بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Sunday 13 May 2018   #31
ناقد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2013
پاسخ‌ها: 3,452
ج: ترامپ برجام را پاره کرد!

اذعان می کنم که معادله سختی است و استاد اعظم تان (شریعتمداری) هم قادر به حل آن نیست، تا چه رسد به شما!
ناقد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 13 May 2018   #32
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

تاريخ ثبت نام: Sep 2002
مكان: زمین خدا
پاسخ‌ها: 33,920
روزنوشته ها: 10

نقل قول:
در اصل توسط hooshdaran3 نوشته شده است نمايش نوشته
ما هرگز با امريكا به عنوان دولت مستقل ايالات متحده امريكا مذاكره نكرده بوديم
به خودتان و به مخاطبتان دروغ می گوئید!
وزیر خارجۀ ما با وزیر خارجۀ آمریکا چند جلسه مستقیما به مذاکره نشست.

قديمي Sunday 13 May 2018   #33
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
اذعان می کنم که معادله سختی است و استاد اعظم تان (شریعتمداری) هم قادر به حل آن نیست، تا چه رسد به شما!
سعی می کنید که مشکل را همینقدر بدوی طرح کنید و مشکل و صورت مساله روی زمین و واقعیت را هرس و پاک کنید! به شما گفته می شود معادلۀ سه مجهولی حل کن و شما دنبال یک مجهول می گردید! این خودفریفتگی شما و جریان شما و دنباله روان شما از استاد تا شاگرد و پیرو است!

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 13 May 2018 در 11:13AM.
صبح حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 13 May 2018   #34
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط Freedom1 نوشته شده است نمايش نوشته
اینها دلخوشی و ذوق زدگی بی فایده ست و منافع کشورهای خارجی از ترکیه تا چین و هندو ... رو تضمین میکنه و منافع ما رو به خطر میاندازه. مطمئنم که اکثریت مردم هم راضی نیستن که سرمایه هاشون صرف چنین کارهایی بشه، اما می دونم این سیاستها بدون برآورد فایده و هزینه ادامه داده میشه، اینم سرنوشت ماست که گیر شما افتادیم.
تجربۀ دویست-سی‌صد سالۀ قاجار و پهلوی، چیزی غیر از ادعای شما می‌گوید. اصولا اگر این تجربه نبود، انقلابی نبود و ما خوش و خرّم با حفظ انسانیت و ثروت و رشد و پیشرفت و تکنولوژی و فرهنگ زندگی مان را می کردیم و هیچ دلیلی نبود که جلوی توپ و تانک شاهنشاه بایستیم. مردم این کشور چیزی دیدند که خواستند جلوی آن را بگیرند! مردم این کشور دیدند که انسان ایرانی حق تعیین سرنوشت ندارد، اگر فرهنگ و عقیده‌‌ای داشته باشد آن عقیده محترم نیست و حق فکر کردن مستقل ندارد و آن چه که از غرب و دستورالعمل های یهود می‌آید باید اجرا کنند. اصل مساله این است!

مطالعۀ تسلط و نفوذ یهودیان و بهائیان بر اقتصاد و فرهنگ ایران در دورۀ پهلوی، کمک بزرگی به فهم موضوع می کند. حکومت اصولا ننشسته بود که یک ملت مسلمان را سربلند کند! و برای اقلیّتی که مورد هدف و رضایت استعمار و نیروی خارجی بود فعالیت می‌کرد و توان خروج از خطوط قرمز آنان را نیز نداشت. بله، ممکن بود که مثل حکومت «بن سلمان» امروز، گروهی خوش و خرّم بودند، خارجی می‌آمد عمارت‌های ما را می‌ساخت و مایحتاج ما (آخور ما را) تا حد معینی تامین می‌کرد اما هنوز نیم مردم فقیر بودند و در امیدی دور زندگی می‌کردند! همچنان که امروز در سعودی چنین است. کشوری که بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد، دیگر وابسته نخواهد بود.نوع تعامل قدرتمند با قدرتمند، با تعامل قدرتمند با ضعیف دو مقولۀ کاملا مختلف است.

مدل چین الزاما مورد نفی من نیست! این مدل بر اساس درونزائی بنا شده! اما ما الزاما در این زمان و مکان در موقعیت چین نیستیم و اگر بتوانیم قدرت مفصّلی آن طور که چین تامین کرد تامین کنیم، طبعا این مدل قابل پیروی است. اما مادامی که از موضع ضعف و زبونی وارد مذاکره می‌شویم، تاریخ استعمار برای تکرار در انتظارمان است. اصولا این نوع فعالیتها در عراق و سوریه هم از بابت تامین این قدرت منفعت بخش هست.

پیشنهاد می‌کنم فیلم «Darkest Hour» را که در خصوص مقاومت چرچیل در مقابل هیتلر است ببینید.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 13 May 2018 در 11:11AM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #35
Majid_ag
MTCC

تاريخ ثبت نام: May 2008
مكان: مشهدالرضا
پاسخ‌ها: 4,492

نقل قول:
در اصل توسط صبح نوشته شده است نمايش نوشته
تجربۀ دویست-سی‌صد سالۀ قاجار و پهلوی، چیزی غیر از ادعای شما می‌گوید. اصولا اگر این تجربه نبود، انقلابی نبود و ما خوش و خرّم با حفظ انسانیت و ثروت و رشد و پیشرفت و تکنولوژی و فرهنگ زندگی مان را می کردیم و هیچ دلیلی نبود که جلوی توپ و تانک شاهنشاه بایستیم. مردم این کشور چیزی دیدند که خواستند جلوی آن را بگیرند! مردم این کشور دیدند که انسان ایرانی حق تعیین سرنوشت ندارد، اگر فرهنگ و عقیده‌‌ای داشته باشد آن عقیده محترم نیست و حق فکر کردن مستقل ندارد و آن چه که از غرب و دستورالعمل های یهود می‌آید باید اجرا کنند. اصل مساله این است!

مطالعۀ تسلط و نفوذ یهودیان و بهائیان بر اقتصاد و فرهنگ ایران در دورۀ پهلوی، کمک بزرگی به فهم موضوع می کند. حکومت اصولا ننشسته بود که یک ملت مسلمان را سربلند کند! و برای اقلیّتی که مورد هدف و رضایت استعمار و نیروی خارجی بود فعالیت می‌کرد و توان خروج از خطوط قرمز آنان را نیز نداشت. بله، ممکن بود که مثل حکومت «بن سلمان» امروز، گروهی خوش و خرّم بودند، خارجی می‌آمد عمارت‌های ما را می‌ساخت و مایحتاج ما (آخور ما را) تا حد معینی تامین می‌کرد اما هنوز نیم مردم فقیر بودند و در امیدی دور زندگی می‌کردند! همچنان که امروز در سعودی چنین است. کشوری که بتواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد، دیگر وابسته نخواهد بود.نوع تعامل قدرتمند با قدرتمند، با تعامل قدرتمند با ضعیف دو مقولۀ کاملا مختلف است.

مدل چین الزاما مورد نفی من نیست! این مدل بر اساس درونزائی بنا شده! اما ما الزاما در این زمان و مکان در موقعیت چین نیستیم و اگر بتوانیم قدرت مفصّلی آن طور که چین تامین کرد تامین کنیم، طبعا این مدل قابل پیروی است. اما مادامی که از موضع ضعف و زبونی وارد مذاکره می‌شویم، تاریخ استعمار برای تکرار در انتظارمان است. اصولا این نوع فعالیتها در عراق و سوریه هم از بابت تامین این قدرت منفعت بخش هست.

پیشنهاد می‌کنم فیلم «Darkest Hour» را که در خصوص مقاومت چرچیل در مقابل هیتلر است ببینید.
لا اقل اون موقع نصف مردم در فقر نبودن!!
الان فکر کنم حدود یک درصد مردم بالای خط فقرن!!
البته مردم که چه عرض کنم. نامردمانی که پرچم آمریکا آتیش میزنن و فرزندانشون تو امریکا خوش میگذرونن و به ریش من و شما میخندن.

چین زمانی شروع به پیشرفت کرد که مبارزه با فساد رو بدون رودربایستی شروع کرد.
هر کشوری که بخشی از مردم رو نسبت به قانون مستثنی کنه محکوم به فساده!!!
مملکت ماهم کلا هر کس به نوک هرم نزدیکتره از قانون مستثنی تره!!! حتی اگر تجاوزش اثبات هم بشه، مجازات نمیشه!!!
عزمی عملی برای مقابله با فساد در مملکت نیست!! در هیچ سطحی!! پس انتظار پیشرفت بیخوده!!
شما خیلی زیادی خوشبینی که به انسانهایی که در برج عاجشون به صفا مشغولن، دل بستی.

آخرين ويرايش Majid_ag ، Sunday 13 May 2018 در 12:23PM.
Majid_ag حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 13 May 2018   #36
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط Majid_ag نوشته شده است نمايش نوشته
لا اقل اون موقع نصف مردم در فقر نبودن!!
الان فکر کنم حدود یک درصد مردم بالای خط فقرن!!
البته مردم که چه عرض کنم. نامردمانی که پرچم آمریکا آتیش میزنن و فرزندانشون تو امریکا خوش میگذرونن و به ریش من و شما میخندن.

چین زمانی شروع به پیشرفت کرد که مبارزه با فساد رو بدون رودربایستی شروع کرد.
هر کشوری که بخشی از مردم رو نسبت به قانون مستثنی کنه محکوم به فساده!!!
مملکت ماهم کلا هر کس به نوک هرم نزدیکتره از قانون مستثنی تره!!! حتی اگر تجاوزش اثبات هم بشه، مجازات نمیشه!!!
عزمی عملی برای مقابله با فساد در مملکت نیست!! در هیچ سطحی!! پس انتظار پیشرفت بیخوده!!
شما خیلی زیادی خوشبینی که به انسانهایی که در برج عاجشون به صفا مشغولن، دل بستی.
تعریفی که شما می کنی، تعریف یک ملتی هست که با دماغ! رو به سقوط هست و واقعیت هم همین هست و ما در وضعیت تمدنی بسیار وخیمی زندگی می کنیم. این وضعیت مربوط به جمهوری اسلامی نیست و باز هم تاکید بر مطالعۀ تاریخ نشون میده که در طول 200 سال ما چه طور رو به فلاکت هستیم و داریم همه چیزمون رو از دست می دیم.

اینها که شما می گی رو من هم می دونم. پس هدفم روضه خوندن و غصه خوردن از وضعیت نیست که این روایت رو شروع نمی کنم. هدفم پیدا کردن و تاکید بر روزنه هائی هست که این وضعیت رو از بین ببره. بحث اینجاست. و خوب از روی اعتقادی که به دین و قدرت تقوای دینی سراغ دارم، بیشتر روی کسی حساب می‌کنم که دین داره و احتمال میدم که از او کاری بر بیاد. حالا شروع نکن که روضۀ ریا و سوء استفاده از دین رو بخون! اصل دین و قوام دستورات اسلامی از عزت و آزادی دادن به انسان و مجاز نکردنش برای رفتن زیر بار زور و دستور العمل بسیار خوبی برای این وضعیت وخیم و کشیدن ترمز این سقوط هست. و خیل کثیری ریا می کنن و با دین تجارت می کنن اما عده ای هم در این حکومت هستن که انسانیت و دین شون رو به هیچی نفروختن و لازم نیست که شما شخصا با اونها ارتباط داشته باشید، اثرات و رفتارهای عمومی و جریانی رو که حاصل از مطالعۀ دین به دست میارید اگر تطبیق بدید، اونها رو پیدا میکنید. اعرف الحق، تعرف اهله ... حق را بشناس، اهل حق را خواهی شناخت.
قديمي Sunday 13 May 2018   #37
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
در اصل توسط ناقد نوشته شده است نمايش نوشته
اتفقا این شما هستید که مسایل پیچیده را ساده و بدوی و شعاری و پوپولیستی مطرح می کنید. مساله ای ملی و سرنوشت ساز مثل برجام را در حد مسائل سخیف جناحی تنزل می دهید و به جای پرداختن به ابعاد و زوایای مهم آن، در قالب تنگ و منجمد ایدئولوژیک خود، تنها به سردادن شعارهای ضدآمریکایی بسنده می کنید!
توصیه می کنم وقتی جوابی منطقی برای یک سوال ساده ندارید، به جای مهمل بافی بهتر است آن قدر شهامت داشته باشید که بگویید نمی دانم و یا حداقل سکوت کنید!
من که جواب دادم! شما سوال خود را تکرار کردید!
چون پاسخ خارج از کلیشۀ تبلیغاتی است که به شما تحمیل کرده اند و شما به دیگران تحمیل می کنید.

جواب روشن است
برجام تجربه ای شکست خورده و ذاتا عقب نشینی است. برخی تکرار عقب نشینی را راهبرد دائم می دانند که این همان مستعمره شدن است. ( کیهان مخالف این است - ترامپ موافق این است )
اما عبرت برجام، یعنی «نرمش یک بارۀ قهرمانانه» یک سیاست درخشان و امیدبخش است. ( کیهان موافق این است - ترامپ مخالف این است )

چیزی که «کیهان» با آن مخالف است، راهبرد دائمی برجام است.
چیزی که «کیهان» با آن موافق است، تجربه اندوزی از برجام است.
چیزی که «ترامپ» با آن مخالف است، تجربه اندوزی از برجام و پنبه شدن رشتۀ تحریم بعنوان ضربۀ اقتصادی است.
چیزی که «ترامپ» با آن موافق است، ادامۀ برجام، یعنی همان «مکمّل» برجام است.

اگر بخواهید خود و مخاطب را کودک فرض کنید، و در نهایت سخافت به او و خود دروغ بگوئید، صرفا به این ملت ضربه زده اید. این مخالفت ها و موافقت ها «یکسان» نیستند و هر کدام دلیل مجزای خود را دارند.

مخاطب شما طفل صغیری نیست که او را اینچنین بفریبید و خود با تمام هیکلتان در این فریب سخیف، غوطه ور باشید.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 13 May 2018 در 01:01PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #38
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
سعی می کنید که مشکل را همینقدر بدوی طرح کنید و مشکل و صورت مساله روی زمین و واقعیت را هرس و پاک کنید! به شما گفته می شود معادلۀ سه مجهولی حل کن و شما دنبال یک مجهول می گردید! این خودفریفتگی شما و جریان شما و دنباله روان شما از استاد تا شاگرد و پیرو است!
اتفاقا این شما هستید که مسایل پیچیده را ساده و بدوی و شعاری و پوپولیستی مطرح می کنید. مساله ای ملی و سرنوشت ساز مثل برجام را در حد مسائل سخیف جناحی تنزل می دهید و از آن برای عقده گشایی های حزبی استفاده ابزاری می کنید. و از طرفی به جای پرداختن به ابعاد و زوایای مهم برجام و دستاوردهای آن در طراز ملی، در قالب تنگ و منجمد ایدئولوژیک خود، تنها به سردادن شعارهای ضدآمریکایی بسنده می کنید و الان هم ترامپ خوراکی خوبی برایتان تهیه کرده تا به عوامفریبی خود ادامه دهید!
توصیه می کنم وقتی جوابی منطقی برای یک سوال ساده ندارید، به جای مهمل بافی بهتر است آن قدر شهامت داشته باشید که بگویید نمی دانم و یا حداقل سکوت کنید!

آخرين ويرايش ناقد ، Sunday 13 May 2018 در 01:02PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #39
ناقد
عضو ثابت

احمدی‌نژاد با انتشار بیانیه‌ای به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و تلاش دولت ایران برای حفظ توافق در مذاکره با اروپا واکنش نشان داد و ادعا کرد با مذاکرات مخفیانه‌ای که ایران و آمریکا در سال ١٣٩١ در عمان انجام دادند، در آن مقطع مخالف بوده و این را در حضور مقامات ارشد بیان کرده بود.
به گفته احمدی‌نژاد، وی معتقد بوده که با انجام این مذاکرات آمریکا تصور می‌کند تحریم‌ها تأثیرگذار بوده‌است.
رئیس‌جمهور سابق ایران نوشت که او شش ماه فرصت خواسته بود تا با اجرای چند برنامه ضربتی اقتصادی و تقویت قدرت اقتصادی مردم، آثار تحریم‌ها کنترل شود و مذاکره در شرایط برابر انجام گیرد.
وی اضافه کرد: حتی اعلام کردم که حاضرم خانواده‌ام را به گروگان و تضمین بگذارم که اگر طرح‌ها موفق نبود، خود و خانواده‌ام را اعدام نمایند....!

خیلی جالبه که یک مرده سیاسی یک بار دیگر پریده وسط معرکه و با خالی بندی و شامورتی بازی می خواهد نرخ تعیین کند!
قديمي Sunday 13 May 2018   #40
ناقد
عضو ثابت

حسین شیخ‌الاسلام قائم‌مقام وزارت امور خارجه در دولت اول احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با رد ادعای اخیر محمود احمدی‌نژاد مبنی بر مخالف بودن او با مذاکرات ایران و آمریکا در عمان گفت: بنده آن زمان مشاور رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بودم و اطلاع دقیق دارم که این مذاکرات با حمایت شخص احمدی‌نژاد انجام شد و حتی ایشان دستور دادند که برخی مقامات رسمی وزارت خارجه در مذاکرات حضور داشته باشند...
قديمي Sunday 13 May 2018   #41
Majid_ag
MTCC

نقل قول:
تعریفی که شما می کنی، تعریف یک ملتی هست که با دماغ! رو به سقوط هست و واقعیت هم همین هست و ما در وضعیت تمدنی بسیار وخیمی زندگی می کنیم. این وضعیت مربوط به جمهوری اسلامی نیست و باز هم تاکید بر مطالعۀ تاریخ نشون میده که در طول 200 سال ما چه طور رو به فلاکت هستیم و داریم همه چیزمون رو از دست می دیم.

اینها که شما می گی رو من هم می دونم. پس هدفم روضه خوندن و غصه خوردن از وضعیت نیست که این روایت رو شروع نمی کنم. هدفم پیدا کردن و تاکید بر روزنه هائی هست که این وضعیت رو از بین ببره. بحث اینجاست. و خوب از روی اعتقادی که به دین و قدرت تقوای دینی سراغ دارم، بیشتر روی کسی حساب می‌کنم که دین داره و احتمال میدم که از او کاری بر بیاد. حالا شروع نکن که روضۀ ریا و سوء استفاده از دین رو بخون! اصل دین و قوام دستورات اسلامی از عزت و آزادی دادن به انسان و مجاز نکردنش برای رفتن زیر بار زور و دستور العمل بسیار خوبی برای این وضعیت وخیم و کشیدن ترمز این سقوط هست. و خیل کثیری ریا می کنن و با دین تجارت می کنن اما عده ای هم در این حکومت هستن که انسانیت و دین شون رو به هیچی نفروختن و لازم نیست که شما شخصا با اونها ارتباط داشته باشید، اثرات و رفتارهای عمومی و جریانی رو که حاصل از مطالعۀ دین به دست میارید اگر تطبیق بدید، اونها رو پیدا میکنید. اعرف الحق، تعرف اهله ... حق را بشناس، اهل حق را خواهی شناخت.
من هم مشکلی با دین ندارم.
البته با اسلام واقعی نه اون که جمهوری اسلامی داره تبلیغ میکنه!!
با اسلامی که به زور اسلحه قرار نیست تو مغز مردم فرو بره.
اونچه من باهاش مخالفم افرادیه که یه لباس پوشیدن شدن سمبل اسلام.
تا منافعشون به خطر میافته سریع اسلام رو در خطر جلوه میدن.

برادر ، کسانی که شما به عنوان اهل حق براشون تبلیغ میکنی جلو چشم من دارن ناحق میکنن!! چجوری یافتیشون؟؟ با شناختن حق؟؟!! من چجوری باید باور کنم؟؟؟ نمیدونم چه اصراریه که من دیده خودم رو ندید بگیرم به شنیده شما اعتماد کنم؟؟!!

شما معتقدی این حکومت قابل اصلاحه من معتقدم که نیست!
چون دارم میبینم که اصلا قرار نیست اصلاح شه. چنان در برابر اصلاح شدن مقاومت میکنه که ...(بوق)...!!
هر کس جنایتکارتر ، مقرب تر!
ولش کن اخوی.
شما سعی خودت رو بکن، خدا رو چه دیدی شاید کیمیای طلا کننده مس رو یافتی!!

آخرين ويرايش Majid_ag ، Sunday 13 May 2018 در 01:43PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #42
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
من هم مشکلی با دین ندارم.
البته با اسلام واقعی نه اون که جمهوری اسلامی داره تبلیغ میکنه!!
با اسلامی که به زور اسلحه قرار نیست تو مغز مردم فرو بره.
اونچه من باهاش مخالفم افرادیه که یه لباس پوشیدن شدن سمبل اسلام.
تا منافعشون به خطر میافته سریع اسلام رو در خطر جلوه میدن.

برادر ، کسانی که شما به عنوان اهل حق براشون تبلیغ میکنی جلو چشم من دارن ناحق میکنن!! چجوری یافتیشون؟؟ با شناختن حق؟؟!! من چجوری باید باور کنم؟؟؟ نمیدونم چه اصراریه که من دیده خودم رو ندید بگیرم به شنیده شما اعتماد کنم؟؟!!

شما معتقدی این حکومت قابل اصلاحه من معتقدم که نیست!
چون دارم میبینم که اصلا قرار نیست اصلاح شه. چنان در برابر اصلاح شدن مقاومت میکنه که ...(بوق)...!!
هر کس جنایتکارتر ، مقرب تر!
ولش کن اخوی.
شما سعی خودت رو بکن، خدا رو چه دیدی شاید کیمیای طلا کننده مس رو یافتی!!
گفتم که ، روضۀ ریا و سوء استفاده از دین نخون! من این رو میشناسم و سراغش دارم و نفیش نمی کنم ولی مقصود من منظور اصلی دین هست، و همون که داره به دین عمل میکنه و خوب صراحتا رهبر این کشور، یکی از اون افراد هست. افرادی در سپاه من از نزدیک میشناسم که اینگونه هستن. و این معدود افراد در این برهوت بسیار پرارزش هستند. گرفتن قدرت از اینها مساوی است با سقوط هر چه پرسرعت تر ایران و از هم پاشیدن سریعترش.
حالا این «مؤلفه» هم خیلی مطلق نیست، در هر فردی مقداری از این خصلت ممکنه وجود داشته باشه که اون هم ارزش خودش رو داره. ممکنه بعد از این افراد آدم‌های سفله‌ای مثل بن‌سلمان سعودی حاکم باشن که هیچ رابطه‌ای با انسانیت فرهنگ و بوم ما نداشته باشن. و الزاما این مقوله عنوان دینی نداره چون در موازات دین این مسائل مساوی با اصول آدم زیستن و انسان زیستن هست. چیزی که اروپا داره، چین داره ، مردم روسیه اون رو به خوبی میشناسن اما از مردم خاورمیانه گرفته میشه تا هیچ احترام و شأنی برای خودشون قائل نباشن تا به میل استعمارگرها تغییر کنن. ما به طور شگفت انگیزی داریم به بهانۀ دشمنی با جمهوری اسلامی و وضعیتی که اصولا دشمن برای اقتصاد ما به بار آورده، شرف و موجودیت تمدنی خودمون رو می‌فروشیم.

حالا گیریم که حکومت قابل اصلاح نباشه. خوب بعد چی؟ حکومت بعدی قابل اصلاحه؟ حکومت جمهوری دمکراتیک ایرانی در ضمن رابطه با اسرائیل و آمریکا، دیگه توش آقازاده و اختلاس‌گر نیست؟
به این هرگز فکر کردی که حکومت بعدی می‌تونه قوز بالاقوز باشه؟ و چیزی فاجعه که ما رو به عمق تاریخ سیاه استعمار و جنگ و تجزیه ببره؟
آیا ندیدی که الآن مهم‌ترین تکیه‌گاه غرب برای حکومت در ایران «مجاهدین خلق» هستن و اگر کاملا حکومت رو بعد از سقوط فرضی جمهوری اسلامی به اینها نسپرن، لااقل اینها یک بخش اعظمی از قدرت خواهند بود؟ م
آیا لاسیدن بن سلمان با مجاهدین‌خلق رو ندیدی، و نمی‌دونی که چه خواب‌هائی برای ایران می‌بینن؟
فقط یک لحظه تصوّر کنید این خواب‌ها تعبیر بشه و «مریم رجوی» یکی از رجال سیاسی مملکت شما باشه!
آیا ندیدی که بولتون که مسئول مستقیم سیاست‌های آمریکا در ایران هست، در بین مجاهدین خلق وعده می‌ده که تا 2019 دیگه ما جمهوری اسلامی نداریم؟

شما اعتراضت رو داری، اعتراض و امیالت هم به حق هست. اما اعتراض شما فقط یک مرحله از پیشرفت این نیروهای خارجی محسوب میشه که میخوان روی ایران تسلط پیدا کنن! خیلی مهمه که این اعتراض، ابزار اینها واقع نشه! پس میشه محافظه کار تر بود و به اندک نیروهائی که می‌تونن وضع رو بهتر کنن، تکیۀ بیشتری کرد.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 13 May 2018 در 03:10PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #43
Majid_ag
MTCC

نقل قول:
گفتم که ، روضۀ ریا و سوء استفاده از دین نخون! من این رو میشناسم و سراغش دارم و نفیش نمی کنم ولی مقصود من منظور اصلی دین هست، و همون که داره به دین عمل میکنه و خوب صراحتا رهبر این کشور، یکی از اون افراد هست. افرادی در سپاه من از نزدیک میشناسم که اینگونه هستن. و این معدود افراد در این برهوت بسیار پرارزش هستند. گرفتن قدرت از اینها مساوی است با سقوط هر چه پرسرعت تر ایران و از هم پاشیدن سریعترش.
حالا این «مؤلفه» هم خیلی مطلق نیست، در هر فردی مقداری از این خصلت ممکنه وجود داشته باشه که اون هم ارزش خودش رو داره. ممکنه بعد از این افراد آدم‌های سفله‌ای مثل بن‌سلمان سعودی حاکم باشن که هیچ رابطه‌ای با انسانیت فرهنگ و بوم ما نداشته باشن. و الزاما این مقوله عنوان دینی نداره چون در موازات دین این مسائل مساوی با اصول آدم زیستن و انسان زیستن هست. چیزی که اروپا داره، چین داره ، مردم روسیه اون رو به خوبی میشناسن اما از مردم خاورمیانه گرفته میشه تا هیچ احترام و شأنی برای خودشون قائل نباشن تا به میل استعمارگرها تغییر کنن. ما به طور شگفت انگیزی داریم به بهانۀ دشمنی با جمهوری اسلامی و وضعیتی که اصولا دشمن برای اقتصاد ما به بار آورده، شرف و موجودیت تمدنی خودمون رو می‌فروشیم.

حالا گیریم که حکومت قابل اصلاح نباشه. خوب بعد چی؟ حکومت بعدی قابل اصلاحه؟ حکومت جمهوری دمکراتیک ایرانی در ضمن رابطه با اسرائیل و آمریکا، دیگه توش آقازاده و اختلاس‌گر نیست؟
به این هرگز فکر کردی که حکومت بعدی می‌تونه قوز بالاقوز باشه؟ و چیزی فاجعه که ما رو به عمق تاریخ سیاه استعمار و جنگ و تجزیه ببره؟
آیا ندیدی که الآن مهم‌ترین تکیه‌گاه غرب برای حکومت در ایران «مجاهدین خلق» هستن و اگر کاملا حکومت رو بعد از سقوط فرضی جمهوری اسلامی به اینها نسپرن، لااقل اینها یک بخش اعظمی از قدرت خواهند بود؟ م
آیا لاسیدن بن سلمان با مجاهدین‌خلق رو ندیدی، و نمی‌دونی که چه خواب‌هائی برای ایران می‌بینن؟
فقط یک لحظه تصوّر کنید این خواب‌ها تعبیر بشه و «مریم رجوی» یکی از رجال سیاسی مملکت شما باشه!
آیا ندیدی که بولتون که مسئول مستقیم سیاست‌های آمریکا در ایران هست، در بین مجاهدین خلق وعده می‌ده که تا 2019 دیگه ما جمهوری اسلامی نداریم؟

شما اعتراضت رو داری، اعتراض و امیالت هم به حق هست. اما اعتراض شما فقط یک مرحله از پیشرفت این نیروهای خارجی محسوب میشه که میخوان روی ایران تسلط پیدا کنن! خیلی مهمه که این اعتراض، ابزار اینها واقع نشه! پس میشه محافظه کار تر بود و به اندک نیروهائی که می‌تونن وضع رو بهتر کنن، تکیۀ بیشتری کرد.

اگر در حکومت دمکراتیک آقا زاده ای باشه که قطعا خواهد بود، اون آقا و آقازاده مادام العمر در قدرت نخواهند ماند.
فرق مساله اینجاست!!

در خصوص بقیه تهدیداتی که فرمودید با شما هم عقیده نیستم!!!
این نوع هشدارها (!) که شما دارید میدید از جنس همون "برو بخواب وگر نه لولو میاد میبردت" مادرهاست.
همونقدر غیرواقعی!! همونقدر به زعم مادر از سر دلسوزی!! و همونقدر مخرب و به درد نخور!!!!!!
اینکه ما رو میترسونید که یا جمهوری اسلامی یا مریم رجوی (آمریکا و ...) اینرو نمیشد زمان شاه عنوان کرد؟؟؟
اگر شاه نباشه ممکنه حزب توده بیاد ها!! اگه پهلوی بره ممکنه خوزستان جدا بشه ها!!! اگر .....!!
اینکه ما از ترس جنگ و تجزیه زیربار اینهمه تبعیض باقی بمونیم خیلی مسخره است.
این ترس و تردید در سال 57 هم وجود داشت.
این مهملاتی که همه دنیا یا ایرانی هستند یا روس هستند یا زیر یوغ آمریکان رو بریزید دور!!

با بچه طرف نیستید!
در خصوص اون جمله قرمزه نظر من با شما یکی نیست.

آخرين ويرايش Majid_ag ، Sunday 13 May 2018 در 03:35PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #44
ناقد
عضو ثابت

نقل قول:
من که جواب دادم! شما سوال خود را تکرار کردید!
چون پاسخ خارج از کلیشۀ تبلیغاتی است که به شما تحمیل کرده اند و شما به دیگران تحمیل می کنید.
جواب روشن است
برجام تجربه ای شکست خورده و ذاتا عقب نشینی است. برخی تکرار عقب نشینی را راهبرد دائم می دانند که این همان مستعمره شدن است. ( کیهان مخالف این است - ترامپ موافق این است )
اما عبرت برجام، یعنی «نرمش یک بارۀ قهرمانانه» یک سیاست درخشان و امیدبخش است. ( کیهان موافق این است - ترامپ مخالف این است )
چیزی که «کیهان» با آن مخالف است، راهبرد دائمی برجام است.
چیزی که «کیهان» با آن موافق است، تجربه اندوزی از برجام است.
چیزی که «ترامپ» با آن مخالف است، تجربه اندوزی از برجام و پنبه شدن رشتۀ تحریم بعنوان ضربۀ اقتصادی است.
چیزی که «ترامپ» با آن موافق است، ادامۀ برجام، یعنی همان «مکمّل» برجام است.
اگر بخواهید خود و مخاطب را کودک فرض کنید، و در نهایت سخافت به او و خود دروغ بگوئید، صرفا به این ملت ضربه زده اید. این مخالفت ها و موافقت ها «یکسان» نیستند و هر کدام دلیل مجزای خود را دارند.
مخاطب شما طفل صغیری نیست که او را اینچنین بفریبید و خود با تمام هیکلتان در این فریب سخیف، غوطه ور باشید.
باید به دشمن شناسی شما نمره بیست داد!
ترامپ موافق ادامه برجام است؟ پس چرا آن را پاره کرد؟ اصولا ترامپ جمهوریخواه می گوید مذاکره و توافق با ایران از اساس اشتباه است و اوباما را به خاطر مذاکره با ایران سرزنش می کرد، حال شما مدعی هستید او از برجام یا برجام های جدید استقبال می کند؟ با سابقه چهل سال استکبارستیزی هنوز نفهمیده اید که ترامپ چیزی جز اعمال فشار و تهدید و تحریم نمی شناسد؟

از طرفی مدعی شده اید برجام شکست خورده و به معنای عقب نشینی است و نرمش قهرمانانه فقط یک بار بود. پس چرا طبق تجربه برجام، مرد و مردانه از این قرارداد ننگین خارج نمی شویم؟ چرا طبق وعده قبلی آن را آتش نمی زنیم؟ اصلا همانطور که استادتان چند سال پیش توصیه کرد چرا از NPT خارج نمی شویم؟ چرا هنوز می خواهیم برجام را حفظ کنیم؟ چرا هنوز به اروپا چشم امید داریم؟
پس معلوم شد شعارهای هل من مبارز و کُری خواندن هایتان فقط مصرف داخلی دارد!
حال بفرمایید چه کسی تمام قد در فریب غوطه ور است؟

آخرين ويرايش ناقد ، Sunday 13 May 2018 در 06:26PM.
قديمي Sunday 13 May 2018   #45
صبح
همانا صبح نزديك است

نشان صبح

نقل قول:
اگر در حکومت دمکراتیک آقا زاده ای باشه که قطعا خواهد بود، اون آقا و آقازاده مادام العمر در قدرت نخواهند ماند.
فرق مساله اینجاست!!

در خصوص بقیه تهدیداتی که فرمودید با شما هم عقیده نیستم!!!
این نوع هشدارها (!) که شما دارید میدید از جنس همون "برو بخواب وگر نه لولو میاد میبردت" مادرهاست.
همونقدر غیرواقعی!! همونقدر به زعم مادر از سر دلسوزی!! و همونقدر مخرب و به درد نخور!!!!!!
اینکه ما رو میترسونید که یا جمهوری اسلامی یا مریم رجوی (آمریکا و ...) اینرو نمیشد زمان شاه عنوان کرد؟؟؟
اگر شاه نباشه ممکنه حزب توده بیاد ها!! اگه پهلوی بره ممکنه خوزستان جدا بشه ها!!! اگر .....!!
اینکه ما از ترس جنگ و تجزیه زیربار اینهمه تبعیض باقی بمونیم خیلی مسخره است.
این ترس و تردید در سال 57 هم وجود داشت.
این مهملاتی که همه دنیا یا ایرانی هستند یا روس هستند یا زیر یوغ آمریکان رو بریزید دور!!

با بچه طرف نیستید!
در خصوص اون جمله قرمزه نظر من با شما یکی نیست.
اين طرز نگاه حاکی از فراغت شما از موضوعات روز دنیا هست. شما سوریه و عراق رو، و لیبی و مصر و بحرین و یمن رو نمی بینید و می گید این «لولوی» عینی، غیر واقعی هست.

متاسفانه این لولو از افسانه ها در اومده و یکی از «افسون» هاش هم اینه که با تبلیغات شما رو اونقدر فارغ از عینیت وجودی خودش کرده که اصولا احتمالش رو نمیدید که کشورتون روزی تبدیل به سوریه بشه.

اتحاد امروز آمریکا با «مجاهدین خلق» و حساب کردن ویژۀ این کشور فقط مال تندروهای آمریکا نیست و از زمان اوباما هم این حساب و کتاب با دولت آمریکا وجود داشت.

قصد من البته ترسوندن شما نبود! الحمدالله ما اونقدر قدرت داریم که نگذاریم این جریان موفق بشه. اما صرفا یک «اگر» و یک «فرض» مطرح کردم. شما نسبت به وضعیت فعلی غرولند می کنید در حالی که ایدۀ معینی برای این تغییر ندارید و حتی پیگیر نیستید که در مورد کشورتون در دنیا چی گفته میشه و چه کسانی دارن نقش های تعیین سرنوشت کشورتون رو بازی می کنن. اگر فکر می کنید که مثلا «خاتمی» میشه میراث دار تغییر حکومت این ساده اندیش ترین حالت هست. همونطور که نخواستند ایران اقتصادش پیشرفت کنه، کسی که مردم ایران را محترم بشمره و اونها رو رو به پیشرفت ببره بر ایران نخواهند پسندید و شک نکنید که اگر روی این «غضب» شما حساب کنند، که برنامه و ایده‌ای پشت اون نیست و موفق بشند چیزی جز سوریۀ ویران و تجزیۀ مکرر در انتظار ایران نخواهد بود.

پس هدف من ترساندن شما نیست! هدف من اندیشیدن بیشتر در خصوص کاری است که قراره انجام بدیم و اون امید به بهبود با حرکت های درست ملی هست. این قطعا از این « غضب کور » بهتر، عاقلانه تر و امیدوارکننده تر هست.

این جواب شما بود که «امید به اصلاح» چرا دارم! چون مجبورم که داشته باشم عقل می گوید که باید برای این موضوع تلاش کنم.

آخرين ويرايش صبح ، Sunday 13 May 2018 در 07:07PM.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
آمریکا, برجام, ترامپ, مذاکره با آمریکا, پسابرجام

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 6 (0 عضو 6 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 05:26AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه