بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه دانش و فناوری > سلامت و پزشكي

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 30 April 2008   #1
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

تاريخ ثبت نام: May 2006
مكان: ایوان نجف
پاسخ‌ها: 2,295
من چشم پزشک هستم هرکی سوال داره بپرسه....

هرکسی هر سوالی در زمینه کاری من داره خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم
بحار ج71
جوجو حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 1 May 2008   #2
طاهری
آریارمن

نشان طاهری

تاريخ ثبت نام: Sep 2007
مكان: مشهد
پاسخ‌ها: 1,789
ارسال پيام توسط Yahoo به طاهری
ج: من چشم پزشک هستم هرکی سوال داره بپرسه....

سلام
یه چتد وقتی که هر موقع پای کامپیوتر میشینم و با اون کار می کنم چشمام خیلی خیلی درد می گیرند به صورتی که اصلا نمیشه تحمل کرد
این معضلم دقیقا با شروع فصل گرمه یعنی توی زمستون این مشکل رو نداشتم
مرسی اگه کمکم کنی

به امید یه ایران واقعی
طاهری حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 1 May 2008   #3
A+CH
Im not alone

نشان A+CH

تاريخ ثبت نام: Apr 2007
مكان: Your monitor
پاسخ‌ها: 6,567
روزنوشته ها: 4

یه سری سوالا دارم...این اولیش.:
1- می خوام در مورد لیزیک یه سری اطلاعات داشته باشم.
A+CH حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از A+CH بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 1 May 2008   #4
Mr.Dambalos
Not Exist

تاريخ ثبت نام: Oct 2007
پاسخ‌ها: 4,221

دمت گرم علی جون سوالی که میخواستم پرسیدی
Mr.Dambalos حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 2 May 2008   #5
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,408

سلام
اگر سوال ما یک مقدار از بحث اصلی خارجه به بزرگیه خودتون ببخشین
نظرتون در مورد این جمله که می گه "چشمها را باید شست .......چور دیگر باید دید"چیه؟
با تشکر
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از Teshneh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 3 May 2008   #6
Mr.Dambalos
Not Exist

یعنی چشماتو بشور ببین اینجا کجاست و چه پستی داری میزنی
تعداد 4 كاربر از Mr.Dambalos بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 3 May 2008   #7
A+CH
Im not alone

نشان A+CH

اینم خوب گفتاااااا
قديمي Saturday 3 May 2008   #8
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
در اصل توسط طاهری نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
یه چتد وقتی که هر موقع پای کامپیوتر میشینم و با اون کار می کنم چشمام خیلی خیلی درد می گیرند به صورتی که اصلا نمیشه تحمل کرد
این معضلم دقیقا با شروع فصل گرمه یعنی توی زمستون این مشکل رو نداشتم
مرسی اگه کمکم کنی
سلام اولا باید بگم چون من هم فامیلیم طاهریه ازت ویزیت نمیگیرم
بعدش اینکه خیلی از افراد توی فصل بهار با یه نوع حساسیت فصلی مواجه میشن به نام کنژنکتیویت بهاره (فارسیشو نوشتم که راحت بخونید) که خیلی طبیعیه و خودش بعد از گذشت بهار رفع میشه
البته اگه خیلی حساسه و صبحها که از خواب بلند میشین پای چشاتون خشکه میزنه باید دارو مصرف کنید قطره بتا متازون - قطره نفازولین و کپسول آموکسی سیلین 500
در ضمن حساسیت شما به کتمپیوتر هم ربطی به این موضوع نداره شما باید د ر کوقع کار در مقابل رایانه از عینک (anti reflex)استفاده کنید البته با uv400 یا 800
بحار ج71
تعداد 3 كاربر از جوجو بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 3 May 2008   #9
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
در اصل توسط A+CH نوشته شده است نمايش نوشته
یه سری سوالا دارم...این اولیش.:
1- می خوام در مورد لیزیک یه سری اطلاعات داشته باشم.
عيوب انکساری چشم و اصلاح آن با ليزر

كليات :

بينايي مهمترين راه ارتباطي بشر با جهان پيراموني و چشم ابزار اصلي اين ارتباط است. كار اصلي چشم آن است كه نورهايي را كه از خارج دريافت مي‌كند طوري روي پرده شبكيه متمركز كند كه تصوير دقيقي از شيء مورد نظر روي اين پرده ايجاد شود. شبكيه اين تصاوير را به صورت پيام‌هاي عصبي به مغز ارسال مي‌كند و اين پيام‌ها در مغز تفسير مي‌شوند. بنابراين براي واضح ديدن، قبل از هرچيز لازم است كه نور به طور دقيق روي پرده شبكيه متمركز شود.ساختمان چشم شبيه يك كره با طول قدامي- خلفي حدود 24 ميليمتر در افراد بالغ مي‌باشد. در قسمت جلوي چشم يك پنجره شفاف به نام قرنيه با انحنايي خاص وبه شكل مقطعي ازيك كره وجود دارد كه ازپشت آن ساختمانهاي داخلي چشم مثل عنبيه و مردمك ديده مي‌شوند (تصوير 1). نور از محيط خارج وارد قرنيه شده پس از عبور از مردمك به عدسي مي‌رسد. عدسي نور را به صورت دقيق روي شبكيه متمركز مي‌كند تا تصوير واضحي بر روي شبكيه ايجاد شود. براي آنكه اشياء به صورت دقيق و واضح ديده شوند لازم است مسيري كه نور در چشم طي مي‌كند شفاف باشد و قرنيه و عدسي نور را درست روي شبكيه متمركزكنند. ساختمان كروي قرنيه باعث مي‌شود كه قرنيه چشم مثل يك ذره بين عمل كند و نورهايي را كه از محيط خارج وارد كره چشم مي‌شوند به صورت پرتوهاي همگرا درآورد كه تصوير واضحي روي شبكيه ايجاد كنند. البته در همه افراد اين امر به صورت دقيق اتفاقي نمي‌افتد. مثلاً اگر انحناي قرنيه كسي بيشتر از حد طبيعي بوده و يا طول چشم وي بيش ازحدطبيعي باشد، تصاوير به جاي آنكه روي پرده شبكيه بيفتد در جلوي پرده شبكيه تشكيل مي‌شود. چنين فردي نزديك بين (ميوپ) است. همچنين اگر انحناي قرنيه كسي كمتر از حد طبيعي و يا طول چشم وي كمتر از حد طبيعي باشد، تصاوير به جاي آنكه روي پرده شبكيه بيفتند در پشت آن تشكيل مي‌شوند. چنين فردي دوربين (هيپروپ) است. در صورتيكه انحناي قرنيه در شعاعهاي مختلف آن يكسان نباشد (مثل انحناي سطح تخم مرغ) دراين صورت فرد دچار نوعي ازعيب انكساري به نام آستيگماتيسم مي‌باشد. به طوري كه مي‌بينيم قرنيه افراد نقش مهمي در تعيين دوربيني يا نزديك بيني يا شماره چشم افراد دارد. به همين علت اكثر روش‌هاي جراحي براي اصلاح ديد و شماره عينك روي اين بخش از چشم انجام مي‌گيرد. مثلاً در روش‌هاي ليزر،(PRK) ليزيك(LASIK) و جراحي با تيغه الماس (RK) مقدار انحناي قرنيه تغيير مي‌كند و شماره چشم فرد اصلاح مي‌شود. همچنين استفاده از لنز تماسي (كنتاكت لنز) كمك مي‌كند كه انحناي قرنيه فرد موقتاً به اندازه مطلوب برسد و ديد فرد اصلاح شود.
تاريخچه :

چشم پزشكان براي كاهش يا حذف نياز به عينك از سالها قبل اقدام به اعمال جراحي‏ برروي سطح قرنيه مي‌نمودند. در اين روش‌ها انحناي قرنيه تغيير داده مي‌شود در نتيجه براي اصلاح نزديك بيني انحناي قرنيه كمتر مي‌شود (تصوير3) وبراي اصلاح دوربيني انحنا‌ي قرنيه افزايش مي‌يابد. در دو دهه گذشته با پيشرفت سريع و بهبود روش‏‌هاي جراحي و بخصوص استفاده از ليزر شاهد تحولي شگرف در اصلاح عيوب انكساري بوده‌ايم.
در يك دسته ازاعمال جراحي كه كراتوتومي شعاعي(RK) خوانده مي‌شود با استفاده از تيغه الماس برشهايي شعاعي به تعداد 4 تا 16برش در سطح قرنيه داده مي‌شودكه موجب كاهش انحناي قرنيه وكاهش ميزان نزديك بيني مي‌گردد. نمونه‏ ديگر جراحي كراتوميليوزيس ناميده مي‌شودكه در سال 1963 روي انسان انجام شد.در اين روش جراحي لايه‌اي نازك ازسطح قرنيه برداشته شده و پس از تغيير شكل به جاي خود برگرداننده مي‌شود كه با تغيير انحناي قرنيه ميزان عيب انكساري چشم تغيير مي‌كند. با ابداع ليزر اكسايمراين روشها به تدريج جايگاه خود را از دست دادند بطوريكه درسال1987اولين مورد عمل جراحي عيوب انكساري با استفاده از ليزر تحت عنوان فتورفركتيوكراتكتومي(PRK) درچشم انسان انجام شد. اين دو روش (برداشتن يك لايه نازك و انجام ليزر زير آن) در سال 1994 با هم تركيب شده و يك شكل جديدي از عمل جراحي انكساري به نام ليزيك(LASIK) پديد آمد.
تكنيك عمل:

در عمل پي.آر.كي (PRK) ابتدا با استفاده از قطره‌هاي موضعي چشم بيحس شده و پس از برداشتن لايه سطحي قرنيه (اپيتليوم) اشعه ليزرروي سطح قرنيه تابا نده ميشود. تابش اشعه موجب تخريب و برداشته شدن قسمتي از قرنيه به اندازه چندده ميكرون شده كه موجب تغيير ميزان انحناي قرنيه و در نتيجه كاهش عيب انكساري مي‌گردد. در پايان عمل سطح قرنيه بامحلول ميتومايسين رقيق شده كه نوعي داروي آنتي متابوليت مي‌باشد به مدت چند ثانيه آغشته ميشود. اين اقدام موجب كاهش كدورت قرنيه (كه ازعوارض شايع اين نوع ليزر بخصوص در عيوب انكساري با ميزان بالا است) و نيز بهبود نتيجه عمل ميگردد. در خاتمه به منظوركاهش درد متعاقب عمل و تسريع ترميم لايه اپيتليوم معمولاً از يك لنز تماسي براي پوشانيدن سطح قرنيه تا چند روز بعد از عمل كه لايه سطحي آن مجدداً ترميم شود، استفاده مي‌گردد. سپس از قطره‌هاي آنتي بيوتيك و كورتيكوستروئيد بمدت يك تاچند هفته استفاده مي‌شود.

در عمل ليزيك (LASIK) بعد از بي‌حس كردن قرنيه با استفاده از وسيله‌اي بنام ميكروكراتوم لايه نازكي از قرنيه (فلاپ) به ضخامت130 تا180 ميكرون برداشته مي‏شود، سپس با استفاده از ليزر اكسايمر و با كنترل كامپيوتر قرنيه تراش داده ميشود و بعد از اتمام ليزر لايه جدا شده از سطح قرنيه به محل خود باز گردانده مي‌شود اين لايه پس از چند دقيقه محكم به قرنيه چسبيده و بنابراين نياز به پانسمان ندارد. بعد از اتمام عمل از قطره‌هاي آنتي بيوتيك و كورتيكوستروئيد بمدت يك هفته استفاده مي‌شود.

كل زمان عمل براي هر چشم كمتر از 10 دقيقه ميباشد كه درعمل پي.آ.كي به علت برنداشتن فلاپ زمان عمل مختصري كمتراست. معمولاً هر دو چشم همزمان عمل مي‌شوند. بيمار درحين عمل احساس درد نمي‏كند اما چند دقيقه بعد از اتمام عمل بيمار دچار درد، سوزش، اشك ريزش مختصرو احساس جسم خارجي در چشم ميگردد كه درعمل پي.آر.كي بيشتر بوده وگاه نيازبه مصرف مسكن به مدت يك تا دو روز بعد از عمل دارد. بيمار در روزهاي نخست بايد از مالش پلكها با دست خودداري نمايد. استحمام از روز دوم بعد از عمل مانعي ندارد.
معمولا بعد از 24 ساعت ديد مفيدي ايجاد مي‏شود و اغلب بيماران پس از يك يا دو روز مي‏توانند به فعاليت‏هاي روزمره باز گردند. نمره چشم در عرض 6-3 ماه ثابت مي‏شود، چرا كه پس از اين مدت تغيير ناچيزي در ساختمان قرنيه و ترميم متعاقب آن ايجاد مي‏شود.
درهردوروش جراحي فوق ازليزر اكسايمراستفاده مي‌شود.ليزر اكسايمر ازانواع ليزرآرگون-فلوريد و از جنس نور ماوراي بنفش مي‏باشد.ميزان تابش اشعه ليزر و نيز نحوه پخش اشعه در سطح قرنيه توسط كامپيوتر و براساس ميزان ونوع عيب انكساري چشم صورت مي‌گيرد. تابش اشعه موجب تخريب بافت قرنيه متناسب با ميزان و نوع عيب انكساري چشم گرديده و در نهايت موجب تغيير انحناي قرنيه و اصلاح عيب انكساري يا نمره عينك مي‌شود.
معيارهاي عمل جراحي:

ليزيك را در طيف وسيعي از نزديك بيني (از شماره 1- تا 15- ديوپتر) و آستيگماتيسم همراه آن (تا 5 ديوپتر) مي‏توان انجام داد. اغلب نزديك‏بيني‌‏ها در اين طيف قرار دارند. همچنين اين عمل در دوربيني با شماره‏‌هاي پايين (كمتر از 6+ ديوپتر) قابل انجام است. حداقل سن مناسب براي جراحي هيجده سال تمام ميباشد.سن حداكثري براي عمل وجود ندارد اما بسياري از جراحان به علت شيوع بيماريهاي سني چشم بخصوص كاتاراكت (آب مرواريد) تمايل كمتري به عمل افراد مسن دارند. همچنين بايد توجه داشت كه اين گونه اعمال جراحي نياز به عينك براي مطالعه درسنين بالاي چهل سال را برطرف نكرده و تنها موجب بر طرف شدن نياز به عينك جهت ديد دور مي‌شوند. نمره عينك فردي كه تمايل به جراحي دارد بايد ظرف يك سال گذشته ثابت باقيمانده باشد و هيچگونه تغييري دراين مدت نداشته باشد.
قرنيه فرد كانديد عمل بايد داراي ضخامت مناسب بوده و مخصوصاً دچار كراتوكونوس (قوز قرنيه) نباشد. بيمار نبايد دچار بيماريهاي چشمي پيشرونده مثل گلوكوم (آب سياه) و التهابات چشمي باشد. همچنين در صورت ابتلا به بيماريهاي سيستميك مثل اختلالات سيستم ايمني و بيماريهاي روماتيسمي و نيز در زمان حاملگي اين جراحي‌ها بهتر است انجام نشوند.
بيمار بايد از عوارض جراحي آگاه بوده و انتظارات معقولي از عمل داشته باشد و با ديد باز و آگاهي كامل اقدام به جراحي نمايد.
نتايج :

بسياري ازكساني كه تحت عمل ليزيك قرار مي‌گيرند انتظار دارند نمره چشمشان صفرگردد، درحاليكه در اغلب بيماران درجاتي از نمره عينك بخصوص در مواقعي كه نمره عينك بيمار بالا است، باقي مي‌ماند. مطالعات انجام شده نشان داده است كه تقريباً50 تا 70 درصدكساني كه تحت عمل ليزيك قرارگرفته‌اند، ديد10/10 داشته و 85 تا 95 درصد نيز ديد10/5 داشته‌اند. در نزديك بيني بيشتر از منهاي شش ديوپتر، شانس اصلاح ديد كمتر مي‌باشد. اين آمار بيانگر اين مطلب است كه اين دسته از اعمال جراحي موجب مي‌شوند وابستگي افراد تا حد زيادي به عينك كم شود، بطوريكه اين افراد بدون استفاده از عينك به راحتي قادر به انجام فعاليتهاي روزمره خود باشند، اما ممكن است براي انجام كارهاي دقيق ترچشمي مانند رانندگي بخصوص در موقع شب، به عينكي باشماره كم نيازداشته باشند.
عوارض:

از آنجاييكه درعمل ليزيك قرنيه چشم دستكاري ميگردد، لذا همانند هر روش جراحي عوارضي ممكن است ايجاد شود. در هنگام برداشتن لايه نازك از قرنيه توسط ميكروكراتوم ممكن است مشكلاتي ايجاد شود كه شامل عدم توانايي در ايجاد لايه به اندازه، ضخامت و يا شكل مناسب، جابجايي لايه پس از عمل، عفونت و التهاب مي‏باشد. به جز عفونت ساير عوارض لايه معمولا بدون اينكه براي ديد بيمار مشكلي ايجاد كنند درمان مي‏شوند. احتمال عفونت يك در 5 هزار است و احتمال وقوع آن محدود به 1 تا 4 هفته نخست بعد از عمل مي‏گردد و در اغلب موارد با دارو كنترل مي‌شود. التهاب قرنيه ممكن است درعده كمي از بيماران در چند روز اول بعد از عمل اتفاق بيفتد كه به خوبي با مصرف دارو بهبود مي‌يابد. عده‌اي از بيماران از وجود هاله و سايه دركنار تصاوير بخصوص در موقع شب و نيز ازخشكي چشمها شاكي هستند. اين عوارض در چند ماه اول بدنبال عمل ممكن است ديده شوند اما بندرت در فعاليتهاي روزمره فرد ايجاد اختلال مي‌كنند و اغلب بتدريج خود بخود از بين ميروند. از عوارض ديگر جراحي بخصوص درعمل پي.آر.كي ايجاد كدورت در قرنيه مي‌باشد كه درچند هفته اول ايجادمي شود. اين عارضه هر چند در اغلب موارد از نظر ديد مشكلي براي بيمار ايجاد نمي‌كند، ليكن در عده‌اي از بيماران آزاردهنده مي‌باشد. خوشبختانه با استفاده از داروي ميتومايسين موقع عمل ميزان و شدت اين عارضه كاهش چشمگيري داشته است. عارضه ديگري كه در عده‌اي از بيماران بخصوص مبتلايان به عيوب انكساري با شماره‌هاي بالا ديده مي‌شود تاري ديد موقع مطالعه مي‌باشد. اين اختلال نيز بتدريج خود بخود ظرف چندماه برطرف مي‌گردد.
دسته مهمي از عوارض به عدم اصلاح دقيق عيب انكساري مربوط مي‌شود كه شامل تصحيح كمتر از حد، تصحيح بيش از حد و ايجاد آستيگماتيسم مي‏باشند. همچنين ممكن است باگذشت زمان درجاتي از عيب انكساري چشم برگردد. خوشبختانه اغلب اين عوارض را مي‌توان با انجام عمل مجدد تا حدود زيادي برطرف نمود.
راستی اگه سوال دیگه ای باشه من خیلی خوشحال میشم که بتونم کمکی بکنم

بحار ج71
تعداد 2 كاربر از جوجو بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 3 May 2008   #10
طاهری
آریارمن

نشان طاهری

تاريخ ثبت نام: Sep 2007
مكان: مشهد
پاسخ‌ها: 1,789
ارسال پيام توسط Yahoo به طاهری

مرسی از لطفیت هم فامیلی
یه موقع همشهری نیستم با هم ؟؟

به امید یه ایران واقعی
طاهری حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 3 May 2008   #11
مهيسا
من و خدا

نشان مهيسا

تاريخ ثبت نام: Feb 2008
مكان: اهل شمالم،روزگارم بد نيست
پاسخ‌ها: 716

سلام آقا يه دكتر من هم يه سوال دارم
برادر من چشماش به آلودگي خيلي حساسه خيلي سريع خون ميافته و اين سرخي تا مدتها تو چشماش ديده ميشه
البته فكر ميكنم به هواي بهاري ،گرده گل وگردو خاك هم آلرژي عمومي داشته باشه (معمولا از خواب كه بيدار ميشه چشماش قرمز قرمزه و دمدماي صبح عطسه و سرفه هم امانشو مي بره)
من خودم يه كم دكتري كردم گفتم از قطره نفازولين چشمي استفاده كنه
اما يه دفعه هم به چشم پزشك مراجعه كرد بهش شستشو با چايي رو توصيه كرد و در مورد استفاده مداوم از اين قطره هشدار داد...
اما آخه چايي كه افاقه نميكنه آقاي دكتر ...
بعضي اوقات انقدر كلافه ميشه كه من خيلي دلم براش مي سوزه ...
شما چه توصيه اي ميكنيد؟...
سراپا گوشم
قديمي Saturday 3 May 2008   #12
Mr.Dambalos
Not Exist

راستی آقای دکتر عمل لیزر رو خودت چقدر تائید میکنی؟
قديمي Saturday 3 May 2008   #13
Teshneh
تشنه

نشان Teshneh

تاريخ ثبت نام: Mar 2007
پاسخ‌ها: 5,408

نقل قول:
در اصل توسط Mr.Dambalos نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی چشماتو بشور ببین اینجا کجاست و چه پستی داری میزنی
یا مناسب تره که باز شماها چشماتونو بشورین و جور دیگه ببینین ...اینکه مادیات هیچ وقت ارتباطش با معنویات قطع نمی شه
این سوال هم سوالی بود هم برای تلنگر و هم محک که متاسفانه دکتر ما موفق ازش بیرون نیومدن....من در کل دکتر ها رو قبول ندارم و دکتر هایی که این دو بعد رو از هم مجزا می بینن که دیگه اصلا قبولشون ندارم
ظاهرا باید با مشکل چشممون بسازیم
یا علی
دستم را قلم می کنم و قلمم را ازدست نمی گذارم، چشم هایم را کور میکنم، گوش هایم را کرمی کنم، پاهایمرا می شکنم، انگشتانم را بند بند می برم، سینه ام را میشکافم، قلبم را می کشم، حتا زبانم را می برم و لبم را میدوزم، اما...
قلمم را دست بیگانه نمی دهم
Teshneh حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 3 May 2008   #14
A+CH
Im not alone

نشان A+CH

در مورد ضررهای لنز های طبی و زیبایی توضیح بدید
ممنون
قديمي Saturday 3 May 2008   #15
جوجو
صاحب خانه

نشان جوجو

نقل قول:
در اصل توسط مهيسا نوشته شده است نمايش نوشته
سلام آقا يه دكتر من هم يه سوال دارم
برادر من چشماش به آلودگي خيلي حساسه خيلي سريع خون ميافته و اين سرخي تا مدتها تو چشماش ديده ميشه
البته فكر ميكنم به هواي بهاري ،گرده گل وگردو خاك هم آلرژي عمومي داشته باشه (معمولا از خواب كه بيدار ميشه چشماش قرمز قرمزه و دمدماي صبح عطسه و سرفه هم امانشو مي بره)
من خودم يه كم دكتري كردم گفتم از قطره نفازولين چشمي استفاده كنه
اما يه دفعه هم به چشم پزشك مراجعه كرد بهش شستشو با چايي رو توصيه كرد و در مورد استفاده مداوم از اين قطره هشدار داد...
اما آخه چايي كه افاقه نميكنه آقاي دكتر ...
بعضي اوقات انقدر كلافه ميشه كه من خيلي دلم براش مي سوزه ...
شما چه توصيه اي ميكنيد؟...
سراپا گوشم
اون دکتری که واسه شما چایی تجویز کرده یا دکتر نبوده یا اگرم بوده مثل سپهر جندقی بوده (یعنی شریف بوده و اشتباهی)
بعدش هم باید همچین مریضایی رو حضوری دید
علایم که ظاهرا مربوط به آلرژی میشه و کلا در درمان این نوع بیماری از این دارو استفاده میشه
پماد cromolyn sodium فارسیشو مینویسم که برید داروخونه بگیرید پماد کرو ملین سدیم
البته در موقع استفاده از این دارو نباید زیاد جلو گرد و خاک برن واز لنزهای زیبایی هم در موقع درمانیشون استفاده نکنن
راستی مگه میشه یه کم دکتری کرد ؟ چطور؟ حتما اون هم مثل جندقی بوده
بحار ج71
كاربران ذيل از جوجو بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:21PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه