بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 30 November 2014   #121
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608
ج: نظرات مردم دنیا در مورد قمه زنی!

نقل قول:
در اصل توسط جوجو نوشته شده است نمايش نوشته
پست ها ی تو و افکارت وقتی زاییده آن ابگوشتی هست که تناول کردی چه انتظاری از من داری دیگر ناصبی که پست هایت را برایشان ارزشی قائل باشم
ما به س و ع نوشتنت کاری نداریم اهانت تو را به آن وجود مطهره خود دیدم و خواندم و تا اخرین نفسی که زنده ام از تو وامثال تو برائت میجویم
ما هنوز منتظریم منبعت را بیاری تویی که مدعی بودی :
نقل قول:
اما به خاطر اینکه بی جواب نمانده باشی باید این را هم عرض کنم اگر چه در برخی حوزه ها کمی حرف برای زدن داشته باشی اما در مقاتل باید بدانی چند برابر وزنت مقتل دیده ام و همه را هم متتبع گردیده ام

اولا منابع اصلی و کهن تاریخی اشاره‌ای صریح به این نکته ندارند که زنان به هنگام شهادت امام حسین و در مقابل دیدگان لشکریان عمر سعد سر برهنه بیرون دویده باشند. بلکه برخی منابع تنها اشاره به گریه و شیون زنان حرم دارد.
چی شد در یکی از آن مقتلها نتوانستی منبع سخنت را بیاری مدعی ؟

کدام منبع وکتاب گفته که حضرت زینب س در مجلس یزید ناشرات الشعور کرد ؟!!!

این بود به اندازه وزن من مقتل دیدنت ؟! تو واقعا دکتری ؟

اسم یکی از آن مقاتل را که خواندی بگو بقیه پیش کشت ......

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 30 November 2014   #122
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

نقل قول:
در اصل توسط [FONT=&quot نوشته شده است
جوجو;2282675]اولا شما ماست که چه عرض کنم تخصصی در باب لبنیات ندارم [/FONT]
و ضمنا توهین به هرکسی باشد ابایی از بیا ن حق آل محمد ندارم حتی اگر این دامه به توهین به زعیم و بزرگ بزرگت هم برسد چه باک ....

از بزرگترت بپرس نواب صفوی در همین بازار تهران کسی یک آیه قران را کج به نفع پهلوی تفسیر کرد و نواب او را کشت اری ما چنان نواب قالتاقیم و شما باید از قالتاق بترسید و حساب ببرید
اصولا ما با قمه بر سرمان میزنیم که یاد بگیریم چگونه روزی این قمه را بر سر امثال رجیم پور و خی الربیه بزنیم درست فهمیدید ما قالتاقیم پس در مقابل قالتاق ساکت باش این حکم عقل است
اگر من بجای مدیر بودم این هتاک وامثالش را که حرف حساب حالیشان نیست و فقط توهین وفحش و تهدید برای همیشه بن میکردم .... حیف از وقت .... اینا فقط اینجا میان برا سرگرمی و تخلیه فشارهای کاری و....

این جوان کم تجربه وخام هنوز یاد نگرفته که چنین ادبیات معاویه ای هزار سال قبل دوره اش بسرآمده و تحقیر وتوهین جواب نمیدهد وهیچ نتیجه ای بجز تنفر وتخریب خود ومذهب داعشیت ندارد و آنچه که پایدار است عقل ومنطق وادب .

با رجیم پور گفتن وخی البریه و ...توهین وتحقیر فقط خود و تفکرت را خراب تر میکنی اگر مرد میدان منطقی، منبع ومدرک بیار .....

مطمئن باش همین جا داری میبینی واکنش افراد به این عقیده متحجر ومندرس سست و ارهابی را اما در عمل بسیار محکم تر با این عقیده برخورد میشود و عقل نیز همین حکم را دارد و نتایج سوء افراط وغوغا را همه جهان فهمیده وآینده از آن اعتدال وعقلانیت است همچنانکه شیعیان حیدر چشم فتنه خوارج را نهروان کور نمودند.....

پس بیخود بخودت فشار نیار که مردم احمق نیستند و حقیقت را میدانند .

نقل قول:
چه شد آن روزی که احتیاج به خون میلیونها چون باکری و همت و چمران داشتید
محرم و صفر بود که اسلام را زنده کرده بود
هرچه داشتید از این عزاداریها بود
رهبرتان ایت الله خمینی....
تو را به روح امواتت قسم خوب این فراز رو بخون با تو ام صفا صبح و تو ناصبی خ ی البریه
رهبرتان ایت الله خمینی که خود درس خارج میداد که خوب میدانید کسانی که درس خارج میروند خوب میتوانند برای یک کلمه چندین کلمه معادل بگویند چه برسد به روح الله خمینی که خود ار اکابر تدریس بود
آن وقت رهبرتان این کلام را گفت پای این علمها داد بزنید فریاد کنید سینه بزنید ما هرچه داریم از این سینه زنی داریم
ببین این کلام یک پیرمرد است در سن 60 یا بیشتر جو که او را نگرفته بود میتوانست ده کلام دیگر بگوید
شما و اربابانتان را چه شده است امروز دیگر میگویید چه کسی گفته بلند گریه کنید
امروز شدیم قالتاق آن علمها هم شد صلیب
همان همت ها و باکری ها میاندار همین حسینیه ها بودند که امروز شده اند قالتاق
آن روز پشت لباسیهایشان مینوشتند میروم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم
امروز رجیم پور میگوید برادران اهل سنتمان ار شنیدن این کلمات ناراحت میشوند
امروز دهه فاطمیه میشود خلق ایام
مگر امامتان نگفت به امریکا بگویید از ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد
امروز امریکا شد سوگلی چون او میگوید قمه نزنید ما هم بگوییم باشد
حالا میفهم چرا علی ع با چاه درددل میگفت !!!

هنگامیکه سطح درک وشعور یک باصطلاح خودش دکتر جامعه این باشد وای بحال بقیه !

مگر ما مخالف عزاداری هستیم ؟!

ما مخالف افراط و بی عقلی و وهن مذهب هستیم همان امام خمینی ره در همان اوائل انقلاب هم با تاکیدی که در حفظ شعائر حسینی داشتند فرمودند :عزاداری و سینه زنی برای سید مظلومان از افضل اعمال است و سعی کنند که منجر به زخمی شدن بدن و جاری شدن خون نشود و چنانچه این اعمال موجب وهن مذهب است جایز نیست و در هرصورت، از این اعمال احتراز کنند.
روح‌الله الموسوی الخمینی

عزاداری امام گونه مثل امام سجاد ع که جزع ترین عزادار بود و امام صادق ع وامام رضا ع ومجالس مقتل خوانی وذکر مصائب اهل بیت وگریه برایشان و .... چه مشکلی داشت ودارد ؟ حتما باید یک ناهنجاری وبدعتی و رقابت مخربی باشد تا خوشمان بیاید !

همچنین :

یک بار، هنگامی که حضرت امام به حرم مطهر حضرت امیرالمومنین مشرف شده بودند – با آن که معمولا کمتر به این سو و آن سو نگاه می‌کردند و مخصوصا در حرم مطهر توجهی به امور ظاهری نداشتند، در حال عبور از رواق مطهر متوجه شدند که یکی از زوار روی زمین افتاده و عتبه مبارکه را می‌بوسد. ایشان نسبت به این صحنه خیلی سریع و تند واکنش نشان دادند و به یکی از آقایانی که همراه معظم له بود، فرمودند:
به این آقا بگویید بلند شود و این کار را نکند.

آن توجه و عکس‌العمل حضرت امام در برابر این مسئله نسبت به سایر رویدادها، شاید یک امر استثنایی بود. دلیل آن تا آن جایی که برای ما قابل درک بود دو نکته مهم بود: یکی آن که این کار، فی‌النفسه معمولا شکل و هیئت سجود را پیدا می‌کند و سجده جز در پیشگاه خداوند متعال جایز نیست. دیگر آن که از این کار و امثال آن دشمنان اسلام بهره‌برداری نموده و شیعیان را متهم به شرک و بی‌دینی کرده است.

پس کمی دیدتان را وسیع کنید تا حد اقل اصل حفظ شود ، مثل امام علی ع وامام حسن ع .... ولباس امام صادق وسفیان ثوری و....چرا اغلب افراد از افراط وغلو خوششان می آید واز اعتدال گریزانند ؟ میگویند اعتدال یکنواختی است وافراط وغلو تنوع و مهیج .....

اگر رضا خان بود و اجازه هیچ نوع عزاداری نمیداد و کشف حجاب و .... بهتر بود نه ؟ چون ظلم زیادتر میشد وامام زمان زودتر ظهور میکرد ؟!!!!

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Sunday 30 November 2014   #123
SART
فرزند خراسان

نشان SART

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
مكان: دیار سربداران
پاسخ‌ها: 2,832

نقل قول:
در اصل توسط پشتیبانی باشگاه نوشته شده است نمايش نوشته
با سلام
کاربر محترم
نوشته شما به علت توهین به برخی کاربران حاضر در تالار و توهین به باورهای آنان حذف شده است. باشگاه به جهت گفتمان فعالیت می نماید و درج گفتگوی دربردارنده تنش جزو اهداف فعالیت تالار نمی باشد.

پشتیبانی باشگاه جوانان ایرانی

علت : توهین به برخی کاربران حاضر در تالار و توهین به باورهای آنان ؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد آنوقت ما جزئی از کاربران تالار نیستیم که کاربران دیگر هر چه دلشان خواست بر باورهای و آموزه های مذهبی ما یاوه سرایی کنند و هر چه دلشان خواست بگویند و آب از آب تکان نخورد.
ما ببو گلابییم
ما شلغمیم
ما سیب زمینییم
که دیگران بگویند و ما هم فقط ببینیم و بشنویم و دم بالا نیاوریم
شیعه مرتضی علی باز هم مظلومیت را باید بچشد؟؟؟
این قضاوت عادلانه نیست
انصافا دم شما گرم
هنوز نگذاشتید من صفحه نت را عوض کنم که فوری نوشته من را حذف کردید
گذاشتید حداقل چهار نفر بیایند و مطلب را بخوانند و قضاوت کنند و بعدش حکم را اجرا کنید ؟؟
اگربواقع باشگاه محل گفتمان است که اینگونه داوری کردن سزاوار نیست

شايد اين جمعه بيايد گل نرگس
باید به آن ها که از کربلا درس مذاکره !!! می گیرند یادآوری کرد که تاریخ گواهی میدهد که نه عمر سعد به ملک ری رسید و نه مردم سازش کار کوفه قرن ها رنگ آرامش و امنیت را به خود دیدند.
اما تاریخ مانده است و سرافرازی امام حسین و یارانش

SART حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 30 November 2014   #124
حسینی
مذهب من

نشان حسینی

تاريخ ثبت نام: Nov 2007
پاسخ‌ها: 533

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ای کاش می شد یک بار هم که شده بحث در خصوص قمه زنی روال منطقی خودش را بگیرد.
خوشحال بودم که بعد از مدتها تاپیکی باز شد که پیرامون موضوع موهن بودن یا نبودن قمه زنی که تشخیصش با مکلف است بحث می کرد و گفتم شاید بتوان با بیان نظرات مخالف و موافق بدون تحمیل نظر شخصی به دیگران به جمع بندی کلی رسید که آیا این عمل وهن هست یا خیر.
اما باز ملاحظه شد که بحث به اصل قضیه قمه زنی (فی نفسه) حد و حدود جزع و ... که کار فقهاست کشیده شد و شد آنچه شد.
به نظرم این گونه مشکلات وقتی شروع می شود که یک شخص وارد مساله ای شود که در آن علم کافی ندارد.

امام معصوم علیه السلام می فرماید: لَو سَكَتَ الجاهلُ مَا اختلفَ النَّاسُ

عن مولانا الباقر علیه السلام:
مَنْ أَفْتَى النَّاسَ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَلا هُدًى لَعَنَتْهُ مَلائِكَةُ الرَّحْمَةِ وَمَلائِكَةُ الْعَذَابِ وَلَحِقَهُ وِزْرُ مَنْ عَمِلَ بِفُتْيَاهُ.

کسی که بدون علم و هدایت به مردم فتوا بدهد فرشتگان رحمت و عذاب او را لعنت می کنند و گناه آنکه به فتوای او عمل کند نیز بر عهده اوست.

ای کاش همان ابتدا به موضوع تاپیک و موسس آن احترام گذاشته می شد و پیرامون موضوع بحث میشد تا کار به اینجا نمی کشید.

والله العالم

آخرين ويرايش حسینی ، Sunday 30 November 2014 در 11:17AM.
حسینی حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از حسینی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #125
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,755
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط حسینی نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ای کاش می شد یک بار هم که شده بحث در خصوص قمه زنی روال منطقی خودش را بگیرد.
خوشحال بودم که بعد از مدتها تاپیکی باز شد که پیرامون موضوع موهن بودن یا نبودن قمه زنی که تشخیصش با مکلف است بحث می کرد و گفتم شاید بتوان با بیان نظرات مخالف و موافق بدون تحمیل نظر شخصی به دیگران به جمع بندی کلی رسید که آیا این عمل وهن هست یا خیر.
اما باز ملاحظه شد که بحث به اصل قضیه قمه زنی (فی نفسه) حد و حدود جزع و ... که کار فقهاست کشیده شد و شد آنچه شد.
به نظرم این گونه مشکلات وقتی شروع می شود که یک شخص وارد مساله ای شود که در آن علم کافی ندارد.

امام معصوم علیه السلام می فرماید: لَو سَكَتَ الجاهلُ مَا اختلفَ النَّاسُ

عن مولانا الباقر علیه السلام:
مَنْ أَفْتَى النَّاسَ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَلا هُدًى لَعَنَتْهُ مَلائِكَةُ الرَّحْمَةِ وَمَلائِكَةُ الْعَذَابِ وَلَحِقَهُ وِزْرُ مَنْ عَمِلَ بِفُتْيَاهُ.

کسی که بدون علم و هدایت به مردم فتوا بدهد فرشتگان رحمت و عذاب او را لعنت می کنند و گناه آنکه به فتوای او عمل کند نیز بر عهده اوست.

ای کاش همان ابتدا به موضوع تاپیک و موسس آن احترام گذاشته می شد و پیرامون موضوع بحث میشد تا کار به اینجا نمی کشید.

والله العالم
سلام
خوشحال می شوم نظر شما را در خصوص صفحات اول که بحث از هدف منحرف نشده بود بدانم.
قديمي Sunday 30 November 2014   #126
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,755
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
جناب صبح همه ما آن سخنرانی مضمحل را شنیدیم و نکات کلیدیش را هم خواندیم فکر میکنم بیش از ده بار تعابیر رجیم پور را خواندم نقدش را هم که کاربران در همین سایت و جاهی دیگر نوشتند
حال اگر باز میخواهید تکرار شود بسم الله سرنگاری ایجاد کنید تا به یک یک شبهات وی رسیدگی کنیم
ما رو میفرستی دنبال نخودسیاه دکتر؟

فیلم برش شده و کلام قطع شده را اشاعه می دهند و شما کل متن و سخنرانی بعد از آن را نادیده می گیرید ... و این می شود «اعدلوا فهو أقرب للتقوی»؟
قديمي Sunday 30 November 2014   #127
حسینی
مذهب من

نشان حسینی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

نقل قول:
خوشحال می شوم نظر شما را در خصوص صفحات اول که بحث از هدف منحرف نشده بود بدانم.
چشم انشاءالله به زودی مطالبی را که به نظرم می رسد عرض خواهم کرد.

والله العالم

آخرين ويرايش حسینی ، Sunday 30 November 2014 در 12:42PM.
تعداد 2 كاربر از حسینی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #128
حسینی
مذهب من

نشان حسینی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
از دوستان تقاضا دارم که به عنوان سرنگار احترام بگذارند و در مورد موضوع بحث کنند.

حسب فرمایش جناب صبح مطالبی که به ذهن بنده حقیر در مورد موضوع تاپیک میرسد عرض می کنم.

ابتدا یک جمع بندی خیلی کلی عرض می کنم و بر اساس آن ایراداتی که مطرح است را بیان می کنم (اگر جناب صبح این جمع بندی را ناقص می دانند اصلاح بفرمایند)

جناب صبح مطالبی را آوردند که گزارش رخداد قمه زنی شیعیان کشورهای مختلف در روز عاشورا را آوردند که در خود گزارش تمسخر یا توهینی وجود نداشت بلکه به نظر میرسید از این مراسم با احترام یاد شده اما در ذیل گزارش نظرات مردم آمده که اکثرا این عمل را غلط، بی منطق، زشت و ... خوانده بودند.

در مقابل جناب مهرداد نیز مطالبی را آوردند از تنی چند از اندیشمندان و خبرگزاری ها که از این مراسم به احترام یاد کرده اند آوردند.

به نظر می رسد مخالفان می گویند که اکثریت عوام مردم این موضوع را نمی توانند هضم کنند و توجیهی برای آن ندارند لذا آن را غیرمنطقی می دانند لذا از آنجایی که توجیه آنان بسیار هزینه بر است بهتر است دست از این عمل برداشت تا برای آنها شبهه ایجاد نشود.
چرا که هزینه توجیه مردم بیشتر از هزینه توقف این شعیره می باشد. و ضرر انجامش بیش از منفعتش است.

موافقان در مقابل این استدلال مطالب زیر را می گویند (از موافقان نیز درخواست دارم اگر مطالب بیشتری دارند بفرمایند):
اولا ) اینکه عملی مورد تمسخر دیگران است یا اینکه نزد عوام موجه نیست دلیل بر وهن بودن عمل نمی شود و باید به جای هزینه برای منع این عمل نسبت به تبلیغ و توجیه این عمل در اذهان عموم اقدام شود.

ثانیا) غیر اگر بنا باشد با این استدلال از قمه زنی دست برداریم باید بسیاری از مراسم و اعمال مذهبی نیز تعطیل شود.
نظیر حج، حجاب، چادر سیاه، سنگسار و ...

ثالثا) سوال اینجاست که تا کجا باید عقب نشینی کرد.
آیا اگر فرض را بر این بگیریم که کلا در دنیا احدی دست به قمه زنی نزند، آیا به نظر شما رسانه ها ساکت خواهند نشست.
قطعا همانطور که الان دیگر شعایر و عزاداری ها را نیز مورد هجوم خود قرار می دهند وقتی قمه زنی نباشد تمام توان خود را به مرحله بعد مثلا زنجیر زنی و ... صرف خواهند کرد. (کما اینکه هم الان نیز انجام می دهند)
آیا آن وقت باید دست از زنجیر زنی هم برداریم ؟
با توجه به اینکه شما دلیل اینکه توجیه مردم هزینه بر است را قدرت رسانه ها غرب و مقرض دانستید خوب با توجه به این مطلب در صورت دست برداشتن از قمه زنی نیز این مشکل و قدرت برتر رسانه های مقرض وجود داشته و هجمه ای که به دیگر شعایر وارد خواهد شد چندین برابر خواهد شد و آن وقت آیا به نظر شما موضوع دست برداشتن از شعایر دیگر مثل زنجیر زنی مطرح نخواهد شد ؟

رابعاً در اینکه می فرمایید هزینه دست برداشتن از این شعیره کمتر از هزینه توجیه عوام هست نیز بحث است.
چرا که میدانید در کشورهای مختلف هر ساله خیل کثیری دست به این عمل می زنند. (عملی که فی نفسه حرمت ندارد) و ما تسلطی بر آنها نداریم و همواره کسانی هستند که این عمل را انجام می دهند لذا هرچه قدر هم که ما تلاش کنیم که تمام شیعیان دست از این عمل بردارند نخواهیم توانست که تمام آنها را متقاعد کنیم که این کار را بکنند چرا که تشخیص موضوع با مکلف است و مکلفین بسیاری هستند که معقتدند این عمل وهن مذهب نیست. و اتفاقا توجیه تمام شیعیان در مورد این عمل عملی بسیار بسیار هزینه بر است , و مستحضرید که تعداد قلیلی هم که این شعیره را انجام دهند این برای رسانه های مقرض کفایت می کند که عمل کثیفشان را انجام دهند و رسانه های خود را پر کنند از تصاویر این نوع عزاداری. با توجه به این مطلب به نظر می رسد که برعکس هزینه متوقف کردن این عمل بسیار بیشتر باشد و اگر بگویید که باید همه ما با هم و دست به دست هم بدهیم (علما و مردم) و در جهت منع این عمل برآییم می گویم چرا همه دست به دست هم ندهیم تا این عمل را که نفسش جایز است و پشتوانه و دلیل هم دارد، دلیل آنرا گسترش دهیم و به همه اعلام کنیم که آنهایی که این عمل را انجام می دهند به چه دلیل انجام می دهند.
و اگر هم از قدرت و جبر برای منع این شعیره اقدام کنیم علاوه بر اینکه بر بیرون از کشور تسلطی نداریم مشکلی به مشکلات می افزاییم و آن شبهه مبارزه شیعه بر علیه شیعه است که چه بسا از مورد اول فسادش بیشتر باشد.

-----------------------------------
یک مساله را هم جناب مهرداد مطرح فرمودند و مناسب می دانم که در مورد آن نیز بحث شود و بی ارتباط با موضوع نیست و آن اینکه ایشان فرمودند
اصولا موضوع موهن بودن یا نبودن قمه زنی در نظر بسیاری از فقها از مسائل مستنبطه می باشد که تشخیص آن به عهده مکلف نمی باشد و مرجع تقلید باید نظر بدهد.

جناب مهرداد اگر ممکن است دلیل خود را بفرمایید. تا جایی که بنده حقیر می دانم آنچه مرحوم میرزای نائینی مرقوم داشته اند و فقها امضا کردند ناظر به جواز اصل قمه زنی میباشد نه موضوع وهن بودن یا نبودن آن.

بدیهی است اگر مرجعی این موضوع را جزو مسائل مستنبطه بداند و بر اساس آن حکمی کرده باشد مقلدینش باید بر اساس آن فتوا عمل کنند

.
والله العالم

آخرين ويرايش حسینی ، Sunday 30 November 2014 در 01:31PM.
تعداد 3 كاربر از حسینی بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #129
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,862

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته
اولا ان سائل مغرضانه پرسید زیرا همه سخنان ازغدی را نشنیده بود و حتی آقای میلانی هم براساس آن سوال جواب گفت :

http://www.porsanews.com/44654/%D8%A...%AF%DB%8C.html

امام صادق ع فرمود عقل دلیل مومن است :

من خودم سخن ایشان را گوش کردم اصلا چنین حرفی نزده بلکه در تاییدش هم گفت :
گفت: ما پرسیدیم چرا به معارف اهل بیت کار ندارید بعد دروغ بستند و گفتند فلانی گفته است که اصلاً حضرت محسن نبوده است و گفته است عزاداری برای حضرت محسن بدعت است. چرا دروغ می گویید؟ این حرف هایی که می گویند محبت کافی است این حرف های مسیحی ها و بودایی هاست. یک عده شیعیان واقعی اند و عده ای شیعیان قالتاق که ربا می خورند و گران فروشی می کنند و دروغ می گویند. اینها امام خمینی و شهید مطهری را هم لعن می کنند.
اینهایی که در مجالس‌شان می گویند من رقاصه عباسم هیچکدام حاضر نیستند با داعش بجنگند. امام حسین فرمود الناس عبید الدنیا و الدین لعق علی السنتهم… فاذا محصوا بالبلاء قل الدیانون. هنگامی که باید از جان و آبرو بگذرند فرار می‌کنند. آن کسانی به اباعبدالله و حضرت محسن ارادت واقعی داشتند که در بدر و خیبر و زیر آتش و بمباران ایستادگی کردند و جنگیدند نه شما شیعه‌های انگلیسی که کمک می کنید به وهابیت و فیلم عزاداری‌های‌تان را در شبکه های ماهواره‌ای پخش می‌کنند. شماها طرفدار حضرت محسن نیستید. کاسب اید.
….چرا دروغ می گویید نامردا ….

مگر به جناب خیرالبریه هم ناصبی نگفتند وحکم قتلش را ندادند بعلت نفهمیدن سخنش ؟!
متاسفانه شما ادعا فهم داری
امام صادق علیه السلام فرمود کسی که علمش (دانستنهایش ) بیش از عقلش باشد ان علم وزر وبال است
شما متاسفانه وقتی با کسی در می افتی به وهم خودت
حاضری روایات بسیار ضعیف و....را بیاوری که توهین مستقیم حتی به اهل البیت هست
و نمونه هایش بسیار است
در همین جا و با حسن الهیاری و........
حضرتعباسی اگر نوار را گوش دادی کجای سوال سائل مغرضانه هست
وایا این حرف رو نزده ؟
از حضرت سوال کرد مومن العیاذ بالله فلان گناه را می کند فرمود ممکن است
گناهانی را برشمرد
تا رسید به دروغ حضرت فرمود مومن دروغ نمی گوید
شما متاسفانه فهمیده یا نفهمیده توهین کردی وبی عقل خواندی مراجعی چون اقای تبریزی وبهجت ومرعشی نجفی ونائینی رضوان الله علیهم اجمعین و.........
وحضرتعالی لطف بفرمائید سخنرانی قبلی ایشون را گوش داده وادرسش را بگذار
نه سخنرانی در نماز جمعه رو که ماله کشی وتوجیه سخنرانی قبلی است وتوپ را در زمین دیگری انداختن است
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Sunday 30 November 2014 در 02:28PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #130
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

تاريخ ثبت نام: May 2006
مكان: ایوان نجف
پاسخ‌ها: 2,295

کلام ادامه مطالب نوشته شده برادران حسینی و روانکاو است
مبحث بنده و مهرداد دفاع محض از قمه زنی نیست کما اینکه ما قمه زنی را نه اصل دین میدانیم نه رکن دین و مذهب
اما صحبت اینجاست که
اصفهان هم مرز با قم است
قم با خرم آباد
خرم آباد با کرمانشاه
کرمانشاه با قصر شیرین
و با لاخره خسروی مرز است

پس وقتی که دشمن بخواهد به کشوری حمله کند باید اول مرز را بگیرد و اشغال کند
سخن اینجاست که قمه زنی مرز عزاداری شیعه است و دیدیم که همین دستمال به سرها اول از قمه شروع کردند بعد رسیدند به لطم و خراشیدن صورت
بعد زنجیر زنی
امسال نیز بر برهنه شدن در عزاداریها
و امروز هم میگویند چه کسی گفته بلند گریه کنید
علمها هم از صلیب گرفته شده است
جنابان صفا صبح و خی البریه روی سخن من نه با شما بلکه با اربابانتان و ولات امرتان است هدف انانی که این شعیره را سست کردند بحث قمه زنی نبوده بلکه میخواهند کیان عزاداری اهل بیت را هدف قرار دهند و کلا عزاداری را بردارند
خی البریه تو که دائم از گریه و بکاء صحبت میکنی چرا از این جواب فرار میکنی مگر آقا و مولایت صراحتا نگفت که چه کسی گفته بلند گریه کنید خوب آرام گریه کنید
مگر مکارم در مورد داد زدن در مراسم عزاداری فتوا نداد
سخن اینجاست که قرار است تعطیلی شعائر تا کجا پیش برود شاید روزی شیعه بودن ما اصلا به ضرر نظام شما تمام شود آیا باید آن روز سنی شویم؟؟ و اگر نشدیم وهن مذهب است ؟
بحار ج71
جوجو حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از جوجو بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #131
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
پاسخت را در چند محور باید بدهم
اول خوشوقت و امثال خوشوقت باید بدانند که روش مطرح کردن یک موضوع که علاوه بر دلایل بسیار قاطع عقلی و نقلی و رجالی و حدیثی باید در یک اسلوب منطقی باشد نه اینکه شخصی بنشیند روی یک منبری بگوید به نظر من رقیه ای نبوده در مورد یکی از خطوط قرمز شیعه به صورت شکمی نظر بدهد بعد انتظار داشته باشد جوابش را با گل و بلبل بدهند و این اتهام ابتدا به خود عزیز خوشوقت بر میگردد نه منتقدینش
اما رجیم پور او نیز باید بداند که در اواسط ماه محرم دقیقا زمانی که جمعیتی حدود چند میلیون نفر شب هاست که شب نخوابیده اند و روزها دویده اند دنبال کار عزاداری در این سرمای زمستان از داربست بالا روند و خیمه بزنند و غذا بپزند و هزار امر دیگر و میلیاردها تومان از جیبشانم هزینه کنند ویک دفعه مردک بیاید جلوی تلویزیون آن هم بدون حریف دهان باز کند
خلق ایام
بدعت
قالتاق
و هزار چرند دیگر و جواب گل و بلبل تحویل بگیرد
چه شد آن روزی که احتیاج به خون میلیونها چون باکری و همت و چمران داشتید
محرم و صفر بود که اسلام را زنده کرده بود
هرچه داشتید از این عزاداریها بود
رهبرتان ایت الله خمینی....
تو را به روح امواتت قسم خوب این فراز رو بخون با تو ام صفا صبح و تو ناصبی خ ی البریه
رهبرتان ایت الله خمینی که خود درس خارج میداد که خوب میدانید کسانی که درس خارج میروند خوب میتوانند برای یک کلمه چندین کلمه معادل بگویند چه برسد به روح الله خمینی که خود ار اکابر تدریس بود
آن وقت رهبرتان این کلام را گفت پای این علمها داد بزنید فریاد کنید سینه بزنید ما هرچه داریم از این سینه زنی داریم
ببین این کلام یک پیرمرد است در سن 60 یا بیشتر جو که او را نگرفته بود میتوانست ده کلام دیگر بگوید
شما و اربابانتان را چه شده است امروز دیگر میگویید چه کسی گفته بلند گریه کنید
امروز شدیم قالتاق آن علمها هم شد صلیب
همان همت ها و باکری ها میاندار همین حسینیه ها بودند که امروز شده اند قالتاق
آن روز پشت لباسیهایشان مینوشتند میروم تا انتقام سیلی زهرا بگیرم
امروز رجیم پور میگوید برادران اهل سنتمان ار شنیدن این کلمات ناراحت میشوند
امروز دهه فاطمیه میشود خلق ایام
مگر امامتان نگفت به امریکا بگویید از ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد
امروز امریکا شد سوگلی چون او میگوید قمه نزنید ما هم بگوییم باشد
به جهنم که ظریف میخواهد با هر معلوم الحالی ناهار یا شام کاری .... کند به درک که جان کری شده مهمان شب و روز کاری وزیرتان به جهنم که حسن کلید ساز سر میز مشروب تفاهم نامه امضا میکند ما پای همین صلیب ها و همین بدعت ها با خلق همین ایام ساختگی تا زنده ایم داد میزنیم و هرکس هم بخواهد نزدیک شود شکم خودش و آبا و اجدادش را پاره میکنیم چه بچه باشد چه مرجع باشد چه نویسنده اخوند یا هر کس دیگر
از بزرگترت بپرس نواب صفوی در همین بازار تهران کسی یک آیه قران را کج به نفع پهلوی تفسیر کرد و نواب او را کشت اری ما چنان نواب قالتاقیم و شما باید از قالتاق بترسید و حساب ببرید
اصولا ما با قمه بر سرمان میزنیم که یاد بگیریم چگونه روزی این قمه را بر سر امثال رجیم پور و خی الربیه بزنیم درست فهمیدید ما قالتاقیم پس در مقابل قالتاق ساکت باش این حکم عقل است

رجیم پور هنوز جوابی نشنیده و الحال که میبینم که این شخص بت شده است و صنم برایتان به تاسی از خلیل الرحمان از هیچ اقدامی برای شکستن این صنم فروگذار نخواهم کرد پس بنشین و ببین
هنوز نگفتید چه شد که استحاله شدید ؟؟
بحار ج71
قديمي Sunday 30 November 2014   #132
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

تاريخ ثبت نام: Aug 2014
مكان: قم
پاسخ‌ها: 886

این وسط یک نکته است که دوستان قیاس اشتباه نکنید. دلیل های برادر حسینی عزیز در باره علت سوم حجاب وحج را درکنار قمه گذاشت وگفت که موافقین قمه زنی میگویند اگر حج هم مسخره کنند پس باید تعطیل شود.
اول باید قمه زنی رو دید که آیا رکن واجب دین است؟ یا یکی از راه های عزاداری است که شک در مستحب بودنش است.
پس اصلا با حج واجبی که حتی در قرآن آمده است هم قابل قیاس نیست. حج عملی است که تمام امامان و پیامبر بارها انجام داده اند اما قمه عملی است که هیچ امامی نزده است. پس خیلی فرق است.
دوم ما بعلت همان تغییر قبله و انظرنا کلا این نظریه را رد میکنیم. پس این نظر دوستان مقابل خود این نظریه را میبیند.
درضمن گفته میشه مرز عزاداری هست از اول قمه زنی مخالفانی وجود داشته و چیز جدیدی نیست . زمان آیت الله امین هم مخالفت شد . اما سایر عزاداری از بین نرفت.
اما چون علمای بزرگی بوده اند که قمه زنی را پذیرفته اند ما کلا این عمل را رد نمیکنیم فقط طبق نظر مرجعم حضرت بهجت و حکم شرع رهبرم نمیزنم.
وکسانی که میگن حضرت بهجت گفته قمه بزنید رو رد میکنم و سی دی حقیقت مظلوم کلا دروغ بود اینم مدرک

http://www.aparat.com/v/IJOsa/%D9%86...B2%D9%86%DB%8C
تند روی از دو طرف جایز نیست اما سوال از دوست عزیز مهرداد که خوشبختانه با نامی موقت برگشت سوال این است کسانی که در دفاع از قمه زنی میگن مرجع ما حضرت زینب هست درست است؟ مرجع باید مرد باشد مرجع باید زنده باشد پس چی میشه؟. آیا حضرت زینب س قمه زده و...
یا نظیر جهنمی خواندن مخالفان قمه زنی درست است؟
نظر آیت الله شیرازی

http://www.alshirazi.net/news/news/moharram-1436/32.htm
دانلود

“… و خون حضرت موسى علیه السلام و سایر انبیا ریخته شد. پس چرا برخى ترس دارند از ریختن خون براى امام حسین صلوات الله علیه ؟ بیشتر مطالعه و تامل کنند، چون روایات بسیارند و متواتر، از درجه تواتر بالایى برخوردارند. و وظیفه داریم که دست اینها را بگیریم تا جهنمى نشوند، چه قاصر باشند چه مقصر، والله که این بسیار تاسف بار است که بخاطر این شبهات دوزخى شوند…”
وهکذا سال دم النبیّ موسى علیه السلام وغیره من الأنبیاء. فلماذا یخاف ویستوحش البعض من إراقه الدم لأجل الإمام الحسین صلوات الله علیه؟ فلیطالعوا أکثر ولیتأمّلوا أکثر، فالروایات کثیره وکثیره ومتواتره ومن درجات المتواتر العالیه. ونحن علینا أن نأخذ بأیدی هؤلاء حتى لا یکونوا من أهل النار، سواء کانوا قاصرین أو مقصّرین، فو الله من المؤسف والمؤسف، أن یکونوا من أهل النار بهذه الشبهات.
http://www.alshirazi.net/news/news/moharram-1436/32.htm

بعد که دکتر عزیز میفرمایند سوال اینه آیا تمامی شیعیان قمه زنی را جزو شعایر پذیرفته اند یانه.
این اختلاف فتوا ها و غیره نشان از قبول نداشتن یا داشتن نباید به مجادله کشیده شود.
من قمه نمیزنم اما به قمه زنان احترام میزارم بالاخره ایشان بر فتوای علمای بزرگی این کار را انجام میدهند. پس کلا نباید قمه زنی را کوبید و به مراجع موافق توهین کرد ونباید کسانی که برایشان قمه زنی جزو عزاداری نیست یا وهن دین است رو کلا جهنمی خواند
یاعلی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعن اعدائهم
لبیک یا حسین علیه السلام
فقط حیدر امیرالمومنین است
یاعلی

آخرين ويرايش bisetareh ، Sunday 30 November 2014 در 09:02PM.
bisetareh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از bisetareh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 30 November 2014   #133
دوست دارم باشم
عضو ثابت

نشان دوست دارم باشم

تاريخ ثبت نام: Jun 2013
مكان: خونه بابام
پاسخ‌ها: 752
روزنوشته ها: 2

دوستان شما همه عربیتون خوبه اما من نه! میشه لطفا هر استنادی میزارید که به زبان عربیه فارسیشم بذارین. تشکر
قديمي Sunday 30 November 2014   #134
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

سلام

ما هنوز منتظر ارائه منبع و مدرک مدعی هستیم !!!!!! جوجو

نقل قول:
اما به خاطر اینکه بی جواب نمانده باشی باید این را هم عرض کنم اگر چه در برخی حوزه ها کمی حرف برای زدن داشته باشی اما در مقاتل باید بدانی چند برابر وزنت مقتل دیده ام و همه را هم متتبع گردیده ام

اولا منابع اصلی و کهن تاریخی اشاره‌ای صریح به این نکته ندارند که زنان به هنگام شهادت امام حسین و در مقابل دیدگان لشکریان عمر سعد سر برهنه بیرون دویده باشند. بلکه برخی منابع تنها اشاره به گریه و شیون زنان حرم دارد.
چند برابر وزنت مقتل دیده ام و همه را هم متتبع گردیده ام !!!!!!

نکند مثل دفعه قبل که گفتی خبر قوت پیامبر مثل 40 مرد فقط اهل سنت روایت کرده اند و از شیعه نیست و.....

نقل قول:
خی البریه تو که دائم از گریه و بکاء صحبت میکنی چرا از این جواب فرار میکنی مگر آقا و مولایت صراحتا نگفت که چه کسی گفته بلند گریه کنید خوب آرام گریه کنید
من گفتم یا امام صادق ع وامام باقر ع ؟! من توسط عقلم تابع ثقلین شدم و مذهبم شناسنامه ای نیست جانم ....

ضمنا بدعت آرام وخزند می آید همانطور که اوردم از قرون اولیه تا قرن 10 هجری عزاداری شامل همان عزای سنتی ومقتل ومرثیه خوانی و... اما بناگه از زمان وهابیت که فرقه زایی بریتانیا شروع شد ، قمه زنی آغاز گشت و منتشر شد و از مسیحیت به اسلام وارد شد .

اگر حدیث صحیحی آوردید که غیر از گریه و گرسنگی و مرثیه خوانی از ائمه دستوری آمده باشد من تسلیم میشوم . سالهاست که منتظرم یک روایت ولو ضعیف در مورد ناهنجاریهای عزاداری بیاورید .

پس لازمست که به شیوه سلف صالح وائمه عصمت وطهارت صلوات الله علیهم اجمعین عزاداری کنیم : بقول سید الشهدا ع : تعزی بعزاء الله ..... عزاداری خدایی کن ....وبتدریج بدعتها وتحریفات را از عزاداری بزداییم .

نقل قول:
غیر اگر بنا باشد با این استدلال از قمه زنی دست برداریم باید بسیاری از مراسم و اعمال مذهبی نیز تعطیل شود.
نظیر حج، حجاب، چادر سیاه، سنگسار و ...
چرا قران فرمود نگویید راعنا ؟ چرا خداوند قبله را از بیت المقدس بسمت مکه برگرداند ؟

کانال تلگرامی اینجانب :
قديمي Sunday 30 November 2014   #135
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

جواهر الایقان ملای دربندی رحمه الله علیه باب شهادت امام ذیل تعبیر عبارت برزن من الخیام ......
نفرمودی چرا آقا و مولایت گفت بلند گریه نکنید
خوب آنجا اهل بیت فرمودند ضجه بزنید اینجا اربابت میگوید لازم نیست داد بزنید چه کسی گفته بلند گریه کنید
در مورد روایت هم هر جوابی را که در مورد 22 بهمن بدهی همان هم پاسخ ماست
مگر سید و مولایت نگفت 22 بهمن یوم الله است خوب کو سندش کجاست اگر در یک روایت اوردی که اهل بیت دستو داده باشند 22 بهمن بریزیم تو خیابون من هم مثل شما عمری مسلک میشوم
بحار ج71
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
قمه زنی

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:42PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه