بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته
اگه فقط وفقط قران ملاک ومنکر ایاتی هستی که می فرماید به پیامبرش بیان کن ایات رو
بفرمائید نحوه نماز خواندن رو برایم از قران بیاور (گرچه قران وپیامبر رو قبول نداری وحتی خدا را ...که انشالله بهش میرسیم )فعلا نحوه نماز خوندن رو از قران برایم بیاور
چرا از یک بحث به بحث دیگر می پرید. فعلا بدانیم من مسلمان هستم یا نه؟ وقتی من از نظر تو مسلمان نیستم، نماز من به چه دردی میخورد! آیا من در تعریفی که از مسلمان بودن آوردی، میگنجم؟ "

2 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا حسین پاسخ داد.
"
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
نقل قول:
اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا من هو فی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن
عن أبی الحسن الرِّضا سلام الله علیه أنّه قال ؛

مَنْ تَذَکَّرَ مُصَابَنَا وَ بَکَی لِمَا ارْتُکِبَ مِنَّا کَانَ مَعَنَا فِی دَرَجَتِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ ، وَ مَنْ ذُکِّرَ بِمُصَابِنَا فَبَکَی وَ أَبْکَی لَمْ تَبْکِ عَیْنُهُ یَوْمَ تَبْکِی الْعُیُونُ ، وَ مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحْیَا فِیهِ أَمْرُنَا لَمْ یَمُتْ قَلْبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ الْقُلُوبُ .

امام رضا علیه السّلام فرمود ؛

هر کس مصیبت ما را به یاد آورد و بگرید ، در روز قیامت در جایگاه ما قرار دارد . و هر کس دیگری را بر مصیبت ما بگریاند ، در روز قیامت که روزی است که همه گریان هستند گریان نخواهد بود ، و هر کس در مجلسی بنشیند که در آن احیاء امر ما میشود ، قلب او در رستاخیز که همه قلب‌ها مرده‌اند ، زنده خواهد بود .

امالی شیخ صدوق مجلس ۱۷ ، حدیث ۴ .
یا حسین صلی الله علیک
"

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار به نیت سلامتی وظهور وفرج صاحب العصر والزمان صلوات پاسخ داد.
"
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ الْعَنْ مَنْ عَادَاهُم‏
یا علی صلی الله علیک
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

مَنْ تَذَکَّرَ مُصَابَنَا وَ بَکَی لِمَا ارْتُکِبَ مِنَّا کَانَ مَعَنَا فِی دَرَجَتِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ ، وَ مَنْ ذُکِّرَ بِمُصَابِنَا فَبَکَی وَ أَبْکَی لَمْ تَبْکِ عَیْنُهُ یَوْمَ تَبْکِی الْعُیُونُ ، وَ مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحْیَا فِیهِ أَمْرُنَا لَمْ یَمُتْ قَلْبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ الْقُلُوبُ .

هر کس مصیبت ما را به یاد آورد و بگرید ، در روز قیامت در جایگاه ما قرار دارد . و هر کس دیگری را بر مصیبت ما بگریاند ، در روز قیامت که روزی است که همه گریان هستند گریان نخواهد بود ، و هر کس در مجلسی بنشیند که در آن احیاء امر ما میشود ، قلب او در رستاخیز که همه قلب‌ها مرده‌اند ، زنده خواهد بود .

یا حسین صلی الله علیک
"

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار یا علی پاسخ داد.
"
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

یا حسین صلی الله علیک
"

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار اربعین پاسخ داد.
"
نقل قول:
لَبيْكَ يٰا عَليْ
یا علی
یا حسین
یا حسن

یا حسین صلی الله علیک
"

16 ساعت پيش

عبدالعلی69 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
طبق این تعریفی که تو کردی ، باز من مسلمانم. زیرا من یکتایی خدا را قبول دارم و همچنین پیامبر محمد را هم به عنوان پیامبر خدا قبول دارم. اما تو در تعریفی که قرآن از یک مسلمان کرده است نمی گنجید.

آیا یک تعریف و فیلتر من در آوردی مهم است یا تعریف و فیلتری که قرآن کرده است؟
اگه فقط وفقط قران ملاک ومنکر ایاتی هستی که می فرماید به پیامبرش بیان کن ایات رو
بفرمائید نحوه نماز خواندن رو برایم از قران بیاور (گرچه قران وپیامبر رو قبول نداری وحتی خدا را ...که انشالله بهش میرسیم )فعلا نحوه نماز خوندن رو از قران برایم بیاور "

17 ساعت پيش

"
نقل قول:
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید
طبق این تعریفی که تو کردی ، باز من مسلمانم. زیرا من یکتایی خدا را قبول دارم و همچنین پیامبر محمد را هم به عنوان پیامبر خدا قبول دارم. اما تو در تعریفی که قرآن از یک مسلمان کرده است نمی گنجید.

آیا یک تعریف و فیلتر من در آوردی مهم است یا تعریف و فیلتری که قرآن کرده است؟ "

2 روز پيش

" شما خودت گفتی تعریف مسلمان را از قرآن ذکر کن.

نقل قول:
مسخره ملعون شما بفرمائید مسلمان چه کسی هست ودلیلش رو از قران کریم بیان کنید

منم از قرآن تعریف یک مسلمان را آوردم.

تعریف یک مسلمان از نظر قرآن:

مَا كَانَ إِبْرَاهِيمُ يَهُودِيًّا وَلَا نَصْرَانِيًّا وَلَكِنْ كَانَ حَنِيفًا مُسْلِمًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿۶۷﴾

ابراهيم نه يهودى بود و نه نصرانى بلكه حق گرايى مسلمان بود و از مشركان نبود (۶۷)

طبق آیه بالایی میتوان خصوصیات یک مسلمان را استخراج کرد:

1- یهودی، مسیحی، و تابع هیچ فرقه دیگری نباشد. این نشان میدهد که اسامی خودساخته مسیحی، یهودی، سنی ، شیعی و ... قابل قبول نیستند. کسانی از امتهای پیشین که از کتاب مقدس پیروی میکرده اند و فرقه گرائی نکرده اند، از نظر خدا مسلمانند. خدا پیروان کتب قبلی را مسلمان مینامد، بجز آنهایی که حزب گرائی کردند.
2- حنیف و حق گرا باشد
3- مشرک نباشد

ولی حالا که از نظر قرآن مسلمان تعریف شد؛ تو زیرش زدی و تعریف دیگری را آوردی. پس چرا گفتی از قرآن دلیل بیاور؟

نقل قول:
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید
"

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار فلسفه زیارت اربعین پاسخ داد.
" یا حسین "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار چرائی سانسور وبی رنگ کردن اربعین در رسانه ها پاسخ داد.
" یا حسین "

2 روز پيش

"
نقل قول:
شما گفتی که من مسلمان نیستم. من نمیدانم معیار مسلمان بودن از نظر تو چیست. معیار مسلمان بودن را بیان کن، تا ببینم در معیارهای تو قرار میگیرم یا نه؟ و آیا از نظر تو چرا من مسلمان نیستم.

از نظر من مسلمان بودن یعنی تسلیم خدا بودن.
به اتفاق اهل قبله شیعه غیر شیعه وهمه طوائف مسلمین ............مسلمانی 2شرط دارد 1اشهد ان لا اله الا الله 2اشهد ان محمدا رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم وشما ندارید "

2 روز پيش

" تعریف یک مسلمان از نظر قرآن:

مَا كَانَ إِبْرَاهِيمُ يَهُودِيًّا وَلَا نَصْرَانِيًّا وَلَكِنْ كَانَ حَنِيفًا مُسْلِمًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ ﴿۶۷﴾

ابراهيم نه يهودى بود و نه نصرانى بلكه حق گرايى مسلمان بود و از مشركان نبود (۶۷)

طبق آیه بالایی میتوان خصوصیات یک مسلمان را استخراج کرد:

1- یهودی، مسیحی، و تابع هیچ فرقه دیگری نباشد. این نشان میدهد که اسامی خودساخته مسیحی، یهودی، سنی ، شیعی و ... قابل قبول نیستند. کسانی از امتهای پیشین که از کتاب مقدس پیروی میکرده اند و فرقه گرائی نکرده اند، از نظر خدا مسلمانند. خدا پیروان کتب قبلی را مسلمان مینامد، بجز آنهایی که حزب گرائی کردند.
2- حنیف و حق گرا باشد
3- مشرک نباشد
"

2 روز پيش

asad39 به سرنگار خودتان را از آتش دوزخ نجات دهید پاسخ داد.
" سرنوشت اقوام گذشته ، درس بزرگی به بشریت میدهد. خیلی مهم است که بدانیم اقوام گذشته به چه صورتی از بین رفته اند. دانشمندان ثابت کردند که عامل ویرانی شهر قوم لوط در 3650 سال پیش گرمای ناشی از انفجار شهاب‌سنگ بوده است. دانشمندان می‌گویند انفجار یک شهاب‌سنگ ۵۰ متری عامل ویرانی عظیم شهر باستانی منسوب به قوم لوط در 3650سال پیش بوده است.

https://per.euronews.com/2021/09/23/...odom-in-jordan

محققان تخمین می‌زنند انفجار این شهاب‌سنگ قدرت تخریبی معادل ۱۰۰۰ برابر قوی‌تر از بمب اتمی هیروشیما ایجاد کرده است. تجزیه و تحلیل شواهد برجای مانده در ویرانه‌های تپه باستانی تل‌الحمام نشان می‌دهد یک شهاب‌سنگ به عرض تقریبا ۵۰ متر در ارتفاع ۴ کیلومتر بالاتر از سطح زمین منفجر شده است و پس از یک نور خیره‌کننده، موجی از گرمای ۲ هزار درجه ایجاد کرده است. حرارت ایجاد شده به حدی بوده است که بلافاصله بدنه‌های چوبی خانه‌ها را سوزانده و اشیاء فلزی مانند شمشیر، نیزه و حتی سازه‌های سفالی و آجری را ذوب کرده است. با این حال این همه‌ی تخریب نبوده، چند ثانیه بعد یک موج شوک انفجار عظیم از راه رسیده و همه چیز از جمله مجموعه کاخ ۵ طبقه با دیواری مستحکم به ضخامت ۴ متر را ویران کرده است. کاوش‌های اولیه باستان‌شناسی وجود مواد غیرمعمول نظیر سفال‌های ذوب‌شده، ذغال‌سنگ، آجر «حباب‌دار»، دانه‌های سوخته و خاکستر حجمی از تخریب عظیم را نشان می‌داد. پژوهشگران نخست با تجزیه و تحلیل‌های رسوبات و لایه‌های خاک مواردی همچون جنگ، آتش‌سوزی، فوران آتشفشانی و زمین‌لرزه را بررسی و رد کردند و گفتند هیچ‌کدام از این رویدادها نمی‌تواند گرمایی مشابه ایجاد کند. تا اینکه سرانجام بیل مکانیکی کاوشگران تکه سنگ‌های کوارتز را در محل پیدا کرد که نشانه‌ای از یک اتفاق شدید و درجه حرارت ناگهانی بالا حاصل از برخورد کیهانی بود. محاسبات تیم ۲۱ نفره کارشناسان نشان داد این انفجار نمی‌توانسته حاصل از برخورد سیارک بوده باشد، چرا که دهانه برخوردی در محل وجود ندارد، بلکه انفجار ناشی از یک جرم آسمانی نظیر شهاب‌سنگ بوده است. دانشمندان می‌گویند انفجار سطوح خارجی گلدان‌های سفالی را ذوب کرده و آجر‌ها و اسکلت انسان‌های نزدیک به محل حادثه «تکه‌تکه» شده‌اند.دکتر کنت که در این تحقیق با فیلیپ سیلویا، استاد باستان‌شناسی کتب مقدس در دانشگاه ساوت‌وست آمریکا همکار بوده می‌گوید: «همه مشاهدات ذکر شده در سفر پیدایش عهد عتیق با یک ضربه هوایی مطابقت دارد. باستان‌شناسان اکنون می‌گویند احتمالا انفجار شهاب‌سنگ و حرارت فوق‌العاده زیاد ایجاد شده، سطح عظیمی از آب شور دریای مرده را بخار کرده و به روی دره پاشیده است و یا نمک‌های ساحلی دریا را بلند کرده و به روی شهر ریخته است. سواحل دریای مرده همینک نیز مملو از نمک هستند.
در پی این اتفاق غلظت نمک خاک به میزان «غیرعادی» افزایش یافته و کشاورزی در شعاعی ۲۵ کیلومتری غیرممکن شده است. در پی این حادثه ده‌ها هزار تن از ساکنان نواحی اطراف مهاجرت کردند و پس از آن ۶۰۰ سال طول کشید تا بارندگی‌ها در این ناحیه بیابانی نمک را از مزارع بشورد و این منطقه بار دیگر بتواند مورد زراعت قرار گیرد.
در روایت کتاب مقدس ذکر شده که به لوط پیامبر دستور داده شد از شهر خارج شود و پشت سر خود را نگاه نکند اما همسر لوط لحظه‌ای درنگ کرد و به «ستونی از نمک» تبدیل شد در حالی که آتش و گوگرد از آسمان می‌بارید و دود غلیظ از شهر بلند بود.
"

2 روز پيش

"
نقل قول:
مسخره ملعون شما بفرمائید مسلمان چه کسی هست ودلیلش رو از قران کریم بیان کنید
شما گفتی که من مسلمان نیستم. من نمیدانم معیار مسلمان بودن از نظر تو چیست. معیار مسلمان بودن را بیان کن، تا ببینم در معیارهای تو قرار میگیرم یا نه؟ و آیا از نظر تو چرا من مسلمان نیستم.

از نظر من مسلمان بودن یعنی تسلیم خدا بودن. "

2 روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
وقتی خدا میفرماید ان اکرمکم عندالله اتقیکم؛ پس اخلاق مهمترین ستون یک دیندار است. این دین است که این اخلاق را کنترل میکند. از آنجا که تو اختیار قلمت دست خودت نیست؛ پس تو دینی غیر از اسلام داری. من مخالفان زیادی در عقیده دارم ولی از انجهت که توهین نمیکنند؛ قابل احترامند. من چیزی را نمیتوانم به تو ثابت کنم. خودت بگرد واقعیت را پیدا میکنی.
ازدانایی پرسیدن چگونه می توان به میزان عفل کسی پی برد؟

پاسخ داد : ازحرفهایی که میزند . "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار همه رکوردهای جهانی پیاده‌روی اربعین پاسخ داد.
" فقط کسانی از اربعین لذت می برند که متولد شده از یک رابطه مشروع باشند طبق هر دینی وآئینی "

2 روز پيش

عبدالعلی69 به سرنگار اربعین پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط محمد مهدی 128 نوشته شده است نمايش نوشته
بسم اله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين وصلي الله علي محمدٍ وآله الطيبين الطاهرين لاسيما بقيه الله الأعظم حجه بن الحسن المهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ولعنت الله علي اعدائهم اجمعين لا سيما الجبت والطاغوت واللات والعزي وابنتيهما

اربعين شهادت رحمت واسعه الهي بر حسين زمان ويگانه حسين شناس ما سوي، فخر و سيَد وسلطان كائنات ،ولي امر ممكنات حجه بن الحسن المهدي تسليت باد.

قال الله تبارك وتعالي :

واذ واعد نا موسي أربعين ليله... آيه شريفه 51 سوره مباركه بقره

قال فانها محرمهً عليهم أربعين سنه يتيهون في الارض .... آيه شريفه سوره مباركه 26مائده.

فتم ميقات ربه أربعين ليله... آيه شريفه 142سوره مباركه اعراف

حتي اذا بلغ اشده وبلغ أربعين سنه قال رب.... آيه شريفه 15 سوره مباركه احقاف

امام حسن عسگري فرمود علامات مومن پنچ چيز است 1- 51 ركعت نماز واجب ونوافل در هر شبانه روز 2- زيارت اربعين امام حسين عليه السلام 3- انگشتر به دست راست كردن 4-پيشاني در سجده به خاك گذاشتن 5-بسم الله الرحمن الرحيم را بلند گفتن .

اربعين ابي عبدالله حسين بن علي سيَدالشهداءعليهما السلام نزديك است در مقاله محرم چند كلمه اي در باب زائر حسين عليه السلام نوشتيم وحال چند كلمه اي در باب كلمه اربعين وچهل عرض مي نمائيم.

در آيات وروايات شريفه خود چهل موضويت دارد . وكلاً بحث اعداد وحروف مبحث مفصلي دارد كه علم رمل وجفر بي ارتباط با حروف واعداد نيست .ابجد وابطس وابطس كبير وصغير و....و زبر وبينات حروف و...كه بنده در اين زمينه بي اطلاعم .گفته شده افرادي هستند كه از اسم افراد به واسطه علم حروف واعداد حتي شماره تلفن افراد را مي توانند بفهمند بگذريم .

در روايات متعدده رسول اكرم صلي الله عليه وآله وسلم وائمه هدي صلوات الله عليهم اجمعين فرمودند :

كسي كه براي رضاي حق تعالي 40 روز اخلاص پيشه كند خداوند تبارك وتعالي سرچشمهاي حكمت ومعرفت و امام شناسي را در قلب او جوشان نموده وبر زبان او جاري مي سازد .

كسي نيست كه 40 روز بطور شايسته ياد خدا باشد الاَ اينكه خداوند تعالي او را نسبت به دنيا زاهد وبي اعتناء مي كند واورا درمورد درد ودواي دنيا بصيرت اعطاء مي فرمايد وحكمت را در قلب او تثبيت نموده وزبان او را به حكمت گويا مي كند .

كسي كه 40 روز به دنيا بي اعتنائي كند وخالصانه عبادت وبندگي حق تعالي را انجام دهد سرچشمهاي حكمت ومعرفت از قلبش به زبانش جاري مي شود .

طينت آدم ( علي نبينا وآله وعليه السلام )40 روز به يد قدرتم تخمير شد .

فرزندان 40 ساله محصولي هستند كه درو و خوشه چيني آنها رسيده .

كسي كه به 40 سالگي رسيد و هنوز خلصتهاي زشت در او هست وتوبه نكرده باشد شيطان يپشاني او را بوسيده ومي گويد فداي كسي كه اميد خير در او نيست .

كسي كه 40روز حلال بخورد خداوند تعالي قلب او را نوراني مي كند .

هيچ پيامبري مبعوث نشد الاَ در سن 40سالگي .

كسي كه شرب خمر كند (نستجير بالله ) تا 40 روز نمازش مقبول نيست .

كسي كه غيبت كند مسلم ومسلمه را تا 40 شب وروز نمازش مقبول نيست تا اينكه غيبت شونده او را حلال كند .

كسي كه 40مرتبه سوره مباركه حمد را بر آبي بخواند وسپس آنرا بر بيمار تب دار بريزد خداوند او را شفا مي دهد.

هنگاميكه مومني مي ميرد و دركنار جنازه او 40مومن جمع شده و مي گويند وشهادت مي دهند كه خدايا لا نعلم منه الا خيرا ما از اين شخص غير از خير (مراد از خير ولايت امير المومنين است )چيز ديگري نمي دانيم خداوند تعالي او را مي بخشد .

كسي كه در دعا كردن ابتدا 40مومن را دعا كند سپس براي خود دعا كند دعايش مستجاب مي شود .

كسي از شيعيان كه 40حديث حفظ كند روز قيامت خداوند تعالي او را فقيه وعالم قرار مي دهد.

آدم ( علي نبينا وآله وعليه السلام )40صبح در حال سجده برمفارقت از بهشت گريه كرد. و40شب بر هابيل گريه كرد .

حد همسايه 40خانه است از همه اطراف منزل انسان .

حريم مسجد 40خانه است .

آسمان وزمين 40سال بر حسين عليه السلام گريه كرد .

نطفه 40روز و علقه 40روز و مضغه 40روز .

كسي كه 40 روز گوشت نخورد خلق او بد مي شود .

درهم از ربا از 40 زنا با محارم در مسجد الحرام بدتر است .( الحمد لله در جامعه امروز چيزي كه وجود ندارد مسئله اي بنام ربا ).

ذم نفسك افضل من عباده اربعين سنه خود را سرزنش كردن بالاتر از 40سال عبادت است .

شهادت مولا عليه السلام در سال 40هجري .

روايات در باب 40بسيار زياد است رجوع به المعجم بحار و...شود .

بار الها ترا به اربعين حسين عليه السلام در فرج مولا و آقا و سرور ورهبرو منجيمان تعجيل بفرما .

وخوشا به حال كساني كه اربعين در كربلاهستند هنيئاً لهم .

اللهم عجلَ لوليك الفرج .
اللهم عجل فرج آل محمد
اللهم احفظ غيبت محمد
اللهم انتقم لابنة محمد
یا حسین
"

2 روز پيش

"
نقل قول:
طبق مکتب تو چه کسی مسلمان است؟
مسخره ملعون شما بفرمائید مسلمان چه کسی هست ودلیلش رو از قران کریم بیان کنید "

2 روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:42PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه