بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" زن فرعون در قصری زندگی میکرد که همه چیز در اختیارش بود و فول امکانات بود. اما این زن مومن، بااین همه امکانات و خدم و حشم میگوید پروردگارا پيش خود در بهشت‏ خانه‏ اى برايم بساز و مرا از فرعون و كردارش نجات بده و مرا از دست مردم ستمگر نجات بده.

وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا لِلَّذِينَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ إِذْ قَالَتْ رَبِّ ابْنِ لِي عِنْدَكَ بَيْتًا فِي الْجَنَّةِ وَنَجِّنِي مِنْ فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِي مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ ﴿۱۱﴾
و براى كسانى كه ايمان آورده‏ اند خدا همسر فرعون را مثل آورده آنگاه كه گفت پروردگارا پيش خود در بهشت‏ خانه‏ اى برايم بساز و مرا از فرعون و كردارش نجات ده و مرا از دست مردم ستمگر برهان (۱۱)

این آیه زیبا نشان میدهد که خانه زمینی ارزش چندانی ندارد؛ باید برای خانه ای در آخرت تلاش کرد که پر از معنویت است و نزدیک خدا باشد تا که لذت بخش باشد. بعضی خانه های زمینی گرچه گرانقیمت هستند ولی بیشتر مواقع با ریا و ربا و ظلم و کم کاری بدست آمده اند و به همین علت فاقد معنویت هستند و لذت چندانی به ساکنانش نمیدهند. همانطور که میبینید، مومنان در قرآن ، به بی ارزشی دنیا و مادیاتش پی برده اند و کنه و ذات آن را درک کرده اند و به همین خاطر خدا آنان را به عنوان مثال خوبی در قرآن ذکر میکند. مومنان این دنیای پست را زیاد جدی نمی گیرند.
"

5 ساعت پيش

asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" گاهی ما فکر میکنیم که خدا برای زمین زلزله ایجاد میکند تا که آنان را اذیت کند. اما اگر به خصوصیات زلزله های مریخ و ماه دقت کنید؛ متوجه میشوید که اگر زلزله های زمین کنترل نشوند، زمین قابل سکونت نخواهد بود. چند روز پیش لندر اینسایت ناسا زلزله ای بیش از ۴ ریشتر در مریخ ثبت کرده است. این زلزله حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه طول کشیده است! اگر در زمین یک زلزله یک ساعت و نیم طول بکشد، دیگر نمیتوان روی زمین زندگی کرد. یک زلزله در زمین، نهایتش یک دقیقه طول میکشد. نکته جالب توجه در رابطه با زلزله‌هایی که در ماه رخ می‌دهند این است که مدت زمان وقوع آنها بسیار بیشتر از زمین است و در حالیکه اکثر زلزله‌های زمین کمتر از یک دقیقه طول می‌کشند، زلزله‌های ماه چند ساعت ادامه دارند!
در واقع خدا رحم زیادی به مردم ساکن زمین دارد. زلزله هایی که در زمین اتفاق می افتد، بعلت آنچه است که خود مردم با دستهای خود کسب و ایجاد کرده اند و باعث و بانی این زلزله ها خود مردم هستند. اما پس از وقوع، خدا دخالت کرده و مدت زمان آن را بسیار کم میکند؛ که اگر مدت زمان وقوع زلزله در زمین کم نشود؛ بمدت یک ساعت و نیم زمین در همان ریشتر خواهد لرزید و در این شرایط جنبنده ای قادر به زندگی روی زمین نیست.

أَمَّنْ جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَجَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَارًا وَجَعَلَ لَهَا رَوَاسِيَ وَجَعَلَ بَيْنَ الْبَحْرَيْنِ حَاجِزًا أَإِلَهٌ مَعَ اللَّهِ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ ﴿۶۱﴾
[آيا شريكانى كه مى ‏پندارند بهتر است] يا آن كس كه زمين را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پديد آورد و براى آن كوه ‏ها را [مانند لنگر] قرار داد و ميان دو دريا برزخى گذاشت آيا معبودى با خداست [نه] بلكه بيشترشان نمى‏ دانند (۶۱)

أَمَّنْ يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ وَيَجْعَلُكُمْ خُلَفَاءَ الْأَرْضِ أَإِلَهٌ مَعَ اللَّهِ قَلِيلًا مَا تَذَكَّرُونَ ﴿۶۲﴾
يا [كيست] آن كس كه درمانده را چون وى را بخواند اجابت مى ‏كند و گرفتارى را برطرف مى‏ گرداند و شما را جانشينان اين زمين قرار مى‏ دهد آيا معبودى با خداست چه كم پند مى ‏پذيريد (۶۲)
"

5 ساعت پيش

asad39 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
مسلمانی علامت دارد وشعار نیست ،حضرت ابراهیم علیه السلام "قُلْ إِنَّني‏ هَداني‏ رَبِّي إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقيمٍ ديناً قِيَماً مِلَّةَ إِبْراهيمَ حَنيفاً وَ ما كانَ مِنَ الْمُشْرِكينَ (161)
قُلْ إِنَّ صَلاتي‏ وَ نُسُكي‏ وَ مَحْيايَ وَ مَماتي‏ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ (162)
لا شَريكَ لَهُ وَ بِذلِكَ أُمِرْتُ وَ أَنَا أَوَّلُ الْمُسْلِمينَ (163)
چه کسی مسلمان است؟ لطفا این علامات را بیان کنید؟ "

14 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" وَقَالَ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا بَلْ مَكْرُ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ إِذْ تَأْمُرُونَنَا أَنْ نَكْفُرَ بِاللَّهِ وَنَجْعَلَ لَهُ أَنْدَادًا وَأَسَرُّوا النَّدَامَةَ لَمَّا رَأَوُا الْعَذَابَ وَجَعَلْنَا الْأَغْلَالَ فِي أَعْنَاقِ الَّذِينَ كَفَرُوا هَلْ يُجْزَوْنَ إِلَّا مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ ﴿۳۳﴾
سبا
و كسانى كه زيردست بودند به كسانى كه [رياست و] برترى داشتند مى‏ گويند [نه] بلكه نيرنگ شب و روز [شما بود] آنگاه كه ما را وادار میکرديد كه به خدا كافر شويم و براى او همتايانى قرار دهيم و هنگامى كه عذاب را ببينند پشيمانى خود را آشكار كنند و در گردنهاى كسانى كه كافر شده‏ اند غلها مى ‏نهيم آيا جز به سزاى آنچه انجام مى‏ دادند مى ‏رسند (۳۳)

نيرنگ شب و روز [شما بود] آنگاه كه ما را وادار میکرديد كه به خدا كافر شويم و براى او همتايانى قرار دهيم

چقدر این گفتگو دوگروه در روزقیامت آشناست و اگر تعصبات مذهبی را کنار بگذارید و فقط به کلام خداوند توجه کنیم به خوبی و روشنی قابل درک وفهم است .

با تمام وجود می بینیم که عده ایی که از این راه به قدرت و ثروت رسیده اند چقدر شب و روزدر تلاشن که همتایانی برای خداوند قراردهند ومردمان ناآگاه به کلام خداوند را ازراه خداوند گمراه کنند دیگر اسم نمی آورم که عده ای براشفته نشوند خودتان اگر کمی توجه کنید به حقیقت آیه پی خواهید برد و انشاالله راهی باشد که گرفتار چنین اشخاصی که جز کفر و زیان اخروی چیز دیگری ندارد نشوید

شاید کلیپ آن آخوندرادیده باشید که در بستر بیماری از دکترش بخاطر نجات جانش از کرونا تشکر می کند اما همان آخوند که دربالای منبر میرود می گوید تمام دکترها قطع امید کرده بودند و33روز به دستگاه وصل بودم خاک تربت امام حسین نجاتم داد .

https://ne-np.facebook.com/TORSHABY/...3345412174428/ "

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار شهادت خاتم الأ نبیاء و امام مجتبی و علی بن موسی الرضا علیهم السلام تسلیت پاسخ داد.
"
یا محمد یا نبی الله ویا رسول الله ویا خاتم النبین
نقل قول:
در اصل توسط محمد مهدی 128 نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله رب العالمين وصلي الله علي نبينا محمد وآله الطيبين الطاهرين لاسيما بقيه الله الأعظم حجة بن الحسن المهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ولعنة الله علي اعدائهم اجمعين لا سيما الجبت و الطاغو ت واللات و العزي و ا بنتيهما ومحبيهما.
28صفر سالروز شهادت شخص اول وجود خاتم الأنبياء حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه وآله وسلم وشهادت فرزندش وجود مقدس امام مجتبي حسن بن علي عليهما السلام و روز آخر ماه شهادت سلطان وجود سلطان اباالحسن علي بن موسي الرضا عليهما السلام مي باشد . شهادت آن عزيزان بر يگانه ورارث آنها ويگانه محمد شناس وحسن شناس ورضا شناس عالم ماسوي وجود مقدس امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف تسليت باد .
متداول در زبانها عبارت بارگاه ملكوتي علي بن موسي الرضا عليهما السلام است .در حاليكه ملكوت وعظموت وجبروت وماهوت لاهوت وهاهوت و... بوئي و رائحه اي از مرقد ساطان اباالحسن علي بن موسي الرضاعليهما السلام حيات بخش وجودشان بوده .
وباز متأسفانه متدوال در ألسنه و... تعبير رحلت پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله وسلم است ؛كه اين خود نوعي جفا به ساحت مقدس مخاطب خطاب لولاك لما خلقت الأفلاك است .گرچه اين تعبير از روي جهالت وبي اطلاعي است .
طبق روايات متعدد كه شيعه وغير شيعه نقل نموده اند جبت وطاغوت ولات وعزي با همكاري دخترا ن ملعونشان وجود مقدس خاتم صلي الله عليه وآله وسلم را زهر دادند وباعث شهادت آن دني فتدلي فكان قاب قوسين أو أدني شدند .
در سوره مباركه تحريم آيات شريفه 3و4خداوند تبارك وتعالي مي فرمايد : واذ اسّر النبي الي بعض ازواجه حديثاً.........
آنگاه كه پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم رازي را با بعضي از زنان خويش در ميان گذارد ان زن راز را به ديگري خبر دادو راز را نگه نداشت. پس خداوند، پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم را بر اين جريان آگاه ساخت ،حضرت نيز بعضي از انرا مطرح كرد وبعضي را بيان نفرمود . ان زن به پيامبر صلي الله عليه واله وسلم گفت :چه كسي تو را آگاه ساخت ؟ پيامبر صلي الله عليه و اله وسلم فرمود : خداوند دانا مراخبر داد.
اي دو زن بسوي خدا توبه كنيد كه دل شما از حق بر گشته و اگر بر پيامبر چيرگي جوئيد همانا خدا وجبرئيل و صالح المومنين(علي بن ابي طالب عليهما السلام ) و فرشتگان دوست وپشتيبان او هستند.
آيه شريفه در مقام تهديد است تظاهر يعني پشت به پشت هم دادن براي قيام وتوطئه عليه كسي. آيا چه بوده كه خداوند متعال اين چنين تهديد مي كند . مسلماًاين جريان نمي تواند يك امر عادي باشد .
حال سوال اين است 1- اين دو زن كه بودنند 2-جريان چست؟
اما اينكه اين دو زن كه بودند ؟
در ذيل آيات شريفه در تفسير طبري و تفسير در المنثور سيوطي آمده كه ابن عباس از عمر ...عليه يرسيد كه سوره تحريم در باره چه كسي نازل شد ؟ عمر...عليه گفت : درباره عايشه وحفضه .
لذا وقتي عايشه.... بناي مخالفت با عثمان ... را گذاشت ومي گفت: بكشيد اين نعثل را ؛عثمان در جواب عايشه آيه 10 سوره مباركه تحريم را مي خواند.ومنظورش اين بود كه شما دو زن كافر هستيد.
اما مطلب دوم جريان چست؟
جريان اينچنين است كه پيا مبر اكرم صلي الله عليه واله وسلم به حفصه دختر عمر فرموده بودند كه پدر تو با پدر عايشه (بوبكر)براي گرفتن حكومت پس از من قيام خواهند كرد . اين حرف را پيامبر صلي الله عليه واله وسلم به عنوان رازي بيان داشته بود اين سرّ را حفصه با عايشه در ميان گذارد ،عايشه هم آنرا به پدرش (بوبكر)گفت .ابوبكر هم آنرا با عمر در ميان گذاشت . عمر از حفصه س‍وال كرد داستان چيست ؟او هم سر ّ را به پدرش گفت ؛وبعد از اين اين 4 نفر پيامبر اكرم را سم دادند تا زودتر به حكومت ورياست برسند .
رجوع شود به تفسير علي بن ابراهيم قمي 2/376ذيل آيه شريفه3ببعد سوره مباركه تحريم ،برهان 4/352ح5، نور الثقلين 5/367ح3وتفسير صافي وساير تفاسير روائي ذيل ايه شريفه سوره مباركه تحريم .
و تفسير عياسي 1/200ح152،برهان 1/320ح10،نور الثقلين 1/401ح390 وتفاسير روائي ذيل ايه شريفه 144 آل عمران و صافي ذيل كريمه 145 سوره مباركه آل عمران .
صراط المستقيم نباطي بياضي 3/168 بحار 28/20ح28از عياشي و صراط المستقيم و22/246ح17از صراطالمستقيم و........
امام حسن مجتبي سلام الله عليه به خانواده وخويشانش فرمود : انّي أموت بالسّم كما مات رسول الله صلي الله عليه واله وسّلم .من به واسطه سم از دنيا مي روم همانطور كه رسول الله صلي الله علي واله وسلم مسموماً از دنيا رفت .
مناقب شهر آشوب 4/8وراوندي در خرائج 1/241وبحار 43/327ح6و44/153ح23.
از اين روايت شريفه استفاده مي شود ؛ اولاً خاتم صلي الله عليه واله وسلم مسموماً از دنيا رفت. ثانياًهمانطور كه قاتل امام مجتبي عليه السلام همسرش بود، همينطور قاتل خاتم صلي الله عليه واله وسلم همسرش بود.ثالثا همانطور كه جعده دختر اشعث بن قيس لعنة الله عليهما وپدرش د شمن خاندان رسالت بود هكذا عايشه وپدرش دشمن خاندان رسالت بودند .
وعا يشه بعد از دستور تير باران جسد مطهر امام مجتبي عليه السلام به واسطه سيد الشهداء حسين بن علي عليهما السلام طلاق داده شد واز عنوان ام المومنيني خارج شد .اثبات الوصيه مسعودي به نقل اثبات الهداي شيخ حر عاملي اعلي الله مقامه الشريف 1/671ح906.
يا علي مددي 1001اللهم عجل لوليك الفرج .
"

20 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
چرا از یک بحث به بحث دیگر می پرید. فعلا بدانیم من مسلمان هستم یا نه؟ وقتی من از نظر تو مسلمان نیستم، نماز من به چه دردی میخورد! آیا من در تعریفی که از مسلمان بودن آوردی، میگنجم؟
مسلمانی علامت دارد وشعار نیست ،حضرت ابراهیم علیه السلام "قُلْ إِنَّني‏ هَداني‏ رَبِّي إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقيمٍ ديناً قِيَماً مِلَّةَ إِبْراهيمَ حَنيفاً وَ ما كانَ مِنَ الْمُشْرِكينَ (161)
قُلْ إِنَّ صَلاتي‏ وَ نُسُكي‏ وَ مَحْيايَ وَ مَماتي‏ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمينَ (162)
لا شَريكَ لَهُ وَ بِذلِكَ أُمِرْتُ وَ أَنَا أَوَّلُ الْمُسْلِمينَ (163) "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
اگه فقط وفقط قران ملاک ومنکر ایاتی هستی که می فرماید به پیامبرش بیان کن ایات رو
بفرمائید نحوه نماز خواندن رو برایم از قران بیاور (گرچه قران وپیامبر رو قبول نداری وحتی خدا را ...که انشالله بهش میرسیم )فعلا نحوه نماز خوندن رو از قران برایم بیاور
چرا از یک بحث به بحث دیگر می پرید. فعلا بدانیم من مسلمان هستم یا نه؟ وقتی من از نظر تو مسلمان نیستم، نماز من به چه دردی میخورد! آیا من در تعریفی که از مسلمان بودن آوردی، میگنجم؟ "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا حسین پاسخ داد.
"
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
نقل قول:
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن
عن أبی الحسن الرِّضا سلام الله علیه أنّه قال ؛

مَنْ تَذَکَّرَ مُصَابَنَا وَ بَکَی لِمَا ارْتُکِبَ مِنَّا کَانَ مَعَنَا فِی دَرَجَتِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ ، وَ مَنْ ذُکِّرَ بِمُصَابِنَا فَبَکَی وَ أَبْکَی لَمْ تَبْکِ عَیْنُهُ یَوْمَ تَبْکِی الْعُیُونُ ، وَ مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحْیَا فِیهِ أَمْرُنَا لَمْ یَمُتْ قَلْبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ الْقُلُوبُ .

امام رضا علیه السّلام فرمود ؛

هر کس مصیبت ما را به یاد آورد و بگرید ، در روز قیامت در جایگاه ما قرار دارد . و هر کس دیگری را بر مصیبت ما بگریاند ، در روز قیامت که روزی است که همه گریان هستند گریان نخواهد بود ، و هر کس در مجلسی بنشیند که در آن احیاء امر ما میشود ، قلب او در رستاخیز که همه قلب‌ها مرده‌اند ، زنده خواهد بود .

امالی شیخ صدوق مجلس ۱۷ ، حدیث ۴ .
یا حسین صلی الله علیک
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

مَنْ تَذَکَّرَ مُصَابَنَا وَ بَکَی لِمَا ارْتُکِبَ مِنَّا کَانَ مَعَنَا فِی دَرَجَتِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ ، وَ مَنْ ذُکِّرَ بِمُصَابِنَا فَبَکَی وَ أَبْکَی لَمْ تَبْکِ عَیْنُهُ یَوْمَ تَبْکِی الْعُیُونُ ، وَ مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحْیَا فِیهِ أَمْرُنَا لَمْ یَمُتْ قَلْبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ الْقُلُوبُ .

هر کس مصیبت ما را به یاد آورد و بگرید ، در روز قیامت در جایگاه ما قرار دارد . و هر کس دیگری را بر مصیبت ما بگریاند ، در روز قیامت که روزی است که همه گریان هستند گریان نخواهد بود ، و هر کس در مجلسی بنشیند که در آن احیاء امر ما میشود ، قلب او در رستاخیز که همه قلب‌ها مرده‌اند ، زنده خواهد بود .

یا حسین صلی الله علیک
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

یا حسین صلی الله علیک
"

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار اربعین پاسخ داد.
"
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

یا حسین صلی الله علیک
"

يك روز پيش

"
نقل قول:
طبق این تعریفی که تو کردی ، باز من مسلمانم. زیرا من یکتایی خدا را قبول دارم و همچنین پیامبر محمد را هم به عنوان پیامبر خدا قبول دارم. اما تو در تعریفی که قرآن از یک مسلمان کرده است نمی گنجید.

آیا یک تعریف و فیلتر من در آوردی مهم است یا تعریف و فیلتری که قرآن کرده است؟
اگه فقط وفقط قران ملاک ومنکر ایاتی هستی که می فرماید به پیامبرش بیان کن ایات رو
بفرمائید نحوه نماز خواندن رو برایم از قران بیاور (گرچه قران وپیامبر رو قبول نداری وحتی خدا را ...که انشالله بهش میرسیم )فعلا نحوه نماز خوندن رو از قران برایم بیاور "

يك روز پيش

"
نقل قول:
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید
طبق این تعریفی که تو کردی ، باز من مسلمانم. زیرا من یکتایی خدا را قبول دارم و همچنین پیامبر محمد را هم به عنوان پیامبر خدا قبول دارم. اما تو در تعریفی که قرآن از یک مسلمان کرده است نمی گنجید.

آیا یک تعریف و فیلتر من در آوردی مهم است یا تعریف و فیلتری که قرآن کرده است؟ "

3 روز پيش

" شما خودت گفتی تعریف مسلمان را از قرآن ذکر کن.

نقل قول:
مسخره ملعون شما بفرمائید مسلمان چه کسی هست ودلیلش رو از قران کریم بیان کنید

منم از قرآن تعریف یک مسلمان را آوردم.

تعریف یک مسلمان از نظر قرآن:

مَا كَانَ إِبْرَاهِيمُ يَهُودِيًّا وَلَا نَصْرَانِيًّا وَلَكِنْ كَانَ حَنِيفًا مُسْلِمًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿۶۷﴾

ابراهيم نه يهودى بود و نه نصرانى بلكه حق گرايى مسلمان بود و از مشركان نبود (۶۷)

طبق آیه بالایی میتوان خصوصیات یک مسلمان را استخراج کرد:

1- یهودی، مسیحی، و تابع هیچ فرقه دیگری نباشد. این نشان میدهد که اسامی خودساخته مسیحی، یهودی، سنی ، شیعی و ... قابل قبول نیستند. کسانی از امتهای پیشین که از کتاب مقدس پیروی میکرده اند و فرقه گرائی نکرده اند، از نظر خدا مسلمانند. خدا پیروان کتب قبلی را مسلمان مینامد، بجز آنهایی که حزب گرائی کردند.
2- حنیف و حق گرا باشد
3- مشرک نباشد

ولی حالا که از نظر قرآن مسلمان تعریف شد؛ تو زیرش زدی و تعریف دیگری را آوردی. پس چرا گفتی از قرآن دلیل بیاور؟

نقل قول:
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید
"

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فلسفه زیارت اربعین پاسخ داد.
" یا حسین "

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرائی سانسور وبی رنگ کردن اربعین در رسانه ها پاسخ داد.
" یا حسین "

3 روز پيش

"
نقل قول:
شما گفتی که من مسلمان نیستم. من نمیدانم معیار مسلمان بودن از نظر تو چیست. معیار مسلمان بودن را بیان کن، تا ببینم در معیارهای تو قرار میگیرم یا نه؟ و آیا از نظر تو چرا من مسلمان نیستم.

از نظر من مسلمان بودن یعنی تسلیم خدا بودن.
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید "

3 روز پيش

" تعریف یک مسلمان از نظر قرآن:

مَا كَانَ إِبْرَاهِيمُ يَهُودِيًّا وَلَا نَصْرَانِيًّا وَلَكِنْ كَانَ حَنِيفًا مُسْلِمًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿۶۷﴾

ابراهيم نه يهودى بود و نه نصرانى بلكه حق گرايى مسلمان بود و از مشركان نبود (۶۷)

طبق آیه بالایی میتوان خصوصیات یک مسلمان را استخراج کرد:

1- یهودی، مسیحی، و تابع هیچ فرقه دیگری نباشد. این نشان میدهد که اسامی خودساخته مسیحی، یهودی، سنی ، شیعی و ... قابل قبول نیستند. کسانی از امتهای پیشین که از کتاب مقدس پیروی میکرده اند و فرقه گرائی نکرده اند، از نظر خدا مسلمانند. خدا پیروان کتب قبلی را مسلمان مینامد، بجز آنهایی که حزب گرائی کردند.
2- حنیف و حق گرا باشد
3- مشرک نباشد
"

3 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:53AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه