بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 8 June 2020   #31
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 23,855
ج: معاویه .......

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 8 June 2020   #32
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 8 June 2020   #33
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نماز جمعه‌ای که معاویه ملعون در روز چهارشنبه اقامه کرد !!!

مسعودى مورخ بزرگ اهل ‏سنت عمری مى‏‌نویسد:

إن رجلا من أهل الكوفة دخل على بعير له إلى دمشق في حال منصرفهم عن صفين فتعلق به رجل من دمشق فقال: هذه ناقتي أخذت مني بصفين. فارتفع أمرهما إلى معاوية وأقام الدمشقي خمسين رجلا بينة يشهدون أنها ناقته فقضى معاوية على الكوفي وأمره بتسليم البعير إليه فقال الكوفي: أصلحك الله إنه جمل وليس بناقة فقال معاوية: هذا حكم قد مضى، ودس إلى الكوفي بعد تفرقهم فأحضره وسأله عن ثمن بعيره فدفع إليه ضعفه وبره وأحسن إليه وقال له: أبلغ عليا أني أقابله بمائة ألف ما فيهم من يفرق بين الناقة والجمل،. ولقد بلغ من أمرهم في طاعتهم له أنه صلى بهم عند مسيرهم إلى صفين الجمعة في يوم الأربعاء وأعاروه رؤسهم عند القتال وحملوه بها.

مردى از اهل كوفه سوار بر جمل (شتر نر) خویش به شام آمد. مردى از اهل شام كه در آن شتر طمع كرده بود به دادگاه شكایت برد كه این ناقه (شتر ماده) من بوده و این مرد كوفى در جنگ صفین از من گرفته است؛ قاضى از او شاهد خواست و او هم پنجاه نفر از مردان شام را آورد و در پیشگاه قاضى شهادت دادند كه این ناقه (شتر ماده) از آنِ مرد شامى بوده است! مرد كوفى شكایت نزد معاویه برد و گفت: این شتر من اصلا ناقه (شتر ماده) نیست، بلكه جمل (شتر نر) است؛ معاویه كه با این حادثه شگفت رو به رو شده بود، گفت: لب فرو ببند! حال كه حكمش صادر شده قیمتش را به تو می‌پردازم. اما وقتى به كوفه نزد على بن ابى طالب (علیهما السلام) برگشتى به ایشان بگو من با ارتشى صد هزار نفرى آماده جنگ با او هستم كه فرق بین شتر نر و ماده را نمی‌دانند، بلكه در مسیر جنگ صفین نماز جمعه را در روز چهارشنبه براى آن‏‌ها خوانده‌ام و آن‏ها سكوت كردند.

مروج الذهب، تالیف مسعودی، جلد ۳، صفحه ۳۲-۳۳

اسکن کتاب:
http://bit.ly/2KXNmgO
پوستر:
http://bit.ly/2sd9tJm

اینچنین ابله‌های خشک مغزی بودند که زیر پرچم معاویه با امام زمانشان امیر المومنین علیه السلام جنگیدند!!!

بر معاویه و اصحاب صفین لعنت

@Menhaj_Sunna_23

#مطاعن_معاویه

رئیس مذهب کیست؟!

آیت الله وحید خراسانی:

در طواف ابو بصیر کنارش راه می رود گفت یابن رسول الله این جمع آیا مورد نجاتند؟ فرمود یا ابابصیر عده ای خوکند. عده ای سگ اند. ابوبصیر نابیناست. دست را روی چشم ابابصیر کشید تا چشم گشود دیده یک عده دور خانه طواف می کنند اما خوک به اشکال مختلف. یک دست روی چشم کشید هم بصر داد هم بصیرت. هم ملک داد هم ملکوت. هم چشم نابینا شد بینا، هم باطن اشخاص را یک مرتبه دید. بعد دوباره دست کشید روی چشم. دید نه دیدی هست و نه بصیرتی. کسی که به یک دست کشیدن بصر و بصیرت می دهد به یک دست کشیدن بصر و بصیرت را می گیرد. او رییس مذهب ماست.

بحارالانوار ج۴۷ ص۷۹

امام صادق علیه السلام فرمود: هيچ مومنی نيست كه مرگش فرا رسد مگر آنكه رسول خدا و امیرالمؤمنین‌ را ‌ببيند و چشمش روشن شود، و هیچ مشرکی نیست که بمیرد مگر آنکه آن دو بزرگوار را ببیند و ناراحت شود.

ما مِنْ‏ مُؤْمِنٍ‏ يَحْضُرُهُ‏ الْمَوْتُ‏ إِلَّا رَأَى مُحَمَّداً وَ عَلِيّاً حَيْثُ تَقَرُّ عَيْنُهُ، وَ لَا مُشْرِكٌ يَمُوتُ إِلَّا رَآهُمَا حَيْثُ يَسُوؤُه

بحار الانوار ج۷۹ ص۱۷۴

قديمي Monday 8 June 2020   #34
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي Monday 8 June 2020   #35
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي Tuesday 11 August 2020   #36
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

#معاویه و #مغیرة در واقعهء #غدیر و عکس العمل آنان به انتساب امیرالمومنین علی علیه السلام و نزول آیات در مذمت آنان

حذیفة بن یمان ، صاحب سِر رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز از راویان شأن نزول آیه تبلیغ در واقعه غدیر است،

در « شواهد التنزیل » می خوانیم:

فرَاتٌ قَالَ: حَدَّثَنِي إِسْحَاقُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ الْقَاسِمِ بْنِ صَالِحِ بْنِ خَالِدٍ الْهَاشِمِيُّ حَدَّثَنَا أَبُو بَكْرٍ الرَّازِيُّ مُحَمَّدُ بْنُ يُوسُفَ بْنِ يَعْقُوبَ بْنِ إِبْرَاهِيمَ بْنِ نَبْهَانَ بْنِ عَاصِمِ بْنِ زَيْدِ بْنِ طَرِيفٍ مَوْلَى عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ «2» حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ عِيسَى الدَّامَغَانِيُّ حَدَّثَنَا سَلَمَةُ بْنُ الْفَضْلِ، عَنْ أَبِي مَرْيَمَ، عَنْ يُونُسَ بْنِ حَسَّانَ، عَنْ عَطِيَّةَ عَنْ حُذَيْفَةَ بْنِ الْيَمَانِ قَالَ: كُنْتُ وَ اللَّهِ جَالِساً بَيْنَ يَدَيْ رَسُولِ اللَّهِ ص [وَ] قَدْ نَزَلَ بِنَا غَدِيرَ خُمٍّ، وَ قَدْ غَصَّ الْمَجْلِسُ بِالْمِهَاجِرِينَ وَ الْأَنْصَارِ، فَقَامَ رَسُولُ اللَّهِ ص عَلَى قَدَمَيْهِ- فَقَالَ: يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّ اللَّهَ أَمَرَنِي بِأَمْرٍ- فَقَالَ: يا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ثُمَّ نَادَى عَلِيَّ بْنَ أَبِي طَالِبٍ فَأَقَامَهُ عَنْ يَمِينِهِ- ثُمَ‏ قَالَ: يَا أَيُّهَا النَّاسُ- أَ لَمْ تَعْلَمُوا أَنِّي أَوْلَى مِنْكُمْ بِأَنْفُسِكُمْ قَالُوا: اللَّهُمَّ بَلَى. قَالَ: مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَعَلِيٌّ مَوْلَاهُ- اللَّهُمَّ وَالِ مَنْ وَالاهُ، وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُ، وَ انْصُرْ مَنْ نَصَرَهُ وَ اخْذُلْ مَنْ خَذَلَهُ.
فَقَالَ حُذَيْفَةُ: فَوَ اللَّهِ لَقَدْ رَأَيْتُ مُعَاوِيَةَ قَامَ- وَ تَمَطَّى وَ خَرَجَ مُغْضَباً وَاضِعٌ يَمِينَهُ عَلَى عَبْدِ اللَّهِ بْنِ قَيْسٍ الْأَشْعَرِيِّ وَ يَسَارَهُ عَلَى الْمُغِيرَةِ بْنِ شُعْبَةَ ثُمَّ قَامَ يَمْشِي مُتَمَطِّياً وَ هُوَ يَقُولُ: لَا نُصَدِّقُ مُحَمَّداً عَلَى مَقَالَتِهِ وَ لَا نُقِرُّ لِعَلِيٍّ بِوَلَايَتِهِ، فَأَنْزَلَ اللَّهُ تَعَالَى: فَلا صَدَّقَ وَ لا صَلَّى- وَ لكِنْ كَذَّبَ وَ تَوَلَّى، ثُمَّ ذَهَبَ إِلى‏ أَهْلِهِ يَتَمَطَّى فَهَمَّ بِهِ رَسُولُ اللَّهِ ص أَنْ يَرُدَّهُ فَيَقْتُلَهُ- فَقَالَ: لَهُ جَبْرَئِيلُ: لا تُحَرِّكْ بِهِ لِسانَكَ لِتَعْجَلَ بِهِ. فَسَكَتَ عَنْهُ.

شواهد التنزيل لقواعد التفضيل، ج‏2، ص: 391

حذيفة بن يمان گفت:

به خدا سوگند پيش روى پيامبر خدا نشسته بودم هنگامى كه ما را در غدير خم پياده كرد و مجلس از مهاجرين و انصار پر بود، پيامبر خدا بر روى پاى خود ايستاد و گفت: اى مردم خداوند به من فرمانى داده و گفته: «يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليك من ربك اى پيامبر آنچه از جانب پروردگارت به تو رسيده است برسان» سپس علىّ بن ابى طالب را خواند و در طرف راست خود قرار داد، سپس گفت:
اى مردم آيا نمی‌دانيد كه من به شما از خودتان اولى هستم؟
گفتند:
آرى.
گفت: هر كس كه من مولاى او هستم على مولاى اوست، خدايا هر كس را كه او را دوست بدارد دوست بدار و هر كس را كه او را دشمن بدارد دشمن بدار و هر كس را كه به او دشمنى كند دشمن باش و هر كس را كه به او يارى كند، يارى كن و هر كس را كه او را خوار سازد، خوار كن.

حذيفه می‌گويد: به خدا سوگند كه ديدم معاويه برخاست و خود را گرفت و در حال غضب دست راست خود را بر عبد اللّه بن قيس اشعرى و دست چپ خود را بر مغيرة بن شعبه گذاشت
و از روى تكبر گام برداشت در حالى كه می‌گفت:
ما سخن محمد را تصديق نمی‌كنيم و به ولايت على اقرار نمی‌كنيم.
پس خدا اين آيه را نازل كرد:

«فلا صدق و لا صلى و لكن كذب و تولى ثم ذهب الى اهله يتمطى»

پيامبر خواست كه او را برگرداند و بكشد ولى جبرئيل به او گفت: زبان خود را به آن حركت مده تا به آن شتاب كنى. پس پيامبر از آن ساكت شد.

همین اعتراض #معاویه،
مشخص کننده معنای#مولا و تایید دیدگاه شیعه مبنی بر انتساب امیرالمومنین علی علیه السلام در واقعه غدیر به مقام اولی به نفس بودن و سرپرستی و بالاتبع، خلافت و جانشینی است.

قديمي Sunday 13 September 2020   #37
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا علی
الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ
یا محمد یا رسول الله
یا حسین

قتل_عثمان

عوامفریبی معاویه و عزاداری یکساله برای پیراهن عثمان!!

نصب معاویة القمیص على منبر دمشق و الأصابع معلقة فیه و آلى رجال من اهل الشام لا یأتون النساء، و لا یمسّون الغُسل الامن حلُم، و لا ینامون على فراش، حتى یقتلوا قتلة عثمان او تفنى ارواحهم، و بکوه سنة

معاویه پیراهن عثمان و بعضى از انگشتان قطع شده او را بر_فراز_منبر آویزان کرد، و عده اى از شامیان سوگند یاد کردند که به بستر استراحت و خواب نروند، و با همسران خود مقاربت نکنند. تا اینکه قاتلان عثمان را به قتل برسانند یا اینکه کشته شوند، و یکسال براى او گریستند.

الكتاب: تاريخ الإسلام وَوَفيات المشاهير وَالأعلام المؤلف: شمس الدين أبو عبد الله محمد بن أحمد بن عثمان بن قَايْماز الذهبي (المتوفى: 748هـ) المحقق: الدكتور بشار عوّاد معروف الناشر: دار الغرب الإسلامي الطبعة: الأولى، 2003 م عدد الأجزاء: 15 452-ج3ص451-452

وقتی دستگاه های سیاسی بخواهند عوام کم خرد را بفریبند ، اینگونه قتل یک موجود فریبکار، ستمگر، دروغگو و بی رحم مانند عثمان را که

1در زمان ساختن مسجد رسول الله صلی الله علیه و آله در مدینه، جناب عمار بن یاسر را کتک زد؛ و او نزد رسول الله صلی الله علیه و آله شکایت کرد. حضرت فرمودند که عمار را «فئۀ باغیة» خواهند کشت؛

2 همسر خود یعنی دختر خواندۀ رسول اکرم صلی الله علیه و آله ، را به قتل رساند؛

3 پسر عموی مشرک خود «معاویة بن المغیرة بن ابی العاص» یعنی کسی که در احد جسد مطهر حضرت حمزه علیه السلام را مثله نمود، و از سپاه ابوسفیان جامانده بود، روز پس از جنگ در منزل خود پناه داد؛

4 همسر دیگر خود یعنی دختر خواندۀ دیگر رسول الله صلی الله علیه و آله را به اتهام خبر چینی نزد رسول الله صلی الله علیه و آله بابت پناه دادن به «معاویة بن المغیرة» آنقدر کتک زد تا جان به جان آفرین تسلیم نمود؛

5 برادر رضاعی خود ولید شراب خوار، را والی بصره کرد؛ که موجب شورش و اعتراض بصریان شد؛

6ظاهراً به اعتراض بصریان و معترضان مصر گوش داد؛ و آنان را راهی وطن نمود؛ اما مخفیانه به والی مصر نوشت که همۀ آنان را گردن بزند؛ و این نامه به دست آنان افتاد و در نتیجه او را در مدینه به قتل رساندند.

را بهانه کرده و از حضرت امیر علیه السلام که هیچ نقشی در قتل آن جرثومۀ رذالت و شکم بارگی نداشتند ، طلب خون عثمان و دستگیری و تحویل قتلۀ او را میکند!!

این است نتیجه دوری از صراط مستقیم الهی و پیروی از ابلیس :
طعنه به عزاداری بر سالار شهیدان و سید جوانان اهل بهشت علیه السلام !
در حالیکه برای پیراهن دشمنان خدا می‌گریند
لعنهم الله وخذلهم الله معادن الابن واولاد ادعیا رو
قديمي Tuesday 23 February 2021   #38
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

دستور رسول خدا صلی الله علیه و آله بر گردن زدن معاویه

با سند صحیح

وحَدَّثَنِي إِبْرَاهِيمُ بْنُ الْعَلافِ الْبَصْرِيُّ قَالَ، سَمِعْتُ سَلامًا أَبَا الْمُنْذِرِ يَقُولُ، قَالَ عَاصِمُ بْنُ بَهْدَلَةَ حَدَّثَنِي زِرِّ بْنِ حُبَيْشٍ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ:
إِذَا رَأَيْتُمْ مُعَاوِيَةَ بْنَ أَبِي سُفْيَانَ يَخْطُبُ عَلَى الْمِنْبَرِ فَاضْرِبُوا عُنُقَهُ .

عبد الله بن مسعود صحابی از رسول خدا صلی الله علیه [و آله] و سلم نقل می كند كه آن حضرت فرمودند :
هرگاه معاوية بن ابی سفیان را بر منبر من ديديد گردن او را بزنيد.

الكتاب : جمل من أنساب الأشراف ؛ ج: 5 ، ص: 137 ، المؤلف: أحمد بن يحيى بن جابر بن داود البَلَاذُري (المتوفى: 279هـ) ، تحقيق: سهيل زكار ورياض الزركلي ، الناشر: دار الفكر - بيروت ، الطبعة: الأولى ، 1417 هـ - 1996 م

وعجیب اینه که یکی از اشخاصی که این روایت رو شنیده بود وقتی وارد شام شد ودید معاویه بالای منبر هست بطرف معاویه حمله کرد تا اورو طبق کلام حضرت بکشد
مردم گفتند چه میکنی
حدیث پیامبر اکرم رو یاد آوری کرد
مردم گفتند می دانی کی به او این مسئولیت رو داده ؟ عمر داده
شمشیرش رو غلاف کرد
لعنهم الله اولاد بغایا ومعادن الابن رو که سیره وسنت نبوی رو زیر پا گذاشتند
وپیرو مکتب خلفای غاصب شدند
لعنهم الله خذلهم الله

لعن الله ظالمیک وقاتلیک وحاسیدک یا علی
قديمي Tuesday 2 March 2021   #39
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

۱۸ رجب ، اولین روز از خلافت شوم یزید ملعون است . در این روز یزید ، خلافت غصب شده را در دست گرفت .
۳ روز بعد از مرگ معاویة و دفن او در ۱۵ رجب ، یزید به دمشق آمد و کنار قبر او رفت و گریست ، بعد از آن به کاخ رفت و تا سه روز بیرون نیامد .
سپس در روز ۲۱ رجب به مسجد آمد و به منبر رفت و خطبه خواند .

وقایع الأیّام ۱۰ / ۲۰۸ .

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 06:09AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه