بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 12 October 2021   #136
asad39
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2019
پاسخ‌ها: 1,478
ج: افراطی گری

بله شعار آنها در قرآن است که چیزی بجز لا اله الا الله نبوده است. برای نمونه شهادت ملائکه و دانشمندان :

شَهِدَ اللَّهُ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ وَالْمَلَائِكَةُ وَأُولُو الْعِلْمِ قَائِمًا بِالْقِسْطِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿۱۸﴾
خدا كه همواره به عدل قيام دارد گواهى مى‏ دهد كه جز او هيچ معبودى نيست و فرشتگان [او] و دانشوران [نيز گواهى مى‏ دهند كه] جز او كه توانا و حكيم است هيچ معبودى نيست (۱۸)

شهادت پیامبر محمد:

قُلْ أَيُّ شَيْءٍ أَكْبَرُ شَهَادَةً قُلِ اللَّهُ شَهِيدٌ بَيْنِي وَبَيْنَكُمْ وَأُوحِيَ إِلَيَّ هَذَا الْقُرْآنُ لِأُنْذِرَكُمْ بِهِ وَمَنْ بَلَغَ أَئِنَّكُمْ لَتَشْهَدُونَ أَنَّ مَعَ اللَّهِ آلِهَةً أُخْرَى قُلْ لَا أَشْهَدُ قُلْ إِنَّمَا هُوَ إِلَهٌ وَاحِدٌ وَإِنَّنِي بَرِيءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ ﴿۱۹﴾
بگو گواهى چه كسى از همه برتر است بگو خدا ميان من و شما گواه است و اين قرآن به من وحى شده تا به وسيله آن شما و هر كس را [كه اين پيام به او] برسد هشدار دهم آيا واقعا شما گواهى مى‏ دهيد كه در جنب خدا خدايان ديگرى است بگو من گواهى نمى‏ دهم بگو او تنها معبودى يگانه است و بى‏ ترديد من از آنچه شريك [او] قرار مى‏ دهيد بيزارم (۱۹)

شهادت رسولان قبلی:

مَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا نُوحِي إِلَيْهِ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدُونِ ﴿۲۵﴾
و پيش از تو هيچ پيامبرى نفرستاديم مگر اينكه به او وحى كرديم كه خدايى جز من نيست پس مرا بپرستيد (۲۵)

asad39 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 12 October 2021   #137
asad39
عضو ثابت

شهادت دانشمندان، ملائکه، پیامبر محمد و تمام رسولان قبلی در قرآن ذکر شد و در تمام آنها فقط یک شعار است: لا اله الا الله

دیگر چه میخواهی؟؟

قديمي Wednesday 13 October 2021   #138
asad39
عضو ثابت

گاهی بعضی احادیث یافت میشوند که مثلا توصیه میکنند که اگر فلان ذکر را 1000 مرتبه تکرار کنی ؛ وارد بهشت میشوید! و یا اگر 100 بار فلان دعا را تکرار کنید؛ صواب صد حج برای شما نوشته میشود! این گونه احادیث بر طبق هیپنوتیزم کردن روان افراد پیش میروند و شیاطین به این طریق روان افراد را در اختیار می گیرند. وقتی حرف از ذکر خدا میشود؛ به معنای این نیست که فرد مکررا و پشت سر هم بگوید الله الله. بلکه این است که در همه احوال و کارها، خدا را بیاد آورید و او را ذکر کنید. دانشمندان علم روان ثابت کرده اند که با تکرار یک کلمه پشت سر هم؛ بعد از تکرارهای زیاد، معنای کلمه در ذهن گم میشود و بعد از تکرار زیاد یک کلمه؛ معنای کلمه از ذهن فرد میپرد و ذهن وارد فضای دیگری (فضای آلفا) میشود و کنترل ذهن دست اجنه می افتد. دراویش بر همین اساس؛ با تکرار یک کلمه و تکرار حرکات خاصی مکررا؛ ذهن و روان خویش را دست اجنه می سپارند و بر همین منوال کنترل بدن خویش را دست شیاطین و اجنه می دهند و آنان هم کارهای مسخره ای روی بدن آنان اجرا میکنند و به این ترتیب مردم را فریب میدهند و البته مهمتر از همه این است که خود را فریب میدهند. آنان قبل از همه سرسپردگی خویش را نسبت به شیخ و مرشد خویش ثابت میکنند و بجای اینکه بنده خداباشند، بنده شیخ و یا حدیث میشوند.

البته معنای زندگی ما انسانها هم بعد از تکرار مکررات، به حالت خاصی میرسد که خطرناک میشود. به همین خاطر باید هر از چند گاهی تغییراتی در روان خویش دهیم و آن را از حالت سکون و تکرار خارج کنیم. عبادت واقعی خدا روح و روان ما را از این خطر نجات میدهد.

آخرين ويرايش asad39 ، Wednesday 13 October 2021 در 09:51PM.
قديمي Wednesday 13 October 2021   #139
asad39
عضو ثابت

اینگونه احادیث که به تکرار کلمات و جملات پشت سر هم ، پاداش بهشت و یا حج و ... در نظر می گیرند ؛ کم نیستند. اما معلوم نیست که چرا یک نمونه از این پاداشها در قرآن نیست. خدا به عمل صالح پاداش میدهد ولی اینگونه احادیث به تکرار یک سری جملات و کلمات!
همانطور که میبینید خطر حدیث و سنت بسیار بیشتر از آنی است که ما فکر میکنیم. دقیقا ریشه خدا پرستی را هدف گرفته اند.
قديمي Thursday 14 October 2021   #140
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,202

نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
پیامبران قبلی چی؟
تو اسلام که بدروغ دم ازش میزنی خبر نداری، انبیاء قبلی رو شما می دونی چطور نماز میخوندند از قران برام بیار
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 14 October 2021   #141
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

شهادت به رسالت پیامبر محمد، نوعی قراردادن یک الهه دیگر در کنار خداست. این مساله به این خاطر مهم است که مدام در شبانه روز تکرار میشود و مدام در نماز و اذان تکرار میشود.

در آیه سوره منافقون، منافقان شهادت به رسالت پیامبر میدهند. این تنها جایی است که کسی به رسالت پیامبر محمد شهادت میدهد و آن هم منافقان هستند.

إِذا جاءَكَ الْمُنافِقُونَ قالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَ اللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنافِقينَ لَكاذِبُونَ (1)

جالب است که در ادامه آیه خدا میفرماید اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ . یعنی خدا میداند که محمد رسول خداست. بجای کلمه یشهد ، از کلمه یعلم استفاده میکند. زیرا رسول بودن پیامبر یک علم است نه یک شهادت روزانه.

یعنی خدا بلد نبود بفرماید ای منافقین شهادت ندید که شرک است ودرست شدن الهه هست ؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 14 October 2021   #142
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

اتفاقا خدا فرموده است. آنها را منافق و دروغگو مینامد. منافق یعنی اینکه آنچه که میگوید در جای خودش نیست. جمله "محمد رسول خداست" ، یک جمله درست است و من هم با این جمله مشکلی ندارم. اما اگر هر روزه در نمازها و سایر شعائر تکرار بشود و در کنار نام خدا قرار گیرد؛ اینجاست که مشکل پیدا میکنه. منافقین این بنیان را بنیاد نهادند.
کسانی که شعار دومی به شعار اولی اسلام اضافه کرده اند؛ به نوعی شعار اولی را باطل میکنند. اشهد ان لا اله الله دقیقا یعنی اینکه شعار دیگری بغل این شعار نباشه. از نظر منطقی هم اشهد ان محمد رسول الله جزو شعار اسلام نبوده است. زیرا امتهای پیشین هم مسلمان بوده اند. قاعدتا شعار اسلام باید یکی باشد و اگر یکی نباشد؛ باعث تفرق و اختلاف بین پیامبران مختلف میشود.

شما حتی از احادیث خودتان هم پیروی نمی کنید. در صحیح بخاری حدیث است که پیامبر میگوید که من برای اعتلای شعار لا اله الا الله تلاش میکنم. او از شعار دومی صحبت نمی کند.

الاغ یا خری یا خودت رو بخریت میزنی یا هردو فعلا صحبت نماز نیست سوال کردم ازت در رفتی حرف از شرط مسلمانی هست
حالا که حرف از نماز زدی بگو نحوه نماز رو چطور از قران در میاری ؟
قديمي Thursday 14 October 2021   #143
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
عبدالعلی لطفا این سوال را جواب بدهید. آیا پیامبر محمد در نماز خویش میگفت: اشهد ان محمد رسول الله ؟
بله
قديمي Thursday 14 October 2021   #144
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
تو اسلام که بدروغ دم ازش میزنی خبر نداری، انبیاء قبلی رو شما می دونی چطور نماز میخوندند از قران برام بیار
من که شعار انبیاء قبلی را برایت آوردم از خود قرآن و خبری از اشهد ان محمد رسول الله در آن نبود.
قطعا طبق ایده شما، احادیث وسعتشان بیشتر است؛ پس بهتر است که طبق احادیث؛ طریقه نماز خواندن انبیاء قبلی را بیاورید تا ما هم یاد بگیریم.
قديمي Saturday 16 October 2021   #145
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
من که شعار انبیاء قبلی را برایت آوردم از خود قرآن و خبری از اشهد ان محمد رسول الله در آن نبود.
قطعا طبق ایده شما، احادیث وسعتشان بیشتر است؛ پس بهتر است که طبق احادیث؛ طریقه نماز خواندن انبیاء قبلی را بیاورید تا ما هم یاد بگیریم.
احمق انبیاء قبلی خودشان نبی ورسول بودند
احمق تو نمازی میخونی یا نه ؟
قديمي Saturday 16 October 2021   #146
asad39
عضو ثابت

درقرآن مجيد واژه تفقه بمعناي تدبر، تفكر، و انديشه عميق است. بنابراين يك انسان فقيه درمورد پديده هاي جهان هستي و آيات الهي عميقا فكروانديشه مي كند. نكته بسيارمهم آن است كه فقيه بودن ويژه يك گروه و طبقه اجتماعي نيست بلكه هرانساني موظف است كه از قوه تفكرخويش بنحومطلوبي استفاده كند و درآيات ونشانه هاي الهي عميقا فكروتدبر كند:

[6:65] قل هو القادر على ان يبعث عليكم عذابا من فوقكم او من تحت ارجلكم او يلبسكم شيعا ويذيق بعضكم باس بعض انظر كيف نصرف الاءيت لعلهم يفقهون

[6:65] بگو: "يقينا او قادر است که از بالاي سرتان، يا از زير پايتان عذابي بر شما بفرستد. يا مي تواند شما را به چندين گروه تقسيم کند تا طعم جور و ستم يکديگر را بچشيد. بنگر که چگونه آيات را توضيح مي دهيم، باشد كه بفهمند (عميقا تدبر كنند)."

[6:98] وهو الذي انشاكم من نفس واحدة فمستقر ومستودع قد فصلنا الاءيات لقوم يفقهون
[6:98] او شما را از يك تن آغاز كرد و درباره مسير و سرنوشت نهايي شما تصميم گرفت. ما آيات را اين چنين براي مردمي كه عميقا مي فهمند (عميقا مي انديشند)، روشن مى كنيم.

[9:127] واذا ما انزلت سورة نظر بعضهم الى بعض هل يركم من احد ثم انصرفوا صرف الله قلوبهم بانهم قوم لا يفقهون

[9:127] هرگاه سوره اي نازل مي شد، بعضي از آنها به يكديگر نگاه مي كردند، انگار كه بگويند: "آيا كسي شما را مي بيند؟" سپس آنجا را ترك مي كردند. بنابراين، خدا قلب هايشان را منحرف كرده است، زيرا آنها مردمي هستند كه نمي فهمند (عميقا نمي انديشند).

[7:179] ولقد ذرانا لجهنم كثيرا من الجن والانس لهم قلوب لا يفقهون بها ولهم اعين لا يبصرون بها ولهم ءاذان لا يسمعون بها اولئك كالانعم بل هم اضل اولئك هم الغفلون

[7:179] بسياري از جنيان و آدميان را به دوزخ محکوم کرده ايم. آنها عقل دارند ولي آن را به کار نمي بندند (عميقا نمي انديشند) که بفهمند، چشماني دارند که با آن نمي بينند و گوش هايي که با آن نمي شنوند. آنان مانند حيوانات هستند؛ نه، آنها به مراتب بدترند- آنها کاملا غافلند.

اگرهرانساني درمورد آيات خدا درقرآن مجيد ودرجهان هستي با اخلاص وعميقا تفكر وتدبركند مي تواند باذن خدا راه راست را بيابد و رستگار گردد.

آخرين ويرايش asad39 ، Saturday 16 October 2021 در 08:56PM.
قديمي Sunday 17 October 2021   #147
asad39
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
پس چرا در شعار انبیا پیشین خبری از مثلا اشهد آن موسی رسول الله نیست؟ چرا شعار همگی لا اله الاالله بوده است؟
قديمي Monday 18 October 2021   #148
asad39
عضو ثابت

طالبان، وزارت امر به معروف و نهی از منکر دارند و احتمالا بزودی رشته دانشگاهی امر به معروف و نهی از منکر هم خواهند داشت. امر به معروف و نهی از منکر به معنای دستور دادن به دیگران نیست. همانطور که در مطالب قبلی عرض شد. اما حتی اگر به معنای دستور هم باشد؛ باید افراد امر کننده و امر شونده در یک سطح باشند. یعنی نمیشود امر کننده اسلحه دستش باشد و دیگری نباشد. نمیشود امر کننده، جزو مقامات حکومتی باشد و دیگری یک فرد ساده! نمیشود امر کننده وابسته به حزب و گروه خاصی باشد و دیگری مردم عادی باشد. قطعا مسلمانان بخاطر زیاده رویها و کج فهمیهای خویش در امور دین؛ دچار عذاب دردناکی خواهند شد.
قديمي Tuesday 19 October 2021   #149
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
پس چرا در شعار انبیا پیشین خبری از مثلا اشهد آن موسی رسول الله نیست؟ چرا شعار همگی لا اله الاالله بوده است؟
احمیق مگه قران کریم هرچه در تورات امده کپی کرده
قديمي Tuesday 19 October 2021   #150
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
جواب
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:22AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه