بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 20 May 2018   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 24,073
تیم ترور خاتم الانبیاءصلی الله علیه واله بعد از تبوک چه کسانی هستند

در روزهای آغازین ماه مبارک رمضان سال ۹ ھ۔ق جنگ تبوک به وقوع پیوست(۱)

نام دیگر این جنگ "فاضحه" است ، زیرا منافقین مدینه و کسانی که قصد کشتن پیامبر صلی الله علیه و آله را در عقبه داشتند ، رسوا و مفتضح شدند

...در بازگشت از تبوک چهل نفر از منافقین که همراه حضرت بودند ، تصمیم گرفتند وقتی شتر حضرت بالای گردنه می رسد ، دبّه ای را پر از ریگ نمایند و به زیر دست و پای شتر حضرت رها کنند تا شتر رم کند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله از شتر افتاده ،
و به قتل برسد ؛

اما هنگام اجرای توطئه ، شتر حضرت قدم از قدم برنداشت و مکر منافقین شکست خورد و خداوند وجود مقدس پیامبر صلی الله علیه و آله را حفظ کرد.

به این فراز مهم تاریخ منابع بسیاری اشاره داشته اند ؛

سیوطی در مورد نقشه ی ترور پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله توسط بعضی از

صحابه می نویسد:
بيهقي در دلائل النبوة از عروه روايت كرده كه او گفت: هنگامي كه رسول اللَّه صلّي اللَّه عليه و آله با مسلمين از تبوك مراجعت مي كرد و در راه مدينه بسير خود ادامه مي داد، گروهي از اصحاب او اجتماعي كردند، و تصميم گرفتند كه آن جناب را در يكي از گردنه هاي بين راه به طور مخفيانه از بين ببرند، و در نظر داشتند كه با آن حضرت از راه عقبه حرکت کنند.

به راستی این منافقین ، که قصد جان رسول خدا را نمودند ، چه کسانی بودند

: وقایع الشهور ص۱۵۸

سیوطی به نقل از بیهقی اعتراف میکند که گروهی از صحابه در بازگشت از تبوک قصد ترور رسول خدا صلی الله علیه و آله را داشتند !

تیم اصلی ترور رسول الله صلی الله علیه و آله در جنگ تبوک را بشناسید!

ابن حزم" ناخواسته عوامل این ترور نافرجام را معرفی میکند!
نقدی بر نظریه #عدالت_صحابه(۴۶)

.احتمالا شنیده اید ، كسانى بودند كه قصد داشتند در بازگشت از جنگ تبوك رسول خدا صلی الله عليه وآله را ترور نمايند ؛

یکی از مسائل قطعی از ديدگاه شيعه و سنی ، مسئله ترور رسول خدا صلی الله علیه و آله میباشد ؛
عده ای از صحابه ( سیوطی : الصحابي من لقي النبي صلى الله عليه وسلم مسلما ومات على إسلامه « تدريب الراوي ج 2 ص 209 » ) ، در ترور نافرجام رسول خدا نقش داشته و از عاملین این جنایت بودند ،
و مصداق وَ هَمُّوا بِما لَمْ يَنالُوا«التوبه/۷۴» .

اما آیا میدانید این افراد چه كسانى بوده اند

این منافقین و کفار مورد بحث در آیه ۷۴ سوره توبه ،
واقعا چه کسانی هستند:

کدام نمک نشناسان و شاگردان ناخلفی بوده اند که قصد ترور نبی مکرم خدا را داشتند:
:جناب ابن حزم اندلسی كه از استوانه های علمی اهل سنت می باشد با نقل یک روایت در کتاب خود ناخواسته ! جواب این سوال را داده است:

أنَّ أَبَا بَكْرٍ وَعُمَرَ وَعُثْمَانَ وَطَلْحَةَ وَسَعْدَ بن أبي وَقَّاصٍ رضي الله عنهم أَرَادُوا قَتْلَ النبي صلي الله عليه وسلم وَإِلْقَاءَهُ من الْعَقَبَةِ في تَبُوكَ.

ابوبكر، عمر، عثمان، طلحه، سعد بن أبي وقاص ؛ قصد كشتن پيامبر (صلي الله عليه وآله وسلم ) را داشتند و می خواستند آن حضرت را از گردنه ای در تبوك به پايين پرتاب كنند.

المحلي، ج 11، ص 224 - ناشر: دار الآفاق الجديدة بیروت .

اما این منافقین و کفار کور خواندند:
وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَيْرُ الْماکِرينَ

جالب اینجا است که ابن حزم حتی در هنگام نقل این مطلب ، باز هم عبارت "رضی الله عنهم" را در مقابل نام تیم ترور رسول خدا صلی الله علیه و آله می آورد
و برای اینکه علت ارادت خود را ثابت کند ، و چون نتوانسته و یا نخواسته ! متن روایت را قبول کند ،
به یکی از راویان ایراد گرفته و چنین توجیه (تحریف!) می کند :

به "وليد بن عبد الله بن جميع" خدشه وارد است !

ما در اين جا نظر علمای علم رجال و بزرگان اهل سنت را در باره وليد بن عبد الله نقل می كنيم تا خوانندگان متوجه این موضوع شوند که نظر ابن حزم از نظر علمی هیچ ارزشی ندارند و فاقد اعتبار است : دقت کنید:

علمای اهل سنت، وليد بن عبدالله بن جميع را توثيق كرده و او را صدوق و ثقه خوانده اند .

تقريب التهذيب، ابن حجر، ج 2، ص 286 : 7459 - الوليد بن عبد الله بن جميع الزهري المكي نزيل الكوفة صدوق. oint_right:

الطبقات الكبري، محمد بن سعد، ج 6 - ص 354 : الوليد بن عبد الله بن جميع الخزاعي من أنفسهم وكان ثقة وله أحاديث.

معرفة الثقات، العجلي، ج 2 - ص 342 : الوليد بن عبد الله بن جميع الزهري مكي ثقة .

:ميزان الاعتدال، الذهبي، ج 4، ص 337: وثقه ابن معين، والعجلي. وقال أحمد وأبو زرعة: ليس به بأس. وقال أبو حاتم: صالح الحديث.

تهذيب الكمال، المزي، ج 31، ص 36 - 37 : قال عبد الله بن أحمد بن حنبل عن أبيه، وأبو داود: ليس به بأس. وقال إسحاق بن منصور، عن يحيي بن معين: ثقة. وكذلك قال العجلي وقال أبو زرعة: لا بأس به وقال أبو حاتم: صالح الحديث.

الجرح والتعديل، الرازي، ج 9، ص 8 : نا عبد الرحمن نا عبد الله بن أحمد بن محمد بن حنبل فيما كتب إلي قال قال أبي: الوليد بن جميع ليس به بأس. نا عبد الرحمن قال ذكره أبي عن إسحاق بن منصور عن يحيي بن معين أنه قال: الوليد ابن جميع ثقة. نا عبد الرحمن قال سئل أبي عن الوليد بن جميع فقال: صالح الحديث. نا عبد الرحمن قال سألت أبا زرعة عن الوليد بن جميع فقال: لا بأس به.

در نتيجه وليد بن عبد الله بن جميع ثقه است و به تبع آن اين روايت نيز كاملا صحيحه است ؛ با این حساب حرفی نمی ماند .

قـــــــــــــــضاوت در مورد این افراد و همچنین چالشهای عمیق نظریه عدالت صحابه باشـــــــــــــــــما

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 21 May 2018   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: تیم ترور خاتم الانبیاءصلی الله علیه واله بعد از تبوک چه کسانی هستند

فصل دهم
حذیفه فرمود بعد از اینکه با رسول الله صلی الله علیه و اله وسلم نماز را خواندیم و امر فرمود به حرکت در ان روز و شب تااینکه مشرف شدیم بر عقبه (هرشی)(بنقل شیعه ) که را باریکی بود که باید از آن را ه تک تک افراد عبود کنند پس غاصبین خلافت و اهل سقیفه از قبل زودتر خود را به عقبه رساندند و ظروفی را از سنگ پر کرده بودند پس پیامبر مرا خواست و عمار بن یاسر را و من در جلوی ناقه افسار ناقه در دستم بود و عمار پشت سر ناقه تا اینکه به راس عقبه رسیدیم و اینها ان دبابها را پرتاب کردند تا اینکه شتر پیامبر رم کند پس هنگامی که دیدند بعد از اینکه پیامبر به شتر اسکتی یا مبارکه فلیس علیک بأس حذیفه گوید به خدا قسم ناقه به لسان عربی مبین گفت والله یا رسول الله قدم از قدم بر نمی دارم در حالی که تو بر پشت من هستی و در این وقت وقتی اینها دیدند ناقه رم نمی کند پایین امدند و خواستند تا با دستانشان شتر حضرت را پرت کنند من وعمار شروع کردیم به زدن اینها پس اینها عقب رفتند و مایوس شدند .
حذیفه گوید عرض کردم یا رسول الله آیا عده ای از اصحابت را نمی فرستی تا اینها را بکشند حضرت فرمود دوست ندارم بگویند دعوت کرد قومی را به دینش پس اجابت کردند او را و جنگ کردند با او و پس از انیکه بر دشمنانشان پیروز شدند عده ای را کشت و لکن رها کنید ایشان پس بدرستی که خداوند برای اینها بالمرصاد است و مهلت کمی به اینها خواهد داد سپس اینها را خواهد راند به سوی عذاب غلیظ گفتند یا رسول الله اینها چه کسانی هستند حضرت اسم تک تک اینها را برد پس رسول الله فرمود ای حذیفه آیا دوست داری که اینها را که اسم بردم به شخصه هم ببینی عرض کردم بله یارسول الله حضرت فرمود ارفع رأسک علی القوم پس نگاه کردم به بالا حضرت از خدا خواست برقی جهید و دور ما روشن شد پس نگاه کردم پس همانطور که رسول الله اینها را اسم برده بود همه اینها را به شخصه دیدم
9نفر از قریش که عبارتند از
ابوبکر, عمر, عثمان, طلحه, ابوعبیده جراح, عبدالرحمن بن عوف ,سعد بن وقاص, معاویه, عمروعاص و پنچ نفر از بقیه مردم که عبارت بودند از ابوموسی اشعری ,مغیره بن شعبه , اوس بن حدثان بصری ,ابوحریره ,ابوطلحه انصاری
حذیفه گوید : از عقبه پایین امدیم حضرت وضو گرفت و منتظر اصحاب شد تا امدند و جمع شدند برای نماز صبح و اینها داخل نماز شدند پس هنگامی که پیامبر از نماز خارج شد ابابکر راخواست و گفت چرا بر عقبه ایستاده بودید آیا امر نکردم شمارا که احدی بر من مقدم نشود آیا می خواستید ناقه من را رم دهید .
ابابکر گفت ای رسول خدا من نمی دانم برای چه ایستاده بودند و شما بین من و عمر برادری ایجاد کردی و امر کردید که من با او باشم پس اینها از من خواستند که بخاطر تنگی مکان زودتر برویم پس رسول الله به عمر فرمود چرا از ابابکر خواستی که مقدم شود عمر گفت والله من نخواستم او از من خواست حضرت فرمود بروید
سپس عثمان راخواست فرمود چرا این کار را کردید عثمان همان جواب ابابکر را داد پس برادری ایجاد کردید بین من و عبدالرحمن و او از من خواست که زودتر بیایم . حضرت از عبدالرحمن سئوال کرد او گفت عثمان از من خواست . پس حضرت فرمود اما تو ای عثمان پس جیفه و مرداری که منافقین قدم هایشان را بر روی تو می گذارند و اما تو ای عبدالرحمن در قلبت اسلام نیامده و اسلام بری از توست.
پس خواست طلحه را و سئوال کرد که چرا این کار را کردی عرض کرد یا رسول الله مسیر و موضع ذیق بود پس ما خواستیم زودتر برویم حضرت فرمود پس توای طلحه خسر الدنیا و الآخرة.
سپس عمر وعاص را خواست و فرمود چرا این کار را کردید و گفت معاویه از من خواست پس پیامبر فرمود
بار پروردگارا تو می دانی نفاق اینها و ظلم اینها و کفر اینها سپس مغیرة بن شعبه را خواست اما انت فراس المنافقین و اما اسلامک کان هضما فبش مسکنة جهنم
سپس حرکت کردند ابابکر عمر ابوعبیده با هم در گوشی حرف می زدند حضرت نهی کردند از نجوا و اجتماع اینها باز با سالم سخنانی می گفتند که سالم گفت من هم با شما مخالفت در این کار نمی کنم به خدا قسم اهل بیتی مبغوض تر برای من از بنی هاشم نیست و در بنی هاشم احدی مبغوض تر از علی بن ابی طالب علیه السلام پس هرگاه بکنید من هم اماده ام حذیفه گوید اینها پیش پیامبر امدند .
حضرت فرمودند چرا در گوشی حرف می زنید گفتند یا رسول الله ما غیر از این وقت در کنار هم نبوده ایم حضرت نگاه ملایمی کرد و فرمود و مالله بغافل عما تعملون

سپس امر کرد پیامبر و داخل مدینه شدند پس اینها جمع شدند و صحیفه ای نوشتند که ما بیعت غدیر خم را می شکنیم و اینکه خلافت بعد از پیامبر از برای ابی بکر است و بعد از او برای عمر و بعد از او هر کدام از این دوشخص که زنده باشند ابوعبیده یا سالم (لذا هنگامی که عمر ضربت خورد و در بستر افتاده بود گفت لو کان سالم او ابوعبیده حیا لستخلفتته وماجعلته شورا استیعاب واسد الغابه ترجمه سالم جلد 2 صفجه 246 و طبقات ابن سعد جلد 3 صفحه 343 و تاریخ ابن کثیر جلد 2 صفحه 459 در ذکر شورا )
و شاهد بودند و امضا ء کرد ند این صحیفه ملعونه را 34 نفر 14 نفر از اصحاب عقبه که ذکرشان گذشت
وعبارتند از : ابوبکر, عمر, عثمان, طلحه, ابوعبیده جراح, عبدالرحمن بن عوف ,سعد بن وقاص, معاویه, عمروعاص و پنچ نفر از بقیه مردم که عبارت بودند از ابوموسی اشعری ,مغیره بن شعبه , اوس بن حدثان بصری ,ابوحریره ,ابوطلحه انصاری و 20 دیگر که اسامی انها این است :
سعد بن العاص الاموی , واسامة بن یزید , والولید بن ابی ربیعة , وسعید بن زید بن نفیل , و معاذبن جبل , و بشر بن سعد الانصاری , و سهیل بن عمر , و حکیم بن حزام الاسدی , وصهیب بن سنان الرومی , والعباس بن مرداس السلمی و ابو مطیع بن اسد العبدی و قنفذ بن عمر و سالم مولی ابی حذیفه و سعید بن مالک , و خلد بن عرفط و مروان بن الحکم و الاشعث بن قیس .
و اینها جزء منافقین بودند و در کتب متعدد غیر شیعه روایت شده که حذیفه کسی بود که منافقین را میشناخت و نماز بر منافقین نمی خواند . و حذیفه اصحاب عقبه را می شناخت وذکر عقبه و.....
(سیره حلبی جلد 3 صفحه 143 – کتاب دلائل النبوه از بیهقی جلد5 صفحه 260/265 – و مسلم در صفحه 50 کتاب عوان بن عثمان ) اینها قصه عقبه را واینکه شتر حضرت را خواستند رم دهند را مطرح کردند منتها اسم آنها را نیاوردند و بعضی از انها اسم ابوسفیان را اورده اند .
برای دیدن مصادر اهل تسنن که قصه عقبه را و اصحاب عقبه را و اینکه حذیفه منافقین را می شناخت علاوه بر مصادر ذکر شده یه مصادر زیر هم رجوع شود
مختصر تاریخ دمشق لابن عساکر و ابن منظور جلد 6 صفحه 259
کتاب مفاخرات زبیر بن دکار شرح حدیدی جلد 2 صفحه 103
استیعاب جلد 2 صفحه 690
المغازی النبویه جلد 3 صفحه 1042
تفسیر ابن کثیر جلد 2 صفحه 602 و605
کنز العمال متقی هندی جلد 14 صفحه 86
محلی ابن هضم جلد 11 صفحه 225
تاریخ یعقوبی جلد 2 صفحه 68 پ
ابن کثیر در بدایة والنهایه جلد 5 صفحه 19
دلائل النبوه البهقی جلد 5 صفحه 256
اسد الغابة از ابن عسیر ترجمه حذیفه جلد 1 صفحه 468
میزان الاعتدال جلد 4 صفحه 337 رقم 9362
الجرح والتعدیل جلد 9صفحه 8
الاصالة جلد 1 صفحه 454
البدایة والنهایة جلد 4 صفحه 362 جلد 5 صفحه 310 جلد 6 صفحه 225
صحیح مسلم جلد 3 صفحه 1414 حدیث 1787 -98
استیعاب جلد 1 صفحه 278
ابن عثیر جلد 1 صفحه 486
بخاری جلد 7 صفحه 17
مسلم جلد 7 صفحه 428
ابن عساکر جلد 6صفحه 259 و 249
کنزالعمال جلد 14 صفحه 68
مسند احمد جلد 2 صفحه 436
منتخب کنز العمال جلد 5 صفحه 234 و ...........................................

برای دیدن مصادر اهل تسنن که قصه عقبه را و اصحاب عقبه را و اینکه حذیفه منافقین را می شناخت علاوه بر مصادر ذکر شده یه مصادر زیر هم رجوع شود
مختصر تاریخ دمشق لابن عساکر و ابن منضور جلد 6 صفحه 259
کتاب مفاخرات زبیر بن بکار شرح حدیدی جلد 2 صفحه 103
استیعاب جلد 2 صفحه 690
المغازی النبویه جلد 3 صفحه 1042
تفسیر ابن کثیر جلد 2 صفحه 602 و605
کنز العمال متقی هندی جلد 14 صفحه 86
محلی ابن حزم جلد 11 صفحه 225
تاریخ یعقوبی جلد 2 صفحه 68 پ
ابن کثیر در بدایة والنهایه جلد 5 صفحه 19
دلائل النبوه البهقی جلد 5 صفحه 256
اسد الغابة از ابن اثیر ترجمه حذیفه جلد 1 صفحه 468
میزان الاعتدال جلد 4 صفحه 337 رقم 9362
الجرح والتعدیل جلد 9صفحه 8
الاصالة جلد 1 صفحه 454
البدایة والنهایة جلد 4 صفحه 362 جلد 5 صفحه 310 جلد 6 صفحه 225
صحیح مسلم جلد 3 صفحه 1414 حدیث 1787 -98
استیعاب جلد 1 صفحه 278
ابن اثیر جلد 1 صفحه 486
بخاری جلد 7 صفحه 17
مسلم جلد 7 صفحه 428
ابن عساکر جلد 6صفحه 259 و 249
کنزالعمال جلد 14 صفحه 68
مسند احمد جلد 2 صفحه 436
منتخب کنز العمال جلد 5 صفحه 234 و ...........................................
حذیفه می گوید : که اسماء بنت عمیس زوجه ابی بکر که منافقین جمع شدند در خانه ابی بکر و مشورت کردند در غصب خلافت و اسماء می شنید کلام همه اینها را پس امر کردند سعید بن عاص را که بنویسد بر طبق موافقت همه این منافقین صحیفه ملعونه که صحیفه ملعونه این است مطالبش
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=4375&page=8

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Thursday 22 July 2021   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: تیم ترور خاتم الانبیاءصلی الله علیه واله بعد از تبوک چه کسانی هستند

یا علی
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:05PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه