بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 5 January 2009   #1
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

تاريخ ثبت نام: Nov 2006
پاسخ‌ها: 951
Smile اندر حکایات ...

نقل قول:
در اصل توسط yaallah نوشته شده است بسم الله الرحمن الرحيم
ان الحكم الا لله
سلام عليكم

به دلیل اهانت های مکرر و اتهام های فراوان ، به دلیل اتهام زدن به جناب خیرالبریه که فریبکار هستند و ... ، به دلیل قبول نکردن جناب خیرالبریه به عنوان فرد مناظره کننده، مناظره لغو شد.
ان شاء الله تعالی ما را هم دیگر در این سایت نخواهید دید.

بودن عقیده مخالف در کنار عقیده دیگر باعث این می شود که طرف سخنان جبهه مخالف را بشنود و بعد تصمیم بگیرد. حال دوستان شیعه شما بمانید و خودتان. و کسی از اهل سنت در این جا نباشد تا می توانید از عقاید حقه (!) دفاع نمایید. (روی سخن بنده تا تمام افراد تالار بود.)

مگر الله جل جلاله نمی گوید:
فبشر عباد الذين يستمعون القول فيتبعون أحسنه
شما بمانید و یک قول و یک طرفه تصمیم بگیرید.

گر چه بعد از رفتن عده ای پیدا می شوند و باز می گویند فرار کرده است اما بگذار بگویند... الله جل جلاله خودش میان ما داوری خواهد کرد....

در آخر این را بگویم که بنده تمام اهانت کنندگان را بخشیدم. حتی آن شخصی که ما را حرام زاده و حرام لقمه خطاب کرد. ولی مراقب باشید که شاید کس دیگری بیاید و شما به وی اهانت و شما را نبخشد....

ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان و لا تجعل فی قلوبنا غلا للذین آمنوا ربنا انک رووف رحیم

دوستان خدانگه دار

ان الحکم الا لله

والسلام

یا الله
قديمي Monday 5 January 2009   #2
یا علی اغاز عشق
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Oct 2007
پاسخ‌ها: 608
ج: اندر حکایات ...

یا حسین

حالا به نوشتار ان شیعی نما یی که دفاع از این وهابی کرده هم نظر شود که چگونه شیعه را خوار نشان می دهد در مقابل وهابیت
یا علی اغاز عشق حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 5 January 2009   #3
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

Wink اندر حکایات ...

نقل قول:
در اصل توسط yaallah نوشته شده است
چیزی به نام وهابیت وجود ندارد. بنده طرفدار اهل بیت (رض) هستند. فی قلوبهم مرض را الله جل جلاله می داند چون آگاه به قلب ها است و شما نمی دانید. ان شاء الله تعالی نباشم. جناب خیرالبریه درست تر از شما عزاداری می کند. منظور وی جمیع صحابه بوده است. مثلا طبرسی و طوسی و صافی به قول مفسرین صحابه مانند ابن مسعود و ابن عباس (رض) هم استناد می کنند. پس آیا طبرسی و طوسی و صافی اشتباه می کنند. به غیر از آن به قول تابعین نظیر مجاهد هم بسیار توجه می کنند. شما شیعیان باید بدانید صحابه مجموعه ای بزرگ است و اهل بیت را هم شامل می شود پس جمله ایشان صحیح است. ایشان هستند که می دانند و شما نمی دانید. اگر بنده با شخصی مانند جناب خیرالبریه مناظره نکنم پس بیایم با شما و جنابان عبدالحسین و مهرداد و غلامعلی معتقد به قمه زنی و ترویج دهنده آن مناظره کنم. کاربر یار مهدی در موضوع خاص ما از مناظره امتناع کردند. جناب مهرداد سوای ترویج قمه زنی ، اهانت های مکرر می نماید و روند مناظره را با پست های بسیار خود تخریب می کند. والله تعالی اعلم

واقعا برای شما دسته خاص از شیعیان متاسفم. وقتی مطلبی را نمی دانید ، و گمان دارید آن مطلب را به عنوان 100% اعلام می کنید. شما به جناب خیرالربیه تهمت و می زنید بر حسب ظن و گمانتان. وای بر کسانی که بر اساس ظن و گمان در مورد دیگران سخن می گویند. وای بر ایشان. نصیحت بنده را بشنوید و مراقب باشید و از ایشان معذرت خواهی کنید.

پستی در جواب شما ارسال نمی شود. منتظر نمانید.
نقل قول:
در اصل توسط yar-mahdi نوشته شده است
در مورد ادعای ایشان مبنی بر امتناع بنده از بحث، بنده خودم زنده ام و اعلام می کنم که از این کار امتناع نورزیدم.
وقتی ایشان ابتدا بحث روی احادیث را با شیعیان، در سرفصل مناظره منصفانه مطرح کردند، بنده اعلام کردم که حاضرم راجع به مسائلی کلی با ایشان گفتگو کنم. بعد که ایشان گفت: نه. من هم عطا را به لقا بخشیدم. اما ایشان با ایجاد سرفصل *مناظره ای منصفانه در مورد مباهله* نام بنده را نیز در لیست قرار دادند. اتفاقا ً من هم اعلام آمادگی کردم. اما ایشان به خاطر حذف بنده، مجددا ً سرفصل دیگری گشودند با عنوان مناظره سالم و منصفانه در مورد آیه مباهله و در پست سوم تصریح کردند که هدف از ایجاد سرفصل جدید، تنها حذف بنده بوده است. حال این حذف شدن چگونه به معنای امتناع من است از بحث، خدا می داند!!
نقل قول:
در اصل توسط عبد من عبادالله نوشته شده است
با سلام خدمت شما جناب يالله
مطلبي هست كه همان ابتداي اين تاپيك مي خواستم به عرضتان برسانم اما متاسفانه فرصت نشد

وقتي كه شما تاپيكي را باز كرديد و در آن نام چند تن را برديد كه مي خواهيد با آنها مناظره داشته باشيد به معني اين است كه تعهد كرده ايد كه با ايشان مناظره داشته باشيد و قطع يكطرفه مناظه با ايشان و ايجاد سرنگار جديد هم پيمان شكني است كه خلاف دستور صريح قرآن مجيد است و هم نوعي توهين تلقي مي شود
من قبلا يك بار به درخواست شما مكان مناظره را تغيير داده بودم اما اين بار به دلايل فوق الذكر معذورم
بسم الله الرحمن الرحيم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَوْفُواْ بِالْعُقُودِ
اى کسانى که ايمان آورده‏ايد! به پيمانها (و قراردادها) وفا کنيد!
البته اين امتناع بنده از مذاكره حتما بايد مورد قبول شما هم باشد
چراكه وقتي شما به علت قمه زني كه حكم آن را تنها در نظر خود حرام مي دانيد و حجت شرعي محكم و يا آيه اي صريح در باره آن نيامده از مناظره خودداري مي كنيد، انتظار نخواهيد داشت كه ما با كسي كه صريح آيه قرآن را نقض مي كند وارد مذاكره شويم
و الحمدلله

راستي هرگاه علاقه داشتيد در همان تاپيك قبلي و يا قبل از آن آماده ادامه گفتگو با شما عزيز هستيم
و در ضمن از شما دوست عزيز انتظار مي رود كه براي قرار دادن نام دوستان در مناظرات پيشتر از آنها اجازه بگيريد و البته پس از آن نيز كه تاپيك را تشكيل داديد مناظره را تا انتها ادامه دهيد
قديمي Monday 5 January 2009   #4
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

Wink اندر حکایات ...

نقل قول:
در اصل توسط yar-mahdi نوشته شده است
بسم رب المهدی
سلام علیکم

نکاتی را خدمت دوستان عرض می کنم:

اولاً - وقتی کسی از یک گروه، می خواهد مناظره ای پیرامون نظریه ی گروهی دیگر داشته باشد، از گروه دوم می خواهد تا فرد یا افرادی را برای این منظور به وی معرفی کنند. حال اگر خواست مناظره می کند و اگر نخواست، نه.
سیره و شیوه ی عاقلان عالم بر این است. نه این که خود بگردد، از آن گروه که در موضوع مورد مناظره ی فرد، متحد الرای ولی در موضوعات دیگر بی ربط، مختلف الرای اند، عده ای را گلچین کند و بگوید: من فقط حاضرم با اینان سخن بگویم!
این خلاف عقل و منطق است و چنین کسی از دو حال خارج نیست:
یا حذف شدگان را کسانی می بیند که قادر به دفاع در برابرشان نیست و باید به بهانه ای آنان را از بحث خارج کند، و یا اصلا ً عاقل نیست!!

در موردی که رخ داده بنده فکر می کنم این شخص عاقل است، اما توان علمی مقابله با حذف شدگان را ندارد. بعید نیست همه قبول داشته باشند که توان علمی برخی حذف شدگان (همچون جناب عبدالحسین) از بسیاری افراد شیعه ی سایت - و از جمله باقی ماندگان در مناظره - بیشتر است.

ثانیا ً - وقتی کسی به روش پیشین عمل نکرد، و افراد دلخواه خویش را برای بحث برگزید، این مناظره ای بین آن کس و افراد برگزیده ی خویش است. و نه مناظره میان آن کس و گروهی که افراد برگزیده، در آن هم رای اند. بدیهی است دایره ی این مناظره، تنها به معلومات آن کس و افراد برگزیده اش محدود شده و نتایج آن قابل تعمیم به همه ی گروه نیست.

در مورد داستان ما، روشن است که بحث میان شیعیان و یک فرد سنّی نیست؛ بلکه گفتگویی است میان یک سنّی و چند شیعه. و نظریات آن چند نفر الزاما ً منعکس کننده ی نظریات شیعیان نبوده، و نتایجش ارزشی برای گروه شیعه نخواهد داشت.

ثالثا ً - وقتی کسی می خواهد با نماینده ی یک گروه مناظره کند، دو دلیل می تواند داشته باشد:
1- صرف ردّ نظریه ی آن گروه؛ 2- ردّ نظریه ی آن گروه در جهت اثبات نظریه ی گروه دیگری که خود عضو آن است.
واضح است که در هر دو صورت، آن کس باید مبانی و اصول خود یا گروهش را معرفی نموده تا در مناظره مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر بدون این کار مناظره شروع شده و آن کس در میانه ی راه، هر کجا که مغلوب شد جا بزند، کسی نمی تواند وی را بازخواست نماید.

در مورد این ماجرای جنجالی، بایگر اصلی داستان، منظور خود را روشن نکرده و مبانی دقیقی ارائه نداده است. این مطلبی است که جناب عبد من عبادالله از ابتدای بحث آن را متذکر شدند که گوش شنوایی یافت نشد!

رابعاً - وقتی کسی از یک گروه بخواهد روی موضوع متحد الرای از یک گروه دیگر مناظره کند، تنها با هماهنگی نمایندگان گروه دوم، می تواند افرادی را در بحث وارد کند. این افراد هم یا از گروه خودش خواهند بود، و یا دیگر مخالفین گروه دوم. به هر روی وارد کردن افراد مخالف گروه دوم، تنها با قبول نمایندگان گروه دوم خواهد بود. چون ممکن است آن افراد با هر مخالف خود، به گونه ی خاصی سخن بگویند؛ یا حتی با برخی مخالفین شان، اصلا ً سخن نگویند.

در این ماجرای عجیب و غریب، شاهد ورود فردی نظیر hidayat از سوی هنرپیشه ی داستان هستیم که آشکارا از گروه قرآنیان است. البته بگذریم از این که نظریات افراد دیگری چون Teshneh و امیر هم، در برخی اوقات بی شباهت به قرآنیان نیست!
حال باید پرسید ورود این قرآنی به بحث با چه مجوزی صورت گرفته است؟! مگر نه این که بازیگر ما، در پست نخست هر دو سرفصل ایجاد شده اش، سخن از "دوستان شیعه و اهل سنت" آورده است، و اساساً در پست 34 سرفصل "مناظره سالم و منصفانه در مورد آیه مباهله" مینویسند:
نقل قول:
این اهل شیعه هستند که باید قضیه را اثبات کنند. در واقع بنده منظورم دفاع است نه حمله. اهل شیعه مدعی اند بهترین دلیل برای اثبات امامت آیه مباهله است. بنده می خواهم اثبات کنم خیر و در واقع دفاع کنم. پس این شما هستید که با برداشت از احادیث اهل سنت باید مسئله را اثبات کنید.
والسلام
قديمي Monday 5 January 2009   #5
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

Wink اندر حکایات ...

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است
نقل قول:
به دلیل اهانت های مکرر و اتهام های فراوان ، به دلیل اتهام زدن به جناب خیرالبریه که فریبکار هستند و ... ، به دلیل قبول نکردن جناب خیرالبریه به عنوان فرد مناظره کننده، مناظره لغو شد.
با سلام خدمت دوست گرامی و محترم جناب یا الله

شما بدل نگیرید ، من از جانب ایشان از شما معذرت میخواهم ؛ این مشکلات همیشه وجود داشته ودارد اما ؛ خورشید همیشه پشت ابر نخواهد ماند.

قبلا با همکیشانشان هم بدتر ازاین رفتار را کردند اما مطمئن باشید که شیعه دین عقلانیت و اخلاق است و از امثال این افراد بری.

مگر رسول الله را جادوگری دیوانه نخواندند ؟؟؟ آیا رسول الله ناامید شد ؟

بنا براین به جهت دور کردن توهم شکست از خود تمنا دارم که ادامه دهید وکاری به هیچکس نداشته باشد و فقط برای رضای الله تعالی و ارشاد وتنبیه غافلین ادامه دهید که ارزش بحث علمی بیش از این حرفهاست .

البته فکر کنم که چون بعضی از این برادران مثل خود من که مناظراتی قبلا در سایتهای اهل سنت داشتیم ومورد اهانت واقع شدیم حال مقابله به مثل میکنند که بنظر حقیر صحیح نیست وهمه مثل هم نمیشوند .

اصلا شما فرض کنید که اینجا بحثی علمی و دوستانه فقط بین من وشماست وکاری به هیچ کس نداشته باشید .

واذا مروا بالغو مروا کراما
قديمي Monday 5 January 2009   #6
Abdolhusain
جان من بادا فدای فاطمه

تاريخ ثبت نام: Mar 2008
پاسخ‌ها: 1,065

بسمه تعالی شانه
جناب یارمهدی سلام علیکم
با تشکر از بحثی که درست کرده اید.
از ابتدا هم مشخص بود که کاربر اهل خلاف توان ایستادگی در برابر پاسخ به شبهاتش را ندارد و فرار خواهد کرد.چه انتظاری دارید از کسی که ترویج شبهاتش نیز در حد کپی پیست است و چنین شخصی قطعا زمان جواب گرفتن توان ایستادگی نخواهد داشت!چنانچه شاهد بودیم،هم از ایشان و هم غیر ایشان.
اما آنچه درباره ایشان مطمئنم این است که شخصی بی سواد هستند که از اصول مسلم علمی اهل بدعت نیز بی خبرند.از خزعبلاتی که در رابطه با احادیث و... می گویند و قواعد کلی!! که اختراع!! کرده اند این مهم به وضوح آشکار است!مبنای این شخص بنیان اهل خلاف را هم متزلزل می کند!واقعا برای این اشخاص باید متاسف بود که ادعای بحث علمی دارند و از واضحترین مسائل نیز بی خبرند.
و بیش از ایشان باید برای افرادی متاسف بود که این اهل خلاف را "دوست گرامی و محترم" خوانده و از ایشان "تمنا" برای بازگشت و باقی ماندن می کنند!و من یتولهم منکم فانه منهم ان الله لا یهدی القوم الظالمین.

Abdolhusain حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از Abdolhusain بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Tuesday 6 January 2009   #7
كيوان(tic)
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jan 2008
پاسخ‌ها: 320

در تاپيك مناظره منصفانه جناب يا الله خطاب به جناب خيرالبريه فرمودند
نقل قول:
دوست عزیز خواهش دارم بحث را منحرف ننموده و فقط در مورد آیه مبارکه مباهله سخن بگوییم. اگر مطلبی غیر از این مورد فرستاده شود با عرض پوزش به علت کمی وقت بنده توان بررسی ندارم. والله اعلم
خدايا چه بگويم نيامده دوباره صحبت از رفتن مي كند
كيوان(tic) حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از كيوان(tic) بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 22 January 2009   #8
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین

سلام علیکم

جناب خیر البریه
شما شروط مناظره را نقض کرده اید. در شروط مناظره بنده تاکید کرده ام اما توجهی نمی نمایید. شروط مناظره را بار دیگر اعلام می کنم
شروط مناظره:
نقل قول:
1- قدم به قدم و آهسته پیش رویم و دوست مناظره کننده از نوشتن چند پست طولانی با موضوعات متفاوت بپرهیزد. مثلا روایات را همینگونه پشت سر هم وارد نکند.
2- ادب و احترام از سوی هر دو طرف رعایت شود.
3- بنده به علت کمی وقت تضمین نمی کنم پست ها را با فاصله زمانی کم (مثلا دو یا سه روز یک بار) بفرستم اما تضمین می کنم که جواب را بفرستم. والله اعلم
این مطلب را در اولین پست عرض کرده ام.
http://iranclubs.net/forums/showpost...50&postcount=1
بنده می توانم به همه روایاتی که آورده اید در چند پست طولانی پاسخ دهم اما این گونه هم مطالب پیچیده می شود و هم خوانندگان رغبت به خواندن نخواهند داشت. شما چندین بار تا حال حاضر این شرط را نقض کرده اید. بار دیگر عرض می کنم در هر سری پست فقط یک حدیث ارائه دهید و مطالب را پیچیده نکنید. اگر حاضر نیستید و یا نقض می کنید بنده با فرد دیگری مناظره بنمایم چون به صلاح نمی دانیم این نوع مناظره را. بلکه مناظره با این شروط را خوب تر می بینیم.

ان الحکم الا لله

والسلام

یا الله

آخرين ويرايش yar-mahdi ، Thursday 22 January 2009 در 05:48PM.
yar-mahdi حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از yar-mahdi بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 4 February 2009   #9
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

نقل قول:
در ضمن بنده مشکلی با مطالب جناب یار مهدی ندارم و شما می توانید از مطالب ایشان یا هر شخص دیگری در این سایت و خارج استفاده کنید. منتها به دلیل اهانت های فراوان جمعیت قمه زنان (جناب عبدالحسین و مقلدان محض وی) و جناب یار مهدی (که هنوز نمی دانم تقلید محض وی از جناب عبدالحسین تا این جا پیش رفته که قمه زنی را هم قبول کنند) بنده با ایشان مناظره نمی کنم.
قديمي Sunday 8 February 2009   #10
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم

ان الحکم الا لله

جناب خیرالبریه گویا شما تمایلی به مناظره ندارید. واقعا تعجب آور است!
اگر مناظزه نمی خواهید انجام دهید اولا بفرمایید چرا پذیرفتید مناظره را و ثانیا حداقل به بنده بفرمایید که دیگر این قدر منتظر نمانم. بنده فرصت کمی دارم و شما متاسفانه مناظره را تقریبا رها نموده اید. خواهش دارم اگر نمی خواهید پاسخی هم بفرستید بفرمایید تا مناظره ختم شود. والله اعلم

والسلام

یا الله
قديمي Thursday 12 February 2009   #11
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

نقل قول:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
جناب خیرالبریه
متاسفانه شما در ارسال مطالب بسیار دیر عمل می کنید با این که برای تاپیک های دیگر مطلب می فرستید. بنده متاسفانه وقتم تنگ است و احتمالا تا 1 ماه دیگر نتوانم مطلبی ارسال کنم. انشاء الله تعالی ادامه مناظره بعد از 1 ماه خواهد بود. والله اعلم
والسلام
یا الله
قديمي Friday 3 April 2009   #12
yar-mahdi
اللّهم عجّل لوليّك الفرج

نشان yar-mahdi

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام عليكم
احتمال فراوان بنده تا مدت زیادی فرصت ارسال مطلبی را نداشته باشم. والله اعلم.
والسلام
یا الله

Bookmarks

کلیدواژه ها
اهل سنت, فرار

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:26AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه