بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > شنایی

نکات

ارزیابی این نوشته

ادامه وقتی از مرز مهران رد شدیم

درخواست "ادامه وقتی از مرز مهران رد شدیم" به Digg درخواست "ادامه وقتی از مرز مهران رد شدیم" به del.icio.us درخواست "ادامه وقتی از مرز مهران رد شدیم" به StumbleUpon درخواست "ادامه وقتی از مرز مهران رد شدیم" به Google
ارسال Saturday 7 February 2015 در 01:25PM توسط شنایی

دم دمای غروب افتاب بود پشت تریلی و خیل زوار امام حسین (ع ) که به قصد زیارت اربعین اقا الهی به امید تو میرفتیم
در کنار جاده بودند زواری که از همانجا پیاده روی را شروع کرده بودند . جوان هایی که اخلاص و حسینی بودن را بوضوح از چهره هایشان میشد فهمید . کوله پشتتیی و بطری ابی و اراده به قصد زیارت . خیلی زیبا چشم هایم کف پایشون
و تریلی میرفت در نظرمون ما را تا نجف میبرد . یعنی اینجوری خیال میکردیم . ولی در واقع اینطور نبود . ما را برد و در یک نیمچه شهری در کنار جاده ایستاد و پلکان را گذاشت و به عربی مطالبی را گفت که من که چیزی نفهمیدم .
فقط چون جمعییت اراده پیاده شدن کرد ما هم پیاده شدیم . خوب که دقت کردم دیدم راننده تریلی یک تعدادی را دعوت به نشستن و ادامه مسیر میکند . خوب که به اطرافم دقت کردم متوجه شدم اهالی اون شهر دست زوار را میگیرند و به خانه هایشان دعوت میکنند و فهمیدم راننده تریلی هم چنین قصدی دارد و اصلا از اولش هم ما را بعنوان مهمان به این شهر اورده . نه اینکه ما را به نجف ببرد .
در بین جمعییت پیاده شده یک مترجم را دیدم که بزوار توصیه میکند که مهمان عراقی ها بشوند و شب راه نروند و میگفت از این ساعت به بعد اصلا ماشینی نیست که شما را ببرد و اینها بخاطر امنیت هم شده شب شما را نمیبرند .
بهترین کار اینه که مهمانشون بشین و درخواستشونو قبول کنین و صبح اینا خودشون براتون ماشین میگیرن و راهیتون میکنن .
یک نوع حیرت توام با خجالت از مزاحمت در کنار ناچاری و البته کمی بی اعتمادی من را گرفت .
عراقی ها جلوی من را میگرفتن که بیا مهمان .
در همین حین ان مترجم بسراغ من امد و اقایی را نشان من داد و گفت ان اقا خیلی اصرار دارد که شما منت بگذارید و امشب مهمان ایشون باشید .
ان اقا که قد بلندی هم داشت پیش امد و دستان من را بوسید و خیلی خواهش کرد . گفتم خوب بپرس خانه ات کجاس باشه میاییم . بریم
من حالا فکر میکردم خانه اش نزدیک هست و حداکثر داخل ان مثلا شهر هست .
در یک لحظه دیدم ماشینی اوردند و خانواده من و دو خانواده دیگر که همدانی بودند را که قبلا سوار کرده بودند را سوار کردند . و خیلی با رضایت راند به سمت خانه اش
حدود نیم ساعتی طول کشید که به خانه میزبانمان برسیم .
خانه ای در وسط یک روستا در یک بیابان که معلوم بود که اب کافی ندارد . از منابع بالای پشت بام ها این را فهمیدم
و معلوم بود درامدشان از دامداریست . بخاطر تعداد زیاد احشام که در بیابان بقول معروف پلاس بودند .
رسیدیم به یک خانه روستایی بزرگ با دیوار های کوتاه که پشت به یک خاکریز مانندی بود که بعدا که وارسی کردم دیدم یک نهر اب وسط دو تا خاکریز هست که اب کمی دارد .
به محض ورود به خانه میزبانمان دیدیم اهل خانه در کنار درب ورودی ردیف شده اند تا مراسم استقبال و خوشامد را به جا بیاورند تقریبا سی نفری میشدند .
که بعدا فهمیدم اینها بچه ها و نوه ها و عروس ها و دختران و همسران میزبان اصلیمان که در واقع صاحب خانه اصلی ما بود هستند که یک پیرمرد بشاش و سر حالی بود که خودش پیشاپیش با ما روبوسی میکرد و شانه راستش را به شانه راست ما میزد . و این رسمشان بود
به محض عبور از درب حیاط سه عدد گوسفند پیش پای ما به دیار باقی شتافتند و بهت و تعجب بود که از سر و ریخت ما میبارید
خانم ها را به سمت اتاق هایی جدا راهنمایی کردند و ما را هم به مردانه پسران میزبانمان هریک برای سر سلامتی به اتاق می امدند و جوراب ها و لباس های شستنی ما را بزور میگرفتند ببرند بشویند بیارن
ما را به حمام راهنمایی کردند و گفتند حمام اماده هست و هرکس برای حمام میل دارد بیاید . البته من نرفتم . ولی همراهان همدانیم تقریبا همه اشان رفتند .
نوشته شده در گروه بندی نشده
نمايشها 5819 نظرات 1 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 1

نظرات

1. Old Comment
    نشان yamahdi
    آقا جالب بود انشاالله ادامش رو بنویسین.
    عکسم بزارین چه بهتر.
    راستی زیارتتان هم قبول هرچند خیلی دیره .
    ارسال Monday 20 April 2015 در 09:10PM توسط yamahdi yamahdi حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:16AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه