بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
احمق انبیاء قبلی خودشان نبی ورسول بودند
احمق تو نمازی میخونی یا نه ؟
پس چرا در شعار انبیا پیشین خبری از مثلا اشهد آن موسی رسول الله نیست؟ چرا شعار همگی لا اله الاالله بوده است؟ "

2 ساعت پيش

" درقرآن مجيد واژه تفقه بمعناي تدبر، تفكر، و انديشه عميق است. بنابراين يك انسان فقيه درمورد پديده هاي جهان هستي و آيات الهي عميقا فكروانديشه مي كند. نكته بسيارمهم آن است كه فقيه بودن ويژه يك گروه و طبقه اجتماعي نيست بلكه هرانساني موظف است كه از قوه تفكرخويش بنحومطلوبي استفاده كند و درآيات ونشانه هاي الهي عميقا فكروتدبر كند:

[6:65] قل هو القادر على ان يبعث عليكم عذابا من فوقكم او من تحت ارجلكم او يلبسكم شيعا ويذيق بعضكم باس بعض انظر كيف نصرف الاءيت لعلهم يفقهون

[6:65] بگو: "يقينا او قادر است که از بالاي سرتان، يا از زير پايتان عذابي بر شما بفرستد. يا مي تواند شما را به چندين گروه تقسيم کند تا طعم جور و ستم يکديگر را بچشيد. بنگر که چگونه آيات را توضيح مي دهيم، باشد كه بفهمند (عميقا تدبر كنند)."

[6:98] وهو الذي انشاكم من نفس واحدة فمستقر ومستودع قد فصلنا الاءيات لقوم يفقهون
[6:98] او شما را از يك تن آغاز كرد و درباره مسير و سرنوشت نهايي شما تصميم گرفت. ما آيات را اين چنين براي مردمي كه عميقا مي فهمند (عميقا مي انديشند)، روشن مى كنيم.

[9:127] واذا ما انزلت سورة نظر بعضهم الى بعض هل يركم من احد ثم انصرفوا صرف الله قلوبهم بانهم قوم لا يفقهون

[9:127] هرگاه سوره اي نازل مي شد، بعضي از آنها به يكديگر نگاه مي كردند، انگار كه بگويند: "آيا كسي شما را مي بيند؟" سپس آنجا را ترك مي كردند. بنابراين، خدا قلب هايشان را منحرف كرده است، زيرا آنها مردمي هستند كه نمي فهمند (عميقا نمي انديشند).

[7:179] ولقد ذرانا لجهنم كثيرا من الجن والانس لهم قلوب لا يفقهون بها ولهم اعين لا يبصرون بها ولهم ءاذان لا يسمعون بها اولئك كالانعم بل هم اضل اولئك هم الغفلون

[7:179] بسياري از جنيان و آدميان را به دوزخ محکوم کرده ايم. آنها عقل دارند ولي آن را به کار نمي بندند (عميقا نمي انديشند) که بفهمند، چشماني دارند که با آن نمي بينند و گوش هايي که با آن نمي شنوند. آنان مانند حيوانات هستند؛ نه، آنها به مراتب بدترند- آنها کاملا غافلند.

اگرهرانساني درمورد آيات خدا درقرآن مجيد ودرجهان هستي با اخلاص وعميقا تفكر وتدبركند مي تواند باذن خدا راه راست را بيابد و رستگار گردد. "

6 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
من که شعار انبیاء قبلی را برایت آوردم از خود قرآن و خبری از اشهد ان محمد رسول الله در آن نبود.
قطعا طبق ایده شما، احادیث وسعتشان بیشتر است؛ پس بهتر است که طبق احادیث؛ طریقه نماز خواندن انبیاء قبلی را بیاورید تا ما هم یاد بگیریم.
احمق انبیاء قبلی خودشان نبی ورسول بودند
احمق تو نمازی میخونی یا نه ؟ "

8 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار 9ربیع اغاز امامت ولی امر ممکنات مبارک پاسخ داد.
"
ج: 9ربیع اغاز امامت ولی امر ممکنات مبارک
برای حفظ وحدت گوشه ای از فضائل عمر :شيعه حيدريم الهي شكر,
.✅فضایلی که اهل سنت برای عمربن خطاب نقل کرده اند ✅

آیا میدانید چهره‌ي عمر چنان وحشت آفرين و هولناك بود که وقتی زن حامله‌اي را جهت تحقيق در مورد مسئله‌اي احضار كرد، زن به مجرد مشاهده‌ي عمر، از شدت ترس، فرزندش سقط شد و مرده به دنيا آمد؟
شرح نهج البلاغه، ابن ابي الحديد، ج1، ص174
•••••••••••••••••••

آیا میدانید عمر دلاّل خر و شتر و استر بود؟
تاج العروس، ج4، ص281، لسان العرب، ج1، ص379
•••••••••••••••••••
آیا میدانید هر وقت عمر به يكي از افراد خانواده‌اش غضب مي‌كرد، تا دست او را گاز نمي‌گرفت، آرام نداشت؟
شرح نهج البلاغه، ابن ابي الحديد معتزلي، ج12، ص44

••••••••••••••••••••••
آیا میدانید عمر دستش را در مخرج شتر (محل بيرون آمدن فضولات) فرو مي برد و مي‌گفت: مي‌ترسم كه فرداي قيامت از آن‌چه با تو مي كنم، مؤاخذه شوم؟
تاريخ الخلفاء، سيوطي، ص139، تاريخ عمر بن الخطاب، ابن جوزي، ص91، الطبقات الكبري، ج3، ص286
••••••••••••••••••••

آیا میدانید عبدالله بن عمر مي‌گويد: پدرم عمر را ديدم كه آب از دهانش سرازير است. پرسيدم: اي رهبر مسلمين، تو را چه شده؟! گفت: دلم هوس ملخ بريان شده كرده؟
كنزالعمال، ج12، ص648، شماره‌ي 35976
••••••••••••••••

آیا میدانید عمر مي‌گفت گوشت سوسمار بيشتر مورد علاقه من است تا گوشت مرغ؟
كنزالعمال، ج15، ص448، شماره‌ي41777
••••••••••••••••

آیا میدانید عمر دستور میداد در معاملات فریب کاری کنید. أبوموسي مي‌گويد: گفتم: اي خاندان عمر، مردم را گول نزنيد. عمر گفت: اين‌جا بازار است؟
•••••••
آیا میدانید بخاري از ابن عباس نقل مي كند كه گفت: يك سال تمام صبر كردم و مي‌خواستم مسئله‌اي را از عمر بپرسم اما جرأت آن را نداشتم و از او مي ترسيدم تا اينكه روزي از او پرسيدم : آن دو زني كه بر عليه پيامبراعتصاب كرده و هياهو به راه انداختند، كه بودند؟! عمر گفت: عايشه و حفصه؟
شرح نهج البلاغه، ابن ابي الحديد، ج12، ص116

•••••••••••••••••
آیا میدانید عمر به مردم وصیت میکرد با برهنه گذاشتن زنان در خانه از آنها بهره جوييد؟
شرح نهج البلاغه، ابن ابي الحديد، ج12، ص116
•••••••••••••• ••••••••••••••••

آیا میدانید انس بن مالك مي‌گويد: كنيزان عمر بدون هيچ پوشش و حجابي، در حالي كه موی سرشان بر سينه‌هاي عريانشان آويخته بود، از ما پذيرايي مي‌كردند؟
كنزالعمال، ج15، ص486، شماره‌ي 41927

••••••••••••••••••••• ••••••
آیا میدانید عمر دست خطّ رسول خدا را زير پا گذاشت و گفت: نه! نبوّت و رسالتي در كار نبود او تنها يك شاه بود؟
تاريخ المدينه المنورة، ج1، ص596
•••••••••••• °°°°°°°°°°°°°°°°

آیا میدانید عمر مي‌گفت: در جاهليت هيچ كس به اندازه‌ي من شراب نمي‌خورد؟
تاريخ مدينة المنورة، ج3، ص814، كنزالعمال، ج5، ص505، شماره‌ي13746

••••••••••••••••• °°°°°°

آیا میدانید خالد درباره عمر گفته است: اين كار آن چپ دست و ابن امّ شمله (فرزند شراب) كه به من حسادت مي‌كند تا فتح عراق به دست من صورت نگيرد؟
تاريخ طبري، ج4، ص44، حوادث سنة الثالثة عشرة
••••••••••••••••••••

آیا میدانید عمر در دوران رياستش، شراب میخورد و میگفت: شراب تند را به وسيله‌ي آب بشكنيد و بخوريد و همچنین میگفت: ما اين شراب تند را مي‌خوريم تا گوشت شتر را در معده‌ي ما تكه تكه كند؟
كنزالعمال، ج5، ص516، شماره‌ي13778 كنزالعمال، ج5، ص514، المصنف، ج5، ص78، شماره‌ي23866. سنن نسائي، ج4، ص326

°°°°°°°°°°°°°
آیا میدانید هر گاه عمر بول مي‌كرد، به غلامش مي‌گفت: چيزي بده تا خود را با آن پاك كنم. من هم چوب يا سنگي به او مي‌دادم. يا آلتش را با ديوار يا زمين پاك مي‌كرد. ولي آن را با آب نمي‌شست؟
كنزالعمال، ج12، ص625، شماره‌ي35929 ـ طبقات الكبري، ابن سعد، ج3، ص318
••••••••••••••••

آیا میداند عبدالرحمن مي‌گويد: عمر را ديدم كه پس از ادرار، آلتش را خاك مال كرد، و بعد رو به ما كرد و گفت: به ما اين‌گونه آموختند؟
كنزالعمال، ج9، ص518، شماره‌ي27236
••••••••••••••••••

آیا میدانید بعد از توالت براي عمر غذا آوردند و به او گفتند: بگوييم آب بياورند تا دستانت را بشويي؟ گفت: با دست راست مي‌خورم و با دست چپ خود را پاك مي‌كنم. پس بدون آن‌كه دستان خود را بشويد، شروع به غذا خوردن كرد؟
كنزالعمال، ج15، ص428، شماره‌ي41694
....................
آیا میدانید عمر بعد از صرف غذا، میگفت دست‌هايت را با باسن خود تمييز كن يا آن را به حال خود رها كن؟
كنزالعمال، ج12، ص632، شماره‌ي35949
..............................................
آیا میدانید زيد بن وهب مي‌گويد: عمر را ديدم كه ايستاده بول مي‌كرد. اما پاهاي خود را آنقدر از هم باز كرده بود كه به حالش ترحّم كردم؟
كنزالعمال، ج9، ص519، شماره‌ي27237

آیا میدانید عمر در جنگها حتی یک نفر را نکشته و حتی مجروح

نکرده است و سنیها هیچ مدرکی بر شجاعت عمر در جنگها ندارند؟

آیا میدانید عايشه مي‌گويد: در جنگ خندق، پس از فرار وارد باغي شدم. جمعي از مسلمانان را ديدم كه در آنجا پنهان شده بودند، از جمله‌ي آنها عمر بن الخطاب بود؟
مسند احمدبن حنبل، ج6، ص141، كنزالعمال، ج10، ص442، شماره‌ي30077

.................................................................
آیا میدانید بخاري از أبا قتاده نقل مي‌كند كه در غزوه‌ي حنين مسلمانان پراكنده شده و مي‌گريختند. من هم همراه آنها رفتم تا كه عمر را در ميان افراد فراري ديدم. از او پرسيدم: مردم را چه مي‌شود؟ چرا فرار مي‌كنند؟ عمر گفت: دستور خدا چنين بود؟
صحيح بخاري، كتاب المغازي، ـ باب قول الله تعالي : ويوم حنين
...........................................................

آیا میدانید عمر در جنگ خيبر با يارانش پا به فرار گذاشت. پس از آنكه محضر رسول خدا رسيدند، عمر آنها را متهم به ترسو بودن و فرار مي‌كرد و آنها هم عمر را ترسو و فراري مي‌خواندند؟
المستدرك علي الصحيحين، ج3، ص37
..........................................
آیا میدانید عامر بن ربيعة درباره عمر به همسرش گفته است قسم به خدا عمر اسلام نمى آورد تا اينکه الاغ خطاب هم اسلام آورد ( يعنى حتى اگر الاغ هم اسلام بياورد او اسلام نمى آورد ) از بس که بر مسلمانان سخت گير بود؟

تاريخ الإسلام ، ذهبي ، ج1 ،‌ ص181 و الكامل في التاريخ ، ج2 ،‌ ص 84 و البداية والنهاية ، ابن كثير ، ج 3 ، ص 100 و المستدرك ، الحاكم النيسابوري ، ج 4 ، ص 58 – 59 و السيرة النبوية ، ابن كثير ، ج 2 ، ص 32 – 33 و سيرة النبي (ص ) ، ابن هشام الحميري ، ج 1 ، ص 229 و...

آیا میدانید ابوبکر و عمر در جنگ احد فرار کردند و عمر خودش میگفت از ترس جان مانند بز از کوه بالا میرفتم؟
الدرالمنثور ،ذیل آیه 155 آل عمران. جامع البیان عن تأویل آی القرآن، ج 4، ک 144، المحرر الوجیز فی تفسیر الکتاب العزیز، ج 1، ص 529، جامع الاحادیث (الجامع الصغیر وزوائده والجامع الکبیر)، ج 14، ص 529
آیا میدانید عمر حکم تیمم که در قرآن آمده را بلد نبود؟
آیا میدانید 12 سال طول کشید تا عمر سوره بقره را یاد گرفت و برای این کار قربانی داد؟
شعب الإيمان، ج2، ص1954.
الجامع لأحكام القرآن، ج1، ص40،
تاريخ مدينة دمشق ج44، ص286،
تاريخ الإسلام ج3، ص267،
تنوير الحوالك ج1، ص162،
الدر المنثور، ج1، ص54،
شرح الزرقاني علي موطأ الإمام مالك، ج2، ص27،
نظام الحكومة النبوية ج2، ص280،

✅آیا میدانید تمام مطالب ذکر شده در این پیام از کتب اهل تسنن آدرس داده شده؟✅
"

11 ساعت پيش

صبح به سرنگار کرونا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
روند واکسیناسیون به خوبی پیش می رود و شاهد کاهش امار قربانیان کرونا و در نهایت جمع شدن ویروس منحوس خواهیم بود. انشاالله
والبته سعی می شود همه این دستاورد به نام دولت جدید ثبت شود. اشکالی ندارد، حتی اگر برخی قراردادهای خرید واکسن در دولت قبلی بسته شده باشد، بگذار به کام دولت فعلی تمام شود. قبلا هم گفته بودم حل مشکلات کشور اعم از کرونا و مسایل اقتصادی و نیز مشکلات خارجی همه را خوشحال خواهد کرد...

نگران نباشید رقبای سیاسی شما در همان زمان آنقدر انصاف داشتند که ماجرا را صادقانه تعریف کنند و در صفحه اول یکی از مجاری رسانه‌ای اصلی خود توضیح کاملی ارائه کنند که سرعت گرفتن واکسیناسیون صرفا کار دولت جدید نیست:

https://www.farsnews.ir/news/1400062...A9%D8%B3%D9%86 "

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار 9ربیع اغاز امامت ولی امر ممکنات مبارک پاسخ داد.
"
چند نکته درباره شخصیت حضرت عظموتی ابولولو

- 1- ابولولو فيروز مقلب به بابا شجاع الدين نهاوندي الاصل: او از بزرگان مسلمين و مجاهدين بلكه از خالص ترين پيروان اميرالمومنين (عليه السلام) است . (رياض العلماء سفينه البحار ج 7 ص 561 ماده لؤلؤ).
2- ابو لولو به عمر نوشت : جزاي كسي كه عصيان مولايش كند و ملك مولايش را غصب كند و خانم مولايش را بزند چيست ؟
پس عمر نوشت : بدرستي كه قتل چنين كسي واجب است . وقتي ابولولو مواجه با او شد تا او را به هلاكت برساند به او فرمود: چرا عصيان مولا اميرالمومنين (عليه السلام) كردي. آنگاه ضربه هايي پي در پي به پيكر عمر وارد مي كرد و او را لعن مي نمود
و براي فضل حضرت ابولولو همين قدر كافي است كه نفرين حضرت زهرا (سلام الله عليها) به عمر در موقعي كه ورقه فدك را پاره نمود و به دست ابولولو اجرا شد.(طريق الارشاد ص 456).
3- مولا اميرالمومنين(عليه السلام) به عمر فرمود"
غَيْرَ أَنِّي أَرَاكَ فِي الدُّنْيَا قَتِيلًا بِجَرَاحِةٍ مِنْ عَبْدِ أُمِّ مَعْمَرٍ تَحْكُمُ عَلَيْهِ جَوْراً فَيَقْتُلُكَ وَ تَوْفِيقاً يَدْخُلُ بِهِ وَ اللَّهِ الْجِنَانَ عَلَى الرَّغْمِ مِنْكَ وَ .....................
فيقتلك ابولولو توفيقاً يدخل به و الله الجنان علي الرغم منك . خواهد كشت تو را ابولولو در حالي كه اين توفيق را خداوند تبارك و تعالي به او داده . به خدا قسم وارد بهشت خواهد شد بر خلاف ميل تو . (ارشاد القلوب ديلمي ج 2 ص 285).
فقال اميرالمومنين (عليه السلام) : فيقتلك توفيقاً و يدخل بذلك الجنةعلي رغم منك . (مشارق الانوار ص 79).
4- احمد بن اسحاق قمي در فضيلت 9 ربيع الاول نقل كرد كه حذيفه گفت: پس خداوند تبارك و تعالي مستجاب فرمود دعاي مولاتي فاطمه (صلواة الله عليها) را بر آن منافق به دست قاتل او (رحمة الله عليه) . (بحار ج 31 ص122 به بعد).
5- در ميان شيعه معروف است كه ابولولو بعد از زخم زدن آن نابكار به خدمت اميرالمومنين (عليه السلام) آمده و قتل عمر را نقل نمود. آن حضرت به اعجاز او را به كاشان فرستاد و دختر قاضي كاشان را به او دادند و از او فرزندان صالحي به هم رسيد.(شاخه طوبي ص 107 از مرحوم محدث نوري صاحب مستدرك الوسائل استاد محدث قمي صاحب مفاتيح الجنان).
6- شيعه را اعتقاد اين است كه وقتي ابولولودومي را كشت به كاشان آمد و ابولولو از شيعيان اميرالمومنين (عليه السلام) بود تا از دنيا رفت . مردم كاشان او را در كنار راه فين دفن كردند. (مرحوم سپهر در ناسخ التواريخ تاريخ الخلفاء ج3 ص 49).
7- بدرستيكه اهل كاشان مي دانند ابولولو قاتل عمر است بعد از قتل وي به كاشان فرار كرد از ترس دشمنان اهل بيت و اهالي كاشان كه محب اهل البيت بودند او را تكريم نموده و در مقابل دشمنان از او محافظت كرده تا از دنيا رفت و مزار او در خارج كاشان است و عمر در نظر اهل كاشان مثل ابوبكر در نظر اهل سبزوار حقير و بي اعتبار است لذا ملا حيرتي گفته: خوارم اندر ولايت قزوين
چون عمر در ولايت كاشان
و مولوي گفته است: سبزوار است اين جهان كج مدار
ما چو بوبكريم در وي خوار و زار (مجالس المومنين شهيد ثالث مرحوم قاضي نورا... شوشتري صاحب احقاق الحق ج 1 ص 87و88).
8- ابولولو به زعم اهل سنت (تسنن ) مجوسي يا نصراني بود و شيعه آنرا بابا شجاع الدين مي خواند و در سلك اهل اسلام منتظم داند و در كاشان وفات يافت . (حبيب السير ج 1 ص 489 چاپ تهران).
9- بعد از اينكه ابولولو رضوان الله تعالي عليه ............ خدمت مولا اميرالمومنين (عليه السلام) رسيد و آن حضرت بر درب خانه نشسته بود بر جاي ديگر نشست چون مردم به طلب ابولولو رفتند مولا (عليه السلام) فرمود تا من اينجا نشسته ام هيچ كس را نديده ام و آن شب ابولولو را بر دلدل (اسم مركب مخصوص اميرالمومنين عليه السلام) نشاند و فرمود آنجا دلدل بايستد به زمين فرود آي و دلدل ابولولو را به كاشان رساند. (كامل بهايي از عماد الدين طبري كه در سال 675 نوشته شده – ج 2 ص 105 و 111 ).

ناز شصت حضرت فیروز صلوات
جمع آوری شده دهه70
"

20 ساعت پيش

برتراند راسل به سرنگار رد کردن برهان علیت در اثبات وجود خدا پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
من کجا گفتم مثل جهان هست ؟

فقط مثال زدم شما هم اگر امکان دارد فقط همان را پاسخ بدهید
الان داری فرار رو به جلو میکنید
اگر یک جنگل باشه . کنارش هم یک تاکستان باشه . مشخصه اون تاکستان رو یک کشاورز ئرست کرده
ولی این مثال شما اشتباهه و بنده اشاره کردم .
شما کجای این جهان رو مثل جنگل و تاکستان میبینید ؟ "

2 روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
تو اسلام که بدروغ دم ازش میزنی خبر نداری، انبیاء قبلی رو شما می دونی چطور نماز میخوندند از قران برام بیار
من که شعار انبیاء قبلی را برایت آوردم از خود قرآن و خبری از اشهد ان محمد رسول الله در آن نبود.
قطعا طبق ایده شما، احادیث وسعتشان بیشتر است؛ پس بهتر است که طبق احادیث؛ طریقه نماز خواندن انبیاء قبلی را بیاورید تا ما هم یاد بگیریم. "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار شهادت مظلومانه وغریبانه امام حسن عسکری علیه السلام تسلیت پاسخ داد.
" یا حسن بن علی العسکری "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
"
نقل قول:
قضاوت را بگذاریم برای خدای مهربان
خدا هم مهربان است برای مومنین
وهم جبار است برای ملحدین ومنافقینی مثل تو "

2 روز پيش

"
نقل قول:
عبدالعلی لطفا این سوال را جواب بدهید. آیا پیامبر محمد در نماز خویش میگفت: اشهد ان محمد رسول الله ؟
بله "

2 روز پيش

"
نقل قول:

اتفاقا خدا فرموده است. آنها را منافق و دروغگو مینامد. منافق یعنی اینکه آنچه که میگوید در جای خودش نیست. جمله "محمد رسول خداست" ، یک جمله درست است و من هم با این جمله مشکلی ندارم. اما اگر هر روزه در نمازها و سایر شعائر تکرار بشود و در کنار نام خدا قرار گیرد؛ اینجاست که مشکل پیدا میکنه. منافقین این بنیان را بنیاد نهادند.
کسانی که شعار دومی به شعار اولی اسلام اضافه کرده اند؛ به نوعی شعار اولی را باطل میکنند. اشهد ان لا اله الله دقیقا یعنی اینکه شعار دیگری بغل این شعار نباشه. از نظر منطقی هم اشهد ان محمد رسول الله جزو شعار اسلام نبوده است. زیرا امتهای پیشین هم مسلمان بوده اند. قاعدتا شعار اسلام باید یکی باشد و اگر یکی نباشد؛ باعث تفرق و اختلاف بین پیامبران مختلف میشود.

شما حتی از احادیث خودتان هم پیروی نمی کنید. در صحیح بخاری حدیث است که پیامبر میگوید که من برای اعتلای شعار لا اله الا الله تلاش میکنم. او از شعار دومی صحبت نمی کند.

الاغ یا خری یا خودت رو بخریت میزنی یا هردو فعلا صحبت نماز نیست سوال کردم ازت در رفتی حرف از شرط مسلمانی هست
حالا که حرف از نماز زدی بگو نحوه نماز رو چطور از قران در میاری ؟ "

2 روز پيش

"
نقل قول:

شهادت به رسالت پیامبر محمد، نوعی قراردادن یک الهه دیگر در کنار خداست. این مساله به این خاطر مهم است که مدام در شبانه روز تکرار میشود و مدام در نماز و اذان تکرار میشود.

در آیه سوره منافقون، منافقان شهادت به رسالت پیامبر میدهند. این تنها جایی است که کسی به رسالت پیامبر محمد شهادت میدهد و آن هم منافقان هستند.

إِذا جاءَكَ الْمُنافِقُونَ قالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَ اللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنافِقينَ لَكاذِبُونَ (1)

جالب است که در ادامه آیه خدا میفرماید اللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ . یعنی خدا میداند که محمد رسول خداست. بجای کلمه یشهد ، از کلمه یعلم استفاده میکند. زیرا رسول بودن پیامبر یک علم است نه یک شهادت روزانه.

یعنی خدا بلد نبود بفرماید ای منافقین شهادت ندید که شرک است ودرست شدن الهه هست ؟ "

2 روز پيش

"
نقل قول:
پیامبران قبلی چی؟
تو اسلام که بدروغ دم ازش میزنی خبر نداری، انبیاء قبلی رو شما می دونی چطور نماز میخوندند از قران برام بیار "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:

من که بر طبق آیات قرآن گفتم تمام آیات قرآن محکمات هستند .
ایات جمع است واقل جمع سه 3ایه هست
سه 3ایه از قران بیار که تمام ایات قران کریم از محکمات هست
فبهت الذی کفر "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
به احتمال زیاد در کودکیت زیاد به تو گفته اند. گه نخور بچه مابون زنیم .بخاطر همین است که عقده کودکی را داری به سردیگران خالی می کنی

تازمانی هم که اینظوری هستی وبدنبال عقده گشایی هستی کسی حاضر نیست یاتو گفتگو کند
فبهت الذی کفر
هرگز جواب نداری از این گهی که خوردی
نقل قول:
جواب چی رو بدم وقتی قبلا در باره این با جناب حسین مفصل گفتگو داشتم .

من که بر طبق آیات قرآن گفتم تمام آیات قرآن محکمات هستند .

اما جناب حسین نمی دونم از کدام منبع فهمیدن تمام آیات قرآن از متشابهات هستند .

البته جناب حسین چون نتوانست آیات محکمات و متشابهات را نشان دهد خیال خود را راحت کرد و گفتن تمام آیات قرآن از متشابهات هستند

حالا خود ت بگو کدام آیات محکمات هستند کدام متشابهات ؟

البته میدانم بجای جواب از منطق جوابگویی پیشوایانت استفاده می کنی
مابون زنیم یهودی که فقط برای تمسخر ایات قران اومدی
گه زیادی خوردی که خلاف قران حرف می زنی
خداوند متعال می فرماید قسمتی از ایات قران کریم متشابهه هست
هُوَ الَّذي أَنْزَلَ عَلَيْكَ الْكِتابَ مِنْهُ آياتٌ مُحْكَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذينَ في‏ قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْويلِهِ وَ ما يَعْلَمُ تَأْويلَهُ إِلاَّ اللَّهُ وَ الرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُولُوا الْأَلْبابِ (7) سوره مبارکه آل عمران
این اولا
ثانیا باز خدای متعال می فرماید "
کل قران کریم متشابه هست
اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَديثِ كِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِيَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلينُ جُلُودُهُمْ وَ قُلُوبُهُمْ إِلى‏ ذِكْرِ اللَّهِ ذلِكَ هُدَى اللَّهِ يَهْدي بِهِ مَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُضْلِلِ اللَّهُ فَما لَهُ مِنْ هادٍ (23)سوره مبارکه زمر

اون وقت توی یهودی که هنوز روی خونی قران رو هم بلد نیستی میگی متشابهات از القائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم عما یقول المأبون الزنیم کنجکاو العین ) "

2 روز پيش

asad39 به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
" 10. خدای مهربان می فرماید که هر چیزی را از آب خلق کردم؛ آن مهربان حکیم، برای آب بو، مزه، رنگ قرار نداده است. تصور کنید که اگر آب بو داشت؛ از آنجا که بدن ما هشتاد درصدش آب است؛ همیشه یک بوی خاص و غالب میداد و بوهای دیگر بی تاثیر بود. اگر آب رنگ خاصی داشت؛ هر رنگی در طبیعت متمایل به آن رنگ بود و خسته کننده بود. اگر هم آب طعم داشت؛ تمام غذاها و میوه ها را تحت تاثیر خود قرار میداد و مزه ها و طعم های متفاوت بسیار کم میشد. این است که نظم خاصی بر جهان حکمفرماست و خدا اینطوری آیاتش را در طبیعت به بشریت نشان میدهد و واقعا طبیعت، کتاب دقیقی است که علما و دانشمندان آن را درک میکنند و نشانه های خدا در طبیعت به نوعی شاهد حقانیت قرآن هستند.

وَيَقُولُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَسْتَ مُرْسَلًا قُلْ كَفَى بِاللَّهِ شَهِيدًا بَيْنِي وَبَيْنَكُمْ وَمَنْ عِنْدَهُ عِلْمُ الْكِتَابِ ﴿۴۳﴾
و كسانى كه كافر شدند مى‏ گويند تو فرستاده نيستى بگو كافى است‏ خدا و آن كس كه نزد او علم كتاب است ميان من و شما گواه باشد (۴۳)

"

3 روز پيش

" اینگونه احادیث که به تکرار کلمات و جملات پشت سر هم ، پاداش بهشت و یا حج و ... در نظر می گیرند ؛ کم نیستند. اما معلوم نیست که چرا یک نمونه از این پاداشها در قرآن نیست. خدا به عمل صالح پاداش میدهد ولی اینگونه احادیث به تکرار یک سری جملات و کلمات!
همانطور که میبینید خطر حدیث و سنت بسیار بیشتر از آنی است که ما فکر میکنیم. دقیقا ریشه خدا پرستی را هدف گرفته اند.
"

3 روز پيش

" گاهی بعضی احادیث یافت میشوند که مثلا توصیه میکنند که اگر فلان ذکر را 1000 مرتبه تکرار کنی ؛ وارد بهشت میشوید! و یا اگر 100 بار فلان دعا را تکرار کنید؛ صواب صد حج برای شما نوشته میشود! این گونه احادیث بر طبق هیپنوتیزم کردن روان افراد پیش میروند و شیاطین به این طریق روان افراد را در اختیار می گیرند. وقتی حرف از ذکر خدا میشود؛ به معنای این نیست که فرد مکررا و پشت سر هم بگوید الله الله. بلکه این است که در همه احوال و کارها، خدا را بیاد آورید و او را ذکر کنید. دانشمندان علم روان ثابت کرده اند که با تکرار یک کلمه پشت سر هم؛ بعد از تکرارهای زیاد، معنای کلمه در ذهن گم میشود و بعد از تکرار زیاد یک کلمه؛ معنای کلمه از ذهن فرد میپرد و ذهن وارد فضای دیگری (فضای آلفا) میشود و کنترل ذهن دست اجنه می افتد. دراویش بر همین اساس؛ با تکرار یک کلمه و تکرار حرکات خاصی مکررا؛ ذهن و روان خویش را دست اجنه می سپارند و بر همین منوال کنترل بدن خویش را دست شیاطین و اجنه می دهند و آنان هم کارهای مسخره ای روی بدن آنان اجرا میکنند و به این ترتیب مردم را فریب میدهند و البته مهمتر از همه این است که خود را فریب میدهند. آنان قبل از همه سرسپردگی خویش را نسبت به شیخ و مرشد خویش ثابت میکنند و بجای اینکه بنده خداباشند، بنده شیخ و یا حدیث میشوند.

البته معنای زندگی ما انسانها هم بعد از تکرار مکررات، به حالت خاصی میرسد که خطرناک میشود. به همین خاطر باید هر از چند گاهی تغییراتی در روان خویش دهیم و آن را از حالت سکون و تکرار خارج کنیم. عبادت واقعی خدا روح و روان ما را از این خطر نجات میدهد.
"

3 روز پيش

asad39 به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
" 9. بسیار حیرت انگیز است که آیه وضو را سالهاست مسلمانان درست متوجه نمیشوند. دستورات خدا بسیار ساده ست. آن خالق یکتا با عربی فصیح و آشکار و ساده صحبت میکند. لطفا مثل یک عرب بدون پیش زمینه قبلی قرآن را بخوانیم؛

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا قُمْتُمْ إِلَى الصَّلَاةِ فَاغْسِلُوا وُجُوهَكُمْ وَأَيْدِيَكُمْ إِلَى الْمَرَافِقِ وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ إِلَى الْكَعْبَيْنِ وَإِنْ كُنْتُمْ جُنُبًا فَاطَّهَّرُوا وَإِنْ كُنْتُمْ مَرْضَى أَوْ عَلَى سَفَرٍ أَوْ جَاءَ أَحَدٌ مِنْكُمْ مِنَ الْغَائِطِ أَوْ لَامَسْتُمُ النِّسَاءَ فَلَمْ تَجِدُوا مَاءً فَتَيَمَّمُوا صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ مِنْهُ مَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيَجْعَلَ عَلَيْكُمْ مِنْ حَرَجٍ وَلَكِنْ يُرِيدُ لِيُطَهِّرَكُمْ وَلِيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكُمْ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ ﴿۶﴾
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد چون به [عزم] نماز برخيزيد صورت و دستهايتان را تا آرنج بشوييد و قسمتی از سر و پاهاى خودتان را تا برآمدگى پيشين مسح كنيد و اگر جنب‏ايد خود را پاك كنيد [=غسل نماييد] و اگر بيمار يا در سفر بوديد يا يكى از شما از قضاى حاجت آمد يا با زنان نزديكى كرده‏ ايد و آبى نيافتيد پس با خاك پاك تيمم كنيد و از آن به صورت و دستهايتان بكشيد خدا نمى‏ خواهد بر شما تنگ بگيرد ليكن مى‏ خواهد شما را پاك و نعمتش را بر شما تمام گرداند باشد كه سپاس [او] بداريد (۶)

این قسمت از آیه محل اختلاف بوده است (وَامْسَحُوا بِرُءُوسِكُمْ وَأَرْجُلَكُمْ إِلَى الْكَعْبَيْنِ) . حرف بِ در بِرُءُوسِكُمْ نشان از آن دارد که مسح قسمتی از سر کافیست و لزومی به مسح کامل سر نیست. اما قبل از ارجلکم حرف بِ نیامده است و این نشان میدهد که تمام پا باید مسح شوند (یعنی هم روی پا و هم کف پا). این نکته را خدای مهربان چهارده سال پیش به من نشان داد. آیه در مورد شستن پا صحبت نمی کند، خدا برای وضو دستور به مسح پا میدهد. پس طبق آیه:
1- مسیح قسمتی از سر کافیست
2- مسح رو و کف پا لازم است

هیچ فرقه ای از فرق اسلامی، طبق دستور بالایی وضو انجام نمیدهد. برخی از اهل سنت، برخلاف آیه که دستور به قسمتی از سر میدهد، تمام سر را مسح میکنند و شیعیان هم فقط روی پا را مسح میکنند و زیر پا را مسح نمی کنند. اما شیعیان زیدیه جهت اطمینان ابتدا پا را می شویند و بعد پا را مسح هم میکنند. این نشان میدهد که اختلافات عمیقی بین فرقه های اسلامی وجود دارد. اگر کسی طبق آیه قرآن ، در یک مسجد اهل سنت وضو بگیرد و پا را مسح کند؛ همه فکر میکنند که او یک شیعه است! غافل از آنکه این دستور مستقیم خدای مهربان است.
جهت دلایل وضو به فایلهای زیر مراجعه شود:

"

3 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:23AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه