بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 19 May 2019   #16
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 18,922
ج: حجاج یکی از شاگردان ودست پرودهای مکتب سقیفه واتباع سقیفه

سعید بن جبیر و ترس از حجاج_بن_یوسف (لع) برای نقل فضائل امیر المومنین علیه السلام

سعید بن جبیر آخرین فردی که به دست حجاج کشته شد!

احمد بن حنبل می نویسد:

حدثنا عبد الله قال حدثني أبي قثنا سيار يعني بن حاتم قال نا جعفر يعني بن سليمان قال نا مالك يعني بن دينار قال سألت سعيد بن جبير قلت يا أبا عبد الله من كان حامل راية رسول الله صلى الله عليه وسلم قال فنظر الي وقال كأنك رخي البال فغضبت وشكوته إلى إخوانه من القراء قلت الا تعجبون من سعيد اني سألته من كان حامل راية رسول الله صلى الله عليه وسلم فنظر الي وقال انك لرخي البال قالوا أرأيت حين تسأله وهو خائف من الحجاج قد لاذ بالبيت كان حاملها علي

مالک بن دینار گفت: از سعید بن جبیر پرسیدم: ای اباعبدالله پرچمدار رسول خدا صلی الله علیه وسلم چه کسی بود؟ به من نگاهی کرد و گفت: مثل اینکه خیالت راحت است!
( از چیزی نمی ترسی ). مالک گفت: از برخورد سعید تعجب کردم و نزد دوستانش از او شکایت ( و گلایه ) کردم. که من از او پرسیدم پرچمدار رسول الله صلی الله علیه وسلم چه کسی بود و او گفت: مثل اینکه خیالت راحت است! دوستان سعید بن جبیر گفتند: سعید بن جبیر از حجاج ( بن یوسف ) می ترسد ( و آشکارا نمی تواند پاسخ بدهد ). ( مالک گفت ): در خلوت و تنهایی سوالم را از سعید پرسیدم و گفت: پرچمدار رسول الله، علی بود.

أحمد بن حنبل أبو عبد الله الشيباني، فضائل الصحابة لابن حنبل، ج2، ص680

http://uupload.ir/files/kar_untitled.png

مگر امیرالمومنین، خلیفه‌ی چهارم تمامی مسلمانان نیست؟ چرا ذکر نام ایشان ممنوع بود ولی ذکر نام سایر خلفا ممنوع نبود؟

کسی که پرچمدار رسول خدا باشد، آیا مرتکب کار خطایی شده که از آوردن نامش ترس داشتند؟

حجاج_بن_یوسف اگر خلیفه ی مسلمین بود، چرا ذکر نام و فضائل امیرالمومنین که خلیفه‌ی چهارم مسلمین بود را ممنوع کرده؟

امیرالمومنین چه کار خطایی کرده بود که ذکر نام ایشان، ممنوع شده بود؟ آیا بدعتی در دین گذاشته بودند؟

پ.ن : جناب سعید بن جبیر کوفی مردی فقیه، زاهد و عالم بود که توفیق کسب علم از محضر مبارک حضرت زین‌العابدین علیه‌السلام را یافته بود.
ایشان در ماه شعبان ۹۵ھ۔ق به دست حجاج لعنه الله به شهادت رسید.
هنگامی که حجاج خواست آن بزرگوار را شهید کند، دعا کرد که حجاج بعد از کشتن او قادر به قتل هیچکس نشود، خداوند دعای او را مستجاب کرد و حجاج ۱۵ تا ۲۰ روز بعد از شهادت سعید با مرض آکله، به درک واصل شد.

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Sunday 19 May 2019 در 02:19PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 19 May 2019   #17
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Sunday 19 May 2019   #18
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تحریف
مغیرة
حجاج_بن_یوسف

تحريف روایتِ مبغوض ترین قبائل در نزد پیامبر (صلی الله علیه و آله) بنی امیه ، وثقیف ، وبنی حنیفه.

سند روایت ابی یعلی موصلی دقیقا همان سند ابن أبي خيثمة هست.

اما بزرگان ثقیف چه کسانی بودند که اهل‌سنت برای دفاع از آنان کلام نبوی را بنو فلان! کرده‌اند؟؟

ثقیف قبیلۀ بسیاری از سران مخالفین است. برخی از آنان از این قرارند:

المغيرة بن شعبة الثقفي، که نیاز به معرفی ندارد!
الاخنس بن شریق الثقفی، از بد ذاتان عرب، هم در جاهلیت و هم در اسلام؛
المغيرة بن الأخنس بن شريق الثقفي، فرزند همان ملعون بالائی که در محاصرۀ خانۀ عثمان، در دفاع از خلیفه کشته شد؛
عبدالله بن المغیرة بن الاخنس بن شریق الثقفی، او هم پسر همین ملعون بالائی ! که چند ماه پس از آنکه طلحه و زبیر پدرش را کشتند، همراه آنان در جنگ #جمل در مقابل امیر مؤمنان علیه‌السلام شمشیر کشید. البته به محض بلند شدن شمشیرها پا به فرار گذاشت؛ ولی نهایتاً در جمل به پدران خود ملحق گردید.
عثمان بن أبي العاص الثقفي، والی طائف و از سرداران جنایتکار عمر در ایران؛
الحجاج بن يوسف الثقفي، که او هم‌ نیازی به شرح ندارد!!!

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Sunday 19 May 2019 در 02:44PM.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
حجاج

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 11:47PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه