزی خواستن نیروی نظامی پیاده کنن هیچ توانی برای مقابله باقی نمونده باشه. اگر پیام بدن که ما فقط مثلا فردو و نطنز رو می‌زنیم و شما پاسخ ندین و انشاالله گربه ست، نباید فریب بخوریم، همچین چیزی فقط یک معنی داره و اونهم ادامه ی اینجور حمله هاست. پاسخ ما باید نهایت شدت رو داشته باشه با بی رحمی تمام و با هر چیزی که در دسترس داریم، اگر قراره از بین بریم امیدوارم اقلا به خاطر پاسخی که میدیم در تاریخ ثبت بشیم.
به نظرم حدود ۴۰۰۰ موشک بالستیک و ده هزار کروز با بردهای مختلف میشه پرتاب کرد ظرف یکی دو روز اول و عملا هیچ پایگاه و پدافند و فرودگاه و بندر و تاسیساتی در امان نمی‌مونه. کروزهای دریایی و اژدر و زیردریایی کوچک انتحاری هم که میگن زیاد داریم. بعدش چی میشه من هم نمیدونم، ولی اینجوری بهتر از مرگ تدریجی دهها ساله ست.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Wednesday 6 January 2021 در 07:16PM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 7 January 2021   #273
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,530

احمدی نژاد ضمن آن که سوابق و شخصیتش طوری است که در همه حرف هایش باید تردید کرد، مطابق معمول طلبکار است ودست پیش را می گیرد. وگرنه او باید پاسخگوی سیاست ها و رفتارهای غیرمتعارف دوره خود باشد که با توهم این که "هسته ای تمووم شد" پرونده ایران رفت ذیل "ورق پاره" های فصل هفتم سازمان ملل وبعدش هم برجام و الان هم سایه تحریم و جنگ و...

ثانیا جنگ طلبان که من اسمشان را جنگ طلبان مجازی می گذارم ـ چه تندروهای داخلی خودمان، چه نتانیاهو و بن سلمان و چه ترامپ و تیم افراطی اش ـ واقعا جرات و تحمل جنگ را ندارند، چون جنگ برای همه هزینه های سنگینی دارد. به همین دلیل تهدیدات تبلیغاتی و روانی همیشه هست و سایه جنگ (و نه خود جنگ) ما را دنبال می کند.
دست کم در داخل خودمان مطمئن هستم که قوه عاقله کشور اولویتش پرهیز از جنگ و ماجراجویی است، به همین دلیل "انتقام سخت" در حد لفظی است و با گذشت یک سال هیچ خبری نشده ویا پاسخ حملات و ضربات آشکار اسرائیل را نمی دهیم.
خوب حالا مجلس انقلابی مصوبه نابودی اسرائیل را تا سال 1420 می دهد این را هم بگذارید به حساب جنگ روانی، وگرنه اگر در 40 سال گذشته علیه اسرائیل کار اساسی انجام داده بودیم، زین پس نیز چنین کاری خواهیم کرد.
این را هم در نظر بگیرید که شرایط کنونی کشور چه از نظر اقتصادی و چه بی اعتمادی عمومی، وضعیت خوبی برای جنگ و درگیری نیست.

سیاست آشکار ترامپ هم پرهیز از جنگ بوده و هست. او به زعم خود با تحریم و فشار و ترور سردار مقاومت، ایران را دچار ضعف و استیصال کرده وفعلا به همین حد در کارنامه جمهوری خواهان قانع است و البته اگر رای می آورد حتما برنامه های تازه ای برای ایران داشت.
حال برخی می گویند ترامپ در این یک دو هفته پایانی دست به دیوانگی می زند و حمله می کند، باز هم نوعی عملیات روانی رسانه ای است و هر چند با وضعیت چپ اندر قیچی که داریم باید منتظر هر گزینه ای باشیم، اما مطابق معمول طبل توخالی است که البته داخلی ها بیشتر به آن دامن می زنند!

آخرين ويرايش ناقد ، Thursday 7 January 2021 در 06:53PM.
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 8 January 2021   #274
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

مردک دیوانه دستور حمله رو داد ولی حمله به کنگره آمریکا. این گند آخری که زده می‌تونه مهاری باشه بر دیوانگی بیشتر و در عین حال می‌تونه باعث دیوانگی بیشتر هم باشه، چون ما با یه آدم سالم طرف نیستیم و همچنان هر چیزی ازش برمیاد، البته الان تیغ برکناری با خفت روی گردنش هست بعیده دیگه باعث شورش داخل آمریکا بشه.

این بره و بایدن بیاد، من حرفهایی درباره مسایل داخلی و سیاست خارجی خودمون دارم که بهش میرسم.
قديمي Saturday 9 January 2021   #275
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,301
روزنوشته ها: 10

قدیم ها اشاره کرده بودم، اگر سرمایه گذاری کرده بودیم، از این دیوونه ها تو اروپا و آمریکا هم قطعا پیدا می‌شن، و این فقط بر عهدۀ دین و فرهنگ منطقۀ ما نیست که داعش و غیر داعش در اون ظهور می‌کنه، بلکه مقصر اصلی دستکاری‌های سیاسی استعماری در منطقه ماست که این وحوش رو به قدرت می‌رسونه و دویست سال سعودی رو پرورش میده تا روزی چنین نتیجه‌هائی بگیره ... فقط پرورش و حمایت از این گروه‌ها میزان زیادی رذالت و توحش غیر انسانی می‌طلبه که رجال سیاسی در اروپا و آمریکا با کراوات‌هاشون به اندازۀ کافی دارن.

تمام تئوری‌هائی که با اون سر مردم ما رو کلاه میگذاشتند امروز بی سر و صدا در حال بر باد رفتن هست. حالا دیگه توئیتر و فیس بوک خشونت رو تشخیص میدند و اسم اون رو آزادی و دموکراسی نمیگذارند و حساب ترامپ و تمام اطرافیانش رو بستند تا مبادا دعوتی به شورش و خشونت صورت بگیره ... تصاویر حمله به کنگره ، به دلیل "دعوت به التهاب و خشونت" از سوی هر کسی که باشه حذف میشه ... تا امن و امان کامل برای آمریکا برقرار بشه با سرعت تمام ... همون ماجرای بمب اتم هست، امنیت و دفاع برای اونها ... و بی دفاعی و خواری برای ملتهای دیگر.... این دنیای لیبرال نوین هست که این وابستگان عقلی داخلی هم روی آن حساب زندگی باز کرده اند.

ده روز دیگه هم احتمالا خواهیم گفت که در قیاس با میرحسین موسوی، صد رحمت به ترامپ که شورش و هرج و مرج رو سریع جمع کرد و چند هفته ای تمومش کرد ، و به یک سال و ده سال نرسوند ... و کشورش رو بیشتر در مهلکه و سقوط قرار نداد!

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 9 January 2021 در 01:58PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 9 January 2021   #276
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

خب
دیگه وقتشه بریم سر دعواهای قدیمی با غلظت بیشتر

اول درباره مقایسه بین موسوی و ترامپ، از نظر من این مقایسه یک بدجنسی (مودبانه ش) از نوع کیهانی بود و به دلایل بسیاری بیجا بود. اون روز چیزی نگفتم اما حالا که دوباره وسط کشیدین میگم. مهمترین دلیل اینکه ترامپ در قدرت بود و از این نظر با احمدی نژاد قابل مقایسه بود و نه با موسوی، بایدن رو میشه با موسوی مقایسه کرد به لحاظ جایگاه در قدرت و انتخابات.
دوم اینکه (نظر منو که می دونین) ولی فرض کنیم این صرفا یک اتهام باشه، در این اتهام میشه گفت برگزار کننده احمدی نژاد بوده و نظر حکومت هم با احمدی نژاد بوده و شورای نگهبان هم می‌خواسته که احمدی نژاد رای بیاره، اما در آمریکا این ترامپ که مدعی تقلب شد، فرمانداران ایالتی اکثرا هم حزب خودش بودن! در انتخابات آمریکا تقلبی صورت نگرفته و اگر باشه هم بسیار کم و بی تاثیر در نتیجه ست. کلا ترامپ می‌گفت چرا آرای پستی که به موقع پست شده اما دیر به مقصد رسیده رو شمارش کردین، که این حرف مفت بود چون بیشتر هواداران بایدن به صورت پستی رای میدادن برخلاف هواداران ترامپ.
اگر سال ۸۸ آرای احمدی نژاد فرضا ۱۶ میلیون اعلام میشد و فرض کنیم که طبق نظر معتقدین به تقلب، این عدد واقعی بود و فرض کنیم احمدی نژاد می‌گفت تقلب شده، اونوقت میشد احمدی نژاد ۸۸ رو با ترامپ ۲۰۲۰ مقایسه کرد. البته که اگر احمدی نژاد آرای اعلام شده رو نمی پسندید قطعا ادعای تقلب میکرد چون قبلا در انتخابات مجلس ششم زمانی که حامی هاشمی بود مدعی شد که به ضرر هاشمی در انتخابات تقلب شده. اما خب وقتی محمود چنین اتهامی بزنه اشکالی نداره! وقتی راستی ها مدعی تقلب بشن و ۷۰۰ هزار رای تهرانی ها رو باطل کنن و افراد رو جابجا کنن اشکالی نداره، امان از اینهمه صداقت و راستی و درستی.

درباره منطقه ما و دستکاری و این حرفها من همون نظر قبلی خودمو دارم، منطقه ما پتانسیل چنین چیزهایی رو داره و حتی زمانی که مداخله غربی ها وجود نداشته ما کشتارهای مذهبی داشتیم مثل حمله وهابیون به کربلا و حوادث مشابه. در طول تاریخ همیشه بوده. حالا اگر فلان نهاد غربی یا اسراییلی از این فرصت استفاده کرد و آتش این اختلافات رو تندتر کرد، باز هم چیزی از واقعیت این بیماری درونی کم نمیکنه.

درباره پدیده راست گرایی و ناسیونالیسم افراطی و نژاد پرستی و اینجور چیزها البته تا حدودی حق دارید که چنین چیزهایی در غرب وجود داره و هواداران خودش رو داره، در سایر مناطق هم کم و بیش وجود داره، در ژاپن بوده و در چین هست، حتی در آفریقا قبایل قوی تر چنین رفتارهایی با قبایل ضعیف تر (مثل پیگمه ها) داشتن. اما ترامپ از این موضوع هم فراتر بود، ترامپ علاوه بر مشکلات متعدد اخلاقی و ادراکی، دچار خودشیفتگی شدیدی هم بود که البته در این مورد شبیه احمدی نژاد بود. و ما آدم مثل ترامپ کم نداریم، بسیاری در کشور ما و منطقه ما یک ترامپ کوچک هستن. این قوت نظریه توطئه در جامعه ما که حتی تحصیلکردگان هم شدیداً دچارش هستن دلیلش چیه؟ مدتی قبل ویدیویی از یک دکتر ایرانی ساکن آمریکا منتشر شد که ایشون در ایران داشت صحبت میکرد و مدعی بود که کرونا رو در چین ساختن و ... و میگفت سندش مقاله سال ۲۰۱۵ هستش که تعدادی از نویسندگان اون چینی و آمریکایی بودن و چینی ها در همون موسسه ویرولوژی ووهان کار میکنن، ایشون ادعا میکرد که اون افراد کلا غیب شدن، در حالی که اون مقاله در سایت نیچر هست و نویسندگان هم حضور دارن و مقاله های جدید داشتن و حتی درباره این نظریه هم توضیحاتی دادن و فراری یا مفقود نیستن

https://www.nature.com/articles/nm.3985

این اون مقاله ست و می تونین روی قسمت ... اسامی نویسندگان کلیک کنید و ببینید کجا هستن و چکاره هستن، خب ما دکتر و متخصصمون اینه، وای به حال راننده تاکسی مون.

تصاویر حمله به کنگره که در سایتهای خبری اصلی آمریکا هم هست، کجا حذف شده؟ گوگل کنید trump congress riot
و بزنید ویدیو

و اینکه حساب مردک دیوانه رو توئیتر بسته، دقت کنین ترامپ در قدرته و این کار نقض آزادی بیان نیست چون ترامپ رسانه های بسیار داره و اصولا خفه کردن صدای فردی که در قدرت هست، ناقض دموکراسی نیست، اگر توئیتر مثلا حساب یک نامزد خارج از دو حزب اصلی رو می بست میشد گفت این ناقض آزادی بیان بوده، این کار توئیتر مثل اینه که صدا و سیما تصاویر و سخنرانی های رنفر اول رو سانسور کنه! متوجه هستین حتما.

مقایسه آخر باز هم اشتباه و نابجا بود، به همون دلایلی که گفتم، اتفاقا میشه از حکومت انتقاد کرد که چرا این مشکل رو حل نکرد (البته نمی‌خواست حل کنه) که همینطور مثل یک زخم باقی مونده.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Saturday 9 January 2021 در 07:22PM.
قديمي Thursday 14 January 2021   #277
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

https://www.asriran.com/fa/news/765266/
قديمي Friday 15 January 2021   #278
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
خیر سلاح‌های متعارف، با سلاح‌های برتر دو چیز متفاوتند، خرید سلاح عادی که مسأله ای نیست، بحث وقتی خرید سلاح برتر میشه پیش میاد.

بله، کسی نمی گه یهودی یک درصدی نمی تونه ده درصد داشته باشه، ولی وقتی هشتاد نود ... صد صد رو داره، یک جای کار می لنگه.

فلسطینی‌ها هم دو تا بلکه ده تا هستن، فلسطینی های "برجامی" یا "اسلوئی" که بالاخره در اردوی آمریکا هستن، ممکنه روابطی با مجاهدین خلق داشته باشن البته من خبری ندارم که در این بیست-سی سال روابطی داشته باشن. ما هم روابط خوبی با اینها نداشتیم و بلکه با اون گروه مقاومتشون روابط حسنه داشتیم که از شما بعیده این یکی کردن ها.
همه سلاح ها غیر از سلاح های کشتار جمعی (هسته ای، شیمیایی، میکروبی) سلاح متعارف محسوب میشن البته آف ۳۵ فرق زیادی با مثلا اف ۱۶ و ۱۵ داره و من منکر این تفاوت نیستم، خود آمریکا اف ۲۲ رو به هیچ کشوری نمیفروشه حتی به اسراییل. در گذشته هم اف ۱۴ که برتری های ویژه ای داشته همین وضعیت رو داشته یعنی فقط به ایران فروخته شده و حتی به اسراییل فروخته نشده. اینجا می بینید که اتفاقی درست خلاف نظر شما رخ داده.
اف ۳۵ رو کارشناسان نظامی آلمان رهگیری کردن و پنهانکاری اون رو زیر سوال بردن و این خبر گزارش رسمی داره.
حالا از اینها بگذریم، اون روسیه خاک بر سر که تحت نفوذ یهودی ها نیست و آقای پوتین چرا جنگنده های جدیدتر و بهترش رو به ایران نمیفروشه؟ حتی جنگنده های نه چندان دلچسب خودش رو به ما نمی‌ده و مثلا اس ۴۰۰ رو به ترکیه و کشورهای دیگه داده اما به ما نمیده، حتی اس ۳۰۰ بسیار قدیمی رو به زور به ما داد. به قول میرسلیم اینو چی میگی؟!
دیگه روی هیچ گروه فلسطینی نمیشه حساب کرد، چه اونوری چه اینوری با این گندی که اعراب زدن گروه های مقاوم تر فلسطینی هم تحلیل میرن.
قديمي Sunday 17 January 2021   #279
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

https://nypost.com/2021/01/16/irania...-ships-report/

خودشون هم میدونن
وقتی لازم شد این موشک می‌تونه ۱۶۰ کیلومتر اینورتر فرود بیاد و نماد قدرت ارتش آمریکا یعنی ناو هواپیمابر رو با خدم و حشم به کف دریا بفرسته، هرچند برای این کار سلاح بسیار بهتری وجود داره:

https://www.aparat.com/v/Pcyo3
كاربران ذيل از Freedom1 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 20 January 2021   #280
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

این سرنگار به خاطر خروج ترامپ از برجام ایجاد شد و امروز دیگه خود ترامپ از گردونه خارج شد، البته که ایران و آمریکا به این سادگی ها دوست نمیشن و حتی برگشتن به برجام هم ممکنه کار سختی باشه و هنوز نمیشه پیش بینی کرد که چی پیش میاد.
اما من حسرت هایی دارم که همیشه با من باقی مونده و میدونم باقی هم میمونه. یکیش اینکه اگرچه از ارتش آمریکا خصوصا وقتی با ما درگیر میشه دل خوشی ندارم اما وقتی فرماندهان ارتش آمریکا بیانه ای دادن و ترامپ رو قهوه ای کردن و گفتن ما فقط به قانون اساسی آمریکا سوگند خوردیم و هیچ تعهدی به هیچ شخصی نداریم، من حسرت خوردم.
از اینکه میبینم آمریکایی ها چنان ساز و کار محکم و قدرتمندی رو در این دو قرن به دست آوردن که میتونن یک دیوانه زنجیری رو در راس قدرت بذارن بدون اینکه مشکل خاصی پیدا کنن، حسرت خوردم. وقتی میبینم ما مثلا ۴۰ ساله جمهوری داریم ولی حزب اللهی ها علنا همه روسای جمهور رو متهم میکنن به خیانت و ... امروز تو مراسم تحلیف بایدن، اوباما و کلینتون و بوش همگی با نیش باز حضور داشتن، غیبت ترامپ هم در ۱۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده.

ممکنه زمانی چین از نظر اقتصادی و حتی نظامی بر آمریکا برتری پیدا کنه اما باید پذیرفت که چین اگرچه صاحب فلسفه چینی و شرقی هست اما در این دوران صاحب نظریه و نظریه پردازی نیست و حرف خاصی برای دنیا نداره. چین نمیتونه مشکل یک قومیت درون کشور خودش رو حل کنه اما آمریکا با وجود اینکه هنوز رگه های نژاد پرستی درش هست اما در جایگاه حکومت از این چیزها عبور کرده.
به هرحال از این حسرت ها زیاده و چاره ای هم نیست
ما فعلا مشغول عقبگرد در این زمینه ها هستیم و مثلا امروز وزیر ارتباطات رو به دادگاه کشیدن که چرا اینستاگرام رو فیلتر نکردی و چرا فیلترشکن ها کار میکنن و چرا پهنای باند اینترنت رو کم نکردی و ... حالا این فقط یک موردشه، بخوام بگم دهها صفحه میشه.
تقریبا هیچ امیدی به آینده ندارم و احتمال زیادی میدم که سالهای آینده برای ما سیاه تر باشه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Wednesday 20 January 2021 در 07:49PM.
قديمي Wednesday 20 January 2021   #281
ناقد
عضو ثابت

نبینم سرخورده وناامید باشی دوست عزیز
عوضش ما بر حقیم وشیطان بزرگ باطل است؛
ما صاحب فرهنگ اصیل و ریشه دار و پرچمدار تمدن نوین اسلامی هستیم، اما آمریکا فاقد تمدن است ویک قوم وحشی و بی ریشه هستند که با استعمار وزورگویی به دنیا روزگار سر می کنند؛
ما دارای مردمسالاری دینی واقعی هستیم، اما دموکراسی آمریکا نمایشی بیش نیست؛
ما اهل صداقت وامانت هستیم، اما آمریکایی ها دروغگو وعهدشکن هستند؛
از فیلترینگ گلایه نکنید، ما در برابر تهاجم فرهنگ غرب ایستاده ایم تا فرهنگ ناب خود را که جهان تشنه آن است به دنیا صادر کنیم؛
ویک لیست بلندبالا از بسیاری امور دیگر که اگر جناب صبح از راه برسند بهتر از من تکمیل خواهند کرد.
آری، اندکی صبر سحر نزدیک است...
قديمي Sunday 24 January 2021   #282
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
نبینم سرخورده وناامید باشی دوست عزیز
عوضش ما بر حقیم وشیطان بزرگ باطل است؛
ما صاحب فرهنگ اصیل و ریشه دار و پرچمدار تمدن نوین اسلامی هستیم، اما آمریکا فاقد تمدن است ویک قوم وحشی و بی ریشه هستند که با استعمار وزورگویی به دنیا روزگار سر می کنند؛
ما دارای مردمسالاری دینی واقعی هستیم، اما دموکراسی آمریکا نمایشی بیش نیست؛
ما اهل صداقت وامانت هستیم، اما آمریکایی ها دروغگو وعهدشکن هستند؛
از فیلترینگ گلایه نکنید، ما در برابر تهاجم فرهنگ غرب ایستاده ایم تا فرهنگ ناب خود را که جهان تشنه آن است به دنیا صادر کنیم؛
ویک لیست بلندبالا از بسیاری امور دیگر که اگر جناب صبح از راه برسند بهتر از من تکمیل خواهند کرد.
آری، اندکی صبر سحر نزدیک است...
دموکراسی ما حتی امکان سیلی زدن به صورت مامور راهور هم داره
مجلس ما الان بهترین مجلس دنیاست، با مشارکت ۲۰ درصد مردم. با اقتدار میزنن تو صورت ماموری که بخواد قانون رو اجرا کنه.
این مجلس هدیه ترامپ بود به اصولگرایان، اگر ترامپ نبود و این کارها رو نمیکرد، مشارکت اینقدر پایین نمیومد که این مجلس ساخته بشه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Monday 25 January 2021 در 03:56AM.
قديمي Tuesday 2 February 2021   #283
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

https://www.instagram.com/tv/CKvPUmk..._web_copy_link
قديمي Friday 5 February 2021   #284
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

این درسته که پدر بایدن یهودی بوده و خود بایدن در یک سخنرانی گفته که من تصور میکردم برای اینکه صهیونیست باشی باید یهودی باشی ولی پدرم به من یاد داد که میشه مسیحی بود و صهیونیست هم بود و من صهیونیست هستم.
صهیونیست تو فرهنگ ما یه فحشه اما تو فرهنگ آمریکایی و غربی معنای بدی نداره هر چند مخالفانی در همون غرب هم داره.
در عین حال همین بایدن تا الان با نتانیاهو تماس نگرفته و قبلا هم در موردی در جواب نامه نتانیاهو بهش گفته بود با این مزخرفی که نوشتی مخالفم اما دوستت دارم!
کار بایدن هم سخته و تعادل برقرار کردن بین این اضداد حتما براش دردسر زیادی داره، برگشتن به برجام و برداشتن تحریم ها هم کار سختیه که مخالفان زیادی داره.
حکومت ما می‌تونه حرکت‌هایی بکنه، مثل حل مشکلات با سعودی و امارات یعنی چیزی که من چند ساله اینجا میگم، خود حکومت بدون وساطت دیگران می‌تونه این کار رو انجام بده و نباید کار خیلی سختی باشه. بالاخره دور کردن سعودی و اعراب از اسراییل منطقا کار عاقلانه ایه.
خیلی کارهای دیگه هم هست که حکومت می‌تونه انجام بده و باید دید چکار می‌کنه در این ماجراها. اما اول باید تکلیف خودش رو مشخص کنه بدون شعار و انتظار برای معجزه و کمک از آسمان، بدون افتادن در تله افراد تندرو.
حتی موضوع اسراییل هم باید راه حل منطقی تری داشته باشه، الان فلسطینی ها که ایران اینهمه براشون مایه گذاشته، اونقدر که اردوغان رو قبول دارن حکومت ما رو قبول ندارن، در حالی که اردوغان هیچ کاری برای فلسطین نکرده و داره سفارت اسراییل رو هم بازگشایی می‌کنه و روابطش رو با اسراییل عادی می‌کنه و در جنگ قره باغ هم کمک زیادی از اسراییل گرفته. سیاست یعنی این، تعارف هم نداره.
از حرفهای ذوالنور و بقیه اصولگرایان اینطور برمیاد که بدشون نمیاد خودشون برن مذاکره کنن و میگن ما بهتر بلدیم یا ما اگه مذاکره کنیم نتایجی که می گیریم ثبات بیشتری داره. من با این ادعای دوم موافقم و شاید بهتر باشه دولت روحانی این چند ماه رو بدون مذاکره بگذرونه هرچند فشار زیادی به مردم میاد اما چون اصولگرایان به طور کلی تاکید میکنن که مشکلات اقتصادی نتیجه تحریم نیست و صرفا به عملکرد دولت برمی‌گرده و فحش به روحانی هم بر اثر این سیاست کاملا جا افتاده و عادی شده، بهتره مذاکره ای نشه و کار به دولت بعدی سپرده بشه و اونها هر جوری دوست دارن رفتار کنن، حتی اگه قراره محمود برگرده یا هرچیز دیگه، به هرحال انتخابات بعدی هم مثل انتخابات مجلس میشه چون مردم قبول ندارن که مشارکتشون فایده ای داره و اونجوری که باید مشارکت نمیکنن و از الان نتیجه رو میشه حدس زد.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Friday 5 February 2021 در 05:27PM.
قديمي Saturday 6 February 2021   #285
ناقد
عضو ثابت

کاری به بحث هایی مثل نحوه تقابل یا تعامل با اسرائیل و یا رابطه با سعودی و امارات و غیره ندارم. فقط اون چیزی که در باره دولت جدید بایدن بنظرم میاد اینه که بایدن در سخنرانی اخیر خودش درباره سیاست خارجه آمریکا هیچ حرفی از ایران نزد واین دو حالت داره. یکی این که بحث ایران و برجام فعلا تو اولویت سیاست خارجه آمریکا نیست. معنی این حرف اینه که خواست ایران مبنی برلغو تحریم ها تا اطلاع ثانوی میره تو آفساید، چون دلیلی نداره که بایدن بی جهت و صرفا برای رضای خدا تحریم ها را لغو کنه!
حالت دوم اینه که شاید پشت پرده با هماهنگی اروپا یه آش پرروغن برای ایران پخته اند مثل برجام پلاس و یا مذاکرات مخفیانه ای شکل گرفته که بایدن نمی خواهد قبل از حصول نتیجه قطعی اونها را لو بده.
جمع بندی من اینه که کار ایران در دوره بایدن خیلی سختتر و پیچیده تر از دوره ترامپه، به ویژه این که بایدن بر خلاف ترامپ قدرت اجماع سازی جهانی علیه ایران را داره و می تونه ما را در منگنه قرار بده و علاوه بر هسته ای، موشکی و سیاست منطقه ای و حتی پرونده حقوق بشر را مطرح کنه و آخر کار جز مذاکره چاره دیگه ای نداشته باشیم. والبته اگه قرار باشه با مذاکره حداقل بخشی از مشکلات کشور حل بشه اهلا و سهلا، حتی اگه سکاندار مذاکره اصولی های افراطی باشند!
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
آمریکا, برجام, ترامپ, مذاکره با آمریکا, پسابرجام

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:03AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه