بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 5 March 2019   #1
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,112
روزنوشته ها: 10
پسر دوازده ساله، در انباری خانه، رآکتور هسته‌ای ساخت!

https://www.dailymail.co.uk/sciencet...n-reactor.html

پسر 12 ساله در انباری خانه موفق به ساخت رآکتور اتمی شد!
او اکثر قطعات دستگاه خود را از ebay خریداری کرد!

https://www.aparat.com/v/T10Ce/%D8%A...B1%DA%98%DB%8C
تصاوير ضميمه

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 5 March 2019 در 10:41AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 6 March 2019   #2
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 6,863
روزنوشته ها: 6
ج: پسر دوازده ساله، در انباری در خانه، رآکتور هسته‌ای ساخت!

اونجا نوشته روش اینکار در اینترنت موجود بوده و اون پسر هم از اینترنت برداشته و خانواده ش قطعات رو ۱۰ هزار دلار خریداری کردن، مکانیسم رو هم گفته که روشی برای فیوژن (گداخت هسته ای) هستش و پیشتر هم یک پسر ۱۴ ساله مشابه این رو درست کرده بوده. اینها فیوژن های کوچک آزمایشگاهی هستن.
شما هم میتونین خرج کنین و درست کنین، البته بهتره کمک کنین بچه تون درست کنه.

اما لازم نیست و اصلا زشته که رئیس جمهور بیاد و با اون حرکات مسخره چنین چیزی بگه، اون ماجرا که محمود تعریف کرد اساسا چرند بود اما با فرض درست بودن قضیه هم کافی بود چند خبرنگار علمی موضوع رو در رسانه ها با جزئیات علمی منتشر کنن درست مثل همین خبرگزاری که شما گذاشتین و همه چیزش روشن و باور پذیره.
تو این مملکت تا دلت بخواد کلاهبرداری و شیادی و شارلاتان بازی علمی بوده و هست و به این سادگی نمیشه هر ادعایی رو باور کرد.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 6 March 2019   #3
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
اونجا نوشته روش اینکار در اینترنت موجود بوده و اون پسر هم از اینترنت برداشته و خانواده ش قطعات رو ۱۰ هزار دلار خریداری کردن، مکانیسم رو هم گفته که روشی برای فیوژن (گداخت هسته ای) هستش و پیشتر هم یک پسر ۱۴ ساله مشابه این رو درست کرده بوده. اینها فیوژن های کوچک آزمایشگاهی هستن.
شما هم میتونین خرج کنین و درست کنین، البته بهتره کمک کنین بچه تون درست کنه.

اما لازم نیست و اصلا زشته که رئیس جمهور بیاد و با اون حرکات مسخره چنین چیزی بگه، اون ماجرا که محمود تعریف کرد اساسا چرند بود اما با فرض درست بودن قضیه هم کافی بود چند خبرنگار علمی موضوع رو در رسانه ها با جزئیات علمی منتشر کنن درست مثل همین خبرگزاری که شما گذاشتین و همه چیزش روشن و باور پذیره.
تو این مملکت تا دلت بخواد کلاهبرداری و شیادی و شارلاتان بازی علمی بوده و هست و به این سادگی نمیشه هر ادعایی رو باور کرد.
یادمه اون موقع ها مهم ترین علت محکوم شدن این حرفها این بود که گفته می‌شد این آقا سواد نداره و اصلا مگه میشه گوشۀ یک خونه‌ای رآکتور هسته‌ای ساخت؟ (حالا هر چند نمونۀ آزمایشگاهی کوچکش رو)

توی اون خبر نوشته سوادش از روی اینترنت به دست اومده! و قطعات خریداری شده "دستکاری شدن"! این به معنای یک لگوسازی نیست طبعا و همونطور که می‌بینید به اندازۀ انتشار یک خبر اختصاصی ارزش داره! و الا هر بچه‌ای که لگوسازی می‌کنه براش خبر اختصاصی منتشر نمی‌شه.

این بابا! رئیس جمهور سابق هم تو سخنرانیش می‌گه که ما اولش فرستادیم بررسی کنن که چقدر درست می‌گه ... و بعد گفتن چرا! درسته! و فرستادنش سازمان انرژی اتمی و پرورشش دادن.

آخرين ويرايش صبح ، Wednesday 6 March 2019 در 04:46PM.
قديمي Friday 8 March 2019   #4
مجیدماجد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Dec 2008
پاسخ‌ها: 998
روزنوشته ها: 2

خدا قوت بده به جناب صبح و فریدام
خداییش خیلی حال دارید .
حالا فعالیت جناب صبح قابل توجیه هست .میگه اینکار راهنمایی و در زیر گروه تبشیر و انذار قرار میگیره و ثواب داره .فرید ام چه حوصله ای داری خداییش .
البته من هر دو را دوست دارم و از خوانندگان قدیمی مطالبتان هستم موقع بیکاری .خدا قوت
مجیدماجد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از مجیدماجد بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 9 March 2019   #5
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط مجیدماجد نوشته شده است نمايش نوشته
خداییش خیلی حال دارید .
حالا فعالیت جناب صبح قابل توجیه هست .میگه اینکار راهنمایی و در زیر گروه تبشیر و انذار قرار میگیره و ثواب داره .فرید ام چه حوصله ای داری خداییش .
البته من هر دو را دوست دارم و از خوانندگان قدیمی مطالبتان هستم موقع بیکاری .خدا قوت
من در "ثوابش" شک دارم
اما این یک ارتباط نوعی اجتماعی و تضارب رأی و تبادل نظر هست ...

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 9 March 2019 در 03:18PM.
قديمي Monday 11 March 2019   #6
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
خداییش خیلی حال دارید .
مخلصیم
موافقم که این مطالب برای اوقات بیکاری خوبه
اشکالی داره من هم قصد فرهنگ سازی داشته باشم؟ چون چند سالی هست که به این نتیجه رسیدم مشکلات ما همگی ریشه فرهنگی دارن و به این سادگی ها هم درست نمیشن

آخرين ويرايش Freedom1 ، Tuesday 12 March 2019 در 09:00AM.
قديمي Monday 11 March 2019   #7
مجیدماجد
عضو ثابت

فریدام جان چون گفتید میخواهید مشکل فرهنگی را حل کنید این سئوال برایم مطرح شد و اگر میخواهید میتوانید در قسمت دین و دنیا سرنگاری بزنید .
سئوال این است : مگر مادی گرایی به معنی جبر مطلق نیست پس شما چرا فکر میکنید مشکلی را میتوانید ایجاد یا حل کنید !به عبارت ساده چگونه میتوان با دیدگاه مادی گرایی اختیار را توضیح داد .
پی نوشت : لطفا با دیدگاه خداباور مقایسه نفرمایید .فقط براساس نظریه مادیگرایی بفرمایید .
قديمي Tuesday 12 March 2019   #8
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

ج: پسر دوازده ساله، در انباری خانه، رآکتور هسته‌ای ساخت!

سرنگار که حسش نیست
اما همینجا میگم
ما ماشین هایی هستیم با توانایی تحلیل بالا یعنی مغز ما قدرت تحلیل و پردازش خوبی داره، موقع تصمیم گیری ما خودبخود شروع می کنیم به محاسبه کردن و در این محاسبات غیر از توانایی پردازش، داده هایی هم داریم و جدول های ارزشی که سبک و سنگین می کنیم و بعد تصمیم می گیریم، این جدول ها و داده ها شامل فرهنگ هم هستن.

من صحبت شما رو رد نمی کنم، یعنی خود فرهنگ هم تا حدودی تابع جیر ژنتیکی و جغرافیایی ملتی هست که اون فرهنگ رو ساخته. ما هیچ وقت سوئیسی نمیشیم، اما اینطور تصور کنین که شما یک موبایل دارین با سخت افزار و نرم افزار مشخص که جبرا کارهایی رو انجام میده، شما می‌تونین نرم افزار رو ارتقا بدین و حتی سخت افزار رو هم هرچند با دردسر بیشتر اما میشه ارتقا داد. یعنی جبر هست اما مانع ارتقا نیست.
قديمي Tuesday 12 March 2019   #9
مجیدماجد
عضو ثابت

فریدام عزیز این عبارت یعنی زیر سبیلی رد کردن .خوب توجه کنید میگید "موقع تصمیم گیری ما خودبخود شروع می کنیم به محاسبه کردن "
خودبخود را از کجا آوردید ؟! از کجا میدونید خود به خود بوده ؟!
اما در دیدگاه مادیگرایی خودبه خود فقط در شروع خلقت و مثلا بیگ بنگ بوده و از اون به بعد اتمها و آثار اونها هستند که کار میکنند . اگر مجموعه اتم و مولکولی را به یک صورت خاص روی هم بچینی میشه فریدام و اگر همون جنس اتمها را جور دیگری بچینی میشه مجید .
تمام کنشهای انسان و همه موجودات همینه . دقیقا مثل اون بازی هست که یک گلوله در روی یک سطح شیب دار را با ضربه آرامی راه می اندازند و بعد گلوله در حین حرکت به گلوله بعدی میخوره و نهایتا یک بند کشی آزاد میشه و یک ماشه تفنگ چکیده میشه و تیری از گلوله تفنگ رها میشه .
در این مدل فقط نیروی ابتدایی راه انداختن گلوله که بسیار کم هست کار را شروع میکنه و نهایتا گلوله شلیک میشه .
ما و همه موجودات همینطور بودیم . اگر اطلاعات کامل همراه با محاسبات داشتیم میتونستید پیش بینی کنیم که چه جور آدم یا سوسکی در 200 سال دیگه در فلان نقطه زمین به دنیا میاد و چقدر زندگی میکنه . همانطور که همین الان توانایی داریم که بدونیم در هفته آینده کجای زمین بارندگی یا طوفان میشه .
جبر مطلق یعنی این و در این راستا فریدام فقط توهم اختیار دارد وگرنه با محاسبات از قبل معلوم هست که فریدام به این متن من جواب میدهد یا نمیدهد و چه جوابی میدهد .
مادیگرایی = جبر مطلق
قديمي Wednesday 13 March 2019   #10
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نه به این غلظت، نوعی و درجه ای از جبر در جهان و زندگی ما هست اما عدم قطعیت هم در ذات جهان وجود داره و بنابراین اون استدلال درست نیست که اگر همه اطلاعات رو داشته باشیم مثلاً ۲۰۰ سال دیگه رو می تونیم قطعا پیش بینی کنیم، عدم قطعیت های زیادی وجود دارن که ناشی از فقدان اطلاعات ما نیستن و ذاتی هستن.
و دیگه اینکه حتی در یک محیط جبری، مثل همون موبایل که گفتم، سیستم های ارتقا یافته (جبرا) بهتر عمل می‌کنن و ارتقا هم تا حدودی ممکنه. به هرحال مادی گرایان کمی هستن که تا این حد که شما میگین جبرگرا باشن.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Wednesday 13 March 2019 در 04:21AM.
قديمي Wednesday 13 March 2019   #11
boosal
آسمان مال من است

نشان boosal

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: کرمان دل عالم هست و ما اهل دلیم
پاسخ‌ها: 5,689
روزنوشته ها: 7

سلام خدمت بزرگواران گیتیحس نوستالوژی و از اون صوبتا بود زیاد جدی نگیرید
پشت ديوار نشينم ، چو گدا بر سر راهي
کس به غير از تو نخواهم چه بخواهي چه نخواهي
باز کن در ، که جز اين خانه مرا نيست پناهي
boosal حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Wednesday 13 March 2019   #12
مجیدماجد
عضو ثابت

نقل قول:
نه به این غلظت، نوعی و درجه ای از جبر در جهان و زندگی ما هست اما عدم قطعیت هم در ذات جهان وجود داره و بنابراین اون استدلال درست نیست که اگر همه اطلاعات رو داشته باشیم مثلاً ۲۰۰ سال دیگه رو می تونیم قطعا پیش بینی کنیم، عدم قطعیت های زیادی وجود دارن که ناشی از فقدان اطلاعات ما نیستن و ذاتی هستن.
و دیگه اینکه حتی در یک محیط جبری، مثل همون موبایل که گفتم، سیستم های ارتقا یافته (جبرا) بهتر عمل می‌کنن و ارتقا هم تا حدودی ممکنه. به هرحال مادی گرایان کمی هستن که تا این حد که شما میگین جبرگرا باشن.
فریدام عزیز دقیقا به همین غلظت مادیگرایی و جبری بودن همزاد هستند .نمیشود ماده گرا بود اما جبر گرا نبود.
برای اینکه خلاصه توضیح داده باشم به این عبارت شما میپردازم .میفرمایید :
" اما عدم قطعیت هم در ذات جهان وجود داره و بنابراین اون استدلال درست نیست"
شما بدون اثبات وجود عدم قطعیت در ذات جهان نتیجه میگیرید که جبر مطلق وجود ندارد !!
لطفا عدم وجود قطعیت در ذات جهان را اثبات بفرمایید .
قديمي Thursday 14 March 2019   #13
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
در اصل توسط boosal نوشته شده است نمايش نوشته
سلام خدمت بزرگواران گیتیحس نوستالوژی و از اون صوبتا بود زیاد جدی نگیرید
سلام، چه عجب این طرفها
یادش به خیر
كاربران ذيل از Freedom1 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 14 March 2019   #14
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

نقل قول:
فریدام عزیز دقیقا به همین غلظت مادیگرایی و جبری بودن همزاد هستند .نمیشود ماده گرا بود اما جبر گرا نبود.
برای اینکه خلاصه توضیح داده باشم به این عبارت شما میپردازم .میفرمایید :
" اما عدم قطعیت هم در ذات جهان وجود داره و بنابراین اون استدلال درست نیست"
شما بدون اثبات وجود عدم قطعیت در ذات جهان نتیجه میگیرید که جبر مطلق وجود ندارد !!
لطفا عدم وجود قطعیت در ذات جهان را اثبات بفرمایید .
عدم قطعیت که اثبات شده هست و یک اصله

نظریه ای هست که میگه وقتی در رفتار بنیادی ترین ذرات جهان عدم قطعیت داریم پس جهان که از این ذرات بنیادی تشکیل شده هم دچار عدم قطعیت میشه و قاعده علیت هم دچار عدم قطعیت میشه. ( به هرحال اگر شما به علیت معتقد هستین نوعی جبرگرایی رو باور دارین.)
جبرگرایان هم لزوما همگی به عدم اراده انسان معتقد نیستن، این جبرگرایی که شما ازش صحبت می کنین جبرگرایی تقدیری هستش که بعضی ها چه مذهبی و چه مادی گرا بهش معتقد هستن
جبرگرایی خودش انواع مختلفی داره و بین جبرگراها فقط یک دسته هستن که میگن انسان اصلا اراده آزاد نداره، بقیه کمابیش به حدودی از اختیار انسان باور دارن ولی اون رو محدود به شرایط جبری میدونن، مثل اینکه ما اراده انتخاب داریم ولی فقط بین روحانی و رئیسی. یعنی اختیاری که خودش تابع جبره.
مادی گرایی معمولا چنین عقیده ای هست که همه موجودات زنده مادی هستن و حدود اختیاری که دارن هم تابع قوانین مادیه و توسط ماده تعیین و محدود میشه.
قديمي Friday 15 March 2019   #15
مجیدماجد
عضو ثابت

نقل قول:
عدم قطعیت که اثبات شده هست و یک اصله

نظریه ای هست که میگه وقتی در رفتار بنیادی ترین ذرات جهان عدم قطعیت داریم پس جهان که از این ذرات بنیادی تشکیل شده هم دچار عدم قطعیت میشه و قاعده علیت هم دچار عدم قطعیت میشه. ( به هرحال اگر شما به علیت معتقد هستین نوعی جبرگرایی رو باور دارین.)
جبرگرایان هم لزوما همگی به عدم اراده انسان معتقد نیستن، این جبرگرایی که شما ازش صحبت می کنین جبرگرایی تقدیری هستش که بعضی ها چه مذهبی و چه مادی گرا بهش معتقد هستن
جبرگرایی خودش انواع مختلفی داره و بین جبرگراها فقط یک دسته هستن که میگن انسان اصلا اراده آزاد نداره، بقیه کمابیش به حدودی از اختیار انسان باور دارن ولی اون رو محدود به شرایط جبری میدونن، مثل اینکه ما اراده انتخاب داریم ولی فقط بین روحانی و رئیسی. یعنی اختیاری که خودش تابع جبره.
مادی گرایی معمولا چنین عقیده ای هست که همه موجودات زنده مادی هستن و حدود اختیاری که دارن هم تابع قوانین مادیه و توسط ماده تعیین و محدود میشه.

لطفا ذاتی بودن عدم قطعیت را اثبات کنید .البته مطالبی در این مورد خواندم اما به نظرم قانع کننده نبوده برای همین به شما زحمت میدهم که ذاتی بودن عدم قطعیت را طبق برداشت خودتون اثبات کنید .بطور خلاصه به نظر من عدم قطعیت یک واقعیت موجود فیزیکی هست اما برداشتهای فلسفی آن کاملا اشتباه بوده و این برداشتهای فلسفی و تایید های آن در واقع لباس پادشاه امروزی هست .
برای همین منتظرم تا اثبات ذاتی بودن عدم قطعیت را از شما ببینم .آیا فریدام عزیز هم در دام لباس پادشاه افتاده ؟!
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
احمدی نژاد, انرژی هسته‌ای

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:04AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه