بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 5 May 2018   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 16,904
خدای خیالی فرقه نوظهور فقط قرانیها

پست 1959
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=131

نقل قول:
در اصل توسط ghanet غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
هدایت به دست احدی غیر از الله نیست، حتی پیامبر:

لَيْسَ عَلَيْكَ هُدَاهُمْ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَهْدِي مَنْ يَشَاءُ
هدايت يافتن آنان بر عهده تو نيست، بلكه خداست كه هر كه را كه بخواهد هدايت مى‌كند.

اولین شرط هدایت این است که شخص، حق را بشناسد تا بعد بتواند مردم را به سوی او رهنمون شود و غیر از خداوند چه کسی حق را می شناسد؟

قُلْ هَلْ مِنْ شُرَكَائِكُمْ مَنْ يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ ۚ قُلِ اللَّهُ يَهْدِي لِلْحَقِّ ۗ أَفَمَنْ يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَنْ يُتَّبَعَ أَمَّنْ لَا يَهِدِّي إِلَّا أَنْ يُهْدَىٰ ۖ فَمَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ(10:35)

بگو: آیا از معبودان شما کسی هست که به سوی حق هدایت کند؟ بگو: فقط خداست که به سوی حق هدایت می کند؛ پس آیا کسی که به سوی حق هدایت می کند، برای پیروی شدن شایسته تر است یا کسی که هدایت نمی یابد مگر آنکه هدایتش کنند؟ شما را چه شده؟ چگونه [بدون بصیرت و دانش] داوری می کنید؟

شرط دوم که حتی از اولی نیز مهمتر می باشد این است که شخص از ویژگیهای لازمه هدایت برخوردار باشد تا خداوند بخواهد که او هدایت شود

hosyn
دوست گرامی، همانگونه که قبلا هم گفتم خدای خیالی که شما نسبت به قرآن میدهید فرسنگها از خدای یکتای قاهری که قرآن کریم، در تفنن عبارات، معرفی میکند فاصله دارد، همین خدای خیالی شماست که کافران برایش تناقضات قرآن مینویسند.

خدائی که قرآن کریم معرفی میکند خدای رقیب مخلوقاتش نیست، بلکه خدای قاهر قهّار بر مخلوقات است، کسی که یک بخش قرآن را بگیرد و آیات دیگر را بایکوت کند و با باد غبغب بگوید: (هدایت به دست احدی غیر از الله نیست، حتی پیامبر) از جهل خود حربه به دست کسانی میدهد که تناقض قرآن بگیرند، مثلا بگویند: خوب! همین قرآن چند جا صریحا هدایت کردن را به غیر خدا نسبت داده است:

يا أَبَتِ إِنِّي قَدْ جاءَني‏ مِنَ الْعِلْمِ ما لَمْ يَأْتِكَ فَاتَّبِعْني‏ أَهْدِكَ صِراطاً سَوِيًّا (مريم 43)

وَ قالَ الَّذي آمَنَ يا قَوْمِ اتَّبِعُونِ أَهْدِكُمْ سَبيلَ الرَّشادِ (غافر 38)

و جالب است که میگوید: متابعت من کن تا هدایتت کنم، و نمیگوید: متابعت کتاب آسمانی کن!

خدای قرآن، خدای توحید خالص است، خدای قاهر بر هر شیء و هر امر از صغیر و کبیر و ریز و درشت است، اما قاهریت او به معنای رقابت و نفی نظم مخلوقات نیست، قرآن میفرماید: و ما رمیت اذ رمیت و لکن الله رمی، به رمیت دوم نگاه کنید، میگوید تو تیر انداختی، اما تو تیر نیانداختی! تناقض آشکار!! قرآن میگوید: و اذا مرضت فهو یشفین، هر گاه مریض شوم تنها خداست که من را شفا میدهد، و در جای دیگر راجع به عسل میگوید: فیه شفاء للناس، عسل شفابخش است، تناقض آشکار! فقط خدا شفا میدهد یا عسل هم شفامیدهد؟!

الف: پارادوکس‌های قرآن

۱- ایمان بیاوریم یا صبر کنیم؟

قرآن میگوید: هر کس ایمان به خدا بیاورد، خداوند قلبش را هدایت میکند:

وَ مَنْ يُؤْمِنْ بِاللَّهِ يَهْدِ قَلْبَهُ (التغابن 11)

در آیه دیگر میگوید: هیچ کس ممکن نیست ایمان بیاورد مگر به اذن خدا:

وَ ما كانَ لِنَفْسٍ أَنْ تُؤْمِنَ إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ (يونس 100)

تا ایمان نیاوریم خدا قلب ما را هدیت نمیکند، و تا اذن خدا نباشد ایمان نمیآوریم، پس تا کی صبر کنیم ببینیم اذن خدا برای ایمان آوردن ما آمده تا ایمان بیاوریم و سپس خدا قلب ما را هدایت کند؟

۲- بخواهیم راه خدا را یا صبر کنیم؟

مهمتر از قرآن و کتاب الهی برای هدایت نیست، اما قرآن میگوید: قرآن تذکرة است برای هر کس که خودش بخواهد راهی به سوی خدا در پیش گیرد، و فورا اضافه میکند: و شما هم نخواهید خواست مگر اینکه خدا بخواهد:

إِنَّ هَذِهِ تَذْكِرَةٌ فَمَن شَاءَ اتخََّذَ إِلىَ‏ رَبِّهِ سَبِيلًا(29) وَ مَا تَشَاءُونَ إِلَّا أَن يَشَاءَ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ كاَنَ عَلِيمًا حَكِيمًا(انسان 30)

اين [آيات،] پندنامه‌‏اى است. تا هر كه خواهد، راهى به سوى پروردگار خود پيش گيرد.(29) و تا خدا نخواهد، [شما] نخواهيد خواست، قطعاً خدا داناى حكيم است. (30)

إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ لِّلْعَالَمِينَ(27) لِمَن شَاءَ مِنكُمْ أَن يَسْتَقِيمَ(28) وَ مَا تَشَاءُونَ إِلَّا أَن يَشَاءَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ(تکویر 29)

اين [سخن‏] بجز پندى براى عالميان نيست (27) براى هر يك از شما كه خواهد به راه راست رَوَد.(28) و تا خدا، پروردگار جهانيان، نخواهد، [شما نيز] نخواهيد خواست. (29)

تا خدا نخواهد که ما هدایت را بخواهیم، ممکن نیست هدایت را بخواهیم، و تا نخواهیم هدایت شدن را و اینکه راه خدا و استقامت را در پیش گیریم، قرآن برای ما فایده ندارد، پس تا کی صبر کنیم ببینیم آیا خدا خواسته است که ما هدایت و راه او را بخواهیم یا خیر؟

۳- همه از خدا یا بعضي؟

در سوره مبارکه نساء در دو آیه پشت سر هم، متحیر میشویم! همه خوب و بد از طرف خداست یا فقط خوب از طرف خداست؟:

وَ إِن تُصِبْهُمْ حَسَنَةٌ يَقُولُواْ هَذِهِ مِنْ عِندِ اللَّهِ وَ إِن تُصِبْهُمْ سَيِّئَةٌ يَقُولُواْ هَذِهِ مِنْ عِندِكَ قُلْ كلُ‏ٌّ مِّنْ عِندِ اللَّهِ فَمَا لِ هَؤُلَاءِ الْقَوْمِ لَا يَكاَدُونَ يَفْقَهُونَ حَدِيثًا(78) مَّا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَ مَا أَصَابَكَ مِن سَيِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِكَ ...(نساء 79)

... و اگر [پيشامد] خوبى به آنان برسد، مى‏گويند: «اين از جانب خداست» و چون صدمه‌‏اى به ايشان برسد، می‏گويند: «اين از طرف توست.» بگو: «همه از جانب خداست.» [آخر] اين قوم را چه شده است كه نمیخواهند سخنى را [درست‏] دريابند؟ (78) هر چه از خوبي‌ها به تو میرسد از جانب خداست و آنچه از بدى به تو میرسد از خود توست و تو را به پيامبرى، براى مردم فرستاديم، و گواه بودن خدا بس است. (79)

ب: بلا تشبیه بلا تشبیه

۴- من یا دستم؟

خدائی که رقیب مخلوقاتش باشد، دائم مثل بچه‌ها با مخلوق درگیر است! این مال من است نه تو! اگر برداشتی گوشت را میبرم! اما خدای قاهر قهّار، در تار و پود مخلوق حاضر است، فقط دنبال تعریف و معرفت است، هر چه مانع معرفت اوست، دشمن خداست، و هر چه معرفت او را آسان میکند، صبغة الله است، و من أحسن من الله صبغة، اجازه دهید با تکرار بلا تشبیه، مثالی عرض کنم تا جواب این کسانی باشد که تناقضات از قرآن میگیرند، جالب است که قرآن با این تناقض‌گویی ظاهری، اذهان را به بهترین وجه ممکن به سوی توحید حقیقی، راهنمایی میکند:

میگویید: دست من با قوت تمام، وزنه سنگین را از زمین برداشت.

مخاطب شما: پس چرا حلقه گُل را بر گردن شما انداختند؟!

-: ای بابا! برنداشت وزنه سنگین را مگر خود من!

-: ما را متحیر کردی! خدا را زین معمّا پرده بردار! خلاصه شما برداشتی یا دستت؟!

-: عزیزم! دست من که رقیب من نیست که بگویی من برداشتم یا او، تا من نخواهم، دست من کاره‌ای نیست! نفس من، مدبّر اعضاء من است، رابطه نفس با اعضاء را باید درک کنی تا از خیال رقابت بین من و اعضایم درآیي!

این یک مثال و تشبیه است، و بلا تشبیه است، چون که خالق متعال، ایجاد کننده مخلوق است، ولی ما ایجاد کننده دست خودمان نیستیم، و هرگز رابطه بین خالق و مخلوق، شبیه رابطه نفس و بدن نیست، چون مخلوق، عضو خالق نیست، تعالی الله عن ذلک، اما از حیث احتیاج عضو به تدبیر نفس، و ارتباط عجیب بین آن دو، میتوان مثال زد.

۵- کدام نزدیکتر؟

اکنون این مثال را جلوتر ببریم:

میگویید: با دستم کتاب را برداشتم، با چشمم کتاب را خواندم، و خیلی خیلی آن را پسندیدم.

مخاطب شما: دست و چشم شما کاری انجام دادند، چگونه شد که شما آن را پسندیدید؟!

-: عزیزم، گفتم که اعضاء من رقیب من نیستند!

-: خیر! این منظور من نبود، در برداشتن وزنه سنگین، فعل منسوب به دست شما و خود شما، یکی است: دستم برداشت، من برداشتم، یک فعل برداشتن است که از جهتی به خودتان، و از جهتی دیگر به دستتان نسبت دادید، اما اینجا چند فعل است، برداشتن دست، نگاه کردن چشم، پسندیدن شما، آیا میتوانید بگویید دستم پسندید؟ یا چشمم پسندید؟ خیر!

-: عزیزم! نکته بسایر مهمی را تحت نقد کشیدی! درست است که نفس با عضو، رابطه نزدیکی دارد، و هر چه او(نفس) خواهد او(عضو) کند، و هر چه او(عضو) کند او(نفس) به خود نسبت دهد، اما هر عضوی هر کاری را نشاید! و کار برداشتن دست از حیث ظرافت و لطافت، فرسنگها با کار دیدن چشم، فاصله دارد، بلکه من چیزی دارم که از دست و چشم به من نزدیکتر است!!

-: عجب! چگونه ممکن است؟ واقعا جدی گفتید؟ شما چیزی دارید که از چشمتان به شما نزدیکتر است؟

-: چرا شوخی کنم عزیزم؟! بلی، تو هم چیزی یا چیزهایی داری که از چشمت به تو نزدیکتر هستند!

-: مثلا چه چیز؟

-: مثلا ذهن تو، از چشم تو به تو نزدیکتر است، آیا قبول داری؟

-: نمبتوانم انکار کنم، اما تا کنون فکرش را نکرده بودم، واقعا امر عجیبی است!

-: بلی عزیزم، نفس من و تو، قوائی دارد که بسیار لطیف‌تر از اعضاء بدن هستند، و به همین جهت بود که در ابتدا گفتم: کتاب را پسندیدم، کار پسندیدن، کار دست یا چشم نیست، اما دقیقا خود من نیست، بلکه کار من است، کار چه چیز من است؟ کار دل من است، دل من، به مراتب به خود من نزدیکتر است تا چشم من، هر انسانی میتواند این را با درونگری دریابد.

-: پس من به ذهن خودم نزدیکتر هستم از چشم خودم؟

-: نشد عزیزم!! بیراهه رفتی! هر چند ذهن تو به تو از چشم تو نزدیکتر است، اما خود تو، به هر کدام از ذهن و چشمت، به یک اندازه نزدیک هستي! چشم تو نسبت به ذهن تو، از تو دورتر است، اما تو به ذهنت نزدیکتر نیستي از چشمت، عزیزم! آفریننده روح و جسمت را در نظر بگیر، روح تو نزدیکي‌اش به آفریدگار جهان، بیشتر است از جسم تو، اما خدا نزدیکتر نیست به روح تو از جسم تو، بلکه دقیقا همان اندازه که به روح تو نزدیک است به جسم تو هم نزدیک است.

۶- نتیجه:

برگردیم: کدام عاقل میپذیرد که بگوییم: پیامبران مخلوق هستند و ما هم مخلوق، چه فرقی در مخلوق بودن ماست؟ هیچ! فقط خدا یک مرسوله یه پیامبر داده و گفته است که تحویل دهد، همین!! آقای مرسوله‌آور! در این مرسوله چیست؟ بابا! من چه میدانم؟ خدا این مرسوله را برایت فرستاده، خودت نگاه کن ببین چیست؟ کارمند پست، مرسوله بزرگترین استاد را به او تحویل میدهد، آیا وظیفه دارد محتوای مرسوله را برای آن استاد توضیح دهد؟! اصلا میتواند یک سطر آن را بخواند و بفهمد؟!

چرا این سخن غیر عاقلانه است؟

چون هر چند چشم، لطیف‌تر از دست است، اما لطیف‌تر از ذهن نیست، کار چشم، از دست ناید، همانگونه که کار ذهن از چشم ناید، هر چند چشم، لطیف‌ترین کار بدنی را که دیدن است انجام میدهد، اما هرگز نمیتواند مطلب یک کتاب را بپسندد، چون پسندیدن، کار عقل و قلب انسان است، قلب نزدیکتر است به ما تا چشم، هر چند همانگونه که در مثال گفتم نزدیکی ما به قلب و چشم تفاوتی ندارد، از این طرف است نه از آن طرف.

وقتی در بین مخلوقات نظر کنیم، مقربین غیر از مجرمین هستند، آنها به خداوند متعال، نزدیک هستند، قرب معنوی دارند، مقرّب درگاه او هستند، اما خود خداوند به آنها نزدیکتر نیست از دیگران، بلکه خداوند به همه مخلوقات، به طور برابر، نزدیک است، دوری و نزدیکی، نسبت به مخلوق است، و از طرف مخلوق، نه از طرف خالق.

وقتی قرآن میفرماید: نزل به الروح الامین علی قلبک لتکون من المنذرین، خیلی تفاوت دارد با اینکه بگوید: نزل به الروح الامین علی سمعک، چیزی را به گوش کسی خواندن، تا چیزی را بر قلب کسی نازل کردن، خیلی متفاوت است، من کان عدوا لجبریل فانه نزله علی قلبک باذن الله، آیا میتوان درایت را همان شنیدن معنا کرد؟ ما کنت تدری ما الکتاب و لا الایمان:

وَ كَذلِكَ أَوْحَيْنا إِلَيْكَ رُوحاً مِنْ أَمْرِنا ما كُنْتَ تَدْري مَا الْكِتابُ وَ لاَ الْإيمانُ وَ لكِنْ جَعَلْناهُ نُوراً نَهْدي بِهِ مَنْ نَشاءُ مِنْ عِبادِنا وَ إِنَّكَ لَتَهْدي إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقيمٍ(الشورى 52)

چقدر این آیه شریفه در بحث ما راهگشاست! دو بار هدایت را به کار برده، و هم به خدا نسبت داده: نهدیبه من نشاء، و هم به پیامبر ص نسبت داده: و انکتهدیالی صراط مستقیم، تو درایت نداشتی که کتاب و ایمان چیست؟ نه اینکه هنوز کتاب را نشنیده بودی! روحا من امرنا چنان میکند که تمام تار و پود کتاب و ایمان که خلاصه کائنات است برایت به درایت میرسد، و در معراج، دیدن آیات است، نه شنیدن مرسوله!! ما کذب الفؤاد ما رأی، لقد رأی من آیات ربه الکبری، آیا کاربر ghanet که ادعای قرآنیت دارد از این آیات دیده است تا بگوید مرسوله را تحویل گرفتم، پس چه فرقی است بین من و آورنده پیام؟ اولین علامت اینکه این آیات را دیده باشد این است که به خوبی حروف مقطعه را درایت کند، الف لام راء، کتابی است که آیاتش همبسته بود و سپس از نزد خدای دانای حکیم به تفصیل آمد، و سعید بن علاقة گفت که آیات محکمات قرآن، همین فواتح سور هستند که قرآن کریم از انها استخراج میشود، و توضیح بیشتر را در
تاپیک: مصاحف قرآن کریم شبه هولوگرامی تحریف ناپذیر توضیح دادم.

معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست - صفحه 20 - باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 7 May 2018   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: خدای خیالی فرقه نوظهور فقط قرانیها

پست 1951
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=131

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
هدایت به دست احدی غیر از الله نیست، حتی پیامبر:

لَيْسَ عَلَيْكَ هُدَاهُمْ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَهْدِي مَنْ يَشَاءُ
هدايت يافتن آنان بر عهده تو نيست، بلكه خداست كه هر كه را كه بخواهد هدايت مى‌كند.

hosyn
اگر حضرت موسی هدایت به دستشان نیست پس چگونه این آیه امر میکند به سوی فرعون برو و به او بگو: آیا میخواهی تا تو را به پروردگارت هدایت کنم:

وَ أَهْدِيَكَ إِلى‏ رَبِّكَ فَتَخْشى‏ (النازعات 19)

اگر میگویید: (... چون او «موسی» بواسطه آیات الهی است که از ظلمت بیرون می آورد و به نور می برد.) پس این آیه میگوید: خدا هم به واسطه قرآن هدایت میکند و از ظلمات به سوی نور میبرد، پس چه فرقی بین خدا و پیامبر هست؟:

قَدْ جاءَكُمْ مِنَ اللَّهِ نُورٌ وَ كِتابٌ مُبينٌ يَهْدي بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوانَهُ سُبُلَ السَّلامِ وَ يُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِهِ وَ يَهْديهِمْ إِلى‏ صِراطٍ مُسْتَقيمٍ(المائدة 16)

الله تبارک و تعالی به وسیله این نور و کتاب مبین هدایت میکند، و اخراج از ظلمات به سوی نور میکند، پس چه فرقی ماند بین خدا و پیامبران؟

دوست گرامی، شما را به قرآن کریم قسم میدهم بیایید یک لحظه هم شده از خدای خیالی تحمیلی بر قران فاصله بگیریم، و خدائی را که قرآن معرفی میکند آشنا شویم، آخر چرا یک لحظه؟! به جهت اینکه اگر این لحظه آمد یک عمر راحت هستیم، دیگر محال است خدا را رقیب مخلوقاتش تصور کنیم، خدای قرآن کریم، خدای قاهر قهّار بر مخلوقات است، که اگر توفیق بود توضیح خواهم داد إن شاء الله تعالی
.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 7 May 2018   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست1954
نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
می دانی قضیه چیست؟
ارباب و خدایان مردم متعدد و مختلفند، از این بین فقط یکی از آنها رب العالمین است و بقیه ارباب متفرق و متشاکسند و پیامبران آمده اند تا ما را به این یک خدای حقیقی رهنمون شوند. کار انبیاء و شهدا تا همین جاست و از اینجا به بعدش فقط در ید قدرت خداوند است و لاغیر.
hosyn

هرگز چنین نیست، این خلاف نص قرآن است، رب العالمین قرآن را نشناختیم که میگوییم او یکی از اینهاست، رب العالمین قرآن، ذو العرش است، که میفرماید:

قُلْ لَوْ كانَ مَعَهُ آلِهَةٌ كَما يَقُولُونَ إِذاً لاَبْتَغَوْا إِلى‏ ذِي الْعَرْشِ سَبيلاً (الإسراء 42)

متاسفانه بسیاری از مفسرین، این آیه راقیه را با فهم خدائیت رقابتی فهمیدند، هر کس مکرر این آیه را مرور کند عجائب میفهمد.

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
اشکال در این است که شما تصور می کنید خدا یک چیز است و قرآن چیزی دیگر، برای همین است که پرستش قرآن را مذموم می دانید. اکثر مردم به خطوط قرآن دست نمی زنند چون به آنها گفته شده گناه دارد!
می گویند نگاه به خطوط قرآن ثواب دارد و اگر آن را روی سر مسافر بگیری از بلایای سفر حفظش خواهد کرد و از این قبیل عقاید خرافی . قرآن نور الله و کلام الله است آیا خدا یک چیز است و نور و کلامش چیزی دیگر؟!
فرق پیامبر با خداوند در این است که پیامبر نوری ندارد و فقط نوری را که مال خداست بازتاب می کند.

وَمَنْ لَمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِنْ نُورٍ
و کسی که خدا نوری برای او قرار نداده است، برای او هیچ نوری نیست.

hosyn
دوست گرامی، به جای اینکه جواب آیه‌ای که من آوردم بدهید خودتان منبر میروید!! اگر حرف شما بود که آیه میگفت: قد جاءکم الله و یهدی من اتبع رضوانه، نه اینکه بگوید: قد جاءکم من الله نور و کتاب مبین یهدی به الله من اتبع رضوانه، آیا میتوان گفت: هر آینه از ناحیه خدا برای شما خدا آمد؟!! قد جاءکم من الله نور، از ناحیه خدا برای شما نور آمد، آیا این نور همان خداست؟ آیا خدا را میتوان قرائت کرد؟ آیا خدا را میتوان در مصحف نوشت و چاپ کرد؟!

خود شما هم قبل از اینکه در صدد جواب من برآیید چنین آوردید:

نقل قول:

به واسطه این نور و کتاب مبین است که خدا هرکه را بخواهد( کسی که شرایطش را داشته باشد) هدایت می کند:

يَهْدِي بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَيُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِهِ وَيَهْدِيهِمْ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ(5:16)

hosyn

آیا خدا به واسطه خدا هر کس را بخواهد هدایت میکند؟!

قديمي Monday 7 May 2018   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1944

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
فقط یادتان باشد وقتی خدمتتان گفتم ؛ این چیزهایی که می گویی در روایات است، نوشتید:

وقتی خودتان شاهدی از قرآن سراغ ندارید چگونه ناظران دقیق النظر آن را به قضاوت بنشینند؟!

hosyn
دقیق النظر پیش‌کش! یا عبارت فارسی من را که زبان مادری شماست نفهمیدید، و یا خود را به نفهمی زدید، که شاهد دومی این است که کلام من را تقطیع کردید تا آب و رنگی به مچ‌گیری خودتان بدهید!

نقل قول:غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
روایات در این باره خیلی چیزها گفته اند و از هر دری سخن رانده اند، چرا بجای اینکه به این حرفها و اقوال ضد و نقیض و عجیب و غریب رجوع کنی ( چیزهایی که امر را بر انسان مشتبه می کنند و جلوی فهم حقیقت را می گیرند) راست نمی روی سراغ قرآن؟!
hosyn
روایات زیباترین مطالب را بیان کرده‌اند، و قدر گوهر را گوهری داند، مَثَل روایات مَثَل قرآن کریم است که زیباترین معارف را میگوید و جلوی چشم کفار است اما این کورها راجع به تناقضات قرآن، کتابها مینویسند.

نقل قول:غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
من که از اول نظر قرآن را در این باره خدمتتان عرض کردم: خداوند پیش از خلقت آدم، او را برای سکونت در زمین، و از زمین خلق کرده بود و دوباره به همین زمین برش می گرداند و روز قیامت یک بار دیگر از آن بیرونش می آورد، این آن حقیقتی است که خداوند بارها و بارها تکرار می کند اما کسی متوجه اش نمی شود می دانید چرا؟ چون گوشها فقط برای سخن خدا تیز نمی شوند و از غیر او نیز حرف شنوی دارند.
hosyn
دوست گرامی، احتمال بدهید که خجالت هم چیز خوبی باشد! این مطلبی که میگویید کسی متوجه‌اش نمیشود را همه گفته‌اند، واقعا انسان کجا میرسد؟!

احادیث و روایات بلای فهم قرآن هستند پس کنارشان بگذار و دیگر هیچگاه از کنار بر شان ندار!
hosyn
بلای فهم قرآن کریم، جهل شما به قرآن و روایات است، در این شک نکنید.

خداوند هیچ چیزی را در کتابش فرو گذار نکرده
hosyn
بر منکرش لعنت.

بلکه این سنت است که به آن چیزهایی افزوده تا حکم خدا را تغییر دهد و مستمسکی باشد به دست کسانی که خدا را به تنهایی کافی نمی دانند
hosyn
بر دروغگو لعنت.

و می گویند اگر قرآن کامل است و کافی، پس چرا خیلی از چیزهایی که در سنت آمده در آن نیست؟!
hosyn
کسی نمیگوید که قرآن ناقص است و ناکافی، بلکه میگویند قرآن کامل است و کافی در هدایت به هر چه نیاز بشر در رسیدن به سعادت ابدی است که یکی از آنها سنت است.

قبل یا بعدش برای کتابی که موضوعش دین و شریعت است چه فرقی می کند؟
hosyn
اما برای کسی که میگوید از اینجا رد حضرت موسی گم میشود فرق میکند!

موسی وظیفه داشت به دربار فرعون برود و او را موعظه کند و ازش بخواهد بنی اسرائیل را با او بفرستد.

وظیفه داشت برای بنی اسرائیل صلات اقامه کند و آنها را با دین اسلام آشنا نماید.

وظیفه داشت به اذن خداوند، بنی اسرائیل را از دست فرعون نجات دهد و بسیاری وظایف دیگر.

اما او در قلمرو دین و شریعت فقط و فقط یک وظیفه داشت: ابلاغ پیام پروردگارش.
hosyn
این هم از کرامات شماست! بلی خدا هم که خالق همه چیز است در قلمرو شریعت فقط جعل قانون میکند، و کسی را مجبور نمیکند و انجام آن قانون به انتخاب خود مردم است! با یک کلمه قلمرو، میخواهید مغلطه کنید؟!

موسی در این قلمرو نه حاکم است و نه هادی بلکه فقط و فقط یک نامه بر است.
hosyn
هم حاکم است به دلیل: انا انزلنا التوراة فیها هدی و نور یحکم بها النبیون، و هم هادی است به دلیل: و من قوم موسی أمة یهدون بالحق، و هم تنها نامه‌بر نیست به دلیل: و لقد ارسلنا موسی بآیاتنا ان أخرج قومک من الظلمات الی النور.

قديمي Monday 7 May 2018   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

یا علی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

لَبيْكَ يٰا عَليْ

ان ربی علی صراط مستقیم

وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم

السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب

امیرالمومنین علیه السلام

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران

وجالب این است اصل عنوان سوال از بی بی سی انگلیس هست

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=139971

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل

پیامبر دروغین ؛ غانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران وابلهان شقی طرفدارش

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
یا علی یا الیا یا حیدر

یا قتیل العبرات

کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته ش
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته
قديمي Friday 11 May 2018   #6
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1955

نقل قول:
... این خروج از ظلمت به نور ویژگی منحصر بفرد آیات خداوندی است:

الر ۚ كِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلَىٰ صِرَاطِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ(14:1)

الف، لام، را. كتابى است كه بر تو نازل كرديم تا مردم را به فرمان پروردگارشان از تاريكى به روشنايى ببرى و به راه خداى پيروزمند ستودنى راه نمايى

hosyn
ممنون، احسنت! بسیار عالی ترجمه را آوردید، دوست گرامی، اینچنین ترجمه است که هر عاقل فطن ناظر را به فکر وا میدارد، و او را به ساختار اصلی قرآن کریم، نزدیک میکند.

نقل قول:
... چون اهل قرآن هم هستید

hosyn
البته زهی افتحار و سعادت من است که نسبتی با قران کریم داشته باشم، ولی قرآن کریم مثل صاحبش، غیور است، (هم) نمیپذیرد، اگر برایش رقیب قرار دهید، دربست تحویل رقیب میدهد، اگر سراغ قرآن میروید باید تنها و تنها با او کار داشته باشید، قرآن را هم داشته باشید دروغی بیش نیست، البته تمام آیات قرآن، نه بعض موافق هوای نفس، یعنی قرآنی که میگوید: کونوا مع الصادقین، اگر پیامبران صادق هستند هر چه بگویند و ما همراه آنها باشیم دربست در اختیار قرآن بودیم، چون راستگو دروغ نمیگوید و قرآن میفرماید از آنها جدا نشوید، قرآنی که میگوید: اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم، قرآنی که میگوید: ما آتاکم الرسول فخذوه و نهاکم عنه فانتهوا، و.... و سنت همان است که اگر مخالف قرآن باشد بر دیوار کوبیده میشود، و زخرف است، ما خالف کتاب الله فهو زخرف، آیا تعبیری بالاتر و رساتر از این میتوان پیدا کرد؟

قديمي Friday 11 May 2018   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1962

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
لطفاً بحث را عوض نکنید(فعلاً معنا و مفهوم عرش مورد بحث ما نیست) آنچه را پرسیدم پاسخ دهید!

hosyn
دقت کنید که صحبت از ذو العرش است، و ذو العرش، وصف غیری است یعنی صاحب عرش، آیا صاحب عرش را به عنوان صاحب عرش، که رمز ابتغاء آلهه به سوی اوست، اگر عرش را نشناسیم، چگونه آیه، جواب آنها خواهد بود؟ بیش دقت کنید: که آیه با قل شروع میشود، یعنی حرف آنها فقط آلهه است، و ذو العرش جواب قرآن است، نه حرف آنها.

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران نوشته شده است
در هر عصر و روزگاری، مردم خدایان متعددی را ( به گمان اینکه آنها را می شناسند) می پرستند و باور دارند.پیامبران آمده اند تا خدای حقیقی ( خدای وحده) را به ما بشناسانند و به سوی او رهنمونمان شوند آیا درست می گویم یا نه؟

hosyn
خیر، درست نیست، مردم همگی خدای حقیقی را میشناسند، چون قرآن میفرماید دین قیّم که همه پیامبران هم باید با تمام توجه بدان رو کنند همان فطرت مردم است:

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنيفاً فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتي‏ فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْها لا تَبْديلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَ لكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ(الروم 30)

پس روى خود به سوى دين حنيف كن كه مطابق فطرت خدا است فطرتى كه خدا بشر را بر آن فطرت آفريده و در آفرينش خدا دگرگونگى نيست، اين است دين مستقيم ولى بيشتر مردم نمى‏دانند (30).

نقل قول:
آیا مردمی که خدایان متعدد داشتند، ذو العرش را نمی شناختند و باورش نداشتند؟!
hosyn

خیر، نمیشناختند، چون اینکه با فطرت خود، خدا را بشناسند، غیر از این است که صفات کمال او را هم بشناسند، بچه دو سه ساله بزرگترین استاد عصر، پدرش را میشناسد، اما به عنوان بزرگترین استاد عصر نمیشناسد، وصف ذو العرش برای خداوند، از مهمترین اوصاف اوست که قرآن تلاش میکند مردم خدای یگانه را با آن وصف بشناسند، و اینجاست که تا عرش را نشناسند، نمیتوانند صاحب عرش بودن خداوند را درک کنند.
قديمي Friday 11 May 2018   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 1964
نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
وقتی مردم اوصاف خدا را نمی شناسند ( یا همه آنها را نمی شناسند) چگونه باید بفهمند خدایی که می پرستند حقیقی هست یا نه؟

hosyn
طبق معارف قران کریم، مردم خدا را به فطرت خود، در استشهاد و شهادت: ألست بربکم قالوا بلی، به ذاتش میشناسند، نه به صفاتش، دقت کنید که در آیه: و اذ اخذ ربک من بنی آدم من ظهورهم ذریتهم، اصلا و ابدا صحبتی از صفات خداوند نیست، فقط: أشهدهم علی انفسهم، از راه ذات نفس، شهادت دادند به ذات ربّ تبارک و تعالی، و لذا هر خدائی که به هر اسمی بپرستند خدای حقیقی نیست، چون خدای حقیقی، مورد شبهه قرار نمیگیرد که شخص از خودش بپرسد آیا این خدای حقیقی است یا خیر؟ قالت لهم رسلهم أفي الله شکّ فاطر السموات و الارض؟!

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
چگونه مردم همگی خدای حقیقی را می شناسند در حالی که اوصاف او را نمی شناسند؟!

hosyn
همانطور که عرض کردم، مردم خدای حقیقی را از طریق فطرت خود، که ذات نفس است، به ذات او سبحانه و تعالی میشناسند، و شناسائی ذات بدون صفات ممکن است، برادران یوسف ع مثال خیلی خوبی است، برادران یوسف، با یوسف حرف میزدند، و نسبت به ذات او شناسائی داشتند، اما نمیدانستند که او یوسف است، یعنی اوصاف او را به اینکه پسر پدر آنها یعقوب ع است و آنها او را در چاه انداختند و... نمیشناختند، خودش را میشناختند اما اوصافش را خیر، و بنده در بین بیخدایان و کمونیستها شنیدم که در اوقات درماندگی ناخودآگاه «خدایا» گفتند، این حالتی که سیم مخلوق به خالق وصل میشود، و مخلوق ضعیف، در شدت ضعف، با خالق خودش آنلاین میشود، اصلا محتاج هیچ صفتی نیست، با او حرف میزند، درخواست میکند، حاجتش را میخواهد، و اذا سألک عبادی عني فانی قریب اجیب دعوة الداع اذا دعان، خلاص!! چه اوصافی دارد؟ نیاز نیست در اینکه من را بخوانی و دعایت را مستجاب کنم بیش از اینکه بخوانی، و تمام! یسأله من في السموات و الارض کل یوم هو في شأن، این سؤال یک سؤال دائمی است که سر سوزن محتاج معرفت صفات نیست.
قديمي Saturday 12 May 2018   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

1967
http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=132

نقل قول:
در اصل توسط ghanetغانت هالک ملحد کافر بالله وانبیائه ورسله وکتبه وحججه بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست
مدعی پیامبری وهدایت مردم ایراننوشته شده است
این همان چیزی است که من اولین بار به شما گفتم و شما کلی پیچ و تابش دادید تا آن را نپذیرید چون این من بودم که داشتم آن را می گفتم و شما بنا ندارید چیزی را از من بپذیرید!
hosyn

دوست گرامی، در بحث علمی، جای یک کلمه عوض شود، زمین تا آسمان، بحث عوض میشود، نمیدانم بنده خواستم حرف شما را نپذیرم یا شما اصلا عبارت من را نخوانده جواب میدهید؟ قسمتی از عبارت شما را که مقصود من بود رنگی کردم، خوشبختانه موجود است! حالا بعد از این همه گفتگو، برمیگردید نقطه اول که گویا هیچ چیزی بین من و شما، رد و بدل نشده است!!:

http://www.iranclubs.org/forums/show...postcount=1954

در عبارت شما قسمت (یکی از آنها رب العالمین است) را رنگی کردم، و در جواب هم دو باره مقصود را تکرار کردم و گفتم: (رب العالمین قرآن را نشناختیم که میگوییم او یکی از اینهاست)

لذا حرف بنده با شما، زمین تا آسمان تفاوت دارد، به جای اینکه جواب حرف من را بدهید میگویید من هم همین را گفتم! خدای حقیقی که یکی از خدایان مردم باشد مثل آنها خدای خیالی است، به لفظ حقیقی که کار درست نمیشود، باید ذو العرش بودن او را فهمید تا دریافت که چگونه نه تنها همه اشیاء بلکه تمام حقائق و بلکه حتی یک سیستم صوری محض ساده هم مسبوق به اوست، تکرار لفظ رقیب (به معنای فارسی آن) در قبال لفظ قاهر و قهار را تماما نادیده گرفتید و میگویید من هم همین را گفتم!.

نقل قول:

فرعون خدا را باور داشت و به زعم خود نه تنها او را می پرستید بلکه تصور می کرد فقط خدای او حقیقی است و خدای موسی حقیقت ندارد و گمان می کرد موسی دارد به او دروغ می گوید و قصد گمراهی مردم راکرده و کسی است که آمده دین حق و برتر آنها را بر اندازد.

hosyn
چگونه فرعون خدا را باور داشت و تصور می کرد فقط خدای او حقیقی است که در سوره نازعات فرعون میگوید: أنا ربکم الاعلی، و در سوره مبارکه قصص، فرعون به ملأ ، خطاب میکند و میگوید من خدائی غیر از خودم برای شما نمیشناسم:

وَ قالَ فِرْعَوْنُ يا أَيُّهَا الْمَلَأُ ما عَلِمْتُ لَكُمْ مِنْ إِلهٍ غَيْري فَأَوْقِدْ لي‏ يا هامانُ عَلَى الطِّينِ فَاجْعَلْ لي‏ صَرْحاً لَعَلِّي أَطَّلِعُ إِلى‏ إِلهِ مُوسى‏ وَ إِنِّي لَأَظُنُّهُ مِنَ الْكاذِبينَ(القصص 38)

و در سوره مبارکه شعراء بعد از چند رفت و برگشت و توضیح حضرت موسی ع (رب السموات و الارض-ربکم و رب آبائکم-رب المشرق و المغرب)، فرعون میگوید:

قالَ لَئِنِ اتَّخَذْتَ إِلهَاً غَيْري لَأَجْعَلَنَّكَ مِنَ الْمَسْجُونينَ(الشعراء 29)

و اما آیه: ۱۲۷ سوره اعراف:

وَ قالَ الْمَلَأُ مِنْ قَوْمِ فِرْعَوْنَ أَ تَذَرُ مُوسى‏ وَ قَوْمَهُ لِيُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ وَ يَذَرَكَ وَ آلِهَتَكَ قالَ سَنُقَتِّلُ أَبْناءَهُمْ وَ نَسْتَحْيي‏ نِساءَهُمْ وَ إِنَّا فَوْقَهُمْ قاهِرُونَ

پس از زمان صحابه تا کنون بحث بوده است که فرعون آلهه نداشته است، و در زمانهای متاخر مفسرین ظاهر کلمه آلهه را گرفتند، و گرنه صحابه میگفتند به جای قرائت آلهتک، إلهتک (إلاهتک) است، یعنی خدائی تو، نه به معنای خدایان تو، و شاهدش آنکه بعد یذرک آمده است.

و به هر حال، جمله شما با هیچ کدام جور در نمیآید، یعنی یا فرعون خودش را خدا میدانست، و یا خدایان داشت، نه اینکه خدا داشت و او را میپرستید، حتی در المیزان از تفسیر کبیر نقل میکنند که به این نتیجه رسیده که فرعون دهری بوده و اصلا خدا قائل نبوده است.

و بر خلاف آنکه گفتید گمان میکرد موسی دروغ میگوید، جالب است که در باطن ریاست مانع بود، لقد علمت ما انزل هؤلاء الا رب السموات و الارض بصائر -- و جحدوا بها و استیقنتها انفسهم ظلما و علوا.

نقل قول:
در قرآن هیچگاه سجده به این معنی نیامده است:

hosyn
در همین سوره مبارکه اعراف که بحث میکنید آمده:

وَ أُلْقِيَ السَّحَرَةُ ساجِدينَ(الأعراف 120)

و در سوره طه و شعراء هم تکرار شده، اگر نمیخواهید تدلیس کنید و خود و مخاطب خود را به قعر جهنم ببرید، کلمه (القي) را ترجمه کنید، بلکه بالاتر، این آیه را به هزاران نفر از کافر و مسلمان، نشان دهید، بلکه بالاتر، این آیه را در طول تاریخ در کتب بشر، پی جویی کنید، ببینید آن را چگونه معنا کردند؟ بعد بگویید: (در قرآن هیچگاه سجده به این معنی نیامده است) و جحدوا بها و استیقنتها انفسهم ظلما و علوا.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:06PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه