بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
hosyn به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط برتراند راسل نوشته شده است نمايش نوشته
متوجه شدم برای شما سوالتفاهم شده .
البته این اشکال از بنده هست که لینک یوتیوب براتون نزاشتم
اسم برنامه کافه ی روشنگری هست
اسم شبکه رادیویی در یوتیوب « رادیو مانی » هست
و شما اگر برید برنامه رو در یوتیوب با کیفیت بالاتر ببینید متوجه میشید که این افراد نه تنها وجود دارند بلکه کتاب و منابع تاریخیشون رو هم براتون ارائه میدن .
البته بنده همان گونه که فعالیتم در این چند سال که در این فروم هستم هیچ وقت قصد حول دادن کسی به سمت بی دینی یا مرتد شدن و ... رو ندارم صرفا بحث جالبی هست
فرض به وجود امدن اسلام در ایران در چهارصد سال بعد از حکومت ساسانی و اتفاقات اون زمان و تتابق ان با سایر تاریخ نویسان جالب هست
دوست گرامی، سر سوزن سوء تفاهم صورت نگرفته، همه چیز روشن است، خدمت شما توضیح میدهم، مگر خود شما ویدیو را ندیدید؟ میگوید شخصی که نامش «محمد» باشد اصلا به دنیا نیامده است، اصلا وجود ندارد، سپس میگوید پس اینکه چهار بار کلمه «محمد» در قران آمده چیست؟ جواب میدهد که «محمد» وصف است نه اسم شخص! «محمد» یعنی «ستوده»، خوب دوست گرامی کلمه‌ای هم که در ویدیو آمده «محسن بنایی» است، «محسن» هم وصف است یعنی «نیکوکار»، دقیقا مثل کلمه «محمد» که چهار بار در قرآن آمده، کلمه «محسن» هم چهار بار در قرآن آمده، و معنای وصف دارد، یعنی «نیکوکار»، پس همانطور که «محمد المصطفی» میگوید نام شخصی نیست، و صفت است که یعنی «ستوده‌ی برگزیده» پس همانگونه «محسن بنایی» هم یعنی «نیکوکار سازندگی»، و صفت است، و نام شخص خاصی نیست، چگونه است که وقتی به نام پیامبر میرسد، «محمد» میشود صفت، اما وقتی نوبت به نویسنده کتاب مزدک میرسد، «محسن» میشود اسم یک نفر؟ "

3 دقيقه پيش

برتراند راسل به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علیکم
سوالتفاهم را اشتباه نوشتید
سوءتفاهم درست است .

خدمت شما دوست عزیز اول چند سوال دارم
آیا شما ندانم گرا هستی یا موحد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اگر موحد هستید بفرمایید به چه آیینی ؟ ؟ ؟
ممنونم

ندانم گرا هستم ولی خیلی هم برام مهم نیست . اهمیتی نمیدم به دین و سیاست . بیشتر تاریخ رو دوست دارم "

4 دقيقه پيش

علوی به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
" آقای اسد چرا تا بحال حرفی از شاب امرد نزدید و آن را مورد نقد قرار ندادید ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

46 دقيقه پيش

علوی به سرنگار تولد باسعادت نبی مکرم اسلام محمد مصطفی صلی الله علیه واله وسلم وصادق ال محمد پاسخ داد.
" اللهم صل علی محمد و آل محمد "

58 دقيقه پيش

علوی به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
و شما اگر برید برنامه رو در یوتیوب با کیفیت بالاتر ببینید متوجه میشید که این افراد نه تنها وجود دارند بلکه کتاب و منابع تاریخیشون رو هم براتون ارائه میدن .
البته بنده همان گونه که فعالیتم در این چند سال که در این فروم هستم هیچ وقت قصد حول دادن کسی به سمت بی دینی یا مرتد شدن و ... رو ندارم صرفا بحث جالبی هست
فرض به وجود امدن اسلام در ایران در چهارصد سال بعد از حکومت ساسانی و اتفاقات اون زمان و تتابق ان با سایر تاریخ نویسان جالب هست
سلام علیکم
سوالتفاهم را اشتباه نوشتید
سوءتفاهم درست است .

خدمت شما دوست عزیز اول چند سوال دارم
آیا شما ندانم گرا هستی یا موحد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ اگر موحد هستید بفرمایید به چه آیینی ؟ ؟ ؟ "

يك ساعت پيش

علوی به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
" سلام علیکم
چگونه این نکات قرآنی به شما رسیده است یا میرسد ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك ساعت پيش

علوی به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
واقعا اگر کسی بخواهد که با تمام وجودش خدا را دوست داشته باشد و فقط به او دل ببندد؛ اعتقادات موجود در حدیث و سنت سد راه او خواهند شد. زیرا حدیث و سنت اسامی و شخصیتهای غیر خدا را تا حد یک الهه بزرگ کرده است. چرا تا این حد بین هدف قرآن و هدف حدیث تفاوت است؟ در کتاب سیره نبوی ذکر شده است که پیامبر سایه نداشت و حین راه رفتن، یک ابر همیشه همراه او بوده است! اگر برای یک فرد این احادیث را بخوانید، از کنار آن میگذرد؛ ولی این قضایا همچنان در ضمیر ناخودآگاه او میماند و اصلا شوخی نیست. ذهن آدمی در مواقع اضطراری بین دو قطعه ناهمگون ، هماهنگی ایجاد میکند و با یک تضاد میماند و تسلیم نمیشود (با این کار از حالت تسلیم خدا بودن خارج میشود). بنابراین یک مسلمان پیرو حدیث و سنت در قرآن میخواند که پیامبر محمد بشری بوده است مثل سایر بشر؛ ولی در حدیث خوانده است که او سایه نداشته است؛ هماهنگی بین این دو قضیه بسیار مشکل است و ذهن آدمی هنگ میکند. حتی هم اکنون هم که در فیلمهای پیامبران که ساخته میشوند، همه پیامبران را نشان میدهند بجز پیامبر محمد! آیا این احتلاف گذاشتن بین پیامبران الهی نیست؟ یکی از اصول ایمان اختلاف نگذاشتن بین پیامبران است(لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ).

آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ ﴿۲۸۵﴾
پيامبر (خدا) بدانچه از جانب پروردگارش بر او نازل شده است ايمان آورده است‏، و مؤمنان همگى به خدا و فرشتگان و كتابها و فرستادگانش ايمان آورده‏ اند (و گفتند (ميان هيچ يك از فرستادگانش فرق نمى‏ گذاريم‏) و گفتند: (شنيديم و گردن نهاديم‏، پروردگارا، آمرزش تو را (خواستاريم‏) و فرجام به سوى تو است‏.) (۲۸۵)

مسلمانان با عدم رعایت این موارد، بدون آنکه متوجه شوند؛ عملا شرایط ایمان خویش را لغو میکنند و علاوه بر آنکه مسلمان بودن خود را از دست میدهند؛ بلکه ایمان خویش را هم ناقص میکنند.
سلام علیکم
خوبید بنده دوباره برگشتم
ارادتمند ! ! ! !
فرق خالق و مخلوق چیست در اعتقادات ما ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ "

يك ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
خیر دوست عزیز، من نگفتم ویدیو ویرایش شده، عبارت من واضح بود، دوباره نگاه بفرمایید، گفتم طبق اظهارات صورت گرفته، اصل این ویدیو ساختگی است، اصلا این سه نفر وجود خارجی ندارند، ویرایش یک ویدیو با ساختن یک ویدیو تفاوت روشن دارد.

خیلی جمله خوبی گفتید: «قضاوت با خود شنونده هست»، همگی باید به فهم و شخصیت مخاطب خودمان احترام بگذاریم، این دو عزیزی که شما میگویید کتابهای معتبری دارند، اصلا طبق همان اظهارات، وجود خارجی ندارند، گمان نمیکنم شما با تحقیق آزاد علمی مخالف باشید، آزادانه تحقیق کنید ببینید که اصلا این دو نفر از مادر زاییده نشده‌اند، چگونه ممکن است کسی که وجود ندارد کتاب بنویسد؟! شاید یک گروه است که چند برگ کتاب را به نام جعلی منتشر کردند، شما گول اینها را نخورید، شاید اسم اصلی این ویدیو هم «گافی روشن گران» بوده و بعد تحریف کردند، نمیدانم آیا مقصودم را رساندم؟
فرض به وجود امدن اسلام در ایران در چهارصد سال بعد از حکومت ساسانی و اتفاقات اون زمان و تتابق ان با سایر تاریخ نویسان جالب هست "

2 ساعت پيش

"
نقل قول:
یعنی چون ویدیو ویرایش شده و بعد در یوتیوب قرار گرفته به فرض گفته شما صحبت هاشون قابل استناد نیست ؟ مثلا در صدا و سیمای ایران چطور ؟ پس باید بگوییم که همه برنامه هاشون جعلیست چون قبل از پخش ویرایش میشوند
ممنونم قانع شدم
خیر دوست عزیز، من نگفتم ویدیو ویرایش شده، عبارت من واضح بود، دوباره نگاه بفرمایید، گفتم طبق اظهارات صورت گرفته، اصل این ویدیو ساختگی است، اصلا این سه نفر وجود خارجی ندارند، ویرایش یک ویدیو با ساختن یک ویدیو تفاوت روشن دارد.
نقل قول:
این دو عزیز کتاب های معتبری هم دارن که در غرب منتشر شده و منابع اونها و مستنداتشون رو در کتابشون ارایه دادن
به هر حال بنده فقط این ویدیو ها رو میزارم . قضاوت با خود شنونده هست
خیلی جمله خوبی گفتید: «قضاوت با خود شنونده هست»، همگی باید به فهم و شخصیت مخاطب خودمان احترام بگذاریم، این دو عزیزی که شما میگویید کتابهای معتبری دارند، اصلا طبق همان اظهارات، وجود خارجی ندارند، گمان نمیکنم شما با تحقیق آزاد علمی مخالف باشید، آزادانه تحقیق کنید ببینید که اصلا این دو نفر از مادر زاییده نشده‌اند، چگونه ممکن است کسی که وجود ندارد کتاب بنویسد؟! شاید یک گروه است که چند برگ کتاب را به نام جعلی منتشر کردند، شما گول اینها را نخورید، شاید اسم اصلی این ویدیو هم «گافی روشن گران» بوده و بعد تحریف کردند، نمیدانم آیا مقصودم را رساندم؟ "

4 ساعت پيش

" در قسمت هایی از این پادکست ها که در یوتیوب میتونید سرچ کنید و همه ویدیو ها رو نگاه کنید . بنده چند تا ویدیو را جا میندازم از این دو بزرگوار که در باره سلسله ساسانیان هست و اواخر دوره ساسانیان هست که چطور ضعیف شده بودن .
در اینجا قسمت 10 رو براتون میزارم
این روایات یک روایات برون دینی از اسلام هست و به کتب و منابع سنتی اسلامی کاری ندارند
مثلا اسلام شناسی رو از روی سنگ واره ها و سکه ها و متون مسیحی ان زمان و اتفاقات تاریخی و زبان شناسی و باستان شناسی پی گیری کردن .
این دو عزیز کتاب های معتبری هم دارن که در غرب منتشر شده و منابع اونها و مستنداتشون رو در کتابشون ارایه دادن
به هر حال بنده فقط این ویدیو ها رو میزارم . قضاوت با خود شنونده هست
میتونید در یوتیوب عبارت " محسن بنایی " رادیو مانی " رو سرچ کنید تا ببینید ویدیو ها رو با کیفیت بهتر و معرفی کتاباشون

قسمت دهم
https://s4.uupload.ir/css/images/udl6.png "

5 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، طبق بعض اظهاراتی که صورت گرفته، این ویدیو جعلی است، یک نفر حرف میزند و صدای خود را تغییر میدهد تا خیال کنند سه نفر هستند، و سه تصویر هم با ویدیومیکر ساخته شده، و سه نام هم به عنوان سمبل انتخاب شده، محسن بنایی سمبل صنف نیکوکار بنا، مثل فراماسون، و ارمین لنگرودی سمبل بابک، و مانی سمبل پایداری، و روش پطروشفسکی در کتاب اسلام در ایران که سال ۵۴ منتشر شده را در تحلیل به کار میگیرد، و تحقیقات دقیق آکادمیک در مهندسی نرم‌افزار میگوید که فرمت این ویدیو، آفلاین است و نمیتواند گفتگوی زنده سه نفر باشد، نباید سادگی به خرج دهیم و یک ویدیوی ساختگی، ما را گول بزند.
یعنی چون ویدیو ویرایش شده و بعد در یوتیوب قرار گرفته به فرض گفته شما صحبت هاشون قابل استناد نیست ؟ مثلا در صدا و سیمای ایران چطور ؟ پس باید بگوییم که همه برنامه هاشون جعلیست چون قبل از پخش ویرایش میشوند
ممنونم قانع شدم "

6 ساعت پيش

"
نقل قول:
بعلاوه چندی پیش ویدیوی دیگری را در اینترنت دیدم که به ریشه های اسلام و شکل گیری اسلام توسط مسیحیان میپرداخت
در این تاپیک بنده لینک ویدیو را برای شما میگذارم و مایلم اهل فن نظر خود را بپویند
ضمنا بنده چون اهل مطالعه در این باره نیستم صرفا شنونده دیدگاه های شما دوستان میمانم .
دوست گرامی، طبق بعض اظهاراتی که صورت گرفته، این ویدیو جعلی است، یک نفر حرف میزند و صدای خود را تغییر میدهد تا خیال کنند سه نفر هستند، و سه تصویر هم با ویدیومیکر ساخته شده، و سه نام هم به عنوان سمبل انتخاب شده، محسن بنایی سمبل صنف نیکوکار بنا، مثل فراماسون، و ارمین لنگرودی سمبل بابک، و مانی سمبل پایداری، و روش پطروشفسکی در کتاب اسلام در ایران که سال ۵۴ منتشر شده را در تحلیل به کار میگیرد، و تحقیقات دقیق آکادمیک در مهندسی نرم‌افزار میگوید که فرمت این ویدیو، آفلاین است و نمیتواند گفتگوی زنده سه نفر باشد، نباید سادگی به خرج دهیم و یک ویدیوی ساختگی، ما را گول بزند. "

7 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَمَنْ يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ ﴿۱۹﴾
در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است و كسانى كه كتاب [آسمانى] به آنان داده شده با يكديگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنكه علم براى آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدى كه ميان آنان وجود داشت و هر كس به آيات خدا كفر ورزد پس [بداند] كه خدا زودشمار است (۱۹)
فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَاأُلْمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ ﴿۲۰﴾
پس اگر با تو به محاجه برخاستند بگو من خود را تسليم خدا نموده‏ ام و هر كه مرا پيروى كرده [نيز خود را تسليم خدا نموده است] و به كسانى كه اهل كتابند و به مشركان بگو آيا اسلام آورده‏ ايد پس اگر اسلام آوردند قطعا هدايت‏ يافته‏ اند و اگر روى برتافتند فقط رساندن پيام بر عهده توست و خداوند به [امور] بندگان بيناست (۲۰)

در کلیپ که جناب برنراندراسل گذاشتن به دو نکته اشاره شده یکی اینکه اسلام اختراعه پیامبر است و دیگری امی را بیسواد معنی کردند و گفتند که پیامبر بی سواد بوده است .

اگر به آیه 19 توجه کنید خداوند می فرمایند که دین درنزد خداوند اسلام است و اهل کتاب هم دینشان از اول اسلام بوده ولی بعد از اینکه کتاب براآنها نازل شد اختلافات شروع شد و درنتیجه فرقه ها بوجود آمد عیسی مبلغ دین اسلام بو د نه دینی به نام مسیحیت یا موسی هم همینطور همانطور که پیامبر مبلغ دین اسلام بود نه فرقه شیعه یا سنی .

در آیه20 مترجم فولادوند اأُلْمِّيِّينَ را مشرکین معنی کردند در صورتی که بعضی دیگر بیسواد ترجمه کردند .اگر به کلمه اأُلْمِّيِّينَ توجه کنید دار ددرباره کسایی سخن می گوید که دینشان یک دین مادری بوده نه اینکه بیسواد باشند در صورتی که خداوند در سوره فرقان می فرمایند :
وَقَالُوا أَسَاطِيرُ الْأَوَّلِينَ اكْتَتَبَهَا فَهِيَ تُمْلَى عَلَيْهِ بُكْرَةً وَأَصِيلًا ﴿۵﴾

و گفتند افسانه ‏هاى پيشينيان است كه آنها را براى خود نوشته و صبح و شام بر او املا مى ‏شود (۵)

آیه دارد می گوید که پیامبر توان نوشتن داشته یعنی سواد داشته

در ضمن در کلیپ انقدر سطح پائین گفتگو می کنند که نیازی به اهل فن نیست که بخواهد نظر بدهد کسی که قرآن را خوانده باشد می تواند پاسخگو باشد
تاریخ اسلام اونی نیست که شما و عده ای میگن یا یک حکومت میگه
نقد این دو نفر وسیع تر از این هاست . اسلام سنی و شیعه و کلا همه فرقه عا رو مخاطب قرار میده . در برخی از منابع اسلامی پیامبر رو فردی امی به معنی بی سواد معرفی میکنن .
البته بنده قصد توهین ندارم . ولی بالاخره این ها هست دیگه

مثلا سیره پیامبر در ابن اسحاق و تاریخ طبری و .... که مهم هستن "

8 ساعت پيش

کنجکاو1 به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
" إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَمَنْ يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ ﴿۱۹﴾
در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است و كسانى كه كتاب [آسمانى] به آنان داده شده با يكديگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنكه علم براى آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدى كه ميان آنان وجود داشت و هر كس به آيات خدا كفر ورزد پس [بداند] كه خدا زودشمار است (۱۹)
فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَاأُلْمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ ﴿۲۰﴾
پس اگر با تو به محاجه برخاستند بگو من خود را تسليم خدا نموده‏ ام و هر كه مرا پيروى كرده [نيز خود را تسليم خدا نموده است] و به كسانى كه اهل كتابند و به مشركان بگو آيا اسلام آورده‏ ايد پس اگر اسلام آوردند قطعا هدايت‏ يافته‏ اند و اگر روى برتافتند فقط رساندن پيام بر عهده توست و خداوند به [امور] بندگان بيناست (۲۰)

در کلیپ که جناب برنراندراسل گذاشتن به دو نکته اشاره شده یکی اینکه اسلام اختراعه پیامبر است و دیگری امی را بیسواد معنی کردند و گفتند که پیامبر بی سواد بوده است .

اگر به آیه 19 توجه کنید خداوند می فرمایند که دین درنزد خداوند اسلام است و اهل کتاب هم دینشان از اول اسلام بوده ولی بعد از اینکه کتاب براآنها نازل شد اختلافات شروع شد و درنتیجه فرقه ها بوجود آمد عیسی مبلغ دین اسلام بو د نه دینی به نام مسیحیت یا موسی هم همینطور همانطور که پیامبر مبلغ دین اسلام بود نه فرقه شیعه یا سنی .

در آیه20 مترجم فولادوند اأُلْمِّيِّينَ را مشرکین معنی کردند در صورتی که بعضی دیگر بیسواد ترجمه کردند .اگر به کلمه اأُلْمِّيِّينَ توجه کنید دار ددرباره کسایی سخن می گوید که دینشان یک دین مادری بوده نه اینکه بیسواد باشند در صورتی که خداوند در سوره فرقان می فرمایند :
وَقَالُوا أَسَاطِيرُ الْأَوَّلِينَ اكْتَتَبَهَا فَهِيَ تُمْلَى عَلَيْهِ بُكْرَةً وَأَصِيلًا ﴿۵﴾

و گفتند افسانه ‏هاى پيشينيان است كه آنها را براى خود نوشته و صبح و شام بر او املا مى ‏شود (۵)

آیه دارد می گوید که پیامبر توان نوشتن داشته یعنی سواد داشته

در ضمن در کلیپ انقدر سطح پائین گفتگو می کنند که نیازی به اهل فن نیست که بخواهد نظر بدهد کسی که قرآن را خوانده باشد می تواند پاسخگو باشد "

9 ساعت پيش

"
نقل قول:
شیعه و سنی مگر هر دو به اسلام وصل نیستند، پس چرا با هم این همه چنگ و کل کل میکنند؟ مسیحیت و یهودیت هم به همین دلیل.
دین حکومت‌ها تاحدی فرق می‌کنه. شاید صد سال آینده بگویند که حکومتی که بر ایران حکمرانی میکرد، اسلام نبوده و کمونیست بوده،؛ بخاطر نزدیک بودن بعضی ایده ها.
ولی آیا این درست است؛ به هر حال ما داریم راجع به هزار و چهارصد سال پیش صحبت میکنیم، راجع به یک میلیون سال پیش که صحبت نمی‌کنیم.
حتی بعضی از این افراد که در آن فیلم صحبت میکردند، گاهی منکر وجود کسی به اسم محمد و یا حتی مسیح هستند،؛
من بقیه ویدیو هاشون رو تو یوتوب دیدم .
مثلا جنگ قادسیه اصلا نمیتونسته وجود داسته باشه ؟ چرا ؟ چون شواهدی ازش نیست
یا مثلا رفتن تو محل جنگ صفین و اونجا کاوشهای باستان شناسی کردن . و هیچ اثری از جنگ نبوده در حالی که حداقل باید اندازه سر سوزن استخوان شکسته یا سکه یا پارچه یا سر نیزه و ... وجود داشته باشه
یا اینکه چرا در دویست تا سیصد سال اول اسلام بعد از مرگ پیامبر ، هیچ اثار و شواهدی از اسلام تو امپراطوری اسلامی نیست . یه مسجدی یه قرانی یه حدیثی
یا اینکه امویان و بخشی بزرگی از عباسیان که حدودا ۶۵۰ سال حکومت کردن بر قسمت بزرگی از ایران و خاورمیانه مسیحی بودن .
بنده صحبتم اینه که شواهد تاریخی وجود نداره وگرنه مردم و تاریخ دانان اینده در باره جمهوری اسلامی ایران هر چیزی میتونن بنویسن . ولی مشخصا مسلمان بودن رو نمیتونن حذف کنن . چون شواهد زیادی داریم . "

9 ساعت پيش

asad39 به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
اگر همه مسلمون هستن و مسیحیت و یهودیت و .... همگی اسلام هستن پس چرا این همه جنگ و نزاع دارن

ببینید الان باستان شناسان و دیرینه شناسان و سکه شناسان و زبان شناسان و .... به مدارکی دست پیدا کردن که نشون میده امویان و عباسیان مسیحی بودن و در ویدیو دوم هم اشاره میکنه به این اسناد .
تاریخ اسلام امویان و عباسیان رو امپراطوری اسلامی میدونن و این ها در تزاد با هم هستن .
به هر حال تو یوتیوب میتونید ویدیو با کیفیت بالا رو هم ببینید و کتاب هایی که نوشتن رو همه با مدارک دانشگاهی و محکمه پسند هستند
شیعه و سنی مگر هر دو به اسلام وصل نیستند، پس چرا با هم این همه چنگ و کل کل میکنند؟ مسیحیت و یهودیت هم به همین دلیل.
دین حکومت‌ها تاحدی فرق می‌کنه. شاید صد سال آینده بگویند که حکومتی که بر ایران حکمرانی میکرد، اسلام نبوده و کمونیست بوده،؛ بخاطر نزدیک بودن بعضی ایده ها.
ولی آیا این درست است؛ به هر حال ما داریم راجع به هزار و چهارصد سال پیش صحبت میکنیم، راجع به یک میلیون سال پیش که صحبت نمی‌کنیم.
حتی بعضی از این افراد که در آن فیلم صحبت میکردند، گاهی منکر وجود کسی به اسم محمد و یا حتی مسیح هستند،؛ "

19 ساعت پيش

"
نقل قول:
بله پیامبر محمد اصلا دین جدیدی نیاورده است و خودش هم چنین ادعایی نداشته است و توی قرآن بارها گفته است که من پیرو پیامبران قبل ی هستم و دین همگی اسلام بوده است.
من بعد از مطالعه عباراتی از تورات برای شما ذکر میکنم که صراحتا از کلمه اسلام و تسلیم صحبت میکند. اینکه پیامبر محمد را موسس اسلام بدانیم، باعث سردر گمی این افراد شده است.
اگر همه مسلمون هستن و مسیحیت و یهودیت و .... همگی اسلام هستن پس چرا این همه جنگ و نزاع دارن

ببینید الان باستان شناسان و دیرینه شناسان و سکه شناسان و زبان شناسان و .... به مدارکی دست پیدا کردن که نشون میده امویان و عباسیان مسیحی بودن و در ویدیو دوم هم اشاره میکنه به این اسناد .
تاریخ اسلام امویان و عباسیان رو امپراطوری اسلامی میدونن و این ها در تزاد با هم هستن .
به هر حال تو یوتیوب میتونید ویدیو با کیفیت بالا رو هم ببینید و کتاب هایی که نوشتن رو همه با مدارک دانشگاهی و محکمه پسند هستند
"

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
شما معتقدید که حضرت محمد استارت دین اسلام را نزده ؟
شما میفرمایید که چون در دین اسلام همه افراد که به خدای یگانه اعتقاد داشتن " مسلمین " خطاب میشدن پس تاریخ اسلام درست هست . بنده این موضوع رو نمیدونم
بله پیامبر محمد اصلا دین جدیدی نیاورده است و خودش هم چنین ادعایی نداشته است و توی قرآن بارها گفته است که من پیرو پیامبران قبل ی هستم و دین همگی اسلام بوده است.
من بعد از مطالعه عباراتی از تورات برای شما ذکر میکنم که صراحتا از کلمه اسلام و تسلیم صحبت میکند. اینکه پیامبر محمد را موسس اسلام بدانیم، باعث سردر گمی این افراد شده است. "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
دومین فایل رو براتون میزارم . من تو فایل های ویدیو اصلی دست بردم و قسمت هاییش رو حذف کردم . چون حرفهایی زدن که برای این محیط جالب نیست .
تو این فایل به تاریخ عربان مسیحیان ترد شده از سوی امپراطوری رم پرداخته اند و در قسمت هایی تاریخ اسلام سنتی رو به چالش کشیدن
https://s4.uupload.ir/css/images/udl6.png
مطالعه میشود ولی فایلهایشان خیلی طولانی است. ولی آیا متوجه پست من شدید؟ تمام مومنین طول تاریخ از مومنین شهر سدوم یعنی قوم لوط گرفته تا بقیه همگی خود را مسلمان نامیده اند. این افرادی که بحث میکنند بزرگترین مشکلشان این است که فکر میکنند پیامبر محمد موسس اسلام است و بنابراین شروع میکنند به این که او کپی کرده از روی ادیان قبلی و ...
اره کپی کرده است. زیرا منبع وحی یکی بود است. اصلا باید یکی باشند و اصلا دین خدا فقط یک دین است. "

20 ساعت پيش

"
نقل قول:
زمانیکه فرشتگان برای عذاب قوم لوط آمدند. آنان از خانه های مسلمانان در شهر لوط صحبت میکردند. به نظر شما عجیب نیست؟

ذاریات آیه 36:
فَمَا وَجَدْنَا فِيهَا غَيْرَ بَيْتٍ مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿۳۶﴾
و[لى] در آنجا جز يك خانه از مسلمانان بیشتر نيافتيم (۳۶)

به نظر شما مسلمانان در آن شهر چکار میکردند؟ یعنی ایمانداران شهر لوط خود را مسلمان نامیده اند! این نکته جالبی است.
یا اینکه در سوره یونس، خدا بنی اسرائیل را مسلمان می نامد. مسلمانان آنجا چکار میکردند!؟

وَقَالَ مُوسَى يَا قَوْمِ إِنْ كُنْتُمْ آمَنْتُمْ بِاللَّهِ فَعَلَيْهِ تَوَكَّلُوا إِنْ كُنْتُمْ مُسْلِمِينَ ﴿۸۴﴾
و موسى گفت اى قوم من اگر به خدا ايمان آورده‏ ايد و اگر مسلمانید بر او توكل كنيد (۸۴)

یا ایمان آورندگان زیر چه کسانی بوده اند که قبل از ایمان آوردن ، مسلمان بوده اند؟

وَإِذَا يُتْلَى عَلَيْهِمْ قَالُوا آمَنَّا بِهِ إِنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّنَا إِنَّا كُنَّا مِنْ قَبْلِهِ مُسْلِمِينَ ﴿۵۳﴾
و چون بر ايشان فرو خوانده مى ‏شود مى‏ گويند بدان ايمان آورديم كه آن درست است [و] از طرف پروردگار ماست ما پيش از آن [هم] از تسليم‏شوندگان بوديم (۵۳)

أُولَئِكَ يُؤْتَوْنَ أَجْرَهُمْ مَرَّتَيْنِ بِمَا صَبَرُوا وَيَدْرَءُونَ بِالْحَسَنَةِ السَّيِّئَةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ ﴿۵۴﴾
آنانند كه به [پاس] آنكه صبر كردند و [براى آنكه] بدى را با نيكى دفع مى ‏نمايند و از آنچه روزي‏شان داده‏ ايم انفاق مى كنند دو بار پاداش خواهند يافت (۵۴)

یعنی آدم میتواند دوبار و یا چند بار دوباره مسلمان شود و عهدش را با خدا تجدید کند. مسیحیت و یهودیت و سایر اسامی بعدا اختراع شده اند. قطعا بدانید که خدا هیچوقت دین را تغییر نمی دهد. تمام جهان یک دین داشته اند و همچنان یک دین خواهند داشت تا قیامت و این عهدی بوده است از طرف خدا برای تمام کسانی که به پیام خدا در تمام تاریخ می گرویده اند.
حتی فرعون هم در لحظات آخر عمرش ، ادعای مسلمانی میکند ولی نزد خدا قابل قبول نیست. وقتی فرعون ادعای مسلمانی میکند یعنی اینکه موسی و بنی اسرائیل خود را مسلمان نامیده بوده اند.

وَجَاوَزْنَا بِبَنِي إِسْرَائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتْبَعَهُمْ فِرْعَوْنُ وَجُنُودُهُ بَغْيًا وَعَدْوًا حَتَّى إِذَا أَدْرَكَهُ الْغَرَقُ قَالَ آمَنْتُ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا الَّذِي آمَنَتْ بِهِ بَنُو إِسْرَائِيلَ وَأَنَا مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿۹۰﴾
و فرزندان اسرائيل را از دريا گذرانديم پس فرعون و سپاهيانش از روى ستم و تجاوز آنان را دنبال كردند تا وقتى كه در شرف غرق شدن قرار گرفت گفت ايمان آوردم كه هيچ معبودى جز آنكه فرزندان اسرائيل به او گرويده‏ اند نيست و من از تسليم ‏شدگانم (۹۰)

ابراهیم و یعقوب و تمام پیامبران خود را مسلمان نامیده اند و حتی به آن تاکید و وصیت هم کرده اند.

إِذْ قَالَ لَهُ رَبُّهُ أَسْلِمْ قَالَ أَسْلَمْتُ لِرَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿۱۳۱﴾
هنگامى كه پروردگارش به او فرمود تسليم شو گفت به پروردگار جهانيان تسليم شدم (۱۳۱)

وَوَصَّى بِهَا إِبْرَاهِيمُ بَنِيهِ وَيَعْقُوبُ يَا بَنِيَّ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفَى لَكُمُ الدِّينَ فَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ ﴿۱۳۲﴾
و ابراهيم و يعقوب پسران خود را به همان [آيين] سفارش كردند [و هر دو در وصيتشان چنين گفتند] اى پسران من خداوند براى شما اين دين را برگزيد پس البته نبايد جز مسلمان بميريد (۱۳۲)

أَمْ كُنْتُمْ شُهَدَاءَ إِذْ حَضَرَ يَعْقُوبَ الْمَوْتُ إِذْ قَالَ لِبَنِيهِ مَا تَعْبُدُونَ مِنْ بَعْدِي قَالُوا نَعْبُدُ إِلَهَكَ وَإِلَهَ آبَائِكَ إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ إِلَهًا وَاحِدًا وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ ﴿۱۳۳﴾
آيا وقتى كه يعقوب را مرگ فرا رسيد حاضر بوديد هنگامى كه به پسران خود گفت پس از من چه را خواهيد پرستيد گفتند معبود تو و معبود پدرانت ابراهيم و اسماعيل و اسحاق معبودى يگانه را مى ‏پرستيم و در برابر او تسليم هستيم (۱۳۳)

تمام اینها نشان میدهد که اسامی مسیحیت و یهودیت و غیره تماما توسط انسانها اختراع شده اند و خدا فقط اسم مسلمان را برای پیرو تنها دینش انتخاب کرده است. وقتی یک پیامبری مثل یعقوب و لوط و موسی و ... خودشان را مسلمان مینامند، مگر ممکن است که پیروان آنها اسم دیگری داشته باشند! اسامی دیگر بخاطر حزب بازی و جریانات سیاسی انتخاب شده اند. حتی مذاهب شیعه و سنی هم چیزی مثل یهودیت و مسیحیت است که در اصل هر دو مسلمان بوده اند ولی بمرور زمان باتوجه به جبهه گیریها و حزب گراییهای خویش ، خودشان اینطوری خودشان را نامگذاری کردند و عملا با اینکار میثاق خود با خدا را شکستند. اینکه پیامبر محمد را موسس اسلام بدانیم، از اساس اشتباه است و معادلاتش جور در نمی آید. ادعایی که خود او هیچوقت نکرده است.
شما معتقدید که حضرت محمد استارت دین اسلام را نزده ؟
شما میفرمایید که چون در دین اسلام همه افراد که به خدای یگانه اعتقاد داشتن " مسلمین " خطاب میشدن پس تاریخ اسلام درست هست . بنده این موضوع رو نمیدونم ولی این دو نفر که ما دیدیم در واقع اسناد و مدارک تاریخیشون رو از دانشگاه ها و سکه شناسی و زبان شناسی و .... در کتابشون هم هست میارن و در واقع نوضوعشون تاریخ سنتی دین اسلام هست که دارن در بارش صحبت میکنن "

20 ساعت پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:16PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه