بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 29 April 2019   #31
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 493
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست عزیز و گرامی، نزد همه واضح است که اشاره قرآن به چیزی، غیر از اشاره شما به قرآن به چیزی است، بنده روسیاه وقتی قرآن کریم اشاره میکند به خسارت و عقب ماندگی امثال من، اگر عقل داشته باشیم، حساب کار خود میکنیم، چقدر این دو آیه شریفه که آوردید (وخیلی ممنون) دلالت بر تباب من میکند، اگر قدر ندانم آیا جز خودم خسارت میبینم؟ اما گاهی شما با برداشتی که از یک آیه دارید به مخاطب خود اشاره میکنید، آیا اینجا اگر مخاطب شما اشتباه شما را مثل خورشید مییابد حق ندارد از دست شما نه از دست قرآن، ناراحت شود؟ چرا وقتی من شما را مشرک خواندم به خاطر اینکه به قرآن مراجعه کردید و سراغ خود خداوند نرفتید، ناراحت شدید و موضع گرفتید؟ آیا از دست آیه قرآن ناراحت شدید؟ آیا اگر من برای تعریض به شما آیه «یضل به کثیرا و یهدي به کثیرا» را بیاورم، شما از دست من ناراحت میشوید یا از دست آیه قرآن؟
.
جناب حسین اگر به شروع گفتمانی که آغاز کردم درباره مشرکین معاصر پیامبر و پسرخداوند خواندن عیسی بود و کسی را متهم به شرک نکردم که جناب صبح شروکردن به تهمت زدن و گفتند

نقل قول:
بی تقوائی و دین فروشی وهابیت و آل سعود و تهمت زدن به سایر مذاهب مسلمان، آن را به جائی رساند که اکنون عملا نوکری کفر و شرک و یهود را می‌کنند و گاو هفت من شیرده شده‌اند. از آن‌ها عبرت بگیرید و این اراجیف خود را متوقف کنید. این فسق متهورانه و بی‌خجالت و بی‌حیا، دین شما را به فساد کشانده و بیشتر از اینهم خواهد کشاند.
حالا بنظر شما چه توهینی به مسلمانان کردم که چنین آشفته حال سخن گفتند آیا دربارهد خترخداوند خواندن فرشتگان توسط معاصرین پیامبر که بیان کردم ویا پسر خدا خواندن مسیحیت که به آن اشاره کردم توهین است به مسلمانان ؟

اگر فقط وفقط به آیه قرآن اشاره کنم بازهم کسایی هستند که مخالفت کنندو آن را توهین به خود بدانند .

درباره اینکه گفتید
نقل قول:
چون به جای اینکه به خود خداوند مراجعه کنند به آیات قرآن مراجعه کردند، و شرکاء آنها آیات قرآن بودند، آنها خداوند را کافی نمیدانستند و به واسطه‌هایی در کنار خدا باور داشتند که همانا آیات قرآن بود، لذا احتمال نمیدادند که با آیات قرآن که کلام خداوند است میتوانند مشرک شوند.
کجا ناراحت شدم فقط از شما دلیل خواستم وگرنه بسیار ازاین سخن شما خرسندم که به آیات قرآن مراجعه می کنم مهم قضاوت خداوند است نه بنده خداوند
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 30 April 2019   #32
کنجکاو1
عضو ثابت

ِنَّا أَنْزَلْنَا إِلَيْكَ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ فَاعْبُدِ اللَّهَ مُخْلِصًا لَهُ الدِّينَ﴿۲﴾زمر
ما اين كتاب را به حق بر تو نازل كرديم، خدا را پرستش كن و دين خود را براي او خالص گردان. (۲)

این کتاب (قرن ) حق است وخداوند مارا به آن امر فرموده به کلامش رجوع می کنم هرچند گروهی ازاین کار ناخشنود باشند

أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ﴿۳﴾
آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)

لَوْ أَرَادَ اللَّهُ أَنْ يَتَّخِذَ وَلَدًا لَاصْطَفَى مِمَّا يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ سُبْحَانَهُ هُوَ اللَّهُ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ ﴿۴﴾
اگر (به فرض محال) خدا مي‏خواست فرزندي انتخاب كند از ميان مخلوقاتش آنچه را مي‏خواست بر مي‏گزيد منزه است، (از اينكه فرزندي داشته باشد) او خداوند واحد قهار است. (۴)
قديمي Tuesday 30 April 2019   #33
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,977
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته
جناب حسین اگر به شروع گفتمانی که آغاز کردم درباره مشرکین معاصر پیامبر و پسرخداوند خواندن عیسی بود و کسی را متهم به شرک نکردم که جناب صبح شروکردن به تهمت زدن و گفتند

حالا بنظر شما چه توهینی به مسلمانان کردم که چنین آشفته حال سخن گفتند آیا دربارهد خترخداوند خواندن فرشتگان توسط معاصرین پیامبر که بیان کردم ویا پسر خدا خواندن مسیحیت که به آن اشاره کردم توهین است به مسلمانان ؟

اگر فقط وفقط به آیه قرآن اشاره کنم بازهم کسایی هستند که مخالفت کنندو آن را توهین به خود بدانند .

درباره اینکه گفتید

کجا ناراحت شدم فقط از شما دلیل خواستم وگرنه بسیار ازاین سخن شما خرسندم که به آیات قرآن مراجعه می کنم مهم قضاوت خداوند است نه بنده خداوند
نوشته های بنده عطف به ماسبق امثال شما بوده ... نه بخاطر آیات قرآن! این تالار پر است از اسامی مدعی توحیدی که خود را و برداشت‌های خود از قرآن را شریک دین خدا کردند ...

بله ... طبق معمول اگر شما «لااله» را از «الا الله» جدا کنید، با اینکه این کلمۀ توحید است، کفر گفته‌اید ... و الا با قرآن و تمامیت قرآن مشکلی نیست و آن چیزی است که شما بر نمی‌تابید و سعی می‌کنید نگاه انتزاعی و برش داده شدۀ خود را تحمیل کنید. همانطور که آیه‌ای که آوردم به اندازۀ کافی نتوانست شما را بیدار کند و هنوز روی این ریل تهمت‌ها می‌گردید...
قديمي Tuesday 30 April 2019   #34
کنجکاو1
عضو ثابت

أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ وَالَّذِينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ مَا نَعْبُدُهُمْ إِلَّا لِيُقَرِّبُونَا إِلَى اللَّهِ زُلْفَى إِنَّ اللَّهَ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ فِي مَا هُمْ فِيهِ يَخْتَلِفُونَ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي مَنْ هُوَ كَاذِبٌ كَفَّارٌ﴿۳﴾
آگاه باشيد آيين پاك از آن خداست و كسانى كه به جاى او دوستانى براى خود گرفته‏ اند [به اين بهانه كه] ما آنها را جز براى اينكه ما را هر چه بيشتر به خدا نزديك گردانند نمى ‏پرستيم البته خدا ميان آنان در باره آنچه كه بر سر آن اختلاف دارند داورى خواهد كرد در قيقت‏ خدا آن كسى را كه دروغ‏پرداز ناسپاس است هدايت نمى ‏كند (۳)

آیه 3 سوره زمر به زیبایی حال واحوال کسایی که بجز خداوند اولیایی برای خود برگزیده اند را بیان می کند

معمولا بهانه کسایی که بجز خداوند کسایی دیگر را می خوانند بدون شک همین است که می گویند اینها مقربان درگاه الهی هستند ما اینهارا وسیله ای قراردادیم که مارا بخداوند نزدیک کنند

شاید بعضیها چنین تصوری داشته باشند که این آیه خطاب به بت پرستان زمان پیامبر است و بگویند آنها هم که مجسمه ساخت دست خودرا می پرستید ما که چنین کاری نمی کنیم این سخن را بارها شنیده ام خیلیها نمی دانند که آنها نیز فرشتگان ویا اولیای الهی را وسیله ای برای تقرب به خداوند انتخاب می کردند به همین دلیل است که خداوند می فرمایند

قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلَا يَمْلِكُونَ كَشْفَ الضُّرِّ عَنْكُمْ وَلَا تَحْوِيلًا ﴿۵۶﴾اسرا
بگو كسانى را كه به جاى او [معبود خود] پنداشتيد بخوانيد [آنها] نه اختيارى دارند كه از شما دفع زيان كنند و نه [آنكه بلايى را از شما] بگردانند (۵۶)
أُولَئِكَ الَّذِينَ يَدْعُونَ يَبْتَغُونَ إِلَى رَبِّهِمُ الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا﴿۵۷﴾
اسرا
آن كسانى را كه ايشان مى‏ خوانند [خود] به سوى پروردگارشان تقرب مى ‏جويند [تا بدانند] كدام يك از آنها [به او] نزديكترند و به رحمت وى اميدوارند و از عذابش مى‏ ترسند چرا كه عذاب پروردگارت همواره در خور پرهيز است (۵۷)
قديمي Tuesday 30 April 2019   #35
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 19,350

قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله و
رسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرمایدولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!

یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند

http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=118531
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Tuesday 30 April 2019   #36
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

آیه 3 سوره زمر به زیبایی حال واحوال کسایی که بجز خداوند اولیایی برای خود برگزیده اند را بیان می کند

معمولا بهانه کسایی که بجز خداوند کسایی دیگر را می خوانند بدون شک همین است که می گویند اینها مقربان درگاه الهی هستند ما اینهارا وسیله ای قراردادیم که مارا بخداوند نزدیک کنند

شاید بعضیها چنین تصوری داشته باشند که این آیه خطاب به بت پرستان زمان پیامبر است و بگویند آنها هم که مجسمه ساخت دست خودرا می پرستید ما که چنین کاری نمی کنیم این سخن را بارها شنیده ام خیلیها نمی دانند که آنها نیز فرشتگان ویا اولیای الهی را وسیله ای برای تقرب به خداوند انتخاب می کردند
خدا لعنت کنه بهائی یهودی که دروغ به خدا می بندد

احمیق خبیث این ایه از قران کریم نیست که خدا با انما حصر می کند که ولی شما سه نفر است خدا ورسولش وکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند

إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ‏

سوره مبارکه مائدة: آية شریفه 55.

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Tuesday 30 April 2019   #37
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط عبدالعلی69 نوشته شده است نمايش نوشته

خدا لعنت کنه بهائی یهودی که دروغ به خدا می بندد

احمیق خبیث این ایه از قران کریم نیست که خدا با انما حصر می کند که ولی شما سه نفر است خدا ورسولش وکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهندخبیث منم یا تو الذین امنو را چطور یک نفر حساب کردی این که اشاره به جمع است؟

إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ‏

سوره مبارکه مائدة: آية شریفه 55.

قديمي Tuesday 30 April 2019   #38
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

احمیق خبیث جمع از باب احترام و.....هست مثل انا انزلناه ...انا خلقنا و....................شیر فهم شدی دوست گرامی بهائی یهودی همون وقت که نوشتم سه نفر بذهنم رسید نفهمی و...........

برو تایپیک بزن از دین خودت حرف بزن کاری به اسلام وقران نداشته باش
قديمي Wednesday 1 May 2019   #39
کنجکاو1
عضو ثابت

خداوند در کلام مبارکش (قرآن ) درباره بعضی از اعتقادات سخن می گویند ونشان میدهند که به چه بی راه بزرگ و مهلکی قدم گذاشته اند این نقل قولها هشدارهایی است که خداوند به تمام انسانها میدهند که گرفتار چنین اعتقاداتی که همه خدعه شیطان و آرزوهاوخیالات بی پایه اساس است نشویم و به خداوند دروغ نبندند که گناهی بسیار بزگ ونابخشودنی است یکی از این مثالها درباره مسیحیت است .

پیروان مسیحیت براین باورند که خداوند به شکل انسان بروی زمین آمد و به بالای صلیب روفت که کفاره گناهان انسانها شود و تنهاراه نجات را اعتقاد به خدایی عیسی و به صلیب کشیدن آن می دانندمسیحیت دراین باره چه سخنانی از زبان مسیح که نقل نمی کنند وقتی از آنها درباره اینکه کی گفته مسیح خداست کلی نقل قول از انجیل متی و یوحنا وغیر می آورند که نشان دهند خود مسیح چنین گفته و اعتقاد خود را برمبنای سخن عیسی میدانند و خودرا به عنوان تنها موحد معرفی می کنند .

اما خداوند در قرآن سوره مائه آیه 116 چنین نقل می کنند که باورهاایی آنها غیر از خیالات واهی ودروغی که به عیسی نسبت دادند چیز دیگری نیست و تمام آن اعمالی که برپایه چنین اعتقادی انجام میدادند جز خسران چیز دیگری برایشان نداشته است

وَإِذْ قَالَ اللَّهُ يَا عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَأَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُونِي وَأُمِّيَ إِلَهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قَالَ سُبْحَانَكَ مَا يَكُونُ لِي أَنْ أَقُولَ مَا لَيْسَ لِي بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ تَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِي وَلَا أَعْلَمُ مَا فِي نَفْسِكَ إِنَّكَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُيُوبِ ﴿۱۱۶﴾
و [ياد كن] هنگامى را كه خدا فرمود اى عيسى پسر مريم آيا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستيد گفت منزهى تو مرا نزيبد كه [در باره خويشتن] چيزى را كه حق من نيست بگويم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏ دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏ دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏ دانم چرا كه تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)
مَا قُلْتُ لَهُمْ إِلَّا مَا أَمَرْتَنِي بِهِ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ رَبِّي وَرَبَّكُمْ وَكُنْتُ عَلَيْهِمْ شَهِيدًا مَا دُمْتُ فِيهِمْ فَلَمَّا تَوَفَّيْتَنِي كُنْتَ أَنْتَ الرَّقِيبَ عَلَيْهِمْ وَأَنْتَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ ﴿۱۱۷﴾
جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چيزى] به آنان نگفتم [گفته‏ ام] كه خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت كنيد و تا وقتى در ميانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چيز گواهى (۱۱۷)
قديمي Thursday 2 May 2019   #40
کنجکاو1
عضو ثابت

تصور کنید که میلیاردها مسیحی که در طول تاریخ به این امید که عیسی خدااست و به پرستش او مشغول بودند به این امید که دردنیای دیگر نجات بخش آنها باشد ولی وقتی زمان آن می رسد که به آرزوهای خود که همان نجات از طریق عیسی است برسند می بینند همش دروغی بیش نبوده چه حالی پیدا می کنند .

بعد از عاقبت کار کسایی که عیسی را به خدایی رسانده بودند نوبت می رسد به پیروان شفاعت کسایی که امید دارند در دنیایی دیگر شفیعانشان آنها را یاری کنند وضع آنها نیز بهتر از مسیحیت نیست خداوند دراین باره می فرمایند

وَلَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَى كَمَا خَلَقْنَاكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَتَرَكْتُمْ مَا خَوَّلْنَاكُمْ وَرَاءَ ظُهُورِكُمْ وَمَا نَرَى مَعَكُمْ شُفَعَاءَكُمُ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ أَنَّهُمْ فِيكُمْ شُرَكَاءُ لَقَدْ تَقَطَّعَ بَيْنَكُمْ وَضَلَّ عَنْكُمْ مَا كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ﴿۹۴﴾انعام
و همان گونه كه شما را نخستين بار آفريديم [اكنون نيز] تنها به سوى ما آمده‏ ايد و آنچه را به شما عطا كرده بوديم پشت‏ سر خود نهاده‏ ايد و شفيعانى را كه در [كار] خودتان شريكان [خدا] مى ‏پنداشتيد با شما نمى ‏بينيم به يقين پيوند ميان شما بريده شده و آنچه را كه مى ‏پنداشتيد از دست‏ شما رفته است (۹۴)

وَأَنْذِرْ بِهِ الَّذِينَ يَخَافُونَ أَنْ يُحْشَرُوا إِلَى رَبِّهِمْ لَيْسَ لَهُمْ مِنْ دُونِهِ وَلِيٌّ وَلَا شَفِيعٌ لَعَلَّهُمْ يَتَّقُونَ ﴿۵۱﴾
انعام
و به وسيله اين [قرآن] كسانى را كه بيم دارند كه به سوى پروردگارشان محشور شوند هشدار ده [چرا] كه غير او براى آنها يار و شفيعى نيست باشد كه پروا كنند (۵۱)
قديمي Thursday 2 May 2019   #41
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
تصور کنید که میلیاردها مسیحی که در طول تاریخ به این امید که عیسی خدااست و به پرستش او مشغول بودند به این امید که دردنیای دیگر نجات بخش آنها باشد ولی وقتی زمان آن می رسد که به آرزوهای خود که همان نجات از طریق عیسی است برسند می بینند همش دروغی بیش نبوده چه حالی پیدا می کنند .

بعد از عاقبت کار کسایی که عیسی را به خدایی رسانده بودند نوبت می رسد به پیروان شفاعت کسایی که امید دارند در دنیایی دیگر شفیعانشان آنها را یاری کنند وضع آنها نیز بهتر از مسیحیت نیست خداوند دراین باره می فرمایند

وَلَقَدْ جِئْتُمُونَا فُرَادَى كَمَا خَلَقْنَاكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَتَرَكْتُمْ مَا خَوَّلْنَاكُمْ وَرَاءَ ظُهُورِكُمْ وَمَا نَرَى مَعَكُمْ شُفَعَاءَكُمُ الَّذِينَ زَعَمْتُمْ أَنَّهُمْ فِيكُمْ شُرَكَاءُ لَقَدْ تَقَطَّعَ بَيْنَكُمْ وَضَلَّ عَنْكُمْ مَا كُنْتُمْ تَزْعُمُونَ﴿۹۴﴾انعام
و همان گونه كه شما را نخستين بار آفريديم [اكنون نيز] تنها به سوى ما آمده‏ ايد و آنچه را به شما عطا كرده بوديم پشت‏ سر خود نهاده‏ ايد و شفيعانى را كه در [كار] خودتان شريكان [خدا] مى ‏پنداشتيد با شما نمى ‏بينيم به يقين پيوند ميان شما بريده شده و آنچه را كه مى ‏پنداشتيد از دست‏ شما رفته است (۹۴)

وَأَنْذِرْ بِهِ الَّذِينَ يَخَافُونَ أَنْ يُحْشَرُوا إِلَى رَبِّهِمْ لَيْسَ لَهُمْ مِنْ دُونِهِ وَلِيٌّ وَلَا شَفِيعٌ لَعَلَّهُمْ يَتَّقُونَ ﴿۵۱﴾
انعام
و به وسيله اين [قرآن] كسانى را كه بيم دارند كه به سوى پروردگارشان محشور شوند هشدار ده [چرا] كه غير او براى آنها يار و شفيعى نيست باشد كه پروا كنند (۵۱)

باز هم بحث و منطق را رها کردید و مثل سابق به لغزخوانی‌های شعاری و انتزاعی خود ادامه دادید...

اما تصور کنید کسانی که مدعی توحید و خداپرستی بودند، روز حساب نزد خدا حاضر بشوند و خدا از آنان همچنان که در قرآن بارها تذکر داده بود «ایمان به پیامبر» را بخواهد. و آنان کارنامۀ خود را نه از ایمان پر، که پر از نفاق و ریا و تزویر بببینند. و بفهمند در چه گمراهی دوری هستند.
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذي نَزَّلَ عَلي‏ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذي أَنْزَلَ مِنْ قَبْلُ وَ مَنْ يَکْفُرْ بِاللَّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ کُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً بَعيداً
ای کسانی که ایمان آورده اید! به خدا و پیامبرش ، و کتابی که بر او نازل کرده ، و کتب ( آسمانی ) که پیش از این فرستاده است ، ایمان ( واقعی ) بیاورید کسی که خدا و فرشتگان او و کتابها و پیامبرانش و روز واپسین را انکار کند ، در گمراهی دور و درازی افتاده است.

«ایمان به پیامبر» مساوی نیست با «ایمان به پیامبری پیامبر» یا «ایمان به رسالت» ، قرآن بارها به «ایمان به شخص پیامبر» امر کرده است... ایمان خود به خودی خود، یعنی اخلاص و اعتقاد به پیامبر و تسلیم امر او شدن! چیزی که کارنامۀ این مدعیان توحید را دشمن پیامبر می‌کند و در ورطۀ نفاق و ریا فرو می‌اندازد.

خداوند می‌فرماید، مسیحی و یهودی، عمل خیر انجام دهد، اجرش محفوظ است:
إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ الَّذينَ هادُوا وَ النَّصاري‏ وَ الصَّابِئينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ
بدرستی کسانی که مؤمنند و کسانی که یهودی و نصرانی و صابئی هستند هر کدام بخدا و دنیای دیگر معتقد باشند و کارهای شایسته کنند پاداش آنها پیش پروردگارشان است نه بیمی دارند و نه غمگین شوند

اما این مدعیان توحید را نخواهد بخشید:
149إِنَّ الَّذينَ يَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُريدُونَ أَنْ يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِکَ سَبيلاً150أُولئِکَ هُمُ الْکافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْکافِرينَ عَذاباً مُهيناً

کسانی که خدا و پیامبرانِ او را انکار می کنند ، و می خواهند میان خدا و پیامبرانش تبعیض قائل شوند ، و می گویند: «به بعضی ایمان می آوریم ، و بعضی را انکار می کنیم» و می خواهند در میان این دو ، راهی برای خود انتخاب کنند ..

آنان به راستى کافرند، و ما براى کافران عذابى خوارکننده آماده کرده ايم.

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Thursday 2 May 2019 در 11:15AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 2 May 2019   #42
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
باز هم بحث و منطق را رها کردید و مثل سابق به لغزخوانی‌های شعاری و انتزاعی خود ادامه دادید...

اما تصور کنید کسانی که مدعی توحید و خداپرستی بودند، روز حساب نزد خدا حاضر بشوند و خدا از آنان همچنان که در قرآن بارها تذکر داده بود «ایمان به پیامبر» را بخواهد. و آنان کارنامۀ خود را نه از ایمان پر، که پر از نفاق و ریا و تزویر بببینند. و بفهمند در چه گمراهی دوری هستند.
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذي نَزَّلَ عَلي‏ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذي أَنْزَلَ مِنْ قَبْلُ وَ مَنْ يَکْفُرْ بِاللَّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ کُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً بَعيداً
ای کسانی که ایمان آورده اید! به خدا و پیامبرش ، و کتابی که بر او نازل کرده ، و کتب ( آسمانی ) که پیش از این فرستاده است ، ایمان ( واقعی ) بیاورید کسی که خدا و فرشتگان او و کتابها و پیامبرانش و روز واپسین را انکار کند ، در گمراهی دور و درازی افتاده است.

«ایمان به پیامبر» مساوی نیست با «ایمان به پیامبری پیامبر» یا «ایمان به رسالت» ، قرآن بارها به «ایمان به شخص پیامبر» امر کرده است... ایمان خود به خودی خود، یعنی اخلاص و اعتقاد به پیامبر و تسلیم امر او شدن! چیزی که کارنامۀ این مدعیان توحید را دشمن پیامبر می‌کند و در ورطۀ نفاق و ریا فرو می‌اندازد.[/INDENT][/INDENT]

ما به پیامبری ایمان داریم که خداوند درباره آن درقرآن سخن گفتند .

آیا شما نیزبه این پیامبر که خداوند درباره اش سخن گفتند ایمان دارید ؟

نقل قول:
خداوند می‌فرماید، مسیحی و یهودی، عمل خیر انجام دهد، اجرش محفوظ است:
إِنَّ الَّذينَ آمَنُوا وَ الَّذينَ هادُوا وَ النَّصاري‏ وَ الصَّابِئينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ
بدرستی کسانی که مؤمنند و کسانی که یهودی و نصرانی و صابئی هستند هر کدام بخدا و دنیای دیگر معتقد باشند و کارهای شایسته کنند پاداش آنها پیش پروردگارشان است نه بیمی دارند و نه غمگین شوند

انجام عمل خیررا گفتید پس چرا از ایمان به خداوند وایمان به روز قیامت سخنی نگفتید؟
نقل قول:
اما این مدعیان توحید را نخواهد بخشید:[INDENT][INDENT] 149إِنَّ الَّذينَ يَکْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُريدُونَ أَنْ يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ وَ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِکَ سَبيلاً150أُولئِکَ هُمُ الْکافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْکافِرينَ عَذاباً مُهيناً

کسانی که خدا و پیامبرانِ او را انکار می کنند ، و می خواهند میان خدا و پیامبرانش تبعیض قائل شوند ، و می گویند: «به بعضی ایمان می آوریم ، و بعضی را انکار می کنیم» و می خواهند در میان این دو ، راهی برای خود انتخاب کنند ..

آنان به راستى کافرند، و ما براى کافران عذابى خوارکننده آماده کرده ايم.
به خوب آیه ای اشاره کردی ما که به تمام پیامبران ایمان داریم .بین هیچگدام فرق نمی گذاریم

آیا شما هم بین هیچکدامفرق نمی گذارید ؟
قديمي Friday 3 May 2019   #43
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
ما به پیامبری ایمان داریم که خداوند درباره آن درقرآن سخن گفتند .

آیا شما نیزبه این پیامبر که خداوند درباره اش سخن گفتند ایمان دارید ؟

انجام عمل خیررا گفتید پس چرا از ایمان به خداوند وایمان به روز قیامت سخنی نگفتید؟

به خوب آیه ای اشاره کردی ما که به تمام پیامبران ایمان داریم .بین هیچگدام فرق نمی گذاریم

آیا شما هم بین هیچکدامفرق نمی گذارید ؟
بله، البته که ما بین خدا و پیامبرانش (از حیث یکی بودن ایمان به آن‌ها) فرقی نمی‌گذاریم و به خاتم النبیین معتقدیم؛

البته پیامبری که شما به آن ایمان دارید، از لحاظی که - طبق سابقه - به تاریخ و حدیث اعتقادی ندارید، ظاهرا موضوعی مبهم و غیر قابل دسترس است. قرآن شما، به شما ، شخصی را برای اطاعت و ایمان آوردن معرفی کرده، و او را اسوه قرار داده، که شما از آن اطلاعات و آگاهی کسب نمی‌کنید! و چیزی برای اطاعت از او وجود ندارد! این تناقض درونی افشاکنندۀ چیزی است که به‌عنوان دین برای خود ساخته‌اید!

من به اختلافات شما با قرآن و دین اشاره کردم، و الا مطلعم شما مدعی ایمان به خداو روز قیامت هستید! چیزی که ایمان و ادعای شما را نقض می‌کند، ایمان به پیامبر است. ایمان به خدا، بدون ایمان به پیامبر نمی‌شود! این چیزی است که بلندگوئی که بر سر نیزه کرده‌اید، بارها و بارها بدون خواست شما می‌گوید اما ظاهرا کسی اراده کرده است که گوش شما نشنود! و نبیند! و عقل شما درک نکند!

آخرين ويرايش صبح ، Friday 3 May 2019 در 09:44AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از صبح بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 May 2019   #44
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
بله، البته که ما بین خدا و پیامبرانش (از حیث یکی بودن ایمان به آن‌ها) فرقی نمی‌گذاریم و به خاتم النبیین معتقدیم؛

البته پیامبری که شما به آن ایمان دارید، از لحاظی که - طبق سابقه - به تاریخ و حدیث اعتقادی ندارید، ظاهرا موضوعی مبهم و غیر قابل دسترس است. قرآن شما، به شما ، شخصی را برای اطاعت و ایمان آوردن معرفی کرده، و او را اسوه قرار داده، که شما از آن اطلاعات و آگاهی کسب نمی‌کنید! و چیزی برای اطاعت از او وجود ندارد! این تناقض درونی افشاکنندۀ چیزی است که به‌عنوان دین برای خود ساخته‌اید!
من به اختلافات شما با قرآن و دین اشاره کردم، و الا مطلعم شما مدعی ایمان به خداو روز قیامت هستید! چیزی که ایمان و ادعای شما را نقض می‌کند، ایمان به پیامبر است. ایمان به خدا، بدون ایمان به پیامبر نمی‌شود! این چیزی است که بلندگوئی که بر سر نیزه کرده‌اید، بارها و بارها بدون خواست شما می‌گوید اما ظاهرا کسی اراده کرده است که گوش شما نشنود! و نبیند! و عقل شما درک نکند!
سلام علیکم دوست عزیز جنای صبح همانطور که اشاره کردید اینها مدعی ایمان بخدا وقیامت هستند اما دروغ می گویند

کسی که انییاء الهی رو قبول نداره ومانزل الله رو نه خدا را قبول داره ونه کلام او قران کریم رو ................

اینها یا مامور موساد هستند ویا و.....و مسلما یهودی یا بهائی و.....هست وفقط هدفشان سخریه گفتن ایات قران کریم هست بوهم شیطانی وکودکانه خود

بسمه تبارک وتعالی وبحمده وصلی الله علی محمد واله ولعنة الله علی اعدائهم اجمعین

یا علی ؛ وهو العلی العظیم

در قران کریم بیش از 92ایه هست در ماده رسولا الرسول رسوله رسله رسلی رجوع به معجم قران کریم شود .

ایاتی است که می فرمایند اطاعت کنید خدا ورسولش راال عمران 32 و132نساء59مائده 92نور54محمد صلی الله علیه واله وسلم 33تغابن 13انفال 1و20و46و..........

آیاتی که امر شده به استجابت خدا ورسول صلی الله علیه واله وسلم : استجابوا لله والرسول 172ال عمران 24انفال استجیبوا لله والرسول .

آیاتی که خیانت به خدا ورسولش نکنید :لا تخونوا الله والرسول 27انفال .

هجرت الی الله والی رسوله :مهاجرا الی الله ورسوله 10نساءعند الله وعند رسوله 3توبه .

ماحرم الله ورسوله 29توبه

حارب الله ورسوله 107نساء .

من یحاددالله ورسوله 63توبه .

یومنون بالله ورسوله 63نور ایمان به خدا رسولش

لا تقدموا بین یدی الله ورسوله 1حجرات. جلو نیافتید از خدا ورسولش

یریدون یفرقوا بین الله ورسله 150نساء . می خواهند جدائی بیاندازند بین خدا ورسلش

شاقوا الله ورسوله 13انفال .

انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا 55مائده.

و لم یتخذوا من دون الله ولا رسوله ولا المومنین 16توبه

کفروا بالله ورسوله 80توبه کفر به خدا ورسولش

الذین یوذون الله ورسوله 57احزاب .

سیری الله عملکم ورسوله 94توبه. سیری الله عملکم ورسوله والمومنون 105نساء و.....

وموارد دیگر .

در تمامی ایات رسول عطف به الله شده . چه معنا دارد ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3581

یامرتضی علی مددی 1001اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتیهما ومحبیهما بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیر المؤمنین علیه السلام.

كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 3 May 2019   #45
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
یعنی شما نمی گوئید پیامبر از تمام پیامبران مقام بالاتری دارد حتی بارها شنیده ام که حتی اماما ی شیعه ازتمام پیامبران افضل ترند آیا غیرازاین است ؟

ا
نقل قول:
لبته پیامبری که شما به آن ایمان دارید، از لحاظی که - طبق سابقه - به تاریخ و حدیث اعتقادی ندارید، ظاهرا موضوعی مبهم و غیر قابل دسترس است. قرآن شما، به شما ، شخصی را برای اطاعت و ایمان آوردن معرفی کرده، و او را اسوه قرار داده، که شما از آن اطلاعات و آگاهی کسب نمی‌کنید! و چیزی برای اطاعت از او وجود ندارد! این تناقض درونی افشاکنندۀ چیزی است که به‌عنوان دین برای خود ساخته‌اید!

اگر اعتقاد به حدیث ملاک ایمان به پیامبراست پس چرا شما احادیث اهل سنت را قبول ندارید آیا رسول آنها با رسول شما فرق دارد ؟
آیا احادیث اهل سنت جعلی ولی احادیث شما اصلی است ؟

اگر پیامبر اهل سنت را قبول دارید باید تمام احادیثی که آنها از قول پیامبر روایت می کنند وصحیح میدانند را نیز قبول داشته باشید مگر بقول خودت به پیامبر اهل سنت ایمان نداشته باشید
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 01:32PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه