بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 27 November 2014   #61
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.

تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

جناب دکتر عزیز::

خود مستحضرید دهها بار مستنداومستدلا برای وی این مسایل که از اوضح واضحات است توضیح داده شده اما گویی ریشه ناپاک و تلمذ در مکتب صدرایش کار خودش را کرده است.

همانطور که همگی مستحضرید چرندایت و دهان گشادی وی در سایر ابعاد ضرور دین مثل عصمت خداوند متعال و خلفایش و توانایی غیبی و این قبیل مسایل نیز صورت گرفته است

که البته چیز عجیبی نیست و عاقبت تلمذ در روش وحدت وجودی و دینداری عشقی المیزانی بیش از این نخواهد بود

و قبل تر ازاین فرد،بزرگانش در مجمع تخریب!! چنین وقیحانه ضروریات را منکر شده اند

و این همان خطریست که دارد اپیدمیک می شود و تنها مانعش در بدنه اجتماع و بین مردم عادی همین تعظیم شعائرهاست همین عزاداری ها که حافظ قرائت اصیل از اصل دین و سرچشمه دین در بین عموم است

و حال که می خواهند اینها را از مردم بگیرند دقیقا مشخص است که هدف چیست و نتیجه چه خواهد بود
که نتیجه همین کاربرانی مثل عالم مقدس ملکوت و خ یرالبریه و امثالش هست

این خطر است که با تضعیف تبری به تضعیف تولی انجامید وحال چندسالیست که پروژه برداشتن موانع این تضعیف سازی و نابودسازی شروع شده است واین فتنه مذهبی عجیبیست!
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 27 November 2014   #62
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

صد بار گفتم بجای یاوه سرایی وقمه زنی برو اول کتاب کافی را بخوانید بعد بیا اگر خوانده بودی میدانستی که این رفتار از زمان جاهلی در زنان وجود داشت ورسول الله ص هم امر کردند که خود را بپوشید وناشرات شعر نکنید :

حتى هجم عليهم النبي صلى الله عليه وآله ونساء الانصار في أفنيتهم على أبواب دورهم وخرج الرجال إليه يلوذون به ويثوبون إليه والنساء نساء الانصار قد خدشن الوجوه ونشرن الشعور وجززن النواصي وخرقن الجيوب وحر من البطون على النبي صلى الله عليه وآله فلما رأينه قال لهن خيرا وأمرهن أنت يستترن ويدخلن منازلهن وقال: إن الله عزوجل وعدني أن يظهر دينه على الاديان كلها وأنزل الله على محمد صلى الله عليه وآله: " وما محمد إلا رسول قد خلت من قبله الرسل أفئن مات أو قتل انقلبتم على أعقابكم ومن ينقلب على عقبيه فلن يضر الله شيئا

در جنگ احد :
پيامبر بر آنها[اهل مدینه] وارد شد و زنان انصار دمِ درِ خانه‌‌‏ها در انتظار بودند و مردان‏شان بيرون آمده و خود را در پناه پيامبر می‏‌كشيدند و از او معذرت می‌خواستند.
زنان انصار همه چهره‌‏ها خراشيده و موى پريشان كرده و گريبان دريده و در برابر پيامبر ایستاده بودند؛ پيامبر آنها را دل‌‏دارى داد و به زبان خوش با آنها سخن گفت و به آنها دستور داد خود را بپوشند و به خانه‏‌هاى خود بروند .

اما شما میگویید که حضرت زینب س هم اینگونه بوده اما من میگم ایشان عقیله فهیمه بوده وصاحب سخن : مارایت الا جمیلا : محال است که در برابر یزید چنین بی عقلی و سبکسری بکند ....

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 27 November 2014   #63
mehrdad_123

در بحث شق الثوب و... عموم فقهای شیعه و سنی فتوا به جواز داده اند آن هم تازه برای میت از اقربایی چون پدر و برادر که بحث پیشوایان دین و بالخصوص عزای خون خدا که (قبلا هم آوردیم مستنداتش را) اساسا استثنای تمام مسایل است در فقه و درش هیچ بحثی نیست

در خصوص میت::

شهید اول احکام الشریعه ج 2 ص 57 -58

شهید ثانی : روض الجنان ج3 _ص 320 و 321

غنائم الايام ميرزای قمی ج 3 ص 556 -557 بحث شق الثوب علی المیت
قديمي Thursday 27 November 2014   #64
mehrdad_123

همین روایتی هم که استناد می کنی رد خودت هست اما نمی فهمی
پیامبر به آن ها نگفت سبک سرووو
بلکه دعای خیر کرد برایشان و دلداری داد و فرمود بپوشانید و بروید منزلتان
نگفت نکنید حرام است و ....

تازه این برای زمانیست که بحث عدم پوشش و ایراداتی هم مطرح بوده

از طرفی شق الثوب و اینها در شعایر حسینی روایت درش به حد تواتر است و قبلا دیدیم نظر صاحب جواهر را.

و آن دسته از روایات خود بوضوح ماجرا را روشن می کند

مضاف بر روایات مذکور بنگر زیارت ناحیه مقدسه را که امام زمان روحی فداه بالصراحه این بحث ناشرات الشعور را مطرح فرموده

و در اینجا فقط یک بی ناموس می تواند چنین تفسیری کشکی در مورد ناموس خدا و خدای عفاف حضرت ام المصایب سلام ا...علیها بر زبان آورد و قتل خودش را واجب کند بر همگان.
قديمي Thursday 27 November 2014   #65
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

کاربر خیرالبریه
درج محتوای دربردارنده توهین و تنش و الفاظ نامتناسب با گفتمان مغایر با توافق ثبت نام و قوانین باشگاه است. در صورت تکرار شناسه شما متوقف خواهد شد.

محمد

کانال تلگرامی اینجانب :

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Thursday 27 November 2014 در 09:53PM.
قديمي Thursday 27 November 2014   #66
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: خونه بابام
پاسخ‌ها: 752
روزنوشته ها: 2

همین که میگم بحث گنده تر از دهنتون اینجا ها نکنید و رعایت کنید که هر کسی این مطالبو می خونه واسه همینه ها ببین چهارتا جوون که همشونم دم از دین می زنن چطور وایسادن بدون شناخت واقعی حتی از خودشون خانواده هم نه! خواهر و مادر !!!!همو زیر هر سوالی میبرن.
اول که گناه هایی که به مادر و خواهر هم نسبت میدین به همون اندازه واسه خود آقاتونم زشته.الان نمیفهمید چون قیامت نشده و همچنان زنها رو بیشتر موظف به رعایت میدونید. پس فحش خواهر و مادری میدین که بیشتر ضربه بزنین!اما باباهاتون میتونن بدتر هم باشن! پس لطفا چون اینجا خانم میاد و میره آقایان مجلس فحش دادن رو هم از پدرانشون مایه بذارن بی زحمت!
دوما الان شماها با این نوع حرف زدنتون دارین سنگ شیعه یا امام حسین رو به سینه میزنید؟!!!
الان خودتون یبار از دید کسی که برای شناخت اومده این تالار متن هاتونو بخونید لطفا ببینید اصلا برا بچه مسلمون جایزه اینطور بحثو ادامه بده؟
به قول میرزا عبدالزکی من واقعا متاسفم.........
قديمي Thursday 27 November 2014   #67
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

تاريخ ثبت نام: Aug 2014
مكان: قم
پاسخ‌ها: 886

دوستان عزیز بحث شیرین شما در مورد قمه زنی بر اثر برداشت اشتباه طرفین از گفتار هم به جدل کشیده شده که زیبنده شیعه حضرت علی ع نیست.قطعا همه شیعه و هدفمان دفاع از اهل بیت است حالا یکی قمه را بالا میبرد یکی نفی . هدف یکی است بهبود عزاداری. وهر دوگروه مصر به درست بودن نظر خود. مناظره خوبه که طرف حق بودن حرفش رو ثابت کنه اما صحبت های دوستان اونم فقط بر اثر برداشت اشتباه از حرف هم وتند روی داره به جدل کشیده میشه که بسیار بد ونکوهیده هست خواهشا اینگونه جدل را ادامه ندهید تا دشمنان شیعه و منافقانی چون عالم هپروت را خوشحال ننمایید.

بنده برادر کوچکتر شما این جدل را به نفع تشیع نمیبینم . ببخشید در مناظره شما دخالت کردم

آیات قرآن و روایات اسلامی ما را از نزاع و گفت‌وگوهای بی‌فایده و اعتراض بر گفتار دیگران بدون غرض و مقصود دینی برحذر داشته است، چراکه نه تنها فایده و نفعی ندارد، بلکه موجب دشمنی، نفاق، و از بین رفتن سلامت عقل می‌گردد. امام صادق به نقل از امام حسین می‌فرماید: «جدال از چهار حال بیرون نیست: اول اینکه مباحثه در مسئله ‏اى است که هر دو طرف نسبت به آن، علم و اتفاق نظر نسبت به آن دارند؛ در این صورت، هر دو از مرحله خلوص و صفا بیرون رفته و علم خود را ضایع کرده و طلب رسوایى و فضیحت نمودید. دوم، آنکه هر دو جاهل به آن موضوع مورد بحث هستند که در این حالت، نادانى خود را آشکار نموده و روى جهل با همدیگر مجادله کرده ‏اند. سوم، اینکه یکی عالم است و با شخصى که جاهل است جدال مى‏ کند. در این صورت، مقصود آن عالم؛ روشن کردن لغزش طرف مقابل از روی ظلم به او است و چهار، یکی جاهل بوده که با شخص عالم جدال مى‏ کند. در این صورت شخص جاهل، احترام و منزلت عالم را حفظ نکرده و نسبت به او ستم کرده است. پس جدال به هر صورت زشت و ناروا است، و کسى که انصاف داشته باشد و در مقابل حق تسلیم باشد، قهراً جدال را ترک خواهد کرد، و در این حالت ایمان خود را محکم نگه‌داشته و سلامتى دین خود را نیکو گرفته و عقل خود را از لغزش و اشتباه حفظ کرده است».

یاعلی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعن اعدائهم
لبیک یا حسین علیه السلام
فقط حیدر امیرالمومنین است
یاعلی
bisetareh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از bisetareh بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 27 November 2014   #68
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

قالَ الإمام الجواد - علیه السلام - : لَوْسَكَتَ الْجاهِلُ مَااخْتَلَفَ النّاسُ.
«كشف الغمّه، ج 2، ص 349»
امام جواد - علیه السلام - فرمود: چنانچه افراد جاهل سکوت میکردند مردم دچار اختلافات نمیشدند .

ما که همواره با دلیل ومنطق میریم جلو .

مذهبی هم که مبتنی بر عقلانیت نباشد دچار چنین تناقضاتی میشود وتنفر ودافعه ایجاد میکند مثل همین طبریه ووهابیه ..... که همه ملل دنیا را از اسلام رمانده اند !

در باره ناشرات شعور هم گفتم که این اعمال از زنان فاطمی محال است و از دختران جوان انصاری بوده که اینکار را کرده اند و راوی به همه زنان نسبت داده :

و بنات النبوة مشققات الجيوب و مفجوعات بفقد المحبوب و ناشرات للشعور و بارزات من الخدور و عادمات للجدود و مبدئات للنياحة و العويل ...اللهوف ص : 7

امام حسین ع که معصوم است و به زنان حرم دستور داد که مبادا عزاداری شیطانی کنند ویقه بچاکند ولطم کنند و الگویشان رسول الله ص هست و....... زنان حرم هم که بعید است تمرد از امر امام ع ورسول ص کنند مگر اینکه بخواهیم مثل قمه زنان فکر کنیم ! پس این اخبار تحریف یا تصحیف شده ویا اشتباه راوی بوده که همه زنان نبوت را مشمول نشر شعر دانسته و ....

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Thursday 27 November 2014   #69
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 20,165

لا اله الا الله
خدا لعنت کنه شیطون رو
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 27 November 2014   #70
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,461

آدمی از خواندن برخی مطالب کاربران این تاپیک احساس شرم می کند!
این همه بحث و جدل و ناسزا و اهانت سر هیچ و پوچ، موجب وهن شیعیان مدعی شده و خود کمتر از قمه زنی نیست!
به راستی خوب بعضی ها در دام سیاست قدیمی استعمار (فرّق تسد) افتاده و دست و پای بیخودی می زنند!
جالب آن که این سیاست نه فقط میان شیعه و سنی اختلاف افکنده، بلکه به داخل صفوف شیعه هم تسری یافته است!
اللهم اجعل عاقبة امورنا خیرا/
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 27 November 2014   #71
پشتیبانی باشگاه
گروه پشتیبانی باشگاه

نشان پشتیبانی باشگاه

تاريخ ثبت نام: Jul 2002
پاسخ‌ها: 1,634

با سلام
ضمن پوزش از کاربران محترم باشگاه بابت تاخیر رسیدگی باطلاع می رساند نوشته های دربردارنده توهین های بسیار زننده حذف شد و با کاربران خاطی برخورد متناسب صورت خواهد گرفت.

پشتیبانی باشگاه جوانان ایرانی
پشتیبانی باشگاه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از پشتیبانی باشگاه بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 27 November 2014   #72
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

سلام

مديريت محترم باید این افرادی معدود را که منطق سرشان نمیشود وفقط با فحاشی قصد تحکم را دارند از همان ابتدا بلاک کند .

اینها فکر میکنند اینجا هم میدان قمه کشی است . هر وقت کم بیارند وشکست بخورند سریع تربیت خانوادگیشونو نشان میدهند ....

چند بار گفتیم که ادب در کلام را رعایت کنید اما .....

واقعا برای مظلومیت امام حسین ع باید خون گریست که حضرتش از شدت غیرت ، موکدا به زنان حرم ، سفارش میکرد مبادا یقه چاک دهند ومو نشان دهند وسر وبدنشان را نامحرمان ببینند و خیمه ها بپا کرد و زنان را در حجاب قرارداد ...... اما چه شده است که بعضی نابخردان چنین ساده ، خیام و حرمت حرم را میدرند برای توجیه یک عمل شیطانی ؟!

صد بار گفتم بجای یاوه سرایی وقمه زنی بروید اول کتاب کافی را بخوانید بعد بیا اگر خوانده بودی میدانستی که این رفتار از زمان جاهلی در زنان وجود داشت ورسول الله ص هم امر کردند که خود را بپوشید وناشرات شعر نکنید :

حتى هجم عليهم النبي صلى الله عليه وآله ونساء الانصار في أفنيتهم على أبواب دورهم وخرج الرجال إليه يلوذون به ويثوبون إليه والنساء نساء الانصار قد خدشن الوجوه ونشرن الشعور وجززن النواصي وخرقن الجيوب وحر من البطون على النبي صلى الله عليه وآله فلما رأينه قال لهن خيرا وأمرهن أنت يستترن ويدخلن منازلهن وقال: إن الله عزوجل وعدني أن يظهر دينه على الاديان كلها وأنزل الله على محمد صلى الله عليه وآله: " وما محمد إلا رسول قد خلت من قبله الرسل أفئن مات أو قتل انقلبتم على أعقابكم ومن ينقلب على عقبيه فلن يضر الله شيئا

آن کسی که روایت کرد ه و میگوید حضرت زینب یقه چاک داده وسر برهنه کرد از کجا دید ؟ نکنه یزیدیان محرم زنان فاطمی بودند که نشر شعر در جلوی ایشان مجاز بوده ؟؟؟؟

در جنگ احد :
پيامبربر آنها[اهل مدینه] وارد شد و زنان انصار دمِ درِ خانه‌‌‏ها در انتظار بودند و مردان‏شان بيرون آمده و خود را در پناه پيامبر می‏‌كشيدند و از او معذرت می‌خواستند.
زنان انصار همه چهره‌‏ها خراشيده و موى پريشان كرده و گريبان دريده و در برابر پيامبرایستاده بودند؛ پيامبر آنها را دل‌‏دارى داد و به زبان خوش با آنها سخن گفت و به آنها دستور داد خود را بپوشند و به خانه‏‌هاى خود بروند .

اما شما میگویید که حضرت زینب س هم اینگونه بوده اما من میگم ایشان عقیله فهیمه بوده وصاحب سخن : مارایت الا جمیلا : محال است که در برابر یزید چنین بی عقلی و سبکسری بکند ....

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Thursday 27 November 2014   #73
mehrdad_123

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته
تو که نمیتوانی مودبانه بحث کنی وسریع جوش میاری چرا وارد بحث میشوی ؟!

چرا توهین میکنی وفحاشی وتهدید .... فکر میکنی من میترسم ؟

من به عقل ومنطق مجهزم و محکم ایستاده ام ... احساسی نیستم .....

بحث ما سر نشر شعور بود که شما معتقدید که زنان فاطمی برخلاف امر مولایشان سر برهنه نمودند و ....آیا انکار میکنید ؟

اگر متن عربی روایت را نمیدانی بگو برایت بیاورم ....
بحث یا گشودن باب هتاکی به ناموس خدا؟!

از لرزش دست هایت معلوم است اصلا نترسیده ای

امثال دنیاپرستانی مثل تو را من میشناسم

بی غیرت افترا زن

من کجا گفتم سر برهنه کرده؟!

البته مصایب از اینها بالاتر است اما خدای عفاف هیچ وقت چنین کاری نکرده است و ناشرات شعور به معنی کاشف شعور نیست بی سواد

این ها دو مطلبند هتاک بی شرف
قديمي Thursday 27 November 2014   #74
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

خلاصه نظر خودم در مورد این وقایع :
امام حسین ع که معصوم است و به زنان حرم دستور داد که مبادا عزاداری شیطانی کنند ویقه بچاکند ولطم کنند و الگویشان رسول الله ص هست و....... زنان حرم هم که بعید است تمرد از امر امام ع ورسول ص کنند مگر اینکه بخواهیم مثل قمه زنان فکر کنیم ! پس این اخبار تحریف یا تصحیف شده ویا اشتباه راوی بوده که همه زنان نبوت را مشمول نشر شعر دانسته و ....

امام علیه السلام به زینب کبرى تسلى داده و به صبر و شکیبایى توصیه نمود و چنین گفت (یا اُخْتاهُ تَعَزّى بِعَزاءِاللّه ...؛)) خواهر! عزاداری خدایی کنید ، راه صبر و شکیبایى را در پیش بگیر و بدانکه همه مردم دنیا مى میرند و آنانکه در آسمانها هستند زنده نمى مانند، همه موجودات از بین رفتنى هستند مگر خداى بزرگ که دنیا را با قدرت خویش آفریده است و همه مردم را مبعوث و زنده خواهد نمود و اوست خداى یکتا. پدر و مادرم و برادرم حسن بهتر از من بودند که همه به جهان دیگر شتافتند و من و آنان و همه مسلمانان باید از رسول خدا پیروى کنیم که او نیز به جهان بقا شتافت )).

سپس فرمود(خواهرم ام کلثوم ! فاطمه ! رباب ! پس از مرگ من گریبان چاک نکنید و صورت خود را نخراشید و سخنى که از شما شایسته نیست بر زبان نرانید)).

در باره ناشرات شعور هم گفتم که این اعمال از زنان فاطمی محال است و از دختران جوان انصاری بوده که اینکار را کرده اند و راوی به همه زنان نسبت داده وسروده :

و بنات النبوة مشققات الجيوب و مفجوعات بفقد المحبوب و ناشرات للشعور و بارزات من الخدور و عادمات للجدود و مبدئات للنياحة و العويل ...اللهوف ص : 7

تفصیل در لینک tatbir1

کانال تلگرامی اینجانب :

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Thursday 27 November 2014 در 09:56PM.
قديمي Thursday 27 November 2014   #75
SART
فرزند خراسان

نشان SART

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
مكان: دیار سربداران
پاسخ‌ها: 2,832

کاربر محترم از درج محتوای توهین و تنش زا بپرهیزید.

محمد

شايد اين جمعه بيايد گل نرگس
باید به آن ها که از کربلا درس مذاکره !!! می گیرند یادآوری کرد که تاریخ گواهی میدهد که نه عمر سعد به ملک ری رسید و نه مردم سازش کار کوفه قرن ها رنگ آرامش و امنیت را به خود دیدند.
اما تاریخ مانده است و سرافرازی امام حسین و یارانش

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Thursday 27 November 2014 در 09:56PM.
SART حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
قمه زنی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:20AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه