بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Friday 7 February 2020   #1
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

تاريخ ثبت نام: Jan 2009
مكان: شیراز-ایران
پاسخ‌ها: 4,392
روزنوشته ها: 1
ارسال پيام توسط Yahoo به hooshdaran3
رهبری: هر کس به ایران علاقه دارد باید رای دهد، ولو من را هم قبول ندارد

بسمه تعالی
سلام. ببخشید یک سوالی برام پیش اومده. سال ۹۲ هم رهبری همین رو گفتند. خب پس وقتی تعدادی از رأی‌دهندگان لزوما رهبری رو قبول ندارند، چطور آمار نسبتا بالا [ولی متأسفانه کاهنده] رأی‌دهندگان را به عتوان دلیل مشروعیت نظام و مقبولیت مسئولین معرفی می‌کنند؟
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»
  • میر حسین موسوی در گفتگو با قلم، ۱۰ مرداد ۱۳۸۸

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
hooshdaran3 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 7 February 2020   #2
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,016
روزنوشته ها: 6
ج: رهبری: هر کس به ایران علاقه دارد باید رای دهد، ولو من را هم قبول ندارد

برای اینکه شما ممکنه رهبر رو قبول نداشته باشین ولی نظام رو قبول داشته باشین، حتی ممکنه که رهبر و نظام رو قبول نداشته باشین اما رای بدین به دلایلی که برای خودتون قانع کننده باشه و در این حالت شما یک ناراضی سازگار هستین. البته این پاسخ سوال شما نیست و دارم توجیه میکنم.
اما این بار موضوع این نیست، نگاهی به صفحه زیباکلام و تاج‌زاده بیاندازین و حجم فحش خوردن اینها رو ببینین.
سال ۹۲ قضیه فرق داشت و موضوع فقط این بود که قانع بشن تقلبی درکار نیست. من هم تعداد قابل توجهی رو تشویق کردم برن پای صندوق برای روحانی. این دوره اما خودمو کوچک نمیکنم و اون افراد عصبانی هم نمیان. مجلس عملا تعطیل بوده و مصوباتش دور زده شده و برای من که فردی مثل سلحشوری، شاید کف خواسته هام محسوب میشه دیگه دلیلی برای مشارکت وجود نداره. برام هم عجیبه که چرا اصلاح طلبان شرایط رو درک نمیکنن و میخوان تایید صلاحیت بشن و بعد بیان شکست بخورن و باز هم عجیبه که چطور شورای نگهبان اینها رو تایید صلاحیت نکرده که هم تنور انتخابات کمی گرم بشه و هم اینها نهایتا ضایع بشن. یعنی اعتماد به نفس هر دو برام عجیبه.
این انتخابات تو شهرهای بزرگ به شکست اصلاح طلبان ختم میشه و تو شهرستانهای کوچکتر و روستاها مشارکت هست به خاطر شرایط این مناطق در انتخابات مجلس و اونجا هم انتخابات حزبی نیست و بیشتر قومی و فامیلی میشه.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Friday 7 February 2020 در 03:38AM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 7 February 2020   #3
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

ما بگیم هم دیگه مردم نمیان رأی بدن. البته من از کوچک کردن خودم در راه بهتر شدن وضع مردم ابایی ندارم (اصلا کوچک شدن برام مفهومی نداره)، ولی خب آدم باید روش بشه بعضی چیزا رو بگه
ولی برام عجیبه رهبری که خودشون میدونند هوا انقدر پسه، پس چرا شرکت این جماعت رو به معنی مشروعیت نظام تلقی می‌کنند؟ هم خودشون هم مسئولین
یراز که میگم اصلاح‌طلبی تأیید نشده
به رغم ادعای مخالفان، این جنبش حق طلبانه و معنوی کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است و ملت ما به خوبی نسبت به اهمیت این فاصله گذاری با بیگانگان آگاه است و بر اساس تجربیات دویست ساله خود نسبت به نیات اجانب با سوءظن برخورد میکند.»

«...أيها الناس إن دماءكم وأعراضكم حرام عليكم إلى أن تلقوا ربكم كحرمة يومكم هذا في شهركم هذا في بلدكم هذا – ألا هل بلغت اللهم فاشهد...»
قديمي Friday 7 February 2020   #4
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

ولی واقعا نمی دونم، رهبری که میگن ایراد ندارد کسی من رو قبول نداشته باشه، چرا هر کی قبولشون نداره رو عدم اجراز صلاجیت می کنند .....

قديمي Friday 7 February 2020   #5
Freedom1
عضو

نشان Freedom1

تاريخ ثبت نام: Nov 2002
پاسخ‌ها: 7,016
روزنوشته ها: 6

از این تناقض ها باز هم میشه پیدا کرد و تناقض زیاد، ریسک رو بالا می‌بره.

خب من الان برم به یک مخالف بگم بیا بریم برای ایران رای بدیم، برمیگرده میگه بدترین اتفاق برای ایران همینه که الان این حکومت رو داریم. من هم نمیتونم اینجور افراد رو قانع کنم که این بدترین اتفاق نیست و هنوز با بدترین اتفاق فاصله داریم. این مدت به خاطر حرفهایی که میزنم رفقا اسم منو گذاشتن الهام چرخنده.

آخرين ويرايش Freedom1 ، Friday 7 February 2020 در 07:33AM.
Freedom1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 February 2020   #6
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 34,250
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
بسمه تعالی
سلام. ببخشید یک سوالی برام پیش اومده. سال ۹۲ هم رهبری همین رو گفتند. خب پس وقتی تعدادی از رأی‌دهندگان لزوما رهبری رو قبول ندارند، چطور آمار نسبتا بالا [ولی متأسفانه کاهنده] رأی‌دهندگان را به عتوان دلیل مشروعیت نظام و مقبولیت مسئولین معرفی می‌کنند؟
فقدان مشروعیت حاکمیت ملی، یعنی ناامنی و تجاوز بیگانه. یا هرج و مرج داخلی.
حالا اون حاکمیت ملی جمهوری اسلامی یا هر چیز دیگه ای باشه.

نمونه خیلی عیانش در کشور همسایه عراق در جریانه! سه ماهه که مدارس و ادارات (بخش شیعه!) تعطیله، گروه‌های فشار مشغول تهدید افرادی که بخوان مدارس رو باز بکنن ادارات رو باز کنن هستن و حکومت مرکزی هم عرضه‌ای نداره جلوشون رو بگیره. هر چند صباح از ضعف امنیتی یک حادثه عمدی رقم می‌خوره و وضعیت آشوب حفظ میشه.

آقای خامنه‌ای میگه اگر چنین وضعیتی نمیخواید بیاید به تقویت قدرت نظام کمک کنید!
و از همین رای دادن هم برای مشروعیت نظام استفاده می کنه.

عملا میگه من برات امنیت میارم و تو به من رای بده. معلوم نیست کس دیگری بتونه برات این ثبات و امنیت رو بیاره.

عملا این معناش این هست که جلوی خارجی و بدخواه، صورتمون رو سرخ نگه میداریم و اگر دعوا داخل هست خودمون حلش می‌کنیم ...

حالا البته این گفته با زمینۀ شما مطرح شد. طبعا زمینۀ من کلا فرق داره.
قديمي Saturday 8 February 2020   #7
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,515

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
فقدان مشروعیت حاکمیت ملی، یعنی ناامنی و تجاوز بیگانه. یا هرج و مرج داخلی.
حالا اون حاکمیت ملی جمهوری اسلامی یا هر چیز دیگه ای باشه.
نمونه خیلی عیانش در کشور همسایه عراق در جریانه! سه ماهه که مدارس و ادارات (بخش شیعه!) تعطیله، گروه‌های فشار مشغول تهدید افرادی که بخوان مدارس رو باز بکنن ادارات رو باز کنن هستن و حکومت مرکزی هم عرضه‌ای نداره جلوشون رو بگیره. هر چند صباح از ضعف امنیتی یک حادثه عمدی رقم می‌خوره و وضعیت آشوب حفظ میشه.
آقای خامنه‌ای میگه اگر چنین وضعیتی نمیخواید بیاید به تقویت قدرت نظام کمک کنید!
و از همین رای دادن هم برای مشروعیت نظام استفاده می کنه.
عملا میگه من برات امنیت میارم و تو به من رای بده. معلوم نیست کس دیگری بتونه برات این ثبات و امنیت رو بیاره.
عملا این معناش این هست که جلوی خارجی و بدخواه، صورتمون رو سرخ نگه میداریم و اگر دعوا داخل هست خودمون حلش می‌کنیم ...
حالا البته این گفته با زمینۀ شما مطرح شد. طبعا زمینۀ من کلا فرق داره.
یعنی به خاظر مشارکت پرشور در انتخابات باید مردم را از ناامنی ترسوند؟
حداقل از شما بعیده که این طور تو سر کشور و نظام بزنید و اون را در حد عراق و سوریه و افغانستان پایین بیارید.
اون وقت نتیجه بگیرید که باید معامله کرد: شرکت در انتخابات در مقابل امنیت!
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از ناقد بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 8 February 2020   #8
ناقد
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 3,515

ترس از تجاوز بیگانه یا آشوب در داخل باید آسیب شناسی بشه و راه حل داره.
اما این که طبق عادت همیشگی صورت مساله را پاک کنیم، خوب نتیجه اش می شود امنیتی کردن فضا و ایجاد ترس در مردم.
اما راه درستش اینه که اعتماد عمومی را برگردانیم که ثبات و مشروعیت واقعی نظام در همن خلاصه میشه، اگر مردم اعتماد داشته باشند، این می شود قدرت نرم، لذا نه خارجی به فکر تجاوز می افته و نه در داخل انگیزه شورش وجود داره
وقتی حکومت کارامد باشه و فساد کم باشه، اوضاع اقتصاد و معیشت مردم (و بعدش هم وضعیت سیاسی و فرهنگ و....) رو به راه میشه و اون وقت نه نگران تکرار حوادث آبان ماه هستیم و نه نگران کاهش مشارکت در انتخابات.
آری مشکل را باید ریشه ای حل کرد....
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 February 2020   #9
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
یعنی به خاظر مشارکت پرشور در انتخابات باید مردم را از ناامنی ترسوند؟
حداقل از شما بعیده که این طور تو سر کشور و نظام بزنید و اون را در حد عراق و سوریه و افغانستان پایین بیارید.
اون وقت نتیجه بگیرید که باید معامله کرد: شرکت در انتخابات در مقابل امنیت!
ترسی! نیست، این تفکر "واقع‌گرایانه" ست ... اگر به واقعیت تمایلی داشته باشید و در خیال و "آرمان" دنیای صلح‌جو و منظم سر نکنید!

من کشور رو در حد عراق و سوریه پائین نیاوردم! اگر شما اصرار نداشته باشید و البته نیست، تنها نمونه‌ای از یک حکومت تضعیف شده نشان دادم.... تمام برنامه ریزی دشمن در داخل و خارج، برای تضعیف و از هم گسیختن استقرار و ثبات کشورها از جمله ایران هست و عقل ایجاب می کنه که با نمایش و اجرای اتحاد ملی امیدهای دشمن، ناامید بشه. دشمن در کشورهای دیگه سوار بر مطالبات حق میشه و مطالبه‌گرها رو مثل دستمال کاغذی مصرف می‌کنه و دور میریزه.

این مفهوم دعوت رهبر سیاسی حاکم بر این کشور هست. حالا این که دیگر نیروها در جایگاه خودشون چه رفتارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در برنامۀ خودشون دارند، جداست طبعا.

آخرين ويرايش صبح ، Saturday 8 February 2020 در 01:33PM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 8 February 2020   #10
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
ترس از تجاوز بیگانه یا آشوب در داخل باید آسیب شناسی بشه و راه حل داره.
اما این که طبق عادت همیشگی صورت مساله را پاک کنیم، خوب نتیجه اش می شود امنیتی کردن فضا و ایجاد ترس در مردم.
اما راه درستش اینه که اعتماد عمومی را برگردانیم که ثبات و مشروعیت واقعی نظام در همن خلاصه میشه، اگر مردم اعتماد داشته باشند، این می شود قدرت نرم، لذا نه خارجی به فکر تجاوز می افته و نه در داخل انگیزه شورش وجود داره
وقتی حکومت کارامد باشه و فساد کم باشه، اوضاع اقتصاد و معیشت مردم (و بعدش هم وضعیت سیاسی و فرهنگ و....) رو به راه میشه و اون وقت نه نگران تکرار حوادث آبان ماه هستیم و نه نگران کاهش مشارکت در انتخابات.
آری مشکل را باید ریشه ای حل کرد....
بله، البته که باید مشکل را ریشه‌ای حل کرد... کسی مخالف این نیست.

از "خودت بمال" و "اشکالی نداره بیمه ست و پولشو میدیم" و "افتخار میکنم یک دونه مسکن مهر تحویل ندادم" ، باید یک هفت هشت ده سطح تعامل با مردم رو بالا برد تا کار به زدگی و قهر مردم نکشه ...
قديمي Sunday 9 February 2020   #11
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

کاش آقای خامنه‌ای کاری نمی‌کردند که کار به این «هشدار» برسه که اگر ناامنی نمی‌خواید، ....

امام گفتند با فلان مسلمان اهل سنت چرا رابطه خوبی نداری؟ طرف گفت آخه شما رو قبول نداره. امام گفنن خب نداشته باشه..... خداوند میفرماید طرف اگر کافر هم باشه، تا زمانی که باهاتون قرارداد داره باهاش وفا کنید، این هم یعنی با من دشمنه به شما چه؟
چی میشد اگر این «اشکالی ندارد» رهبری محدود به دم انتخابات نمی‌شد؟ مردم جذب مهربانی میشن ... ببینند رهبری این طوری مهربانانه رفتار می‌کنند، خودشان به طرف‌شان می‌آیند. نیاز هم به هشدار و ترساندن نیست که بذر ناامنی و افسردگی و رنج و غم در جامعه پراکنده شود.

قديمي Sunday 9 February 2020   #12
hooshdaran3
عضو ثابت

نشان hooshdaran3

خداوند اصلا نمی‌ترساند.
«الشیطان یعدکم السوء و یأمرکم بالفحشاء و الله یعدکم مغفرة منه و فضلا والله واسع علیم»

قديمي Monday 10 February 2020   #13
mosafer8
عضو ثابت

نشان mosafer8

پاسخ‌ها: 2,093
روزنوشته ها: 4

اون موقع که روحانی و کل اصلاح طلبا میگفتن به ما رای بدید تا جنگ نشه ... برجام بیاد تا جنگ نشه ... برجام بیاد تا مشکل آب خوردن حل بشه ... اون موقع از این حرف ها نمی زدید در حالیکه این مسائل هیچ ربطی به جنگ نداشت

ولی دقیقا حضور مردم در انتخابات و صحنه های سیاسی کشور که به معنای به رخ کشیدن پشتوانه مردمی کشور در مقابل بیگانه ست و مکمل قدرت نظامی میشه مانع تهدید دشمنه
mosafer8 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از mosafer8 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 February 2020   #14
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
خداوند اصلا نمی‌ترساند.
«الشیطان یعدکم السوء و یأمرکم بالفحشاء و الله یعدکم مغفرة منه و فضلا والله واسع علیم»

ما که از ناامن شدن نترسوندیم و نخواستیم که بترسونیم و فقط خواستیم واقع گرا باشیم ... و اصولا به این آیه که آوردید ربطی نداشت ولی خوب جهت این که یک موضوع دیگه ای رو مطرح کردید ...

لَهُمْ مِنْ فَوْقِهِمْ ظُلَلٌ مِنَ النَّارِ وَمِنْ تَحْتِهِمْ ظُلَلٌ ۚ ذَٰلِكَ يُخَوِّفُ اللَّهُ بِهِ عِبَادَهُ ۚ يَا عِبَادِ فَاتَّقُونِ
برای آنان از بالای سرشان سایبانهایی از آتش، و در زیر پایشان نیز سایبانهایی از آتش است؛ این چیزی است که خداوند با آن بندگانش را می‌ترساند! ای بندگان! از نافرمانی بپرهیزید!
آیه 16 سوره زمر

برای آقامیری هم بفرستید ...

آخرين ويرايش صبح ، Monday 10 February 2020 در 01:18PM.
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Monday 10 February 2020   #15
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
کاش آقای خامنه‌ای کاری نمی‌کردند که کار به این «هشدار» برسه که اگر ناامنی نمی‌خواید، ....

امام گفتند با فلان مسلمان اهل سنت چرا رابطه خوبی نداری؟ طرف گفت آخه شما رو قبول نداره. امام گفنن خب نداشته باشه..... خداوند میفرماید طرف اگر کافر هم باشه، تا زمانی که باهاتون قرارداد داره باهاش وفا کنید، این هم یعنی با من دشمنه به شما چه؟
چی میشد اگر این «اشکالی ندارد» رهبری محدود به دم انتخابات نمی‌شد؟ مردم جذب مهربانی میشن ... ببینند رهبری این طوری مهربانانه رفتار می‌کنند، خودشان به طرف‌شان می‌آیند. نیاز هم به هشدار و ترساندن نیست که بذر ناامنی و افسردگی و رنج و غم در جامعه پراکنده شود.
ناامنی "نمی‌خوایم؟" شما چی؟
رهبر کاری کرده؟ چیکار کرده؟

کفر، به قراردادهاش عمل کرده؟ یا چهل ساله که داره آتیش میسوزونه؟ و قبلش لااقل پنجاه سال با حکومت دیکتاتوری سر یک ملت رو زیر آب کرده بود؟

کفر که با نقض برجام، مستقیما روی سر شما هم پا میگذاره، باز هم میاید می‌گید که نه ... اون فقط با خدا دشمنه، با من چیکار داره ... این چه چیزی جز برخورد ابوموسی‌أشعری وار هست که همه چیز رو با سادگی می‌بازه. چرا متوجه نیستید برجام شما، تفکر و حیثیت شما بود ... و ما هم به سبب هم وطن بودن با شما از این تجاوز به برجام متضرر شدیم. این همون دینی هست که الحق و الإنصاف افیون توده‌هاست.. خدا که دشمن نداره، خدا پخ کنه دشمناش نیست میشن.

اصولا ما با "کفر" چیکار داشتیم که اومد مصدق رو کودتا کرد؟ جز این که حق خاک و آب خودمون رو خواستیم؟ ما اگر کفر در حد چین و روسیه (روسیۀ امروز، نه دیروز) هم باشه باهاش رابطۀ خوبی داریم ... مشکلی نداریم... تا جائی که حقوق بنیادین دو طرفه انسانی برقرار باشه.

با خودتون فکر کنید چی شده که در حالی که کشورتون تحت تجاوز قرار داشته دائم مسئولیت‌ها و تقصیرها رو گردن "رهبر" و سایر هموطن ها میندازید در حالی که جوهره‌ای از دفاع هم از خودتون نشون نمی‌دید.

آخرين ويرايش صبح ، Monday 10 February 2020 در 01:29PM.
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 07:56AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه