بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي 2 هفته پيش   #166
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 15,010
ج: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست

پست 756

باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است
من از شما تقاضا کردم من بعد به غیر قرآن استناد نکنید و ...

سعید

آیا شما به خیال خود حتی یک بار برای نظریات من‌درآوردی خود به قرآن استناد صحیح کردید؟
نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است
اینکه کلمات قرآن را از بسترشان جدا کنید و بعد نظرات غیر را به آن تحمیل نمایید شد استناد به قرآن؟

سعید

چرا کار خود را به دیگران نسبت می‌دهید؟
آنچه که از ابتدا تا کنون از شما مشاهده شده است بیش از هر چیز شایسته‌ی چنین اوصافی است.
نقل قول:
حسین شما در پست فوق به اهل الذکر و الذین یقرءون الکتاب من قبلک بصورت انتزاعی استناد کرده اید ، تا زمانی که این دو را به بسترشان بازنگردانید و بعد از این چشم انداز شروع به بحث نکنید دیگر برای من ننویسید که جوابتان را نخواهم داد .

سعید
خوب است اقلاً برای فرار از پاسخ‌گویی این بار بهانه‌ای مطرح کردید! آنچه ما به عنوان ناظر بحث متوجه شدیم و کاربر hosyn ، که خدا ایشان را حفظ کند، پس از پرسش شما به آن تصریح کردند، ارجاع دادن به خارج از محدوده‌ای است که شما عدم رجوع به خارج از آن را به زعم خود، مساوق تقوا دانستید و چنین ارجاعی را غیرمجاز دانستید و اگر در رد این ارتباط، چیزی ندارید، بهتر است آن را بپذیرید یا اگر چیزی دارید مطرح کنید، نه اینکه اینگونه برخورد کنید.
به سؤالات واضح بنده که پاسخ نگفتید و مدتی غیبتان زد و پس از آن نیز هر آنچه نوشتیم نادیده گرفتید. اگر توان پاسخ‌گویی و دفاع از نظریات خود را ندارید، بهتر است آن را مطرح نکنید تا آبروی نداشته فرضیات وهمی خود را نبرید.
با تمام این تفاصیل، باب بحث بسته نیست و اگر حاضر باشید در بستری علمی و به دور از هوچی‌گری و یک‌طرفه به قاضی رفتن، به مباحثه بپردازید، چشم و گوش ما بسته نیست و اگر ذره‌ای احتمال آن باشد که اثری بر بحث مترتب باشد، اهل آن هستیم، ان شاء الله.
اما پیش از هر چیز باید روش مدعی معلوم باشد و وقتی دارد مسلمات را نادیده می‌انگارد و مدعی بناءات جدیدی در تحقیق می‌شود، باید در وهله اول بتواند روش خود را به درستی و به شکل قابل فهم ارائه نماید و از آن دفاع کند، نه اینکه آنچه خود می‌پندارد را حق مطلق، قرآنی محض و معیار سنجش بگیرد و هر آنچه مقابل آن بود، باطل محض و خارج از قرآن و بی‌ارتباط به آن تصویر کند! که در این تصویر نیز جامد باشد.
اکیداً انذار می‌دهیم که از خودمحوری بپرهیزید که این طریق شیطان لعین رجیم است.
به تحقیق اعتقاد داریم که راهی که مدعی در پیش گرفته، راه هدم خود قرآن و جایگزینی اوهام به جای حق است و چه بسا از ایحاءات آن لعین باشد که به سبب ترک طریق حق و عبادت مرضیه، به سبب شبهات یا هواپرستی و خودمحوری، از تولی طاغوت ناشی شده است. به خود بیایید و سعی کنید آنچه مطرح می‌شود بفهمید، که شاید حضور برخی بزرگواران و طرح مباحث از طرف ایشان آخرین فرصت پیش از ممهور شدن قلب باشد، که این راهی که می‌روید در تاریخ، اسلاف فراوان داشته و هیچ‌گاه نتوانسته نور خدا را با این دهان‌های ناتوان، خاموش سازد.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، 2 هفته پيش در 01:52PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي 2 هفته پيش   #167
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 758
نقل قول:
من از شما تقاضا کردم من بعد به غیر قرآن استناد نکنید و شما نوشتید:

اینکه کلمات قرآن را از بسترشان جدا کنید و بعد نظرات غیر را به آن تحمیل نمایید شد استناد به قرآن؟

مومن بالله وبکتابه

دوست گرامی، اینهمه حرف میزنید که جواب یک کلمه که سابق پرسیدم ندهید! مانعی ندارد، منظور من این نبود که تفسیر این آیات را بگویم، مقصودم فقط اصل وجود امر اسئلوا بود که واضح است ما را به سؤال از اشخاصی امر میکند، برای هر چه میخواهد باشد، چون شما منکر اصل رجوع به غیر هستید.

تازه من بد کردم و آیه را از بسترش جدا کردم، شما آیا حرام بود بستر آن را بیاورید و توضیح دهید؟! چرا فرار میکنید؟! مضمون آیه خطر دارد برای شما؟! مبنای شما را ویران میکند؟! خوب! شما بیاورید تا کلمه به کلمه مثل خورشید بر همگان واضح شود که اهل ذکر بیش از آنکه به اهل کتاب بخورد به اهل اسلام میخورد.

نقل قول:

مثلاً چون در قرآن آمده بقیت الله ، و در نظر غیر راجع به بقیت الله گفته شده : یعنی مهدی موعود ، این شد سند قرآنی دال بر وجود مهدی ؟!

مومن بالله وبکتابه
دوست گرامی، چرا مثل بچه‌ها حرف میزنید؟! چه کسی گفته بقیة الله خیر لکم، سند قرآنی برای حضرت مهدی است؟! کسانی که گفتند، فرق بین تنزیل با تاویل میدانند، و شما چون نمیدانید مبهوت میشوید! اگر میخواهید به رمز تاویل هم پی ببرید، چند لحظه با خود خلوت کنید و در اضافه شدن کلمه بقیة به الله فکر کنید، مانعی ندارد که بقیة یعنی آنچه خدا برای شما باقی میگذارد، یعنی وقتی پیمانه را پر کردید هر چه ماند خدا برای شما باقی گذاشته است، بر خلاف اینکه پیمانه را پر نکنید که آنچه باقی مانده خودتان برای خودتان باقی گذاشته‌اید، این صحیح و واضح است، اما آیا نیاز به اینجور اضافه بقیة الله هم بود؟! مثلا اگر گفته میشد: و الباقی من المال خیر لکم، یا و ما بقی من المال خیر لکم، تفاوتی در مقصود نمیکرد، بلکه وقتی پیمانه را هم کم بگذارد باز خدا برایش باقی گذاشته اما برای او فتنه و آزمایش بوده است و عقابش میکند، لا اقل گفته میشد: بقیة من الله، آخر این اضافه بقیة الله یعنی چه؟ جواب این است که آیه میفرماید به هوش باش که من غیر از تنزیل، چیز دیگری هم برای اهل اشاره میخواهم بگویم.

نقل قول:

خوشبختانه اینترنت دسترسی به منابع را بسیار آسان کرده ، هرکسی می تواند عبارت " اهل الذکر" را در آن جستجو کند ببیند احادیث و روایات در باره اش چه می گویند بعد آن را با آیاتی که این عبارت در آنها آمده مقایسه کند ببیند آیه به هم می خورند یا خیر.

مومن بالله وبکتابه
بلی مناسب است، اگر جرأت دارید آیات را با بسترش توضیح کامل دهید با جواب به سؤالاتی که مطرح خواهد شد.

نقل قول:

حسین شما در پست فوق به اهل الذکر و الذین یقرءون الکتاب من قبلک بصورت انتزاعی استناد کرده اید ، تا زمانی که این دو را به بسترشان بازنگردانید و بعد از این چشم انداز شروع به بحث نکنید دیگر برای من ننویسید که جوابتان را نخواهم داد .

مومن بالله وبکتابه
دوست گرامی، بنده تا کنون هم برای شما ننوشتم، خودم میدانم، و آیا شما هم جواب دادید؟! اگر جواب یعنی سخنی به دنبال سخنی دیگر،(نعم الجواب الکلام بعد الکلام) بلی شما جواب دادید! روش کلاسیک بحث شما، شناخته شده است، گمان نکنید کسانی که ناظر خبره هستند دست شما را نمیخوانند!

خوب! همانطور که گفتم، من بد کردم، شما آیه را بیاورید و به سؤالات پاسخ دهید، این گوی و این میدان، و ما سراپا گوش هستیم و از شما انتظار پاسخ سؤالات قرآنی ما از ادعای خودتان داریم:

وَ مَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ إِلَّا رِجَالًا نُّوحِى إِلَيهِْمْ فَسَْلُواْ أَهْلَ الذِّكْرِ إِن كُنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(نحل 43)
بِالْبَيِّنَاتِ وَ الزُّبُرِ وَ أَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَينِ‏َّ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيهِْمْ وَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ(44)

وَ مَا أَرْسَلْنَا قَبْلَكَ إِلَّا رِجَالًا نُّوحِى إِلَيهِْمْ فَسَْلُواْ أَهْلَ الذِّكْرِ إِن كُنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(انبیاء 7)
وَ مَا جَعَلْنَاهُمْ جَسَدًا لَّا يَأْكُلُونَ الطَّعَامَ وَ مَا كاَنُواْ خَلِدِينَ(8)
ثمُ‏َّ صَدَقْنَاهُمُ الْوَعْدَ فَأَنجَيْنَاهُمْ وَ مَن نَّشَاءُ وَ أَهْلَكْنَا الْمُسْرِفِينَ(9)
لَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ كِتَابًا فِيهِ ذِكْرُكُمْ أَ فَلَا تَعْقِلُونَ(10)

و مقصود این است ببینیم آیا قرآن کریم اجازه مراجعه به اشخاص دیگر را میدهد یا خیر؟
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي يه هفته پيش   #168
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 760
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=51

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است
قبول است من برایت از سیر تا پیاز آیات انبیاء و نحل را که در بالا آورده ای بطور مفصل و با استناد به قرآن توضیح می دهم. منتهی قبل از آن یک سئوال دارم :
تا آنجا که من به خاطر دارم و پستهای پیشین می گویند یکی دیگر هم بود ، یکی از همان دوتایی که اولین بار آوردی :

فاسأل الذین یقرءون الکتاب من قبلک

چرا این یکی را به بسترش باز نگرداندید و در پستهای بعدی حذفش کردید؟!

فرضیه: به احتمال قریب به یقین نمی دانستید در اینجا مخاطب فاسأل خود پیامبراست ، می دانستید؟
اصلاً منظورت از آوردن آن چه بود؟

مومن بالله وبکتابه
اگر از من میپرسید، تنها و تنها منظورم گسترده نشدن بحث است، چون گسترده شدن آفت است، مخاطب نمیفهمد چه شد؟ یکی را برسیم تا نوبت به دیگری برسد، به قول معروف طردا للباب آیه‌ای ذکر شود غیر از این است که بخواهیم بر روی محتوی و تفسیر یک آیه زوم کنیم که در این حالت دوم باید گسترده نشود.

اکنون منتظر سیر تا پیاز دو آیه همسان فاسئلوا اهل الذکر هستیم.
قديمي يه هفته پيش   #169
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 762
نقل قول:

فرضیه: به احتمال قریب به یقین نمی دانستید در اینجا مخاطب فاسأل خود پیامبراست ، می دانستید؟
اصلاً منظورت از آوردن آن چه بود؟

مومن بالله وبکتابه
برای اینکه درجه ارزش این یقین‌های شما معلوم شود به عبارت پست ۷۳۵ مراجعه کنید:

نقل قول:
در اصل توسط hosyn مومن بالله وبکتابه نوشته شده است
میگویید: (بنابراین از شما تقاضا می کنم من بعد به غیر قرآن استناد نکن !) و وقتی میگویم: قران میگوید به غیر قرآن استناد بکن، به عوض جواب میگویید: منظور تو از غیر قرآن، پیامبر و امام است! من چه کار دارم که اهل ذکر کیست؟ خلاصه هر کس هست قرآن نیست! و قرآن ما را به سؤال از آنها ارجاع میدهد! بلکه در سوره مبارکه یونس، بر حسب ظاهر خود پیامبر را هم به سؤال از آنها در حقانیت قرآن، ارجاع میدهد! حوب! امروزه من میخواهم به این دستور قرآن عمل کنم و از اهل ذکر یعنی اهل کتاب آسمانی (هر کس باشد) سؤال کنم، ولی شما میگویید مراجعه نکن! و این یعنی تناقض!

.
قديمي يه هفته پيش   #170
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 735

نقل قول:
نوشته شده است
اما شما بازهم به قرآن استناد نکردید و دوباره طبق تعالیم صندوق خانه ای (یعنی تعالیم همانها که در صندوق خانه حبس شان کرده اند و در قرآن را به رویشان بسته اند) حرف زدید. در تعالیم صندوق خانه ای آمده است که منظور از اهل ذکر: پیامبر و ائمه می باشد و نگاه شما نیز دقیقاً به این سواست اینطور نیست؟
کسی که تحت تعالیم قرآن قرار گرفته می داند ذکر همان کتاب آسمانی است و اهل ذکر بطوری که خودتان آوردید کسانی هستند که کتاب آسمانی خود را می خوانند و می دانند در آن چه نوشته شده است یا به اصطلاح اهل کتاب آسمانی هستند.

مومن بالله وبکتابه
دوست گرامی، واقعا نحوه بحث شما انسان را به شک میاندازد! من تصریح میکنم غیر مسلمین، و شما میگویید منظورم مراجعه به پیامبر و ائمه است! آیا پیامبر و ائمه غیر مسلمین هستند؟! به جای جواب از حرف من دادن، حرف دیگر زدن! خلاصه کسی به نام اهل ذکر (کتاب آسمانی) هست یا خیر؟ و باید به او مراجعه کنیم یا خیر؟ یک کلمه جواب بلی یا خیر نیاز است!

دوست گرامی، در این فقره از من میپرسید: اینطور نیست؟! و در خط بعدی میگوئید: همانطور که خودتان آوردید! ببینید چگونه تناقض میگویید برای اینکه از یک کلمه جواب منطقی و بحث بی پیرایه طفره بروید!

میگویید: (بنابراین از شما تقاضا می کنم من بعد به غیر قرآن استناد نکن !) و وقتی میگویم: قران میگوید به غیر قرآن استناد بکن، به عوض جواب میگویید: منظور تو از غیر قرآن، پیامبر و امام است! من چه کار دارم که اهل ذکر کیست؟ خلاصه هر کس هست قرآن نیست! و قرآن ما را به سؤال از آنها ارجاع میدهد! بلکه در سوره مبارکه یونس، بر حسب ظاهر خود پیامبر را هم به سؤال از آنها در حقانیت قرآن، ارجاع میدهد! حوب! امروزه من میخواهم به این دستور قرآن عمل کنم و از اهل ذکر یعنی اهل کتاب آسمانی (هر کس باشد) سؤال کنم، ولی شما میگویید مراجعه نکن! و این یعنی تناقض!

نقل قول:
نوشته شده است
پروردگار به کسانی که می گویند خدا ولد گرفته یا برای پیامبران ویژگیهای خاصی در نظر می گیرند می فرمایند از اهل کتب آسمانی سئوال کنید تا بدانید اینگونه نیست.

مومن بالله وبکتابه
امروز آیه فاسألوا اهل الذکر نسبت به اهل ذکر اهل کتاب، کلا منتفی است؟ چه دلیلی دارید که در زمان نزول قرآن میشد به اهل ذکر مراجعه کرد و پرسید و این زمان نمیشود؟ آیا امروز مفاد آیه فاسألوا اهل الذکر برای کسانی که شک در حرف قرآن کنند ممکن نیست؟ یعنی ممکن نیست به اهل ذکر یعنی اهل کتاب آسمانی غیر قرآن، مراجعه کرد؟ همان یقرءون الکتاب من قبلک؟

یک مسیحی به شما میگوید: من میخواهم این دستور قرآن را محک بزنم، چه باید بکنم؟ اولا اهل ذکر واقعی را چطور تشخیص دهم؟ و ثانیا فقط یک سؤال بپرسم یا چند سؤال؟ وقتی به اهل ذکر مراجعه کردم سؤال خودم را بپرسم یا فقط سؤال قرآن را؟ چرا؟

سؤال:مراجعه به غیر قرآن طبق دستور خود قرآن (یعنی مراجعه به اهل ذکر هر کس میخواهد باشد) جائز است یا خیر؟
قديمي يه هفته پيش   #171
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 763

نقل قول:
نوشته شده است
اگر می خواهی بحث گسترده نشود فعلاً این آخری را پی بگیر که از همه مهمتر است ، شاید دیگر نیازی به پی گیری بحث آن دوتا پیدا نکنیم
به هر حال شما بودید که آن را مطرح کردید نه من بنابر این حق دارم بدانم منظورتان از طرح آن چه بوده

مومن بالله وبکتابه
شاید هم نیاز بشود، به هر حال دو آیه فاسألوا اهل الذکر، خطاب به دیگران است، و محل ابتلای بحث من و شماست، نه آیه‌ای که خطاب به پیامبر خداست، و علاوه نمیدانیم و شاهدی از قرآن نداریم که یقرءون الکتاب با اهل الذکر یکی باشد، و لذا فعلا نمیتوانیم ضمانت بدهیم که این آیه سوره یونس مربوط به بحث اهل الذکر است، یعنی چون خطاب به پیامبر است میتواند اشخاص خاص منظور باشد، به خلاف خطاب به مردم که این احتمال ضعیف است.
قديمي يه هفته پيش   #172
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 765

نقل قول:
در اصل توسط ghanet ن غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است
نوشته شده است وشته شده است
حسین شما در بحثهای گذشته همیشه اینگونه بوده ای ، هر جا به گلوگاه رسیده ایم شانه خالی کردی . من برای زور آزمایی اینجا نیامدم و آدمی که از اندک شعوری برخوردار باشد بخاطر زور آزمایی خود و خانواده اش را به خطر نمی اندازد . زین پس تو نیز وارد لیست سیاه می شوی ( یعنی دیگر جوابت را نمی دهم)

مومن بالله وبکتابه

دوست گرامی، سیر تا پیاز یعنی این؟!
قديمي يه هفته پيش   #173
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
نوشته شده است نوشته شده است
حسین شما در بحثهای گذشته همیشه اینگونه بوده ای ، هر جا به گلوگاه رسیده ایم شانه خالی کردی . من برای زور آزمایی اینجا نیامدم و آدمی که از اندک شعوری برخوردار باشد بخاطر زور آزمایی خود و خانواده اش را به خطر نمی اندازد . زین پس تو نیز وارد لیست سیاه می شوی ( یعنی دیگر جوابت را نمی دهم)

سعید

کار شما همین است که وقتی از بحث ناتوان می‌شوید و هوچی‌گری‌هایتان به نتیجه نمی‌رسد از بحث شانه خالی می‌کنید. تعجبی نیست. پیش از این بدون اخطار گویا نام ما را نیز در آن لیست کذایی گذاشته‌اید و البته برای ما افتخار است که در نگاه اولیاء طاغوت چنین باشیم؛ اکنون که در آن گروهی هستید که یا مهر بر قلبشان خورده یا عن‌قریب خواهد خورد، اگر به غفلت ادامه دهید و پیروی هوای نفس کنید. ما خود را از هیچ آسیبی در دین خود در امان نمی‌دانیم مگر به تبعیت از عقل و دستورات الهی و البته از هیچ گفت‌وگویی هم فرار نمی‌کنیم تا اگر ذره‌ای حق در آن باشد، خود را از آن محروم نساخته باشیم. باز هم اگر حرفی برای گفتن باشد و به نحو صحیح بیان شود ابایی نداریم.
قديمي يه هفته پيش   #174
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 772
#1217 ابن علی
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2007
پاسخ‌ها: 691

ج: ( هر شب فقط يك آيه ) !
نقل قول:
در اصل توسط طارق نوشته شده است
فَلَمَّا جَاءَهُمْ بِآيَاتِنَا إِذَا هُمْ مِنْهَا يَضْحَكُونَ47زخرف
پس چون آيات ما را براى آنها آورد، به‏ناگاه آنها به آن [ از روى تمسخر] مى‏خنديدند.

بنام خدا

جناب طارق
همانطور که مستحضرید
استاد شما جناب شیطان (قانت) بارها نماز ظهر را انکار نمودند و شما جنابان هام و طارق هم با تشکر بر آن مهر تایید زدید!

قران کریم میفرماید
النساء
إِنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللّهِ وَرُسُلِهِ وَيُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُواْ بَيْنَ اللّهِ وَرُسُلِهِ وَيقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَيُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُواْ بَيْنَ ذَلِكَ سَبِيلًا ﴿۱۵۰﴾
أُوْلَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ حَقًّا وَأَعْتَدْنَا لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا مُّهِينًا ﴿۱۵۱﴾
كسانى كه به خدا و پيامبرانش كفر مى‏ورزند و مى‏خواهند ميان خدا و پيامبران او جدايى اندازند و مى‏گويند ما به بعضى ايمان داريم و بعضى را انكار مى‏كنيم و مى‏خواهند ميان اين [دو] راهى براى خود اختيار كنند

آنان در حقيقت كافرند و ما براى كافران عذابى خفت‏ آور آماده كرده‏ايم
...........................
جناب حسین حفظه الله با ذکر آیه 238 سوره بقره کفر شما را به خدا و قران اثبات نمودند

حَافِظُواْ عَلَى الصَّلَوَاتِ والصَّلاَةِ الْوُسْطَى وَقُومُواْ لِلّهِ قَانِتِينَ ﴿۲۳۸﴾
بر نمازها و نماز ميانه مواظبت كنيد و خاضعانه براى خدا به پا خيزيد

......................................
از آن لحظه به بعد نیز بزرگواران تالار دین به گروه شما به دید کفار مینگرند
که قران راجع به امثال شما فرموده

آل عمران
كَيْفَ يَهْدِي اللّهُ قَوْمًا كَفَرُواْ بَعْدَ إِيمَانِهِمْ وَشَهِدُواْ أَنَّ الرَّسُولَ حَقٌّ وَجَاءهُمُ الْبَيِّنَاتُ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿۸۶﴾
أُوْلَئِكَ جَزَآؤُهُمْ أَنَّ عَلَيْهِمْ لَعْنَةَ اللّهِ وَالْمَلآئِكَةِ وَالنَّاسِ أَجْمَعِينَ ﴿۸۷﴾
خَالِدِينَ فِيهَا لاَ يُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذَابُ وَلاَ هُمْ يُنظَرُونَ ﴿۸۸﴾
چگونه خداوند قومى را كه بعد از ايمانشان كافر شدند هدايت مى‏كند با آنكه شهادت دادند كه اين رسول بر حق است و برايشان دلايل روشن آمد و خداوند قوم بيدادگر را هدايت نمى‏كند
آنان سزايشان اين است كه لعنت‏ خدا و فرشتگان و مردم همگى برايشان است
در آن [لعنت] جاودانه بمانند نه عذاب از ايشان كاسته گردد و نه مهلت‏ يابند
..............................................................
از قدیم گفتن عاقل و یک اشاره

حالا چطوری جناب کافر
از این به بعد هر کلمه ایی بیشتر بنویسی آبروی خودت را بیشتر برده ایی » از ما گفتن بود «

با شمع درا که خانه روشن بینی
قديمي يه هفته پيش   #175
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد ) Saturday 28 May 2016 #1241 ابن علی
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Apr 2007
پاسخ‌ها: 691

ج: ( هر شب فقط يك آيه ) !
بنام خدا
با سلام حضور شما برادر جوانم جناب ابوتراب
سید جان به احترام خانم دو عالم فاطمه زهرا دوست دارم از راه دور دست بوس شما باشم!
خواهشاً بعد از دعا برای تمام مسلمین عالم برای بنده حقیر نیز دعا کنید

نقل قول:
در اصل توسط abotorab نوشته شده است
سلام علی اهله
بله چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است .
اگر رویتان سنگ پای قزوین هم بود بعد از این همه فضاحت دیگر جور و پلاستان را جمع میکردید ولی خوشبختانه خداوند عالمیان شما را به روزی انداخته که برای همگان درس عبرت بشوید .
من یقین کردم که شما کمتر از انعام بوده و مثل آنان بلکه بدتر از آن در تفهیم سخنان هستید . امید است که روزی تحت رهبری بقیت الله اعظم ریشه ی شما و امثال شما را در زمین بخشکانیم . راه تعامل با شما فقط شمشیر های آخته است و بس.
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

سید جان به خدای احد و واحد اگر اینها ذره ایی عقل و یا ایمان داشتند از خجالت افشای بی اعتنایی شان به آیات قران کریم خودکشی میکردند!!!
اینها نه عقل دارند و نه ایمان و نه آبرو و شرف!
همه چیز را زیر سبیلی رد میکنند

إِنَّ الَّذِينَ كَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا وَاسْتَكْبَرُواْ عَنْهَا لاَ تُفَتَّحُ لَهُمْ أَبْوَابُ السَّمَاء وَلاَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتَّى يَلِجَ الْجَمَلُ فِي سَمِّ الْخِيَاطِ وَكَذَلِكَ نَجْزِي الْمُجْرِمِينَ ﴿۴۰﴾ الأعراف
در حقيقت كسانى كه آيات ما را دروغ شمردند و از [پذيرفتن] آنها تكبر ورزيدند درهاى آسمان را برايشان نمى‏ گشايند و در بهشت درنمى ‏آيند مگر آنكه شتر در سوراخ سوزن داخل شود و بدينسان بزهكاران را كيفر مى‏دهيم

حکایت اینها مثل آن کسیست که تو ده راهش نمیدانند و مدام سراغ خونه کدخدا را میگرفت!!!
همانطور که استاد حسین فرمودند اینان نیتی دیگر در سر میپرورانند

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
و علیکم السلام
أسعد الله أیّامکم بالنور الأنور

صورت منطقی حال، حتی طبق مبنای خودشان، ابهامی ندارد:

۱- قرآن میفرماید: بر صلاة وسطی، محافظت کنید.
۲- کسی خودش میگوید: من صلاة وسطی را به عنوان نماز میان نمازها، نمیخوانم.
۳- کسی که محافظت بر نماز وسطی نمیکند، فاسق است.
۴- قران میفرماید: یضلّ به کثیرا و یهدی به کثیرا و ما یضلّ به الا الفاسقین، فقط فاسقین توسط قرآن گمراه میشوند.
۵- کسی که نماز وسطی را نمیخواند، توسط قرآن جز گمراهی نصیبش نمیشود.

و تجربه ثابت کرده است که اینگونه طرفداران قرآن، در اولین فرصت، محکمترین خنجر آنها، بر خود قرآن، آخته است، چون طرفداری از قرآن، تاکتیکی برای نفی غیر قرآن از بنیانهای دین است تا همه دین در یک نقطه شود، و سپس قذف نقطه‌ای، خیلی آسان است! میگوید: نگذارید قلم و دوات بیاورند تا حضرت وصیت بنویسند به بهانه اینکه قرآن ما را بس است، حسبنا کتاب الله!(و روشن بود و هست که برای حب ریاست و هدف سیاسی بود) خداوند هم با واسطه تنها ۴ روز از پنجشنبه تا دوشنبه، آبرویش را میبرد، حاضر میشود بر خلاف قرآن، سرها به هوا بفرستد که وقتی رفیقش آیه را برایش میخواند میگوید: گویا این آیه را نشنیده بودم! وقتی دستور استرداد مهر میدهد زنی جوابش را از صریح قرآن میدهد و تنها جواب او این است که حتی زنهای پشت پرده از من فقیه‌تر هستند! اما خودش اولین خنجر را به قران میزند، در صحیح‌ترین کتاب مسلمین صحیح بخاری، از او نقل کردند که گفت: اگر مردم نمیگفتند که من در کتاب خدا زیاد کردم، خودم با دست خودم آیه رجم را در مصحف مینوشتم! روزگاری مانع میشد، و شاید زمان ریاستش پشیمان شده بود، ولی دیگر شرائط اجازه نمیداد!.

سیرتش نیکو نگردد آنکه بنیادش بد است ..... تربیت نااهل را چون گردکان بر گنبد است

اینان بنیادشان بد است که خود شما بهتر از من به صفات دشمنان ابوتراب و فاتح خیبر آگاهید!
زیر سایه مرتضی علی مستدام باشید ان شاالله

قديمي يه هفته پيش   #176
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 769
باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط هام همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است
بسم الله الرحمن الرحيم
ان الله ربي وربكم فاعبدوه هذا صرط مستقيم
خدا پروردگار من و پروردگار شماست؛ فقط او را فرمانبرداري کنيد، راه راست همين است.
دوست گرامی مگر غیر از این است که خداوند پیامبران را برای تفهیم همین آیه به بشریت فرستاده پس این از عدالت خداوند بدور است که مجاهدین با این کتاب را درگروه اولیاء طاغوت قراردهد وبرقلب مالا مال ازعشق به پروردگارشان را بدون اینکه مزدی ازما خواسته باشند مهرنهد

سعید
صغرای آن محل بحث است و هرگز چنین نیست که چنین مجاهدانی، چنان رفتار زشتی در بحث از خود نشان دهند و همگان را به آنچه شایسته خودشان است، متهم کنند. آنچه از بدو شروع بحث شاهد آن بوده‌ایم، رجم دیگران به انواع اتهامات و فرار از پاسخ‌گویی بوده است و آنچه مطرح شده، تنها پس از این رفتار مدعی بوده است که نه با رفتار پیامبران، بلکه با اصحاب واقعی ایشان نسبتی ندارد و تنها مثال آن را می‌توان از منافقین یافت که چنین به‌اصطلاح لیست‌های به زعم خود سیاهی را برای خود آراسته بودند و البته اگر شما نیز همچون مدعی ایجاد کننده بحث، دست بر چشم خود ننهاده بودید شاهد می‌بودید که تنها کاری که انجام دادیم، تحلیل ادعاها و درخواست برای توضیح و استدلال متناسب بوده است.
آنچه درخواست ما بوده تبعیت از امر خدای متعال و شناخت و طی طریق او بوده است و پرهیز از اتّباعِ اهواء نفسانی و وساوس شیطانی که مانع از توجه به سخن حق می‌شود. ما پیش‌فرضی در بحث نگرفتیم که حق چیست، و هنوز هم مدعی دسترسی به تمام حق تفصیلاً نیستیم، لکن فعلاً مقابل آن را شناختیم.
نقل قول:
در اصل توسط هام همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است
[47:2]والذين ءامنوا وعملوا الصلحت وءامنوا بما نزل على محمد وهو الحق من ربهم كفر عنهم سىءاتهم واصلح بالهم
خدا اعمال كسانيكه را که آیات الهی را تکفیر کردند و به وسیله آیات شیطانی مردم را از راه خدا باز داشتند ، تباه خواهد کرد.
و كسانيكه به آیات الهی ايمان آوردند و كارهای درست كردند و به آنچه به محمد نازل شد و حقيقت و از طرف خدايشان بود ايمان آوردند، خدا گناهانشان را محو و وضعشان را اصلاح خواهد کرد.
خداوند سبحان بعد از اینکه محدوده حق و و حقیقت را تعریف می کند و آن را در انحصار قرآن قرار می دهد ، علت تباهی و اضمحلال اصحاب کفر و فلاحت و رستگاری اصحاب ایمان را برای کسانی که از نعمت دیدن ، شنیدن و اندیشیدن برخوردارند ، به طور کاملاً گویا و مجمل توضیح می دهد.

سعید
البته آیه قبل را نیاورده و فقط ترجمه آن را ذکر کرده‌اید که آن را می‌آورم:
الَّذِينَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ أَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ
مشکل شخص مورد حمایت شما این است که بر اساس پیش‌فرض‌های خود پیش می‌رود و حاضر نیست در خصوص انگاره‌های خود با کسی بحث کند، اما اگر شما حاضر به بحث باشید، ما نیز حاضریم به محل نزاع بپردازیم و خدا آنچه حق است، آشکار کند، اگر بخواهد.
در این بیانتان پیش‌فرضی نهفته است که اگر مایل به مباحثه باشید، می توانید بر روی آن به بحث بپردازید:
آنچه بر پیامبر خدا نازل شده را منحصر در قرآن دانستید و قرآن را نیز آنچه خود از آن می‌فهمید می‌دانید. چه حجتی بر این ادعا دارید؟
مطلب دیگر اینکه انحصار حق در آنچه که خدای متعال در این آیه فرموده، در آنچه خدا به پیامبر - صلی الله علیه و آله - نیز نیازمند بیان است، که مایلم برای هم‌سو شدن و هم‌افق شدن در مبادی بحث، به آن نیز بپردازید. این مطلب را هم باید در نظر داشت که بازگشت برخی مطالب حق به لحاظ اصل و ریشه، به ما انزل الله علی رسوله، ولو در بدو امر ظاهراً از آن پنداشته نشود نیز محال نیست.
البته در انتهای کلام اجمال را مساوق با گویا بودن گرفته‌اید که اگر از اشتباه در فهم معنای اجمال نیست، مایلم توضیحتان را ملاحظه کنم.

نقل قول:

[47:3] ذلك بان الذين كفروا اتبعوا البطل وان الذين ءامنوا اتبعوا الحق من ربهم كذلك يضرب الله للناس امثلهم

برای این كه بی‌ايمانها پيرو باطل بودند و باايمانها پيرو حقی كه از جانب خدايشان بود. خدا اينطور برای مردم مثال ميزند
امکان ندارد چشم و گوشش کسی باز و قلبش مهیا باشد ، اما مفهوم آیه فوق را درک نکند. این یک معیار اساسی و بسیار مهم است ، هرکس که این مفهوم را درک نکند ، بداند مشکل دارد و تا دیر نشده باید به فکر مداوای خود باشد. آن چیزی که یک نفر را کافر می کند و اعمالش را تباه می ساز دوجز گروه طاغوت قرار می دهد دنباله روی و تبعیت از کلام باطل است و آن چیزی که ایمان آورنده را رستگار می سازد دنباله روی از کلام حق است که همان کلام خداست.

سعید
این کبرا محل نزاع ما نیست اما در مصادیق آن جای بحث وجود دارد، که تاکنون بیانات مدعی ایجادکننده بحث، که مکرراً مورد حمایت شما قرار گرفته، به فرض دوئیت شما با ایشان، تداعی کننده رفتار این گروه است که بیم تباهی آنان می‌رود، چرا که هماره چشم خود را بر آنچه توان پاسخ‌گویی نداشته یا به مذاقش خوش نیامده، بسته است.

نقل قول:
در اصل توسط هام همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است

آیات فراوانی از قرآن به ما می فهمانند که هر کلام و حدیثی غیر از حدیث خداوند که مکتوب است و از طریق وحی آشکار نازل می شود باطل خواهد بود ولو اینکه شیطان آن را به پیامبر نسبت داده باشد. قرآن شهادت می دهد که غیر از سخن خدا هیچ سخن دیگری که مربوط به عقبه یا پیش رو باشد وارد آن نخواهد شد و شیطان مفهوم این مطلب را خیلی خوب متوجه شده است و استراتژی بسیار زیرکانه ای برای مقابله با آن طراحی کرده است.درحالی که مقلدینش از این درک بی بهره اند واین بدان سبب است که دردلهایشان مرضی است و خدا نيز بر مرضشان بيفزوده است و به کيفر دروغی که گفته اند برايشان عذابی دردآوررا مهیا نموده او تمامی احادیث و سخنان خود را به هر نحو ممکن به الله وابسته می کند و به سخن خدا ربطش می دهد و اینجاست که حق با باطل در هم می آمیزد و تلبیس کار خود را می کند و به شهادت قرآن ، اکثریت مردم روی زمین را گمراه می سازد و از مسیر مستقیم منحرفشان می کند .

سعید
اگر مقصود از حدیث مکتوب، همان معنای مصطلح و مرسوم آن از قرآن کریم است، که نیاز به اثبات دارد از خود قرآن و لازم است توجه کنید که اینگونه نیست که فقط شما و دوستانتان هر معنای خلاف ظاهری که خواستید می‌توانید در توضیح قرآن کریم به آن ببندید و هر آنچه از معانی خلاف ظاهر که دیگران طرح کنند، باطل باشد.
آنچه تا کنون دیده شده است، نسبت دادن مطالب از سوی مدعی و اتباع او به کلام خدا، بدون هیچ بیان روشن یا قرینه واضحی بوده است. باز هم حاضریم اگر استدلالی باشد آن را ملاحظه کنیم، اما فعلاً آنچه ظاهر است این است که تمامی آنچه تلاش دارید به دیگران نسبت دهید، ظاهراً بر مدعی مورد حمایتتان و اگر بنای ادامه روش او را دارید، بر خودتان، تطبیق می‌شود، باشد که پند گیرید.

نقل قول:
در اصل توسط هام همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است

صراط المستقیم این است که ما فقط حق را دنباله روی کنیم و جز کلام پروردگار که از طریق وحی نازل شده و بصورت کتابی آشکار گردیده است ، از هیچ کلام دیگری پیروی نکنیم و هیچ حکم دیگری را تعبد ننماییم ؛ اما شیطان بنا بر روایت قرآن دقیقاً بر سر راه مستقیم نشسته و با آدرسهای اشتباهی مسیر خلق الله را عوض می کند که در این راه احبار و رهبان و منبریان و مفتیان به خاطر منافع مشترکی که با آنکس که درراه مستقیم خدانشسته دارند کمک شایانی به او می کنند . آنها هر فاحشه ای را که انجام می دهند به خدا می بندند و آن را در اذهان طوطی صفتان و مستضعفین موجه می سازند و بصورت اسلام ناب معرفی می کنند.

سعید
ما سخنان را به فرمایش صریح خود قرآن می‌شنویم و از بهترینِ آن پیروی می‌کنیم. نسبت‌هایی که طرح نمودید، ممکن است بر برخی تطبیق کند، اما ما هماره از این گروه دوری جسته‌ایم و دلیل مخالفت‌مان با سخنان مدعی نیز، تنها همین بوده که وی خود را از این گروه گمراه نمایانده است و از بحث منطقی فرار کرده و فقط ادعا کرده است. اگر اهل بیان هستید، باز هم برای مباحثه آماده‌ایم، به شرطی که واضح، مطالب را بیان و اثبات نمایید و جان ما نیز تشنه حق است.
در حال حاضر ترک نمازی که پیامبر خدا - صلی الله علیه و آله - به آن دستور فرموده است، یکی از بزرگترین فواحشی است که مدعی، منکر آن شده و آن را ترک نموده و دیگران را نیز به ترک آن اغوا می‌کند که از آنجا که نماز، وجه نهی از فحشاء و منکر دارد، نقش اساسی در این راه دارد.

نقل قول:

همین می شود که امت اسلام اینگونه تکه تکه می شود و مسلمانان به جان یگدیگر می افتند و هر فرقه و تکه ای گمان می کند که حق با اوست و از اینکه فرقه اش تنها فرقه ناجیه و ره یافته است ، احساس مسرت می نماید.
اگر از آنها بخواهی که فقط از کتاب خدا پیروی کنند و جز به حکم آن گردن نهند ، حالشان به هم می خورد و قلوبشان مشمئز می شود و تو را گمراه ترین گمراه روی زمین خواهند خواند.

سعید
مشکل این است که هر آنچه که بدون بیان ربط، سعی دارید به دیگران نسبت دهید، بر خودتان صدق می‌کند. تا کنون که محور اساسی وحدت را هدف گرفته و نمازی که همگان بر اصل آن اتفاق دارند، منکر شده‌اید و آنچه که تا کنون پراکنده‌اید، جز ماده اختلافات جدید بر مبنای اظهارات بی‌پایه نبوده است. پس بهتر است تا دیر نشده و عده‌ای را با خود به گمراهی نکشیده و ماده اختلاف جدید را گسترش نداده‌اید به این منظور هم که شده، بساط این اختلاف را از بین ببرید، چرا که از بیان و استدلال، تا کنون ناتوان بوده‌اید. باز هم اگر برهانی داشته باشید، ما مشتاقیم از کلام خدا بشنویم و نه از مطالب برخاسته از افکار شما.
و السلام علی من اتبع الهدی
قديمي يه هفته پيش   #177
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 772
نقل قول:
اصلاخودت فهمیدی چی نوشتی این خیلی سخته
خدا پروردگار من و پروردگار شماست؛ فقط او را فرمانبرداري کنيد، راه راست همين است.

پس اگر این خیلی سخته خودت وهمفکرانت درگروه این آیه جایی برای خودتان دست پاکنید

[7:70] قالوا اجئتنا لنعبد الله وحده ونذر ما كان يعبد ءاباؤنا فاتنا بما تعدنا ان كنت من الصدقين

آنها گفتند: "آيا آمده اى ما را وادار كنى تا فقط خدا راپیروی کنیم و آنچه را كه قبلا" اجدادمان پیروی مى كردند، ترك كنيم؟ ما تو از تو می خواهیم تا آن عذابى كه ما را به آن تهديد مى كنى بياورى، اگر راست مى گويى."

ابن علی

رو که نیست بچه پر رو سنگ پای قزوین

http://www.iranclubs.net/forums/show...postcount=1217

http://www.iranclubs.net/forums/show...postcount=1241

سوره البقره
إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُ‌وا سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْ‌تَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْ‌هُمْ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿٦﴾ خَتَمَ اللَّـهُ عَلَىٰ قُلُوبِهِمْ وَعَلَىٰ سَمْعِهِمْ ۖ وَعَلَىٰ أَبْصَارِ‌هِمْ غِشَاوَةٌ ۖ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٧﴾ وَمِنَ النَّاسِ مَن يَقُولُ آمَنَّا بِاللَّـهِ وَبِالْيَوْمِ الْآخِرِ‌ وَمَا هُم بِمُؤْمِنِينَ ﴿٨﴾ يُخَادِعُونَ اللَّـهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُ‌ونَ ﴿٩﴾ فِي قُلُوبِهِم مَّرَ‌ضٌ فَزَادَهُمُ اللَّـهُ مَرَ‌ضًا ۖ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ بِمَا كَانُوا يَكْذِبُونَ ﴿١٠﴾ وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْ‌ضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ ﴿١١﴾ أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَـٰكِن لَّا يَشْعُرُ‌ونَ ﴿١٢﴾ وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُوا كَمَا آمَنَ النَّاسُ قَالُوا أَنُؤْمِنُ كَمَا آمَنَ السُّفَهَاءُ ۗ أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ السُّفَهَاءُ وَلَـٰكِن لَّا يَعْلَمُونَ ﴿١٣﴾ وَإِذَا لَقُوا الَّذِينَ آمَنُوا قَالُوا آمَنَّا وَإِذَا خَلَوْا إِلَىٰ شَيَاطِينِهِمْ قَالُوا إِنَّا مَعَكُمْ إِنَّمَا نَحْنُ مُسْتَهْزِئُونَ ﴿١٤﴾ اللَّـهُ يَسْتَهْزِئُ بِهِمْ وَيَمُدُّهُمْ فِي طُغْيَانِهِمْ يَعْمَهُونَ ﴿١٥﴾ أُولَـٰئِكَ الَّذِينَ اشْتَرَ‌وُا الضَّلَالَةَ بِالْهُدَىٰ فَمَا رَ‌بِحَت تِّجَارَ‌تُهُمْ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ ﴿١٦﴾ مَثَلُهُمْ كَمَثَلِ الَّذِي اسْتَوْقَدَ نَارً‌ا فَلَمَّا أَضَاءَتْ مَا حَوْلَهُ ذَهَبَ اللَّـهُ بِنُورِ‌هِمْ وَتَرَ‌كَهُمْ فِي ظُلُمَاتٍ لَّا يُبْصِرُ‌ونَ ﴿١٧﴾ صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْ‌جِعُونَ ﴿١٨

تعداد 3 كاربر از ابن علی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! bisetareh, عبدالعلی69, علوی
قديمي 5 روز پيش   #178
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 773

باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط هام
اصلاخودت فهمیدی چی نوشتی این خیلی سخته

پس اگر این خیلی سخته خودت وهمفکرانت درگروه این آیه جایی برای خودتان دست پاکنید

[7:70] قالوا اجئتنا لنعبد الله وحده ونذر ما كان يعبد ءاباؤنا فاتنا بما تعدنا ان كنت من الصدقين

آنها گفتند: "آيا آمده اى ما را وادار كنى تا فقط خدا راپیروی کنیم و آنچه را كه قبلا" اجدادمان پیروی مى كردند، ترك كنيم؟ ما تو از تو می خواهیم تا آن عذابى كه ما را به آن تهديد مى كنى بياورى، اگر راست مى گويى."

سعید

اگر شما متوجه عرایض بنده نشده اید، ابایی از توضیح نداریم، اما اگر فهم نمی کنید، لااقل ادعا نکنید. مشکل بر سر این نیست که ما فرمان بردن از غیر خدا را قائل باشیم تا شما به گمان خود بخواهید، چنین افترائی را مطرح کنید. شما همان قرآن را هم نخوانده اید که اطاعت از رسول و اولی الامر را واجب می داند؟ و صد البته اگر در بعض اذهان بدوی این دو در عرض هم است، لازم است تا در نگاه خود تجدید نظر کند و ما هیچ منافاتی بین اطاعت از رسول و هر آنکه خدا اطاعت او را واجب کرده و دوستی او را از ما خواسته، با اطاعت خدا نمی بینیم و بلکه آن را تجلی اطاعت خدای متعال می دانیم. چرا کورکورانه از اوهام خود و دیگران دنباله روی می کنید؟ استناد و انتساب هر چیزی، نیاز به مبادی و روش استدلالی دارد که مدعی ایجاد کننده (شخصی با نام کاربری قانط) نشان داده که از آن بهره ای نبرده و شما نیز همان راه را در پیش گرفته اید.
آنچه از ابتدا از شما درخواست داشتیم این بوده که به جای اطاعت از خدا، از اوهام خود پیروی نکنید و شما را فرا خواندیم به اینکه انتساب اوامر و معارف را به قرآن کریم و خدای متعال، به طرق عقلائی معلوم مورد توافق بررسی کنیم تا به نتیجه برسیم؛ امری که هماره از آن فرار کرده اید و پیروی از افکار جامد خود را به آن ترجیح می دهید. ما هیچ ابایی از بحث از صفر هم نداشته ایم، اما بر روی یک روال و مبنای مرضی الطرفین. اما هر گاه ناتوان از فهم مطالب می شوید، عدم توان خود را به زمین طرف مقابل انداخته و او را متهم می کنید. تا دیر نشده در این رفتار جاهلانه تجدید نظر کنید تا پیش از مهر خوردن قلوبتان و همچنین به مفاد این آیه توجه کنید که تا چه حد بر رفتار شما نسبت به تمامی مباحث تحلیلی که در این مجال ارائه می شود، تطبیق می کند:

وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَثِيرًۭا مِّنَ ٱلْجِنِّ وَٱلْإِنسِ ۖ لَهُمْ قُلُوبٌۭ لَّا يَفْقَهُونَ بِهَا وَلَهُمْ أَعْيُنٌۭ لَّا يُبْصِرُونَ بِهَا وَلَهُمْ ءَاذَانٌۭ لَّا يَسْمَعُونَ بِهَآ ۚ أُو۟لَٰٓئِكَ كَٱلْأَنْعَٰمِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ ۚ أُو۟لَٰٓئِكَ هُمُ ٱلْغَٰفِلُونَ
قديمي 4 روز پيش   #179
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست783
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=53

نقل قول:
در اصل توسط ghanet همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است
کلمه ذکر در مقابل فراموشی و غفلت قرار می گیرد و به آیات الهی به این دلیل ذکر می گویند که نازل شده اند تا چیزهایی را که ما دائماً فراموش می کنیم به یادمان بیاورند .

hosyn
مطلب صحیحی است، و لذا قرآن کریم خود پیامبر اسلام را هم ذکر نامیده است، غیر از اینکه فرمود: فذکّر بالقرآن من یخاف وعید، و این تذکیر حضرت نه زمان میشناسد و نه مکان، یادآوری کن به وسیله قرآن هر کس را که از وعده الهی خوف دارد، آیا این شخص در چه زمانی و در چه مکانی است؟ فرق نمیکند، در هر زمانی و هر مکانی، هر کس خداترسی در وجودش هست تو به وسیله قرآن کریم او را یادآوری کن، و لذا هر کس امروز از قرآن پند میگیرد مشمول همین آیه فرازمانی و فرامکانی است که فذکّر بالقرآن من یخاف وعید، یعنی حضرت در هر لحظه، مذکّر هر مستعد کمال به وسیله قرآن هستند.

اما غیر از اینکه پیامبر به وسیله قرآن، یادآور بندگان هستند، خداوند متعال، شخص خود پیامبرش را هم ذکر نامیده است، یعنی چون نزل به الروح الامین علیقلبک است، و آنچه نازل بر قلب شده با قلب هوهویت دارد، پس پیامبر خدا با قرآن تفاوتی ندارند، و لذا جمهور مفسرین در آیه ۱۱ سوره طلاق، کلمه (رسولا) را بدل (بدل اشتمال یا بعض ار کل یا کل از کل) یا عطف بیان گرفتند برای کلمه (ذکرا).

ملاحظه کنید قرآن کریم به زیبایی پیامبر خدا را در سوره طلاق ذکر مینامد:

أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ عَذاباً شَديداً فَاتَّقُوا اللَّهَ يا أُولِي الْأَلْبابِ الَّذينَ آمَنُوا قَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَيْكُمْ ذِكْراً(۱۰)رَسُولاً يَتْلُوا عَلَيْكُمْ آياتِ اللَّهِ مُبَيِّناتٍ لِيُخْرِجَ الَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ مَنْ يُؤْمِنْ بِاللَّهِ وَ يَعْمَلْ صالِحاً يُدْخِلْهُ جَنَّاتٍ تَجْري مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدينَ فيها أَبَداً قَدْ أَحْسَنَ اللَّهُ لَهُ رِزْقاً(۱۱)

چرا؟ چون تفاوتی با قرآن کریم ندارند، و نیز همین هوهویت در سوره بیّنة به خوبی مثل خورشید آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
لَمْ يَكُنِ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ وَ الْمُشْرِكِينَ مُنفَكِّينَ حَتىَ‏ تَأْتِيهَُمُ الْبَيِّنَةُ(۱)رَسُولٌ مِّنَ اللَّهِ يَتْلُواْ صحُُفًا مُّطَهَّرَةً(۲)

بیّنة در قران کریم به معنای خود قران به کار رفته است، و در این سوره، کلمه بیّنة برای خود پیامبر به کار رفته است.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و وشته شده است
در قرآن کریم یکی از بارزترین مفاهیم ذکر ؛ کتاب آسمانی است:

وَقَالُوا يَا أَيُّهَا الَّذِي نُزِّلَ عَلَيْهِ الذِّكْرُ إِنَّكَ لَمَجْنُونٌ
و گفتند: «ای کسی که «ذکر» [= قرآن‌] بر او نازل شده، مسلماً تو دیوانه‌ای! 15:6

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ
ما قرآن را نازل کردیم؛ و ما بطور قطع نگهدار آنیم! 15:9

أَأُنْزِلَ عَلَيْهِ الذِّكْرُ مِنْ بَيْنِنَا ۚ بَلْ هُمْ فِي شَكٍّ مِنْ ذِكْرِي ۖ بَلْ لَمَّا يَذُوقُوا عَذَابِ
آیا از میان همه ما، قرآن تنها بر او [= محمّد] نازل شده؟!» آنها در حقیقت در اصل وحی من تردید دارند، بلکه آنان هنوز عذاب الهی را نچشیده‌اند (که این چنین گستاخانه سخن می‌گویند)!38:8

إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا بِالذِّكْرِ لَمَّا جَاءَهُمْ ۖ وَإِنَّهُ لَكِتَابٌ عَزِيزٌ
کسانی که به این ذکر [= قرآن‌] هنگامی که به سراغشان آمد کافر شدند (نیز بر ما مخفی نخواهد ماند)! و این کتابی است قطعاً شکست ناپذیر... 41:41

hosyn
این هم مطلب صحیحی است، بلکه عنوان شاخص ذکر فقط برای قرآن است، و معنای معادل آن هم توضیح دادم که ذکر، خود پیامبر اسلام هستند.

نقل قول:
در اصل توسط ghanet همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ونوشته شده است

مخصوصاً توجه شما را به این آیه جلب می کنم که تورات را الذکر خوانده است:

وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ
در «زبور» بعد از ذکر (تورات) نوشتیم: «بندگان شایسته‌ام وارث زمین خواهند شد!» 21:105

hosyn
دلالت این آیه صد در صد نیست، و مفسرین هم مفصل بحث کردند، چون زبور هر چند به کتاب حضرت داود در قرآن گفته شده اما به غیر آن هم گفته شده، رسل من قبلک جاءوا بالبینات و الزبر، ۱۱ مورد زبر و زبور در قرآن آمده، و زبور به معنای کتاب است، هر نوشته شده (بدون شیرازه) را زبور میگویند، چون اصل معنای (زبر) به معنای قطعه است، آتونی زبر الحدید، پاره‌های آهن، فتقطعوا امرهم بینهم زبرا، و کل شیء فعلوه فی الزبر، زبر الاولین و...

لذا بعض مفسرین گفتند مراد از زبور در سوره انبیاء، قرآن است، یعنی نوشتیم در قرآن پس از اینکه بر رسول خود تلاوت و ذکر کردیم، به هر حال این آیه صریح نیست دراینکه منظور از ذکر تورات است، ولی چیزی که تقویت میکند که منظور، تورات باشد این است که قبل از این آیه ۱۰۵، در همین سوره انبیاء در آیه ۴۸، به تورات اطلاق فرقان و ضیاء و ذکر شده است، و لقد آتینا موسی و هارون الفرقان و ضیاء و ذکرا للمتقین، و هر چند (ذکرا) در این آیه حالت توصیفی دارد نه اسمی، ولی به ضمیمه نام زبور برای کتاب حضرت داود که پس از تورات نازل شده، میتوان استظهار روشن کرد که در آیه ۱۰۵ منظور همان تورات باشد. و الله العالم

نقل قول:
در اصل توسط ghanet همان غانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران ووشته شده است

خلاصه اینکه آیات در تساوی ذکر با کتاب آسمانی فراوانند و هرکه بخواهد می تواند آنها را در قرآن بیابد.

hosyn
تساوی ذکر با خود قرآن کریم که شکی ندارد، و اساسا شاید ذکر نه یک توصیف بلکه به عنوان یک نام و اسم برای قرآن آمده باشد، اما همانطور که توضیح دادم در دو جای قران، به روشنی خود پیامبر ذکر و بیّنة نامیده شدند.

پس اگر به طور مسلم ویقین، قرآن کریم ذکر است، و نیز پیامبر اسلام ذکر هستند، باید ببینیم آیا یکی از روشن‌ترین مصادیق (اهل الذکر) چه کسانی میتوانند باشند؟

ممکن است بگوییم بالاترین مصداق اهل الذکر، کسانی هستند که بین اهل قرآن بودن با اهل رسول بودن جمع کرده‌اند، هم اهل القرآن هستند و هم اهل الرسول هستند، و چون قرآن مهیمن بر کتب آسمانی پیشین است، کسانی که واقعا اهل القرآن هستند اهل الذکر به معنای اهل کتب آسمانی پیشین هم هستند، در مناظره تاریخی سیاسی امام رضا در مجلس مأمون، با ملل و اقوام مختلف، حضرت طوری تورات و انجیل را میخواندند که خود علمای یهود و نصاری تعجب کردند!، و در آیه و یتلوه شاهد منه، این شاهد مورد سؤال قرار میگرفت به مراتب از خود علماء بنی اسرائیل، پاسخ جامع و مقنع میفرمود.

آیا وقتی خود قران میگوید: قرآن ذکر است، و پیامبر ذکر است، و از اهل ذکر سؤال کنید، آیا دیگر نیاز است سراغ حدیث متواتر ثقلین برویم؟ نیاز نیست، اما تایید همدیگر کردن، بسیار مورد رغبت نوع بشر است، ثقلین چه میگوید؟ میگوید: قرآن و اهل بیت من، هر دو با هم هستند، یعنی تنها مصداق راقی اهل قرآن، اهل بیت من هستند، پس ذکر یعنی قرآن، و ذکر یعنی من، و اهل ذکر به هر یک از این دو معنا، کسی نخواهد بود جز: اهل قرآن اهل من، هم احد الثقلین و هم اهل بیتی .

قديمي 2 روز پيش   #180
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 795

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وبرسله وبکتابه بهائی شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری ورسالت وهدایت مردم ایران و نوشته شده است

واضح است کتابهای آسمانی غیر قرآن یا آنها که این کتابها را می خوانند قرار نیست چیز اضافه ای به رسول بگویند

hosyn
مکرر در مکرر در ده‌ها پست در این سایت، بحث شده است که قرآن کریم تدوین تکوین است، لا رطب و لا یابس الا في کتاب مبین است، لذا قرار نیست کسی بتواند چیزی اضافه از قرآن بیاورد، اما صحبت بر سر این که آیا هر چه در قران هست را همگان هم دانند؟ یا اینکه لازم است به اهل و خبره مطلع بر لبّ کلام وحی الهی، مراجعه کنیم؟

اگر مقصود از این آیات این است که برای مطالب قرآن، از کتب آسمانی پیشین، شاهد آورده شود، چرا به اشخاص خبره، حواله داده شده؟ طبیعت شاهد آوردن از کتاب آسمانی قبلی این است که بگویند: ببینید که در کتاب آسمانی پیشین هم هست، نه اینکه بگویند به اشخاصی مراجعه کنید که اهل ذکر هستند یا کتاب قبلی را میخوانند.

یعنی همان چیزی که قبلا عرض شد که اساسا رجوع به اهل خبره، نیاز به آیه قرآن ندارد، بلکه قرآن هم از باب تایید این سیره عقلائی، دستور میدهد در وقت نیاز، به خبره یک چیز، مراجعه کن.

و اول شرط شاهد به حق، خبرویت و علم است، و گرنه کتاب به تنهایی نمیتواند شهادت دهد اگر به دست جاهل باشد، و لذا در آیه قل کفی بالله شهیدا بینی وبینکم و من عنده علم الکتاب، میزان شهادت شاهد، و در کنار خداوند قرار گرفتن او، علم به کتاب است، و همچنین آیه و یتلوه شاهد منه، میزان این شاهد، از او و اهل او بودن است، شاهد منه، از جنس اوست، وصيّ هر پیامبر است که میتواند شاهد به حقّ آن پیامبر باشد.

پس با استناد به قرآن، که گفته شد به غیر قرآن استناد نکن! بر ما لازم است برای دستیابی به محتوای کلام وحی الهی، به خبره کار مراجعه کنیم، اگر به خبره مراجعه کنیم، به راحتی وجوب نمازهای پنجگانه را نشان میدهد، اما وقتی اعجاب به نفس داشته باشیم، لا نزید الا بعدا من القرآن، نعوذ بالله تعالی من الخذلان.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 10:36PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه