بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

نکات

چی تو فکرته؟

[140]

جریان زندۀ تالارها
asad39 به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط علوی نوشته شده است نمايش نوشته
سلام علیکم
قبلا با شما سر اینکه امام شما کیست بحث کردیم و ادله از قرآن آوردیم که باید اولی الامری که خداوند متعال آن را وارث دین قرار دهد داشته باشید ولی شما قبول نکردید آیا این عمل شما دقیقا مثل آن افراد سلفی نیست که ادله قرآن را قبول نمی کردند ؟ ؟ ؟ ؟
شما دوست عزیز قرآن میخوانید ولی اصل را از آن برداشت نمیکنید شما دقیقا قرآن برایتان دقیقا کاربرد به نیزه زدن خوارج در جنگ علیه حضرت امیرالمومنین علی را دارد قرآن و پیامبرش می گویند وارث دین کیست منتهی شما ....
قرآن همانگونه که شما میگویید آنقدر ساده و قابل فهم نیست اگر این حرف بنده را قبول ندارید حاظرم با چند سوال ساده جوابتان را بدهم و قبلا هم از قرآن برایتان اثبات کردم برادر من شما جز راسخون فی العلم نیستید که عالم به علم الهی باشید برادر من .

قرآن دستور به نماز داده ولی روشش نیست دستور به غسل داده ولی روشش نیست و هزاران مدل دستور دیگر که روش آن را بیان نکرده و روشش مشخص نیست و روشش را رسول الله تعیین میکند یا شما حالا یا ایشان خاتم الانبیاء هستند یا شما ! ! ! ! ! ! برادر بزرگوار بنده قبلا هم بحث احادیث و استفاده عقل در آنها و ارجاع آنها به قرآن را باهم داشته ایم اگر خاطر مبارک شما باشد .
علوی عزیز، ما همگی انسان هستیم و خدا ما را مختار آفریده است. ولی در نوشته بالایی شما چندین نکته به چشم میخورد که باید اثبات کنید:

1- گفتی اولی الامری که خداوند متعال آن را وارث دین قرار دهد. اشتباه تو آنجاست که تو برای دین وارث قرار میدهید.
2- گفتی قرآن همانگونه که شما میگویید آنقدر ساده و قابل فهم نیست ؛ این حرف شما دقیقا برخلاف آیه قرآن است که میفرماید ما قرآن را ساده قرار داده ایم.
3- شما دنبال روش و جزئیات آنچیزی میگردید که در قرآن است. این همان مشکل عمده است که همگی گرفتارشند "

11 ساعت پيش

علوی به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط asad39 نوشته شده است نمايش نوشته
من با افراد زیادی بحث کرده ام ، سلفی و انواع گروهها؛ شاید تعجب کنید که نخواندن قرآن آنان را منحرف کرده است. در یک مورد سلفی به آیه قرآن متوسل میشد که باید با هرکس که دین خدا را قبول نمی کند، جهاد مسلحانه کرد. من از روی آیات دیگر و قبل و بعد آن آیه به او ثابت کردم که ادعایش نادرست است. اما او بعد از استدلال من به حدیث متوسل شد و زیرش زد و نپذیرفت. متوجه شدم که قرآن تا زمانی نزد او قابل احترام است که جبهه گیریش زیر سوال نرود و اگر زمانی پیشفرضهای ذهنیش زیر سوال برود، زیرش میزنند. این یک واقعیت است که قرآن برای هدایت مردم نازل شده است و خدا کسی را از خواندن قرآن و هدایت بوسیله آن منع نکرده است. مگر ممکن است که خدا به زبان عربی ساده صحبت کند و مدام از سادگی و قابل فهم بودن آن صحبت کند ولی از یک طرف مردم با خواندن آن گمراه شوند.
سلام علیکم
قبلا با شما سر اینکه امام شما کیست بحث کردیم و ادله از قرآن آوردیم که باید اولی الامری که خداوند متعال آن را وارث دین قرار دهد داشته باشید ولی شما قبول نکردید آیا این عمل شما دقیقا مثل آن افراد سلفی نیست که ادله قرآن را قبول نمی کردند ؟ ؟ ؟ ؟
شما دوست عزیز قرآن میخوانید ولی اصل را از آن برداشت نمیکنید شما دقیقا قرآن برایتان دقیقا کاربرد به نیزه زدن خوارج در جنگ علیه حضرت امیرالمومنین علی را دارد قرآن و پیامبرش می گویند وارث دین کیست منتهی شما ....
قرآن همانگونه که شما میگویید آنقدر ساده و قابل فهم نیست اگر این حرف بنده را قبول ندارید حاظرم با چند سوال ساده جوابتان را بدهم و قبلا هم از قرآن برایتان اثبات کردم برادر من شما جز راسخون فی العلم نیستید که عالم به علم الهی باشید برادر من .

قرآن دستور به نماز داده ولی روشش نیست دستور به غسل داده ولی روشش نیست و هزاران مدل دستور دیگر که روش آن را بیان نکرده و روشش مشخص نیست و روشش را رسول الله تعیین میکند یا شما حالا یا ایشان خاتم الانبیاء هستند یا شما ! ! ! ! ! ! برادر بزرگوار بنده قبلا هم بحث احادیث و استفاده عقل در آنها و ارجاع آنها به قرآن را باهم داشته ایم اگر خاطر مبارک شما باشد . "

11 ساعت پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی شما با این گفته صادقانه مواقیت ؟

فکر کنم منظور جناب اسداین است که با احادیث وروایات آیات قرآن را بنفع خود وحزب خود تاویل می کنند .
مثلا بقیه الله را که منظور آیه روزی حلال است را بوسیله روایات مهدی تاویل می کنند .

یا اهل البیت که در آیه 33 احزاب دارد به زنان پیامبر اشاره می کند را بوسیله روایات عده خاصی تاویل می کنند

یا اولی الامر را که فرمانده هان و حاکمان هست را امامان تاویل می کنند و...

آیا بازهم موافقید با جناب اسد ؟
سلام علیکم
جناب کنجکاو برادر عزیز این حرکات و روش شما کاملا نخ نما شده است که قسمتی از نقل قول را میگذارید و کل آن را پاک میکنید بنده کاملا در نقل قول قبلی آن افراد را معرفی کردم که :
نقل قول:
اولین و تنها جمله است که بنده با شما در این زمینه کاملا و صدرصد موافق هستم . افرادی هستند که آیات قرآن را تفسیر به رای میکنند و هیچ خط قرمزی برای خودشان در کلام و سخن ندارند و بقول معروف حیا را خورده آبرو را قی کرده ! ! ! ! افرادی هستند که راحت می توانند با تفسیر به رای کردن قرآن حتی به رسول الله توهین کنند و مقام ایشان را کم کننده و به ایشان تهمت بزنند و .... که ما بسیار زیاد در این تالار از این افراد این عمل را مشاهده کرده ایم ! ! ! !
آنها هیچ شرمی سرشان نمی شود و نه خدا را به روش صحیح قبول دارند نه رسول الله و نه اولی الامر حقیقی که خداوند برای آنها قرار داده است .
آنها حتی مثل اب خوردن احکام الهی را دستکاری میکنند و نمیدانند چگونه نماز بخوانند و عبادت خداوند متعال کنند و خللاصه بگوییم هیچ وقت غسل نمی کنند چون بلد نیستند .

به تعداد کل خلایق خداوند متعال فهم منحصر به فرد از آیات قرآن است پس کلا هر روشی به هدایت ختم میشود مثل قرآن داعش و قرآن بر سر نیزه کرده خوارج .
ای کاش به تمامی آیات توجه و عمل شود نه آنجایی که به نفع است از قرآن است و آنجایی که به نفع نیست را ولش کن ! ! ! ! !
دقیقا منظورم آن دسته افرادی است که اول میگویند شیعه بودیم و تحقیق کردیم و سنی شدیم و آخر دیدیم قرآن برای ما کافی است و شرارت این افراد حد و تمامی ندارد .
قبلا هم این بحث را با شما کردیم و جوابی برای آن نداشتید که خداوند متعال به اندازه شما سواد نوشتن ندارد که فرق ضمیر مذکر و مونث را تشخیص دهد ؟ ؟ ؟ ؟ "

11 ساعت پيش

علوی به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
در اصل توسط برتراند راسل نوشته شده است نمايش نوشته
کمسلمان در دوره قبل از اسلام هم وجود داشته و به معنی افراد خوب و میکو کار گفته میشده
سلام علیکم
برادر بزرگوار شما وقتی معنی اسلام و مسلمان را نمیدانید لطفا از خودتان معنی برای آن نسازید .
اسلام در لغت از سلم گرفته شده و به معنای انقیاد و اظهار خضوع و تسلیم است و مسلمان کسی است که تسلیم خداوند متعال و رسول الله و اولی الامری حقیقی که خداوند برای او قرار داده است و آنها را ولی خود میداند بنا به گفته قرآن . "

12 ساعت پيش

"
نقل قول:
دراین گفتگو یک نکته اشتراکی که بین ایجاد کننده این تایپیک و مذهبیون وجود دارد این است که اسلام فقط به دین آخرین پیامبر تعلق دارد و فقط پیروان پیامبر آخرین مسلمان نامیده می شوند اگر غیراز این است بگویید اشتباه می گویم و شما هم به این مهم اعتقاددارید که دین تمام پیامبران الهی اسلام بوده وآنها هم خودرا فقط پیرو و مبلغ دین اسلام می دانستند و خودرا مسلمان می نامیدند؟
سلام علیکم
در اینجا اول باید کلمه اسلام و مسلمان معنی صحیح و ریشه یابی شود . "

12 ساعت پيش

" سلفی ها ابتدا نظرات و ایده های خویش را از حدیث و سنت و رویه خلفا و تابعین انتخاب میکنند، بعد از آن، از بعضی ایات قرآن بطور بریده بریده و گسسته سوء استفاده کرده و آن آیات را به عنوان شاهد جبهه گیری خویش ذکر می کنند. آنان از قرآن به عنوان اثبات ایده خویش استفاده میکنند و به همین خاطر در انتخاب آیات گزینشی عمل میکنند. اما اگر همان آیات قرآن را کامل برای آنها توضیح دهید و ثابت کنید که ایده های آنان نادرست است؛ اینبار به حدیث متوسل میشوند و تو را به رد حدیث و سنت متهم میکنند. خلاصه ایده آنان :
قرآن تا زمانی قابل اتکاست که مخالف سنت صحیح و قطعی پیامبر نباشد، زیرا پیامبر بهتر از ما قرآن را فهمیده است. بنابراین قرآن باید طبق سنت صحیح و قطعی پیامبر تاویل و تفسیر شود. "

يك روز پيش

"
نقل قول:

به تعداد کل خلایق خداوند متعال فهم منحصر به فرد از آیات قرآن است پس کلا هر روشی به هدایت ختم میشود مثل قرآن داعش و قرآن بر سر نیزه کرده خوارج .
ای کاش به تمامی آیات توجه و عمل شود نه آنجایی که به نفع است از قرآن است و آنجایی که به نفع نیست را ولش کن ! ! ! ! !
من با افراد زیادی بحث کرده ام ، سلفی و انواع گروهها؛ شاید تعجب کنید که نخواندن قرآن آنان را منحرف کرده است. در یک مورد سلفی به آیه قرآن متوسل میشد که باید با هرکس که دین خدا را قبول نمی کند، جهاد مسلحانه کرد. من از روی آیات دیگر و قبل و بعد آن آیه به او ثابت کردم که ادعایش نادرست است. اما او بعد از استدلال من به حدیث متوسل شد و زیرش زد و نپذیرفت. متوجه شدم که قرآن تا زمانی نزد او قابل احترام است که جبهه گیریش زیر سوال نرود و اگر زمانی پیشفرضهای ذهنیش زیر سوال برود، زیرش میزنند. این یک واقعیت است که قرآن برای هدایت مردم نازل شده است و خدا کسی را از خواندن قرآن و هدایت بوسیله آن منع نکرده است. مگر ممکن است که خدا به زبان عربی ساده صحبت کند و مدام از سادگی و قابل فهم بودن آن صحبت کند ولی از یک طرف مردم با خواندن آن گمراه شوند. "

يك روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار نکات قرآنی پاسخ داد.
"
نقل قول:
غرض و مرض یعنی کلام راستین خدا را به نفع خود و حزب خود تاویل کنید. هدایت افراد در همان نکاتی است که در قرآن برای اولین بار متوجه میشود
نقل قول:
اولین و تنها جمله است که بنده با شما در این زمینه کاملا و صدرصد موافق هستم .
یعنی شما با این گفته صادقانه مواقیت ؟

فکر کنم منظور جناب اسداین است که با احادیث وروایات آیات قرآن را بنفع خود وحزب خود تاویل می کنند .
مثلا بقیه الله را که منظور آیه روزی حلال است را بوسیله روایات مهدی تاویل می کنند .

یا اهل البیت که در آیه 33 احزاب دارد به زنان پیامبر اشاره می کند را بوسیله روایات عده خاصی تاویل می کنند

یا اولی الامر را که فرمانده هان و حاکمان هست را امامان تاویل می کنند و...

آیا بازهم موافقید با جناب اسد ؟ "

يك روز پيش

برتراند راسل به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
دراین گفتگو یک نکته اشتراکی که بین ایجاد کننده این تایپیک و مذهبیون وجود دارد این است که اسلام فقط به دین آخرین پیامبر تعلق دارد و فقط پیروان پیامبر آخرین مسلمان نامیده می شوند اگر غیراز این است بگویید اشتباه می گویم و شما هم به این مهم اعتقاددارید که دین تمام پیامبران الهی اسلام بوده وآنها هم خودرا فقط پیرو و مبلغ دین اسلام می دانستند و خودرا مسلمان می نامیدند؟
کمسلمان در دوره قبل از اسلام هم وجود داشته و به معنی افراد خوب و میکو کار گفته میشده "

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، اینقدر در این چند سطر غلط نوشتید که حوصله میخواهد همه را بررسی کرد، مثلا ترجمه غلط است، خلفای راشدین در سال ۴۰ هجری پایان مییابد، و.. یک سؤال ساده را جواب دهید:

سؤال: دو کلمه رسول و الله، فارسی است یا عربی یا غیر اینها؟
بله من اشتباه کردم . منظورم اینه که در زمان خلفای راشدین بر اسلام چه گذشته؟
کلمات هم عربی هستن . ولی محمد ریشه عبری داره
رسول رو نمیدونم ریشه اش چیه ؟ باید تحقیق کنم .
ماجرای تشیع هم به همین صورت هست .
ببینید تشیع از دل اسلام بیرون امده و داستان ان هم اینگونه هست که مردم زمان حکومت عباسیان از ظلم و جنایت ختی این حکومت خسته شده بودن از طرفی مردم ایران فارسی زبان حکومت عرب ها رو بر خودشون نمیپذیرند . ثالثا در ادیان قبل از ابراهیمی و کتیبه های باستانی ، خدایی وجود داشت به نام آل
تشابه آل و علی باغث ایجاد یک عیده در بین ایرانیان شد . از طرفی اختلافات بین دم و دستگاه حکومتی عباسیان که اسلام سنی را فرموله کرده بودند ، اختلافات میان پسر عمو ها و ..... که امروزه در بین حکام عربستان هم میبینیم . باعث تضعیف حکومت عباسیان در سال های پایانی شده بود . تقدس کلمه آل بین مزدم ایران و فرقه های مختلف شیعه باعث شیعه گری شد . البته شیعه آن زمان بسیار فرقه های زیاد داشت و بیشتر به معنی پیروی کردن بود .
در سال های بعد حکومت صفویان با همین حیله مذهب ایرانی شیعه رو فرمول بندی کرد و بعد از تیموریان ، ایرانیان بعد از هزار سال توانستند دوباره بر سرزمین ایران چیره بشن
داستان اسلام ابتدایی هم در پیدایش اسلام همین بوده . وجود مسیحیان عرب زبان و پر جمعیت در ایران از یک سو و جنگ نرم این اعراب مسیحی از یک سو و شکست خسرو پرویز از امپراطوری رم غربی هم از این سو ، همه و همه باعث شد که عباسیان روی کار بیان بعد از امویان و برای اینکه جمعیت زیاد ایران ان زمان رو تحت کنترل در بیارن فقط کافی بود بگن تو صحرای عربستان پیامبر جدیدی ظهور کرد و دین اسلام داشت و قوانین و مقررات حکومتی خودشون رو به اسم دین جدید بر جامعه ایران اعمال بکنن .
سوال من اینه که در صده اول و دوم اسلام حکومت اسلامی تا کجا پیشرفتند ؟ و چرا سکه هاشون پر از نماد پارسی و مسیحی بوده؟
در واقع کلمه محمد رسول الله یعنی فرستنده بر گزیده خداست چرا این شعار رو انتخاب کردن؟ چون این اعراب مسیحی که اکنون حکومت امویه رو درست کردن با اجتماع مسیحی روم غربی که کنستانتین پایه ریز انجیلی با سه خدا با نام های خدا و روح القدوس و عیسی بود، قصد مقابله داشتن .
بعدها عباسیان برای اینکه به این ماجرا پر و بال بدن و از این اب گلالود استفاده کنن ، گفتند پیامبری به نام محمد در عربستان ظهور کرد و بعد فوت کرد . در همین زمان قران ها و احادیث شروع به نوشته شدن کردن . و ...... "

يك روز پيش

کنجکاو1 به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
" دراین گفتگو یک نکته اشتراکی که بین ایجاد کننده این تایپیک و مذهبیون وجود دارد این است که اسلام فقط به دین آخرین پیامبر تعلق دارد و فقط پیروان پیامبر آخرین مسلمان نامیده می شوند اگر غیراز این است بگویید اشتباه می گویم و شما هم به این مهم اعتقاددارید که دین تمام پیامبران الهی اسلام بوده وآنها هم خودرا فقط پیرو و مبلغ دین اسلام می دانستند و خودرا مسلمان می نامیدند؟ "

يك روز پيش

"
نقل قول:
غرض و مرض یعنی کلام راستین خدا را به نفع خود و حزب خود تاویل کنید.
اولین و تنها جمله است که بنده با شما در این زمینه کاملا و صدرصد موافق هستم . افرادی هستند که آیات قرآن را تفسیر به رای میکنند و هیچ خط قرمزی برای خودشان در کلام و سخن ندارند و بقول معروف حیا را خورده آبرو را قی کرده ! ! ! ! افرادی هستند که راحت می توانند با تفسیر به رای کردن قرآن حتی به رسول الله توهین کنند و مقام ایشان را کم کننده و به ایشان تهمت بزنند و .... که ما بسیار زیاد در این تالار از این افراد این عمل را مشاهده کرده ایم ! ! ! !
آنها هیچ شرمی سرشان نمی شود و نه خدا را به روش صحیح قبول دارند نه رسول الله و نه اولی الامر حقیقی که خداوند برای آنها قرار داده است .
آنها حتی مثل اب خوردن احکام الهی را دستکاری میکنند و نمیدانند چگونه نماز بخوانند و عبادت خداوند متعال کنند و خللاصه بگوییم هیچ وقت غسل نمی کنند چون بلد نیستند .

نقل قول:
هدایت افراد در همان نکاتی است که در قرآن برای اولین بار متوجه میشود
ای کاش به تمامی آیات توجه و عمل شود نه آنجایی که به نفع است از قرآن است و آنجایی که به نفع نیست را ولش کن ! ! ! ! ! "

يك روز پيش

"
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
برهان نظم را در اینجا بحث کردیم:
http://www.iranclubs.org/forums/show...70#post2275370
بسیار عالی
واقعا جواب های شما کامل و جامع است و خداوند متعال نگهدار شما باشد دوست عزیز "

يك روز پيش

"
نقل قول:
درود
بگزارید در اینده برای برهان نظم و رد کردن ان تاپیکی میزنم
فعلا اسلام مهمتر است
بسیار خب "

يك روز پيش

علوی به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
تاپیک افراطی گری ، 90 درصد مربوط به نقد فرقه های اهل سنت است.
بنده چند وقتی است که به شاهدی خودتان در این تالار نبوده ام . بنا را بر این میگذارم که کاملا حرف شما درست و صحیح است . "

يك روز پيش

hosyn به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
درود
فعلا اسلام مهمتر است
برهان نظم را در اینجا بحث کردیم:
http://www.iranclubs.org/forums/show...70#post2275370 "

يك روز پيش

hosyn به سرنگار آیا اسلام قبل از حضرت محمد در ایران شکل گرفته پاسخ داد.
"
نقل قول:
در باره سکه . شما دقت نکردید به ویدیو
اولا سکه رو عکسش رو لنگرودی قبل تر نشون میده .
از قرار معلوم سکه در کرمان ضرب شده و روش نوشته شده محمد رسول الله ولی نکته مهم اینه که همون سکه روش علامت صلیب هست . و یعنی اینها و حکوکتشون مسیحی بودن اون صلیب مسیحیت اونجا چکار میکنه؟ مگه پیامبر حکومت اسلامی تشکیل نداده بود؟ هء.
فرستنده ، برگزیده خداست این معنی درسته
ثانیا سکه ای در زمان عبدالمالک پیدا شده که برای سال هشتاد و یک هجری هست و باز هم مسیح و شمشیر اتشین رو روش حکاکی کردن و نوشتار فارسی هم داره و دوباره زده شده محمد رسول الله . این محمد رسوالله یعنی فرستنده برگزیده خداست و نشون میده که مسیحی بودن

یعنی در واقع داستان اینطور میشه که عبارت محمد رسول الله روی سکه ها فقط و فقط یک شعار هست که امروزه هم کشور ها روی اسکناس هاشون شعار مینویسن . و معنی این عبارت اینه که « فرستاده برگزیده ی خداست » یعنی این شعاری برای رقابت با کلیسای روم غربی که میگفتن « خدا و روح القدوس و عیسی هر سه تا خدا هستند »
این ها رو اسلام شناس ها و پروفسور ها و دیرین شناس های معتبر و دانش اکادمیک ثابت کرده
حالا من یه سوال از شما میپرسم
خلفای راشدین در دویست سال نخست رحلت پیامبر ، چه مناطقی رو در چه سالی فتح کردن مرز حکومت اسلام کجا رفت ؟
دوست گرامی، اینقدر در این چند سطر غلط نوشتید که حوصله میخواهد همه را بررسی کرد، مثلا ترجمه غلط است، خلفای راشدین در سال ۴۰ هجری پایان مییابد، و.. یک سؤال ساده را جواب دهید:

سؤال: دو کلمه رسول و الله، فارسی است یا عربی یا غیر اینها؟ "

يك روز پيش

"
نقل قول:
خب شما به عنوان ندانم گرا چگونه می توانید نظریه جهان تنظیم شده (نظم دقیق جهانی) (به انگلیسی: Fine-tuned Universe) را قبول نکنید . ندانم گرایی بر پایه علم است ! ! ! !
درود
فعلا اسلام مهمتر است "

يك روز پيش

"
نقل قول:
جالب است ! ! ! چه کسی غرض و مرض را تعیین میکند ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ غیر از خداوند متعال و رسول او و اولی الامر حقیقیش ؟ ؟ ؟ ؟
غرض و مرض یعنی کلام راستین خدا را به نفع خود و حزب خود تاویل کنید. هدایت افراد در همان نکاتی است که در قرآن برای اولین بار متوجه میشود "

يك روز پيش

asad39 به سرنگار افراطی گری پاسخ داد.
"
نقل قول:
سلام مجدد
اولا خدمتتان عرض کنم که یک روایت نیست و عملا این در اعتقادات اهل سنت و جماعت به حد تواتر است و ماشالله خیلی زیاد حدیث در این زمینه موجود است ! ! ! ! !
دوست عزیز و گرامی بنده شما وقتی نمی دانید در تمامی ادیان اسلامی چه می گذرد و مسلمانان جهان به چه چیزی اعتقاد دارند چگونه می توانید قرآن را تفسیر کنید و بگویید این آیه برای مذهب X است شما که خبری از مذاهب Y Z W , ... ندارید شاید آیه مرتبط با آنها باشند و اگر شما این کار را به خطا انجام دهید دچار گناه کبیر و عظیمی هستید ! ! ! ! !
هیچگاه ندیدم شما بر علیه مذاهب چهار گانه اهل سنت چه اشعری و چه معتزله سحن بگویید و آن را نقد کنید چرا ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
تاپیک افراطی گری ، 90 درصد مربوط به نقد فرقه های اهل سنت است. "

يك روز پيش

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:29AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه