بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 3 June 2021   #76
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,655
ج: ***شهادت صادق ال محمد صلی الله علیه واله وسلم تسلیت ****

یا علی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 5 June 2021   #77
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

علّامه محمّد باقر مجلسی رَحِمَهُ الله مینویسد ؛

گفته اند که ایّام امامت إمام صادق سلام الله علیه ، بقیه مُلک هشام بن عبد الملک ، و مُلک ولید بن یزید بن عبد الملک ، و مُلک یزید بن ولید ، و مُلک إبراهیم بن ولید ، و مُلک مروان حمار ، پس ابو مسلم خروج کرد در سال ۱۳۲ هجری و عبد الله سفّاح از بنی عبّاس خلیفه شد ، و چهار سال و هشت ماه ایّام او بود ، و بعد از او منصور دوانقی غصب خلافت کرد و ۲۱ سال و یازده ماه پادشاهی کرد ، و در سال دهم پادشاهی او و به روایت دیگر سال دوّم ، حضرت صادق علیه السّلام به آبای گرام خود ملحق گردید.

جلاء العیون / باب ۸ ، فصل ۳ .

خلافی نیست در آنکه وفات إمام صادق عليه السّلام در سال ۱۴۸ هجرت واقع شد ، و أشهر آن است که در ماه شوّال ، و بعضی دوشنبه پانزدهم ماه رجبِ سال مذکور گفته اند.
اکثر ، عمر شریف آن جناب را ۶۵ سال گفته اند ، و بعضی ۶۸ گفته اند ، و در کشف الغمّه ۷۱ نیز روایت کرده است. ولادت با سعادتش در سال ۸۳ هجری بود ، با جدّ خود علیّ بن الحسین علیه السّلام ۱۲ سال و چند روز گذرانید ، به روایت دیگر ۱۵ سال ، و با پدر بزرگوار خود ۱۹ سال ، و بعد از آن حضرت ، ۳۴ سال ماند.

جلاء العیون / باب ۸ ، فصل ۳.

محمّد بن عبدالله اسکندری میگوید ، من از جمله ندیمان منصور دوانیقی و مَحْرم اسرار او بودم. روزی به نزد او رفتم او را بسیار مغموم یافتم و آه می‌کشید و اندوهناک بود. گفتم أیّها الأمیر سبب تفکّر و اندوه شما چیست؟ گفت صد نفر از اولاد فاطمه را هلاک کردم و سیّد و بزرگ ایشان مانده است و در باب او چاره نمی‌توانم کرد. گفتم کیست؟ گفت جعفر بن محمّد الصادق. گفتم أیّها الأمیر او مردی است که بسیاریِ عبادت او را پیر کرده و اشتغال او به قرب و محبّت خدا او را از طلب مُلک و مال و خلافت غافل گردانیده. گفت می‌دانم که تو اعتقاد به إمامت او داری و بزرگی او را می‌دانم و لیکن مُلک عقیم است و من سوگند یاد کرده‌ام که پیش از آنکه شامِ این روز در آید ، خود را از اندوه او فارغ گردانم و او را بکُشم.

جلاء العیون / باب ۸ ، فصل ۲.

چنین آورده اند که ؛
.
خلیفه سفّاک بنی عباس ، منصور دوانیقی همواره مردم را در فشار اقتصادی و فقر نگه می‌داشت. وقتی علّت را از او جویا شدند ، گفت أجِعْ کَلْبَكَ یَتَّبِعْكَ ، یعنی سگ خود را گرسنه نگه دار تا از تو تبعیت کند.

عِقد الفرید ۱ / ۲۶.

عَنْ أَبِی بَصِیرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ الله علیه السّلام عَنْ قَوْلِ الله تَعَالَی إِنَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا الله ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلَّا تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا. قَالَ هُمُ الْأَئِمَّةُ وَ یَجْرِی فِیمَنِ اسْتَقَامَ مِنْ شِیعَتِنَا وَ سَلَّمَ لِأَمْرِنَا وَ کَتَمَ حَدِیثَنَا عِنْدَ عَدُوِّنَا فَتَسْتَقْبِلُهُمُ الْمَلَائِکَةُ بِالْبُشْرَی مِنَ الله بِالْجَنَّةِ.

أبوبصیر می‌گوید إمام صادق علیه السّلام در مورد آیه إِنَّ الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا الله ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلَّا تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا ، در حقیقت ، کسانی که گفتند پروردگار ما خداست ، سپس ایستادگی کردند ، فرشتگان بر آنان فرود می‌آیند و می‌گویند هان ، بیم مدارید و غمین مباشید ، فرمودند ؛
مراد از آنان ائمه‌اند ، و درباره شیعیان نیز جاری می‌شود ، آن‌هایی که استقامت ورزیدند ، تسلیم فرمان إمامشان بوده و احادیث آنان را از دشمنانشان پنهان می‌دارند ، پاداش آنان بهشت است که فرشتگان به آن‌ها بشارت می‌دهند.

بحارالأنوار ۲ / ۲۰۲.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 21 May 2022   #78
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تسلیت
قديمي Thursday 26 May 2022   #79
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
یا علی

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
سلام علیکم ورحمه الله
ببخشید چندین سال است حرفی بعنوان حدیپ پخش شد ابتدا در پیامکهای تلفن همراه به این عنوان که "
امام صادق عایه السلام فرمود " هر کس یک یا علی بگوید ثوابش مطابق با 16هزار مرتبه ختم قران من امام صادق علیه السلام است
وادرس به عوالم داده شده بدون ذکر جلد وصفحه
ظاهرا در عوالم وغیر چنین مطلبی وجود ندارد حال ساخته پرداخته کیست خدا می دانذ
با توجه به اینکه حقیقت قران کریم وال الله یکی است ولایقاس بنا احد و.........
ایا میشود محملی برای صحت انتساب این حرف به امام علیه السلام درست کرد ویا ........
خداوند متعال به شما جزای خیر عنایت فرماید.......
سلام علیکم و رحمة الله

محمل یابی ذهنی بر فرض صدور، غیر از محمل یابی رسمی بر فرض صدور است، چون نباید برای کسانی که حاضر به جعل هستند، زمینه مناسب فراهم کرد، چه برسد که برای کسانی که به قصد تخریب معارف اهل البیت جعل میکنند ما زمینه فراهم کنیم، لذا باید این فرهنگ عمومی شیعه بشود که بخصوص در زمان ما که نزدیک به همه منابع حدیثی در دسترس عموم است، هر کس چیزی را نقل میکند، با سند باشد، خواه سند کتبی و کتابی، و خواه سند شفاهی که بتوان به گوینده اصلی مراجعه کرد و از او سند شناخته شده را پرسید.
قديمي Thursday 26 May 2022   #80
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
یا علی
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
سلام علیکم ورحمه الله
ببخشید چندین سال است حرفی بعنوان حدیپ پخش شد ابتدا در پیامکهای تلفن همراه به این عنوان که "
امام صادق عایه السلام فرمود " هر کس یک یا علی بگوید ثوابش مطابق با 16هزار مرتبه ختم قران من امام صادق علیه السلام است
وادرس به عوالم داده شده بدون ذکر جلد وصفحه
ظاهرا در عوالم وغیر چنین مطلبی وجود ندارد حال ساخته پرداخته کیست خدا می دانذ
با توجه به اینکه حقیقت قران کریم وال الله یکی است ولایقاس بنا احد و.........
ایا میشود محملی برای صحت انتساب این حرف به امام علیه السلام درست کرد ویا ........
خداوند متعال به شما جزای خیر عنایت فرماید.......
سلام علیکم و رحمة الله

محمل یابی ذهنی بر فرض صدور، غیر از محمل یابی رسمی بر فرض صدور است، چون نباید برای کسانی که حاضر به جعل هستند، زمینه مناسب فراهم کرد، چه برسد که برای کسانی که به قصد تخریب معارف اهل البیت جعل میکنند ما زمینه فراهم کنیم، لذا باید این فرهنگ عمومی شیعه بشود که بخصوص در زمان ما که نزدیک به همه منابع حدیثی در دسترس عموم است، هر کس چیزی را نقل میکند، با سند باشد، خواه سند کتبی و کتابی، و خواه سند شفاهی که بتوان به گوینده اصلی مراجعه کرد و از او سند شناخته شده را پرسید.
قديمي Saturday 28 May 2022   #81
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

كامل الزيارات ؛ النص ؛ ص178
شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت

ثُمَّ تَقُولُ مِائَةَ مَرَّةٍ- اللَّهُمَّ الْعَنْ أَوَّلَ ظَالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ [آلِ مُحَمَّدٍ حُقُوقَهُمْ‏] وَ آخِرَ تَابِعٍ لَهُ عَلَى ذَلِكَ اللَّهُمَّ الْعَنِ الْعِصَابَةَ الَّتِي حَارَبَتِ [جَاهَدَتِ‏] الْحُسَيْنَ وَ شَايَعَتْ وَ بَايَعَتْ [تَابَعَتْ‏] أَعْدَاءَهُ عَلَى قَتْلِهِ وَ قَتْلِ أَنْصَارِهِ اللَّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمِيعاً-
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

گفتگوهاي مشابه
گفتگو آغازگر گفتگو تالار پاسخها عنوان آخرين گفتگو
15شوال شهادت حضرت حمزه خير الشهداء به ساحت قدس ولي امر ممكنات بقيهالل محمد مهدی 128 دين و دنيا 65 Monday 16 May 2022 06:25PM
شهادت یگانه جلوه ذات اقدس احدی بر صاحب ووارث جلوه تسلیت باد محمد مهدی 128 دين و دنيا 94 Saturday 23 April 2022 12:04PM
*سخنی با جناب اقای موحد وهم فکرانش * محمد مهدی 128 دين و دنيا 30 Sunday 1 February 2015 03:13PM
نفی الله با صفات خود مزدك بامداد دين و دنيا 19 Friday 9 April 2010 12:09PM
فاجعه اي ديگر ... ! چه بر سر اين مرد جنگي آمده است ؟ صبح جامعه و خانواده 5 Saturday 25 August 2007 11:42AM

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:00PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه