بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > روزنوشته ها (وبلاگ) > abolfazlha

نکات

ارزیابی این نوشته

مرد گوژپشت دختر زیبا را عاشق خود كرد

درخواست "مرد گوژپشت دختر زیبا را عاشق خود كرد" به Digg درخواست "مرد گوژپشت دختر زیبا را عاشق خود كرد" به del.icio.us درخواست "مرد گوژپشت دختر زیبا را عاشق خود كرد" به StumbleUpon درخواست "مرد گوژپشت دختر زیبا را عاشق خود كرد" به Google
ارسال Wednesday 9 July 2014 در 07:06PM توسط abolfazlha
بروز شده توسط Wednesday 9 July 2014 در 07:29PM توسط abolfazlha

موسی مندلسون پدر بزرگ آهنگساز شهیر آلمانی، انسانی
زشت و عجیب الخلقه بود. قدّی بسیار کوتاه و قوزی بد شکل بر پشت داشت. موسی روزی در هامبورگ با تاجری آشنا شد که دختری بسیار زیبا و دوست داشتنی به نام فرمتژه داشت. موسی در کمال ناامیدی، عاشق آن دختر شد، ولی فرمتژه از ظاهر و هیکل از شکل افتاده او منزجر بود.زمانی که قرار شد موسی به شهر خود بازگردد، آخرین شجاعتش را به کار گرفت تا به اتاق دختر برود و از آخرین فرصت برای گفتگو با او استفاده کند.

دختر حقیقتاً از زیبایی به فرشته ها شباهت داشت، ولی ابداً به او نگاه نکرد و قلب موسی از اندوه به درد آمد. موسی پس از آن که تلاش فراوان کرد تا صحبت کند، با شرمساری پرسید:
آیا می دانید که عقد ازدواج انسانها در آسمان بسته می شود؟
دختر در حالی که هنوز به کف اتاق نگاه می کرد گفت:
بله، شما چه عقیده ای دارید؟

من معتقدم که خداوند در لحظه تولد هر پسری مقرر می کند که او با کدام دختر ازدواج کند. هنگامی که من به دنیا آمدم، عروس آینده ام را به من نشان دادند و خداوند به من گفت: «همسر تو گوژپشت خواهد بود»
درست همان جا و همان موقع من از ته دل فریاد برآوردم و گفتم:
«اوه خداوندا! گوژپشت بودن برای یک زن فاجعه است. لطفاً آن قوز را به من بده و هر چی زیبایی است به او عطا کن»
فرمتژه سرش را بلند کرد و خیره به او نگریست و از تصور چنین واقعه ای بر خود لرزید.

او سال های سال همسر فداکار موسی مندلسون بود.

نتیجه اخلاقی:
دخترها از گوش خام می شوند و پسر ها از چشم!
نوشته شده در گروه بندی نشده
نمايشها 7203 نظرات 1 Edit Tags ارسال نوشته روزنوشت
« قبلي     اصلی     بعدي »
همه نظرات 1

نظرات

1. Old Comment
    نشان RAHA ASIRI
    ارسال Thursday 10 July 2014 در 08:03AM توسط RAHA ASIRI RAHA ASIRI حاضر نيست
ارسال نظر ارسال نظر
همه دنبالک ها 0

دنبالک ها

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:43PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه