بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 27 May 2018   #61
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,054
ج: شهادت ام ام ابیها خدیجه کبری سلام الله علیها تسلیت

مرجع و مصدر اهل بیتِ آیهء تطهیر، حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها است.

اعتراف جالب و مهم ابن حجر عسقلانی :

اهل بیت آیهء تطهیر همان اهل کساء هستند و مرجع و مصدر آنان نیز حضرت خدیجه علیهاالسلام است .

ابن حجر عسقلانی از علمای بزرگ اهل سنت است نظر جالبی در مورد آیه ی تطهیر دارد :

و فِی ذِکْرِ الْبَیْتِ مَعْنًى آخَرُ لِأَنَّ مَرْجِعَ أَهْلِ بَیْتِ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ إِلَیْهَا لِمَا ثَبَتَ فِی تَفْسِیرِ قَوْلِهِ تَعَالَى إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ قَالَتْ أُمُّ سَلَمَةَ لَمَّا نَزَلَتْ دَعَا النَّبِیُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ فَاطِمَةَ وَعَلِیًّا وَالْحَسَنَ وَالْحُسَیْنَ فَجَلَّلَهُمْ بِکِسَاءٍ فَقَالَ اللَّهُمَّ هَؤُلَاءِ أَهْلُ بَیْتِی الْحَدِیثُ أَخْرَجَهُ التِّرْمِذِیُّ وَغَیْرُهُ وَمَرْجِعُ أَهْلِ الْبَیْتِ هَؤُلَاءِ إِلَى خَدِیجَةَ لِأَنَّ الْحَسَنَیْنِ مِنْ فَاطِمَةَ وَفَاطِمَةُ بِنْتُهَا وَعَلِیٌّ نَشَأَ فِی بَیْتِ خَدِیجَةَ وَهُوَ صَغِیرٌ ثُمَّ تَزَوَّجَ بِنْتَهَا بَعْدَهَا فَظَهَرَ رُجُوعُ أَهْلِ الْبَیْتِ النَّبَوِیِّ إِلَى خَدِیجَةَ دُونَ غَیْرِهَا.

فتح الباری،ج7،ص169

و در ذکر معنای " البیت " معنی دیگری نیز وجود دارد چرا که مصدر و منبع اهل بیتِ پیامبر ، حضرت خدیجه است برای آن که در تفسیر آیه ی " انما یرید الله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا " ثابت شده است که ام سلمه گفته است هنگامی که آیه نازل شد، پیامبر فاطمه و علی و حسن و حسین را فراخواند و عباء را روی آن ها قرار داد و گفت : خدایا این ها اهل بیت من هستند.

این حدیث را ترمذی و دیگران نقل کرده اند و مرجع و مصدر این اهل بیت خدیجه است ؛
چرا که حسنین فرزندان فاطمه هستند و فاطمه دختر خدیجه است و علی در خانه ی خدیجه رشد و نمو یافت در حالی که کوچک بود و سپس با دختر او { حضرت خدیجه } بعد از وفاتش ازدواج کرد.
پس معلوم شد که مرجع اهل بیت نبوی خدیجه است نه غیر از او.

همانطور که ملاحظه کردید، ابن حجر عسقلانی معتقد است که طبق احادیثی که ترمذی و دیگران نقل کرده اند،
اهل بیت آیه ی تطهیر همان اهل کساء هستند و مصدر و منشا آنان نیز حضرت خدیجه سلام الله علیها هستند که مادر حضرت فاطمة سلام الله علیها هستند و امیرالمومنین نیز در خانه ی ایشان تحت تربیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بوده اند و نه غیر او ، نه عایشه و نه دیگری

اسکن کتاب

http://s5.picofile.com/file/8153933584/000.jpg

http://s5.picofile.com/file/8153933626/001.png

http://s5.picofile.com/file/8153933684/002.png

لعن الله حاسدیک یا خدیجه

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 3 روز پيش در 09:02PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 27 May 2018   #62
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

حذف نام حضرت زهرای اطهر و حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهما از حدیث چهار زن برتر عالم در صحیح مسلم!

حدیث معروفی است بین شیعه و سنی، از رسول خدا که:
از مردان خیلی به کمال رسیدند , ولی از زنان به کمال نرسید مگر چهار نفر : مریم مادر حضرت عیسی علیه السلام- و آسیه همسر فرعون- و خدیجه و فاطمه علیهماالسلام

دقت کنید:

ابن عساکر- یکی از علمای بزرگ اهل تسنن- در کتابش،

الأربعین فی مناقب أمهات المؤمنین ، ج1 ، ص 84 می گوید:
همین حدیث را مسلم در صحیحش چنین آورده که:

روَاهُ مُسْلِمٌ أَیْضًا عنْ أَبِی بَکْرِ بْنِ أَبِی شَیْبَةَ عَنْ وَکِیعٍ عَنْ شُعْبَةَ وَرَوَاهُ رُزَیْنٌ فِی مَجْمُوعِ الصِّحَاحِ وَزَادَ فِیهِ جَمْلَةَ (کَمُلَ) مِنَ الرِّجَالِ کَثِیرٌ وَلَمْ یَکْمُلْ مِنَ النِّسَاءِ إِلَّا أَرْبَع فاطِمَةُ بِنْتُ مُحَمَّدٍ و خدِیجَةُ بِنْتُ خُوَیْلِد وآسْیَةُ امْرَأَةُ فِرْعَوْنَ وَمَرْیَمُ ابْنَةُ عِمْرَانَ)...

اسکن روایت قبل تحریف:

http://s2.picofile.com/file/7710717204/مقدمه_1_.png

http://s1.picofile.com/file/7710716769/Untitled_1_3.png

این حدیث را که ابن عساکر اشاره کرد در صحیح مسلم است،
به اتفاق با هم در صحیح مسلم نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که چطور ایادی شیطان، نام مبارک حضرت زهرا و حضرت خدیجه سلام الله علیهما را از حدیث حذف نمودند!

و حَدَّثَنَا أَبُو بَکْرِ بْنُ أَبِی شَیْبَةَ وَأَبُو کُرَیْبٍ قَالَا حَدَّثَنَا وَکِیعٌ ح و حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ الْمُثَنَّى وَابْنُ بَشَّارٍ قَالَا حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ جَعْفَرٍ جَمِیعًا عَنْ شُعْبَةَ ح و حَدَّثَنَا عُبَیْدُ اللَّهِ بْنُ مُعَاذٍ الْعَنْبَرِیُّ وَاللَّفْظُ لَهُ حَدَّثَنَا أَبِی حَدَّثَنَا شُعْبَةُ عَنْ عَمْرِو بْنِ مُرَّةَ عَنْ مُرَّةَ عَنْ أَبِی موسَى قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ کَمَلَ مِنْ الرِّجَالِ کَثِیرٌ وَلَمْ یَکْمُلْ مِنْ النِّسَاءِ غَیْرُ مَرْیَمَ بِنْتِ عِمْرَانَ وَآسِیَةَ امْرَأَةِ فِرْعَوْنَ‼️‼️✂️‼️‼️ وإِنَّ فَضْلَ عَائِشَه علَى النِّسَاءِ کَفَضْلِ الثَّرِیدِ عَلَى سَائِرِ الطَّعَامِ

اسکن روایت تحریف شده:

http://s2.picofile.com/file/7710717090/صحیح_مسلم_1_.png

اگر دقت کنید،
نام مبارک حضرت خدیجه ام المومنین در حالی از این حدیث حذف شده ،
که مسلم این حدیث را در باب فضائل خدیجه ام المومنین آورده است‼️

و این خود قرینه‌ای دیگر است برای این تحریف

لعن الله حاسدیک یا خدیجه

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Sunday 27 May 2018   #63
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

شدت حسادت عایشه به ام المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها‼

به این مطالب اسناد و منابع معتبر آن از کتب اهل تسنن توجه کنید :

14606 - أَخْبَرَنَا إِسْمَاعِيلُ بْنُ دَاوُدَ بْنِ وَرْدَانَ، بِالْفُسْطَاطِ، حَدَّثَنَا عِيسَى بْنُ حَمَّادٍ، أَخْبَرَنَا اللَّيْثُ، عَنِ ابْنِ عَجْلَانَ، عَنْ سُهَيْلٍ، عَنْ أَبِيهِ، عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ، أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ: «لَا يَجْتَمِعُ فِي جَوْفِ عَبْدٍ مُؤْمِنٍ غُبَارٌ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَفَيْحُ جَهَنَّمَ، وَلَا يَجْتَمِعُ فِي جَوْفِ عَبْدٍ الْإِيمَانُ وَالْحَسَدُ»

ايمان و حسد با هم در كسى جمع نمى شوند.

[تعليق الألباني]
حسن - «التعليق الرغيب» (2/ 167).
[تعليق شعيب الأرنؤوط]
إسناده حسن

الكتاب: صحيح ابن حبان بترتيب ابن بلبان- المؤلف: محمد بن حبان بن أحمد بن حبان بن معاذ بن مَعْبدَ، التميمي، أبو حاتم، الدارمي، البُستي (المتوفى: 354هـ)- المحقق: شعيب الأرنؤوط- الناشر: مؤسسة الرسالة – بيروت- الطبعة: الثانية، 1414 – 1993- ج 10 ص 466

2⃣حدثنا سُوَيْدُ بن سَعِيدٍ حدثنا عَلِيُّ بن مُسْهِرٍ عن هِشَامٍ عن أبيه عن عَائِشَةَ قالت اسْتَأْذَنَتْ هَالَةُ بِنْتُ خُوَيْلِدٍ أُخْتُ خَدِيجَةَ على رسول اللَّهِ صلى الله عليه وسلم فَعَرَفَ اسْتِئْذَانَ خَدِيجَةَ فَارْتَاحَ لِذَلِكَ فقال اللهم هَالَةُ بِنْتُ خُوَيْلِدٍ فَغِرْتُ فقلت وما تَذْكُرُ من عَجُوزٍ من عَجَائِزِ قُرَيْشٍ حَمْرَاءِ الشِّدْقَيْنِ هَلَكَتْ في الدَّهْرِ فَأَبْدَلَكَ الله خَيْرًا منها.

از عائشه نقل شده است كه روزی هاله دختر خويلد خواهر خديجه اجازه ورود بر رسول خدا صلی الله علیه [و آله] و سلم را خواستار شد، رسول خدا به ياد اجازه گرفتن خديجه افتاد و خوشحال شد و فرمود: «خدايا هاله دختر خويلد». عائشه مى ‌گويد :
من حسادتم برانگيخته شد و گفتم : چرا اين قدر اين پيرزن از پيرزن‌های قريش را كه از شدت پيری (دندان‌هايش ريخته و) لثه‌هايش نمايان شده بود ، ياد می ‌كنی؟ او خيلی وقت پيش هلاك شد و خدا بهتر از او را به تو داده است.

صحيح مسلم ج4 ص 1889 ح2437 کتاب فضائل الصحابه باب "فضایل ام المومنین خدیجه"

3⃣ حدثنا قُتَيْبَةُ بن سَعِيدٍ حدثنا حُمَيْدُ بن عبد الرحمن عن هِشَامِ بن عُرْوَةَ عن أبيه عن عَائِشَةَ رضي الله عنها قالت ما غِرْتُ علي امْرَأَةٍ ما غِرْتُ علي خَدِيجَةَ من كَثْرَةِ ذِكْرِ رسول اللَّهِ صلي الله عليه وسلم إِيَّاهَا قالت وَتَزَوَّجَنِي بَعْدَهَا بِثَلَاثِ سِنِينَ وَأَمَرَهُ رَبُّهُ عز وجل أو جِبْرِيلُ عليه السَّلَام أَنْ يُبَشِّرَهَا بِبَيْتٍ في الْجَنَّةِ من قَصَبٍ.

از عائشه نقل شده است كه بر هيچ يك از زنان به اندازه خديجه حسادت نكردم؛ چرا كه رسول خدا او را زياد ياد مي كرد، سه سال بعد از او ، با من ازدواج كرد و خداوند به پيامبر و يا جبرئيل دستور داد كه خديجه را به خانه اي در بهشت كه از درّ و مرواريد ساخته شده است، بشارت دهد.

صحيح البخاري ، ج۳ ، ص۱۳۸۹ ، ح۳۶۰۶ ، ناشر: دار ابن كثير ، اليمامة _ بيروت
صحيح البخاري ، ج۳ ص۱۳۸۹ ، ح۳۶۰۵ ، ناشر: دار ابن كثير ، اليمامة _ بيروت
صحيح مسلم ، ج۴ ، ص۱۸۸۸ ، ح۲۴۳۵ ، ناشر: دار إحياء التراث العربي _ بيروت

قـــــــــــــــضاوت در مورد جسارت عایشه و آزردگی رسول خدا صلی الله علیه و آله از نیش کلام او ،
و شدت حسادت عایشه و به تبع آن ایمان او ،
با اهل انصاف و ادب

‼️آیا زنی چون عایشه ،
شایسته لقب "ام المومنین" است؟؟؟
لعن الله حاسدیک و ظالمیک یا خدیجه

قديمي Tuesday 29 May 2018   #64
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

توهین عایشه به حضرت ام المومنین خدیجه سلام الله علیها و عصبانیت و پاسخ کوبنده پیامبر صلی الله علیه و آله به نقل اتباع مکتب سقیفه

ابن عبد البر از علمای بزرگ مکتب سقیفه روایت کرده است:

وحَدَّثَنَا أَبِي، حَدَّثَنَا وَكِيعٌ، عَنْ هِشَامٍ، عَنْ أَبِيهِ، عن عبد الله بن جعفر، عن علي، قال: قال النبي صلى الله عليه وسلم: خَيْرُ نِسَائِهَا خَدِيجَةُ وَخَيْرُ نِسَائِهَا مَرْيَمُ. أَنْبَأَنَا أَبُو عَبْدِ اللَّهِ مُحَمَّدُ بْنُ خَلِيفَةَ بْنِ عَبْدِ الْجَبَّارِ، حَدَّثَنَا أَبُو بَكْرٍ مُحَمَّدُ بْنُ الْحُسَيْنِ الْبَغْدَادِيُّ بِمَكَّةَ، حَدَّثَنَا أَبُو عَبْدِ اللَّهِ أَحْمَدُ بْنُ الْحَسَنِ بْنِ عَبْدِ الْجَبَّارِ الصُّوفِيُّ، حَدَّثَنَا عُمَرُ بْنُ إِسْمَاعِيلَ بْنِ مُجَالِدٍ، قَالَ: حَدَّثَنَا أَبِي عَنْ مُجَالِدٍ، عَنِ الشَّعْبِيِّ، عَنْ مَسْرُوقٍ، عَنْ عَائِشَةَ، قَالَتْ: كَانَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ لا يَكَادُ يَخْرُجُ مِنَ الْبَيْتِ حَتَّى يَذْكُرَ خَدِيجَةَ فَيُحْسِنُ الثَّنَاءَ عليها، فذكرها يوما مِنَ الأَيَّامِ فَأَدْرَكَتْنِي الْغَيْرَةُ، فَقُلْتُ: هَلْ كَانَتْ إِلا عَجُوزًا، فَقَدْ أَبْدَلَكَ اللَّهُ خَيْرًا مِنْهَا، فَغَضِبَ حَتَّى اهْتَزَّ مُقَدَّمُ شَعْرِهِ مِنَ الْغَضَبِ، ثُمَّ قَالَ: لا وَاللَّهِ، مَا أَبْدَلَنِي اللَّهُ خَيْرًا مِنْهَا، آمَنَتْ [بِي] إِذْ كَفَرَ النَّاسُ، وَصَدَّقَتْنِي إِذْ كَذَّبَنِي النَّاسُ، وَوَاسَتْنِي فِي مَالِهَا إِذْ حَرَمَنِي النَّاسُ، وَرَزَقَنِي اللَّهُ مِنْهَا أَوْلادًا إِذْ حَرَمَنِي أَوْلادَ النِّسَاءِ.

عایشه گفت: هر وقت پیغمبر می‌خواست از خانه بیرون برود به یاد خدیجه بود و از خدیجه تعریف می‌کرد. یک روزی خیلی از خدیجه یاد کرد، حس حسادتم به جوش آمد و گفتم: آیا خدیجه یک پیرزنی بیشتر بود که این همه از او تعریف می‌کنی؟! خدا بهتر از او را به تو داده است! پیامبر به قدری غضبناک شد که موهای جلوی سرشان از شدت غضب راست شد! و فرمود: قسم به خدا، خدای عالم بهتر از خدیجه نصیب من نکرده است، او به من ایمان آورد آن زمانی که مردم به من کفر ورزیدند او مرا تصدیق کرد آن وقتی که مردم تکذیبم کردند و تمام اموالش را در اختیار من گذاشت آن وقتی که مردم مرا محرومم کردند و خدای عالم اولادی از او به من داد و از فرزندان دیگر زنان مرا محروم کرد.

الاستیعاب فی معرفة الاصحاب، تالیف ابن عبد البر، جلد ۴، صفحه ۱۸۲۳ـ۱۸۲۴

اسکن روایت:
http://bit.ly/2KElnU1
پوستر:
http://bit.ly/2wke158

لعن الله حاسدیک و ظالمیک یا خدیجه
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=132893&page=5

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 3 روز پيش در 09:02PM.
قديمي 6 روز پيش   #65
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ماه مبارک رمضان سالروز شهادت ام ام ابیها خدیجه کبری سلام الله علیها بر سید وفخر کائنات ولی امر ممکنات یگانه خدیجه شناس ما سوی بفیة الله الاعظم حجة بن الحسن المهدی سلام الله علیه وعجل الله تعالی فرجه الشریف وآباء گرامش تسلیت

لعن الله قاتلیک وظالمیک وحاسیدک یا فاطمه

قديمي 6 روز پيش   #66
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 6 روز پيش   #67
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 4 روز پيش   #68
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 4 روز پيش   #69
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

وفات أمّ المؤمنین حضرت خدیجة کبری سلام الله علیها تسلیت باد .

یا صاحب الزمانو آجرک الله فی مصیبة جدّتک خديجةَ الکبری سلام الله علیها

در دهمِ ماه رمضان المبارکِ سال دهمِ پس از بعثت ، وفات أُمّ المؤمنين ، حامیة الرّسول ، حضرت خدیجة کبری سلام الله علیها اتفاق افتاد . (١) .
آن حضرت نخستین همسر پیامبر خدا صلّی الله علیه و آله بودند و تا ایشان زنده بود ، نبیّ گرامی اسلام همسری اختیار ننمود ، سبقت او در اسلام و خدمات او به پیامبر ، زیاده از آن است که ذکر شود ، در فضیلت آن حضرت همین بس که والده مكرّمة حضرت صدّيقه طاهرة است و همه ذرارى پیامبر به ایشان ختم می شود ‌. (٢) .
آن حضرت اوّلین زنی است که پیامبر را تصدیق نمود ، و اوّل زنی است که در مکّة با رسول خدا نماز جماعت خواند ، و اوّل زنی است که ایمان خود را در مکّة در میان مشرکان اظهار نمود ، و اوّل زنی است که در مقابل دشمن از رسول خدا دفاع نمود و تمام اموال خود را به پیامبر بخشید ، و اوّل زنی است که ایمانش با قبول ولایت أمیرالمؤمنین به درجه كمال رسيد .
رسول خدا صلّی اللهُ علیه و آله فرمودند :
دین من برپا نشد مگر به دو چیز اموال خدیجة و شمشیر علیّ بن أبیطالب . (٣) .
هیچ مالی به اندازه اموال خدیجة به من منفعت نرسانده است . (٤) .
آن حضرت هنگام رحلت چند وصیّت به پیامبر نمودند ، و با آن همه فداکاری و انفاق مال ، به پیامبر عرض کردند یا رسول الله مرا ببخشید که در حقّ شما کوتاهی کردم ، پیامبر فرمودند حاشا و کلّا ، من از شما جز خوبی ندیدم ، بلکه منتهای سعی و کوشش خود را در حقّ من نمودی ، شما در خانه من زحمات زیادی را متحمّل شدی ، و اموالت را در راه خدا بذل و بخشش نمودی . (۵) .

١) بحارالانوار ۳۳۳/۴۴ .
٢) فیض العلام ص۲۷ .
۳) تنقیح المقال ۷۷/۳ .
۴) بحارالانوار ۶۳/۱۹ .
۵) شجره طوبی ۲۳۴/۲ .

روزي پيامبر مکرّم اسلام صلّی الله عليه و آله جناب أمّ المؤمنین حضرت خديجة کبری سلام الله عليها را خواست و در كنار خود نشانيد و فرمود ، اين جبرئيل است و می‌گويد برای اسلام شروطی است كه عبارتند از اقرار به يگانگي خداوند متعال ، اقرار به رسالت رسولان ، اقرار به معاد و اصول اين شريعت و احكام آن ، اطاعت از أولی الامر و ائمة طاهرين يكي بعد از ديگری ، و برائت از دشمنان ايشان .
خاتون دو سرا سلام الله عليها به همه آنها اقرار نمود و ائمه طاهرين خصوصا أمير المؤمنين عليه السّلام را تصديق نمود . پيامبر صلّی الله عليه و آله فرمود هو مولاك و مولی المؤمنين و امامهم بعدی ، يعنی علیّ بعد از من مولای تو و مولای مؤمنان و امام ايشان است . آنگاه از خديجة کبری سلام الله عليها در قبول ولايت أمير المؤمنين عليه السّلام عهد مؤكّد گرفت . سپس رسول خدا صلّی الله عليه و آله يك يك از اصول و فروع دين حتی آداب وضو و نماز و روزه و حجّ و جهاد و صله رحم و واجبات و محرّمات را بيان فرمود .
سپس پيامبر صلّی الله عليه و آله دست خود را بالای دست أمير المؤمنين عليه السلام نهاد و خديجة سلام الله عليها دست خود را بالای دست رسول خدا صلّی الله عليه و آله گذاشت و به اين ترتيب با أمير المؤمنين عليه السّلام بيعت نمود .

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 4 روز پيش در 09:20AM.
قديمي 3 روز پيش   #70
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

أينَ مِثلُ خديجه

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: كجا مانند خديجه پيدا خواهد شد؟! او در آن هنگام كه مردم مرا تكذيب كردند، تصديقم نمود و مرا براى پيشرفت دين خدا پشتيبانی كرد و با ثروت خود يارى نمود. خداوند به من فرمان داد خديجه را به قصري از زمرّد در بهشت كه هيچ رنج و زحمتى در آن نيست بشارت دهم.

أيْنَ مِثْلُ خَدِيجَةَ صَدَّقَتْنِي حِينَ كَذَّبَنِي النَّاسُ‏ وَ وَازَرَتْنِي عَلَى دِينِ اللَّهِ وَ أَعَانَتْنِي عَلَيْهِ بِمَالِهَا إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ أَمَرَنِي أَنْ أُبَشِّرَ خَدِيجَةَ بِبَيْتٍ فِي الْجَنَّةِ مِنْ قَصَبِ الزُّمُرُّدِ لَا صَخَبَ فِيهِ وَ لَا نَصَب

بحار الانوار ج‏۴۳ ص۱۳۱

قديمي 3 روز پيش   #71
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

۱۰ ماه رمضان المبارک

۱۰سال پس از بعثت

وفات حامیة الرسول ، حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها

در چنین روزی ، حضرت ام المؤمنین ، خدیجهء کبری سلام الله علیها ، از دنیا رحلت فرمودند..(۱)

آن حضرت نخستین همسر پیامبر خدا صلی الله علیه و آله بودند و تا ایشان زنده بود ، نبی گرامی اسلام همسری اختیار ننمود ؛
سبقت او در اسلام و خدمات او به پیامبر ، زیاده از آن است که ذکر شود ؛

در فضیلت آن حضرت همین بس که والدهء مكرمهء حضرت صديقهء طاهره است و همهء ذرارى پیامبر به ایشان ختم می شود‌.(۲)

آن حضرت اولین زنی است که پیامبر را تصدیق نمود و اول زنی است که در مکه با رسول خدا نماز جماعت خواند و اول زنی است که ایمان خود را در مکه ،
در میان مشرکان اظهار نمود و اول زنی است که در مقابل دشمن از رسول خدا دفاع نمود و تمام اموال خود را به پیامبر بخشید و
اول زنی است که ایمانش با قبول ولایت امیرالمومنین به درجهء كمال رسيد .

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :

دین من برپا نشد مگر به دو چیز :
اموال خدیجه و شمشیر علی بن ابیطالب(۳)

هیچ مالی به اندازهء اموال خدیجه به من منفعت نرسانده است (۴)

آن حضرت هنگام رحلت چند وصیت به پیامبر نمودند ؛
و با آن همه فداکاری و انفاق مال ، به پیامبر عرض کردند :

یا رسول الله مرا ببخشید که در حق شما کوتاهی کردم ؛

پیامبر فرمودند :
حاشا و کلا ! من از شما جز خوبی ندیدم ؛ بلکه منتهای سعی و کوشش خود را در حق من نمودی ، شما در خانهء من زحمات زیادی را متحمل شدی ؛
و اموالت را در راه خدا بذل و بخشش نمودی...(۵)

گوشه‌ای از عظمت مقام ام المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها به نقل از علامه مجلسی پیوست خواهد شد.

1⃣ بحارالانوار ۳۳۳/۴۴
2⃣‌ فیض العلام ص۲۷
3⃣ تنقیح المقال ۷۷/۳
4⃣ بحارالانوار ۶۳/۱۹
5⃣ شجره طوبی ۲۳۴/۲

قديمي 3 روز پيش   #72
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قديمي 3 روز پيش   #73
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏16، ص: 3
6- ل، الخصال ابْنُ الْوَلِيدِ عَنِ الصَّفَّارِ عَنِ الْبَرْقِيِّ عَنْ أَبِي عَلِيٍّ الْوَاسِطِيِّ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عِصْمَةَ عَنْ يَحْيَى بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ عَمْرِو بْنِ أَبِي الْمِقْدَامِ عَنْ أَبِيهِ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ قَالَ: دَخَلَ رَسُولُ اللَّهِ مَنْزِلَهُ فَإِذَا عَائِشَةُ مُقْبِلَةٌ عَلَى فَاطِمَةَ تُصَايِحُهَا وَ هِيَ تَقُولُ وَ اللَّهِ يَا بِنْتَ خَدِيجَةَ مَا تَرَيْنَ إِلَّا أَنَّ لِأُمِّكِ عَلَيْنَا فَضْلًا وَ أَيُّ فَضْلٍ كَانَ لَهَا عَلَيْنَا مَا هِيَ إِلَّا كَبَعْضِنَا فَسَمِعَ مَقَالَتَهَا لِفَاطِمَةَ فَلَمَّا رَأَتْ فَاطِمَةُ رَسُولَ اللَّهِ بَكَتْ فَقَالَ مَا يُبْكِيكِ يَا بِنْتَ مُحَمَّدٍ قَالَتْ ذَكَرَتْ أُمِّي فَتَنَقَّصَتْهَا فَبَكَيْتُ فَغَضِبَ رَسُولُ اللَّهِ ثُمَّ قَالَ مَهْ يَا حُمَيْرَاءُ فَإِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى بَارَكَ فِي الْوَدُودِ الْوَلُودِ وَ إِنَّ خَدِيجَةَ رَحِمَهَا اللَّهُ وَلَدَتْ مِنِّي طَاهِراً وَ هُوَ عَبْدُ اللَّهِ وَ هُوَ الْمُطَهَّرُ وَ وَلَدَتْ مِنِّي الْقَاسِمَ وَ فَاطِمَةَ وَ رُقَيَّةَ وَ أُمَّ كُلْثُومٍ وَ زَيْنَبَ وَ أَنْتِ مِمَّنْ أَعْقَمَ اللَّهُ رحمه [رَحِمَهَا] فَلَمْ تَلِدِي شَيْئاً «1».

7- ص، قصص الأنبياء عليهم السلام‏ تَزَوَّجَ النَّبِيُّ بِخَدِيجَةَ وَ هُوَ ابْنُ خَمْسٍ وَ عِشْرِينَ سَنَةً وَ تُوُفِّيَتْ خَدِيجَةُ بَعْدَ أَبِي طَالِبٍ بِثَلَاثَةِ أَيَّامٍ.

مرحوم شیخ صدوق در کتاب خصال به سند خود از امام صادق علیه السلام نقل می کند: روزی پیامبر صلی الله علیه و آله به خانه ی خود وارد شد ناگاه دید عایشه با فریاد و نعره به فاطمه زهرا سلام الله علیها می گوید: «ای دختر خدیجه! سوگند به خدا تو تصور نمی کنی مگر این را که مادرت بر ما برتری دارد، او چه برتری بر ما دارد؟ او نیز همسان ما است.»
پیامبر صلی الله علیه و آله این سخن را شنید، وقتی که فاطمه سلام الله علیها پیامبر صلی الله علیه و آله را دید گریه کرد، پیامبر صلی الله علیه و آله پرسید: ای دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم! چرا گریه می کنی؟ فاطمه سلام الله علیها نارواگویی عایشه را به پیامبر صلی الله علیه و آله خبر داد، پیامبر صلی الله علیه و آله خشمگین شد، خطاب به عایشه فرمود:
ساکت وخاموش باش ای حمیرا!
همانا خداوند متعال برکت را در بانوی بسیار دوست داشتنی و مهربان و زاینده قرار داده است.
بدان که خدیجه سلام الله علیها- خدایش رحمتش کند- از من دارای فرزندانی مانند: 1- طاهر که همان عبدالله است و پاکیزه می باشد 2- قاسم 3- فاطمه 4- رقیه 5- ام کلثوم 6- و زینب سلام الله علیها گردید،
ولی خداوند رحم تو را نازا قرار داد، تا فرزندی نیاوری.

الخصال: ج 2 ص 37 و38، بحار الأنوار: ج 16، ص 3.

قديمي 3 روز پيش   #74
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

قصص الأنبياء عليهم السلام (للراوندي) ؛ ؛ ص317

الصحيح أن أبا طالب رضي الله عنه توفي عنه في آخر السنة العاشرة من مبعث رسول الله ثم توفيت خديجة بعد أبي طالب بثلاثة أيام فسمى رسول الله ذلك العام عام الحزن فقال ما زالت قريش قاعدة عني حتى مات أبو طالب . و أقام بعد البعثة بمكة ثلاث عشرة سنة ثم هاجر منها إلى المدينة بعد أن استتر في الغار ثلاثة أيام و دخل المدينة يوم الإثنين الحادي عشر من شهر ربيع الأول و بقي بها عشر سنين ثم قبض ص يوم الإثنين لليلتين بقيتا من صفر سنة إحدى عشرة من الهجرة

قطب الدين راوندى، سعيد بن هبة الله، قصص الأنبياء عليهم السلام (للراوندي)، 1جلد، مركز پژوهش هاى اسلامى - مشهد، چاپ: اول، 1409 ق.

قديمي 3 روز پيش   #75
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

زیارت نامه حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ

السَّلامُ عَلَیْكِ یا اُمَّ الْمُؤْمِنِینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا زَوْجَةَ سَیّـِدِ الْمُرْسَلِینِ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا اُمَّ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ سَیِّدَةِ نِساءِ الْعالَمِینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا أَوَّلَ الْمُؤْمِناتِ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا مَنْ أَنْفَقَتْ مالَها فِي نُصْرَةِ سَیِّدِ الاَْنْبِیاءِ، وَ نَصَرَتْهُ مَا اسْتَطاعَتْ وَدافَعَتْ عَنْهُ الاَْعداءَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا مَنْ سَلَّمَ عَلَیْها جَبْرَئِیلُ، وَ بلَّغَهَا السَّلامَ مِنَ اللهِ الْجَلِیلِ، فَهَنِیئاً لَكِ بِما أَولاكِ اللهُ مِنْ فَضْل، وَالسَّلامُ عَلَیْكِ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَكاتُهُ .

سلام بر تو اى مادر مؤمنان، سلام بر تو اى همسر سرور فرستادگان، سلام بر تو اى مادر فاطمه زهرا سرور بانوان دو جهان، سلام بر تو اى نخست بانوى مؤمن، سلام بر تو اى آن كه دارائیش را در راه پیروزى اسلام و یارى سرور انبیا هزینه كرد و دشمنان را از او دور ساخت، سلام بر تو اى آن كه بر او جبرئیل درود فرستاد، و سلام خداى بزرگ را به او ابلاغ كرد، این فضل الهى گوارایت باد و سلام و رحمت و بركاتش بر تو باد .

وفات بزرگ بانوی جهان اسلام، حضرت خدیجه سلام الله علیها تسلیت باد.

ابوالقاسم اسماعيل بن محمد اصفهاني از دانشمندان اهل سنت می‌نویسد: «و كانت خديجة امرأة باكرة ذات شرف ومال كثير وتجارة تبعث بها إلي الشام فتكون عيرها كعامة عير قريش.»
خديجه (علیهاالسلام) زني باكره، داراي اعتبار و مال بسياري بود. كاروان تجاري‌اش را به سوی شام می‌فرستاد و كاروان او به اندازه تمام كاروان قريش بود.
دلائل النبوة، ١/١٧٨

ابوالقاسم كوفي در اين‌باره استدلال جالبی كرده است. وی می‌نويسد: «أن الإجماع من الخاص و العام من أهل الأنال و نقلة الأخبار علي أنه لم يبق من أشراف قريش و من ساداتهم و ذوي النجدة منهم إلا من خطب خديجة ورام تزويجها فامتنعت علي جميعهم من ذلك فلما تزوجها رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم غضب عليها نساء قريش وهجرنها و قلن لها خطبك أشراف قريش وأمراؤهم فلم تتزوجي أحدا منهم وتزوجت محمدا يتيم أبي طالب فقيرا لا مال له، فكيف يجوز في نظر أهل الفهم أن تكون خديجة يتزوجها أعرابي من تميم وتمتنع من سادات قريش وأشرافها علي ما وصفناه، ألا يعلم ذو التميز والنظر أنه من أبين المحال وأفظع المقال، ولما وجب هذا عند ذوي التحصيل ثبت أن خديجة لم تتزوج غير رسول الله
مورخان و محدثان شيعه و مخالفین، بر اين مطلب اتفاق دارند كه كسي از بزرگان، اشراف، رؤسا و جوانمردان قريش باقي نماند مگر اينكه از حضرت خديجه خواستگاری كرد و ازدواج با ايشان را آرزو مي‌كرد؛ اما ایشان دست رد بر سينه همه آنها زد؛ ولی وقتی رسول خدا صلي الله عليه و آله با او ازدواج كرد، تمام زنان قريش از او فاصله گرفته و رفت و آمد با وی را ترك كردند و گفتند: تو پيشنهاد سران قريش را رد كردی و تن به همسری كسی دادی كه فقير است و مال و ثروتی ندارد! با اين حال چگونه اهل فهم می‌توانند بپذيرند كه حضرت خديجه با يك اعرابی از قبيله بنی‌تميم ازدواج كرده باشد، اما خواستگاری بزرگان قريش را نپذيرفته باشد؟ آيا صاحبان فكر و انديشه نمی‌دانند كه اين مطلب از آشكارترين محالات و ناپسند ترين گفتارها است؟ وقتی برای اهل تحقيق اين مطلب ثابت شود، ثابت می‌شود كه حضرت خديجه با كسي غير از رسول خدا صلي الله عليه و آله ازدواج نكرده است.
الاستغاثة، ١/٧٠
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:00PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه