بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 28 July 2021   #136
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,078
ج: غدیر ابلاغ واعلان ولایت نه شروع ولایت ولی الله الأعظم

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
فقط حیدرو امیر المومنین است
یا علی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 31 July 2021   #137
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,078
ج: غدیر ابلاغ واعلان ولایت نه شروع ولایت ولی الله الأعظم

یا علی
روز ۲۰ ذی الحجّة سال ۱۰ ھجری قمری ، مراسم بیعت و تبریک رو به پایان است که واقعه ای شگرف ، به وقوع میپیوندد.
روز سوم بیعت ، در آخرین ساعات توقفِ در غدیر ، حارث فِهرى با دوازده نفر از اطرافیانش نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله می آید و چنین می‌گوید ای محمّد ، سه سؤال از تو دارم ، آیا شهادت بر یگانگی خداوند و پیامبریت را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خودت گفتی؟
آیا نماز ، زکات ، حجّ و جهاد را از جانب پروردگار آورده ای يا از پیش خود گفتی؟
آیا آنچه درباره علیّ بن أبی طالب گفتی مَن كُنتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مَولاهُ از جانب پروردگار بود یا از پیش خود گفتی؟
رسول خدا در جوابِ هر سه سوال فرمودند خداوند بر من وحی کرده است ، و واسطه بین خدا و من جبرئیل است و من إعلان کننده پیام خداوندم و بدون اجازه پروردگار خبری را اعلان نمی‌کنم.
مرد نگون بختِ بد نهاد می‌غرّد كه خدایا ، اگر آنچه محمّد می گوید حقّ و از جانب توست ، سنگی از آسمان بر من بیفکن و عذابی دردناک فرو فرست.
همین که سخن حارث تمام می شود ، خداوند سنگی از آسمان بر او فرو می فرستد که وی را در دم هلاک می‌کند.
و بسان ماجرای أصحاب فیل ، آیتی آسمانی برابر دیدگان بیش از ۱۲۰ هزار حاضر در وادی غدیر ، مجسّم می‌گردد ،
آنگاه فرشته وحی فرود می‌آید که سَئَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ لِلكافِرينَ لَيسَ لَهُ دافِعٌ .
و با این معجزه ، بار دیگر بر همگان روشن می شود که غدیر از منبع إلهی سرچشمه گرفته است .
بدین ترتیب ، این همایش ۳ روزه ، پایان پذیرفت و در ذهن ها به عنوان ایّام الولاية نقش بست .

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
15شوال شهادت حضرت حمزه خير الشهداء به ساحت قدس ولي امر ممكنات بقيهالل محمد مهدی 128 دين و دنيا 58 Friday 28 May 2021 05:18AM
قال الله تعالي : لا تسبواالذين يدعون من دون الله فيسبوا الله محمد مهدی 128 دين و دنيا 8 Tuesday 23 June 2020 04:44AM
عيد سعيد غدير خم بر همه مبارك باد Scorpion دين و دنيا 78 Tuesday 21 October 2014 03:12AM
نفی الله با صفات خود مزدك بامداد دين و دنيا 19 Friday 9 April 2010 12:09PM
گفتگويي ساده با موحد دوست ايراني . دين و دنيا 78 Saturday 18 September 2004 06:37AM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:32AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه