بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 14 December 2017   #16
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,507
ج: شوی بست نشینی

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته

با این گزاره‌ها مخالف نیستم که ما دچار فساد شدید سیاسی اجتماعی اقتصادی هستیم، باید با فساد مبارزه کنیم، از ماست که بر ماست، و حتی اگر به نفعمان باشد با آمریکا رابطه برقرار کنیم ...
حرف حساب شما همین است که قرمز کردید و نیازی به این همه وقت گذاشتن و قلمفرسایی های تکراری و بی حاصل نبود.
من هم چیزی جز این عبارت قرمز نمی گویم....
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 14 December 2017   #17
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,224
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
حرف حساب شما همین است که قرمز کردید و نیازی به این همه وقت گذاشتن و قلمفرسایی های تکراری و بی حاصل نبود.
من هم چیزی جز این عبارت قرمز نمی گویم....
چون من از ابتدا دائم می‌گفتم و نمی‌دیدید، قرمز کردم!
خدا را شکر که دیدید!
قديمي Thursday 14 December 2017   #18
ناقد
عضو ثابت

حرف حساب دیدنی و پذیرفتنی است، اما با حرف های ناحساب چه کنیم؟
بلی هم من و هم شما نسبت به وجود فساد شدید و نهادینه متفق القولیم. اما عجله نکنید: تو مو می بینی و من پیچش مو!
لطفا بفرمایید این ادعای کیهانی را که همه مفاسد زیر سر کارگزاران و اصلاح طلبان است را کجای دلمان بگذاریم؟
با این مدعای نخ نما که اصلاح طلبان مزدور و جاسوس آمریکا هستند و معتقدند راه نجات فقط از آمریکا می‌گذرد چگونه کنار بیاییم؟

آیا توقع دارید چنین خزعبلات کیهانی را بپذیریم؟
قديمي Friday 15 December 2017   #19
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
حرف حساب دیدنی و پذیرفتنی است، اما با حرف های ناحساب چه کنیم؟
بلی هم من و هم شما نسبت به وجود فساد شدید و نهادینه متفق القولیم. اما عجله نکنید: تو مو می بینی و من پیچش مو!
لطفا بفرمایید این ادعای کیهانی را که همه مفاسد زیر سر کارگزاران و اصلاح طلبان است را کجای دلمان بگذاریم؟
با این مدعای نخ نما که اصلاح طلبان مزدور و جاسوس آمریکا هستند و معتقدند راه نجات فقط از آمریکا می‌گذرد چگونه کنار بیاییم؟

آیا توقع دارید چنین خزعبلات کیهانی را بپذیریم؟
من در همان نوشتۀقرمز رنگ گفتم ما دچار فساد هستیم، به طور عمومی به فساد اشاره کردم. این موضوع مهم ترین اولویت ما هست. منظور من اصلا تمیز فرض‌کردن جناح مقابل نبوده است.

اما اشارۀ ویژۀ من به اصلاح طلبان و کارگزاران در خصوص فسادانگیزی خوب مربوط به تاریخ پس از جنگ آنان است که رابطه و رفاقت را برای تشکیل طبقۀ حاکمیتی پایه کردند و باعث بازگشت فساد گسترده شدند که پس از انقلاب انتظار آن نبود، فرصت انقلاب ، فرصت طلائی ما برای اصلاح کشورمان بود، جنگ را چون جنگ بود حساب نمی‌کنند و تاریخ اصلاح پس از انقلاب را از پس از جنگ حساب می‌کنند که دولت‌های پس از جنگ شالودۀاقتصاد ایران را دوباره ریختند. و متاسفانه این مبنائی که پس از جنگ ریخته شد، خیلی فرقی با قبل از انقلاب نکرد و فقط آدم های آن عوض شدند. و ظاهرشان. این گروه کم کم ایده های اصلاح که از انقلاب آمده بود را هم به سخره گرفتند، درسندهای‌شان عملا جریان عدالت اجتماعی را باطل کردند و اقتصاد لیبرالی و مدل توسعۀ لیبرالی را راه اصلاح تلقی کردند. این ها چیزی نیست که من افترا ببندم ، تک تک در سندهایشان آمد! همین را «شاه» هم اجرا می‌کرد، پس چه فرقی کرد؟ ...

جریان مقابل هر چند گرفتار فساد هم هست ، اما حداقل در مبنا هنوز شعارهای انقلابی می‌دهد، بدنۀ حامی و رجال سیاسی آن همچنان بر همان اصول اصلاح بر مبنای انقلاب اسلامی پایبندند و خوب از کسی که پایبند به تئوری‌های عدالت اجتماعی است راحت‌تر می‌توان پرس و جو و انتقاد کرد پس این ایده‌ها که برای آن صدها هزار شهید رفت چه شد! این علت گرایش بیشتر بنده است، چون حداقل این یک یا چند قدم به پیش است نسبت به جریانی که هنگامی از عدالت اجتماعی از آن سوال می‌کنی، اصلا بدان معتقد نیست و توسعه را مشروط به له شدن ضعفا و مستضعفین درست بر خلاف اهداف انقلاب اسلامی می‌داند.

در خصوص مزدوری و جاسوسی در همان نوشتۀقبل توضیحاتم را دادم و گویا صرفا تحمل نمی‌کنید!
قديمي Saturday 16 December 2017   #20
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
من در همان نوشتۀقرمز رنگ گفتم ما دچار فساد هستیم، به طور عمومی به فساد اشاره کردم. این موضوع مهم ترین اولویت ما هست. منظور من اصلا تمیز فرض‌کردن جناح مقابل نبوده است.
همین که گاه به جاده انصاف برمی گردید و از گرایشات دیجیتالی و شعاری کیهان فاصله می گیرید، جای شکر دارد!
قديمي Saturday 16 December 2017   #21
ناقد
عضو ثابت

ادامه جنجال فرقه احمدی نژادی
حمید بقایی به موضع گیری آملی لاریجانی علیه بست نشینی در حاشیه دیدار دانشجویان با دکتر احمدی نژاد پاسخ داد. وی که با لحنی تند و تمسخرآمیز در حضور احمدی و مشایی نژاد صحبت می کرد رییس قوه قضا را متهم به بی دینی٬ ضدیت با تاریخ ایران و خیانت به علمای اسلام نمود.

آیت الله لاریجانی در پاسخ به این فرقه گفته بود: یک آقایی در طول چند دقیقه صحبت کردن، شاید ۵۰ حرف خلاف واقع علیه قوه قضاییه و مسئولان دستگاه زد. آخر چرا؟ متاسفانه توجه هم نمی کنند که این خیانت به جمهوری اسلامی و آرمان های شهدا و مردم است. انسان ادعای مردمی بودن بکند واین طور از پشت به نظام جمهوری اسلامی خنجر بزند...
قديمي Monday 18 December 2017   #22
فاطمه
عضو ثابت

نشان فاطمه

تاريخ ثبت نام: May 2003
پاسخ‌ها: 253

به نظرم این دعواها هیچگونه کمکی به بهبود حال مردم نخواهد کرد . دعوای لاریجانی ها با احمدی نژادیها). با ید هر دو منافع امنیت ملی رو در نظر بگیرن و صحبت کنند. هردو که ادعای ارزشی بودن دارن ، نمی بینند دشمن و مخالفان اونا که هیچکدومشون رو قبول ندارن. چه کف زدنی می کنند؟ اتهام واهی هردوی انها دور از شان و مقامشان ارزیابی میشه. و مردم این عملکردها رو به حافظه خود می سپارن. دراین شرایط این چه وضعشه.؟از همین فرصت دولت استفاده می کنه و سیاستهای دوران هاشمی رو تو قانون میاره تا توسط مجلس تصویب بشه حذف یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی در اصل زمینه های نارضایتی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی رو دامن می زنه. که اساس براندازی نرمه که دشمن پیگیرش هست .آقایان بشینن به جای دعوا و بر سر هم کوفتن به درد مملکت برسند . به درد این مردم بصیر و آگاه و مستعقف که همواره برای رسیدن هردوی آنها به قدرت نقش اساسی داشته و برای حفظ نظامی که اونای ادعای خادمی آن را دارن خون دادند ، جون دادند ، فرزند دادند. و برای هر مصائبی صبر و تحمل کردند.دوباره می پرسم حضرات !این چه وضعشه؟ این اقدامات با خواسته های رهبر انقلاب در یک سو ویک جهته و همسویی داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرين ويرايش فاطمه ، Monday 18 December 2017 در 12:01PM.
فاطمه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 18 December 2017   #23
a_d
ali

نشان a_d

تاريخ ثبت نام: Dec 2007
مكان: آنجا!
پاسخ‌ها: 8,142
روزنوشته ها: 3

نقل قول:
در اصل توسط فاطمه نوشته شده است نمايش نوشته
باز همین فرصت دولت استفاده می کنه و سیاستهای دوران هاشمی رو تو قانون میاره تا توسط مجلس تصویب بشه حذف یارانه و افزایش قیمت حامل های انرژی در اصل زمینه های نارضایتی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی رو دامن می زنه. که اساس براندازی نرمه که دشمن پیگیرش هست .
پس در نهایت بازم این دولت هست که داره گناه میکنه و از فرصت استفاده میکنه.
لحن اروم شما نسبت به جبهه ایی که الان یا شاید یک روزی طرفدارش بودین و حتی مخلوط کردن انتقادتون با دولت مشت نمونه خروار همین وضع و طرز فکری هست که 40 سال جلوی مبارزه با فساد رو گرفته. چکیده همه اونها اینه که ما با خودمون تعارف داریم همیشه نمیخوایم گروه ما بد باشه اما برای بد نبودن فقط چشممون رو روی بدی ها می بندیم نه اینکه قبول کنیم جایی از کار می لنگه. کار اونجا داره میلنگه که 40 سال هست مسولین همونایی هستن که بودن یا حداکثر اطرافیان اونا. سیستم که شامل من و شما تا بالا هاش به جایی که به دنبال ادمای بدرد بخور و کارامد بوده باشه دنبال یک سری مدیر هست که تکراری میان بالا. تکراری هایی که هیچ وقت به دیگران فرصت تکرار نمیده. احمدی نژاد 8 سال حکومت کرده باز هم ول کن نیست. این فقط یک نمونس که اشکار شده خیلی از نمونه ها هم اشکار نمیشن راه به کسی نمیدن. کسی نیست کارکنه همه فقط میخوان سر قدرت بمونن.
كاربران ذيل از a_d بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 18 December 2017   #24
فاطمه
عضو ثابت

نشان فاطمه

نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
پس در نهایت بازم این دولت هست که داره گناه میکنه و از فرصت استفاده میکنه.
لحن اروم شما نسبت به جبهه ایی که الان یا شاید یک روزی طرفدارش بودین و حتی مخلوط کردن انتقادتون با دولت مشت نمونه خروار همین وضع و طرز فکری هست که 40 سال جلوی مبارزه با فساد رو گرفته. چکیده همه اونها اینه که ما با خودمون تعارف داریم همیشه نمیخوایم گروه ما بد باشه اما برای بد نبودن فقط چشممون رو روی بدی ها می بندیم نه اینکه قبول کنیم جایی از کار می لنگه. کار اونجا داره میلنگه که 40 سال هست مسولین همونایی هستن که بودن یا حداکثر اطرافیان اونا. سیستم که شامل من و شما تا بالا هاش به جایی که به دنبال ادمای بدرد بخور و کارامد بوده باشه دنبال یک سری مدیر هست که تکراری میان بالا. تکراری هایی که هیچ وقت به دیگران فرصت تکرار نمیده. احمدی نژاد 8 سال حکومت کرده باز هم ول کن نیست. این فقط یک نمونس که اشکار شده خیلی از نمونه ها هم اشکار نمیشن راه به کسی نمیدن. کسی نیست کارکنه همه فقط میخوان سر قدرت بمونن.
قديمي Monday 18 December 2017   #25
فاطمه
عضو ثابت

نشان فاطمه

مگه دولت و جناح مورد علاقه شما که در مصدر امورات بودند؟ از اول انقلاب؟ این طور نیستند؟ ما عقد اخوت با هیچ کس نبستیم. هرکس با اصول انقلاب و امام و رهبری حرکت کنه ما حمایت می کنیم. این تکلیفه. و اجرش هم پیشس خدای عالمیان محفوظ.
قديمي Monday 18 December 2017   #26
a_d
ali

نشان a_d

تاريخ ثبت نام: Dec 2007
مكان: آنجا!
پاسخ‌ها: 8,142
روزنوشته ها: 3

نقل قول:
در اصل توسط فاطمه نوشته شده است نمايش نوشته
مگه دولت و جناح مورد علاقه شما که در مصدر امورات بودند؟ از اول انقلاب؟ این طور نیستند؟ ما عقد اخوت با هیچ کس نبستیم. هرکس با اصول انقلاب و امام و رهبری حرکت کنه ما حمایت می کنیم. این تکلیفه. و اجرش هم پیشس خدای عالمیان محفوظ.
چرا دقیقا همه اونها هم هستند. مشکل از همه این هاست. شما که حتمن بیشتر از من تلویزیون میبینید دقت کنید کسانی که توی راس هستند مثلا پای سخنرانی مسولین هستند همونایی هستند که از اول بودند. توی همین دولت و همه دولت ها هم همینه.
مثلا دلمون خوشه که وزیر ارتباطات ی جوونه. اما همونم وقتی نگاه کنی کاملا مشخصه که راحتتر از خیلی از ما ها به این جا رسیده . نه اینکه یک نخبه باشه.
کلا سیستم طوریه که کسی نخبه رو به کار نمی گیره بلکه یک عده باید خودشون رو نخبه جا بزنن بعد رابطه ایی داشتن باشن.
هیچ وقت من و شما(لااقل من ) رو کسی دعوت نمیکنه بشیم مشاور وزیر مشاور وکیل حتی مشاور مجانی حتی اگر نخبه باشیم.
دعوایی که بین احمدی نژادی ها و لاریجانی ها هست از همین جنسه. علی رغمی که من بازم احترام بیشتری برای لاریجانی ها قایلم اونچیزی که به چشم میاد اینه همه میخوان به هر قیمتی هست اون بالا ها باشن.
قديمي Tuesday 19 December 2017   #27
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط a_d نوشته شده است نمايش نوشته
چرا دقیقا همه اونها هم هستند. مشکل از همه این هاست. شما که حتمن بیشتر از من تلویزیون میبینید دقت کنید کسانی که توی راس هستند مثلا پای سخنرانی مسولین هستند همونایی هستند که از اول بودند. توی همین دولت و همه دولت ها هم همینه.
مثلا دلمون خوشه که وزیر ارتباطات ی جوونه. اما همونم وقتی نگاه کنی کاملا مشخصه که راحتتر از خیلی از ما ها به این جا رسیده . نه اینکه یک نخبه باشه.
کلا سیستم طوریه که کسی نخبه رو به کار نمی گیره بلکه یک عده باید خودشون رو نخبه جا بزنن بعد رابطه ایی داشتن باشن.
هیچ وقت من و شما(لااقل من ) رو کسی دعوت نمیکنه بشیم مشاور وزیر مشاور وکیل حتی مشاور مجانی حتی اگر نخبه باشیم.
دعوایی که بین احمدی نژادی ها و لاریجانی ها هست از همین جنسه. علی رغمی که من بازم احترام بیشتری برای لاریجانی ها قایلم اونچیزی که به چشم میاد اینه همه میخوان به هر قیمتی هست اون بالا ها باشن.

سلام علی آقا
قضاوت شما در خصوص وزیر جوان ارتباطات اشتباهه و اتفاقا این یکی از زیر دستشون در رفته و علت قرار گرفتنش در صدر این بوده که نخبه بوده و سابقۀ عملیاتی بسیار خوبی در حوزۀ مهندسی و فنی مخابرات داشته. کمتر وزیر و مسئولی می‌تونی پیدا کنی که دستش تا آرنج توی کار مربوط به مسئولیتش باشه و این وزیر، نمونۀ ویژه و استثنائی‌ای هست.

ولی قاعدۀ مذکور شما به طور عمومی برقراره، جنگ قدرت، فامیل بازی، رابطه بازی، در اکثر جاها حاکمه و متاسفانه در هر موعد انتخاباتی ، و به طور روزمره مردم با قضایای چرند و پرند، سر کار گذاشته می‌شن تا گروه‌های سیاسی به اهدافشون برسن.

اون قاعده‌ای که برای بالاموندن در قدرت بهش اشاره می‌کنی هم در داخل حاکمه، و هم از خارج به داخل سرایت می‌کنه. فاجعه اینجا تشدید می‌شه. فقط مختص داخل ایران نیست. یعنی بازی‌گرهای خارجی هم در ایران بازی می‌کنن و بسیاری از دغدغه‌هائی که به مردم خورانده میشه در واقع منافع مردم نیست، منافع قدرت‌های سیاسی داخلی+خارجی هست که با ظاهری دلسوزانه پیچیده می‌شه و در دهان و ذهن مردم جای می‌گیره و مردم بعد از موسم انتخابات حس می‌کنن که به هیچ چیز نرسیدن.

مردم وسط این فاجعه، البته خودشون بخشی از فاجعه هستن و مقصّرن، در چهار سال میان انتخابات حوصلۀ پیگیری سیاست و بازی‌های سیاست رو ندارن و اون رو غیر ضروری می‌دونن و در این شرایط ظرف یک ماه از چهار سال می‌خوان از سیاست سر دربیارن و به یکی از دو رای بدن... در شرایط تبلیغاتی وحشتناک که دو طرف مشغول بمباران همدیگه هستن و سر در آوردن در اون وضعیت سخت‌ترین کار هست. مردم در سیستم (صندوق رای)‌ در آینده سهیم هستن اما به اندازۀ کافی مسئولیت پذیر نیستن و رای مردم عمدتا با نادانی و جهل حاصل از تبلیغات جریانی که تبلیغات و زبان‌بازی‌اش بچربد، نسبت به جریان‌های سیاسی به صندوق انداخته می‌شه. مردم باید همدیگه رو به پیگیری حقوقشون در آرامش و فهم اولویت‌ها مشغول کنند اگر در ده انتخابات گذشته شعار یکپارچۀ مردم مبارزه با فساد بود و از منتخب‌ها طلب نتیجه می‌کردن امروز نمایندگان منتخب مجلس 50-50 سهیم از دو طرف رو شاهد نبودیم که به تمام مردم پوزخند بزنند، و حقوقشون رو دو برابر کنند و در حالی که مردم در رنج هستن، قهقهۀ‌ اینچنین مستانه سر بدهند و مردم هم همچنان منفعل و بیکار بنشینن و نگاه کنن تا موسم انتخابات بعدی که هیجان چی حکم کنه!

مثال مجلس شورای اسلامی امروزی، که در روزهای گذشته حقوقش رو در مقابل این وضعیت وخیم اقتصادی دوبرابر کرد، به جای این‌که نصف کنه، مثالی در مورد مجلسی هست که دو جناح معروف سیاسی با نسبتهای مشابه در اون حضور دارن و یک بیست درصدی هم تکلیف جناح سیاسی شون معلوم نیست. انتخابات با این وضعیت، یک صنعت و تجارت محسوبه که هر چهارسال یک بار، یه جمعه‌بازار برگزار می‌کنه تا چهار سال از اون بهربرداری کنه. و در مقابل این وقاحت، مردم باید در انتخابات‌های آتی به هر دوی این گروه‌ها و سوّمی و چهارمی که حرص قدرت از اون فوران می‌کنه، رای ندن و تنها به کسی رای بدن که میشناسنش اینطور چپاولگر و وقیح نیست. اینکه میزان رای آوردن یک نماینده کم بشه، یا انتخابات به دور دوم یا دهم کشیده بشه اصلا مهم نیست. اگر مجلس طبق قانون با یک پشتوانۀ صد هزار نفری هم انتخاب بشه، ولی این منتخب صد هزار نفر، کسی باشه که مردم او رو به پاکدستی و صداقت می‌شناسن این مجلس موفق تر از این مجلس-پارتی امروز و مشت نمونۀ خروار هست که خود مردم و کسانی که دائم تَکرار می‌کنن بخشی از این فاجعه محسوبن. هیچ چیز جز پاکدستی و ذات و عقیدۀ سالم نمی‌تونه تضمین کنندۀ یک مجلس/یک رئیس جمهور/ یک مسئول سالم و مرتب و خدمتگزار باشه اما در انتخابات‌ها اونقدر فضا آلوده و گرد و خاک میشه که مردم دروغ و دزدی رو هم تحمل می‌کنن و این رمز بدبختی ماست. مردم به جائی رسیدن که دروغ و ریا و کثافتکاری رو بخشی از روند عادی زندگی وسیاست می‌دونن و رهبر فکری مردم کسانی می‌شوند که نمونۀ آنها یکی از این نمایندگان تاجر مجلس است:

آخرين ويرايش صبح ، Tuesday 19 December 2017 در 11:35AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 19 December 2017   #28
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نمودار گرایش سیاسی نماینده‌های مجلس :
قديمي Tuesday 19 December 2017   #29
ناقد
عضو ثابت

کَل کل های احمدی نژاد و یارانش و جواب های مقامات قضایی این روزها فراوان دیده و شنیده می شود.
باید گفت حالت تهوع آور یافته است. نه تنها هوای شهرهایمان آلوده است، بلکه فضای سیاسی مان هم به شدت ملوّث است. هر دو سردرد و سرگیجه و تهوع می دهد به انسان!

واقعا چه خبر است در این شهر؟
خواستم بخش هایی از ادعاهای دو طرف را ذکر کنم. اما پشیمان شدم.
جز تف سربالا و مایه ننگ مگر حاصل دیگری هم دارد؟

احمدی نژاد مایه شرمساری ایران و ایرانی هاست و امثال من از اول با او و تفکر معوج و رفتار مخرّبش مخالف بودیم، اما الآن اگر بیاییم و عقده گشایی کنیم، مگر دردی دوا می شود؟
و یا اگر به واسطه افشاگری های احمدی نژاد علیه قوه قضاییه دلمان خنک شود که بخشی از فساد این دستگاه را رو کرده است، مگر فایده ای دارد و کارها درست می شود؟
مقاماتی که مثل بچه ها به جان هم افتاده و با لجبازی به یکدیگر انواع اتهامات راست و دروغ و ناسزاهای چاله میدانی نثار می کنند، آیا نمی دانند که دغدغه اصلی مردم چیست؟ آیا از دردی از صدها درد مردم خبر دارند؟
بالاخره همه ما عِرق سرزمینی و غیرت ملی داریم و صرف نظر از مسایل سطحی و جناحی، دلمان برای کشور و مردم می سوزد....

به راستی چرا به این روز افتاده ایم؟

آخرين ويرايش ناقد ، Tuesday 19 December 2017 در 06:49PM.
قديمي Saturday 23 December 2017   #30
فاطمه
عضو ثابت

نشان فاطمه

بالاخره همه ما عِرق سرزمینی و غیرت ملی داریم و صرف نظر از مسایل سطحی و جناحی، دلمان برای کشور و مردم می سوزد....
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:28AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه