بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > جامعه و خانواده

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 3 June 2007   #1
شيفته
يا قمر بني هاشم

نشان شيفته

تاريخ ثبت نام: May 2007
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 7,810
تعدد زوجات

با عرض سلام

چند وقتي است اين مسئله فكر مرا به خود مشغول كرده است . آيا تعدد زوجات حق مسلم آقايان است و همسران آنها بواسطه پرتوقعي تحمل هوو راندارند و يا اينكه ازدواج مجدد جنايت است، قتل است، اما نه قتل جسم كه قتل روح يك زن.
چگونه است كه زنان در عصر حاضر اين قضيه را غير قابل تحمل مي دانند ولي در زمان قديم اين وضعيت از جانب زنان پذيرفته شده بود و حتي خودشان به خواستگاري همسر دوم شوهرشان مي رفتند .
امروزه مردي كه ازدواج مجدد داشته باشد ديگر جايي در قلب همسر اول خود ندارد ولي آيا در قديم هم احساس زنان همينگونه بوده و جرات مخالفت نداشته اند ويا برداشت و احساسشان نسبت به اين قضيه به كلي متفاوت از زنان كنوني بوده است ؟

چرا در قرآن جايي كه اجازه تجديد فراش (تا چهار بار) براي مردان مطرح شده است بلافاصله بعد از مسئله سرپرستي از يتيمان زنان بيوه آمده است در حاليكه مردهاي بسياري را مي بينيم كه ازدواج مجدد آنها با دختران باكره است كه سرپرست هم دارندو نيازي به سرپرست دوم ندارند!!! و فقط ازدواج به علت عشق و عاشقي پيش آمده است
لطفا اين بحث را دنبال كنيد چون من حرفهاي ديگري هم براي گفتن دارم ولي مي خواهم قبل از بيان آن نظرات شما عزيزان را بدانم
متشكرم
شيفته حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 3 June 2007   #2
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,427
ج: تعدد زوجات

سلامن علیکم
امدین..........اما اینقدر دیر چرا؟!!!!!
عرض شود که ما در معدودی از مباجث خیلی بی ظرفیتیم....این بجث هم یکی از اونهاس(باور ندارین از بقیه بپرسین تقزیبا این مورئ برای همه بچه ها ثابت شده )

جالا میل شماس اجازه می دین بحث رو دنبال کنیم؟
گفتیم که بعد نگین چرا شلوغش می کنی؟
(البته نظر به اینکه بنده اولین پست رو می زنم فکر کنم یه امتیازاتی باید برامون قائل شین)
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 4 June 2007   #3
karl poper
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Feb 2007
پاسخ‌ها: 248

شرایط امروز دنیا حتی با 100 سال پیش هم قابل مقایسه نیست .دیدگاهی که نسبت به زن وجود داشت وسیله ای برای ارضای نیاز های مرد بود .موجودی که به خاطر گناه او بشر دچار این همه مشکلات گردیده است .از طرف دیگر به خاطر نیروی ضعیف تر بدنی زنان به آنها به عنوان انسان های(اگر آنها را انسان میدانستند) بی مصرف نگریسته میشد.پس در آن زمان اعمال هر ظلم به آنان روا بود و خود زنان نیز این را پذیرفته بودند (البته استثنائاتی هم وجود داشته) . اما امروز دیگر کمتر بانویی پیدا میشود که خود را کمتر از مردان بداند .تساوی در بین زنان و مردان در حال رسیدن به تکامل است .زنان در کنار مردان به فعالیت اجتماعی دست میزنند (مسئله ای که 100 پیش بسیار بسیار به ندرت دیده میشد)در بعضی از مسایل گوی سبقت را از مردان ربوده اند .حال چطور ممکن است حق یک مرد را بیش از یک زن بدانند . نتیجه اینکه بله زنان امروز تغییر کرده اند و به نظر من در جهت مثبت و رو به جلو این تغییر صورت گرفته است.
كاربران ذيل از karl poper بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 4 June 2007   #4
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,427

جناب پ.پر
ایشوندر مورد شرایط بعد از اسلام صحبت می کنن ها نه قبل از اون
و حالا براشون این سوال پیش اومده که چرا زنان مسلمانان قبل با این مسئله کنار می یومدن ولی زنان مسلمان حالا نمی تونن این موضوع کنار بیان
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 4 June 2007   #5
هستي
هستی(یاران)

نشان هستي

تاريخ ثبت نام: Feb 2005
مكان: ايران
پاسخ‌ها: 2,335

بسمه تعالي
حناب شيفته
تعدد زوجات در اسلام نه واجب است ونه مستحب
تنها در شرايطي به نفع جامعه است
ايات مرتبط با اين بحث را در سوره نساء بخوانيد كه به دليل سرپرستي زنان وكودكان يتيم است نه بدليل هوسبازي مردان

خدایا ما را از انانی قرار ده که از انها راضی هستی.
هستي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از هستي بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 9 June 2007   #6
شيفته
يا قمر بني هاشم

نشان شيفته

نقل قول:
در اصل توسط هستي نوشته شده است نمايش نوشته
بسمه تعالي
حناب شيفته
تعدد زوجات در اسلام نه واجب است ونه مستحب
تنها در شرايطي به نفع جامعه است
ايات مرتبط با اين بحث را در سوره نساء بخوانيد كه به دليل سرپرستي زنان وكودكان يتيم است نه بدليل هوسبازي مردان
با سلام و تشكر
شما فكر مي كنيد در حال حاضر اين امر به نفع جامعه است و كمبود مردان در جامعه دليل موجهي براي اين امر مي باشد يا خير؟
قديمي Sunday 8 July 2007   #7
شيفته
يا قمر بني هاشم

نشان شيفته

متاسفانه اين بحث رها شد ولي من تصميم دارم آن را دنبال كنم
من در اين تاپيك با مردهاي هوسباز و خوشگذران كاري ندارم ولي هيچ از خودتان پرسيده ايد كه چرا آن مرد مومن و خوشنام كه همه در رابطه با نجابتش قسم مي خورند ناگهان به سراغ زن دوم مي رود و زن مومن و نجيب و وفادار او مي گويد مگر من چه چيزي كم گذاشتم كه او اين كاررا با من كرد . ..
كاربران ذيل از شيفته بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 9 July 2007   #8
شيفته
يا قمر بني هاشم

نشان شيفته

دختر نجيب نمي خنده .اگر هم خنديد دندونهاش نبايد ديده بشه .دختر مومن نبايد شوخي كنه و بايد سنگين و رنگين و باوقار باشه .مرد هرچي مي گه زن بايد بگه چشم . همينقدر كه دستپختت خوب باشه و خونه اش هميشه تروتميز باشه و مطيع باشي ديگه شوهرت عاشقته و اما ...

پسر بايد مغرور باشه .خجالت بكش ! اين رفتارهاي احساساتي مال دخترهاست . دو روز ديگه تو قراره مرد يك زندگي باشي . مرد بايد جدي و متين باشه .زنت بايد همينقدر كه براي زندگي جون مي كني و پول در مي ياري بفهمه كه دوستش داري.مردي كه زنش رو زياد لوس كنه بدبخت مي شه.

دختر ديروز همسر امروز:
اوا آقا جلو بچه ها زشته به من مي گي دوستت دارم .حالا روز زن هست كه هست.نبايد كه خودتو لوس كني .سنگين باش مرد! خدا مرگم بده ما ديگه بايد به فكر آينده اين بچه ها باشيم اين جووني كردنها ديگه از ما گذشته (بدترين جمله اي كه يك زن مي تونه به شوهرش بگه ). اي بابا من كه نمي تونم هي برم و بيام بگم دوستت دارم .خوب همينقدر كه غذات به راهه ،خونه ات ترو تميزه ،بچه هات رو تر و خشك مي كنم . مريض مي شي ازت پرستاري مي كنم .بايد بفهمي كه دوستت دارم ديگه !!!!

پسر ديروز شوهر امروز :
هلاك ديدن شادي و شيطنت از همسرش ،مشتاق شنيدن جملات عاشقانه و قربان و صدقه از زبان همسرش و وقتي مي خواد اينهارو به همسرش بگه يكدفعه بياد نصيحت پدرش مي افته كه :
"مرد نبايد احساساتي باشه مرد بايد مرد باشه !!!" و سكوت مي كنه ... سكوتي خطرناك و مهلك براي زندگي مشترك.

مرد از زنش ملاحت مي خواد ،مهرباني ،شادي ،زنانگي ،قربان صدقه و توجه .هيچيك از اين صفات هم براي يك زن نقطه ضعف نيست . همان نگاه خماري كه اگر در چشم مرد نامحرمي دوخته شود گناهي نابخشودني است،براي شوهر مرحم روح است .همان لبخند مليح و شايد قهقهه هاي شاد و بچگانه كه نبايد مرد غريبه اي از دختر نجيبي ببينه و بشنوه مي تواند باعث آرامش و وجد خاطر همسر او گردد.
چه ايرادي دارد زن و شوهر جوان با هم به ترانه هاي شاد گوش دهند و لحظات خوشي را با هم سپري كنند.با هم شوخي كنند.به يكديگر حرفهاي عاشقانه بزنندو در كنار آن نمازشان را با هم بخوانند . مرد جلو بايستد و زنش به او اقتدا كند . با هم ختم قرآن كنند .با يكديگر به مراسم دعاي كميل بروند و...
انصافا اين نحوه زندگي زناشويي زيبا نيست ؟
چرا بايد مردي محكوم باشد كه همسري عبوس و بي حوصله را بعنوان همسر مومن و نجيب در كنار خود ببيند.چرا دختري جوان محكوم است تمام استعدادهاي زنانه خدادادي خود را سركوب كند تا بگويند دختر نجيبي است.چه كسي گفته كه متانت مرد يعني عبوس و جدي بودن او .
بله دوستان اين واقعيت تلخي است و يكي از بزرگترين علتهاي تعدد زوجات (مردان غير هوسباز ) است .

چرا فراموش مي كنيم كه خداي مهربان عاشق شادي ،مهرباني و عشق ورزيدن است .
مادامي كه اين اعتقادات غلط بالقوه توسط ما به وضعيت بالفعل در مي آيد بايد منتظر عواقب آن هم باشيم
تعداد 2 كاربر از شيفته بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 9 July 2007   #9
tirana
یا حسین یا لیتنا کنا معک

تاريخ ثبت نام: Apr 2006
مكان: 51.29 شمالي - 35.40 شرقي
پاسخ‌ها: 6,119
روزنوشته ها: 2

خیلی بحث جالبی هست
من یک سری احادیث بعدا می یارم و خواهید دید مشکل از کجاست
tirana حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از tirana بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 9 July 2007   #10
srak1355
خدايا ! من ظلمت تو روشني.

تاريخ ثبت نام: Jun 2007
مكان: kerman
پاسخ‌ها: 191
ارسال پيام توسط Yahoo به srak1355

الرجال قائمون علي النسا
انچه كه اهميت دارد اين استكه در تمامي جوامع بدوي و حتي در زندگي موجودات سيركنيم با اين حقيقت روبرو ميشويم كه نژاد نرينه به دليل فيزيولوژي خاص بدني داراي قدرت فيزيكي نسبت به جنس محالف مي باشد . شرايط سخت فيزيكي و درگيريهاي شغلي و ... ميطلبد كه خلق و خوي مردانه درشت تر باشد و اين در خلقت افرينش تثبيت شده است . اگر نگاهي به زنان موفق در جايگاههايي كه به نظر مردانه ميايد مانند پستهاي مديريتي نگاه كنيم ميبينيم كه زنان موفق داراي خلق و خوهاي مردانه هستند و در زندگي زناشويي قابل تحمل نيستند. مختصر اينكه دو مرد در يك خانه زير يك سقف نميتوانند زندگي كنند. به همين دليل در قران اين مطلب اورده شده كه مردان بر زنان استوارند. . اين حكمت خداست .
ذلك من فضل الله يعطي لمن يشا يعني فضل خداست و به هركه بخواهد عطا ميكند و وسيله ازمايش انسانها . مطمئنا اگر شخصي در اين دنيا ضعيف باشد در خلقت ژاسخگويي ان هم كمتر خواهد بود.

در مورد چند همسري شرط اول عدالت است اگر به اولي سيبي دادي به دومي هم به همان اندازه سيب بايد بدهي و اين كار سختي است و كسي كه نتواند عدالت را رعايت كند جانب اين كار را نبايد بگيرد.
بحث بعدي در جامعه غربي ميبينيم زن متاسفانه يك كالا است و اين به دليل قوانين و مقرراتي است كه بنيان خانواده را تضعيف كرده و عملا زنان هستند كه متضرر هستند نه مردان . بنابراين اگر شرايطي باشد كه زنها به راحتي دراختيار مردان قرار نگيرند حفظ زن و خانواده يكي از مسايل مهم ميشود يعني كساني كه داراي تمكن مالي هستند با انتخاب شيوه چند همسري تعداد زنان و مجرد دختران را كاهش دهند و تعادل پسر و دختر به هم بخورد مطمئنا جنس مردانه تمايل به ازدواج در سنين پايينتر را پيدا ميكند و كشش جامعه براي ازدواج افزايش مي يابد و اين مسئله خوبي است

در مورد حس حسادت زنانه يا قتل روحي بايد گفت هيچ زني تا حالا با داشتن هوو نمرده است . زنان بسيار حسود و اين يك طبيعت خدادادي است و اين مرد است كه بايد با كاهش تنشها فضاي مناسبي را ايجاد كند . در اين مورد كار زيادي هم نميتوان انجام داد .
مورد بعدي اين است كه وقتي عملي در جامعه عرف شود حتي ذهنيت حسود زنانه خواه ناخواه اين عرف را خواهد پذيرفت .

در مورد اينكه چرا مردان فقط ميتوانند شيوه چند همسري را داشته باشند و اين براي زنان عرف نيست بايد گفت
1- نسل از طرف مرد بقا پيدا ميكند و طايفه و تبار از جانب نسب پدري تحقق پيدا ميكند-
2- اگر اب و نوشابه و چايي را توي يك ظرف بريزيم چگونه ميتوانيم از هم جدايشان كنيم
3- زن موجود ضعيفتر از مرد است چگونه ميتواند احقاق حقوق خود را از چند مرد همزمان طلب كند
4- تحريكانت جنسي مردان بيش از زنان است اگر چند مرد همزمان طالب يك نفر باشند چه اتفاقي ميافند؟
5- اگر از جنبه مذهبي نگاه كنيم ميبينيم خداوند عالم با تمام حكمت حتما مصلحتي ديده كه اين را بر زنان بسته است .
6- حتي بين جامعه حيواني نيز اين امر عرف نيست
7- زنان تحت فشار با زندگي چندين مرد به شدت اسيب پذير و خيلي زود به پيري دچار ميشوند نمونه ان را در زنان خياباني ميتوانيم ببينيم
8
srak1355 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از srak1355 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 9 July 2007   #11
tirana
یا حسین یا لیتنا کنا معک

من فکر کنم این داستان تعدد زوجات دیگه دورانش تموم شده دیگه مثل قدیم نیست که زن مثل یه کارگر محض دیده می شد . این تفکر هم به علت برداشت بد از احادیث بوده و روحانیون ان زمان که مامور دادن اطلاعات دینی به مردم بودند باید بگویم کم سواد بودند . الات وضع بهتره و لی من تا حالا نشنیدم مردی به خاطر اینکه زنش سر کار میره و وقت براش کم میذاره رفته باشه یه زن جدید گرفته باشه و لی شنیدم و دیدم انچه که شیفته گفت بعلاوه داستان زیر:

دختر مومن فکر می کنه برای اینکه از شر به دور باشه و مردم او را مومن بنامند باید وقتی تو خیابون راه میره فقط مردمک چشم چپش معلوم باشه.
فکر می کنه برای اینکه مردی به او حساس نشه صداش رو کلفت کنه . یه بار یه زنه از من یه ادرس یا نمی دونم یه سوالی پرسید انقدر صداش رو کلفت کرده بود وحشت کردم . صداش وحشتناک بود.
فکر می کنه باید سریع از خیابون ها رد بشه و سرش همیشه پائین باشه.
خانم اون کفش چرمی تنگ رو از پات در بیار یه کفش راحتر بپوش . عیبی نداره. این طوری پاهات داغون می شه. نه گوش نمی ده.
عیب شما اینه که نمی دونید حیا چیه ( خطاب به این دسته از خانم ها)
حالا تو خیابون اینطوری هستی چرا تو خونه هم مثل روباتی . چرا وقتی شوهرت از سر کار می یاد سریع سفره رو جلوش پهن می کنی می شینید تلویزیون می بینید . همین که به تلویزیون خیره شدید باهم صحبت می کنید . خوب اون تلویزیون را خاموش کن روبروی هم بشینید به هم نگاه کنید و حرف بزنید . به خدا اگه اون فیلم چرت را نبینید هیچ اتفاقی نمی افته.
خانم ، اقا از صبح تا حالا پدرش در اومده انقدر حرف مردم گوش کرده و کارشون را راه انداخته ، این حرف های خاله زنکی چیه به این مرد می زنی ، صغرا خانم و کبرا خانم و خاطرات سبزی پاک کردن شما به این مرد چه ربطی داره.
خانم شما که این طوری با شوهرت می کنی نباید انتظار داشته باشی مرد تا اخر عمرش به و وفادار باشه.نمی تونه ناکام از دنیا بره.
من تعجب می کنم چرا این دسته زنها از زندگی خودشون راضی هستند. اصلا خودشون زجر نمی کشند؟

البته نباید فراموش کرد بعضی از مرد ها هم مرض دارند .

شاید یه مشکل دیگه این باشه که ما نمی دونیم عشق چیه . عشق را همین عشق مادی می بینیم . اگر به غیر حرف های خاصی که بین زن و مرد هست حرف های جدیدی هم باشه و عشق را یه جور دیگه هم میشه دید.

به غیر از این جسم یه روح هم هست.
تعداد 2 كاربر از tirana بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 10 July 2007   #12
شيفته
يا قمر بني هاشم

نشان شيفته

نقل قول:
در اصل توسط srak1355 نوشته شده است نمايش نوشته
الرجال قائمون علي النسا
انچه كه اهميت دارد اين استكه در تمامي جوامع بدوي و حتي در زندگي موجودات سيركنيم با اين حقيقت روبرو ميشويم كه نژاد نرينه به دليل فيزيولوژي خاص بدني داراي قدرت فيزيكي نسبت به جنس محالف مي باشد . شرايط سخت فيزيكي و درگيريهاي شغلي و ... ميطلبد كه خلق و خوي مردانه درشت تر باشد و اين در خلقت افرينش تثبيت شده است . اگر نگاهي به زنان موفق در جايگاههايي كه به نظر مردانه ميايد مانند پستهاي مديريتي نگاه كنيم ميبينيم كه زنان موفق داراي خلق و خوهاي مردانه هستند و در زندگي زناشويي قابل تحمل نيستند. مختصر اينكه دو مرد در يك خانه زير يك سقف نميتوانند زندگي كنند. به همين دليل در قران اين مطلب اورده شده كه مردان بر زنان استوارند. . اين حكمت خداست .
ذلك من فضل الله يعطي لمن يشا يعني فضل خداست و به هركه بخواهد عطا ميكند و وسيله ازمايش انسانها . مطمئنا اگر شخصي در اين دنيا ضعيف باشد در خلقت ژاسخگويي ان هم كمتر خواهد بود.

در مورد چند همسري شرط اول عدالت است اگر به اولي سيبي دادي به دومي هم به همان اندازه سيب بايد بدهي و اين كار سختي است و كسي كه نتواند عدالت را رعايت كند جانب اين كار را نبايد بگيرد.
بحث بعدي در جامعه غربي ميبينيم زن متاسفانه يك كالا است و اين به دليل قوانين و مقرراتي است كه بنيان خانواده را تضعيف كرده و عملا زنان هستند كه متضرر هستند نه مردان . بنابراين اگر شرايطي باشد كه زنها به راحتي دراختيار مردان قرار نگيرند حفظ زن و خانواده يكي از مسايل مهم ميشود يعني كساني كه داراي تمكن مالي هستند با انتخاب شيوه چند همسري تعداد زنان و مجرد دختران را كاهش دهند و تعادل پسر و دختر به هم بخورد مطمئنا جنس مردانه تمايل به ازدواج در سنين پايينتر را پيدا ميكند و كشش جامعه براي ازدواج افزايش مي يابد و اين مسئله خوبي است

در مورد حس حسادت زنانه يا قتل روحي بايد گفت هيچ زني تا حالا با داشتن هوو نمرده است . زنان بسيار حسود و اين يك طبيعت خدادادي است و اين مرد است كه بايد با كاهش تنشها فضاي مناسبي را ايجاد كند . در اين مورد كار زيادي هم نميتوان انجام داد .
مورد بعدي اين است كه وقتي عملي در جامعه عرف شود حتي ذهنيت حسود زنانه خواه ناخواه اين عرف را خواهد پذيرفت .

در مورد اينكه چرا مردان فقط ميتوانند شيوه چند همسري را داشته باشند و اين براي زنان عرف نيست بايد گفت
1- نسل از طرف مرد بقا پيدا ميكند و طايفه و تبار از جانب نسب پدري تحقق پيدا ميكند-
2- اگر اب و نوشابه و چايي را توي يك ظرف بريزيم چگونه ميتوانيم از هم جدايشان كنيم
3- زن موجود ضعيفتر از مرد است چگونه ميتواند احقاق حقوق خود را از چند مرد همزمان طلب كند
4- تحريكانت جنسي مردان بيش از زنان است اگر چند مرد همزمان طالب يك نفر باشند چه اتفاقي ميافند؟
5- اگر از جنبه مذهبي نگاه كنيم ميبينيم خداوند عالم با تمام حكمت حتما مصلحتي ديده كه اين را بر زنان بسته است .
6- حتي بين جامعه حيواني نيز اين امر عرف نيست
7- زنان تحت فشار با زندگي چندين مرد به شدت اسيب پذير و خيلي زود به پيري دچار ميشوند نمونه ان را در زنان خياباني ميتوانيم ببينيم
8
دوست عزيز شما نظرات خود را بيان فرموديد و كار بسيار خوبي هم كرديد ولي اي كاش كمي متنتان را ويرايش مي كرديد تا الفاظ و تعبيرات زيباتري را جايگزين جملات فعلي خود كنيد . در ضمن ديدگاه شما براي توجيه تعدد زوجات بيشتر همان نري و مادگي بود "نر ،جنس برتر ،قويتر ،تحريك پذيرترو..." ولي گفته من ربطي به مرد و زن بودن ندارد بلكه بيان نيازات روحي يك آدم است كه از خداوند است و چه بخواهد چه نخواهد گرايشات روحي در او وجود دارد و سركوبي اين گرايشات معضل ساز است
كاربران ذيل از شيفته بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 10 July 2007   #13
هستي
هستی(یاران)

نشان هستي

تاريخ ثبت نام: Feb 2005
مكان: ايران
پاسخ‌ها: 2,335

نقل قول:
در اصل توسط tirana نوشته شده است نمايش نوشته
من فکر کنم این داستان تعدد زوجات دیگه دورانش تموم شده دیگه مثل قدیم نیست که زن مثل یه کارگر محض دیده می شد . این تفکر هم به علت برداشت بد از احادیث بوده و روحانیون ان زمان که مامور دادن اطلاعات دینی به مردم بودند باید بگویم کم سواد بودند . الات وضع بهتره و لی من تا حالا نشنیدم مردی به خاطر اینکه زنش سر کار میره و وقت براش کم میذاره رفته باشه یه زن جدید گرفته باشه و لی شنیدم و دیدم انچه که شیفته گفت بعلاوه داستان زیر:

دختر مومن فکر می کنه برای اینکه از شر به دور باشه و مردم او را مومن بنامند باید وقتی تو خیابون راه میره فقط مردمک چشم چپش معلوم باشه.
فکر می کنه برای اینکه مردی به او حساس نشه صداش رو کلفت کنه . یه بار یه زنه از من یه ادرس یا نمی دونم یه سوالی پرسید انقدر صداش رو کلفت کرده بود وحشت کردم . صداش وحشتناک بود.
فکر می کنه باید سریع از خیابون ها رد بشه و سرش همیشه پائین باشه.
خانم اون کفش چرمی تنگ رو از پات در بیار یه کفش راحتر بپوش . عیبی نداره. این طوری پاهات داغون می شه. نه گوش نمی ده.
عیب شما اینه که نمی دونید حیا چیه ( خطاب به این دسته از خانم ها)
حالا تو خیابون اینطوری هستی چرا تو خونه هم مثل روباتی . چرا وقتی شوهرت از سر کار می یاد سریع سفره رو جلوش پهن می کنی می شینید تلویزیون می بینید . همین که به تلویزیون خیره شدید باهم صحبت می کنید . خوب اون تلویزیون را خاموش کن روبروی هم بشینید به هم نگاه کنید و حرف بزنید . به خدا اگه اون فیلم چرت را نبینید هیچ اتفاقی نمی افته.
خانم ، اقا از صبح تا حالا پدرش در اومده انقدر حرف مردم گوش کرده و کارشون را راه انداخته ، این حرف های خاله زنکی چیه به این مرد می زنی ، صغرا خانم و کبرا خانم و خاطرات سبزی پاک کردن شما به این مرد چه ربطی داره.
خانم شما که این طوری با شوهرت می کنی نباید انتظار داشته باشی مرد تا اخر عمرش به و وفادار باشه.نمی تونه ناکام از دنیا بره.
من تعجب می کنم چرا این دسته زنها از زندگی خودشون راضی هستند. اصلا خودشون زجر نمی کشند؟

البته نباید فراموش کرد بعضی از مرد ها هم مرض دارند .

شاید یه مشکل دیگه این باشه که ما نمی دونیم عشق چیه . عشق را همین عشق مادی می بینیم . اگر به غیر حرف های خاصی که بین زن و مرد هست حرف های جدیدی هم باشه و عشق را یه جور دیگه هم میشه دید.

به غیر از این جسم یه روح هم هست.
بسمه تعالی
ظاهرا بحث از مسیر خودش منحرف شده
اما چون نوشته اید می نویسم
این صفاتی که نوشته اید برای دختر مومن صادق است یا برای یک فرد امل؟
اما دختر مومن بدلیل ایمانش به خدا مومن است ان هم ایمان قلبی
دختر مومن بدنبال اگاهی است چون علم را یک ارزش می داند
دختر مومن سر بزیر است چون نمی خواهد وقتش را صرف چشم چرانی در خیابان بکند
اگر لازم باشد از حق خودش دفاع می کند
او به ارزشهای اسلامی پایبند است وانها را رعایت می کند
وظیفه اش را هم در منزل وهم در محل کار انجام می دهد
در پی کسب رضایت الهی است نه صرفا مادیات
زیبایی هایش را درمنزل نشان می دهد نه در محیط خیابان
اگر در فرهنگ ما بعضی چیزها رعایت نمی شود عمومی است وربطی به مومن بودن ویا نبودن ندارد ومطمئن باشید که دختران بی حجاب هم عیب های دیگری دارند که به شخصیت وشیوه تربیت انها بستگی دارد وچون عام نیست نمی نویسم

خدایا ما را از انانی قرار ده که از انها راضی هستی.
هستي حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 10 July 2007   #14
tirana
یا حسین یا لیتنا کنا معک

نقل قول:
در اصل توسط هستي نوشته شده است نمايش نوشته
بسمه تعالی
ظاهرا بحث از مسیر خودش منحرف شده
اما چون نوشته اید می نویسم
این صفاتی که نوشته اید برای دختر مومن صادق است یا برای یک فرد امل؟
اما دختر مومن بدلیل ایمانش به خدا مومن است ان هم ایمان قلبی
دختر مومن بدنبال اگاهی است چون علم را یک ارزش می داند
دختر مومن سر بزیر است چون نمی خواهد وقتش را صرف چشم چرانی در خیابان بکند
اگر لازم باشد از حق خودش دفاع می کند
او به ارزشهای اسلامی پایبند است وانها را رعایت می کند
وظیفه اش را هم در منزل وهم در محل کار انجام می دهد
در پی کسب رضایت الهی است نه صرفا مادیات
زیبایی هایش را درمنزل نشان می دهد نه در محیط خیابان
اگر در فرهنگ ما بعضی چیزها رعایت نمی شود عمومی است وربطی به مومن بودن ویا نبودن ندارد ومطمئن باشید که دختران بی حجاب هم عیب های دیگری دارند که به شخصیت وشیوه تربیت انها بستگی دارد وچون عام نیست نمی نویسم
من هم همین چیزهای شما را گفتم ولی غیر مستقیم
قديمي Sunday 12 August 2007   #15
puyan
عضو ثابت

نشان puyan

تاريخ ثبت نام: Jan 2006
پاسخ‌ها: 1,574

سلام

من اتفاقی این بحث را دیدم و وارد شدم ( در نتایج یک جستجو )

مطلبی را اشاره میکنم :

ظاهرا دوستان گرامی بر این امر اتفاق نظر دارند که این مساله یک حکم الهیست و کسی قصد مخالفت با حکم الهی ندارد .

به نظر میرسد که موضوع ، محدوده آنست . آیا کسی از دوستان در منابع فقهی مبتنی بر آیات و روایات حکمی سراغ دارد که برای ازدواج مجدد تعیین محدوده کرده باشد ؟

متشکرم
puyan حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
شبهه : تعدد زوجات ! با قرآن در صحنه دين و دنيا 8 Thursday 14 November 2019 12:10AM
دين در نزد خداوند فقط اسلام است taslim دين و دنيا 1679 Monday 25 February 2013 05:54PM
حكومت اسلامي asheghe iran_p آزاد 45 Wednesday 13 August 2008 07:58AM
منبع برنامه نويسي بازيهاي سه بعدي دارا رایانه 9 Wednesday 6 August 2008 10:26AM
دانش آموزهاي ايراني اسكنر سه بعدي ساختند صبح علوم و تكنولوژي 0 Thursday 2 January 2003 10:57PM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:45AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه