بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 29 November 2014   #91
SART
فرزند خراسان

نشان SART

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
مكان: دیار سربداران
پاسخ‌ها: 2,832
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

نقل قول:
در اصل توسط SART نوشته شده است نمايش نوشته

کاربر محترم از درج محتوای توهین و تنش زا بپرهیزید.

محمد

جناب ناظر و مدیریت محترم باشگاه
این حرکت شما قدری دور از انصاف و بیشتر متمایل به طرز تفکر اهالی بدعت کورکورانه قمه زنی می باشد
مگر بنده شخص خاصی از اعضای این تاپیک را مورد خطاب قرار دادم که اینگونه با من برخورد میکیند
مگر حرفی به گزاف گفتم که نوشته مرا حذف میکنید
چطور است دیگران به اهل بیت پیامبر و ابا واجداد من توهین میکنند و باکی نباشد
حال که من فقط به لعنت این قوم متعصب و جاهل مبادرت ورزیدم نوشته مرا حذف کردید
شما اگر نمیدانید پس بدانید که فحش و بد و بیراه گفتن در دین مبین اسلام قبیح و زشت یاد شده است نه لعنت فرستادن به کسانی که مستوجب لعن و نفرینند
پس اگر رویه شما اینگونه است که تمامی پست هایی که در آن لعنت الله علی القوم الظالمین است را یک به یک حذف کنید واگر کسی در این باشگاه زیارت عاشورای سرورم حسین را درج نمود او را هم محدود کرده و نوشته او را نیز حذف کنید
قدری در نظارت خود تجدید نظر فرمایید
یا علی

شايد اين جمعه بيايد گل نرگس
باید به آن ها که از کربلا درس مذاکره !!! می گیرند یادآوری کرد که تاریخ گواهی میدهد که نه عمر سعد به ملک ری رسید و نه مردم سازش کار کوفه قرن ها رنگ آرامش و امنیت را به خود دیدند.
اما تاریخ مانده است و سرافرازی امام حسین و یارانش

SART حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 29 November 2014   #92
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,920
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط جوجو نوشته شده است نمايش نوشته
چرا زیرش میزنی ناصبی تو به اهل بیت رسول الله و زنان سیدالشهدا در مقابل چشمان همه سب کردی
اصلا میخواهم بدانم فرق تو با شاهین نجفی چیه
چرا باید کسی مثل تو به این راحتی جلوی چشم همه به مقدس ترین انسانهای عالم ناروا بگه
والله قسم حتی فقط خدا هم یک هزارم تو دهانش به اینچنین کلماتی باز نشد گرچه که اون هربار که اسم اهل بیت رو برد با تقدس و احترام یاد کرد
بیشتر از ده ساله که دارم با صدها سنی و وهابی صحبت مکنم اما هیچکدومشون مثل تو به اهل بیت توهین نکردند
آقای جوجو!

ایشان اولا سب نکرده در همان پست اول هم نوشته حضرت زینب س ، س یعنی سلام الله علیها ! چگونه به او نسبت سبّ می دهید؟ او گفته شما به حضرت زینب نسبتی می دهید که اگر چنین کرده باشد توهین اوست. خوب شما می توانستید به او بگوئید خیر منظورتان این نیست و در آن شرایط چنین نمی شود . این رفتارها دیگر چیست؟

این دین مخلوق شماست یا دین پیامبر و اهلبیت... ؟؟؟ باید از فرمان اهلبیت اطاعت کرد یا از فرمان شما؟ اصلا گیریم که خدای نکرده و العیاذ بالله کسی حضرت زینب را سب کرد مگر این ساب معصوم است که حکمش قتل باشد؟

مگر داعش چه جرمی کرده جز اینکه تصور کند که چیزی دین هست پس آن دین هست ... و شروع به قتل و غارت دیگران کرده و شما هم اینجا متاسفانۀ آینۀ داعش شده اید و این طور حکم قتل داده اید!!!!! و ایمان یک شیعۀ مسلمان را زیر سوال برده اید؟ اهلبیت به شما این را گفته اند؟

مگر داعش و سلفی چه جرمی بیشتر از این کردند که بافتند و فتوا دادند که سب صحابه حکمش قتل است.... پس به قتل شیعیان اقدام کردند.

دین نزق و عصبیّت که نیست ... کاری که شما می کنید عین نزق و عصبیّت است. خصلتهائی که اهل بیت هدی از آنها منع کرده و امام سجاد که شما ادعای عشق و پیروی از او را دارید گفته اند من حاضرم گوشت دست راست خود را بدهم تا نزق از شیعۀ من از بین برود.

خود را نگاه کنید، ببینید آیا از بین رفته است و این کار شما عشق اهل بیت و پیروی از آنان است؟
قديمي Saturday 29 November 2014   #93
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

نقل قول:
ایشان اولا سب نکرده در همان پست اول هم نوشته حضرت زینب س ، س یعنی سلام الله علیها ! چگونه به او نسبت سبّ می دهید؟ او گفته شما به حضرت زینب نسبتی می دهید که اگر چنین کرده باشد توهین اوست. خوب شما می توانستید به او بگوئید خیر منظورتان این نیست و در آن شرایط چنین نمی شود . این رفتارها دیگر چیست؟
اصلا اين دونفر خواندن پستهای مرا حرام میدانند !!!!! اگر دقت کرده باشید اصلا نفهمیده اند که من چی نوشتم ومقصودم چیست ؟

اصلا متوجه هدف نویسنده نیستند یا نمیشوند یا نمیخواهند بشوند .... والله اعلم ... سبحان مقسم العقول .

بارها تکرار هم کرده ام اما گویا این جماعت فقط حرف حرف خودشان است و دیگران هیچ فهم وشعوری ندارند و سریع حکم سب ولعن وقتل ایشان را صادر !!!!!

بقول خودش وقت ندارد ، خوب مگر مجبوری بدون دقت ومطالعه وارد چنین مباحث عمیقی بشوی ؟!

شاید از گذاشتن حرف : س : جلوی اسم حضرات فاطمه وزینب ، فکر کرده منظور سب ایشان است !!!!!!!!!

بقول آقای حسن رحیم پورازغدی ، قالتاقیان همین ها هستند دیگه .....

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 29 November 2014   #94
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,920
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته

اصلا اين دونفر خواندن پستهای مرا حرام میدانند !!!!! اگر دقت کرده باشید اصلا نفهمیده اند که من چی نوشتم ومقصودم چیست ؟

اصلا متوجه هدف نویسنده نیستند یا نمیشوند یا نمیخواهند بشوند .... والله اعلم ... سبحان مقسم العقول .

بارها تکرار هم کرده ام اما گویا این جماعت فقط حرف حرف خودشان است و دیگران هیچ فهم وشعوری ندارند و سریع حکم سب ولعن وقتل ایشان را صادر !!!!!

بقول خودش وقت ندارد ، خوب مگر مجبوری بدون دقت ومطالعه وارد چنین مباحث عمیقی بشوی ؟!

شاید از گذاشتن حرف : س : جلوی اسم حضرات فاطمه وزینب ، فکر کرده منظور سب ایشان است !!!!!!!!!

به نظر بندۀ حقیر شما هم مؤدبانه ننوشته‌اید و من هم این گله را دارم که به هر صورت این مقدسات را در کنار این الفاظ آوردید ... ای کاش بهتر و محتاط تر می نوشتید اما حق نبود که این نسبتها به شما داده شود.

گاهی انسان آنقدر در فضای جستجو غوطه ور است که نسبت به احساسات عمومی و عام مردم و سایرین بی تفاوت می شود.

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 29 November 2014 در 02:48PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 29 November 2014   #95
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
به نظر بندۀ حقیر شما هم مؤدبانه ننوشته‌اید و من هم این گله را دارم که به هر صورت این مقدسات را در کنار این الفاظ آوردید ... ای کاش بهتر و محتاط تر می نوشتید اما حق نبود که این نسبتها به شما داده شود.

گاهی انسان آنقدر در فضای جستجو غوطه ور است که نسبت به احساسات عمومی و عام مردم و سایرین بی تفاوت می شود.

درسته ! چون اقوام وآشنایان هم بهم میگویند تو خیلی رک وراست وبی پرده ای !

حرف آخر را همان اول میزنم .....

عقیده دارم شفافیت بهتر از کنایه وتدلیس وتلبیس و مخفی کاریست بقول معروف سرکه نقد به از حلوای نسیه !

در هر حال من فقط ترجمه کردم آن روایات را و کمی باز نمودم تا افراد کم درک هم بفهمند عمق فاجعه را .....

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Saturday 29 November 2014   #96
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,886

ثمره سالها بحث و مناظره
ازغدی غلط و......زیادی خورده با ......
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 29 November 2014   #97
SART
فرزند خراسان

نشان SART

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
مكان: دیار سربداران
پاسخ‌ها: 2,832

نقل قول:
در اصل توسط SART نوشته شده است نمايش نوشته
جناب ناظر و مدیریت محترم باشگاه
این حرکت شما قدری دور از انصاف و بیشتر متمایل به طرز تفکر اهالی بدعت کورکورانه قمه زنی می باشد
مگر بنده شخص خاصی از اعضای این تاپیک را مورد خطاب قرار دادم که اینگونه با من برخورد میکیند
مگر حرفی به گزاف گفتم که نوشته مرا حذف میکنید
چطور است دیگران به اهل بیت پیامبر و ابا واجداد من توهین میکنند و باکی نباشد
حال که من فقط به لعنت این قوم متعصب و جاهل مبادرت ورزیدم نوشته مرا حذف کردید
شما اگر نمیدانید پس بدانید که فحش و بد و بیراه گفتن در دین مبین اسلام قبیح و زشت یاد شده است نه لعنت فرستادن به کسانی که مستوجب لعن و نفرینند
پس اگر رویه شما اینگونه است که تمامی پست هایی که در آن لعنت الله علی القوم الظالمین است را یک به یک حذف کنید واگر کسی در این باشگاه زیارت عاشورای سرورم حسین را درج نمود او را هم محدود کرده و نوشته او را نیز حذف کنید
قدری در نظارت خود تجدید نظر فرمایید
یا علی

منتظر پاسخ روشن و دلیل محکمه پسند از سوی پشتیبانی محترم برای این موضوع هستم

شايد اين جمعه بيايد گل نرگس
باید به آن ها که از کربلا درس مذاکره !!! می گیرند یادآوری کرد که تاریخ گواهی میدهد که نه عمر سعد به ملک ری رسید و نه مردم سازش کار کوفه قرن ها رنگ آرامش و امنیت را به خود دیدند.
اما تاریخ مانده است و سرافرازی امام حسین و یارانش

SART حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 29 November 2014   #98
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
ازغدی غلط و......زیادی خورده با ......
چرا بنده خدا مگر چی گفت ؟ شما سخنانش را شنیدی یا همینجوری قضاوت میکنی ؟

ضمنا .... زیادی خوردی اگر بدون شنیدن سخنانش قضاوت کردی !

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Saturday 29 November 2014   #99
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

یکی از استدلالات آبکی جماعت طبریه این بود که گفتند مقصود امام حسین ع از اذا انا هلکت ، همان وقت وزمان شهادت بود که ابطال آن ثابت شد ، اما برای نفی این استدلالشان مبنی بر قمه زنی اگر به ادامه نهی امام ع دقت کنید نهی از گریه نیست : قال سيد بن طاوس فعزى الحسين ام كلثوم وقال لها: يا اختاه تعزى بعزاء الله فان سكان السموات يفنون واهل الارض كلهم يموتون وجميع البرية يهلكون ثم قال: يا اختاه يا ام كلثوم وانت يا زينب وانت يا فاطمة وانت يا رباب إذا انا قتلت فلا تشققن على جيبا ولا تخمشن على وجها ولا تقلن هجرا .لهوف

فقط اسم از اعمال ناهنجار ونامشروع است اما در جای دیگر خود امام حسین ع اسم از گریه برای خود بعد از شهادت خود میبرند :

خواهران و دختران امام با شنيدن اين سخنان، گريستند و صدايشان به زارى برخاست. امام برادرش عباس و فرزندش على اكبر(عليه السلام) را به سوى آنان فرستاد و فرمود:
«أُسْكُتاهُنَّ فَلَعَمْري لَيَكْثُرَنَّ بُكاؤُهُنَّ ; آنان را آرام كنيد. به جانم سوگند! پس از اين بسيار خواهند گريست».مقتل ابی مخنف
فقال لهن الحُسين : (( اسكتن , فإنّ البكاء أمامكن )) .
وفيه اءيضاً: فقال علي بن الحسين (ع ):
يا عمّه اسكتي ! ففي الباقي عن الماضي اعتبار، واءنتِ بحمد اللّه عالمه غير مُعلَّمه ، فهمةٌ غير مفهّمة ، إ نّ البكاء والحنين لايردّان من قد اءباده الدهر!

بهمین سادگی معلوم میشود توصیه امام فقط به گریه کردن بعد از خود ونهی از امور نامشروعی مانند لطم وخدش وجه وشق جیب بوده بعلاوه احادیث دیگری مثل احادیث زیر که موید سخن ماست :

أمالي الصدوق: ابن إدريس، عن أبيه، عن ابن أبي الخطاب، عن الحكم بن مسكين، عن أبي بصير، عن الصادق، عن آبائه قال: قال أبو عبد الله الحسين عليه السلام: أنا قتيل العبرة لا يذكرني مؤمن إلا استعبر. كامل الزيارات: محمد بن جعفر، عن محمد بن الحسين، عن الحكم بن مسكين مثله. ومنه: أبي، عن سعد، عن الخشاب، عن إسماعيل بن مهران، عن علي بن أبي حمزة، عن أبي بصير مثله. 1 2 - كامل الزيارات: ابن الوليد، عن الصفار، عن ابن عيسى، عن محمد البرقي، عن أبان الاحمر، عن محمد بن الحسين الخزاز، عن ابن خارجة، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: كنا عنده فذكرنا الحسين بن علي عليهما سلام الله وعلى قاتله لعنة الله فبكى أبو عبد الله عليه السلام وبكينا، قال: ثم رفع رأسه فقال: قال الحسين بن علي عليهما السلام: أنا قتيل العبرة لا يذكرني مؤمن إلا بكى وذكر الحديث. 2 3 - ومنه: السعد آبادي، عن البرقي، عن أبيه، عن ابن مسكان، عن ابن خارجة، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: قال الحسين بن علي عليهما السلام: أنا قتيل العبرة، قتلت مكروبا وحقيق على الله أن لا يأتيني مكروب [قط] إلا رده الله واقلبه 3 إلى أهله مسرورا. ومنه: حكيم بن داود، عن سلمة، عن محمد بن عمرو، عن ابن خارجة مثله. 4 توضيح: قوله: " أنا قتيل العبرة " أي قتيل منسوب إلى العبرة والبكاء،...

امام ع فرمود: من كشته گريه ها و اشك ها هستم ، هيچ مؤ منى مرا ياد نمى كند مگر آن كه عبرت گرفته و اشك هايش جارى خواهد شد.
روي عن السّيد السّعيد عبد الحميد يرفعه إلى مشايخه , عن منذر الثّوري , عن أبيه , عمّن أخبره , قال : قال الحُسين (عليه السّلام) : (( أنا قتيل العبرة , ما ذُكرت عند مؤمن إلاّ بكى واغتمّ لمصابي )) .
من كشته اشكم ، هيچ مؤ منى مرا ياد نمى كند مگر اينكه مى گريد.

وقال الرضا عليه السلام من تذكر مصابنا وبكى لما ارتكب منا كان معنا في درجتنا يوم القيامة ومن ذكر بمصابنا فبكى وابكى لم تبك عينه يوم تبكى العيون.

گریه های سوزناک حضرت بقیه الله عج در رثای امام حسین ع «وَ لَأَبْکِیَنَّ لَکَ بَدَلَ الدُّمُوعِ دَماً» به جای اشک خون گریه می کنم! زیارت ناحیه

روایت دعای ندبه « فَعَلَى الْأَطَائِبِ مِنْ أَهْلِ بَیْتِ مُحَمَّدٍ وَ عَلِیٍّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِمَا وَ آلِهِمَا فَلْیَبْکِ الْبَاکُونَ وَ إِیَّاهُمْ فَلْیَنْدُبِ النَّادِبُونَ وَ لِمِثْلِهِمْ فَلْتَدُرَّ الدُّمُوعُ وَ لْیَصْرُخِ الصَّارِخُونَ وَ یَعِجَّ الْعَاجُّون‏. و بر پاکیزگان از اولاد محمد و علی صلی الله علیهما پس بر آنان گریه کنندگان گریه و ندبه کنندگان ندبه کنند و برای مثل آنان باید اشکها ریخته شود و فریاد کشندگان فریاد کشند و ضجه کنندگان ضجه زنند و صدایشان را به ناله بلند نمایند.

ورواه ابن قولويه في ( كامل الزيارات ) مثل الرواية السابقة عن أبي عن سعد عن الجاموراني عن الحسن بن علي بن أبي حمزة عن أبيه عن أبي عبد الله ( ع ) سمعته يقول : " إن البكاء والجزع مكروه للعبد في كل ما جزع ما خلا البكاء على الحسين بن علي عليهما السلام فإنه فيه مأجور ".حدیث صحیح

بجز گریه بر حسین ع که ماجور است بدرستیکه هر جزع و گریه ای بر بنده مکروه است .

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Saturday 29 November 2014   #100
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته

چرا بنده خدا مگر چی گفت ؟ شما سخنانش را شنیدی یا همینجوری قضاوت میکنی ؟

ضمنا .... زیادی خوردی اگر بدون شنیدن سخنانش قضاوت کردی !
بله بنده شنیدم حرف ایشون رو و نقد رسول جعفریان رو هم اوردم در همین باشگاه
پس هر کی قضاوت بیجا کرده ......تناول فرموده
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Saturday 29 November 2014   #101
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

متن سخنرانی ایشان :

http://hizbullahcyber.com/content/22654

روشن است که آقای مطهری با اشاره «به یک مشت شیعه که قالتاق ترین مردم دنیا هستند» اشاره اش به افراد منحرفی از شیعه است که با شرکت در یک مجلس روضه یا به خاطر تصور غلطی که از امام زمان دارند، فکر می‌کنند همه گناهان آنها بخشیده می‌شود.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

من هم گفتم ومیگویم که در بین مذاهب و ملل مختلف ، افراطیون و قالتاقهایی وجود دارند که منطق سرشان نمیشود هیچکس بجز خودشان را حق نمیدانند و.... سریع فحش وتکفیر میکنند وحکم به قتل میدهند ! در همین تالار دیدیم چند نفرشان را ؟!

اگر بخواهید توهینهای همین جماعت قالتاق را به شهید مطهری وآیت الله طباطبایی وعلامه قاضی و آیت الله جوادی آملی و امام خمینی و علامه سید مرتضی عسکری و علامه سید محسن امین و...برایتان بیاورم !

الان مشکل کجاست ؟ منطق وعقل چه حکمی دارد ؟

کانال تلگرامی اینجانب :
كاربران ذيل از خیرالبریه بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 29 November 2014   #102
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاریخ انتشار:
۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۰

نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره

همه شیعیان ـ حتی عوام ـ می‌دانند قضیّه حضرت محسن (علیه السلام) از طرفی به ماجرای بیت و از طرفی به ماجرای سقیفه ارتباط غیر قابل انفکاک دارد. آیا گوینده‌ی کلام مذکور این حقیقت را نمی‌داند؟ و آیا نمی‌داند که این کتاب قطور فقط یک جلد از حوادث صدر اسلام و زندگانی حضرت صدیقه طاهره است؟ اگر می‌داند، پس باید استغفار نماید و رسماً اقرار به اشتباه کند، و اگر نمی‌داند پس در این امور دخالت نکند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، آیت الله میلانی از فضلای حوزه علمی قم در پاسخ به سوالی در خصوص شبهه افکنی ها در خصوص ایام محسنیه و حضرت محسن بن علی (علیه السلام) بیانیه را صادر نمودند که به شرح زیر است :

بسمه تعالی
هیچ مسلمانی تردید ندارد که حضرت زهرا (علیها السلام) فرزندی به نام محسن ـ که رسول الله (صلی الله علیه وآله) نام‌گذاری کرده بودند ـ داشته‌اند، آنگاه سؤال می‌شود: این فرزند اگر متولّد شده کجا رفته و چه شده؟ و اگر سقط شده، چرا و چه کسی باعث شده؟

آیا این موضوع سزاوار بحث و تحقیق نیست؟!
دیگر اینکه: همه شیعیان ـ حتی عوام ـ می‌دانند قضیّه حضرت محسن (علیه السلام) از طرفی به ماجرای بیت و از طرفی به ماجرای سقیفه ارتباط غیر قابل انفکاک دارد. آیا گوینده‌ی کلام مذکور این حقیقت را نمی‌داند؟ و آیا نمی‌داند که این کتاب قطور فقط یک جلد از حوادث صدر اسلام و زندگانی حضرت صدیقه طاهره است؟ اگر می‌داند، پس باید استغفار نماید و رسماً اقرار به اشتباه کند، و اگر نمی‌داند پس در این امور دخالت نکند که امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرموده‌اند: رحم الله امرءًا عرف قدره ولم يتجاوز طوره.

علي الحسيني الميلاني
17 محرم الحرام 1436

انتهای پیام/ ز.ح

برچسب ها: هشدار ، میلانی ، اذغدی ، حضرت محسن ، شیعه نیوز

نظر شما
قديمي Saturday 29 November 2014   #103
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: اللهم عجل لولیک الفرج

تاریخ انتشار:
۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۰

نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره

چند روزی است که ویدئویی از سخنرانی چند ماه قبل رحیم پور ازغدی که در جمع طلاب مشهد در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد که در آن به نقل از شهید مطهری شیعیان را قالتاق‌ترین مردم، توصیف می‌کند. پاسخ رسول جعفریان به این برداشت ازغدی خواندنی است.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز»، چندی قبل یک سخنرانی از آقای رحیم پور ازغدی منتشر شد که ضمن آن مطلب بسیار مهمی را به آقای مطهری نسبت داده بود.

متن کامل یادداشت جعفریان بدین شرح است:

ازغدی در این جلسه گفته است:

«آقای مطهری می گوید: شیعه مردم شیعه جزو قالتاق ترین مردم دنیا هستند. اینها تعابیر آقای مطهری است. می‌گوید:‌مردم ما، مردم شیعه جزو قالتاق‌ترین مردم دنیا هستند که ما تا حال دیده‌ایم. یعنی دروغ می‌گویند. ربا می‌خورند.گران می‌فروشند. کلاه هم رو بر می‌دارند. اهل نماز و روزه و خمس و زکات و اینا، افسردگی و کسالت نفس و اینا، در عین حال مدعی‌ترین مردم. این جمله را غیر از مطهری جرأت ندارد [بگوید]. می‌گوید: یکی از قالتاق‌ترین، مدعی‌ترین مردمند، که فکر می‌کنند از همین الان کنار انبیاء‌ از همین الان در بهشت‌اند و درباره بقیه اظهار نظر می کنند. می گوید: این یکی از بیماری‌های مردم شیعه است و منشأش منبرهای ماست. ما یک دین و تشیع دیگری را به مردم آموزش می‌دیم. می‌گوید: این یک وسوسه شیطانی است، ما اینها را از خدا دور کردیم. از فرمان خدا. بهشون یاد دادیم لازم نیست به اوامر خدا عمل کنید. اسمت که شیعه است کافی است. کاری کردیم، جوری دین رو معرفی کردیم که مردم به این دلخوش کردند که ناممان بین دوستان علی بن ابی طالب است....»

توضیح کلی:

آقای مطهری دو جا بحث از قالتاق‌بودن را مطرح کرده که عبارات یاد شده بالا که دنباله حرف و سخن آقای مطهری است، در آنجا نیامده و آن قسمت در عدل‌الهی آمده است (مجموعه آثار 1/ 338). بنابرین نخستین مشکل، وصل‌کردن اینها به همدیگر است که در متن آقای مطهری نیست.

اما در دو موردی که آقای مطهری بحث قالتاق بودن را مطرح کرده، یک مورد مفصل آن درباره کسانی است که فکر می‌کنند ظهور مهدی (عجل الله تعالی فرجه) تنها برای شیعیان است. و دیگری به طور کلی در باره تربیت شیعیان است که نباید چهار تا قالتاق شیعه فکر کنند که بهترین هستند با این عبارت « می‌گوییم فقط ما مورد عنایت خدا هستیم و براى ما همان انتساب نام ائمه کافى است، چیز دیگر نمى‏‌خواهیم. خدا هم بهشت را آماده کرده براى ما چهارتا قالتاق‏! بعد می‌گوییم پس چرا ما مسلمان‌ها اینقدر بدبخت و بیچاره‌‏ایم؟ »

هر دو عبارت، به هیچ روی، آن جمله کلی آقای ازغدی را ندارد که شیعیان جزو قالتاق‌ترین مردم دنیا هستند. آدمی به خدا پناه می برد که آقای مطهری چنین نسبتی را به کل شیعه بدهد آن هم آنها را نه قالتاق که قالتاق‌ترین مردم دنیا بداند.

حالا هر دو مورد را نگاه کنید و خود قضاوت کنید که چطور چنین نسبت ناروایی به آقای مطهری داده شده و در حضور تعدادی طلبه، کسی چنین اتهامی را به شهید مطهری زده و جامعه شیعه را چنین متهم کرده و بعد هم سایت‌های ضد شیعه از آن به عنوان شاهد کلام علیه شیعه استفاده کرده‌اند.

عین عبارات شهید مطهری:

1. مجموعه ‏آثار استاد شهید مطهرى ج‏26 - 293

«شخصى آمد خدمت امیرالمؤمنین على علیه السلام؛ یک لبخندى زد، عرض کرد: "یا امیرَالمؤمنین! انّى احِبُّکَ " : من تو را دوست دارم. فرمود: وَلکِنّى ابْغِضُکَ‏ اما من تو را دشمن دارم. (نفرمود دروغ می‌گویى، چون راست می‌گفت، دوست هم داشت.)

گفت: چرا؟ حضرت فرمودند: «براى فلان کارت. فلان‌‏کس احتیاج داشت به تعلیم قرآن و بر تو واجب بود که آن را به او یاد بدهى، از او پول گرفتى».

بنابراین هیچ منافاتى نیست که ما على(علیه السلام) را دوست داشته باشیم اما عمل ما طورى باشد که على ما را دشمن داشته باشد. امام صادق علیه‌السلام فرمود: "کونوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونوا عَلَیْنا شَیْناً" ؛ شما شیعیان اسباب افتخار ما ائمه باشید، زیور ما باشید، مایه ننگ و عار و خجلت و شرمندگى ما نباشید؛ یعنى طورى باشید که در میان سایر مسلمانان نمونه‏‌هایى از تقوا و پاکى و درستى باشید. فرمود: طورى باشید که وقتى مردم شما را می‌بینند بگویند رَحِمَ اللَّهُ جَعْفَراً ؛ خدا بیامرزد امام جعفر صادق علیه‌السلام را. چه شیعیان خوبى درست کرده. وَ لاتَکونوا عَلَیْنا شَیْناً مایه ننگ و عار ما نباشید. شما وقتى که اخلاقتان، بازارتان، روحیه و کردارتان برخلاف اسلام است، اسباب خجلت و شرمندگى و سرافکندگى ما خواهید بود.

دیگر از این بهتر [می‌توان گفت؟!] آن، بیان قرآن؛ آن، سخنان پیغمبر(صلی الله علیه واله) که قبلًا برایتان عرض کردم، این هم سخنان امام جعفر صادق علیه السلام. از این بالاتر چه می‌شود گفت؟! ولى مگر ممکن است ما از خر شیطان پایین بیاییم؟! می‌گوییم فقط ما مورد عنایت خدا هستیم و براى ما همان انتساب نام ائمه کافى است، چیز دیگر نمی‌خواهیم. خدا هم بهشت را آماده کرده براى ما چهارتا قالتاق‏! بعد می‌گوییم پس چرا ما مسلمانها اینقدر بدبخت و بیچاره‏‌ایم؟ جوابش را قرآن داده. ملتى که افسرش برود در اسرائیل تربیت ببیند و بعد برود در اوگاندا کودتا راه بیندازد آیا انتظار دارید روى سعادت ببیند؟! ذلِکَ‏ بِانَّ اللَّهَ لَمْ یَکُ مُغَیِّراً نِعْمَةً انْعَمَها عَلى‏ قَوْمٍ. همه اینها ریشه‏‌هایى دارد. ریشه‏‌هایى از فساد در میان ما مسلمین وجود دارد، اینها شاخه‏‌هایى است که از آن ریشه‏‌ها بیرون آمده. حالا کِى ما بیدار شویم، کِى متوجه بشویم، کى توبه کنیم به درگاه الهى و خودمان را اصلاح کنیم، و کى خودمان را تطبیق کنیم با آیات قرآن، نمی‌‏دانم. شاید همین مقدار توجهات و تنبهاتى که پیدا کرده‏‌ایم طلیعه‌‏اى است براى اینکه ان‏شاءاللَّه تعالى خودمان را اصلاح کنیم و مسلمان واقعى باشیم».

2. مجموعه آثار استاد شهید مطهری، ج 25 ص 499 ـ 500:

این فکر که هر صد سال یک مجدّد باید ظهور کند، زمینه را مساعد کرد براى قبول یک فکر دیگر که گفته شد هر هزار سال یک نفر ظهور خواهد کرد، و مستمسک واقع شده است براى فرقه‏‌هاى گمراه. آن مرد شاعر می‌گوید:

به هر الفی الف قدی برآید / الف قدم که الف آمدستم

این هم داستانى دارد که هزار سال یک بار یک نفر باید پیدا بشود، یک شخص در سر هزار سال باید پیدا بشود. این هم در فلسفه ایرانی‌هاى قدیم و هندیها باز ریشه‌‏اى دارد. در فلسفه ایرانى و هندى یک فکرى بوده براساس طبیعیات قدیم که اولا آن طبیعیات غلط بوده و تازه از آن طبیعیات هم استنتاج این فکر غلط است.

شیخ اشراق آن را در فلسفه اسلامى وارد کرد. حاجى سبزوارى در منظومه نقل می‌کند به صورت «قیل»

قیل نفوس الفلک الدوار / نقوشها واجبة التکرار

اصطلاحاً در فلسفه می‌گویند «دَوْر و کَوْر». گفتند در هر چند هزار سال یک بار همه چیز عالم تجدید و تکرار می‌شود، همه چیز نو می شود، منتها شبیهش؛ شبیه هر فردى یک فرد پیدا می‌شود، شبیه هر محیى و مصلحى یک محیى و مصلحى پیدا مى‏شود، شبیه همه حوادث از نو پیدا مى‏شود. ولى آنها گفتند در هر بیست و پنج هزار و دویست سال یک بار حوادث عالم تکرار مى‏شود، روى حساب اینکه گردش یک دور فلک ثوابت این‌قدر است. بعد این اندیشه افتاد به دست بعضى از خیالباف‌هاى اسلامى. آمدند با آیات قرآن آنها را تطبیق بکنند، گفتند قرآن می‌گوید: وَ انَّ یَوْماً عِنْدَ رَبِّکَ کَالْفِ سَنَةٍ مِمّا تَعُدّونَ. پس هر روز از روزهاى الهى هزار سال است و چون هر سال سیصد و شصت روز است، پس هر سال الهى هم مساوى است با سیصد و شصت هزار سال، پس یک دوره عالم سیصد و شصت هزار سال است.

عالم یک دوره سال خودش را در این مدت طى می‌کند، بعد نو مى‏شود. این هم یک اندیشه است.البته سخن مهملى است. اما از ضلالت، ضلالت برمی‌‏خیزد. اینها را می‌گویم چون اینها جزء سمومى است که در افکار ما رخنه کرده. باید اینها را طرد بکنیم. تا اینها را طرد نکنیم و از فکر خودمان بیرون نریزیم هیچ وقت فکر ما زنده نمی‌شود.

بعد یک عده گمراه‌‏کن و مُضِلّ هم آمدند آن آیه دیگر را که می‌‏فرماید: یُدَبِّرُ الْامْرَ مِنَ السَّماءِ الَى الْارْضِ ثُمَّ یَعْرُجُ الَیْهِ فى یَوْمٍ کانَ مِقْدارُهُ الْفَ سَنَةٍ مِمّا تَعُدّونَ یعنى «فرمان را از آسمان به زمین نازل می‌کند، سپس به سوى او بالا می‌رود در روزى که مساوى است با هزار سال شما» این آیه را این طور معنى کردند که در هر هزار سال یک بار کار مردم به وسیله انبیا تجدید و تدبیر مى‏شود.

گفتند تدبیرکردن یعنى تجدید کردن به اینکه یک پیغمبرى مثلًا بیاید در روزى که مقدارش هم هزار سال است، پس هر هزار سال یک بار یک نفر خواهد آمد.بعد از این و در اثر این، چه گمراهى بزرگى در عالم تشیع پیدا شد! یک عده از مردم از دین جدا شدند به واسطه همین افکار مفت و مزخرف.

نه آقا! ما همچو چیزى نداریم که صد سال یا هزار سال یک بار یک نفر باید ظهور کند. فقط درباره یک نفر هست که آن هم در این سطح نیست، در سطح دیگرى است، جنبه جهانى دارد نه اینکه مخصوص به عالم شیعه باشد، و آن وجود مقدس حضرت حجت علیه السلام است. ایشان مربوط به همه عالَم‏ان است. آنهایى که شنیده‌‏اید در منبرها می‌‏گویند بیاید یک مشت شیعه را نجات دهد، یک مشت شیعه دروغ است. یک مشت شیعه که قالتاق‏ترین مردم دنیا هستند امام زمان علیه السلام حامى اینها نیست.

او مصلح کلّ عالم است. درباره او هم ما هیچ حق نداریم به اینکه وقت معین کنیم، حساب بکنیم چند سال دیگر، ده سال دیگر، از این حساب ابجدهایى که هر روز می‌کنند. یک دفعه می‌آیند آیه «انَّ الْارْضَ لِلَّهِ یورِثُها مَنْ یَشاءُ»

و یک وقت آیه «وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِى الزَّبورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ انَّ الْارْضَ یَرِثُها عِبادِىَ الصّالِحونَ».

را حساب می‌کنند که مثلًا در فلان سال حضرت ظهور می‌کند. از اینها بترسید و تکذیب بکنید که: کَذِبَ الْوَقّاتونَ. هیچ کس هم در دنیا، نه ما و شما و نه هیچ مصلح دیگرى نمی‌تواند ادعا بکند که من می خواهم آن کار را انجام بدهم. او بالاتر از این است.

به قول یک نفر مرد دانشمند: یک وقت است که ما می‌خواهیم حیاط خودمان را روشن بکنیم و یک وقت منتظریم دنیا روشن شود. روشن شدن دنیا در اختیار بنده و شما نیست، حساب دیگرى دارد، خورشیدى باید طلوع بکند تا همه عالم روشن بشود. آنچه وظیفه ما و شماست این است که خانه خودمان را روشن بکنیم، خیابان خودمان را روشن بکنیم، شهر خودمان را روشن بکنیم، کلبه خودمان را روشن بکنیم؛ اما آن مطلب بیرون است از این حسابها.

بد فهمی از عبارت مرحوم مطهری

روشن است که آقای مطهری با اشاره «به یک مشت شیعه که قالتاق ترین مردم دنیا هستند» اشاره اش به افراد منحرفی از شیعه است که با شرکت در یک مجلس روضه یا به خاطر تصور غلطی که از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) دارند، فکر می‌کنند همه گناهان آنها بخشیده می‌شود.

اما این که تصور شود ایشان گفته است که شیعه از جمله قالتاق ترین مردم دنیا هستند، یعنی یک جمله کلیه در باره همه شیعه، بسیار خطاست و روشن است که مقصود آقای مطهری نیست و نمی‌تواند باشد.در واقع، فارسی نفهمی ایشان(آقای رحیم پور ازغدی) سبب چنین برداشت غلطی شده تا آن طور واضح و با تأکید چنین نسبت زشتی را به شیعه بدهد که نه فقط راجع به شیعه راجع به هیچ دین و مذهبی نمی‌شود با این کلیت چنین اظهار نظری را کرد.

نکته دیگر این است که اگر سخن آقای مطهری ایهامی هم دارد، به دلیل آن است که در سخنرانی ابراز شده و ایشان حق نداشته چنین برداشتی از سخن آقای مطهری بکند.به علاوه نسبت‌دادن تفصیلی به این که این انحراف از منبرهای علما نشأت گرفته، باز ایراد دیگر است. معلوم است که اینجا هم اشاره به برخی از منبرهاست، و تازه آقای مطهری با این تأکید و تفصیل هم این را نگفته است.

حاصل آن که بر اساس گفته آقای رحیم پور، شیعه جزو قالتاق ترین مردم دنیاست، تمام این انحراف هم از منبرهای علماست و بنابرین تصور بفرمایید چه چیزی برای شیعه می‌ماند.از همه جالب تر این که این در حضور عده ای روحانی گفته می شود که مطالب وی را یادداشت هم می کنند!!

منبع: آنا

انتهای پیام/ ز.ح

برچسب ها: شیعیان ، دنیا ، طلاب ، پاسخ ، شیعه نیوز

قديمي Saturday 29 November 2014   #104
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

خذلهم الله لعنهم الله
قديمي Saturday 29 November 2014   #105
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

اولا ان سائل مغرضانه پرسید زیرا همه سخنان ازغدی را نشنیده بود و حتی آقای میلانی هم براساس آن سوال جواب گفت :

http://www.porsanews.com/44654/%D8%A...%AF%DB%8C.html

امام صادق ع فرمود عقل دلیل مومن است :

من خودم سخن ایشان را گوش کردم اصلا چنین حرفی نزده بلکه در تاییدش هم گفت :
گفت: ما پرسیدیم چرا به معارف اهل بیت کار ندارید بعد دروغ بستند و گفتند فلانی گفته است که اصلاً حضرت محسن نبوده است و گفته است عزاداری برای حضرت محسن بدعت است. چرا دروغ می گویید؟ این حرف هایی که می گویند محبت کافی است این حرف های مسیحی ها و بودایی هاست. یک عده شیعیان واقعی اند و عده ای شیعیان قالتاق که ربا می خورند و گران فروشی می کنند و دروغ می گویند. اینها امام خمینی و شهید مطهری را هم لعن می کنند.
اینهایی که در مجالس‌شان می گویند من رقاصه عباسم هیچکدام حاضر نیستند با داعش بجنگند. امام حسین فرمود الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی السنتهم… فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون. هنگامی که باید از جان و آبرو بگذرند فرار می‌کنند. آن کسانی به اباعبدالله و حضرت محسن ارادت واقعی داشتند که در بدر و خیبر و زیر آتش و بمباران ایستادگی کردند و جنگیدند نه شما شیعه‌های انگلیسی که کمک می کنید به وهابیت و فیلم عزاداری‌های‌تان را در شبکه های ماهواره‌ای پخش می‌کنند. شماها طرفدار حضرت محسن نیستید. کاسب اید.
….چرا دروغ می گویید نامردا ….

مگر به جناب خیرالبریه هم ناصبی نگفتند وحکم قتلش را ندادند بعلت نفهمیدن سخنش ؟!

کانال تلگرامی اینجانب :
تعداد 2 كاربر از خیرالبریه بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
قمه زنی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:55AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه