بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" علمی که هم اکنون بشر در این دنیای فانی در آن متبحر شده است، درمقابل علم عالم بالاتر، تقریبا هیچ است. چندین سال پیش، یک گروه تحقیقاتی با هلیوکوپتر در جنگلهای آمازون تحقیق میکردند؛ آنها به یک قبیله بومی بر میخورند. این قبیله بومی دقیقا مثل اقوام اولیه زندگی میکنند. افراد این قبیله در حین دیدن هلیوکوپتر ، به سمت هلیوکوپتر با تیرو کمان تیر پرتاب میکنند!
http://iranclubs.org/forums/attachme...1&d=1628017726

علم ما نسبت به عالم بالاتر مثل علم این قبیله آمازونی است نسبت به علم سازنده هلیوکوپتر. خیلی از حوادث روی زمین، شامل جزر و مد و سیل و سونامی و ... از ماه تاثیر میگیرند. یعنی فرشتگان مامور به ایجاد این امور و حوادث در زمین، براحتی بوسیله حرکت دادن ماه یا تغییرات در مدار ماه، سونامی، جزر و مد و ... ایجاد میکنند. حتی میتوانند بادها را به حرکت در آورند و در قسمتهایی از زمین، سیل و یا زلزله ایجاد کنند و یا حتی طوری تنظیم کنند که قسمتهایی از زمین دچار خشکسالی شده و مردمان آن قسمت تحت آزمایش قرار گیرند. ما همیشه یک روی ماه را می بینیم؛ روی دیگر ماه هیچوقت رو به زمین نیست. دانشمندان، میگویند که اگر روزی آن روی دیگر ماه رو به زمین باشد، جای قطب شمال و جنوب در زمین عوض خواهد شد و تغییرات آب و هوایی شدیدی در زمین رخ خواهد داد. سیستمی که خدا طراحی نموده است، از نظر ما علمی است و کاملا پیشرفته و پیچیده؛ اما برای خدا فقط یک کن فیکون است. ایجاد یک سیستم بسیار پیچیده و علمی برای خدا فقط وابسته به یک امر است، اما بشر برای ساختن یک هلیوکوپتر سالهاست که تلاش میکند و تلاش نسلهای بشر را در خود دارد. تکنولوژی یک بشقاب پرنده بسیار پیچیده تر از تکنولوژی یک هواپیماست. زیرا بشقاب پرنده مربوط به تکنولوژی عالم بالاتر است. خدا امور زمین را دقیق زیر نظر دارد. آن قادر مطلق تمام این سیستمهای پیچیده را آفریده است تا که ما بشر به سوی او برگردیم و به همه ما رحم کند. تمام این ساختارهای پیچیده جهان، بخاطر رحمانیت خداست. خدا نمی خواهد به کسی ظلم شود. خدا میدانست که در میان بشر گناهکار، تعدادی هنوز شایستگی بهشت را دارند و به سوی او برمیگردند. ما در آزمایش سختی بسر می بریم ولی در عین حال واضح. زبانی که خدا با ما حرف زده است بسیار ساده است. بشر اولیه هم میفهمد، ما هم میفهمیم. وقتی خدا میفرماید که احدی بجز من را عبادت نکنید؛ یعنی اینکه احدی به جز او شایسته عبادت نیست. تنها راه نجات بشریت عبادت فقط خداست.

وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ ﴿۵۶﴾
و جن و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند (۵۶)

مَا أُرِيدُ مِنْهُمْ مِنْ رِزْقٍ وَمَا أُرِيدُ أَنْ يُطْعِمُونِ ﴿۵۷﴾
از آنان هيچ روزيى نمى‏ خواهم و نمى‏ خواهم كه مرا خوراك دهند (۵۷)

إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ ﴿۵۸﴾
خداست كه خود روزى بخش نيرومند استوار است (۵۸)

بشر متکبر که کبر و بزرگ بینی خویش را از شیطان گرفته است، به حیله ها و روشهای مختلف ، از عبادت مستقیم فقط خدا سرباز میزند. ولی بالاخره تنها متضرر این ماجرا هم خود اوست و نتیجه اش را هم بزودی می بیند.
"

11 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
وعده پروردگار حق است ولی تا مسلمانان دست از اسلام شیعی و اسلام سنی بر ندارند و به اسلام ابراهیمی ایمان نیاورند حال و روزمان از این بهتر نخواهد شد که هیچ، رو به بدتری نیز خواهد رفت.

اسلام ابراهیمی آن اسلامی است که تمام احکام دینی اش از کتاب آسمانی اخذ می شود و مسلمان حقیقی کسی است که جز در برابر حکم قرآن سر تسلیم فرود نمی آورد.

عزیزان! من بر اساس تعالیم قرآن خدمتتان عرض می کنم: مشکل ما همان مشکل اقوام انبیاء پیشین است. آنها خدا را به تنهایی قبول نداشتند و به خدای وحده ایمان نمی آوردند و می گفتند خدا و آباء اولین. ما نیز می گوییم خدا و عترت، خدا و سنت، نه شیعه و نه سنی، هیچکدام به خدای وحده ایمان ندارند و تنها در برابر احکام قرآن سر تسلیم فرود نمی آورند. این آن مشکلی است که باید حل شود.

این همان مشکلی است که بالغ بر نود درصد آیات قران نازل شده اند تا آن را به ما گوش زد کنند و راه حلش را نشانمان دهند ولی بالغ بر نود درصد مردم به آیات الهی اعتناء نمی کنند و بدون اینکه از آنها اطلاعی داشته باشند تکذیبشان می کنند.
قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلُ كَانَ أَكْثَرُهُمْ مُشْرِكِينَ ﴿۴۲﴾
بگو در زمين بگرديد و بنگريد فرجام كسانى كه پيشتر بوده [و] بيشترشان مشرك بودند چگونه بوده است (۴۲)

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ الْقَيِّمِ مِنْ قَبْلِ أَنْ يَأْتِيَ يَوْمٌ لَا مَرَدَّ لَهُ مِنَ اللَّهِ يَوْمَئِذٍ يَصَّدَّعُونَ ﴿۴۳﴾
پس به سوى اين دين پايدار روى بياور پيش از آنكه روزى از جانب خدا فرا رسد كه برگشت‏ ناپذير باشد و در آن روز [مردم] دسته دسته مى ‏شوند (۴۳)

خداوند می فرمایند درزمین بگردید و فرجام کار کسایی که بیشترشان مشرک بودند را بنگرید

جنگهای داخلی کشوهای همسایه از افغانستان گرفته تا عراق سوریه بلاهای طبیعی سیل زلزله خشک سالی تنگی معیشت و... آیا اینها بگفته آقایون امتحان الهی است یا علائمی از جانب پروردگار که می خواهد به ما بفهماند راهی که مردم دارند می روند و فکر می کنند ره یافته وبر سراط مستقیم هستند بیراه است ؟

شهرهای زیارتی که بگفته متولیانشان دارالشفا هستند از همه بیشتر به بیماری کرونا مبتلا شده اند البته منولیان بفکر سود مقام وقدرت خود هستند که اگر زائری نباشد به خطر می افتد

آیا تفکر نمی کنید ؟ "

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار از سقیفه تا کربلا پاسخ داد.
" یا حسین "

يك روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار اللهم العن ... ؟ پاسخ داد.
"
وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا ﴿۸۲﴾اسراء

و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏كنيم و ستمگران را جز زيان نمى‏ افزايد (۸۲)
السلام علیک یا نعمه الله علی الابرار ونقمته علی الفجار
یا علی
"

يك روز پيش

" بشر از آنجا که به زمین تبعید شده است، همه آیتمهای زمین به کام او نیست. گاهی بعضی افراد چنان در فاز منفی فرو میروند که خودزنی میکنند. دلیل اصلی خودزنی و مظلوم نمایی ، جن همنشین است. جن همنشین بر رفتار و کردار انسان موثر است. اگر روح خود را پرورش ندهید، جن همنشین بر شما مسلط میشود و انواع تاکتیکها را بر شما اجرا میکند. خیلی از افراد بزرگسال اقرار میکنند که بارها تحت تاثیر جن همنشین بوده اند. جن همنشین از همان بچگی افراد، آنان را به بعضی مسائل حساس میکند و وسواس را در آنها پرورش میدهد. وسواس مقدمه وسوسه است. مثلا فردی در دوران نوجوانی احساس میکرده است که باید! یک لیوان را از یک جایی به جای دیگری منتقل کند! او دلیل خاصی برای اینکار نداشته است، فقط حس میکند که اگر اینکار را نکند گناهکار است! این مورد جزو تاکتیکهای جن همنشین است و به تست فرمانپذیری مشهور است. جن همنشین که مدام با آدمیست، با حربه های حساسیت، وسواس و ... فرمانپذیری افراد را از همان اوائل نوجوانی تست میکند تا که بزرگ شوند و مورد استفاده قرار گیرند و فرمانهای واقعی به افراد دهند. بعدا در مواقع خشم و عصبانیت و کینه و ... فرمانهای قتل، دزدی، تهمت، تخریب و ... به فرد وسواس میشود. از آنجا که فرد به این فرمانپذیری عادت کرده است و وسواس را در خود پرورش داده است، بعدا که بزرگ شد، خیلی راحت گناهان را اجرا میکند. متاسفانه بشر امروزی فقط در فکر پرورش جسم خود است و به نفس و روان خویش توجهی نمیکند. یکی جسمش بزرگ میشود، ولی روانش هنوز رشد نکرده است و آمادگی لازم برای برخورد با وقایع همتراز سنش را ندارد. به همین خاطر بشر باید همانطور که جسمش را بزرگ میکند، روانش را هم باید با معنویت رشد دهد. گاهی فرد روانش از جسمش عقبتر است و براساس تضادی که در نفس خویش بهش رسیده است، شروع میکند به انجام کارهای مضر. مثلا مشروب الکلی می نوشد و یا مواد مخدر مصرف میکند. گاهی کارهایی انجام میدهد که بسیار خطرناک است. این نوع کارها مضرند ولی بشر انجامش میدهد. زیرا بشر به هر حال آرامش میخواهد و میخواهد به طریقی با جن همنشین به توافق برسد و به همین خاطر خودزنی را انتخاب میکند و به این طریق به طور موقت و مجازی با جنش به توافق میرسد، زیرا وسواس جن او را اذیت میکند. او خودش را میزند و به بدن خویش آسیب میزند بخاطر راضی نگهداشتن جن قرینش. البته بدون توجه به این که این روال ادامه دار خواهد بود و جن به همین سادگی دست بردار نیست و تنها هدف شیاطین نابودی بشر از نظر جسمی ، روحی است. کسانی که مشروب الکلی و موارد مخدر مصرف کرده اند، اقرار میکنند که مزه آنها بسیار تلخ است و بسیار بدمزه اند. اما بشر مصرف میکند تا که روان خود را ترقی دهد! زیرا جن همنشین برای ترقی روان انسان، این روشها را پیشنهاد میدهد و فرد وسواسی و وسوسه شده، با انتخاب این روشها بطور موقت و حداکثر یک روزه، از دست جن همنشین رهایی می یابد. اما خدا واقعا میخواهد که بشر روان و نفس خویش را ترقی دهد. خدای مهربان به ما توصیه میکند که اعمال صالح انجام دهیم تا که نفس و روان خویش را بطور واقعی ترقی و رشد دهیم.
در جهنم غذایی است به اسم زقوم که بسیار تلخ مزه و زشت است. بدن جهنمیان در اولین مصرف به آن عادت میکند و مجبورند که هر بار مصرف کنند و بسیار هم مضر و بدمزه است. طوریکه هر بار که مصرف میکنند، بر درد و رنج آنان افزوده میشود. گناهانی که در این جهان انجام میشود، مثل میوه این درخت است که اعتیاد آور است. تنها راه نجات در اجرای دستورات خدای حکیم است تا روح و جسم همزمان هر دو رشد یابند.
"

يك روز پيش

" بشر میتواند میزان پاکی نفس خویش را بسادگی تحت آزمایش قرار دهد. اگر بشر به پاکی خویش اطمینان دارد، آرزوی مرگ کند. او باید ببیند که آیا واقعا دوست دارد بمیرد! ترس از مرگ به این علت است که هنوز آن فرد تکلیف واقعی خود را با خدا مشخص نکرده است. او نمیداند که بعد از مرگ چی به سرش میاید. هر کس که با خدا کامل انس گرفته باشد، از مرگ کمترین ترس را دارد؛ اما کسی که با خدا انس نگرفته و او را در دعاهای خویش نمی خواند، نمیداند که بعد از مرگ چی بر سرش میاید و به همین خاطر بیشترین ترس را دارد. "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا علی
یا علی
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

به شهادت تاریخ ، در ۱۸ ذی الحجّة سال ۱۲۱۶ قمری ، وهابی ها تحت فرماندهی سعود بن عبدالعزیز فرزند پادشاه وقت عربستان سعودی ، عبدالعزیز بن محمد ، و به دستور وی ، به همراهی ۱۲/۰۰۰ نفر از بادیه نشینان نجد و حجاز ، با سوء استفاده از نبودن بسیاری از مردم که به مناسبت عید غدیر به نجف اشرف رفته بودند ، به شهر مقدّس کربلا حمله ور شدند . علامّه امینی در کتاب شهداء الفضیلة آورده است ؛
وهابیان به زور وارد کربلا شدند ، مردم آن جا را به خاک و خون کشیدند و جز عده کمی که فرار کردند یا مخفی شدند ، دیگران را به شهادت رسانده و يا مجروح کردند . آنان قبر مطهّر إمام حسین علیه السّلام و حضرت عبّاس علیه السّلام را ویران کرده ، شبکه های ضریح مطهر را کنده ، اموال آن جا را سرقت نموده و حرم مطهّر را به آتش کشیدند. تعداد کسانی که از سادات و بزرگان شهر گرفته تا زنان و کودکانی که توسط وهابیون کینه توز در این حمله بی شرمانه به شهادت رسیدند را ۷/۰۰۰ نفر یاد کرده و برخی منابع شیعی این تعداد را ۲۰/۰۰۰ نفر دانسته اند که قریب ۵۰۰ نفر از آن ها در صحن مطهّر و ۵۰ نفر در حرم مبارک به شهادت رسیده اند. این تعداد جدای از کسانی است که توسط آن وهابیان خون ریز مجروح شدند. علاوه بر مورّخین ، بسیاری از شعرای عرب ، خصوصا کربلائی ها ، با بزرگ داشت این حمله وحشیانه ، در باره آن أشعاری سروده و نام تعدادی از شهدای این واقعه تلخ را نیز در أشعار خود آورده اند.

"

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
یا علی
به شهادت تاریخ ، در ۱۸ ذی الحجّة سال ۱۲۱۶ قمری ، وهابی ها تحت فرماندهی سعود بن عبدالعزیز فرزند پادشاه وقت عربستان سعودی ، عبدالعزیز بن محمد ، و به دستور وی ، به همراهی ۱۲/۰۰۰ نفر از بادیه نشینان نجد و حجاز ، با سوء استفاده از نبودن بسیاری از مردم که به مناسبت عید غدیر به نجف اشرف رفته بودند ، به شهر مقدّس کربلا حمله ور شدند . علامّه امینی در کتاب شهداء الفضیلة آورده است ؛
وهابیان به زور وارد کربلا شدند ، مردم آن جا را به خاک و خون کشیدند و جز عده کمی که فرار کردند یا مخفی شدند ، دیگران را به شهادت رسانده و يا مجروح کردند . آنان قبر مطهّر إمام حسین علیه السّلام و حضرت عبّاس علیه السّلام را ویران کرده ، شبکه های ضریح مطهر را کنده ، اموال آن جا را سرقت نموده و حرم مطهّر را به آتش کشیدند. تعداد کسانی که از سادات و بزرگان شهر گرفته تا زنان و کودکانی که توسط وهابیون کینه توز در این حمله بی شرمانه به شهادت رسیدند را ۷/۰۰۰ نفر یاد کرده و برخی منابع شیعی این تعداد را ۲۰/۰۰۰ نفر دانسته اند که قریب ۵۰۰ نفر از آن ها در صحن مطهّر و ۵۰ نفر در حرم مبارک به شهادت رسیده اند. این تعداد جدای از کسانی است که توسط آن وهابیان خون ریز مجروح شدند. علاوه بر مورّخین ، بسیاری از شعرای عرب ، خصوصا کربلائی ها ، با بزرگ داشت این حمله وحشیانه ، در باره آن أشعاری سروده و نام تعدادی از شهدای این واقعه تلخ را نیز در أشعار خود آورده اند.

"

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار انکار شرک پاسخ داد.
" این 90در صد ایات شریفه وکریمه (که بدورغ حرف از اونها می زنی ) از محکمات قران است یا از متشابهات قران کریم هست ؟،که بوهم مابون زنیم ملحد مشرک کافر از القائات شیطان هست (العیاذ بالله العلی العظیم عما یقول الجاهلون والظالمون المابونین الزنیم ) "

2 روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
خدایا خوزستان تشنه است چرابه وعده ات عمل نمی کنی ؟

زاینده رود بکلی عقیم شده .
دریاچه ارومیه به زانودرآمده .
بلوچستان به زانودرامده .
یزد به نفس نفس افتاده .
ایران داردبه خاک سیاه می نشیند پس چرا به وعده ات عمل نمی کنی ؟
نکند تغیرات اقلیمی زمام امورراازدستت درآورده ؟
نکند ابروباد دیگر تحت امروفرمانت نیستند ؟
مگر در فرآنت نفرمودی :
و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند قطعا بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏ گشوديم
مگر ایران مدینه فاضله اسلام نیست ؟
مگر علمای اسلام برش حکمرانی نمی کنند ؟

پس چرا به وعده ات عمل نمی کنی ؟
وعده پروردگار حق است ولی تا مسلمانان دست از اسلام شیعی و اسلام سنی بر ندارند و به اسلام ابراهیمی ایمان نیاورند حال و روزمان از این بهتر نخواهد شد که هیچ، رو به بدتری نیز خواهد رفت.

اسلام ابراهیمی آن اسلامی است که تمام احکام دینی اش از کتاب آسمانی اخذ می شود و مسلمان حقیقی کسی است که جز در برابر حکم قرآن سر تسلیم فرود نمی آورد.

عزیزان! من بر اساس تعالیم قرآن خدمتتان عرض می کنم: مشکل ما همان مشکل اقوام انبیاء پیشین است. آنها خدا را به تنهایی قبول نداشتند و به خدای وحده ایمان نمی آوردند و می گفتند خدا و آباء اولین. ما نیز می گوییم خدا و عترت، خدا و سنت، نه شیعه و نه سنی، هیچکدام به خدای وحده ایمان ندارند و تنها در برابر احکام قرآن سر تسلیم فرود نمی آورند. این آن مشکلی است که باید حل شود.

این همان مشکلی است که بالغ بر نود درصد آیات قران نازل شده اند تا آن را به ما گوش زد کنند و راه حلش را نشانمان دهند ولی بالغ بر نود درصد مردم به آیات الهی اعتناء نمی کنند و بدون اینکه از آنها اطلاعی داشته باشند تکذیبشان می کنند. "

2 روز پيش

" خدایا خوزستان تشنه است چرابه وعده ات عمل نمی کنی ؟

زاینده رود بکلی عقیم شده .
دریاچه ارومیه به زانودرآمده .
بلوچستان به زانودرامده .
یزد به نفس نفس افتاده .
ایران داردبه خاک سیاه می نشیند پس چرا به وعده ات عمل نمی کنی ؟
نکند تغیرات اقلیمی زمام امورراازدستت درآورده ؟
نکند ابروباد دیگر تحت امروفرمانت نیستند ؟
مگر در فرآنت نفرمودی :
و اگر مردم شهرها ايمان آورده و به تقوا گراييده بودند قطعا بركاتى از آسمان و زمين برايشان مى‏ گشوديم
مگر ایران مدینه فاضله اسلام نیست ؟
مگر علمای اسلام برش حکمرانی نمی کنند ؟

پس چرا به وعده ات عمل نمی کنی ؟ "

2 روز پيش

" در بهشت ، همه بهشتیان بی حساب رزق و روزی میگیرند. در بهشت همه چیز رایگان است و در حد وفور یافت میشود. اما در زمین برای هر چیزی باید پول پرداخت کرد و گاهی بعضی چیزها آنقدر گران است که هر کسی نمیتواند بخرد. اما در جهنم نمیتوان با پول چیزی خرید. هیچکس نمیتواند برای کسی کاری کند. هر غذایی یافت میشود، اجباری است و گزینه های زیادی یافت نمیشود. درخت زقوم که در جحیم میروید، چنان تلخ و سمی است که سراسر درد و عذاب است. میوه این گیاه شبیه به کله شیاطین است و چیزی مثل قارچ سمی است. بدن جهنمیان به این گیاه سمی و تلخ عادت میکند و اگر نخورند عذاب بیشتری میکشند و بدن آنان به آن معتاد میشود. اگر مصرف کنند، عذاب میکشند و اگر هم مصرف نکنند، باز هم عذاب میکشند.

مَنْ عَمِلَ سَيِّئَةً فَلَا يُجْزَى إِلَّا مِثْلَهَا وَمَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ يُرْزَقُونَ فِيهَا بِغَيْرِ حِسَابٍ ﴿۴۰﴾
هر كه بدى كند جز به مانند آن كيفر نمى‏ يابد و هر كه كار شايسته كند چه مرد باشد يا زن در حالى كه ايمان داشته باشد در نتيجه آنان داخل بهشت مى ‏شوند و در آنجا بى‏حساب روزى مى‏ يابند (۴۰)

وَيَا قَوْمِ مَا لِي أَدْعُوكُمْ إِلَى النَّجَاةِ وَتَدْعُونَنِي إِلَى النَّارِ ﴿۴۱﴾
و اى قوم من چه شده است كه من شما را به نجات فرا مى‏ خوانم و [شما] مرا به آتش فرا مى‏ خوانيد (۴۱)
"

2 روز پيش

میرزا عبدالزکی به سرنگار چرا رابطه شاد نداریم؟ پاسخ داد.
" من سند خونه تو فرمانیه و ویلا تو شمال رو می خوام "

3 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار غدیر ابلاغ واعلان ولایت نه شروع ولایت ولی الله الأعظم پاسخ داد.
"
یا علی
روز ۲۰ ذی الحجّة سال ۱۰ ھجری قمری ، مراسم بیعت و تبریک رو به پایان است که واقعه ای شگرف ، به وقوع میپیوندد.
روز سوم بیعت ، در آخرین ساعات توقفِ در غدیر ، حارث فِهرى با دوازده نفر از اطرافیانش نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله می آید و چنین می‌گوید ای محمّد ، سه سؤال از تو دارم ، آیا شهادت بر یگانگی خداوند و پیامبریت را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خودت گفتی؟
آیا نماز ، زکات ، حجّ و جهاد را از جانب پروردگار آورده ای يا از پیش خود گفتی؟
آیا آنچه درباره علیّ بن أبی طالب گفتی مَن كُنتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مَولاهُ از جانب پروردگار بود یا از پیش خود گفتی؟
رسول خدا در جوابِ هر سه سوال فرمودند خداوند بر من وحی کرده است ، و واسطه بین خدا و من جبرئیل است و من إعلان کننده پیام خداوندم و بدون اجازه پروردگار خبری را اعلان نمی‌کنم.
مرد نگون بختِ بد نهاد می‌غرّد كه خدایا ، اگر آنچه محمّد می گوید حقّ و از جانب توست ، سنگی از آسمان بر من بیفکن و عذابی دردناک فرو فرست.
همین که سخن حارث تمام می شود ، خداوند سنگی از آسمان بر او فرو می فرستد که وی را در دم هلاک می‌کند.
و بسان ماجرای أصحاب فیل ، آیتی آسمانی برابر دیدگان بیش از ۱۲۰ هزار حاضر در وادی غدیر ، مجسّم می‌گردد ،
آنگاه فرشته وحی فرود می‌آید که سَئَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ لِلكافِرينَ لَيسَ لَهُ دافِعٌ .
و با این معجزه ، بار دیگر بر همگان روشن می شود که غدیر از منبع إلهی سرچشمه گرفته است .
بدین ترتیب ، این همایش ۳ روزه ، پایان پذیرفت و در ذهن ها به عنوان ایّام الولاية نقش بست .

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ

"

4 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
یا علی
روز ۲۰ ذی الحجّة سال ۱۰ ھجری قمری ، مراسم بیعت و تبریک رو به پایان است که واقعه ای شگرف ، به وقوع میپیوندد.
روز سوم بیعت ، در آخرین ساعات توقفِ در غدیر ، حارث فِهرى با دوازده نفر از اطرافیانش نزد پیامبر صلّی الله علیه و آله می آید و چنین می‌گوید ای محمّد ، سه سؤال از تو دارم ، آیا شهادت بر یگانگی خداوند و پیامبریت را از جانب پروردگار آورده ای یا از پیش خودت گفتی؟
آیا آنچه درباره علیّ بن أبی طالب گفتی مَن كُنتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مَولاهُ از جانب پروردگار بود یا از پیش خود گفتی؟
رسول خدا در جوابِ هر سه سوال فرمودند خداوند بر من وحی کرده است ، و واسطه بین خدا و من جبرئیل است و من إعلان کننده پیام خداوندم و بدون اجازه پروردگار خبری را اعلان نمی‌کنم.
مرد نگون بختِ بد نهاد می‌غرّد كه خدایا ، اگر آنچه محمّد می گوید حقّ و از جانب توست ، سنگی از آسمان بر من بیفکن و عذابی دردناک فرو فرست.
همین که سخن حارث تمام می شود ، خداوند سنگی از آسمان بر او فرو می فرستد که وی را در دم هلاک می‌کند.
و بسان ماجرای أصحاب فیل ، آیتی آسمانی برابر دیدگان بیش از ۱۲۰ هزار حاضر در وادی غدیر ، مجسّم می‌گردد ،
آنگاه فرشته وحی فرود می‌آید که سَئَلَ سائِلٌ بِعَذابٍ واقِعٍ لِلكافِرينَ لَيسَ لَهُ دافِعٌ .
و با این معجزه ، بار دیگر بر همگان روشن می شود که غدیر از منبع إلهی سرچشمه گرفته است .
بدین ترتیب ، این همایش ۳ روزه ، پایان پذیرفت و در ذهن ها به عنوان ایّام الولاية نقش بست .

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

الْحَمْدُلِله الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلایَةِ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِبٍ وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعْصُومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلامُ

"

4 روز پيش

"
یا علی

بحارالأنوار ۴۱ / ۲۲۸.

"

4 روز پيش

" انسان بخاطر ناشکری و ناسپاسیش نسبت به خدا ، به این دنیای پست، تبعید شده است. بشر بعد از ناسپاسی و نافرمانی خدا، دیگر توانایی زندگی در بهشت را نداشت. فقط وقتی میتواند دوباره در بهشت زندگی کند که مورد غفران پروردگار قرار گیرد. بشر باید کاری کند که مورد مغفرت خدا قرار گیرد. این که بشر بدون مغفرت خدا نمیتواند در بهشت زندگی کند، بخاطر منع شدن نیست، بلکه بخاطر خاصیت جسمی و روحی بعد از ارتکاب گناه است. همانطور که بنی اسرائیل و موسی نتوانستند خدا را ببینند. زیرا بشر قبل از مغفرت الهی ، توانایی رفتن به بهشت و دیدن خدا را ندارد. کسانی که در جهنم بسر میبرند، به این موضوع آگاهی کامل دارند و به همین خاطر از نگهبانان جهنم درخواست میکنند که از خدا بخواهند، یک روز عذاب را از آنها بردارد. آنها میدانند که عملا خروج از جهنم و ورود به بهشت امکان پذیر نیست. به همین خاطر میگویند عذاب را یک روز بردار. آنها نمی گویند که ما را وارد بهشت کنید. ما در این دنیای پست، بعضی مسائل و جوانب قضیه را متوجه نمیشویم . اما بهشتیان خوب میفهمند که از چه خطری نجات یافته اند. و همچنین جهنمیان خیلی خوب میفهمند که در چه بدبختیی گیر افتاده اند.

وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَاوَاتُ وَالْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ ﴿۱۳۳﴾
و براى نيل به آمرزشى از پروردگار خود و بهشتى كه پهنايش [به قدر] آسمانها و زمين است [و] براى پرهيزگاران آماده شده است بشتابيد (۱۳۳)

الَّذِينَ يُنْفِقُونَ فِي السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ ﴿۱۳۴﴾
همانان كه در فراخى و تنگى انفاق مى كنند و خشم خود را فرو مى ‏برند و از مردم در مى‏ گذرند و خداوند نكوكاران را دوست دارد (۱۳۴)
وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُوا فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُوا اللَّهَ فَاسْتَغْفَرُوا لِذُنُوبِهِمْ وَمَنْ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا اللَّهُ وَلَمْ يُصِرُّوا عَلَى مَا فَعَلُوا وَهُمْ يَعْلَمُونَ ﴿۱۳۵﴾
و آنان كه چون كار زشتى كنند يا بر خود ستم روا دارند خدا را به ياد مى ‏آورند و براى گناهانشان آمرزش مى‏ خواهند و چه كسى جز خدا گناهان را مى ‏آمرزد و بر آنچه مرتكب شده‏ اند با آنكه مى‏ دانند [كه گناه است] پافشارى نمى كنند (۱۳۵)

أُولَئِكَ جَزَاؤُهُمْ مَغْفِرَةٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَجَنَّاتٌ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا وَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ ﴿۱۳۶﴾
آنان پاداششان آمرزشى از جانب پروردگارشان و بوستانهايى است كه از زير [درختان] آن جويبارها روان است جاودانه در آن بمانند و پاداش اهل عمل چه نيكوست (۱۳۶)

"

4 روز پيش

"
یا علی
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

هم به لطفت از مقام قاب و قوسین از خدا
مصطفی اسرار سبحان‌الذی دریافته

عقل اول کز طفیلش می‌رسد لوح و قلم

پیش دانا واپسین طفل دبستان شماست

من مریض درد عصیانم که درمانم توئی

"

5 روز پيش

"
یا علی

هم به لطفت از مقام قاب و قوسین از خدا
مصطفی اسرار سبحان‌الذی دریافته

عقل اول کز طفیلش می‌رسد لوح و قلم

پیش دانا واپسین طفل دبستان شماست

من مریض درد عصیانم که درمانم توئی

"

5 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:14AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه