بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 25 April 2019   #16
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,723
ج: انکار شرک

نقل قول:
در اصل توسط کنجکاو1 نوشته شده است نمايش نوشته

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
جواب واضح است، چون به جای اینکه به خود خداوند مراجعه کنند به آیات قرآن مراجعه کردند، و شرکاء آنها آیات قرآن بودند، آنها خداوند را کافی نمیدانستند و به واسطه‌هایی در کنار خدا باور داشتند که همانا آیات قرآن بود، لذا احتمال نمیدادند که با آیات قرآن که کلام خداوند است میتوانند مشرک شوند.

برای گفته خودت دلیلی هم دارید؟

حالا این خدایی که می گویی کجا هستند که بهش مراجعه کنیم ؟

نقل قول:
برای گفته خودت دلیلی هم دارید؟
دلیل من یک سؤال بسیار ساده است: آیا این ۴ آیه سوره مبارکه انعام (آیه ۲۱ الی ۲۴) که در اینجا آوردید، آیا این چهار آیه، خدا هستند یا غیر خدا؟ اگر خدا هستند پس آیات دیگر چه کاره‌اند؟ و اگر خدا نیستند پس چرا به غیر خدا مراجعه کردید؟

نقل قول:
حالا این خدایی که می گویی کجا هستند که بهش مراجعه کنیم ؟
نمیدانید این خدا کجاست؟ حق دارید، چون مشرک هستید و آیات قرآن را برای خدا شریک قرار دادید، وقتی آیات قرآن را شریک خدا قرار ندادید، این خدا همانجاست، خدا در فضای توحید عاری از شرک است.

نقل قول:
قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ
برهان، این دو آیه است:

قُلْ أَ تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ ما لا يَمْلِكُ لَكُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً وَ اللَّهُ هُوَ السَّميعُ الْعَليمُ (المائدة 76)

مَثَلُ الَّذينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِياءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (العنكبوت 41)

آیا آیات قرآن، الله هستند یا دون الله؟
.
hosyn حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 25 April 2019   #17
کنجکاو1
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Jun 2012
پاسخ‌ها: 411

نقل قول:
دلیل من یک سؤال بسیار ساده است: آیا این ۴ آیه سوره مبارکه انعام (آیه ۲۱ الی ۲۴) که در اینجا آوردید، آیا این چهار آیه، خدا هستند یا غیر خدا؟ اگر خدا هستند پس آیات دیگر چه کاره‌اند؟ و اگر خدا نیستند پس چرا به غیر خدا مراجعه کردید؟.
قرآن ماانزالله است .
میدانی چرا به قرآن مراجعه می کنم به این خاطر که خداوند می فرمایند .
وَلَقَدْ صَرَّفْنَاهُ بَيْنَهُمْ لِيَذَّكَّرُوا فَأَبَى أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا ﴿۵۰﴾
ما اين آيات را به صورتهاي گوناگون در ميان آنها قرار داديم تا متذكر شوند ولي بيشتر مردم جز انكار و كفر كاري نكردند. (۵۰)
وَلَوْ شِئْنَا لَبَعَثْنَا فِي كُلِّ قَرْيَةٍ نَذِيرًا ﴿۵۱﴾
و اگر مي‏خواستيم در هر شهر و دياري پيامبري مي‏فرستاديم. (۵۱)
فَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَجَاهِدْهُمْ بِهِ جِهَادًا كَبِيرًا ﴿۵۲﴾
بنابراين از كافران اطاعت مكن و به وسيله قرآن با آنها جهاد بزرگي بنما. (۵۲)
فرمان خداوند است که بوسیله این قرآن با آنها جهاد بزرگی بنما
نقل قول:
نمیدانید این خدا کجاست؟ حق دارید، چون مشرک هستید و آیات قرآن را برای خدا شریک قرار دادید، وقتی آیات قرآن را شریک خدا قرار ندادید، این خدا همانجاست، خدا در فضای توحید عاری از شرک است.
أَفَلَا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَى قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا ﴿۲۴﴾ آ
يا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دلهايشان قفلهايى نهاده شده است (۲۴)
إِنَّ الَّذِينَ ارْتَدُّوا عَلَى أَدْبَارِهِمْ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمُ الْهُدَى الشَّيْطَانُ سَوَّلَ لَهُمْ وَأَمْلَى لَهُمْ ﴿۲۵﴾
بى‏ گمان كسانى كه پس از آنكه [راه] هدايت بر آنان روشن شد [به حقيقت] پشت كردند شيطان آنان را فريفت و به آرزوهاى دور و درازشان انداخت (۲۵)
ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا لِلَّذِينَ كَرِهُوا مَا نَزَّلَ اللَّهُ سَنُطِيعُكُمْ فِي بَعْضِ الْأَمْرِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ إِسْرَارَهُمْ ﴿۲۶﴾
چرا كه آنان به كسانى كه آنچه را خدا نازل كرده خوش نمى‏ داشتند گفتند ما در كار [مخالفت] تا حدودى از شما اطاعت‏ خواهيم كرد و خدا از همداستانى آنان آگاه است (۲۶)
این سخن شما به این دلیل است که آنچه راخداوند نازل فرموده اند خوش نمی دانید

نقل قول:
برهان، این دو آیه است:

قُلْ أَ تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ ما لا يَمْلِكُ لَكُمْ ضَرًّا وَ لا نَفْعاً وَ اللَّهُ هُوَ السَّميعُ الْعَليمُ (المائدة 76)

مَثَلُ الَّذينَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِياءَ كَمَثَلِ الْعَنْكَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَيْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنْكَبُوتِ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ (العنكبوت 41)

آیا آیات قرآن، الله هستند یا دون الله؟
آیات قرآن ماانزل االله است .آیا غیراز این است ؟
کنجکاو1 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 25 April 2019   #18
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
قرآن ماانزالله است .
......
آیات قرآن ماانزل االله است .آیا غیراز این است ؟
جواب ندادید، اگر قرآن «ما انزل الله» است پس رسول الله هم «من ارسل الله» است، سؤال را جواب دهید:

آیا ما انزل الله، خداست؟ آیا قرآن، خداست؟ یا «من دون الله» است؟
قديمي Friday 26 April 2019   #19
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
جواب ندادید، اگر قرآن «ما انزل الله» است پس رسول الله هم «من ارسل الله» است، سؤال را جواب دهید:

آیا ما انزل الله، خداست؟ آیا قرآن، خداست؟ یا «من دون الله» است؟
وقتی می گویم قرآن ماانزالله است یعنی خداوند نیست .

برای اینکه بهتر من دون الله رابشناسیم می شود بگویی من دون الله به چه معناست ؟
قديمي Friday 26 April 2019   #20
کنجکاو1
عضو ثابت

وَلَقَدْ صَرَّفْنَا لِلنَّاسِ فِي هَذَا الْقُرْآنِ مِنْ كُلِّ مَثَلٍ فَأَبَى أَكْثَرُ النَّاسِ إِلَّا كُفُورًا ﴿۸۹﴾
و به راستى در اين قرآن از هر گونه مثلى گوناگون آورديم ولى بيشتر مردم جز سر انكار ندارند (۸۹)

خداوند می فرمایند دراین قرآن ازهرگونه مثلی آوردیم ولی بیشتر مردم جزسرانکارندارند همیشه همین بوده وهست .

هرگاه برای معرفی شرک به آیات قرآن استناد می کنیم می بینیم عده ای با دیدن آیه قرآن آشفته حال می شوند و با مطالبی تند خشم وکراهت خودرا نسبت به آیه نشان میدهند .و با گفتن سخنانی می خواهند که شنونده را از مفهوم اصلی آیه گمراه کنند از این رو شروع به گفتن سخنای می کند که شنوده از نام آنها دل خوشی ندارد .در گذشته هم چنین بوده خداوند درقرآن به بعضی ازآنها اشارکردند مثال

سوره 37, آیه 36
و مى گفتند آيا ما براى شاعرى ديوانه دست از خدايانمان برداريم
سوره 44, آیه 14
پس از او روى برتافتند و گفتند تعليم‏ يافته‏ اى ديوانه است

سوره 26, آیه 27
[فرعون] گفت واقعا اين پيامبرى كه به سوى شما فرستاده شده سخت ديوانه است

سوره 51, آیه 52
بدين سان بر كسانى كه پيش از آنها بودند هيچ پيامبرى نيامد جز اينكه گفتند ساحر يا ديوانه‏ اى است

سوره 54, آیه 9
پيش از آنان قوم نوح [نيز] به تكذيب پرداختند و بنده ما را دروغزن خواندند و گفتند ديوانه‏ اى است و [بسى] آزار كشيد

ولی خداوند در جواب آنها می فرمایند

سوره 52, آیه 29
پس اندرز ده كه تو به لطف پروردگارت نه كاهنى و نه ديوانه
قديمي Friday 26 April 2019   #21
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
وقتی می گویم قرآن ماانزالله است یعنی خداوند نیست .

برای اینکه بهتر من دون الله رابشناسیم می شود بگویی من دون الله به چه معناست ؟
خیلی ممنون که صمیمانه جواب فرمودید، دانستن معنای من دون الله نقش بسیار مهمی در فهم آیات شریفه قرآن کریم دارد.

دون الله، هر چیزی است که فلش مقابل راه خداست، شیطان و هوای نفس و شرک و بت و... همه دون الله است، اما قرآن با کلمه انما که حصر است میفرماید: ان الذین یبایعونک تحت الشجرة انما یبایعون الله، شما را به خدا، پیامبر ص الله هستند یا دون الله؟ پس چگونه آیه میگوید: کسانی که با تو بیعت میکنند همانا فقط و فقط با خدا بیعت میکنند! پس قطعا پیامبر ص دون الله نیستند، در عین حالی که خدا هم نیستند، صبغة الله و من احسن من الله صبغة، آیات قرآن کریم که ما انزل الله هستند، قطعا دون الله نیستند اما خدا هم نیستند، هر چه خود خداوند متعال امر کند و بنده اطاعت او کند، محال است دون الله باشد.

یک آیه میگوید: مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت، اما در عین حال در آیه دیگر میگوید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکاة و هم راکعون، پس معلوم میشود قطعا ولی گرفتن پیامبر و مؤمنین مذکور، ولی گرفتن دون الله نیست، و گرنه بیت عنکبوت خواهد بود.

نقل قول:
هرگاه برای معرفی شرک به آیات قرآن استناد می کنیم می بینیم عده ای با دیدن آیه قرآن آشفته حال می شوند و با مطالبی تند خشم وکراهت خودرا نسبت به آیه نشان میدهند .و با گفتن سخنانی می خواهند که شنونده را از مفهوم اصلی آیه گمراه کنند از این رو شروع به گفتن سخنای می کند که شنوده از نام آنها دل خوشی ندارد .در گذشته هم چنین بوده ...
دوست گرامی، چگونه است که وقتی دوست شما میگوید من مشرک نیستم، این سرنگار را ایجاد میکنید و میگویید مشرک هستی ولی شرک خودت را انکار میکنی: «انکار شرک» اما وقتی دیگری به شما میگوید مشرک هستید و شرک خود را انکار میکنید، میگویید مبادا خیال کنی من مشرک هستم!

مگر خود شما میزان شرک را این قرار ندادید:
نقل قول:
... ولی بزرگترین اشتباهی که باعث می شود از مرز یکتاپرستی خارج شوند و به شرک آلوده شوند این است که خداوند را کافی نمی دانند و براین باورند که واسطه هایی درکنار خداوند باید باشد ...
پس چرا وقتی سؤال میکنم آیا آیات قرآن خدا هستند یا دون الله هستند، قبول میکنید که خدا نیستند، ولی سراغ غیر خدا میروید؟ مگر خدا کافی نیست؟ پس چرا سراغ ما انزل الله میروید؟ خدا بالاتر است یا ما انزل الله؟ خدا نزدیکتر است یا ما انزل الله؟ چرا خدا را کافی نمیدانید و سراغ غیر خدا میروید؟

به‌به! عجب عنوانی زدید برای شخص خودتان: «انکار شرک»

اما اگر دون الله را توافق کردیم که هر چه رنگ عبودیت و اطاعت امر خداوند دارد، اساسا ربطی به شرک ندارد، پس شما و دوست شما باید طور دیگری تفاهم کنید ان شاء الله تعالی.

آخرين ويرايش hosyn ، Friday 26 April 2019 در 03:49PM.
قديمي Friday 26 April 2019   #22
کنجکاو1
عضو ثابت

[quote=hosyn;2364148]
نقل قول:
خیلی ممنون که صمیمانه جواب فرمودید، دانستن معنای من دون الله نقش بسیار مهمی در فهم آیات شریفه قرآن کریم دارد.

دون الله، هر چیزی است که فلش مقابل راه خداست، شیطان و هوای نفس و شرک و بت و... همه دون الله است، اما قرآن با کلمه انما که حصر است میفرماید: ان الذین یبایعونک تحت الشجرة انما یبایعون الله، شما را به خدا، پیامبر ص الله هستند یا دون الله؟ پس چگونه آیه میگوید: کسانی که با تو بیعت میکنند همانا فقط و فقط با خدا بیعت میکنند! پس قطعا پیامبر ص دون الله نیستند، در عین حالی که خدا هم نیستند، صبغة الله و من احسن من الله صبغة، آیات قرآن کریم که ما انزل الله هستند، قطعا دون الله نیستند اما خدا هم نیستند، هر چه خود خداوند متعال امر کند و بنده اطاعت او کند، محال است دون الله باشد.

یک آیه میگوید: مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت، اما در عین حال در آیه دیگر میگوید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین امنوا الذین یقیمون الصلاة و یؤتون الزکاة و هم راکعون، پس معلوم میشود قطعا ولی گرفتن پیامبر و مؤمنین مذکور، ولی گرفتن دون الله نیست، و گرنه بیت عنکبوت خواهد بود.

دوست گرامی، چگونه است که وقتی دوست شما میگوید من مشرک نیستم، این سرنگار را ایجاد میکنید و میگویید مشرک هستی ولی شرک خودت را انکار میکنی: «انکار شرک» اما وقتی دیگری به شما میگوید مشرک هستید و شرک خود را انکار میکنید، میگویید مبادا خیال کنی من مشرک هستم!
/QUOTE]
معنی من دون الله دراصل به معنای بجای خداست .

شاید کسی فرشته باشد ویا پیامبر خداوند باشد ولی آنهارا به مقامی برسانیم که فقط مخصوص خداوند است در اصل اورابجای خداوند قراردادیم درصورتی که شاید خود آن فرشته ویاپیامبر از چنین مقامی که برای اود رنظر گرفته ایم آگاه نباشند به همین دلیل است روزقیامت شرک مشرکین را انکار می کنند نمونش خود عیسی مسیح است

آیا عیسی مسیح دون الله هست ؟

آیا فرشتگان دون الله هستند ؟
قديمي Friday 26 April 2019   #23
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
معنی من دون الله دراصل به معنای بجای خداست .

شاید کسی فرشته باشد ویا پیامبر خداوند باشد ولی آنهارا به مقامی برسانیم که فقط مخصوص خداوند است در اصل اورابجای خداوند قراردادیم درصورتی که شاید خود آن فرشته ویاپیامبر از چنین مقامی که برای اود رنظر گرفته ایم آگاه نباشند به همین دلیل است روزقیامت شرک مشرکین را انکار می کنند نمونش خود عیسی مسیح است

آیا عیسی مسیح دون الله هست ؟

آیا فرشتگان دون الله هستند ؟
مگر ما چه کاره‌ایم که او را به مقام خداوند برسانیم؟! غلط میکنیم از پیش خودمان چیزی زیاده از دستور خداوند عمل کنیم، و هر کس جلو افتاد از دستور خدا، مشرک است، اما نه اینکه هر چه ما برای قرآن و خدا، رساله نوشتیم، خدا هم باید به رساله ما عمل کند، خدا میفرماید: روبروی کعبه به خاک بیفتید، نمیتوانیم بگوییم این شرک است، خدا میفرماید: واستعینوا بالصبر و الصلاة، نمیتوانیم بگوییم: خدایا ما فقط: ایاک نستعین! ما سراغ صبر و صلاة نمیرویم!

خداوند میفرماید: دست پیامبرم، دست من است، بیعت با او دقیقا بیعت با من است، نمیتوانیم بگوییم: پیامبر که مخلوق توست، چگونه ممکن است دست او دست تو باشد؟! مقدس بازی اینجا و دوری کردن از شرک اینجا، عین شرک است.

پس معنای شما از من دون الله، صحیح نیست، چون اگر مقصود از جای خدا، خدا انگاشتن اوست، که شکی نیست شرک است، اهل البیت علیهم السلام غالی را از مقصر بدتر دانستند، و این از متواترات تاریخ بین شیعه و سنی است، اما اگر مقصود از جای خدا، آن مقامی است که واقعا خدا به آنها داده است، پس به اذن خدای متعال، هر چه بکنند، من دون الله نیست، شما را به خدا، اگر کسی نزد حضرت عیسی ع بیاید و بگوید مریض من را به وسیله آن قدرتی که خدا به شما داده است شفاء دهید آیا به من دون الله مراجعه کرده است؟ آیا حضرت عیسی به او میگویند آیا خدا را کافی نمیدانی؟! آخر دوست گرامی اینها چه حرفی است؟! حالا فورا جوابهای کلیشه‌ای را نباید پیش کشید که مرده و زنده نمیدانم چطور! اگر زنده شد خدا را کافی ندانی طوری نیست اما اگر مرده است وای! وای! شرک شد! خدا با زنده‌ها مشکلی ندارد شریک او شوند اما با مرده‌ها دشمن است و احساس خطر میکند که شریک او شوند!
قديمي Saturday 27 April 2019   #24
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
مگر ما چه کاره‌ایم که او را به مقام خداوند برسانیم؟! غلط میکنیم از پیش خودمان چیزی زیاده از دستور خداوند عمل کنیم، و هر کس جلو افتاد از دستور خدا، مشرک است، اما نه اینکه هر چه ما برای قرآن و خدا، رساله نوشتیم، خدا هم باید به رساله ما عمل کند، خدا میفرماید: روبروی کعبه به خاک بیفتید، نمیتوانیم بگوییم این شرک است، خدا میفرماید: واستعینوا بالصبر و الصلاة، نمیتوانیم بگوییم: خدایا ما فقط: ایاک نستعین! ما سراغ صبر و صلاة نمیرویم!

خداوند میفرماید: دست پیامبرم، دست من است، بیعت با او دقیقا بیعت با من است، نمیتوانیم بگوییم: پیامبر که مخلوق توست، چگونه ممکن است دست او دست تو باشد؟! مقدس بازی اینجا و دوری کردن از شرک اینجا، عین شرک است.

پس معنای شما از من دون الله، صحیح نیست، چون اگر مقصود از جای خدا، خدا انگاشتن اوست، که شکی نیست شرک است، اهل البیت علیهم السلام غالی را از مقصر بدتر دانستند، و این از متواترات تاریخ بین شیعه و سنی است، اما اگر مقصود از جای خدا، آن مقامی است که واقعا خدا به آنها داده است، پس به اذن خدای متعال، هر چه بکنند، من دون الله نیست، شما را به خدا، اگر کسی نزد حضرت عیسی ع بیاید و بگوید مریض من را به وسیله آن قدرتی که خدا به شما داده است شفاء دهید آیا به من دون الله مراجعه کرده است؟ آیا حضرت عیسی به او میگویند آیا خدا را کافی نمیدانی؟! آخر دوست گرامی اینها چه حرفی است؟! حالا فورا جوابهای کلیشه‌ای را نباید پیش کشید که مرده و زنده نمیدانم چطور! اگر زنده شد خدا را کافی ندانی طوری نیست اما اگر مرده است وای! وای! شرک شد! خدا با زنده‌ها مشکلی ندارد شریک او شوند اما با مرده‌ها دشمن است و احساس خطر میکند که شریک او شوند!
شکی در این نیست که هرچه خداوند امر فرموده باید اطاعت شود ولی سوال این است آیا درواقع امر خداوند است ؟
پیروان هردین ومذهب اعمالی را که انجام میدهند را امر خداوند میدانند و می گویند خداوند مارا به آن امر کرده اند
شما آئینی را می شناسید که بگوید ما سربخود چنین می کنیم ؟

همه دراصل فکر می کنند خدارا پرستش می کنند .مشرکین زمان پیامبر هم می گفتند خداوند مارا به این کار امر کرده اند

وَإِذَا فَعَلُوا فَاحِشَةً قَالُوا وَجَدْنَا عَلَيْهَا آبَاءَنَا وَاللَّهُ أَمَرَنَا بِهَا قُلْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ أَتَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ ﴿۲۸﴾اعراف
و چون كار زشتى كنند مى‏ گويند پدران خود را بر آن يافتيم و خدا ما را بدان فرمان داده است بگو قطعا خدا به كار زشت فرمان نمى‏ دهد آيا چيزى را كه نمیدانید به خدا نسبت مى‏ دهيد (۲۸)
قُلْ أَمَرَ رَبِّي بِالْقِسْطِ وَأَقِيمُوا وُجُوهَكُمْ عِنْدَ كُلِّ مَسْجِدٍ وَادْعُوهُ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ كَمَا بَدَأَكُمْ تَعُودُونَ ﴿۲۹﴾
بگو پروردگارم به عدالت فرمان داده است، و توجه خويش را در هر مسجدبه سوي او كنيد و او را بخوانيد و دين (خود) را براي او خالص گردانيد (و بدانيد) همانگونه كه در آغاز شما را آفريد (بار ديگر در رستاخيز) بازمي گرديد. (۲۹)
قديمي Sunday 28 April 2019   #25
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
شکی در این نیست که هرچه خداوند امر فرموده باید اطاعت شود ولی سوال این است آیا درواقع امر خداوند است ؟
دستیابی به واقع امر خداوند متعال، راه عقلائی دارد، مسلمان و کافر میدانند که هر کس ادعا کرد که امر خدا این است پذیرفته نیست، باید مستند باشد، باید همه بپذیرند که چنین مستندی صحیح است یا خیر؟ شما میگویید با اینکه قبول دارم ما انزل الله، الله نیست ولی به آن مراجعه میکنم در عین حالی که خدا کافی است و شرک هم نیست، نظیر همین حرف را اگر دوست شما بگوید، میگویید ای مشرک خدا ناسپاس! واقع امر خدا کدام است؟ شما این آیه اذا فعلوا فاحشة را که هر کافری هم اگر به قرآن مراجعه کند میفهمد که ربطی به شرک ندارد، حمل بر دوست خودتان میکنید و با زبان حال میگویید خدا به من امر کرده که به تو بگویم تو مصداق این آیه هستی! بیش از بیست مورد فاحشة و فحشاء در قرآن کریم آمده، کدام مورد به معنای شرک است؟ مشرکین با حالت عریان، زن و مرد، طواف میکردند و میگفتند خدا دستور داده، فاحشة و فحشاء را همه بشر به فطرت خود میفهمند که مذموم است، و لذا میفرماید: خدا که به فحشاء امر نمیکند! اما معنا و مصداق شرک بسیار ظریف است، طواف گرد کعبه معظمه میتواند شرک باشد میتواند توحید باشد، لذا در این آیه، فواحش ظاهر و باطن مطلقا حرام شده، اما شرک چون قابل اشتباه شدن است میفرماید ما لم ینزل به سلطانا:

قُلْ إِنَّما حَرَّمَ رَبِّيَ الْفَواحِشَ ما ظَهَرَ مِنْها وَ ما بَطَنَ وَ الْإِثْمَ وَ الْبَغْيَ بِغَيْرِ الْحَقِّ وَ أَنْ تُشْرِكُوا بِاللَّهِ ما لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطاناً وَ أَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ ما لا تَعْلَمُونَ (الأعراف 33)

محال است که خداوند متعال، شرک را نازل کند و دستور دهد، اما چیزی را که ممکن است گمان شود شرک است، با دستور دادن به آن، تبیین میکند که در واقع شرک نیست.

.
قديمي Sunday 28 April 2019   #26
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:
دستیابی به واقع امر خداوند متعال، راه عقلائی دارد، مسلمان و کافر میدانند که هر کس ادعا کرد که امر خدا این است پذیرفته نیست، باید مستند باشد، باید همه بپذیرند که چنین مستندی صحیح است یا خیر؟ شما میگویید با اینکه قبول دارم ما انزل الله، الله نیست ولی به آن مراجعه میکنم در عین حالی که خدا کافی است و شرک هم نیست، نظیر همین حرف را اگر دوست شما بگوید، میگویید ای مشرک خدا ناسپاس! واقع امر خدا کدام است؟
.
اول از همه شما بدون پرده بگو که آیا قبول دارید که قرآن کلام خداوند است یانه ؟

نقل قول:
شما این آیه اذا فعلوا فاحشة را که هر کافری هم اگر به قرآن مراجعه کند میفهمد که ربطی به شرک ندارد،
شما اگر به مطلب من توجه کنی من گفتم مشرکین زمان پیامبر چنین عقیده ای داشتند نگفتم هرکس فاحشه کند مشرک است .
نقل قول:
حمل بر دوست خودتان میکنید و با زبان حال میگویید خدا به من امر کرده که به تو بگویم تو مصداق این آیه هستی! بیش از بیست مورد فاحشة و فحشاء در قرآن کریم آمده، کدام مورد به معنای شرک است؟ مشرکین با حالت عریان، زن و مرد، طواف میکردند و میگفتند خدا دستور داده، فاحشة و فحشاء را همه بشر به فطرت خود میفهمند که مذموم است، و لذا میفرماید: خدا که به فحشاء امر نمیکند! اما معنا و مصداق شرک بسیار ظریف است، طواف گرد کعبه معظمه میتواند شرک باشد میتواند توحید باشد، لذا در این آیه، فواحش ظاهر و باطن مطلقا حرام شده، اما شرک چون قابل اشتباه شدن است میفرماید ما لم ینزل به سلطانا:
من این آیه را درجواب شما آوردم که گفتید
[quote]ما اگر مقصود از جای خدا، آن مقامی است که واقعا خدا به آنها داده است، پس به اذن خدای متعال، هر چه بکنند، من دون الله نیست،[/quote]
شما می گوئید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده خوب ازکجامیدانید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده اند دلیلتان چیست آیا خداوند دراین باره آیه ای نازل کردند ؟

نقل قول:
قُلْ إِنَّما حَرَّمَ رَبِّيَ الْفَواحِشَ ما ظَهَرَ مِنْها وَ ما بَطَنَ وَ الْإِثْمَ وَ الْبَغْيَ بِغَيْرِ الْحَقِّ وَ أَنْ تُشْرِكُوا بِاللَّهِ ما لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطاناً وَ أَنْ تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ ما لا تَعْلَمُونَ (الأعراف 33)

محال است که خداوند متعال، شرک را نازل کند و دستور دهد، اما چیزی را که ممکن است گمان شود شرک است، با دستور دادن به آن، تبیین میکند که در واقع شرک نیست.
به آیه زیبایی اشاره کردید خداوند دراین آیه می فرمایند
چيزى را شريك خدا سازيد كه دليلى بر [حقانيت] آن نازل نكرده و اينكه چيزى را كه نمیدانید به خدا نسبت دهيد
تادلیلی که خداوند نازل نکرده اند نداشته باشیم نباید سخنی را به خداوند نسبت بدهیم
قديمي Sunday 28 April 2019   #27
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,886

جناب کنجکاو ظاهرا از پیروان رثول ژنده هستند که بعد از تعطیلی هم مهین جائی برای ایراد نظرات رثول خودشون پیدا کرده که رثولشان همان غانت هالک و..............هست ظاهرا جوابهای اقای حسین رو با دقت نمی خونه یا نمی فهمه یا خود رو به نفهمی میزنه یا هرسه ویا ...............
دوست عزیز اگه چیزی میکشی ناخالصی خیلی داره واگر ......................
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 28 April 2019   #28
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
اول از همه شما بدون پرده بگو که آیا قبول دارید که قرآن کلام خداوند است یانه ؟
بدون پرده میگویم شما صلاحیت تطبیق آیات قرآن را بر آنچه خودتان تشخیص میدهید ندارید، و اگر چنین کنید قرآن کریم که قطعا کلام خدای سبحان است فردای قیامت خصیم شما خواهد بود ان شاء الله تعالی

نقل قول:
شما اگر به مطلب من توجه کنی من گفتم مشرکین زمان پیامبر چنین عقیده ای داشتند نگفتم هرکس فاحشه کند مشرک است .
خیر، فراموش کردید، شما به والله امرنا بها، در قبال حرف من تمسک کردید، و من گفتم آنچه مشرکین ادعا میکردند که خدا آنها را امر کرده همان فاحشه بود نه مسأله شرک که آنها نگفتند خدا ما را به شرک امر کرده است.

نقل قول:
شما می گوئید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده خوب ازکجامیدانید که خداوند چنین مقامی رابه آنها داده اند دلیلتان چیست آیا خداوند دراین باره آیه ای نازل کردند ؟
قال الذی عنده علم من الکتاب، آیا خدا به او نداده بود که پیامبر خدا حضرت سلیمان سلام الله علیه از او درخواست میکنند تخت بلقیس را بیاورد؟ به نظر شما آیا مراجعه به غیر خدا بود؟ و موارد بسیار دیگر، مثل ابرئ و اخلق و.... آیه شریفه: الا من شهد بالحق، جواب همه حرفهای شماست اگر بخواهید توجه کنید به آنچه قرآن کریم میگوید.

نقل قول:
به آیه زیبایی اشاره کردید خداوند دراین آیه می فرمایند
چيزى را شريك خدا سازيد كه دليلى بر [حقانيت] آن نازل نكرده و اينكه چيزى را كه نمیدانید به خدا نسبت دهيد
تادلیلی که خداوند نازل نکرده اند نداشته باشیم نباید سخنی را به خداوند نسبت بدهیم
آیا شما باید تایید کنید که خداوند نازل فرموده یا عرف عام که چیزی را بفهمند نیاز نیست در خانه شما بیایند؟ شما برای کسی که مثلا از طفولیت حافظ قرآن بوده و مرتب مشغول تلاوت و تفسیر بوده آیاتی را میخوانید تا به او بگویید مشرک است و حال آنکه اصلا او چنین چیزی از آیات نمیفهمد و حرف شما را افتراء به قرآن میداند.

مثلا اگر کسی از «فتدلی» مقامی را فهمید که شما نفهمیدید حتما باید به رساله شما عمل کند؟
قديمي Monday 29 April 2019   #29
کنجکاو1
عضو ثابت

نقل قول:

آیا شما باید تایید کنید که خداوند نازل فرموده یا عرف عام که چیزی را بفهمند نیاز نیست در خانه شما بیایند؟ شما برای کسی که مثلا از طفولیت حافظ قرآن بوده و مرتب مشغول تلاوت و تفسیر بوده آیاتی را میخوانید تا به او بگویید مشرک است و حال آنکه اصلا او چنین چیزی از آیات نمیفهمد و حرف شما را افتراء به قرآن میداند.

مثلا اگر کسی از «فتدلی» مقامی را فهمید که شما نفهمیدید حتما باید به رساله شما عمل کند؟
تلاوت آیات قرآن کاربسیار نیکو و خداپسندانه ای است اما بشرط تفکر وتدبر و یاری خواستن از خداوند

می خواستم مطالبی دیگر به موضوع اضافه کنم ولی باخود م گفتم که شما به خود میگیرید وباعث رنجش شما ودوستانتان می شود بنا براین همین دو آیه را کافی میدانم ولی با این وجود باز میدانم که اشاره به آیات قرآن باعث ناراحتی شما میشود ولی نمی شود از این کلام زیبای خداوند چشم پوشی کرد
أَفَمَنْ شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَى نُورٍ مِنْ رَبِّهِ فَوَيْلٌ لِلْقَاسِيَةِ قُلُوبُهُمْ مِنْ ذِكْرِ اللَّهِ أُولَئِكَ فِي ضَلَالٍ مُبِينٍ﴿۲۲﴾زمر
پس آيا كسى كه خدا سينه‏ اش را براى [پذيرش] اسلام گشاده و [در نتيجه] برخوردار از نورى از جانب پروردگارش مى‏ باشد [همانند فرد تاريكدل است] پس واى بر آنان كه از سخت‏ دلى ياد خدا نمى كنند اينانند كه در گمراهى آشكارند (۲۲)زمر
اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدِيثِ كِتَابًا مُتَشَابِهًا مَثَانِيَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذِينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلِينُ جُلُودُهُمْ وَقُلُوبُهُمْ إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ ذَلِكَ هُدَى اللَّهِ يَهْدِي بِهِ مَنْ يَشَاءُ وَمَنْ يُضْلِلِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ ﴿۲۳﴾
خدا زيباترين سخن را [به صورت] كتابى متشابه متضمن وعد و وعيد نازل كرده است آنان كه از پروردگارشان مى‏ هراسند پوست بدنشان از آن به لرزه مى‏ افتد سپس پوستشان و دلشان به ياد خدا نرم مى‏ گردد اين است هدايت‏ خدا هر كه را بخواهد به آن راه نمايد و هر كه را خدا گمراه كند او را راهبرى نيست (۲۳)

قديمي Monday 29 April 2019   #30
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
... ولی با این وجود باز میدانم که اشاره به آیات قرآن باعث ناراحتی شما میشود ولی نمی شود از این کلام زیبای خداوند چشم پوشی کرد
دوست عزیز و گرامی، نزد همه واضح است که اشاره قرآن به چیزی، غیر از اشاره شما به قرآن به چیزی است، بنده روسیاه وقتی قرآن کریم اشاره میکند به خسارت و عقب ماندگی امثال من، اگر عقل داشته باشیم، حساب کار خود میکنیم، چقدر این دو آیه شریفه که آوردید (وخیلی ممنون) دلالت بر تباب من میکند، اگر قدر ندانم آیا جز خودم خسارت میبینم؟ اما گاهی شما با برداشتی که از یک آیه دارید به مخاطب خود اشاره میکنید، آیا اینجا اگر مخاطب شما اشتباه شما را مثل خورشید مییابد حق ندارد از دست شما نه از دست قرآن، ناراحت شود؟ چرا وقتی من شما را مشرک خواندم به خاطر اینکه به قرآن مراجعه کردید و سراغ خود خداوند نرفتید، ناراحت شدید و موضع گرفتید؟ آیا از دست آیه قرآن ناراحت شدید؟ آیا اگر من برای تعریض به شما آیه «یضل به کثیرا و یهدي به کثیرا» را بیاورم، شما از دست من ناراحت میشوید یا از دست آیه قرآن؟
.
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 04:26AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه