بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اقتصاد و تجارت

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 30 July 2014   #1
kawa
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jul 2014
پاسخ‌ها: 3
نحوه بوجود آمدن پول در کشور

با سلام کشوری تازه بوجود آمده دراین کشور از چه طریقی پول بوجود می آید وآن کشور به نقدینگی میرسد
kawa حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 30 July 2014   #2
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,408
ج: نحوه بوجود آمدن پول در کشور

سلام
سوال اسونتر نبود بپرسین احیانا؟؟؟؟!
دنیای پول یه دنیای خیلی کثیف!!!!!!!! و به همون نسبت پیچیده س ............ شما بگو یه بانک نه تو ایران تو جهان چطور می تونه رو پا وایسته .....

این دنیا یه سرش دست یهود و متصل به سیستم اوناس .............البته این چیزیه که ما با شواهد و درک ناقصمون بهش رسیدیم.......
حالا
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 30 July 2014   #3
justbluem
محموت

نشان justbluem

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: تهران-هاشمی
پاسخ‌ها: 9,892
روزنوشته ها: 2
ارسال پيام توسط Yahoo به justbluem

بستگی به کشورش داره
میتونه درامدش از فروش منابع طبیعیش باشه مثل کشورای خاور میانه
یا صادرات مثل چین!
یا گردشگری و توریستی مثل بعضی کشورای اروپایی
و...
در کنار همه اینا مالیات و عوارضی که از مردمم میگیره
قديمي Sunday 3 August 2014   #4
kawa
عضو ثابت

با تشکر دوستان ولی من از اول میخوام شروع کنم فرضا جامعه ای که تازه بوجود آمده وپول در آن وجود نداره برای شروع کار باید از یه جایی پول وارد کشور شود سپس بین مردم این پول گردش پیدا کنه
قديمي Sunday 3 August 2014   #5
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

ما هم متوجه منظورتون شدیم و به خاطر همین گفتیم دست یهود
چون برای اینکه پول چاپ کنین باید در بانک جهانی طلا گرو بذارین و به ازای مقدار پولی که چاپ می کنین و به تناسب اون با ارزش طلایی که گرو می ذارین پولتون ارزش خودش روپیدا می کنه (البته این سیستم برای ما ضعیف ضعفاس و گردن کلفتا زیر بار این سیستم نرفت)
اینکه گفتیم سرو کارتون با اینهاس چون هرجا که بانک باشه با اون سیستم ربویش و طلا اونجا جای این قوم....
برای اطلاعات عمومی تون می خواین بدونین یا برای پروژه س؟؟!!!
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قديمي Monday 4 August 2014   #6
kawa
عضو ثابت

ممنون
قديمي Monday 4 August 2014   #7
hosanna
هوشیعانا

نشان hosanna

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
پاسخ‌ها: 2,647

نقل قول:
در اصل توسط kawa نوشته شده است نمايش نوشته
با تشکر دوستان ولی من از اول میخوام شروع کنم فرضا جامعه ای که تازه بوجود آمده وپول در آن وجود نداره برای شروع کار باید از یه جایی پول وارد کشور شود سپس بین مردم این پول گردش پیدا کنه
تولید پول این داستان های یهودیت رو نداره
پول ثمره نیاز انسان به داد و ستد است
در قدیم شخصی گندم داشت و نیاز به گوشت داشت . گندم را به کسی که نیاز به گندم داشت می داد و از طرف گوشت می گرفت. مشکل آنجا بود که شاید شخصی که گوشت داشت نیاز به گندم نداشت و پیدا کردن چنین شخصی سخت بود و لذا یک شی واسطه ای به نام پول ابدا شد و افراد کالاهای خود را تبدیل به پول که در ابتدا به شکل سکه هایی از فلزات بود تبدیل می کردند و با آن به خرید و فروش نیاز ها می پرداختند.
این ها را گفتم که بگم تولید پول صرفا نیاز به طلا و ... برای یک کشور تازه تشکیل شده نداره. وجود هر کالایی که مورد نیاز هست می تونه دلیل برای وجود پول باشه. منتها برای این نوع جوامع که پولشون بر اساس کالاهای اساسی شکل گرفته ارزش جهانی قائل نمی شیم چون در سیستم جهانی پولی ارزش داره که پشتش یک تولید جهانی یعنی تولیدی که نیاز همه جهان باشه و یا یک کالای مورد قبول جهانی مثل طلا یا نفت باشه.
به طور خلاصه می شه گفت که پول یک قرارداد محلی هست که می تونه با شرایطی به قرارداد های جهانی هم تبدیل بشه.
hosanna حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 4 August 2014   #8
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

جدی می گین؟؟؟!
من خیلی در این زمینه ادعایی ندارم و چیزی بود که جسته گریخته از برنامه ها و صحبتها شنیده بودم (حالا اگر کاربر کاوا برای پروژه می خواستن می رفتیم و با تحقیق بیشتر وسند می یومدیم)
ولی شما مطمئنید؟؟؟! چون اون پولی رو که می گین در مقابل کالا ازش استفاده میشد خودش سکه های درهم و دینار بود (از جنس طلا و نقره)که در جای خودش ارزش داشت نه مثل الان سکه های (جنسشون نمی دونم چیه) و اسکناس های کاغذی که هیچ ارزشی ندارن و چطور می خواین روشون ارزش بذارین ؟؟؟؟! این خودش یه سوال و مسئله س!
قديمي Monday 4 August 2014   #9
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

نقل قول:
ممنون
خواهش می کنم
قديمي Tuesday 5 August 2014   #10
hosanna
هوشیعانا

نشان hosanna

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
پاسخ‌ها: 2,647

نقل قول:
در اصل توسط Teshneh نوشته شده است نمايش نوشته
جدی می گین؟؟؟!
من خیلی در این زمینه ادعایی ندارم و چیزی بود که جسته گریخته از برنامه ها و صحبتها شنیده بودم (حالا اگر کاربر کاوا برای پروژه می خواستن می رفتیم و با تحقیق بیشتر وسند می یومدیم)
ولی شما مطمئنید؟؟؟! چون اون پولی رو که می گین در مقابل کالا ازش استفاده میشد خودش سکه های درهم و دینار بود (از جنس طلا و نقره)که در جای خودش ارزش داشت نه مثل الان سکه های (جنسشون نمی دونم چیه) و اسکناس های کاغذی که هیچ ارزشی ندارن و چطور می خواین روشون ارزش بذارین ؟؟؟؟! این خودش یه سوال و مسئله س!
اول این گونه نبود
این پادشاهی ها بود که به سکه های طلا اعتبار می داد و پادشاه ها برای نشان دادن قدرت خود سکه هایی از فلز های گرانبها ضرب می کردند . صرفا یک واسطه برای خرید مایحتاج زندگی بود. ولی گذشت زمان و به وجود آمدن پدیده تورم این سکه های طلا بود که به پادشاه ها اعتبار می داد. در تاریخ هست که پادشاهان اروپا برای تامین مخارج جنگ چندین بار از حجم سکه های طلا کم می کردند و سکه ها رو کوچکتر می کردند . و یا برای جاعلین مجازات های وحشتناک وضع می نمودند.
بله برای این دوره سکه دیگه یک اعتبار نبود بلکه به ذات ارزشمند بود. به خاطر همین برای برگرداندن اعتبار و ارزش واسطه ای دوباره به سکه ها و همچنین نیاز بیشتر به پول ، طلاها رو از سکه ها به خزانه برند و سکه هایی معمولی ضرب کردند.
هدف اولیه برای پول صرفا واسطه گری بود که با گذشت زمان خود سکه ارزشمند شد و دوباره به صورت صرفا واسطه مطرح شد.
hosanna حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 5 August 2014   #11
f.chivaei
ㄟ(ツ)ㄏ . . . The only remaining

نشان f.chivaei

تاريخ ثبت نام: Aug 2012
پاسخ‌ها: 2,858
روزنوشته ها: 6
ارسال پيام توسط Yahoo به f.chivaei

نقل قول:
با سلام کشوری تازه بوجود آمده دراین کشور از چه طریقی پول بوجود می آید وآن کشور به نقدینگی میرسد

از طریق چاپ اسکناس و ضرب سکه و فروش اموال دولتی

f.chivaei حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:17AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه