بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > beatrice

نکات

ارزیابی این نوشته

اینجا هم زنونه، مردونه؟!

درخواست "اینجا هم زنونه، مردونه؟!" به Digg درخواست "اینجا هم زنونه، مردونه؟!" به del.icio.us درخواست "اینجا هم زنونه، مردونه؟!" به StumbleUpon درخواست "اینجا هم زنونه، مردونه؟!" به Google
ارسال Monday 7 May 2012 در 06:16PM توسط beatrice
بروز شده توسط Tuesday 8 May 2012 در 02:38PM توسط beatrice

- اینجا (رو) هم زنونه مردونه (کردند) ؟!
- بعله، اینجا هم زنونه ، مردونه.
مشکلی هست؟!
-------------------
به نمایشگاه کتاب رفته بودم و به دنبال نشر افق می گشتم تا دو کتاب از تازه های نشرشان را بگیرم. یکی "قیدار" رضا امیرخانی، و آن یکی "هاروراد مک دونالد" جناب سید مجید حسینی.

وقتی رسیدم، با یک غرفه دو نبش کوچک مواجه شدم که تعداد قابل توجهی از افراد جنس ذکور! جلوی آن بخش ایستاده بودند. قبل از اینکه عزا! بگیرم که با این جمعیت مردان، نوبت من برای رسیدن به پیشخوان، کی میرسد، متوجه شدم که یک نبشش را روی کاغذ آ4، برای " برادران" اختصاص داده اند و نبش دیگرش را که از دور مشاهده نمیشد برای "خواهران"
خوشحال شده بودم از این که آن چند دقیقه را با خیال راحت، جلوی پیشخوان نشر افق ایستاده ام بی آنکه نگران تنه به تنه شدن ناخواسته احتمالی با برادران و یا خدای نکرده! مغرضانه ی نابرادران!!! بیماردل ، باشم.

در همین احوال بودم که متوجه شدم دو دختری که پشت سر من تازه به غرفه رسیده اند، با یک حالت تمسخر،طعنه و کنایه گفتند: " بابا اینجا ( غرفه فروش کتاب ) هم دیگه زنونه مردونه؟! (کردند) "
خیلی متعجب شدم...
از این تفاوت عقیده. از این تفاوت نگاه.
میخواستم بهشان بگویم : بعله، اینجا هم زنونه و مردونه.

واقعا مشکلی دارید؟! نمیشه که دو دقیقه با آرامش و خیال راحت یکجا بایستید و خریدتون رو بکنید. یا اصولا راحتیتون در این نیست؟! "
هر چند مطمئنم با کوچکترین تعرضی در یک چنین جوی، همین دو دختر، با همین نوع نگاه، جیغ فرابنفششان! بیشتر از بقیه در راهروهای نمایشگاه خواهد پیچید و به دنبال احقاق حق پامال شده ی خود برخواهند آمد و بر هر عامل باربط و بیربطی ... نثار خواهند کرد!
ولی افسوس که انقدر سطحی نگرانه و لیبرال زده، به این سرعت، فریاد تمسخر! جدایی بخش زنانه و مردانه! را سر می دهند. بدون کوچکترین تفکر و تأملی!

البته من اینها را نگفتم و آن ها هم ظاهرا مشتری نبودند و گذری عبور کردند و رفتند ... .

خیلی ممنونم از انتشارات محترم افق، بابت این اقدام تحسین برانگیز خردمندانه شان.
عزتشان مستدام.
نوشته شده در گروه بندی نشده
نمايشها 6114 نظرات 1 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 1

نظرات

1. Old Comment
    نشان مقداد
    جالب بود
    ممنون
    ارسال Friday 29 November 2013 در 03:03AM توسط مقداد مقداد حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:57PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه