گفتگو: انکار شرک
نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Monday 15 February 2021   #2869
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 2,179
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وظیفه هر کسی که به کلام خداوند ایمان دارد این است اگر واقعا از طریق کلام خداوند نه سخن و باورهای دیگران فهمید قرآن دوقسم آیات دارد محکمات و متشابهات به آن پایبند باشد .
ممنون.

نقل قول:
حالا شما که بااین قاطعیت قسم می خورید از طریق خود قرآن فهمیدید که قرآن دو قسم آیات دارد یا نه از طریق احادیث و روایات به این فهم رسیده اید ؟
من گفتم حتی یک کافر عرب زبان خالی الذهن در جزیره وسط اقیانوس هم حرف شما را تایید نمیکند، کافر خالی الذهن را چه کار به احادیث و روایات؟ مقصود از تفکیک آیات کتاب در جمله عربی آیه ۷ آلعمران را هر عرب زبان به خوبی میفهمد، و هر دو «من» در آیه را به وضوح تبعیض میفهمد، (نه اینکه اولی را بیانیه و دومی را نشویه!)، بنده که نمیخواهم چشم‌بندی کنم، این گوی و این میدان، هزاران عرب زبان داریم که در اینترنت فعال هستند و اصلا با فرهنگ اسلامی و احادیث و روایات آشنا نیستند، این آیه را از آنها سؤال کنید.

نقل قول:
قیلا هم دراین باره گفتگو داشتیم وقتی ازشما خواستم که نشان دهی آیات متشابه کدام آیات هستند گفتید تمام آیات قرآن متشابهات هستند و قتی تمام آیات قرآن را متشابهات معرفی کردید پس تکلیف آیات محکمات چه می شود ؟
بنابر مبنای مشهور یعنی حرف غیر ابوفاخته، متشابهاتی که هیچ کس را یارای انکار آنها نیست، همین حروف مقطعه هستند، و در شأن نزول آیه هم آمده که یهود گفتند «الم» زمان کوتاهی است و اسلام فقط ۷۱ سال عمر میکند، آیه میگوید اینها در دلشان مرض هست و دنبال تاویل متشابهات که «الم» است میروند.

نقل قول:
شما با وجود آیه 1 سوره هود چگونه می توانی چنین قسم بخورید ؟

الر كِتَابٌ أُحْكِمَتْ آيَاتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَكِيمٍ خَبِيرٍ ﴿۱﴾

الف لام راء كتابى است كه آيات آن استحكام يافته سپس از جانب حكيمى آگاه به روشنى بيان شده است (۱)
حالا شما را قسم میدهم که به همین ترجمه که آوردید با دقت نگاه کنید: «الف لام راء كتابى است...» ببینید وقتی صحبت حروف مقطعه است توصیف میفرماید به استحکام، که کاملا با مبنای ابوفاخته هماهنگ است، و آنجا که صحبت احسن الحدیث است تمام قرآن را توصیف میفرماید به متشابه.
.

آخرين ويرايش hosyn ، Monday 15 February 2021 در 06:05PM.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :