بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 30 April 2019   #1
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,665
مرز توحید وشرک و.......

خوارج که کوچکترین تصوری از قران کریم نداشتند وندارند وذره ای ایمان به خداوند متعال و قران کریم وماانزل الله وانبیاءالله وحججه الله وحقایق هستی ندارند ظاهر بعض ایات قران رو وسیله ای برای نابودی قران توحید ومعارف گرفته وهر روز به عنوانی به سخریه قران کریم می پردازند

حال یهودی یا بهائی ویا .....هستند ونومن ببعض ونکفر ببعض ومرادشان جدائی بین خدا قران با انبیاء ورسل الهی

حدود 6سال قبل جستاری به این عنوان مطرح شد

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=118100

قال الله تبارک وتعالی
ان الذین یکفرون بالله ورسله ویریدون ان یفرقوا بین الله ورسله ویقولون نومن ببعض ونکفر ببعض ویریدون ان یتخذوا بین ذلک سبیلا 150
اولئک هم الکافرون حقا واعتدنا للکافرین عذابا مهینا 151
کسانیکه کافر می شوند( ان به ان )واراده می کنند( لحظه به لحظه)که جدائی بیندازند بین خداورسلش ومی گویند ایمان به بعض (ماانزل الله) داریم وکفر به بعض (ما انزل الله) واراده می کنند میان ایمان وکفر راه سومی انتخاب کنند 150
اینان در حقیقت کافرند کافر حق وما برای کافران عذابی خوار کننده اماده کرده ایم 151
سوره مبارکه نسائ کریمه 150و151
فعل مضارع دلالت بر استمرار داره
1425 ساله که وقتی عمر مانع کتابت حدیث شد که بخاری 7جا در صحیحش اورده وگفت غلب علیه الوجع و حسبنا کتاب الله که این حرف معارض با حدیث ثقلین است
جدائی بین رسول خدا وخدا شروع شد وسالهاست فرهنگ سازی شده وکلاسیک می کنند این جدائی رو
کتابها نوشته شده وپایان نامه های دکترا وهابیت می دهد
ضمیر فصل هم انحصار خبر در مبتدائ می کند
خدا به یهود ونصارا وبت پرست وماتریالیسم کافرحق نفرمود
به کسانی که جدائی بین خدا ورسلش می اندازند فرمود اولئک هم الکافرون حقا کافر حق وحق وحقیت کفر کافر راستینی وکافر درست وحسابی نه کافر ابکی
خداوند متعال در قران کریم بیش از 92 مورد رسولش رو به خود عطف نموده
چرا چون رسول رسول خداست فلش الهی دارد

یا من هوفی ام الکتاب لدینا لعلی حکیم

وامروز مروری داریم به حرفهای مطرح شده ومطالب مطروحه از اقای حسین حفظه الله تیبارک وتعالی

که به مرور اورده میشود
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 30 April 2019   #2
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

ج: مرز توحید وشرک و.......

پست8

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=157496

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 ....................نوشته شده است
چرا کسانی که دردنیا شرک ورزیده بودند در روز قیامت درمحضر خداوند شرک خودرا انکار می کنند ؟

hosyn
جواب واضح است، چون به جای اینکه به خود خداوند مراجعه کنند به آیات قرآن مراجعه کردند، و شرکاء آنها آیات قرآن بودند، آنها خداوند را کافی نمیدانستند و به واسطه‌هایی در کنار خدا باور داشتند که همانا آیات قرآن بود، لذا احتمال نمیدادند که با آیات قرآن که کلام خداوند است میتوانند مشرک شوند.
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Tuesday 30 April 2019   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست16

http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=2

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 ..........................نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
جواب واضح است، چون به جای اینکه به خود خداوند مراجعه کنند به آیات قرآن مراجعه کردند، و شرکاء آنها آیات قرآن بودند، آنها خداوند را کافی نمیدانستند و به واسطه‌هایی در کنار خدا باور داشتند که همانا آیات قرآن بود، لذا احتمال نمیدادند که با آیات قرآن که کلام خداوند است میتوانند مشرک شوند.

برای گفته خودت دلیلی هم دارید؟

حالا این خدایی که می گویی کجا هستند که بهش مراجعه کنیم ؟

hosyn

نقل قول:
..............................برای گفته خودت دلیلی هم دارید؟
hosyn
دلیل من یک سؤال بسیار ساده است: آیا این ۴ آیه سوره مبارکه انعام (آیه ۲۱ الی ۲۴) که در اینجا آوردید، آیا این چهار آیه، خدا هستند یا غیر خدا؟ اگر خدا هستند پس آیات دیگر چه کاره‌اند؟ و اگر خدا نیستند پس چرا به غیر خدا مراجعه کردید؟

نقل قول:
...........................حالا این خدایی که می گویی کجا هستند که بهش مراجعه کنیم ؟
hosyn
نمیدانید این خدا کجاست؟ حق دارید، چون مشرک هستید و آیات قرآن را برای خدا شریک قرار دادید، وقتی آیات قرآن را شریک خدا قرار ندادید، این خدا همانجاست، خدا در فضای توحید عاری از شرک است.

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو.......................1 نوشته شده است
قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ

hosyn
برهان، این دو آیه است:

قُلْ أَ تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ ما لا يَمْلِكُ لَكُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً وَ اللَّهُ هُوَ السَّميعُ الْعَليمُ (المائدة 76)

مَثَلُ الَّذينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِياءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (العنكبوت 41)

آیا آیات قرآن، الله هستند یا دون الله؟
قديمي Tuesday 30 April 2019   #4
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 18

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 ..................نوشته شده است
قرآن ماانزالله است .
......
آیات قرآن ماانزل االله است .آیا غیراز این است ؟

hosyn
جواب ندادید، اگر قرآن «ما انزل الله» است پس رسول الله هم «من ارسل الله» است، سؤال را جواب دهید:

آیا ما انزل الله، خداست؟ آیا قرآن، خداست؟ یا «من دون الله» است؟
قديمي Tuesday 30 April 2019   #5
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 21

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 یهودی بهائی کافر بقران و..................نوشته شده است
وقتی می گویم قرآن ماانزالله است یعنی خداوند نیست .

برای اینکه بهتر من دون الله رابشناسیم می شود بگویی من دون الله به چه معناست ؟

hosyn
خیلی ممنون که صمیمانه جواب فرمودید، دانستن معنای من دون الله نقش بسیار مهمی در فهم آیات شریفه قرآن کریم دارد.

دون الله، هر چیزی است که فلش مقابل راه خداست، شیطان و هوای نفس و شرک و بت و... همه دون الله است، اما قرآن با کلمه انما که حصر است میفرماید: ان الذین یبایعونک تحت الشجرة انما یبایعون الله، شما را به خدا، پیامبر ص الله هستند یا دون الله؟ پس چگونه آیه میگوید: کسانی که با تو بیعت میکنند همانا فقط و فقط با خدا بیعت میکنند! پس قطعا پیامبر ص دون الله نیستند، در عین حالی که خدا هم نیستند، صبغة الله و من احسن من الله صبغة، آیات قرآن کریم که ما انزل الله هستند، قطعا دون الله نیستند اما خدا هم نیستند، هر چه خود خداوند متعال امر کند و بنده اطاعت او کند، محال است دون الله باشد.

یک آیه میگوید: مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت، اما در عین حال در آیه دیگر میگوید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکاة و هم راکعون، پس معلوم میشود قطعا ولی گرفتن پیامبر و مؤمنین مذکور، ولی گرفتن دون الله نیست، و گرنه بیت عنکبوت خواهد بود.

نقل قول:
هرگاه برای معرفی شرک به آیات قرآن استناد می کنیم می بینیم عده ای با دیدن آیه قرآن آشفته حال می شوند و با مطالبی تند خشم وکراهت خودرا نسبت به آیه نشان میدهند .و با گفتن سخنانی می خواهند که شنونده را از مفهوم اصلی آیه گمراه کنند از این رو شروع به گفتن سخنای می کند که شنوده از نام آنها دل خوشی ندارد .در گذشته هم چنین بوده ...

hosyn
دوست گرامی، چگونه است که وقتی دوست شما میگوید من مشرک نیستم، این سرنگار را ایجاد میکنید و میگویید مشرک هستی ولی شرک خودت را انکار میکنی: «انکار شرک» اما وقتی دیگری به شما میگوید مشرک هستید و شرک خود را انکار میکنید، میگویید مبادا خیال کنی من مشرک هستم!

مگر خود شما میزان شرک را این قرار ندادید:
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1یهودی بهائی کافر بقران و.................. نوشته شده است
... ولی بزرگترین اشتباهی که باعث می شود از مرز یکتاپرستی خارج شوند و به شرک آلوده شوند این است که خداوند را کافی نمی دانند و براین باورند که واسطه هایی درکنار خداوند باید باشد ...

hosyn
پس چرا وقتی سؤال میکنم آیا آیات قرآن خدا هستند یا دون الله هستند، قبول میکنید که خدا نیستند، ولی سراغ غیر خدا میروید؟ مگر خدا کافی نیست؟ پس چرا سراغ ما انزل الله میروید؟ خدا بالاتر است یا ما انزل الله؟ خدا نزدیکتر است یا ما انزل الله؟ چرا خدا را کافی نمیدانید و سراغ غیر خدا میروید؟

به‌به! عجب عنوانی زدید برای شخص خودتان: «انکار شرک»

اما اگر دون الله را توافق کردیم که هر چه رنگ عبودیت و اطاعت امر خداوند دارد، اساسا ربطی به شرک ندارد، پس شما و دوست شما باید طور دیگری تفاهم کنید ان شاء الله تعالی.
قديمي Wednesday 1 May 2019   #6
Canary1375
عضو ثابت

نشان Canary1375

تاريخ ثبت نام: Mar 2017
پاسخ‌ها: 16

من پیشنهاد میکنم نوشته های یکی از کاربرا رو بهش پس زمینه ای غیر از سفید بدید و دیگری رو بذارید همون سفید بمونه به جای اینکه اینقدر با فونت های بزرگ و کوچیک و رنگی و... سعی در جدا سازی نوشته ها کنید،دستکم من حس میکنم اینجوری خوانایی صفحه بالاتر میره.
Canary1375 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از Canary1375 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 1 May 2019   #7
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

[QUOTE=Canary1375;2364240]من پیشنهاد میکنم نوشته های یکی از کاربرا رو بهش پس زمینه ای غیر از سفید بدید و دیگری رو بذارید همون سفید بمونه به جای اینکه اینقدر با فونت های بزرگ و کوچیک و رنگی و... سعی در جدا سازی نوشته ها کنید،دستکم من حس میکنم اینجوری خوانایی صفحه بالاتر میره.[/QUOTE
ممنون بنده بلد نیستم ممکنه راهنمائی بفرمائید
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 May 2019   #8
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست23
نقل قول:
معنی من دون الله دراصل به معنای بجای خداست .

شاید کسی فرشته باشد ویا پیامبر خداوند باشد ولی آنهارا به مقامی برسانیم که فقط مخصوص خداوند است در اصل اورابجای خداوند قراردادیم درصورتی که شاید خود آن فرشته ویاپیامبر از چنین مقامی که برای اود رنظر گرفته ایم آگاه نباشند به همین دلیل است روزقیامت شرک مشرکین را انکار می کنند نمونش خود عیسی مسیح است

آیا عیسی مسیح دون الله هست ؟

آیا فرشتگان دون الله هستند ؟

hosyn
مگر ما چه کاره‌ایم که او را به مقام خداوند برسانیم؟! غلط میکنیم از پیش خودمان چیزی زیاده از دستور خداوند عمل کنیم، و هر کس جلو افتاد از دستور خدا، مشرک است، اما نه اینکه هر چه ما برای قرآن و خدا، رساله نوشتیم، خدا هم باید به رساله ما عمل کند، خدا میفرماید: روبروی کعبه به خاک بیفتید، نمیتوانیم بگوییم این شرک است، خدا میفرماید: واستعینوا بالصبر و الصلاة، نمیتوانیم بگوییم: خدایا ما فقط: ایاک نستعین! ما سراغ صبر و صلاة نمیرویم!

خداوند میفرماید: دست پیامبرم، دست من است، بیعت با او دقیقا بیعت با من است، نمیتوانیم بگوییم: پیامبر که مخلوق توست، چگونه ممکن است دست او دست تو باشد؟! مقدس بازی اینجا و دوری کردن از شرک اینجا، عین شرک است.

پس معنای شما از من دون الله، صحیح نیست، چون اگر مقصود از جای خدا، خدا انگاشتن اوست، که شکی نیست شرک است، اهل البیت علیهم السلام غالی را از مقصر بدتر دانستند، و این از متواترات تاریخ بین شیعه و سنی است، اما اگر مقصود از جای خدا، آن مقامی است که واقعا خدا به آنها داده است، پس به اذن خدای متعال، هر چه بکنند، من دون الله نیست، شما را به خدا، اگر کسی نزد حضرت عیسی ع بیاید و بگوید مریض من را به وسیله آن قدرتی که خدا به شما داده است شفاء دهید آیا به من دون الله مراجعه کرده است؟ آیا حضرت عیسی به او میگویند آیا خدا را کافی نمیدانی؟! آخر دوست گرامی اینها چه حرفی است؟! حالا فورا جوابهای کلیشه‌ای را نباید پیش کشید که مرده و زنده نمیدانم چطور! اگر زنده شد خدا را کافی ندانی طوری نیست اما اگر مرده است وای! وای! شرک شد! خدا با زنده‌ها مشکلی ندارد شریک او شوند اما با مرده‌ها دشمن است و احساس خطر میکند که شریک او شوند!
قديمي Tuesday 7 May 2019   #9
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 25
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1یهودی بهائی کافر بقران و................ نوشته شده است
شکی در این نیست که هرچه خداوند امر فرموده باید اطاعت شود ولی سوال این است آیا درواقع امر خداوند است ؟

hosyn
دستیابی به واقع امر خداوند متعال، راه عقلائی دارد، مسلمان و کافر میدانند که هر کس ادعا کرد که امر خدا این است پذیرفته نیست، باید مستند باشد، باید همه بپذیرند که چنین مستندی صحیح است یا خیر؟ شما میگویید با اینکه قبول دارم ما انزل الله، الله نیست ولی به آن مراجعه میکنم در عین حالی که خدا کافی است و شرک هم نیست، نظیر همین حرف را اگر دوست شما بگوید، میگویید ای مشرک خدا ناسپاس! واقع امر خدا کدام است؟ شما این آیه اذا فعلوا فاحشة را که هر کافری هم اگر به قرآن مراجعه کند میفهمد که ربطی به شرک ندارد، حمل بر دوست خودتان میکنید و با زبان حال میگویید خدا به من امر کرده که به تو بگویم تو مصداق این آیه هستی! بیش از بیست مورد فاحشة و فحشاء در قرآن کریم آمده، کدام مورد به معنای شرک است؟ مشرکین با حالت عریان، زن و مرد، طواف میکردند و میگفتند خدا دستور داده، فاحشة و فحشاء را همه بشر به فطرت خود میفهمند که مذموم است، و لذا میفرماید: خدا که به فحشاء امر نمیکند! اما معنا و مصداق شرک بسیار ظریف است، طواف گرد کعبه معظمه میتواند شرک باشد میتواند توحید باشد، لذا در این آیه، فواحش ظاهر و باطن مطلقا حرام شده، اما شرک چون قابل اشتباه شدن است میفرماید ما لم ینزل به سلطانا:

قُلْ إِنَّما حَرَّمَ رَبِّيَ الْفَواحِشَ ما ظَهَرَ مِنْها وَ ما بَطَنَ وَ الْإِثْمَ وَ الْبَغْيَ بِغَيْرِ الْحَقِّ وَ أَنْ تُشْرِكُوا بِاللَّهِ ما لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطاناً وَ أَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ ما لا تَعْلَمُونَ (الأعراف 33)

محال است که خداوند متعال، شرک را نازل کند و دستور دهد، اما چیزی را که ممکن است گمان شود شرک است، با دستور دادن به آن، تبیین میکند که در واقع شرک نیست.
قديمي Friday 10 May 2019   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 28
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1یهودی بهائی کافر بقران و................ نوشته شده است
اول از همه شما بدون پرده بگو که آیا قبول دارید که قرآن کلام خداوند است یانه ؟

hosyn
بدون پرده میگویم شما صلاحیت تطبیق آیات قرآن را بر آنچه خودتان تشخیص میدهید ندارید، و اگر چنین کنید قرآن کریم که قطعا کلام خدای سبحان است فردای قیامت خصیم شما خواهد بود ان شاء الله تعالی

نقل قول:
یهودی بهائی کافر بقران و................
شما اگر به مطلب من توجه کنی من گفتم مشرکین زمان پیامبر چنین عقیده ای داشتند نگفتم هرکس فاحشه کند مشرک است .
hosyn
خیر، فراموش کردید، شما به والله امرنا بها، در قبال حرف من تمسک کردید، و من گفتم آنچه مشرکین ادعا میکردند که خدا آنها را امر کرده همان فاحشه بود نه مسأله شرک که آنها نگفتند خدا ما را به شرک امر کرده است.

نقل قول:
شما می گوئید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده خوب ازکجامیدانید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده اند دلیلتان چیست آیا خداوند دراین باره آیه ای نازل کردند ؟
hosyn
قال الذی عنده علم من الکتاب، آیا خدا به او نداده بود که پیامبر خدا حضرت سلیمان سلام الله علیه از او درخواست میکنند تخت بلقیس را بیاورد؟ به نظر شما آیا مراجعه به غیر خدا بود؟ و موارد بسیار دیگر، مثل ابرئ و اخلق و.... آیه شریفه: الا من شهد بالحق، جواب همه حرفهای شماست اگر بخواهید توجه کنید به آنچه قرآن کریم میگوید.

نقل قول:
به آیه زیبایی اشاره کردید خداوند دراین آیه می فرمایند
چيزى را شريك خدا سازيد كه دليلى بر [حقانيت] آن نازل نكرده و اينكه چيزى را كه نمیدانید به خدا نسبت دهيد
تادلیلی که خداوند نازل نکرده اند نداشته باشیم نباید سخنی را به خداوند نسبت بدهیم
hosyn
آیا شما باید تایید کنید که خداوند نازل فرموده یا عرف عام که چیزی را بفهمند نیاز نیست در خانه شما بیایند؟ شما برای کسی که مثلا از طفولیت حافظ قرآن بوده و مرتب مشغول تلاوت و تفسیر بوده آیاتی را میخوانید تا به او بگویید مشرک است و حال آنکه اصلا او چنین چیزی از آیات نمیفهمد و حرف شما را افتراء به قرآن میداند.

مثلا اگر کسی از «فتدلی» مقامی را فهمید که شما نفهمیدید حتما باید به رساله شما عمل کند؟

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 15 May 2019 در 01:49AM.
قديمي Wednesday 15 May 2019   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 30
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاویهودی بهائی کافر بقران و................1 نوشته شده است
... ولی با این وجود باز میدانم که اشاره به آیات قرآن باعث ناراحتی شما میشود ولی نمی شود از این کلام زیبای خداوند چشم پوشی کرد

hosyn
دوست عزیز و گرامی، نزد همه واضح است که اشاره قرآن به چیزی، غیر از اشاره شما به قرآن به چیزی است، بنده روسیاه وقتی قرآن کریم اشاره میکند به خسارت و عقب ماندگی امثال من، اگر عقل داشته باشیم، حساب کار خود میکنیم، چقدر این دو آیه شریفه که آوردید (وخیلی ممنون) دلالت بر تباب من میکند، اگر قدر ندانم آیا جز خودم خسارت میبینم؟ اما گاهی شما با برداشتی که از یک آیه دارید به مخاطب خود اشاره میکنید، آیا اینجا اگر مخاطب شما اشتباه شما را مثل خورشید مییابد حق ندارد از دست شما نه از دست قرآن، ناراحت شود؟ چرا وقتی من شما را مشرک خواندم به خاطر اینکه به قرآن مراجعه کردید و سراغ خود خداوند نرفتید، ناراحت شدید و موضع گرفتید؟ آیا از دست آیه قرآن ناراحت شدید؟ آیا اگر من برای تعریض به شما آیه «یضل به کثیرا و یهدي به کثیرا» را بیاورم، شما از دست من ناراحت میشوید یا از دست آیه قرآن؟
قديمي Wednesday 15 May 2019   #12
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تمامی پست های این صفحه از پست 31تا پست 45دیده شود

http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=3
قديمي 4 هفته پيش   #13
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=4
http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=5
http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=6
قديمي 4 هفته پيش   #14
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 93
http://www.iranclubs.org/forums/show...=157496&page=7

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1یهودی بهائی کافر بقران و................پیرو غانت هالک مابون زنیم مدعی پیامبری و.......... نوشته شده است

عَالِمُ الْغَيْبِ فَلَا يُظْهِرُ عَلَى غَيْبِهِ أَحَدًا ﴿۲۶﴾جن
داناى نهان است و كسى را بر غيب خود آگاه نمى ‏كند (۲۶)
إِلَّا مَنِ ارْتَضَى مِنْ رَسُولٍ فَإِنَّهُ يَسْلُكُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ رَصَدًا ﴿۲۷﴾
جز پيامبرى را كه از او خشنود باشد كه [در اين صورت] براى او از پيش رو و از پشت‏ سرش نگاهبانانى بر خواهد گماشت (۲۷)
خداوند کسی را بر غیب خود آگاه نمی کنند جز پیامبری که از او خشنود باشد .
خداوند در ادامه آیه می فرمایند از پیش رو وازپشت سرش نگاهبانانی برخواهد گماشت
برای چه برای پیامبری که ازاو خشنود است واز غیب خود به اوداده نگاهبانانی قرار داده ؟
جواب این سوال را درآیه بعد می بینیم در آیه 28 جن می فرمایند
لِيَعْلَمَ أَنْ قَدْ أَبْلَغُوا رِسَالَاتِ رَبِّهِمْ وَأَحَاطَ بِمَا لَدَيْهِمْ وَأَحْصَى كُلَّ شَيْءٍ عَدَدًا ﴿۲۸﴾
تا بداند پيامبرانش رسالتهاي پروردگارشان را ابلاغ كرده‏ اند، و او به آنچه نزد آنها است احاطه دارد، و هر چيزي را احصا كرده است. (۲۸)
از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند .
اگر غیراز این است بفرمائید با دلایل قرآنی بیان کنید

hosyn
سؤال خوبی مطرح فرمودید اما جوابش را نفهمیدیم که چه شد؟

اولا: چه طور خود را قانع کردید که خداوند متعال ابتدا از پیامبری برای پیامبر بودن خشنود باشد اما باز از او شک داشته باشد؟ و جالب‌تر اینکه خداوند خبر ندارد که آیا میرساند یا خیر؟ (لیعلم) را به خداوند زدید؟ هر چه بعض مفسرین یا مترجمین گفتند بدون تامل باید قبول کنیم؟! آیا با اینکه میفرماید: (احاط بما لدیهم) باز هم میخواهد بداند که آیا ابلاغ کردند یا خیر؟ با اینکه احاطه علمی دارد اما هنوز نمیداند که میرسانند یا خیر!

ثانیا: به ترجمه‌ای که خود آوردید نگاه کنید، در آیه ۲۷ رسول، مفرد است، و مرجع ضمیرها به او هم همگی مفرد است، چه شد یک دفعه در آیه ۲۸ جمع شد؟! اما به کلمه (نگاهبانانى) که خودتان در آیه ۲۷ آوردید نگاه کنید، بسیار مناسب است که مرجع ضمیر جمع در آیه ۲۸ همین نگاهبانان باشند نه رسول که مفرد است، و بنابر این مرجع (لیعلم) خداوند نیست بلکه خود رسول است، همانطور که بعض دیگر مفسرین به درستی توضیح دادند، یعنی خود رسول کنترل میکند تا بداند، نه اینکه تا خدا بداند، اما بین یدیه و خلفه هم معنای خاص خود دارد که نمیتوان به سرعت از آن عبور کرد.

ثالثا: اگر مقصود آیه آن است که گفتید: (از آیه مشخص است غیبی که خداوند به پیامبرانش داده همان آیاتی است که پیامبر باید به مردمان برسانند) پس سؤال این است که بعد از اینکه رسول به مردمان رسانید آیا همه مردمان هم عالم به آن غیب شده‌اند؟ مثلا یک حافظ قرآن، عالم به جمیع غیب است؟
.
قديمي 4 هفته پيش   #15
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 95
نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1یهودی بهائی کافر بقران و................پیرو غانت هالک مابون زنیم مدعی پیامبری و.......... نوشته شده است
این معنی بود که من از مترجمین آوردم حالا شما که می گوئید معنی اشتباه است معنی درست را بنویسید .

hosyn
دوست گرامی، من عبارت را با دقت نوشتم، و محضر شما امید دارم که شما هم با دقت بخوانید، من نگفتم اشتباه است، به سادگی نمیتوان زحمت یک مترجم را رمی به اشتباه کرد، من گفتم شما چگونه خود را قانع کردید؟ هر آیه قرآن کریم ده‌ها وجه صحیح دارد، باید با حوصله فهمید، مقصود من این بود که فورا نگویید غیب یعنی آیات قرآن.

شاهد روشن که اگر دقت کنید تردید نمیکنید که منظور از غیب و اظهار خداوند متعال رسول مرتضی را بر آن، فقط آیات قرآن کریم نیست این آیه است:

وَ إِذْ أَسَرَّ النَّبِيُّ إِلى‏ بَعْضِ أَزْواجِهِ حَديثاً فَلَمَّا نَبَّأَتْ بِهِ وَ أَظْهَرَهُ اللَّهُ عَلَيْهِ عَرَّفَ بَعْضَهُ وَ أَعْرَضَ عَنْ بَعْضٍ فَلَمَّا نَبَّأَها بِهِ قالَتْ مَنْ أَنْبَأَكَ هذا قالَ نَبَّأَنِيَ الْعَليمُ الْخَبيرُ
(التحريم 3)

توجه کنید که (الا من ارتضی من رسول) استثنای از (فلا یظهر علی غیبه احدا) است، یعنی خداوند متعال رسول مرتضی را بر غیب اظهار و آگاه میکند، و در آیه بالا دقیقا واژه (فاظهره) به کار رفته است، یعنی وقتی زوجه پیامبر ص سرّ را خبر داد، و خداوند پیامبرش را بر اینکه زوجه‌اش خبر داده، اظهار کرد و آگاه ساخت، پیامبر هم به زوجه خبر داد و...، آیا در قرآن آیه‌ای پیدا میکنید که محتوای فاظهره الله آمده باشد؟ خیر، پس چگونه میگویید منظور از اظهار غیب فقط آیات قرآن است؟ خداوند پیامبرش را بر خبر دادن زنش آگاه کرد بدون اینکه آیه‌ای نازل شود.

نقل قول:
خداوند می فرمایند این از خبرهای غیب است که به تو وحی می کنیم و درادامه به این اشاره دارند که پیش از این نه تو آن را می دانستی ونه قوم تو .
اگر منظور خداوند از غیب آیات الهی نیست پس چیست ؟

hosyn
خبرهای غیب (أنباء الغیب) با اظهار بر غیب فرق دارد، و بحث مفصل دارد، در آیه‌ی بالا فاظهره برای پیامبر به کار رفته ولی بعد آن: فلما نبّأها، یعنی برای خبر دادن به زوجه واژه اظهار به کار نرفته بلکه واژه نبأ به کار رفته، خبر غیبی به کسی دادن غیر از کسی را بر غیب آگاه ساختن است، لقد رأی من آیات ربه الکبری خیلی فرق دارد با لقد سمع من آیات ربه الکبری، برای آدم علّم آدم الاسماء، تعلیم است، اما برای ملائکة: یا آدم أنبئهم، إنباء است نه تعلیم، و...
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
شرک توحید

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:58PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه